Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: TEST Volkswagen CC: První jízdní dojmy

Modernizace Volkswagenu Passat CC vyústila v zástavbu vyspělejších systémů, změnil se vzhled čtyřdveřového kupé a zkrátil název. Už to není Passat. Jak jezdí?
Zpět na článek
31. 1. 2012 18:17
Re: 2.0 TDi
Potvrdzujem z vlastnej skúsenosti. Superb 2.0 TDI 125kW jazdí rovnako dynamicky ako Touareg 3.0TDI alebo Phaeton 3.0 TDI. Čo sa týka maximálky, tak ten Touareg prekonáva.
31. 1. 2012 14:05
Re: 2.0 TDi
Hele ono to ale nejede zas tak špatně. Jel sem s tím v novým Superbu 4x4 kombi. Což je těžký auto jako kráva, ale i tak se to hejbalo docela slušně. Náhodou bych to jako debilní motor teda neoznačoval.
31. 1. 2012 13:33
Re: 2.0 TDi
Ver tomu, ze nacipovanyho opla necha i tak daleko za sebou.
31. 1. 2012 12:02
Design uz nejak neprobehnul
Nevim co ve Wolfsburgu huli, ale ten predek je opravdu masivne nepovedeny. Vypada to jako Renault Latitude nebo nejaky jiny korejsky sedan, fakt dost spatne, zlaty stary model.
31. 1. 2012 09:32
Re: pekne ale neprakticke auto
Urcite si kup UP. Kdyz ti staci. Ja si radsi koupim CC, protoze mi prijde hezci a prijemnejsi na delsi cesty. To je ale jenom muj subjektivni nazor. ;-)
31. 1. 2012 09:14
Co ta baterka?
U téměř nejlepšího VW na trhu bych čekal VARTU nebo BANNER a ona je tam nějaká Made in Korea jak v Ceedu. To nepůsobí zrovna moc důvěryhodně... Když si vezmu, že na svém Golfu 5 mám ještě litá kola Made in Germany a na šestce už jsou stejná Made in Poland tak to moc důvodů k optimismu nedává, úspora nákladů ve všem... Vývoj jde evidentně smerem který razí Hyundai se svojí 5-ti a 7-mi letou zárukou a pak sešrotovat :no:
Avatar - avatas
31. 1. 2012 03:45
Tak nějak jiné
Vzhled vozu je tak nějak nepatřičný.Kontury jako celek jsou docela fajn,ale krutou ránu tomu nasadily přední maskou.Ona mřížka na grilování kuřat v rohu zahrad rádoby podnikatelů,tak ta mříška sráží celkový dojem k roku 1990..........jó,to by tenkráte byla bomba.Používal jsem ve firmě Golfa i Passata,kvalita průměr a oba vozy působí tak obyčejně,že to až bolí.Jsou bez invence nápadu,bez jakékoli možnosti sžít se pocitově s jízdou a vlastnictvím této značky.Podotýkám,že mi nevadí VW , poruch bylo průměrně,pohodlí jízdy spíše méně a vzhled jak říkám :no: A tak si v této značce asi již nic nekoupím.A líbí li se to někomu,prosím,sklady mají víc jak plné. :-!
Avatar - theolli
30. 1. 2012 23:48
no,
ta přední světla na mě působí jak "čínskej vánoční stromeček" denní svícení v tomhle tvaru je hrozný kýč! A to samý je myslím na více modelech,nevím ale osobně se mi to nelíbí ,to když bych měl zůstat u koncernu to má Audi podstatně lépe a důstojněji řešené!
30. 1. 2012 23:40
Re: pekne ale neprakticke auto
Tak u Supa je to ještě větší trága. A Maxidot není zas taková výhra. Stačí když je člověk vyššího vzrůstu a už mu vadí ve výhledu na něj věnec volantu...
Avatar - 4hill
30. 1. 2012 22:33
Re: pekne ale neprakticke auto
To víš že jo..není nad dva a půl dvéřový Veloster. Ty jsi komik.. :-!
30. 1. 2012 21:49
Re: Blů TDI
Euro6 motory mívají vyšší spotřeby než Euro5. Předchozí verze "clean dieselu" 3.0 TDI měla snad o litr vyšší spotřebu než klasická Euro5 verze při stejných parametrech. Dnes mají v kombinovaném cyklu stejnou (udávanou). Penalizací je o desetinu horší zrychlení a o 40 kg vyšší hmotnost.
30. 1. 2012 21:12
Re: Blů TDI
Inu, norma Euro 6 se zadarmo "neudělá" ;-\
Avatar - Mojito (s Feferonkou)(RSKa)
Re: pekne ale neprakticke auto
toper - já se ale bavím o designu,ne o interiéru CC a pokud ti stačí pro 4 lidi UP,tak předpokládám,že nevytáhneš paty z města či vesnice :-)
Jinak souhlas s tím,co napsal Stefič a já taky rozhodně nejsem nějakým extra fanouškem koncernu...
30. 1. 2012 20:29
Blů TDI
Nevím, jestli není chyba u spotřeb v tabulce dieselových motorů. Blue TDI je předpokládám nějaká eco verze, takže by podle mého neměla mít o 0,2l vyšší spotřebu než standardní verze ;-\
Avatar - Stefič
30. 1. 2012 20:26
Re: pekne ale neprakticke auto
hele toppere, nejsem žádný fanatický fanda VW. Snažím se auta posuzovat objektivně kus od kusu, ale jestli ti CC přijde bezpohlavní, tak bych ti fakt doporučil vyndat si hlavu ze zadku, třískni s ní pětkrát o zeď a pak si ji tam strč zpět...Objektivně je tohle jedno z nejpovedenějších koncernových aut za poslední roky...
Avatar - 3_diamanty
30. 1. 2012 19:34
Re: pekne ale neprakticke auto
pre dvoch dospelych a dve deti mi staci aj UP nepotrebujem 4,8 metra dlhe monstrum za 30 000 eur ktore je nudne presne ako passat aj ked je ine ako passat, nudne je rovnako ako passat, ziadne emocie ziadna zmena, interier je tiez z passatu, nalepka cc na kufri z toho novy model nezrobi, auto je na podvozku passatu a aj interier a motory ma presne ako passat, namyslat si ze mam nieco extra moze len blazon.

v sutazi o najvacsiu nudu na 4 kolesach by cc urcite vyhralo nejaku cenu

:yes:
Avatar - Tomas_2002
30. 1. 2012 19:23
Re: Dokonalý strop nabídky
:yes: :yes: VW Blizard - To má opravdu zvuk ! ;-) Pro dynamický model opravdu vhodný název.
30. 1. 2012 19:04
Re: Interier ?
no tak netocici se volant to teda bylo neco:-)))
Avatar - Mojito (s Feferonkou)(RSKa)
Re: pekne ale neprakticke auto
toper - pro takový,jako jsi ty,existují kombíky.Ne každej chce praktičnost.Samozřejmě je CC o dost elegantnější než designově extra nudný Passat,toho si snad musel všimnout i naprostej trouba ;-)
Avatar - rohYpnol
30. 1. 2012 18:15
Dokonalý strop nabídky
Tohle je ten správný model, na kterém by měl podle mě VW končit. Zde může v plné síle využít své technické vytříbenosti a vyspělosti. Tohle je podle mě ten správný TOP model pro zákazníka VW.
Ne že by na Phaeton technicky neměl, ale prémiový zákazník neloví ve vodách VW. Stejně jako Audi nemá co pohledávat v kategorii malých vozů, tak VW se vydal s Phaetonem na skokanský můstek v neoprénu a s ploutvemi...
Jedinou pihou na kráse je název. Takovýto kus pojmenovat CéCé...
mmj.
SCHIROCO - fénový vítr přinášející oteplení
BORA -velmi silný padavý vítr přinášející prudké ochlazení

proč ne třeba VW BLIZARD nebo CHINNOK ;-)
30. 1. 2012 18:11
Re: 2.0 TDi
Boze, dalsi zavodnik. Pro normalni auto je 125kw dost vysoka hodnota, maximalka pres 220 a zrychleni 8.5 jsou taky velmi slusne hodnoty. O kroutaku ani nemluve. Na to, aby ses v tom zabil, nebo abys porusil vsechny rychlostni predpisy to staci bohate. Nehlede na to, ze udajum od VW se neda moc verit, jejich auta jsou zpravidla rychlejsi a vykonnejsi, nez rikaji tabulky.
Avatar - Tomas_2002
30. 1. 2012 17:14
Re: Interier ?
No....jak se to vezme :-) Já tu teď měl P807 r.v. 2005 a tam mi té inovace v interiéru přišlo zas až přespříliš :-) Stejně jako jsem nikdy neocenil "páčku pro vše" v Mercedesu nebo netočící se střed volantu u některých Citoenů :-)
30. 1. 2012 17:09
Re: Interier ?
Chtelo by to nakou inovaci vnitrku, prijde mi dost okoukany....

Jinak zvenku vypada na tech novejch fotkach mnohem lip. :yes:
30. 1. 2012 16:50
Re: Interier ?
To byl takovej malej facelift od 45KT/11.Bylo to i Start-Stop systémem.Velký facelift je to co je v článku. ;-)
Avatar - Tomas_2002
30. 1. 2012 16:47
Re: Interier ?
Ale mělo. od 45/11 ke změně modelového roku to mělo stejně jako nový Passat Limousine nebo Variant. To auto stojí tady vedle mě :-)
30. 1. 2012 16:46
Re: 2.0 TDi
Jede to stejně, jako Touareg s motorem 3,0 TDI/180 kW... V Passatu musí 125 kW a 350 Nm stačit snad úplně každému-až na extrémisty...
30. 1. 2012 16:40
Re: 2.0 TDi
Ty "normalni automobilky" jenom tupe ziraji na svoje poklesy prodeje a zavidi VW jak se jim dari i s motorem 125kW. Vrcholna naftova verze je to pro standartni zakazniky VW. Kdo ma vyssi naroky, kupuje Audi.
30. 1. 2012 16:39
Re: 2.0 TDi
Tady je trochu "problém" s koncernovou hierarchií. V dieslu by nasazení 6ti válců bylo trochu problém, protože toto je "vyhrazeno" Audi a je zde i technická stránka věci. Stejně tak další navyšování výkonu ve tříde 4válce a 2 litry objemu. I nové 2.0 BiTDI nejde nijak zásadně výše. A proč také, když jsou k dispozici "podladěné" 6ti válce. Zde bude zajímavé sledovat budoucí vývoj. V benzínech nevidím nejmenší důvod, proč navyšovat výkon u 1.8 TSI, když je k dispozici 2.0 TSI. Takhle mají inženýři prostor pro ladění průběhu výkonu a momentu, než honění každého špičkového koně. V6 je třešnička za kterou můžeme být rádi. Navíc, nyní se jedná o novinku a nikdy nebývá kompletní motorová paleta odhalena hned na začátku života modelu.
30. 1. 2012 16:39
Re: Interier ?
Nemělo,bylo to stejné s B6: Viz zde: [odkaz] :-!
30. 1. 2012 16:37
Re: 2.0 TDi
Protoze ho zakaznici kupuji a protoze to staci. Beznemu zakaznikovi VW. Kdo si preje aby to fakt jelo a bylo na naftu, at si koupi Audi. S tim snad neni problem...
30. 1. 2012 16:33
Re: pekne ale neprakticke auto
Proti Passatu ma jednu obrovskou vyhodu. Neni to Passat, kterych je na silnicich hodne. A navic vypada perfektne. Auto pro dva dospele a dve deti uplne staci = staci me a mnoha dalsim lidem, ne Tobe. Proto si kup normalniho Passata.
Avatar - Tomas_2002
30. 1. 2012 16:28
Interier ?
Ne nevím...podle mě mělo CC hodiny již v předchozí verzi a tlačítko automatické brzdy vedle řadící páky taktéž.
Avatar - 3_diamanty
30. 1. 2012 16:11
Re: pekne ale neprakticke auto
ma toto auto oproti passatu nejaku vyhodu?

ziadnu

ani krajsie nie je ani lepsie ani nic..... ani vacsi image nema, je to bezpohlavne cudo navyse oproti passatu je len dvojmiestne kedze dozadu 185cm vysoky clovek nesadne a este je aj drahsie ako passat. O imidzi pomlcime, v tomto ho strci do vrecka aj 500ka od fiata.
Nevidim dovod na kupu tohto bezpohlavneho velmi nepraktickeho monstra.

Myslim ze ziadny bestseller to nebude nie je dovod
30. 1. 2012 15:58
Re: 2.0 TDi
To není ..... tohle je CR ne PD ... na pasát stačí 140 koní s přehledem .... prostě koukáš na auto, které není sportovní, jenom tak trochu sportovně vypadá (což třeba mně vyhovuje) ... pro Tebe by asi bylo lepší BMW ;-)
30. 1. 2012 15:53
Re: 2.0 TDi
Protoze ten motor je s temer neviditelnyma zmenama na trhu uz sto let. Normalni automobilky se snazi s kazdou novou generaci auta vykon trochu popohnat aspon treba o 5-10 koni, ake tady to ma byt vrcholna verze a furt ten samej chcipak beze zmeny, to samy plati o 1.8 TSI, ktery by slo urcite seriove naladit aspon na 180 koni...
30. 1. 2012 15:52
Re: 2.0 TDi
125kw není v této třídě nikterak špičková hodnota jako třeba 184HP u BMW, ale v kontextu značky a trhu se nejedná o nic tragického.
30. 1. 2012 15:48
Re: 2.0 TDi
Proč si myslíš, že je debilní ??? Jede to jako "z praku" na normální auto ...
30. 1. 2012 15:43
2.0 TDi
Proc ma tenhle debilni motor porad stejny parametry 125kw??? To tomu neumi torchu prislapnout, dat druhy turbo nebo neco, at to fakt jede???
Avatar - ryman
30. 1. 2012 15:39
Re: pekne ale neprakticke auto
no až si tyhle moudra přečte martin winterkorn tak zcela určitě přestanou CC vyrábět..
30. 1. 2012 15:12
Re: pekne ale neprakticke auto
Rychloměr je přehledný.Oproti SII je líp čitelnější.Navigace,že je níž nevadí,protože pokyny-šipky se zobrazují na Maxi-Dotu.
:-!
Avatar - -TEAC-
30. 1. 2012 15:12
Re: pekne ale neprakticke auto
Zaplaťpánbůh že se dělají i nepraktická auta! >:D
Avatar - 3_diamanty
30. 1. 2012 14:56
pekne ale neprakticke auto
auto pekne, ano skutocne posobi majestatne

nepaci sa mi ale ze:

-rychlomer je v skutku neprehladny
-navigacny system pri spinacej skrinke pod volantom nie je az tak prakticky umiestneny
-bezramove okna v dnesnych mrazoch nie je vobec zavideniu-hodna frajerinka
-vzadu ma miesto nanajvys clovek do 170cm

nevidim jedinu vyhodu tohto auta oproti passatu, ziadnu, ani krajsie to nie je a este aj drahsie to bude, skutocne keby toto auto na trhu nebolo automobilovy priemysel by neutrpel ziadnuu ujmu, podobne ako keby nebol aj phaeton, up, kedysi sme tu mali fox .... ziadna strata