Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: Nissan Pathfinder: Interiér odhalen

Koncept nového Pathfinderu naznačuje, co všechno bude možné objednat pro sériovou verzi tohoto auta.
Zpět na článek
22. 4. 2012 00:05
Re: cherokee zmaknul?
Co se me tyce tak offroadu je stale dost napr. pajero a discovery to jsou neuveritelna auta ktera i v terenu vydrzi celkem dlouho a co se tyce interieru zminenych kuzi apod. nikdo te nenuti to kupovat navic pokud chces prujezdnost a auto na kazdy den myslim ze subaru grand vitara hrave staci nebo i dacia duster sice budes sem tam neco opravovat ale ceny za opravy nebudou nejak horentni pokud potrebujes vetsi kufr tak potrebujes i drazsi auta vyroba off-roadu je cim dal drazsi, protoze se malo prodavaji
Avatar - pratel
14. 2. 2012 02:33
Re: cherokee zmaknul?
Ale ano, novy Patrol alebo Cherokee co to v terene este zmaknu, ale nic to nemeni na fakte, ze tieto auta (a aj dalsie) sa postupne presuvaju do segmentu velkych, luxusnych a hlavne pretechnizovanych SUV.

Nejaky australsky bushmen, africky safariman, talibansky mudzahedin alebo cesko-slovensky horsky zachranar by ta pekne hnali s takymi serepetickami ako vzduchove pruzenie, jemne kozenne calunenie, multimedialny system s displejom v kazdej hlavovej opierke... a navyse na aute s korejskym vlnobytnym dizajnom, dobrym akurat tak pre zeny (nic proti nim ) alebo metrosexualnych machov oslahanych barovymi ventilatormi. Ti, uvedeni na zaciatku tohto odstavca, potrebuju solidne odolne stroje s dlhou zivotnostou, s mechanickymi uzavierkami, redukciami a usadene na poctivych strunach. A tato kategoria aut jednoducho vymiera. Zostava zopar poslednych mohykanov...

O chvilu bude skutocne problem zohnat odolny, primerane vybaveny offroad, ktory zaroven disponuje nekompromisnymi terennymi vlastnostami. A nemyslim tym iba vyslovene kostitrasy typu Defender alebo Wrangler. Je celkom mozne, ze vyroba offroadov sa stane domenou nejakych cinskych alebo indickych vyrobcov (preboha len to nie), resp. si ich budeme musiet svojpomocne recyklovat niekde z vrakovisk.

Vyrobcovia donedavna skvele offroady, zacinaju jednoducho menit na vymaknute, zzenstile luxusne SUV. Pomahaju si pritom debilnym argumentom, ze vacsina majitelov s tym do terenu aj tak nechodi. Pouzijem trochu nafuknuty protiargument. Kolki majitelia Veyronov s nimi pravidelne jazdia 400kmh? Na druhej strane je fakt, ze aj tej divociny ubuda a asfaltu a betonu je stale viac a viac. A preto novy Pathfinder vyzera tak ako vyzera (a lezie Muranu zbytocne do kapusty-zeli). Jeep Willys sa musi v hrobe obracat... :-( :'-( :-(
Avatar - pelikoš
13. 2. 2012 20:51
Re: Pathfinder je stále kandidátem na nejhnusnější novinku r
tvůj (špatný) názor ti neberu,ale je špatný :-!
Avatar - pelikoš
13. 2. 2012 20:50
Re: cherokee zmaknul?
to samé nový nissan patrol... ;-)
13. 2. 2012 16:50
Re: cherokee zmaknul?
nechcem ti moc brať tvoj názor ale Grand Číro s Quadra Lift (na vzduchu) v teréne zvládne ďaleko viac ako si vieš čo i len predstaviť.
Avatar - Ghostyx
13. 2. 2012 13:29
Re: Pathfinder je stále kandidátem na nejhnusnější novinku r
Bejt Tebou, tak bych to tak jednoznacne netvrdil... ;-)
Avatar - ryman
13. 2. 2012 12:18
Re: Offroady-ohrozeny druh?
pravda, bohužel :-(
Avatar - Bubáq
13. 2. 2012 11:21
Pathfinder je stále kandidátem na nejhnusnější novinku roku
Ani design interiéru nemůže změnit to, že nový Pathfinder nominuji (spolu s Mitsu Outlander) na nejhnusnější novinku roku 2012. Pravda, interiér nevypadá tak hnusně, ale aby napravil tu exteriérovou příšernost, musel by přinést něco tak hvězdného, jako přináší pravidelně Honda a Acura. Jenže zde se exteriér a interiér docela doplňují, což jindy chválím, ale nyní je to doplnění se v celkové rozplizlosti a čínskosti.... :no:
Avatar - R32
13. 2. 2012 08:24
Re: Offroady-ohrozeny druh?
Neviem či Mercedes G za cca 80.000,- Euro je to čo by som šiel odierať do skutočného terénu. 8-s Tú holú bosú (armádnu) verziu čo predávali v Nemecku nezoženieš a navyše tiež nebola za bagateľ.
Ale s celkovou myšlienkou súhlas, tie pravé offroady sú ohrozený druh. Veď aj také ikony ako Land Cruise, Pajero, Cherokee už poriadne zmäkli. Síce stále majú slušnú výbavičku do terénu no je v nich kopec komfortnej a zábavnej výbavy. Pre mňa je dnes z nových áut skutočne v ťažkom teréne použiteľný iba Defender, Wrangler a Niva. A to je teda dosť úzky výber. :-(
Avatar - ryman
13. 2. 2012 01:02
Re: Tak som mal pravdu...
možná to bude posun k více zákazníkům, ale mě se ten nový vzhled moc nepáči. hlavně ta záď jak oteklý qashqai 8-s více mě oslovoval osobitý styl předchozí verze [odkaz] :yes: nejdřív patrol, teď pathfinder, nový outlander taky vyměkl :-( offroad a nissan platilo vždycky za synonymum, byla by škoda, kdyby nissan v tomhle směru do budoucna oslaboval :-|
Avatar - 3_diamanty
12. 2. 2012 20:39
Re: Offroady-ohrozeny druh?
mame tu uz len Gecko, defender, wrangler, patrol, nivu, par pickupov a to je vsetko, veru uz to nie je co byvalo
Avatar - pratel
12. 2. 2012 19:48
Offroady-ohrozeny druh?
Ako offroadovemu fanusikovi mi je smutno ked vidim nastupcu Pathfindera. Je to len dalsi dokaz toho, ze kategoria offroad smeruje k zaniku. Jasne, ze automobilky zaujimaju hlavne zisky a tieto vymäknute SUV sa predavaju ako teple rozky. Tomu bohuzial podlahol aj Nissan. Vid aj novy Patrol.

Inak popri Santa Fe a Sorente sa bude vynimat celkom dobre. Podla prototypov noveho Defendera a celkoveho SUV trendu u automobiliek ako Mitsubishi, Nissan, Toyota, Landrover, si myslim, ze vela polovnikov, vojakov, farmarov apod. si v blizkej buducnosti bude musiet kupit kona.

Poslednou nadejou su uz len terenne pickupy.
Avatar - pelikoš
12. 2. 2012 17:42
Re: Tak som mal pravdu...
nemyslím si že to je ale chyba,že to auto je přístupnější širšímu počtu zákazníků a možná pohledově "vyměkl" ale nemusí mít výrazně horší vlastnosti.možná naopak.kolik majitelů pathfindera jezdí offroad?
pro mě je ok ;-)
[odkaz] tohle navypadá přeci špatně a je docela drsnej... :-!
Avatar - pelikoš
12. 2. 2012 16:51
Re: krok správným směrem
jde stále správným směrem... ;-)
Avatar - salamoon
12. 2. 2012 16:20
Tak som mal pravdu...
...cely cas od uvedenia prvych zaberov noveho path-a som mal pocit,ze z toho auta priam krici: americka mamca,kup si ma na vozenie deti do skoly. a v clanku mi to potvrdili. z pomerne schopneho a originalneho auta sa stava dalsi kociar pre americke soccer moms. smutne.

odisiel commander,odisiel pathfinder. kedy zaoblia land rover? :-(
12. 2. 2012 15:35
krok správným směrem
Nissan se konečně vydal správným směrem!
Avatar - pelikoš
12. 2. 2012 14:50
Re: PATHFINDER
tak tohle je americká verze,uvidíme...
Avatar - Ji/Ri
12. 2. 2012 14:39
PATHFINDER
....konečně našel i on svou cestu...když už se tak jmenuje... :-)
Interier působí hodnotně jako v novém MLku... celkově super, až na zadní světla, která připomínají ix55... ale uvidíme v reaaalu ;-) :yes:
Avatar - Ji/Ri
12. 2. 2012 14:37
Re: jasná volba
naprosto přesně. Konečně se může rovnocenně postavit vedle německé konkurence. A pokud budu přemýšlet dále, tak .... že by byl xtrail podobně vymazlený? ...že by všechny Nissany byly postupně v tomto duchu? hmmmm....bychom se měli na co těšit....
Jinak tohle je už opravdu vymazlené, plus jízdní vlastnosti.... není co řešit :yes:
Avatar - pelikoš
12. 2. 2012 14:28
jasná volba
klidně si umím představit mít takový krásný auto.exteriér i interiér bez chyby.pokud bude cenovka jako u stávající generace,tak není co řešit...
p.s.myslím si,že to spíš nahradí x-trail ;-) :-!
Avatar - escorpion
12. 2. 2012 10:16
Re: interier
Interiér je nádherný. Škoda exteriéru, od hranatého dizajnu k oblinám typu santa fe.
12. 2. 2012 10:16
Re: interier
Je to akési preoblené. Akési vankúšovité (polštářovité).
Avatar - 3_diamanty
12. 2. 2012 09:34
interier
mi pripomina infiniti a vlastne aj samotny pathfinder zvonku ale to nie je vobec zle, nissan totiz uz potreboval takuto pecku :yes: