Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: Prohlédněte si: Exportní katalogy Škody 1000 MB aneb jak jsme lákali Západ ke koupi embéčka

Na jaké trumfy lákaly zákazníky zahraniční katalogy Škody 1000 MB?
Zpět na článek
Avatar - petrumr
23. 3. 2012 21:09
Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse.
Avatar - jozephko
23. 3. 2012 15:59
Bol to posledný dizajnový skvost
Na vtedajšiu dobu Škoda 1000 MB bola podľa mňa auto na špičkovej európskej úrovni, určite minimálne podľa dizajnu. Frantíci so svojími škaredými kačiatkmi, renaultami CV4 mohli len závidieť. Táto embéčka mi veľmi pripomína VW 1600.
Potom to už išlo so škodovkami len dolu kopcom, a to hodne veľkým šupom.
23. 3. 2012 13:15
trpce nasládlý sentiment
Ono to mělo i něco do sebe. Vzpomínám, jak jsme na tahle zahraniční auta hleděli jako kluci až s posvátnou úctnou. Také jsme často přiběhli k okénku řidiče a dívali se do kolika kilometrů za hodinu má vyznačený tachometr. Když se tam objevila číslovka 220, byli jsme z toho doslova u vytržení:-)

Takový Renault, o BMW už ani nemluvě, to bylo panečku auto...

Pěkné na tom bylo, že to byl čas dětství a i takový Rapid vypadal dnešními slovy cool, ale dobře, že je tohle všechno pryč.

Pamatuji, jak jsem např. nechápali, proč má škodovka tak slabé motory a nebo proč dělá pouze kulatá světla, když se objevily první hranatá, dívali jsme se na ně až s obdivem:-)
V obchodech byl mizerný výběr snad s výjimkou potravin (ty byly snad lešpí než dnes, když nepočítám nabídku exotického ovoce) a také hračkářství byla dobře vybavená.
Avatar - sendador
23. 3. 2012 13:02
Re: Fajn pocitanicko
To vubec neni spatny. Ani se mi nechce verit, ze to psal ten, co tu tapetuje odama na VW :-)
23. 3. 2012 12:32
Re: Programy?
Verim, ze zakladni draft se udelal v programu papir-tuzka, eventuelne v rozsirene verzi nacrtnik-uhel/rudka a potom to editovali bud v prostredi Rysovaci platno nebo Vykres a jednotlive layery nanaseli pomoci pluginu Barevne tuse, Tempery...
Zaverecne robne detaily poupravili retusovacimi algorytmy Namaceci pero-Barevne inkousty apod...
23. 3. 2012 11:02
Programy?
Jakými programy to tehdá kreslili?
Avatar - Wolfsteen
23. 3. 2012 10:45
Re: Dnes
Chci tím říct, že dnešní katalogy stojí za starou belu...
Avatar - Wolfsteen
23. 3. 2012 10:45
Dnes
Před 14 dny jsem kupoval auto. Ta radost pro chlapa je nepopsatelná >:D Ale když jsem se chtěl v katalozích dočíst o průběhu kroutícího momentu motorů, měl jsem smolíka. Jediný, kdo to má je Renault :no:
23. 3. 2012 10:23
Technicke informace
Dneska takove podrobne informace uplne chybi. Vsude jen udaje, jak to dynamicky jezdi a vlastne vubec nic nezere a taky jeste chrani prirodu. Je to uplne postavene na hlavu. a navic prumerny clovek dneska pomalu ani nevi, jak funguje motor a uz vubec nevi, jak je jeho auto poskladane. to se pak jezdi do servisu pomalu i s vymenou naplne do ostrikovacu...
23. 3. 2012 09:47
Re: paráda
A ostřkovač si musel pumpovat ručně aby ti to stříkalo. Jo, jo. Vlastnil jsem rok výroby 1964, a pořídil za neskutečných 500 Kčs. :-)
23. 3. 2012 09:44
Katalogy.
V každém případě ty katalogy paráda. Dnes člověk hořce lituje že kdysi to považoval za potištěný papír hodný tak do zběru.
Avatar - 3_diamanty
23. 3. 2012 07:55
Re: Katalogy USA
zima nam uz skoncila ale inak dik za super odkaz ;-) :yes:
23. 3. 2012 07:05
Re: paráda
Co je to ten "Tlumič řízení"???
Avatar - Pekelná Micinka
23. 3. 2012 01:14
Re: Katalogy USA
Moc pěkné, díky za odkaz. Doplnil bych ještě [odkaz]
22. 3. 2012 22:37
Katalogy USA
Mrkněte sem, jsou tu naskenované snad všechny plakáty, brožury a katalogy amerických aut od roku 1920 do současnosti. Okolo šedesátých let fakt nádhera, materiál na dlouhé zimní večery. :-)

[odkaz]
Avatar - 3_diamanty
22. 3. 2012 22:24
Re: 1000
mne sa viac paci stara cabrio felicia :yes:
[odkaz]
inak to bola neskutocna doba za cias embecky - auto 4,2 metra dlhe a razvor 2400mm to ma dnes uz citigo vacsi razvor a je 70cm kratsie, ale pacili sa mi tie male dlhe auta :yes: vyvolali v cloveku pocit ze riadi nieco velke pritom to zvnutra bolo malicke - podobne ako prva oktavka, male velke auto s dlzkou auta strednej triedy a razvorom maleho auta ;-)
22. 3. 2012 21:57
1000
tisícka...podla mojho názoru najkrajšia škodovka doteraz :yes:
Avatar - Starfighter
22. 3. 2012 20:57
Re: Fajn pocitanicko
Do tehdejších showroomů tě nejlíp uvede GTI na svém blogu [odkaz]
Velmi doporučuji :-) :yes:
22. 3. 2012 20:46
Fajn pocitanicko
Vdaka za zaujimavy clanok a zaroven prosim o viac takychto clankov s "retro" tematikou. Tiez by nezaskodili nejake foto z vtedajsich "sourumov" ak sa to vtedy tak dalo nazvat :-)
Avatar - petrumr
22. 3. 2012 19:59
Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse.
Avatar - Starfighter
22. 3. 2012 19:02
Novinka?
Dobrý, katalogy si určitě prohlídnu, ale zařadit článek do rubriky Novinky je trošku nonsens, ne? ;-)