Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: V USA ubývá mladých řidičů, dospívající se za volant nehrnou

Že se Američané neobejdou bez aut? Už to tak docela neplatí. Dnešní dospívající mládež raději sedí u počítače a surfuje po internetu, než aby jezdila autem.
Zpět na článek
31. 3. 2012 23:46
Re: u nás se to blíží
Existují místa, kam veřejná doprava jezdí velmi sporadicky. Na vesnici se bez auta neobejdete. Také si nedokážu představit, že byste velký nákup tahali ve větším městě přecpanou veřejnou dopravou vlastníma rukama.
31. 3. 2012 16:36
Řidičák vs. auto
Je třeba rozlišit to, jestli auto vlastnit anebo mít řidičák a možnost občas autem jezdit. To druhé je podle mě z určitého pohledu dnes již nutnost, to první vyžaduje hodně uvážení.
Sám jsem o autě vždycky snil, ale s příchodem 18 let se touha auto vlastnit dost zmenšovala. Jasně, taky kvůli tomu, že mám možnost půjčit si auto od rodičů prakticky kdykoliv potřebuji/mám na benzín, během týdne ale pobývám na VŠ v Praze a díky Bohu auto nemám :-), Bydlím v centru, školu mám v centru. Neměl bych auto ani kam dát a přinášelo by mi jenom náklady. MHD funguje pro mé účely skvěle.

Navíc co se týče vydělání si na auto na Vš... jsou školy a školy, na některých to jde, na některých ne... abych měl na auto, musel bych svou veškerou činnost rozdělit jen na práci a školu a tolik štěstí by mi auto rozhodně nepřineslo abych se pro něj rozhodl.

Jak ale říkám, tohle byl můj konkrétní případ, každý si to musí uvážit sám.
31. 3. 2012 14:05
Re: u nás se to blíží
přesně jak říkáš já jsem například při studiu dokázal na auto vydělat a jsem spokojenej :-) musí se jenom chtít
31. 3. 2012 09:28
Re: u nás se to blíží
O pohodlnosti, že každé plánování cesty mimo dosah MHD začíná dotazem "vezmeš auto?"
31. 3. 2012 03:49
Re: u nás se to blíží
Musíte to tedy brát jako koníček a ten vždy, pokud se dělá poctivě, něco stojí. :-)
31. 3. 2012 03:47
Re: u nás se to blíží
Musíte si uvědomit, že pro spoustu lidí není řízení zábava jako pro nás (nějakou část) zde. ;-)
30. 3. 2012 21:39
Re: u nás se to blíží
O pohodlí a lenosti že nejedou svým autem od domu, ale raději například MHD?:)
neregistrovaný "Culdaraztriptaco"
30. 3. 2012 21:32
Re: u nás se to blíží
Nemyslel jsem cenu, ale síť - její strukturu, pestrost a flexibilitu. Ta je na špičkové úrovni.
30. 3. 2012 20:53
Re: Méně je lépe
A pak přijdou čerství absolventi VŠ co ve 24 budou řídit jako první auto služebáka 80+kW a ty cesty vyčistí ještě víc
30. 3. 2012 20:17
Re: Méně je lépe
Souhlasím, a přesně takhle to má naplánované i EU. Pomocí zvyšující se daňové zátěže hodlá dostat ze silnic co nejvíc lidí do vlaků, autobusů, na cyklostezky. A ti nejbohatší, kteří na ježdění autem budou mít, nebudou obtěžováni těmi chudáky, kteří teď silnice ucpávají a provoz zdržují. To tady bude potom krásně, už se těším :no:
30. 3. 2012 20:10
Re: u nás se to blíží
MHD v Brně je fakt sofistikovaná, nejlevnější jízdenka na 15 minut za 20 korun. Upřednostnění MHD považuji spíše za ukázku zoufalství. Do práce jsem začal jezdit na kole/elektrokole/autem a o pomalým předraženým MHD už nechci slyšet. I když jedu autem tak mě vyjde cesta na palivu levněji než MHD - do práce to mám zhruba 5 km skoro po rovině.
30. 3. 2012 19:11
Re: u nás se to blíží
Vidím to stejně... hlavně předražená paliva :-(
30. 3. 2012 19:09
Méně je lépe
Vůbec mě to nevadí, je mi 18 a jsem šťastný že mám řidičák a můžu řídit. A drtivá většina mých vrstevníků co znám také. Záleží pokud bydlíte na vesnici nebo v Praze. Ale co jsem chtěl... Když bude méně řidičů budou volnější cesty, ty se budou méně zničené...
30. 3. 2012 18:47
Re: u nás se to blíží
Ok ja se jen ptal :-) no kazdopadne kdyz ses normalni tak dokazes vydelat i na to auto celkem v pohode i pri prezencnim studiu :-) jen nesmis bejt linej..... A to nam aspon v CR hazej cimdal vic klacky pod nohy na VS...
Avatar - gld
30. 3. 2012 18:43
Re: u nás se to blíží
Neber to ako kritiku vysokoškolákov, skôr ako konštatovanie suchých faktov. Osobné skúsenosti s VŠ systémom samozrejme mám :-)
30. 3. 2012 18:23
Re: u nás se to blíží
Já bych teda řízení auta za nic nevyměnil... Auto to je prostě můj život , ale je pravda že peníze to dost komplikujou a omezujou ... a bude hůř ;-\ :-)
30. 3. 2012 17:57
Re: u nás se to blíží
Právě, že auto je symbolem pohodlnosti a lenosti. A přitom je mnohde pohodlnější cestovat veřejnou dopravou než autem. Na druhé straně přibývá případů kdy cesta příměstským spojem a MHD vyjde stejně draho jako palivo na danou cestu. A pokud se složí 2 tak z toho pokryjou palivou i další náklady.
30. 3. 2012 17:49
Re: u nás se to blíží
Byl si nekdy na vejsce, ono to cely neni jen o chlastu :-) a musim teda rict ze kdyz clovek chce tak se da u studia VS i pracovat.
30. 3. 2012 17:30
Re: u nás se to blíží
Je to o penězích. Proč mít auto, když ho člověk prakticky nevyužije? Dnes lidé jezdí autem hlavně proto, že musejí (do práce, na chatu, dovču atd.). Je to sice pohodlnější než HD/MHD, nicméně mnohem dražší, když vezmeme v potaz cenu automobilu, amortizaci, ceny ND, velmi vysoké ceny paliva, mnozí raději obětují trochu toho pohodlí a ušetří. Mimochodem právě auto je symbolem lenosti a pohodlnosti.
neregistrovaný "Culdaraztriptaco"
30. 3. 2012 17:04
Re: u nás se to blíží
Například v Brně je MHD vysoce sofistikovaná. Její upřednostění je ukázkou zdravého rozumu :yes:
30. 3. 2012 16:56
Re: u nás se to blíží
Souhlas :-) taky radši skončím na dvou skleničkách červeného, v sobotu se probudím s čistou hlavou a pak jedu polykat kilometry se střechou dole :-!
30. 3. 2012 16:54
Re: u nás se to blíží
proc ten smutnej smajlik? praveze je to velice dobra zprava pro budoucnost, a s lenosti je to prave naopak, linej je ten co radsi jede autem

ja se taky snazim v urcitych mistech vyuzivat radsi MHD, a prave proto ze vim ze me to donuti alespon k nejakemu pohybu, a ne jen ujit 20-50 metru k autu a pak podobnou vzdalenost od auta
30. 3. 2012 16:49
Re: u nás se to blíží
Dost studentu to prochlasta, to je fakt. Ja se treba za volant hnal co nejdrive. Mam mensi brigadu pri studiu a vsechny prachy jdou do auta. A o vikendech si maximalne skocim na birella >:D Je to o tom, co kdo preferuje.
Avatar - gld
30. 3. 2012 16:46
Re: u nás se to blíží
Študenti na vysokej? Drvivá väčšina je rada keď po opileckých orgiách zostane na suchý rohlík, nieto ešte na auto :-|
30. 3. 2012 16:04
u nás se to blíží
Je to smutné ale znám moc VŠ studentů z brna co sice mají papíry, ale na volant přes rok nešáhli. Všude dojedou MHD a když se jede někam dál tak se vetřou někomu do auta, nebo je sveze Jančura.
A není to o penězích, je to o pohodlí a lenosti. Asi přichází nějaká nová doba :-(