Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: Škoda Octavia Tour se loučí, skončí v červnu

Škoda oficiálně potvrdila konec Octavie Tour. Doprodej snížil první cenu pod čtvrt milionu korun.
Zpět na článek
Avatar - skejpa
11. 12. 2012 16:17
Not bad
Musím se přiznat, že jsem to nečekal ani zdaleka tak pěkný, jak to ve skutečnosti vypadá :-) Jsem zvědav ještě na kombika. Škodovka má za tohle každopádně pochvalu. Teď ještě nastavit ceny jako konkurence a může začít pomýšlet na tu jejich TOP 10.
22. 4. 2012 19:15
Re: Bez dieselu
Ale klidně, jen tou alternativou nesmí být 1.4 a 1.6 MPI.
20. 4. 2012 10:56
Re: Skoda
O1 byla solidnější než O2? :-) je zajímavé, co někteří jedinci, jako ty, dokáží vypustit na internetu za kraviny >:D
18. 4. 2012 11:47
Re: Skoda
Ja som zase nestretol octu, co nehrka a to som sa viezol uz v 5tich od zakladu po L&K s najazdom od 20 do 120tis. km.
Pocutelne deformacie v skrute pri Octa2 RS (najazd 65tis. km real.) su asi nejakym sportovym doplnkom, ked uz ten TSI motor nie je taky hlucny.

Ale je to uhol pohladu.
17. 4. 2012 17:29
Re: Bez dieselu
Také stale! :yes: Opakuj po mňe DO AUTA PATŘÍ Benzín JE SUPER !!! :yes:

Diesel patří největší S V I N S T V O !!! >:D ale mňe NIKDY nekoupim diesel, rozumíš tomu!
Avatar - Barrichello
17. 4. 2012 09:26
Re: Bez dieselu
Diesel patří do kombajnu, ne do auta >:D
Avatar - cerrbion
17. 4. 2012 08:34
Re: Skoda
zase se tu někdo snaží o třídní boj hjondé/šáde. v i30 jsem pravda nejel, ve škodovkách jsem jezdil, OI/OII, Fabie i ve feldě. V hjondé, jsem jel v Getzu, Sonatě 3-4 generace a v XG30. Getz byl srovnatelný s pocitem z jízdy z Fabii I, i co se týká kvality a poruchovosti, ve firmě byli obě auta 3 roky. Ani sonáta ani XG30 netrpěla nějakou nekvalitou, a lidé co v tom ve firmě jezdili ,nebyli "obden" v servisu , jak se zde snaží často odpůrci naznačovat a to už je nějaký pátek co se tyhle auta vyráběli. OI byla solidnější a i o něco pohodlnější než OII, která ma sedačky jak lavice z první nápravné skupiny a pseduosportovní, tvrdý podvozek. Ve Fabii I se sedí jak na barové stoličce, a ve zpracování tam, žádný náskok před stejně starou konkurencí nevidím a řečem o nekvalitách současné i předchozí i30 nevěřím i když bych kupoval jinou značku.

Shrnuto, Škodovka, je uplně normální průměrné auto napříč kategoriemi, které za konkurencí ani nezaostává ani ji nepředbíhá (kromě přemrštěných cen), design je věcí v kusu, pro mě jsou všechny Škodovku designově staré už když vyjedou jako novinka. Prodejnost u nás je dána tím, že je to prostě domácí značka, čímž je dána i cena viz výše, podívejte se na ceny např v anglii.
17. 4. 2012 08:05
Skoda
At si placa kdo chce co chce, proste velkej kombik s klimou s motorem 1,6 (i kdyz historickym) za bratru 280k po sleve je alespon pro me velmi solidni nabidka, naprosto dostacujici auto pro denni klidny dojizdeni do prace, na vylety i dvakrat rocne na dovolenou, uprednostnil bych Skodovku pred korejcem, mam praktickou zkusenost z jizdy v rok starym Ceedu a v ten okamzik jsme pochopil, co znamena rozdil v cene, takhle vyhrkany auto s najetyma 20 tisici jsem jeste nepotkal... Takze RIP Octavia Tour, jezdi jich po nasich silnicich mnoho a opravnene.
Avatar - Ada je zase tady
17. 4. 2012 01:34
Re: Bez dieselu
Stále! :yes: Opakuj po mně: D-O A-U-T-A P-A-T-Ř-Í D-I-E-S-E-L !
16. 4. 2012 23:04
Re: NEskutečné..
... a měl palubku z Fabie I :yes:
16. 4. 2012 20:58
Re: Plačte,
Dám ti podobný příměr, ano? Ať zapláče 200 tisíc majitelů Mini, kteří si je minulý rok koupili, protože si za stejné prachy mohli pořídit minimálně 6 x většího Transita od Forda.... :no:
Avatar - Ada je zase tady
16. 4. 2012 19:48
Bez dieselu
Octavie s benzinovym motorem stejne nemela smysl :no: Do auta patri diesel!
16. 4. 2012 18:54
Re: NEskutečné..
No zas at ji nekrivdime. To je pouze moje domnenka, treba to myslela jinak. :-!
16. 4. 2012 18:45
Re: Škoda Rapid
Bo se hromadí na skladech ;-)
Avatar - KubikCv
16. 4. 2012 18:21
Re: Plačte,
má pravdu předsedo.S trochou výbavy stojí tolik co Tour fzákladu >:D
16. 4. 2012 17:34
Re: NEskutečné..
Tak golf 1 generace se ještě asi před 5lety vyráběl a prodával v JAR...
16. 4. 2012 16:33
Re: Škoda Rapid
taky taky,na liberecku tmavě stříbrná s kompletně zalepeným předkem :yes:
16. 4. 2012 16:29
Plačte,
...troubové co jste koupili Citigo za 200 000. V podstatě za stejný prachy jste mohli mít auto o dvě třídy vejš >:D
16. 4. 2012 16:23
Re: Škoda Rapid
Proč bude výroba Fabie stát ještě 14 dnů po celozávodce? ;-)
Avatar - Hammunasakra
16. 4. 2012 15:43
Re: NEskutečné..
To souhlasím! Ale jak je možné že "se to podařilo" Škodě Octavia? :-)
PS: To s tím GOLFem, to je ŠPATNÝ příklad - kdyby se Golf první generace (včetně tehdejších motorů) ještě prodával, byl by to fakt DĚS BĚS HRŮZA (což se naštěstí NEděje - současný model s ním má společné jen jmého a podobný tvar karoserie ;-)
Nicméně zde se OPRAVDU prodává technicky STARÉ (navíc slušně řečeno NEvýjímečné) auto :-)
..s variantami motorizací: "děsná" nebo "hrozná"? ;-)
16. 4. 2012 15:43
Re: NEskutečné..
To by ale znamenalo, že pro paní je auto "čtyři kola a volant",nic víc,nic míň... Když už chodí na takový server,tak by měla o autech něco vědět,ne? :-)
16. 4. 2012 15:38
Re: NEskutečné..
Myslim, ze tady pani to chtela zahrat tak, ze octavia zadnou druhou generaci nemela a ze to byl pouze velky facelift.
Avatar - Barrichello
16. 4. 2012 15:22
Re: NEskutečné..
Zapomínáš na Toyotu Corollu když sme u těch nejdéle vyráběných modelů.

Brouk má jasný prvenství v tom, že se dělal nejdýl v prakticky stejným designu.

Pokud ALE jde jen o název modelu vyráběného v XY generacích, tak tam je to golf, corolla ovšem myslím že všechny přehrává zcela jasně Ford řady F. Ty se totiž v USA vyrábí už přes 60 let. Někdo namítne že je to pickup, ale v USA je řazen i mezi běžnými osobními vozy :-)

Ten se po stejným názvem vyrábí suverénně nejdéle na světě.
Avatar - GeorgeWWW
16. 4. 2012 15:21
Re: Škoda Rapid
Přesnější info sice mám, ale prezentovat ho fakt nemůžu, svou práci mám rád :-)
16. 4. 2012 15:13
Re: Škoda Rapid
jj,představení vozu bude každým dnem ;-)
16. 4. 2012 15:11
Re: NEskutečné..
Tour neprošel modernizací,ale rovnou dvěma generacemi Octavie.
16. 4. 2012 15:10
Re: Škoda Rapid
Pak jedině po celozávodní dovolené.Pokud máš přesnější info,tak sem s ním. :-)
Avatar - GeorgeWWW
16. 4. 2012 15:10
Re: NEskutečné..
Nezapomeňte, že jednak interiér, ale i většina exteriérových dílů jsou shodné s Octavií po FL, takže pokud došlo k modernizaci, Tour jí prošel také...
Avatar - GeorgeWWW
16. 4. 2012 15:08
Re: Škoda Rapid
Ohledně výroby A-Entry to pravda není, výroba v KT 22 nezačíná.
16. 4. 2012 15:05
Škoda Rapid
V pátek jsem viděl na dálnici HK-Praha ve stříbrné barvě,kliky černé a zatmavená zadní světla ve 13.20 hodin Škodu Rapid na Fkové značce bez maskování.

OII Tour už není v konfigurátoru od minulého týdne a nejde zadat do výroby.Pouze skladové vozy.Náběh do výroby Rapidu je 22KT/12.
16. 4. 2012 15:00
Re: NEskutečné..
Ale co do počtu vyrobených kusů ho položil na lopatky Golf :-)
16. 4. 2012 14:59
R.I.P.
Legenda odchází... "Královna je mrtvá, ať žije královna!" :-! :yes:
16. 4. 2012 14:57
Re: NEskutečné..
Octavia Tour II není tak stará, má "jen" 8 let, samotná Octavia II ("netour") se dožije asi 9 let, než ji příští rok nahradí třetí generace. Původní Tour měl při konci své výroby (v roce 2010) 14 let. Tohle si opravdu může dovolit jen málokterá automobilka. Ale nepřekonatelný rekord stejně drží VW se svým Broukem , který se vyráběl od roku 1938 do roku 2003 ;-)
16. 4. 2012 14:55
Re: NEskutečné..
A proč by ne? Já bych ho bral. Když jsme ale před pár lety kupovali auto, tak šla Škodofka do kopru. Za cenu jako konkurence neměla rádio, ESP a už nevím jestli i klimatizaci. Dneska ale by v té ceně byl daleko širší výběr.
Avatar - Barrichello
16. 4. 2012 14:55
Re: NEskutečné..
No co, když se mohla prodávat Felicie ještě v roce 2000/01 a v základu to byl Favorit z roku 1987 s jinou kastlí - tedy 13-14 let stará kára.

No tak bylo potřeba něčím navázat ne, a Oktávie byl jasný adept na překonání rekordu :-)
16. 4. 2012 14:53
Re: NEskutečné..
Jen opravdu vyjimečným vozům automobilové historie se tohle může podařit! :yes: Ale druhá generace se vyrábí jen osum let ;-) To je jako kdyby jsi nepsala,že je neuvěřitelné,že se Golf po 38 letech ještě prodává >:D

Nezbývá než dodat: "A jak!!!" ;-)
Avatar - Hammunasakra
16. 4. 2012 14:49
NEskutečné..
..že se 16 (?) let staré auto ještě prodává :-|