Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: TEST Audi A3: První jízdní dojmy

Konečně jsme vyzkoušeli v akci novou generaci modelu, který před lety de facto založil segment prémiových hatchbacků.
Zpět na článek
Avatar - Hammunasakra
5. 6. 2012 11:08
Re: Český motoristický fenomém - Jirka Červenka
Nu jak už asi trochu možná z mé odpovědi vyplývá, já auta beru z pohledu "koupit/NEkoupit" - kde design samozřejmě MÁ své místo, ale..
..ale vždy do toho "zapletu" i vše ostatní..... prostě Mercedes A jen a POUZE pro to, že "pěkně vypadá" bych si fakt NEkoupila (to snad spíš BMW1, které designově "nic moc" ale zas mne přitahuje tou převodovkou a některými motory a "vůbec" .. :-)
PS: Mimochodem co se týče hodnocení DESIGNu aktuálních modelů Mercedes, máme to téměř "obráceně" ;-)
Avatar - Hammunasakra
5. 6. 2012 11:05
Re: Český motoristický fenomém - Jirka Červenka
Tak snad byste byl stejně "hodnotitelsky" DŮSLEDNÝ i kdyby Laurin & Klement bylo napsáno u toho prvního obrázku.. ;-)
Téma "náhražek" se bohužel zdaleka NEtýká nějaké stařičké Sonaty, viz i nedávný článek speciálně se věnující tomu tomatu zde - a používání "náhražek" bude spíš jen POSILOVAT (než naopak.. ;-\
Nicméně TESTem KVALITY jste "prošel" :yes: :-)
Avatar - Ham.
4. 6. 2012 17:00
Re: Český motoristický fenomém - Jirka Červenka
Opticky je a) kvalitnější ovšem muselo by se osahat (případně zkusit ohněm) a in natura posoudit zda to není nějaká levná koženka, pokud je to pravá kůže není co řešit, pokud by se zjistila nějaká náhražka tak b) je kvalitnější (na nic si nehraje, přiznává plast). Cca před 3 roky jsem četl test interiéru Sonaty kde se ukázalo, že "celokožený" interiér je na sedadlech koženkový a obklady které vypadaly jako kůže byla guma s povrchovou úpravou "kůže".
Avatar - Ham.
4. 6. 2012 16:20
Re: Český motoristický fenomém - Jirka Červenka
Vybíral jsem jenom design od MB abych na něm ukázal co se mi líbí a co ne. Nešlo mi o to jestli Cčko je nejhezčí ve třídě, ale o to, že je to hezký MB na rozdíl třeba od CLS nebo nového Ačka.

Objektivní posouzení designu je věta kterou považuji za nesmysl, design nejde objektivně posoudit, design může pouze subjektivně posoudit X lidí a říci svůj názor.
Avatar - Hammunasakra
4. 6. 2012 16:20
Re: Český motoristický fenomém - Jirka Červenka
NEposuzujte JEN dle obrázků! Cca od BANGLEa to (u HODNĚ vozů) skoro NEmá smysl ;-)

Dovolím si malý TEST OBJEKTIVITY

[odkaz]

[odkaz]

NEzajímá mne co "vás víc bere", ale co (objektivně) vidíte jako více KVALITNí :-)
Avatar - Hammunasakra
4. 6. 2012 16:15
Re: Český motoristický fenomém - Jirka Červenka
To sice samozřejmě je, ale CO oceňuji na novém A jsem napsala a ...
...a bez urážky jestli NEJ oceňujete design budoucí audi A3, tak bych za tím spíš viděla "fandOOOOvstVWí" k vozům určitého VWýrOOOObce, než objektivní posouzení designu současných vozů nižší střední třídy.. ;-)
K "povadlé koblize" - TYPICKÉ auto, které na obrázku vypadá ... (třeba) jako povadlá kobliha? :-) ... ale v reálu, když ho obcházíte, skoro se prsty linek karoserie dotýkáte ... je to automobilový designový SKVOST :yes: :yes:
Do nového A jsem si na chvíli sedla a "není nejmenší problém" - myslím že by s ním Mercedes mohl docela "zabodovat" :yes:
Ve svém výčtu jste opomněl nové SL, kde jsem to měla podobné jako u CLS druhé generace. Zpočátku snad až dokonce "zklamání" (?), nicméně v reálu působí VÝBORNĚ a "už se na něj těším" (tedy až "časem", první na řadu příjde náhrada ML - dosud NE"vyřešená" ;-) )
PS: No a zůstaneme-li "v kategorii" A-A3-1, tak "přebít" designem nové Áčko by mohlo snad jen Infiniti - studie vypadala "nadějně" :yes:
PPS: GL mne moc NEoslovuje (když "obludu" tak asi Range Rover), C také moc ne (když "sportovněji" laděný vůz třídy tak 3ku, když "pohodu a klid" tak C5 V6), SLS mne designem až tak NEbere - byť vůz to JE zajímavý, SLK mne nějak NEoslovilo nikdy (když, tak Porsche - ať Boxster či Cayman), tím "M" myslíte ML? Nové mne také (nějak) moc NE"bere"
Jsem ráda že jsem mohla (tu a tam) NE-SOUHLASit :-)
Avatar - Ham.
4. 6. 2012 16:00
Re: Český motoristický fenomém - Jirka Červenka
Z hlediska designu je mi celkem jedno jestli auto přináší něco nového nebo ne, rozhodující je zda se mi líbí nebo ne. Ačko bohužel má řadu prvků které nemusím:
předek je jak přifouklá žába, masa nad předními koly která evokuje peřinu je vyloženě nehezká, nad předními koly má být co nejméně matroše (ano vím potřeba nárazových testů s chodci) ale MB jde ještě do většího extrému než by musel kvůli NCAP a peřinu na haubně opravdu nemusím
[odkaz]

Pěkný předek se musí opticky tlačit k zemi, třeba takto:
[odkaz]

Na bočním profilu se mi nelíbí zmatečná stoupající spodní hrana. Jediný pohled který je OK je zadek.
Avatar - Hammunasakra
4. 6. 2012 15:43
Re: Český motoristický fenomém - Jirka Červenka
..každý chvilku tahá pilku? Aneb Ham. s WHITEm se střídají v odpovědích...?
PS: Od kolika do kolika který "služíte", nebo JAK to máte "rozdělené"...? :-)
PPS: OOOObjektiVWní jste vy dva s HAMem ;-) já si myslím že desing budoucí Audi A3 nic nového zajímavého ORIGINALního nepřináší, že to je jen další (bůhvíkolikátá) variace na totéž..
..no a Mercedes A něco nového přináší a ORIGINÁL rozhodně je = ode mne má :yes: ;-)
Avatar - Ham.
4. 6. 2012 15:40
Re: Český motoristický fenomém - Jirka Červenka
a) Design je čistě subjektivní kategorie, někomu se daný design líbí někomu nelíbí. Ze současných MB se mi libí C, GL, M, SLS a ujde SLK a zbytek, včetně Ačka nemusím, důvodem jsou na můj vkus až příliš barokizující prvky. Tak jak se hodně lidem líbí CLS tak mě se silně nelíbí, toto je jak povadlá kobliha:
[odkaz]
Interiér Ačka považuji za nejhorší v prémii, nemusím asi říkat které dva jsou hezčí. Na druhou stranu třeba interiér GL je velmi pěkný, daleko lepší než S-klasse.
Klidně můžeš nesouhlasit.
Avatar - white label
4. 6. 2012 15:25
Re: Český motoristický fenomém - Jirka Červenka
Mercedes A je designově trochu jinde, než nová A3, ale jestli je to po všech stránkách dobře/lépe je otázka, takže zůstaňme klidně u toho "jak pro koho", ovšem jestli máš pocit, že máš v tomto ohledu absoooolutní pravwdu, pak je logicky diskuse na toto téma úplně zbytečná... ;-)
Avatar - Hammunasakra
4. 6. 2012 15:18
Re: Český motoristický fenomém - Jirka Červenka
a) no jistě... :-) ale zkuste být chvilku objektivní a ... a A od Mercedes je opradu trochu "jinde" ;-)
b) neříkala jsem před chvilkou abyste alespoň ZKUSIL být objektivní..? :-)
Avatar - Ham.
3. 6. 2012 20:44
Re: Český motoristický fenomém - Jirka Červenka
a) jak pro koho
b) v současné době je
Avatar - Hammunasakra
3. 6. 2012 16:46
Re: Český motoristický fenomém - Jirka Červenka
ad 1. odst. - ANO
ad. 2hý - Jsem důsledně technicky NEvzdělána, nicméně výhody "modulárního přístupu" chápu a proto jsem zmínila lednice apod., kde je to dávno běžná praxe - když na prodejně stojí hraje atd. 37 výrobků 14ti značek, v reálu na jejich spočítání (když odhlédneme od "krytu") mohou stačit prsty jedné ruky..
.. ŽE k tomu dojde u aut byla jen otázka času a své PLUSy to samozřejmě má (krom výrobních nákladů určitě i servis) - nicméně ZABIJE to ono "kouzlo" aut - budou to prostě (čím dál tím víc JEN) "jezdící krabice"... :-|
..jimž budou asi dominovat kVWabice ;-)
PS: MNE "berou" auta s nádechem exotična tajemna ruční práce (minimálně Alpina či AMG - lépe Bristol apod.
PPS: Samozřejmě že prvotní "příprava/vývoj/realizace" na to "ultraSDÍLENÍ" je náročnější - nicméně "sklízení plodů" této práce (která MNE moc NEoslovuje) to jistojistě VYNAHRADÍ ;-)
Avatar - Hammunasakra
3. 6. 2012 16:37
Re: Český motoristický fenomém - Jirka Červenka
ZJEDNODUŠUJI ;-)
a) je audi A3 mezi hatchbacky nižší střední NEJkrásnější? No NENí
b) je audi A3 mezi hatchbacky nižší střední NEJvyspělejší konstrukčně, motorově, převodovkou? No také NENí
PS: Jasno? Souhlas? :-)
PPS: Ono je docela TĚŽKÉ (narozdíl od představ..) vybrat si něco od VWaudi - aby to bylo nějaké opravdu "výjímečné" - VŽDY narazíte na to co já s C5 V6 (lepší je audi A6 bi-turbo ... nicméně nárůst ceny + nákladů je "šílený"), a stejné je to i v této kategorii - buď jsem "fajnšmekr" na techniku = volím BMW 1 se ZF8, nebo ... mnozí se OPRAVDU rozhodují dle designu - JASNÁ volba je nyní Mercedes A (obzvlášť ta "miniCLS" verze - je "famózní" :yes: + technicky určitě nebude "prů...", no a pak (vzhledově stále stejné, rsp. v reálu "faceliftované" A3, které technicky určitě také nebude "prů...", ale PROČ volit zrovna to??? Fakt NEvím kteréaudi by mne mělo "zasáhnout" :-| Vy VÍTE? ;-)
3. 6. 2012 14:22
Re: Český motoristický fenomém - Jirka Červenka
Já to četl jen na fóru, kde se na to někdo zmateně ptal, a na autoblog.com, kde probírali US verze (mělo by jít o oficiální informaci a limit by měl být 100 kW). [odkaz] Jinak jsem to nikde nečetl, takže by mne také odkazy zajímaly.

Jak už jsem několikrát napsal, i multilink může mít jako základ nezávislá zavěšená ramena. Má to tak myslím třeba Acura ILX. Když nikdo ani nenapíše, jakou konstrukci má multilink, tak může jít jen o šum.
Avatar - Ham.
3. 6. 2012 13:48
Re: Český motoristický fenomém - Jirka Červenka
Zjednoduš to, u tebe je nejlepší cokoliv co není Audi/VW etc.
3. 6. 2012 13:46
Re: Český motoristický fenomém - Jirka Červenka
Ten konec jsem chtěl přepsat, protože to byl trochu protimluv. Zkrátka VW se nikdy změnami moc nechlubil a je to škoda, protože jde kolikrát o zajímavé čtení. A má to jednu velkou nevýhodu, znehodnocuje to jakékoli hodnocení, protože člověk nikdy neví, co to vlastně testovali, jestli se to ještě vyrábí a kam se to montuje.

Vzhledem k mému vzdělání je modulární jediný správný přístup, jak pracovat. ;-) Takže mi to nevadí. Specializace se dělá jen výjimečně, ve chvíli, kdy ty velké výdaje navíc přinesou reálné, potřebné zlepšení, které za to stojí. A nejlepší je, že z toho profitují všichni, není to jen lehká cesta, jak ušetřit (naopak, počáteční investice bývá mnohem větší a jde o mnohem náročnější práci). Alespoň v mém oboru. V mechanickém světě je to těžší, ale také to může fungovat.
Avatar - Hammunasakra
3. 6. 2012 13:37
Re: Český motoristický fenomém - Jirka Červenka
1) slovo "modulární" mne v autoprůmyslu skoro začíná "děsit" ;-)
2) s tím (naprostým) NEdostatkem "solidních" info - na tom jsme se už shodli..
..jak přibývá "reklamních info" (a těch PŘIBÝVÁ), tak současně ubývá "obyčejných (solidníc) technických" dat/informací.. :-|
3) obávám se že se blížíme do bodu kdy to něco "víc" co byla auta definitivně zmizí (no asi SNAD zůstane pro nejvyšší kategorie) a auta budou stejná "tuctovka" jako ledničky pračky... ;-\
Nic - právě "končím" vypínám - MĚJTE se
Pěkný den :-)
3. 6. 2012 13:36
Re: Český motoristický fenomém - Jirka Červenka
Základní architektura ano (jde ostatně o stejnou rodinu), ale měl by mít tenčí stěny a promítnou se do něj změny chlazení a příslušenství.
Avatar - Hammunasakra
3. 6. 2012 13:32
Re: Český motoristický fenomém - Jirka Červenka
Vy fakt začínáte číst EXTRÉMně NEpozorně - je nejhezčí, nejlepší je BMW1 (2) ;-)
PS: I když Mercedes A 250 (či rovnou AMG) asi bude také "použitelné" - uvidíme.. :-)
3. 6. 2012 13:32
Re: Český motoristický fenomém - Jirka Červenka
Nejsem. >:D V motorech Audi se ještě jakž takž vyznám, největším problémem je nedostatek informací. Třeba doteď nemám technické detaily aktuálního 3.0 TDI. Jeho hmotnost bych někde měl mít, ale tím to asi tak končí. Nicméně by to v budoucnu mělo být snazší. Když pominu větší motory Audi, tak máš jen EA211, EA288 a EA888. Ale stejně to nezabrání VW dělat si účelové varianty, tím spíš, když jde o modulární jednotky, kde je to bude stát mnohem méně peněz.
3. 6. 2012 13:27
Re: DOKONALÝ HATCH
Já jsem z toho článku cítil, že očekávali "plochý" motor, který pojede bez námahy. Dole bude mít masivní točivý moment a nahoře konstantní výkon. Toho se jim nedostalo, tedy ne v takové míře, v jaké teoreticky mohlo. Ale je otázka, jestli je to dobrá, nebo špatná zpráva. Ostatně, podívej se na parametry 118i.

Tak mne napadá, teoreticky by důvodem pro použití jiného motoru mohla být jiná převodovka. Ale to je čistá spekulace. Předpokládám, že stejnou používají pro diesely, takže by to problém být neměl.
Avatar - Ham.
3. 6. 2012 13:26
Re: Český motoristický fenomém - Jirka Červenka
Jasně, vypadá moc pěkně, tak je nejlepší.
Avatar - Hammunasakra
3. 6. 2012 13:19
Re: Český motoristický fenomém - Jirka Červenka
NEdělám - jak mne za ty roky zde (skorovšichni místní) CHLAPi přesvědčili, (ve skutečnosti) dle vzledu (vnějších plechů) si vybíráte hlavně VY (chlapi ;-)
PS: Což NIC NEmění na skutečnosti že Mercedes A (v obou verzích) vypadá MOC pěkně :yes: :yes: :-)
PPS: A zajímavě nápaditě originálně vypadala studie Infiniti pro nižší střední- takový pravý OPAK designu audi A3 ;-)
Avatar - Hammunasakra
3. 6. 2012 13:12
Re: A3
Tady to bude HODNĚ jednoduché
VY - audi A7
JÁ - (naprosto JEDNOZNAČNĚ) Porsche Panamera GTS :yes: :yes: :-)
(no ještě mne čeká HODNĚ těžké rozhodování jestli raději NEvzít Alpinu B5S - s tou se jezdí F-A-M-Ó-Z-N-Ě, ale to nechám "napotom"...
..odpověď na otázku zda Porsche Panamera GTS či audi A(S)7 je "praJEDNODUCHoučkA" ;-)
Avatar - Ham.
3. 6. 2012 13:10
Re: Český motoristický fenomém - Jirka Červenka
Nic si z toho nedělej, výběr podle vzhledu je samozřejmě možná varianta jak zvolit auto. Dokonce u žen nejčastější. >:-[]
Avatar - Hammunasakra
3. 6. 2012 13:09
Re: Český motoristický fenomém - Jirka Červenka
Děkuji, také si to myslím.. :-)
NEvkládejte mi do úst něco co jsem NEřekla, JEN upozorňuji na skutečnost, že Robert SPRÁVNĚ upozornil na NE zcela přesnou formulaci PROFESIONÁLního novináře (a sám přitom také formuloval NE zcela přesně/správně) a vy stejně jako jossalito se PLNĚ "soustředíte" JEN na NEpřesnou formulaci při oné "kritice" a ne na PODSTATU - že ta kritika byla vlastně "oprávněná" - rsp. máte "vyšší požadavky" na formulace "amatéra" diskutujícího, než... ;-)
PS: A k tomu "za co tě všichni :no: " - to je JEN a HLAVNĚ protože NE"glorifikuji" koncernoVWé vozy a NE"šílím" z každé nové Škodovky.. to NEvíte? :-)
Avatar - Hammunasakra
3. 6. 2012 13:01
Re: Český motoristický fenomém - Jirka Červenka
NEjsou špatná - málem SROVNATELNÁ s 19kami na vozech Citroën C5 či DS5, že?
Avatar - Hammunasakra
3. 6. 2012 12:59
Re: quattro
Ano, Evropa už je (nejspíš) v kategorii "jedeme DOLŮ" - vše "důležité" (včetně OBROVSKÉHO NÁRŮSTu aut) se teď bude odehrávat v Asii :-|
Avatar - Hammunasakra
3. 6. 2012 12:39
Re: Český motoristický fenomém - Jirka Červenka
Jsem ráda že POTVRZUJETE má slova (z minulého i jiných příspěvků), kde píši že: "EXISTUJÍ výjímky..." :-)
A samozřejmě že to nic nemění na tom že multilink vzadu je lepší než torzka (nějak NEchápu PROČ se mne snažíte přesvědčit "že to tak je" ?), STEJNĚ jako na FAKTu že zavěšení ZADNÍ nápravy u PŘEDOkolky není tím nejpodstatnějším.. je to prostě PLUS (nic víc, nic míň ... JASNO? SHODUJEME se? ;-)
Opět se NEvyhneme slovům jako "plácání"? No když to "potřebujete" :-|
(až si jednou ověříte/zjiístíte JAK moc velký ROZDÍL je mezi "tuctovými" pružinami/tlumiči a těmi EXTRA špičkovými - dejte vědět ;-)
Mimochodem JAK ČÍM si představujete že to u Kia/H "domrtvili" jak píšete? TEdy ČÍM jiným než tlumiči a pružinami??? PLÁCněte... :-)
Je zajímavé jaké EXTRÉMní pečlivost a zájem věnujete (řekněme) "doplňkové" zadní nápravě - ODKUD to máte? Z nějakých reklamních materiálů? :-)
Jinak použité tlumiče a pružiny mají VÝRAZNĚ vyšší vliv než si (asi) představujete, ale pokud dál chcete žít JEN v "rozměru" vozů (koncernu) VW (a vaše argumenty to říkají VÍCe než JASNĚ - znáte/zajímáte se vůbec také o jiné vozy/jiné značky..? ;-) ), je to vaše rozhodnutí :-)
Nové chassis je (a vy to DOBŘE VÍTE) jen a pouze o snížení nákladů. TO byla alfa i omega a ZÁKLADní požadavek při vývoji tohoto řešení (což neznamená že by mělo být přímo špatné, ale..
PS: A jinak (když jste tak volal po PERLÁCH, ;-) ) tak :yes: za ty DOKONALÉ PRVKY :yes: :yes: :-) - máte nárok na STŘÍBRNOU perlu :yes: (to s tím že přebouchaný Golf jménem A3 je stejná ikona jako 911 tedy bylo ještě lepší, no a za to: NEZÁLEŽÍ NA DRUHU POHONU - také MOC povedené :yes: - to si zaslouží také OCENĚNÍ, jak tak na to koukám - vy asi máte NÁROK na "stříbro" i "bronz" ;-)
PPS: MNĚ se líbí Mercedes A (a design té "ála CLS" verze je "dokonalý") a oceňuji konstrukci/pojetí i použití ZF8 převodovky v BMW1 - TO je (dle mne a britského EVO) opravdový reálný "Náskok díky technice" :yes: :yes:
Avatar - Ham.
3. 6. 2012 11:33
Re: Český motoristický fenomém - Jirka Červenka
Ano zmínil, u Kia/Hu, kde jejich kopírovači v minulé generaci poprvé nasadili multilink a dokázali jej tak jej domrvit, že byl horší než vlečná ramena třeba u Renaultu. Ovšem to je výjimka potvrzující pravidlo asi jako sud plzeňského do kterého se při povodni dostala voda z Vltavy a někdo prohlásil, že je to horší než ruské pivo.
To ale nic nemění na principu, že multilink je lepší konstrukční řešení než vlečné rameno. Při zatáčení i při propérování vozu na nerovnostech (a zvláště pak při kombinaci obojího) je zapotřebí obou náprav a nezáleží na druhu pohonu. Právě naopak, u předního pohonu kde přední náprava má svých starostí dost je vhodné, aby zadní náprava maximálně podpořila směrovou stabilitu, stabilitu při propérování i zatáčení a k tomu slouží multilink, někdy v kombinaci dalšími finesami jako třeba natáčení zadních kol. Tvé plácání o tlumičích a pružinách na tom nic nemění, protože to je stejná kvalita argumentace jako když budu tvrdit, že uteču Boltovi, ovšem bude mít zlomenou nohu. No a když se multilink navíc spojí s dalšími dokonalými prvky jako hliníkové pomocné rámy přední nápravy, kompletní odlehčení pomocí hliníku, pohonem 4x4, možností nastavení podvozku (S-line), tak vzniká nedostižné chassis které si každý může zvolit podle svých preferencí a které ujíždí konkurenci o parník. Konec konců výsledek prvního srovnávacího testu hovoří velmi zřetelně, nové chassis v kombinaci s nízkou hmotností je jedna ze zásadních výhod nové A3.
;-)
Avatar - Hammunasakra
3. 6. 2012 10:52
Re: Český motoristický fenomém - Jirka Červenka
Z vás se stává MISTR.. :yes: :yes: :-)
.. (bohužel v) "překrucování" či "vytrhávání" z kontextu ;-)
1. ale víceméně ANO - u předokolky je ten DŮLEŽITÝ předek, vliv zadního závěsu je oproti tomu zcela marginální (použité NEvhodné/levné pružiny tlumiče mohou mít VĚTŠÍ vliv, než samotný závěs) - NE tak vepředu! Už JASNO? Už (to) NEbudete "pVWekrucovat"? :-)
(jinak tohle je taková "konstruktérská první základní" ;-)
2. Víte jak jste psal že (já) si "vymýšlím" - tak tohle je ta chvíle, kdy je VHODNÉ to slovo použít - (pr)o VÁS :-)
Párkrát tu jak v této diskuzi tak "různě dříve" (a teď pozor - i VÁMI! ;-) ) tu byl zmíněn fakt, že použití MULTILINKu vzadu není "vše automaticky řešící"/samospasitelné, že EXISTUJÍ výjímky kde to je "obráceně" - prostě nějaký výrobce použil "sofistikovanější" řešení (asi aby "se pochlubil") nicméně na "dalším" (pružinách, tlumičích) ušetřil tak moc, že...
Už JASNO? Už (to) NEbudete "pVWekrucovat"?
(jinak tohle je taková "konstruktérská druhá základní"? :-)
PS: NEtrvá ten SERVISNÍ ZÁSAH už nějak nezvkykle dlóóóóóuho? :-|
Avatar - Ham.
3. 6. 2012 09:43
Re: Český motoristický fenomém - Jirka Červenka
Přidáno k seznamu tvých odborných perel (už si z nich můžeš udělat náhrdelník jak kolo od traktoru):

1. "Zadek za důležitým předkem stejně jen tak vlaje"
2. "Multilink je jen na chlubení výrobce"
Avatar - Hammunasakra
3. 6. 2012 02:43
Re: Český motoristický fenomém - Jirka Červenka
Tedy když se tak koukám KAM až vás to "obhajování kOOOOncernoVWých vozů" s HAMem dovedlo - že pouhá CITACE z automagazínu (a je úplně JEDNO zda správná nebo mylná), že pro takovou bubost střílíte urážkami apod...
...ach - můj - bože :-|
Navíc jsem v průběhu téhle "ujetlé" diskuze připomenula, že zadní náprava u PŘEDOkolky (jakou audi A3 je) nemá zas až tak moc vliv, že ten zadek za DŮLEŽITÝM předkem stejně "jen tak nějak vlaje" ;-) To snad vůz s torzkou a ŠPIČKOVÝMI tlumiči a pružinami, než multilink (jen proto aby se tím výrobce mohl "chlubit") s průměrně průměrnými - ostatně sksutečnost že EXISTUJÍ výjímky kdy torzka v určitém voze v důsledku funguje LÉPE než multilink tu padla...a nepsala jsem to já..
Popravdě VĚTŠÍ (negativní) vliv bude mít BIG zadní převis ve VW (už ne Passat) CC, než dobře udělaná torzní ty s kvalitními pružinami a špičkovými tlumiči..
...SHRNUTO - diskuze se "zvrtávají" už JEN na "to jakou značko kdo rád" - sice existují v diskuzi občas tu a tam info o autech, ale "příslušenství k značce" ZNAČNĚ "převažuje" :-|
..včetně té "perly" že MNĚ přisuzují(-jete) k CITROËNu ;-)
PS: Když se podívám na svět aut trochu "s odstupem", tak tu "dVWamaticky" diskutujeme o naprosto tuctovém voze (je to prostě předokolka nižší střední třídy která se nejvíc bude prodávat s ...? 1.6 Tdi a 1.4 Trhám řetězy BENZÍNem? To je jedno s čím - prostě s "naprosto OBYČejnými" motory... :-)
...u kterým popravdě možná OPRAVDU je víceméně JEDNO co za uchycení nápravy vzadu mají.. ;-)¨
PPS: Právě jsem doposlouchala nové CD "Titanic Requiem" a (trochu překvapivě) vůbec NENÍ špatné! :yes: :yes: :-)
Avatar - Hammunasakra
3. 6. 2012 01:40
Re: Český motoristický fenomém - Jirka Červenka
(jak už jsem párkrát řekla) No tak UVIDÍME ;-)
PS: A ty "perly" typu NULA PRÁZDNO apod. - NEzapomeňte (alespoň do doby než bude JASNO jak to s těmi zadními nápravami SKUTEČNĚ je/bude.. :-)
PPS: JÁ nevidím důvod NEvěit info z automagazínů a novinářské presentace - tedy dávám jim "přednost" před REKLAMNÍMI prohlášeními apod., na které "spoléháte" vy s HAMem ;-)
Já samozřejmě NEvím jak tu bude, ale ŽE tam bude (u většiny verzí) torzní příčka jsem napsala HNED jak jsem to četla poprvé a na STEJNOU info jsem narazila i v dalších jazycích - VČETNĚ ČEŠTINY! - tak už mi to příjde (s dalšími a dalšími zprávami o multilinku JEN pro "vyvolené top verze" - docela PRAVDĚPODOBNÉ.. :-)
..byť í vaše verze, že TO bude ta "prémiová" konstrukční změna od Octavie. LEONu atd., tedy že do audi se dá všude multilink a to rozdělení na top MOTORizaci s MULTILINKem a vše ostatní torzní tyč se bude týkat "jen" všech ostatních vozů se stejnou technikou ale NE"prémiovým" znáčkem také NEpůsobí "nelogicky" - nicméně v AutoBild byla formulace jiná - že se to týká I TÉŽ TAKÉ nové Audi A3 ;-)
PS: Tak a to máte jednu věc - a teď byste měl(i) začít "zpochybňovat" onen britský text "zpochybňující" nový motor 1.8 a pak "zpochybnit" to jejich pořadí "prémiovek" nižší střední - kde audi skončilo třetí (ze třech.. ;-)
..no je to pVWáce NEvděčná, máte CO dělat CHLAPi.. :-)
Avatar - Ham.
3. 6. 2012 00:29
Re: Český motoristický fenomém - Jirka Červenka
Takže jako vždy, nula, prázdno, vymalováno.

Co říkali zástupci Audi na předpremiéře A3 máš v odkazu který jsem sem dával. Anglické weby (třeba AutoCar) to přeložily jako multilink, německé (třeba AutoZeitung nebo AutoBild) jako vierlenker hinterachse.

Jediné zmínky o vlečných ramenech/příčce jsou v prezentacích k MQB, kde se říká, že tato platforma může podporovat jak ramena tak víceprvek (logicky, protože se použije i pro třídu mini a pro mainstream jako Škoda etc.), ovšem nikde se tam netvrdí, že A3 bude mít ramena a příčku. A takto je to také popsáno na webech jak v němčině tak v angličtině.
Avatar - Hammunasakra
2. 6. 2012 23:54
Re: Český motoristický fenomém - Jirka Červenka
Chcete odkaz k nám do sklepa mezi tříděný odpad (kde ten AutoBild asi leží? :-)
PS: To stVWídáni v diskuzním) "boji" si trénujete, nebo to jde "samo od sebe"? ;-)
PPS: Vy jste to (ani jeden) FAKT NIKDE NEčetli? :-)
Myslela jsem, že auto.cz je JEDINÝ zdroj, který to zatím NEzmínil.. ;-)
PPPS: Já tedy NEbýt dobrý češtinářka, ale CITOVAT a OKECAT - to NEjsou synonyma, že? :-)
Avatar - white label
2. 6. 2012 23:50
Re: Český motoristický fenomém - Jirka Červenka
Takže jsi to zase jen okecala a odkaz žádný... :*) >:-[]
Avatar - Hammunasakra
2. 6. 2012 23:46
Re: Český motoristický fenomém - Jirka Červenka
K tématu (předstaVW o) NÁSKOKu (díky technice) jsem se již vyjádřila... ;-)
... zadní pohon vs zadní torzní příčka, snadl vylepšené DSG vs objektivně NEJpřevodovka na světě ZF a motory jsou kapitola sama pro sebe - famózní 20d hrálo, hraje a asi ještě chvíli VLASTNÍ LIGU hrát bude - tolik srovnání s BMW :-)
...inovativní design a uvidíme jaká přesně technika, stejně jako audi jen "jednoduchá" předokolka Mercedes A vypadá o hodně lépe a sedí se v něm dobře - jak dál UVIDÍME
(britské EVO na tyto tři vozy má trošičku JINÝ názor - jak víte STEJNÝ jako já ;-)
PS: NEpochvala nového "nosného" motoru koncernu o objemu 1.8 "na sedativa" je možná dOOOOpraVWdy :-)
PPS: JÁ bych asi volila BMW, MB A 250 vypadalo "zajímavě"; MB A AMG by mohlo být i DOST zajímavé - (no teprve) uvidíme
PPPS Jako zdroj (ten první - už před nějakou dobou) jsem uvedla ČASOPIS, tedy TIŠTĚNÝ automagazín, ale to o torzní příčce bylo presentováno na předváděčce NOVINÁŘŮM - včetně toho že to zákazník NEpozná.. ;-)
...tak se TĚŠÍM až na to někde "narazíte" (dočtete se), jak STEJNĚ "pilně" a hlavně stejně KRÁT buete "uznávat" že jsem měla pravdu.. ;-)
Pěkný den (a NE"čertěte" se tak - zástupci vaší obVWíbené automobilky na novinářské presentaci říkali, že se ta torzní příčka "ani NEpozná"= tedy že zákazník audi to NEpozná - a oni mají marketing VÝBORNĚ "zvládlý", oni VĚDI CO jim "pVWojde" a co ne.. :-)
Avatar - Ham.
2. 6. 2012 22:53
Re: Český motoristický fenomém - Jirka Červenka
Dej odkaz kde se v testu nové A3 popisuje torzní příčka. To co říkáš je jako kdybych prohlásil, že jsem všude četl, že jíš malé děti ale následně nebyl schopen dát jediný odkaz na článek kde je to napsáno. A tady si přečti jak velký náskok nové A3 má na konkurenci, doporučuji číst pod silnými sedativy.
[odkaz]
>:-[]
Avatar - Hammunasakra
2. 6. 2012 22:44
Re: Český motoristický fenomém - Jirka Červenka
Děkuji za "vysvětlení" - (snad NEurazím ;-) ) vidím že ani vy z toho nejste "zcela moudrý" :-)
Pěkný den :-)
Avatar - Hammunasakra
2. 6. 2012 22:41
Re: Český motoristický fenomém - Jirka Červenka
Věci jako "další EUROnorma" jsou "jasné" - to spadá do kategorie "optimalizace" kterou tu a tam u všech motorů dělají VŠICHNI, tady mi přišlo jen že toho je "nějak MOC" ;-)
Avatar - Hammunasakra
2. 6. 2012 22:39
Re: Český motoristický fenomém - Jirka Červenka
NE-"tvrdím", říkám co jsem ČETLA (a dokonce KDE jsem to četla/ODKUD ta info JE..
.."prodávám" jak jsem "nakoupila"
Nicméně už to zdaleka není JEDEN zdroj. Takže NEvím jestli to někde "vypustil" jeden novinář a ostatní to "opsali", NEvím jestli u VWaudi "zkouší" co lid/masy na to - nicméně stejné řešení použili i u VW Beetle = nějak zvlášť "překvapivé" mi to NEpřišlo. A jak jsem již ŘEKLA, dnes se to(též) dočtete už i v ČEŠTINĚ.
Takže to zopakuji NAPOSLED. Tiskem (všude! snad krom auto.cz) proběhla zpráva, že vozy nižší střední na této platformě (a bude jich HODNĚ) budou mít vzadu "většinově" torzní příčku, jen u (nej)silnějších motorizací (momentálně JEN pro tu nejsilnější = 1.8 132 kW) bude multilink
PS: A jak už jsem také řekla - MNĚ tahle info přišla celkem "nepřekvapivá", věrohodná a já jí jen "poslala dál" = vaše (zcela) NE"vhodná" označení že LŽU (dopr.... to po TAKové době nevíte že nelžu? ;-)
Mé názory se vám NEmusí "líbit" NEmusí se vám "hodit", ale... PROČ bych asi o takové "bubosti" (o které notabene bude brzy JASNÉ jak to doopravdy je) "lhala"????? :-)
Avatar - Ham.
2. 6. 2012 22:07
Re: Český motoristický fenomém - Jirka Červenka
No přece v tom, že v této a dalších diskuzích dokola tvrdíš, že nové A3 jezdí na torzní příčce.
2. 6. 2012 21:14
Re: Český motoristický fenomém - Jirka Červenka
Jo, vygooglil jsem si něco ... ty změny jsou celkem dost velké, ale blok asi zůstává.
2. 6. 2012 21:00
Re: Český motoristický fenomém - Jirka Červenka
Existují dva opravdu objekitvní důvody. Za prvé měnící se emisní normy, nově uváděné verze jsou už připravené na Euro 6. Za druhé je to rozdílné uložení motoru ... ve verzích s příčným uložením motoru z prostorových důvodů jiné sací a výfukové potrubí než ve verzích s podélným uložením. Proč je těch verzí jednoho motoru vždycky ještě více a podle jakého klíče jsou jednotlivé modifikace "přiděleny" různým modedům koncernu, to ví asi jen pánbůh a GTI :-)
2. 6. 2012 20:59
Re: Český motoristický fenomém - Jirka Červenka
Netuším. Audi čas od času s novým modelem modernizuje a postupně modernizaci zavede do všech modelů. Ať už jde o drobné vylepšení, nebo zásadní změnu. I tak, vzhledem k frekvenci uvádění nových modelů a zavádění emisních norem, k tomu dochází co pár let, u EA888 tři generace během tří let (třetí generaci představili zhruba tři roky po uvedení EA888 do výroby). A pokaždé šlo o změnu konstrukce s ohledem na vyšší účinnost a lepší projev. U větších motorů jsou iterace delší, nejdelší budou u 4,2 TDI a W12. V tomhle případě je ta vysoká frekvence spíš shoda okolností. Další generaci bych případně očekával až s příchodem A4.

Černou ovcí u Audi byla A3, která využívala jednotek VW. Doteď měla 147 kW verzi, neměla valvelift, byť technicky příbuzné TT ho mělo a dostalo i silnější verzi.

Je to VW, který dělá specifické verze. Ať už pro modelové řady, nebo jen pro nějaké série. EA211 jsou víc modulární než EA888, právě kvůli tomu. Kdyby nebylo VW a jeho verze bez valveliftu (která je levnější, lehčí atd.), tak je i jediná EA888 (jediná variabilita by byla v uložení). Asi jde o optimalizaci nákladů, vzhledem k počtu vyrobených jednotek. Popřípadě to dělají pro dodržení objemu výroby.
Avatar - Hammunasakra
2. 6. 2012 20:41
Re: Český motoristický fenomém - Jirka Červenka
Vy tušíte proč je těch variant TOLIK? Přiznávám že mi nějak NE"dochází" PROČ? Jaké to má "plus"? Občasnou "optimalizaci" samozřejmě ANO, asi určitě i trochu jiné "naladění" (chápu že "můj" V6 3.0 je jinak "naladěn" pro Land Rover a jinak pro Jaguar - například)(ale tady mi to příjde až (NEefektivně) MOC - NEvidím "přínos" tolika "variací".. :-|
2. 6. 2012 20:28
Re: Český motoristický fenomém - Jirka Červenka
Přímo v materiálech Audi se mluví o third generation EA888. :-) A teď nemyslím tiskové zprávy, ale publikace pro odborné konference. Mezigenerační změny to malé nejsou. I blok je jiný, byť, samozřejmě, vychází z toho předchozího. Zásadní rozdíl, který tuhle generaci snadno identifikuje, je osmero vstřikovačů a integrované svody (které jsou chlazené).

V tomhle směru bývá Wiki bohužel moc pomalá a VW se těmito informacemi většinou moc veřejně nechlubí.
Avatar - Hammunasakra
2. 6. 2012 20:03
Re: Český motoristický fenomém - Jirka Červenka
V čemže to mám LHÁT!?!?! ;-\
Aneb CO jste si V-Y-M-Y-S-L-E-L že jsem si VYMYSLELA?!?
Avatar - Hammunasakra
2. 6. 2012 20:02
Re: Český motoristický fenomém - Jirka Červenka
Máte SLUŠNÝ "přehled"... ;-)
..opravdu mi to příjde ale snad až "zbytečně moc" (komplikované/GULÁŠoidní) - tušíte (někdo) PROČ tolik (drobných) změn/neustálých úprav?? :-|
PS: Určitou "optimalizaci" motoru jednou za čas, to je (mi příjde) "normální" (ať spojenou s určitým zvýšením výkonu nebo opravdu jen "optimalizaci"), ale tohle je...
...(fakt trochu) GULÁŠ :-)
Avatar - Ham.
2. 6. 2012 20:00
Re: Český motoristický fenomém - Jirka Červenka
No to se nemá. Tak proč lžeš?
Avatar - Hammunasakra
2. 6. 2012 19:42
Re: Český motoristický fenomém - Jirka Červenka
LHÁT se NEmá! ;-)
(to bylo k tomu "všechny weby píší o multilinku :-)
Takže ZOPAKUJI (napoprvé jste se NE"chytl" ani u OMLUVY a OPRAVY formulace): o tom že u VĚTŠINY verzí bude (z CENOVÝCH důvodů - to je CITÁT!) torzní příčka se lze dočíst v německém či britském automagazínu, a dokonce i v NEJprodávanějších ČESKÝCH novínách - VWýrobce tvrdí že rozdíl NEjde poznat..
..což ale při dnešních pružinách/tlumičích do jisté míry MŮŽE být snad i pravda..
PS: Ale básnička je to HEZKÁ :yes:
(asi jediná DS5ka co by MNE zajímala, je ta s MULTILINkem - a to spíš až "ta druhá" - ta BENZÍN-HYBRIDní co terpve "dorazí" ;-)
Avatar - Ham.
2. 6. 2012 19:01
Re: Český motoristický fenomém - Jirka Červenka
Ano, je to tak, že všechny weby co provedly první test nebo seznámení s A3 u všech tři existujících motorizací píší o multilinku, Audi píše na svém webu o multilinku přímo v sekci technické údaje, ale Kylie si vymyslela torzní příčku aby argumentačně zachránila jasné technické faux pas nové DS5. A až tady na webu budou první fotky "zespoda" nové A3 tak Kylie si pojede stále stejné výmysle:

Tma jako v hrobě, mráz v okna duje,
torzní příčka v nové déespět se pohupuje,
v krbu se svítí, Kylie diskutuje,
na webu přede svůj sen.
Toč se a vrč, můj kolovrátku,
ejhle trochu lži a nová A3 bude pozpátku
Toč se a vrč, můj kolovrátku,
však jest A3 již nakrátku
a přede dveřmi déespětka jen.
:'-(
2. 6. 2012 18:51
Re: Český motoristický fenomém - Jirka Červenka
To je klasika koncernu. Dovede chrlit modernizované verze motorů každý rok, pro různé auta je vybaví jiným sáním či ventilovým systémem, ale obchodní označení motoru i maximální výkon zůstávají stejné, takže laik nic nepozná ... kdo chce vědět víc, musí se orientovat podle kódů motoru.
Mrkněte třeba sem:
[odkaz]
2. 6. 2012 18:44
Re: Český motoristický fenomém - Jirka Červenka
U 1.8 T(F)SI bych to nenazával generace, jsou to spíše dílčí modernizace, bez zásadních změn konstrukce. Vstřikovač MPI není součástí samotného motoru, nachází se v sání.
Něco jiného je to u 2.0 TFSI, původní konstrukce EA113 a nová EA888 se významně liší - má úplně jiný blok. EA888 se začala vyrábět už v roce 2008, Golf GTI jej má od roku 2009.

[odkaz]
[odkaz]
Avatar - Hammunasakra
2. 6. 2012 18:14
Re: Český motoristický fenomém - Jirka Červenka
Božíčku a CO jste si V-Y-M-Y-S-L-E-L že jsem si to měla vymyslet?? ;-)
PS: To že u všech verzí (krom nejvyšší) bude mít budoucí Audi A3 torzní příčku jsem četla v němčině, angličtině a dokonce i v ČEŠTINĚ :-)
TOHLE jste měl na mysli, že jsem si VYMYSLELA? ;-)
PPS: Já bych "tipla" že spíš KECÁ web audi, ale jak jsem napsala - "uvidíme" :-)
PPPS: Špičkový motor má audi až R5 2.5 - jak "nicmoc" je hodnocena novinka 1.8 (která je určena ale nejen pro audi ale napříč portfoliem VW) jste jistě již slyšel/četl někde sám.. ;-)
PPPPS: Jinak vy se s HAMem "doplňujete" dím dál "líů" - OBA NEreagujete na OMLUVU a vy dokonce ani na "dovysvětlení" :yes: ;-)
Avatar - Ham.
2. 6. 2012 18:03
Re: Český motoristický fenomém - Jirka Červenka
AUDI web kecá? No to je velmi pěkná výmluva z toho co jsi si navymýšlela.
Ale za ty špičkové motory ti Audi děkuje, prémie je holt prémie, i základní 1,4 ve špičce to se poslouchá jedna radost
>:-[]
Avatar - Hammunasakra
2. 6. 2012 17:04
Re: Český motoristický fenomém - Jirka Červenka
Přišlo mi "logické" že jde jen o jiné "naladění software" - jinak bych se připojila k názoru že je to (s motory 1.8 i 2.0 TFSi) už poněkud "přeGULÁŠované" :-)
Avatar - Hammunasakra
2. 6. 2012 17:01
Re: Český motoristický fenomém - Jirka Červenka
No momentálně to NEJvyšší verze JE - a ty další silnější budou spíš jen "prodejně okrajové"... ;-)
Avatar - Hammunasakra
2. 6. 2012 16:59
Re: Český motoristický fenomém - Jirka Červenka
"Mibluji" když se (a to JEN za "nepřesnou formulaci") OMLUVÍM a "je děláno" že "nic" ;-)
Takže ZOPAKUJI z německého tisku, VĚTŠINA prodaných verzí bude mít TORZNÍ PŘÍČKU (stejně jako u VW Beetle či mexicko-americké Jetta), jen výkonově NADprůměrné (prodejně "okrajové" verze) budou mít multilink :-)
V případě CITROËNu DS5 (pů)jde o dvě verze - v případě audi A3 jich bude víc (3? či snad dokonce 4 ;-) ) - nic to ale nemění na tom, že ten "zlom" bude (prý) u 132 kW (147mi u DS5), rsp. cca u koncové ceny okolo 1 miblionu korun českých (u obou) - ty "levnější" budou mít torzku (těch bude ta VĚTŠINA prodaných), ty dražší multilink..
..i s vámí je často velká LEGRACE ;-)
PS: TAk a teď jsem docela ZVĚDAVÁ, jestli měly pravdu všechny ty články co mluví o torzní příčce pro příští audi A3, Golf, Octavii a já nevím co všechno na té platformě ještě bude (a ono toho BUDE! :-) ), nebo jestli audiweb "kecá" - také zVWědavý? ;-)
Avatar - Hammunasakra
2. 6. 2012 16:43
Re: DOKONALÝ HATCH
To jsou spíš zajímavé NÁZORy a znalost INFOrmací ... a za ty i já "obdiv" :yes: ;-)
Avatar - Hammunasakra
2. 6. 2012 16:33
Re: DOKONALÝ HATCH
Je mi opravdu LÍTO že NEstíháte sled myšlenek v mé hlavě (a OMLOUVÁM se, ale kvůli pár "opozdilcům" zpomalovat NEbudu.. :-)
Avatar - Hammunasakra
2. 6. 2012 16:32
Re: "Prémiový" Golf...
1) to ano, ZAPADÁ ;-)
2) No on ale Mercedes ABBA vlastně BUDE (i když se bude jmenovat nejspíš trochu jinak.. :-)
Avatar - Hammunasakra
2. 6. 2012 16:29
Re: DOKONALÝ HATCH
K té převodovce - to máte JISTĚ pravdu (bude URČITĚ dál vylepšená - a stejně URČITĚ NEbude dosahovat kvalit ZF s 8mi - si myslím/jsem přesvědčena já ... a v tomhle mi nejspíš dáte za pravdu..
Co se týče motoru 1.8 je opradu (celkem "logicky" - i když to NEní zrovna "běžné") ve větších modelech "poladěn" na plochou křivku, rsp. točivý moment jako takový, zde na špičku výkonu. Co se týče "překrucování", tak to se tedy také NEshodneme, NE"pochvala" je (na zcela nový/novinkový) motor JASNÁ a JEDNOZNAČNÁ
PS: Konkurenci od BMW i Mercedes jsem už i viděla (v ní seděla) a samozřejmě o všech četla - sorry, jako VÍTĚZ z toho nové audi A3 opravdu NEvychází ;-)
Avatar - Hammunasakra
2. 6. 2012 16:21
Re: quattro
Tady bych NE zcela souhlasila! Zdaleka totiž NEjde jen o "číslíčko" výsledku, ale právě o ten doprovodný text - vypovídající v souladu se statistikou poruch/neporuch jak na tom ten či onen vůz "doopravdy" je..
PS: Ale máte PRAVDU, že většina si z celkové info (a NEjen téhle ;-) ) "vytrhne" většinou jen část(ečku) - komplexní "zhodnocení v souvislostech" zvládne jen MÁLOkdo.. :-)
..myslí si to kdejaká místní FIGURKA ;-)
Avatar - Ham.
2. 6. 2012 15:16
Re: Český motoristický fenomém - Jirka Červenka
Jasné to je, všechny tři oznámené motorizace mají multilink. Takže podle tvých formulací jsou všechny tři špičkové.

[odkaz]

Možná, že nová S3 nebo RS3 bude mít zkrutnou příčku a dubová kola. Asi jsi špatně četla a platí to pro motorizace nad 132kW.
>:-[]
Avatar - Hammunasakra
2. 6. 2012 14:24
Re: Český motoristický fenomém - Jirka Červenka
Nojo, "správnější" formulace asi bude ta "original", že MULTILINK bude pro motorizace od výkonu 132 kW (byť prodejní čísla "vyšších" motorizací jsou spíš "okrajová" a co se běžných prodejů týče, byť ani 1.8. 132 kW asi NEbude zrovna NEJprodávanější verzí, tak... ;-)
PS: (a to bude pro vás OBA, mílé "za jeden proVWaz táhnoucí duOOOO :-)
Nicméně z tématu TORZNÍ PŘÍČKA v budoucím "prémiovém" Audi A3 (kde jste si ještě před nedávnem byli JISTO JISTI - že jsem ... no to spíš opakovat NEbudu.. ;-) ) "bruslíte" :yes: :yes: :-)
Avatar - Hammunasakra
2. 6. 2012 14:16
Re: Český motoristický fenomém - Jirka Červenka
To se tedy rozhodně OMLOUVÁM za "nedopatření" - 2.0 TDi byl je a ... jednoznačně spíš (navzdrory předstaVWám "milionů") PODprůměrný diesel (poruchovostí rozhodně :-)
PS: Navíc jestli i ten má multilink jasné myslím NEní ;-)
Avatar - Ham.
2. 6. 2012 10:34
Re: Český motoristický fenomém - Jirka Červenka
Já tu vidím obrovský posun v myšlení Kylie, protože svými výroky vlastně uznává, že i 2.0 TDI je vrcholná motorizace (z prvních testů všech médií je jasné, že 2.0 TDI má také prokazatelně multilink).
>:-[]
Avatar - white label
2. 6. 2012 10:12
Re: Český motoristický fenomém - Jirka Červenka
Odkdy jsou motorizace jako je např. 1.8 TFSI vrcholné verze A3?
Avatar - Hammunasakra
2. 6. 2012 07:01
Re: auto.cz - servisní zásah
Protože to dělá "všem" = servisní zásah asi opravdu stále a Stále a STÁLE probíhá.. :-|
Avatar - Hammunasakra
2. 6. 2012 06:58
Re: Český motoristický fenomém - Jirka Červenka
NEjde spíš o trochu "jiné" hodnocení zadní zkrutné příčky v CITROËNu a "prémiovém" audi (za stejnou cenu)? ;-)
PS: NEvšiml jste si jak STEJNÍ diskutující kteří "šíleli" z torní příčky u DS5 jí zde "v klidu tolerují" (čtěte "okecávají" :-)
PPS: Prostě 2 ze 2 největších evropských koncernů se rozhodli že vzadu bude torzka (krom top verzí...) - NE moc radostné, ale.. (zas takové NEštěstí to být NEmusí... ;-)
..i když (i nadále) NEpochybuji, že se dozVWím že u DS5 je to "hrubý NEdostatek", zatímco na jízdní vlastnosti audi A3, škody Octavia atd. to vpodstatě NEmá vliv.. :-)
Avatar - white label
1. 6. 2012 22:31
Re: Český motoristický fenomém - Jirka Červenka
Tady jde spíš o Kylie, než o Citroen a jeho produkty... ;-)
Avatar - Ronault.
1. 6. 2012 22:13
Re: Český motoristický fenomém - Jirka Červenka
Ještě jste tady nikdo z vás DS5 nejeli a už soudíte ;-)
Avatar - Enthusiastic.driver
1. 6. 2012 09:55
auto.cz - servisní zásah
Proč se nemůžu dostat na homePAGE? A pořád mi vyskakuje banner - probíhá servisní zásah?
1. 6. 2012 00:43
Re: Český motoristický fenomém - Jirka Červenka
Teda myslel jsem, že těm autům alespoň trochu rozumíš ale jestli souhlasíš s takovou "totální BuBostí", jako je nulovej vliv tlumičů na boční náklon, tak si mi opravdu podtrhla to, za co tě tady všichni mají.. :no:
Avatar - Hammunasakra
1. 6. 2012 00:09
Re: quattro
Ok, VĚŘÍM vám - takže vy jste ten spolujezdec..? ;-)
Avatar - Hammunasakra
1. 6. 2012 00:08
Re: quattro
(no to asi možná) ANO :-)
(no to skoro určitě) ANO ;-)
31. 5. 2012 22:16
Re: quattro
O tom žádná. C5 je zajímavé auto. Spousta "místních" diskutujích by to i připustila, kdyby zde nemělo tak velkou reklamní plochu... ;-)

Mimochodem právě ten "dálniční kruhák" v A6 quattro se sport. diferenciálem, to je opravdový zážitek.
Avatar - Hammunasakra
31. 5. 2012 22:00
Re: quattro
Zkoušela jsem "svůj" motor v JAGu (se ZF s 8mi - 202 kW/600 Nm) a bylo to :yes: :-)
PS: O audi VÍM - už jsme to to probírali - abych si "udržela" standard na který jsem zvyklá (brdy, sedadla, akustický komfort, pružnost bi-turba..) tak MINIMUM je audi A6 3.0 TDi (asi bych už "rovnou" brala nové bi-turbo), jenže to vyjde cca 3x dráž (diskutovali jsme to pod testem právě tohoto vozu) + stejně "násobné" jsou provozně servisně pojistné výdaje + riziko odcizení při cestě do česka ... bude spíš VYŠŠí než třiKRÁT taková = (i když tomu v předstaVWách asi až tak NEpůsobí) krok nahoru to NEbude až tak velký a výdaje narostou v řádu MILIONů
PPS: NE děkuji ;-)
Avatar - Hammunasakra
31. 5. 2012 21:54
Re: quattro
Tak to jste byl VY v té (předokolce) audi A4 2.0 Tdi, kdo mne při "skorokruhovém" přejezdu z dálnice ... na dálnici ... TAK zdržoval (a "ujíždělo" mu to v pravotočivé zatáčce k levému pruhu...?!? :-)
BEZVA, tak (prosím) příště jeďte RYCHLEJI - děkuji ;-)
Avatar - Hammunasakra
31. 5. 2012 21:52
Re: Český motoristický fenomém - Jirka Červenka
Znovu pro ty, kteří (si myslí že) CHÁPOU..
...což ale na věci (tom co jsem napsala) NIC NEmění, že? ;-)
31. 5. 2012 18:45
Re: Český motoristický fenomém - Jirka Červenka
Znovu, pro ty, kteří nechápou. Vyjadřoval jsem se k: "naproso nesouvisejici veci!!!"

Což je nesmysl. Tečka.
31. 5. 2012 18:16
Re: quattro
To neni klise,ale realita ;-) To bylo mozna jedine,podle vasich textu,ktere to umelo :-)
31. 5. 2012 18:02
Re: Český motoristický fenomém - Jirka Červenka
1.4 ji má taky, tzn. zbývá možnost si zkrutnou příčku doobjednat, ale v katalogu ani zmínka. :-)

Ale je pravda, že i já zaslechl, že octavia ji má mít...to bych těžce nesl jen z principu. Popřelo by to její dosavadní vývoj a budoucí růst nad rapid.
Avatar - white label
31. 5. 2012 17:49
Re: Český motoristický fenomém - Jirka Červenka
Zrovna 1,8 TFSI rozhodně nebude NEJvyšší verze a multilink mít má, takže ti to nějak pokulhává...
31. 5. 2012 17:24
Re: quattro
Byla to nadsázka doufám zřejmá i s ohledem na můj otevřeně pozitivní postoj k pokoře a skromnosti.

Bylo to míněno tak, že statistika je přesná věda s nepřesnými čísly nebo jak je ta fráze. Z jednoho kusu odvozovat na nějakou značku nebo dokonce KONCERN ???

Každý si z výsledků odnese své - fanda i nefanda.

>:-[] >:-[]
31. 5. 2012 17:19
Re: quattro
JJ, to byla chybka Kylie, audi prodejce vysavačů z mnichova zas o tolik lepší není než top C5 V6.

Příště zkus taky třílitr, audi je má také v nabídce.
31. 5. 2012 17:16
Re: quattro
Já nemyslel ani tak spoření jako daleko prostší matematiku o tom, jak velká je zeměkoule a kolik lidí po ní zatím běhá a kolik se jich hodlá brzy také vozit...:-)

Ale souhlas, ta doba už začala.
Avatar - Hammunasakra
31. 5. 2012 17:12
Re: quattro
Já VÍM (a ona ta dobu už "začíná"/no spíš začaLA ;-)
PS: Také doma "omezujeme", od MAXima 5ks přes současné 4ři směřujeme (nejspíš) k budoucím 3 :-|
Spořit se prostě MUSÍ :yes: :-)
Avatar - Hammunasakra
31. 5. 2012 17:10
Re: quattro
Já v zatáčkách (takových i "makových" - silničních i dálničních, i v přejezdu z dálnice na dálnici) porovnávala C5 V6 s audi A4 2.0 Tdi 105 kW, takže... ;-)
...VÍM v kterém se lépe (účinněji) brzdí, sedí, řídí ... i zatáčí.. :-)
Avatar - Hammunasakra
31. 5. 2012 17:08
Re: quattro
Tahle teorie zní sice "hezky", ale že už i tyto testy jsou (krom toho že NEJpreciznější...) NEJDRAŽŠí jaké existují to se jistě shodneme (a "víc" prostě asi NEní finančně reálné...
PS: V textu na závěr testu ale pak máte "zhodnoceno" zda jde o poruchu "masovou"/týkající se všech kusů, nebo naopak spíš výjímku...
31. 5. 2012 17:06
Re: quattro
Šak ono to jednou tak dopadne, nic jiného nám ani nezbude, pokud tu chceme nechat pro naše děti ňáký ten prostor k žití! Jsme pacholci líní, zajdem na tu naší nenasytnost a věčnou nespokojenost. :yes: >:D >:D
31. 5. 2012 16:58
Re: quattro
Nu na kdysi mém zdaleka ULTRAnejoblíbenějším pirelli automagazin (DSF) by na tracktest C5 a zatáčkách za roh díru do světa určo neudělala. Na táhlých autobahn obloucích jí to jde až obdivuhodně...:-)
31. 5. 2012 16:52
Re: quattro
"NEJpreciznějších testech spolehlivosti" ....tak ty bych si představoval trošku jinak. Třeba 50 stejných aut vyrobených v jednom týdnu na stejné lince provozovaných 50i různými řidiči, kteří si je budou po týdnu prohazovat než najedou těch 100 tis. km nebo lépe 200...a pak kontroly, rozborka, endoskopy atd...:-)
Avatar - Hammunasakra
31. 5. 2012 16:51
Re: quattro
NEznám snad větší ULTRAklišé než je to s tím "C5 do zatáčky" ;-)
FAKT by mne zajímalo KAM na to "chodíte", kde se to "učí" (také NEtušíte odkud - tu bubost - máte, že? :-)
PS: CO máte? Když tak vzpomínám, docela "živé žihadélko" (co do zatáček docela UMĚLO) bylo (z mých aut) Clio 1.8 16 V
(a snad by se někde v garáži něco "použitelného" našlo i dnes... ;-)
31. 5. 2012 16:43
Re: quattro
Dobrá alternativa 1 auto dohromady místo 2 menších jednotlivcům... udělat to tak každý, nemáme parkovací zóny a i na té dálnici by šlo jezdit rychleji!
Bravwooooo KYLIE. :yes:
31. 5. 2012 16:35
Re: quattro
Ja bych si takove auta nikdy nekoupil.A uprimne ani pritelkyni >:D A co se tyce C5,tak takovou lod nepotrebuji.Nemam rad auta,ktera to do zatacek neumi ;-) Proto mam opak :-)
Avatar - Hammunasakra
31. 5. 2012 16:34
Re: Český motoristický fenomém - Jirka Červenka
Myslím že to napsal "víceméně správně", rsp. že když kritizovat tak spíš PROFESIONÁLního autora textu, než diskutujícího který na NEpřesnost (když už ne CHYBU) upozornil.. ;-)
Avatar - Hammunasakra
31. 5. 2012 16:32
Re: quattro
Vy jste si koupil Citroën C3 a Picasso? NEbylo by lepší si koupit raději třeba ednu C5 V6 (nebo alespoň 2.2 HDi 150 kW? :-)
PS: NEní to žádný "zázrak spolehlivosti" (v NEJpreciznějších testech spolehlivosti na 100.000 km skončila mezi A4 a A6), ale je o DOST levnější.. (a za stejnou cenu místo mírně PODprůměrného 2.0 TDi nabídne špičkový 2.2 HDi 150 kW či dokonce V6 Bi-turbo :yes: ;-)
31. 5. 2012 16:21
Re: quattro
Na C3 rok stare nejde radit od noveho auta katastŕofa a je uz asi po 3 v servisu tenhle rok z el.Dale meneno predni lozisko,ulozeni stabilizatoru,vymeneno radio,jeste ze je ten kram v zaruce.Najeto cc 30tis Km.Druhy:Picasso,kdyz zaprsi motor zhasina a nevedi si rady ani ve znackovem servise,menena sedacka ridice(zlomeny pojezd-pry velka bolest),vymeneny uz dva motorky v topeni(nefunkcni klapky)meneno ulozeni zadni napravy.3roky stare auto naj:95tis Km.Bohuzel ty kramy mam stale na ocich,pac jsou z rodiny a musim to zarizovat ja. ;-)
Avatar - Hammunasakra
31. 5. 2012 16:01
Re: Český motoristický fenomém - Jirka Červenka
Tomu že jsem o tom psala DOPŘEDU (a samozřejmě za to "schytala" výsměch a kritiku) říkáte "zasekla"? ;-)
V (německém) AutoZeitung, v (britském) EVO, v.... :-)
..nebo NAOPAK, jen (a pouze) na auto.cz NEeee ;-)
PS: U audi A3 to bude (tak jak jsem již psala v diskuzi pod DS5) prostě STEJNÉ jako u Citroën DS4-5 (tedy u platformy pro nižší střední), krom NEJvyšší verze bude u všech modelů vzadu "jen" torzní příčka..
31. 5. 2012 15:45
Re: Český motoristický fenomém - Jirka Červenka
Tak všechny 1,8 TFSI jsou EA888. Tři generace 888, tři generace 1,8 TFSI. První 2,0 TFSI byl ještě EA113 a ve třetí generaci EA888 snad ještě nebyl představen - myslel jsem, že bude představen zhruba s Golfem GTI, nicméně nedávno se objevil nový 2,0 TFSI v nabídce Q5, nebo si to alespoň myslím, že Q5 nemívala 165 kW verzi.

Víš, podle čeho se to snadno pozná? Třetí generace EA888 má osm vstřikovačů - kombinuje FSI a MPI. Jinak máš pravdu, také jsem si říkal, že by mohlo jít jen o jiné naladění stejné jednotky, ale u VAG člověk nikdy neví. I dříve to bylo tak, že byla verze EA888 bez valveliftu a s valveliftem. Zatímco VW a A3 valvelift neměly, TT, Q3 a větší Audi ho měly. Jsou to nakonec modulární motory, takže je možné, že A3 složili jiný motor, o něco lehčí a jednodušší.
31. 5. 2012 14:42
Re: Český motoristický fenomém - Jirka Červenka
Ty ses vazne nejak zasekla.
On ti tu vlozil cely text, kde je napsano "multi-link", coz asi nebude lesenovka.

Rovnez na stankach Audi pisou o ctyrprvkovem zaveseni.

Kdes tu informaci o torzni pricce, ke ktere se tu tak modlis, vubec vzala?
31. 5. 2012 14:39
Re: Český motoristický fenomém - Jirka Červenka
Jistěže ovlivňují.

Víš, jak by to vypadalo, kdyby tam ty tlumiče nebyly? ;-)

Takže tvé tvrzení v první větě o "naproso nesouvisejici veci!!!" jsou z principu mylné. :-!
Nicméně jsi vyjmenoval další, které s tím souvisí trochu více.
31. 5. 2012 14:03
Re: Konkurence do fitka.
...se s tou Mazdou3 projed a poznas sam, proc je tak lehka.
Slovo plechovka presne vystihuje moje pocity.
31. 5. 2012 14:01
Re: PRÉMIOVÁ REFERENCE
Kaviarovy tousty!!! >:D
31. 5. 2012 13:26
Re: RICHTIG GEIL AUTO s torzní příčkou
JJ, to byl pokus o ironii, tý octavie bojim bojim..něco jsem zaslechl, snad špatně.
31. 5. 2012 13:17
Re: RICHTIG GEIL AUTO s torzní příčkou
podle toho co vim to bude mit spise multilink, ale samo tez podle motorizace. Naopak torzni pricka se uz chysta do Skodovek Octavii. Jsem zvedavej, jak to oduvodni GTI a spol.
31. 5. 2012 13:11
Re: Český motoristický fenomém - Jirka Červenka
Hm, pokud je ten novinar takove eso, tak by mohl vedet, ze tlumice a bocni naklon v zatackach jsou dve naproso nesouvisejici veci!!!!
O naklonech v zatackach rozhoduje vyska teziste a tuhost pruzin a o jejich eliminaci se primarne staraji torzni stabilizatory. Tlumice kladouci extra maly odpor pri stlacovani jako predpoklad k zvetsenym bocnim naklonum jsou novinarska kachna KVAC KVAC KVAC. Myslim, ze to ceske novinarske eso nema vubec tuseni, co tlumice ovlivnuji a co ne. Mozna tak jeste naklony v nejakem neuveritelne prudkem slalomu, ale i tam maji hlavni slovo pruziny a stabilizatory.
31. 5. 2012 11:59
Re: DOKONALÝ HATCH
Souhlas. Hlavně se mi líbí snížení hmotnosti a to že se audi soustředilo na zlepšení jízdních vlastností lepším rozložením hmotnosti mezi nápravy. Fakt pěkný autíčko. :yes:
31. 5. 2012 11:49
Re: Český motoristický fenomém - Jirka Červenka
>:D C5 mi nedělá nejmenší problém (ve vší vážnosti). Dle mne ze současné francie možná to nejlepší.
Avatar - rohYpnol
31. 5. 2012 11:39
Re: "Prémiový" Golf...
Mě též. Jenže A3 podle mě vypadá tak, jak měla vypadat. Nudná, dokonale zapadající do zybtku modelové řady Audi. Čistě racionálně s ní nemám sebemenší porblém a dokážu si představit stáda zákazníků, kteří právě na tohle čekali.
Merc A je výborný. Sice jsem trochu v rozpacích z toho, že dřívější pojetí A-čka pohřbili, ale zřejmě neměl očekávané prodeje... Za mě bych raději nástupce původního A a současnou novinku A jako novou modelovou řadu. Mezi A a B bohužel nic není, takže taková ABBA by šla, ne? Mercedes ABBA...
31. 5. 2012 10:48
Re: Konkurence do fitka.
Jo to je. něco asi udělá řešení pohonu, ale stejně.

Nadruhou stranu Mazda 3 z toho srovnání s novou A3 vychází hodně slušně na to, že má pár dveří navíc a je o 20 cm delší.
Avatar - Ham.
31. 5. 2012 10:30
Re: Konkurence do fitka.
Tak ono těch 3dv. ke srovnání moc není

[odkaz]

160kg už je docela nášup.
Avatar - Ham.
31. 5. 2012 10:01
Re: Český motoristický fenomém - Jirka Červenka
moc se nechlámej, oficiální překlad prý zní vlečná náprava se zkrutnou příčkou a kdo řekne něco jiného dostane 2 roky jízdy v DS5 natvrdo s následným léčením v ústavu pro řidiče C5. >:-[]
31. 5. 2012 09:55
Re: Konkurence do fitka.
No jen bych dodal, že v tom tvém srovnání je A3 3dv, narozdíl od těch ostatních. Když se podíváš na ostatní míry, tak je A3 z té čtveřice také výrazně nejmenší. Objektivnější bude srovnání s A3 sportback. ;-)

Ale jinak jistě, nová A3 je hodně lehká.
Avatar - Ham.
31. 5. 2012 09:26
Re: Český motoristický fenomém - Jirka Červenka
V materiálech se říká, že 1.8 TFSI v nové A3 je generace EA888 což je ta nejnovější, takže asi opravdu jen jiné naladění oproti A5 a A4, ale čert tomu věř. Vypadalo by to i logicky, lehké auto s předohrabem využije spíše vyšší výkonovou špičku než točivý moment přes 300Nm.
31. 5. 2012 09:21
Re: RICHTIG GEIL AUTO s torzní příčkou
Z hlediska designu opravdu není o čem...tato sláma se dá mlátit ještě dlouho ;-)
31. 5. 2012 09:20
Re: Český motoristický fenomém - Jirka Červenka
No zní to skoro jako pevná :-)
31. 5. 2012 09:18
Re: Český motoristický fenomém - Jirka Červenka
Já doufám, že se to pozitivně odrazí v kvalitě testů...

Víc by se snad s redakcí dalo probrat jedině u skleničky, kde se dají tyto citlivější věci snadněji řešit.
Avatar - Ham.
31. 5. 2012 09:12
Re: Konkurence do fitka.
Ale prdlajs, stačí se podívat do místního katalogu,
[odkaz]

Odkazy které dáváš jsou na hmotnost prázdného auta, tady jsou udávané hmotnosti včetně 75kg řidiče. Takže do fitka a makat.
31. 5. 2012 09:01
Re: Konkurence do fitka.
Ty radsej trenuj oci u ocneho, lebo auta od 1200-1250kg ma konkurencia tiez: Civic od 1244kg [odkaz] , Mazda 3 od 1257kg [odkaz] , Bravo od 1205kg [odkaz] , Focus od 1249kg [odkaz] atd...
31. 5. 2012 08:40
Re: Český motoristický fenomém - Jirka Červenka
.... multi-link rear suspension.... >:D >:D
31. 5. 2012 08:32
Re: DOKONALÝ HATCH
:yes: Obdiv za trpělivost.
31. 5. 2012 08:28
Re: DOKONALÝ HATCH
Opět bramboračka v hlavě převedená na klávesnici. Např. RS3 vs. základní 116. Tedy BURTIK. o jednotlivých verzích, ty o ... vlastně o ničem. Jako vždy.
31. 5. 2012 07:47
RICHTIG GEIL AUTO s torzní příčkou
Ještě si dovolím malý comment k nudnému a odfláklému designu auta:

DOKONALÉ.

[odkaz]

[odkaz]
31. 5. 2012 02:37
Re: DOKONALÝ HATCH
Nejde mi o nějaké dohánění. Zatímco na dálnici u vyšší střední je mi putna, jak se s tím autem parkuje, protože stejně parkuji jen v garáži/ na parkovišti, v téhle třídě tak nějak předpokládám, že budu muset parkovat i na ulici, takže kultivovanost rozjezdu má pro mne v tomhle případě vyšší prioritu. A tahle evoluce DSG by snad měla mít pomaleji spínající spojku, když si to situace žádá. Tak jsem zvědav.

Jinak tu tvou tvrdou kritiku motoru jsem si našel... nevím, jak čteš, ale mluví o tom, že je jeho projev lineární (jaké překvapení, ve skutečnosti mnohem, mnohem méně než u A5, kde je ten rozsah maxima výkonu 2400 otáček, tedy více než jednou takový) a musí se točit, což je nezvyklé pro motory koncernu VW - což je zase to, po čem normálně nadšení řidiči volají. Postaví benzín, který jezdí méně jako diesel a více jako benzín, a je to špatně. 8-s Pěkně si to překrucuješ. Ne, já je chápu, ke komfortnímu naladění by víc seděla verze z A5. Však se jim také ze všech A3 nejvíc líbí diesel, který táhne pěkně vespod. 1.8 má samozřejmě multilink. Takže mi skutečně zůstává DSG.

Ještě jsem Golf neviděl, ale jsem na interiéry, takže u mne má A3 silnou pozici. Předpokládám, že i nové GTI se mi bude líbit. Aktuálně bych nejspíš vzal GTI před A3 (končící, samozřejmě).
Avatar - Hammunasakra
31. 5. 2012 02:20
Re: Český motoristický fenomém - Jirka Červenka
Ten (ultra)ROZDÍLný přístup k torzní příčce v diskuzi pod článkem o Citroën DS5 a zde u "prémiOOOOvého" modelu je...
....NEpřekvapivý? :-)
A jinak NE, torzní příčku já NEmusím (a nevím proč by mi měla padat na hlavu). A BMW1 jsem viděla, Mercedes A jsem viděla (v něm seděla) a audi A3 "nenic" - chápu že pro mnohé to bude "č. 1 v segmentu", já jsem "své pořadí" napsala již před delší dobou a jak přibývají další info (o všech třech vozech), tak se ve svém názoru spíš jen "utvrzuji" - a to že v EVO to vidí podobně jako já mne (samozejmě) "potěšilo" ;-)
Avatar - Hammunasakra
31. 5. 2012 02:14
Re: DOKONALÝ HATCH
To mi příjde (právě vzhledem ke konstrukci) celkem "nepřekvapivé" (čtěte "logické" :-)
..plus audi bude "klasicky" na nejMENŠÍM rozvoru (a nejmenší asi je i "celkově rozměrově" ne? ;-)
Avatar - Hammunasakra
31. 5. 2012 02:14
Re: DOKONALÝ HATCH
...to mi příjde (právě vzhledem ke konstrukci) celkem "nepřekvapivé" (čtěte "logické" :-)
Avatar - Hammunasakra
31. 5. 2012 02:13
Re: DOKONALÝ HATCH
Popravdě já pohádky VŽDYcky měla ráda - a ta o tom jak DSG "dohání" ZF s 8mi, ta bude určitě plná KOUZEL a ZÁZRAKŮ... ;-)
PS: "Tušila jsem" že nároky na techniku (pro "prémiOOOOvé" auto) budou zde v diskuzi "obecně" nižší než na podobně drahý Citroën (DS5) - kde ta torzní příčka vzadu u nižších motorizací sklidila docela "výsměch" a KRITIKU :-)
PPS: Zatím to na mne působí "jako vždy" = nějaká "povedená" varianta GOLFu bude asi opět "lepší" než audi A3? ;-)
Já bych vybírala mezi (technikou) BMW1 (či 2) a designem (Mercedes A :yes: :-)
31. 5. 2012 02:11
Re: DOKONALÝ HATCH
Mimochodem, dívala jsi se, o kolik je 1er těžší?
Avatar - Hammunasakra
31. 5. 2012 02:07
Re: Český motoristický fenomém - Jirka Červenka
No NA VODĚ přece... ;-)
31. 5. 2012 01:57
Re: DOKONALÝ HATCH
Po pravdě, tohle auto bych si nekoupil na rally a sebelepší technika nevyváží u 1er design, který se mi pořád trochu příčí. Za techniku má určitě u mne body, nicméně jediná skutečná výhoda je pro mne převodovka s HDM, právě protože mi jde o běžnou jízdu a tahle je dostatečně rychlá. Nicméně na DSG se pracovalo, takže možná i tahle výhoda zmizí. V těhle "nízkých" třídách prostě techniku tolik neřeším. Nakonec je to stejně dvousečná zbraň.

Principiálně, pokud mi vyhovuje Golf, asi mi bude vyhovovat i A3, nemyslíš?
Avatar - Ham.
31. 5. 2012 01:46
Re: Český motoristický fenomém - Jirka Červenka
Tak jistě, některým redaktorům stačí aby MB-A viděli aniž by v ní jeli a už ví, že je lepší než A3. Tak se pozná odborný server přes auta. >:-[]
Tys jí viděla? Spíš to vypadá, že ti torzní příčka spadla na hlavu.
Chassis
The chassis of the new Audi A3 is well balanced for a sporty mode of driving. The front suspension has a McPherson layout with wishbones, while the multi-link rear suspension absorbs longitudinal and transverse forces independently. The electromechanical power steering system operates with sensitivity, precision and high efficiency; in straight-line driving it does not require any energy input – making an important contribution to the overall efficiency of the new Audi A3. When the sport suspension is ordered, the body is lowered by 15 mm (0.59 inches), and with the S line suspension it is lowered by 25 mm (0.98 inches).

The new Audi A3 rides as standard on 16-inch or 17-inch wheels (alloy on the Ambiente and Ambition). Upon request, Audi can provide wheels up to 18 inches in diameter. The respective tire sizes are 205/55, 225/45 and 225/40; all tires exhibit low rolling resistance without any compromises in dynamic performance.

Behind the large wheels are powerful brakes, and the front discs are internally ventilated. The ESC stabilization control adds the electronic limited slip differential in a weight-neutral way. It improves handling and driving safety at the limits of performance in curves by making minimal brake interventions. The new electromechanical parking brake, adopted from the large car models, is operated by a button on the center console and includes an auto release function and an emergency braking function.

Another attractive option in the new A3 is the Audi drive select vehicle dynamics system (standard in the Ambition); it interfaces to the accelerator pedal, power steering and S tronic. At the push of a button, the driver decides whether these systems should operate in comfort, auto, dynamic, individual or efficiency mode. In the last-named mode, the optional deluxe automatic air conditioning and adaptive cruise control are operated to maximize fuel economy.

Another component integrated in the Audi drive select control system is the optional electromagnetic control of the shock absorbers: Audi magnetic ride. It lets drivers choose between a comfortable mode and a sporty one.

Within these control limits, the system modifies damping forces in just milliseconds, as a function of road conditions and driver preferences. The body is lowered by 15 mm (0.59 inches) here.
31. 5. 2012 01:36
Re: Český motoristický fenomém - Jirka Červenka
Máš 3 generace 1.8 TFSI, 3 generace 2.0 TFSI a čtvrtá by měla přijít co nevidět. Novináři je většinou nerozlišují a háží pěkně do jednoho pytle. Nemluvě o různých specializovaných evolucích EA113.
Avatar - Ji/Ri
31. 5. 2012 01:15
Re: Český motoristický fenomém - Jirka Červenka
...detailisto.... ve Státech se tě taky ptají jak se máš, i když jsi jim u prd.ele volný.... Pěkný den..... ;-)
Avatar - Ji/Ri
31. 5. 2012 01:14
Re: Český motoristický fenomém - Jirka Červenka
ten interier je .....mno nemám slov..... :yes: :yes: :yes: :yes: :yes: :yes: :yes: :yes: :yes: :yes: :yes:
Avatar - Ji/Ri
31. 5. 2012 01:13
Re: Český motoristický fenomém - Jirka Červenka
Nevtírej.... >:D ;-)
Avatar - Ji/Ri
31. 5. 2012 01:13
Re: Český motoristický fenomém - Jirka Červenka
přesně tohle napadlo i mě.... lehkost, elegance, nadhled... žádné pozy, ....... :yes:
Avatar - white label
31. 5. 2012 01:11
Re: Český motoristický fenomém - Jirka Červenka
A kde ta loď teď zrovna je?
Avatar - Hammunasakra
31. 5. 2012 01:04
Re: Český motoristický fenomém - Jirka Červenka
..z lodě? :-)
PS: No tak "dobrou" no. Lepší? ;-)
Avatar - white label
31. 5. 2012 01:01
Re: Český motoristický fenomém - Jirka Červenka
Pěkný den??? Nevím odkud zrovna píšeš, ale tady je jedna hodina v noci, zaseklá torzní příčko! :-O >:-[]
Avatar - Hammunasakra
31. 5. 2012 01:01
Re: DOKONALÝ HATCH
"Paušalizovat" samozřejmě NEbývá správné...
..nicméně až se (v ZAHRANIČNÍM tisku - tady "detaily" jako torzní příčka vzadu nějak "VWypadly z textu" ;-) ) o novém audi A3 něco více dočte (třeba hodnocení nového motoru 1.8 - určeného pro celý koncern VW, určitě dorazí i do škodovek), tak.. :-)
Avatar - Hammunasakra
31. 5. 2012 00:58
Re: DOKONALÝ HATCH
Tak to nám zůstávaj už jení (lepší) motory a (nej)lepší převodovka ;-)
PS: Vs. torzní příčky u Audi A3 vs. docela TVRDÁ kritika nového motoru 1.8 TFSi :-)
PPS: Někdo dá dozadu holt (výrobně náročnější, dražší, pro řízení vozu JEDNOZNAČNĚ lepší) pohon, někdo zas torzní příčku.. :-)
Avatar - Hammunasakra
31. 5. 2012 00:49
Re: Český motoristický fenomém - Jirka Červenka
Souhlasila bych s tím HOKEJem, nicméně ten nový 1.8 by měl mít OPRAVDU 132 kW, ale (cituji z britského EVO): "...zbrusu nový motor určený pro celou skupinu VW je ZKLAMÁNÍM" (ohne legrace!) a stejně jako já považují BMW 1 a nové MB A za "zajímavější"...
PS: Torzní příčku vzadu (opravdu tam JE!) jsem zmínila jak dříve tak zde "výše"
JASNÁ bronzová příčka - ZA technicky NEJlepším BMW1 (a 2) a NEJhezčím MERCEDESem A :yes:
Pěkný den ;-)
Avatar - Hammunasakra
31. 5. 2012 00:32
Re: Český motoristický fenomém - Jirka Červenka
:-)
Avatar - Hammunasakra
31. 5. 2012 00:31
Re: Český motoristický fenomém - Jirka Červenka
Snad s VÝJÍMKOU "drOOOObnosti" na kterou asi "pozapomněl" (snad jsem to "nepřehlédla") a kterou jsem tu již dříve zmínila (a "klasicky" to "schytala" ;-) ) a to NEpřilipš "prémiová" torní příčka vzadu... ta z "představovacího" textu asi nějak "vwypadla" :-)
Avatar - Ham.
31. 5. 2012 00:22
Re: Český motoristický fenomém - Jirka Červenka
Všude se uvádí, že úvodní motorizace v benzínu na léto jsou jen dvě, 1.4 103kW a 1.8 132 kW.
Ta 1.8 je docela záhada, protože někde se píše, že je to stejný motor jako ve facelitované A4 ale to se mi nezdá protože ten má parametry 125kW a 320 Nm. Tady je 132 a 250 Nm. Už je v těch verzích 1,8 a 2,0 TFSI trochu hokej.
30. 5. 2012 23:58
Re: Český motoristický fenomém - Jirka Červenka
Mne by spíš zajímalo, proč je tam jiná 1.8 než minulý rok představená 3. generace (125 kW @ 3800-6200/ 320 Nm @ 1400-3700) v A5. A co to je tedy vlastně zač, jestli 2. generace, nebo jaká.
Avatar - white label
30. 5. 2012 23:50
Re: A3
Jj, S7 dává téhle karoserii nový "rozměr" a hlubší smysl..., když A7, tak rovnou S7.
Počkej až to tu objeví Kylie, ta ti hned vysvětlí, jak je to doopravdy... >:-[]
Avatar - white label
30. 5. 2012 23:44
Re: Český motoristický fenomém - Jirka Červenka
Proč vlastně ta silnější (103kW) verze 1,4 TFSI chybí v té tabulce v článku?
Avatar - white label
30. 5. 2012 23:34
Re: Český motoristický fenomém - Jirka Červenka
Taky si myslím, že ty "Mamuty (někdejší eSko) a velryBy (E kombi)" rádi přenechají konkurenci v podobě MB... ;-)
30. 5. 2012 23:24
Re: Český motoristický fenomém - Jirka Červenka
Menší výhradu u mne má také zmínka o 1.8 TFSI. Vzhledem k točivému momentu snad nikdo nemůže očekávat velký subjektivní rozdíl.
Avatar - Ham.
30. 5. 2012 23:20
Re: A3
Nová S7 taky slušně pajdá, ve srovnávačce s Panamerou GTS ouplnej vejbuch.
[odkaz]
30. 5. 2012 23:19
Re: Český motoristický fenomém - Jirka Červenka
Autor je očividně zoolog - amatér, tak by to snad vědět mohl, ne? >:-[] Je logické, že u Audi spíš myslí na kaviár. ;-)
Avatar - white label
30. 5. 2012 23:07
Re: A3
Tak mrkni třeba na srovnávačky aktuální A8. ;-)
Avatar - white label
30. 5. 2012 23:05
Re: Český motoristický fenomém - Jirka Červenka
Kaviár asi znají, ale spíš je zajímá kam s ním, než to, z koho/čeho/odkud pochází... >:-[]
Avatar - white label
30. 5. 2012 23:03
Re: Český motoristický fenomém - Jirka Červenka
Tak jako lékař bys měl najít tu správnou stranu (tu kde je konečník) spolehlivě... >:D
30. 5. 2012 23:03
Re: A3
Taková (nejen) A8 pokulhává celkem slušně. ;-)
30. 5. 2012 23:02
Re: Český motoristický fenomém - Jirka Červenka
Koukám, že jsem třetí. :-) Přitom bych řekl, že většina lidí bude znát kaviár spíš než kytovce.
Avatar - Ronault.
30. 5. 2012 23:01
Re: Český motoristický fenomém - Jirka Červenka
Jinak to nejde... i když se obávám, že dnes to chce si i vybrat tu správnou stranu, kterou je nutné být aktivní... 8-s
Avatar - white label
30. 5. 2012 22:59
Re: Český motoristický fenomém - Jirka Červenka
Tak určitě..., zvlášť pokud budeš rektálně aktivní... :-O >:D
Avatar - Ronault.
30. 5. 2012 22:57
Re: Český motoristický fenomém - Jirka Červenka
Však já tomu časem pošéfuju... >:-[] >:D
Avatar - white label
30. 5. 2012 22:56
Re: PRÉMIOVÁ REFERENCE
Viz druhá část mého příspěvku z 22:00.
Avatar - white label
30. 5. 2012 22:54
Re: Český motoristický fenomém - Jirka Červenka
Za týden poprvé a pak už každý týden.... :*) >:-[]
30. 5. 2012 22:54
A3
...společně s A6 asi nejpovedenější modely současné nabídky Audi. Alespoň dle mých zkušeností :-) Ostatní modely za konkurencí více či méně pokulhávají...
Avatar - white label
30. 5. 2012 22:53
Re: Český motoristický fenomém - Jirka Červenka
[odkaz]
Mě se to až tak těžkopádně nezdá, vypadají "draze" a k designu A3 se hodí výborně, chtělo by to vidět naživo přímo na nové A3.
Avatar - Ronault.
30. 5. 2012 22:49
Re: Český motoristický fenomém - Jirka Červenka
Myslím, že tak za týden nejpozději 8-s >:D
Avatar - Ronault.
30. 5. 2012 22:49
Re: PRÉMIOVÁ REFERENCE
Já ne, já znám jen kaviárové toasty >:-[] >:D
30. 5. 2012 22:48
Re: PRÉMIOVÁ REFERENCE
Ad beluga. Vyza velká, přesně moje myšlenka. Z etymologického hlediska to smysl nedává, nicméně ryba to bílá není. Kaviár z belugy zná snad každý.
Avatar - white label
30. 5. 2012 22:47
Re: Český motoristický fenomém - Jirka Červenka
Tak za ten se hochu zlatý platilo/platí/platit bude vždycky a všude..., je jen otázka času, kdy na to přijdeš sám... >:-[]
Avatar - Ronault.
30. 5. 2012 22:46
Re: Český motoristický fenomém - Jirka Červenka
Ale no tak, přestaň koukat na tu déespětku a klikni na ty odkazy od white labela! >:-[]

Vypadají docela pěkně, ale na můj vkus jsou moc těžkopádná.
Avatar - Ronault.
30. 5. 2012 22:45
Re: Český motoristický fenomém - Jirka Červenka
Tak tady se platí rektální alpinismus? No to jsem měl vědět >:-[] >:D
30. 5. 2012 22:42
Re: Český motoristický fenomém - Jirka Červenka
Je to nádhera.
Avatar - white label
30. 5. 2012 22:42
Re: Český motoristický fenomém - Jirka Červenka
Vím žes dostal taky SZ, ale placenou spolupráci bohužel nabízeji pouze nejaktivnějšímu diskutérovi... :-O :*) >:D
30. 5. 2012 22:40
Re: PRÉMIOVÁ REFERENCE
Pochopil som davno, len netusim, preco to pises mne, ked tie perly pusta GTI.
30. 5. 2012 22:40
Re: DOKONALÝ HATCH
Klasická koncepce jedničky je plus hlavně mezi nadšenci. Zbývající zadokolky jsou často v zájmu obecného blahobytu kleštěné, aby se chovaly jako všem známé předokolky.
Avatar - white label
30. 5. 2012 22:39
Re: Český motoristický fenomém - Jirka Červenka
Aha, už to vidím (16:01). Diskusi jsem zatím nestihl pročíst, takže jsem zase až druhý... >:-[]
Jinak se mi moc líbí ty nové 18" [odkaz] , je to taková hranatější variace na Detroity z pětkového GTIčka [odkaz]
Na minulé A3/S3/RS3 (včetně TT/TTS/TTRS) chyběly opravdu pěkné origo 18" a na 19" už je tahle třída na našich cestách nepříjemně tvrdá.
Avatar - Ronault.
30. 5. 2012 22:34
Re: Český motoristický fenomém - Jirka Červenka
Jen jestli ty nepodkuřuješ... >:-[]

Jinak ano, mě se A3 docela líbí a asi ze všech Audi nejvíce. Ale já měl z nějakého nepochopitelného důvodu pro exteriér A3 vždy slabost. Ale tentokrát musím pochválit hlavně interiér, ten se povedl na výbornou :yes:
30. 5. 2012 22:27
Re: Český motoristický fenomém - Jirka Červenka
:-) Souhlas, nahoře tu belugu též připomínám.
Avatar - white label
30. 5. 2012 22:15
Re: Český motoristický fenomém - Jirka Červenka
Gastronomie má k zoologii často až nečekaně blízko... >:-[]
30. 5. 2012 22:06
Re: Český motoristický fenomém - Jirka Červenka
Ano, ano, autor si zaslouží pochvalu. :yes:
Avatar - Hammunasakra
30. 5. 2012 22:05
Re: Český motoristický fenomém - Jirka Červenka
(po nějaké době) Musím napsat: SLUŠNÝ PŘÍSPĚVEK :yes: :-)
Avatar - white label
30. 5. 2012 22:00
Český motoristický fenomém - Jirka Červenka
Velmi mě potěšila zpráva o tom, že se šéfredaktorem auto.cz stal právě Jirka Červenka, jehož psaný projev (obsahově i formou) mě velmi oslovoval už za jeho působení v české mutaci AUTOCARU/CARAUTA, který jsem za jeho působení (redaktora a později šéfredaktora) pravidelně kupoval a po jeho odchodu zase pomalu kupovat přestal (dnes dávám přednost české mutaci EVO).
První jízdní dojmy s novu A3 rozhodně nezklamaly (naopak) a už se těším na plnohodnotnější testy tady u nás.

Ale aby nám Jirka moc nezpychnul, dovolím si připomínku k tomu maličko amatérskému výletu do zoologie a určitému podcenění marketingu Audi.
Je Beluga a Beluga. Jedna Beluga je (bílá) velryba (česky Běluha severní) a druhá Beluga je jeseter (česky Vyza velká), který mívá zbarvení do hněda, stejně jako jeho vyhledávaný kaviár hnědočerné barvy.
[odkaz]
[odkaz]
Avatar - Hammunasakra
30. 5. 2012 21:39
Re: "Prémiový" Golf...
Mně příjde (a to VÝRAZNĚ!) NEJhezčí nový Mercedes A :yes: :yes: :-)
Avatar - Hammunasakra
30. 5. 2012 21:37
Re: "Prémiový" Golf...
Vypadlo vám tam písmenko, myslím že jste chtěl napsat "..zákazník už je přeci jen uVWědomělejší" ;-)
Avatar - Hammunasakra
30. 5. 2012 21:30
Re: DOKONALÝ HATCH
Co se týče (ženské i mužské) populace, ona asi VĚTŠINA ani NEví která náprava je poháněná (no možná že mají 4x4 :-)
MB A jsem zatím měla možnost posuzovat jen "staticky" (i v něm seděla) a působí v reálu MOC dobře :yes: ;-)
PS: Jak to bude v reálu uvidíme řekněme "na podzim" (prostě "časem") - zatím to na mne působí
1. BMW 1 (2)
2. MB A
3. audi A3 :-)
Avatar - Ham.
30. 5. 2012 21:10
Konkurence do fitka.
Jestli dobře rozumím textu tak verze 1,4 TFSI 90 kW bude vážit 1250kg a 1.2 TFSI něco kolem 1200kg, což je na poměry nižší střední bezkonkurenční hodnota a asi největší přínos jinak inovacemi nabité nové A3. Konkurence bude muset do fitka a cvičit a cvičit a shazovat a shazovat a nežrat a nežrat. >:-[]
30. 5. 2012 20:58
Re: DOKONALÝ HATCH
První větu tesat do kamene (a Kylie do mozku)
30. 5. 2012 20:54
Re: quattro
Sice ho neznám, ale jistě je příčinou ten zatrápený rozvodový řetěz...!!! >:D
30. 5. 2012 20:46
Re: DOKONALÝ HATCH
Jak která verze výbava a motor...a samosebou jak pro koho. :-)

Za mne medvěd bronzový (jen věc vkusu). Bmw bych s maximálním sebezapřepřením na první místo uznal kvůli klasické koncepci, ZF převodovka dtto...

Pro většinu ženské části populace (nic osobního) bych naopak pro ten zadní pohon BMW dal na pozici č. 3... a audi na piedestal...atd atd...:-)
Avatar - Hammunasakra
30. 5. 2012 20:15
Re: PRÉMIOVÁ REFERENCE
:yes: :yes: :-) - to za tu PERLU "...a3 je mezi hatchbacky něco jako 911 mezi sporťáky" - BUŘTÍKa málem "kleplo" (stále ještě "škytá" od smíchu ;-)
Avatar - Hammunasakra
30. 5. 2012 20:12
Re: quattro
Samozřejmě že (stejně jako v Q3) jde o Haldex ;-)
PS: Já znám jednoho prodejce, který si "vyprosil" audi A4 2.0 Tdi 105 kW - zrovna dnes volal z Italie (prý je tam docela HORKO - ne kvůli zemětřesení, opravdu TEPLO) a když teplota stoupne nad 25 stupňů tak prý NEfunguje klimatizace - tolik nejaktuálnější koncernoVWé zprávy.. :-)
Avatar - Hammunasakra
30. 5. 2012 20:09
Re: DOKONALÝ HATCH
Souhlasím, ZASLOUŽENÁ bronzová medaile - po technicky nejvyspělejším BMW 1 (se skvostnou 8mi stupňovou ZF) a nejhezčím novém MB A - tu BRONZovou medaili si nové audi A3 asi opravdu ZASLOUŽÍ :yes:
Avatar - rohYpnol
30. 5. 2012 19:33
koncernoví brA3
Současní majitelé už otvírají krabice od vína a těší se na novou generaci. První dojmy bezchybné, nikdo nic jiného ani nečeká. Je tu nová generace, která opět na mnohé bude po vzhledové stránce působit jako facelift.
Na mě působí Audi už značně vyčerpaně, myslím, že by potřebovalo řádně nakopnout. Design je podle mě jen další popostrčení starého vagónu na odstavné koleji. Zatímco nové A-classe srší mladistvým temperamentem, originalitou a elánem, tak novou A3 by takto zvládli i v pimp my ride.
Přesto právě tohle je v danou chvíli pro Audi výhra. Kdo má jednou o kolečko méně, nebude chtít nic jiného. A-classe je svěží, jenže ne každý chce působit být kůl... v plotě. Baworská jednička je potom opravdu první, která svým vzhledem odradí. Jestliže o Audi jsem napsal, že je to posouvání vagónu po odstavné koleji, pak 1er je lokomotiva připravená na přetavení v peci.
První vlaštovka je tu a nemám námitek. Vzhledově nebaví, jenže právě proto bude úspěšná.
Jsem zvědav, jestli dojde i na Leona, nebo bude opět následovat vývoj na plzeňské fakultě :-!
Avatar - PeterLuk
30. 5. 2012 19:14
Re: PRÉMIOVÁ REFERENCE
Mal som na mysli, že nie všetci novinári na dlhodobé testy uprednostňujú nemecké značky, "lepšie značky". To tak robi vetšinou len nemeckí motoristický novinári. Pochopil?
Avatar - rohYpnol
30. 5. 2012 19:14
Re: "Prémiový" Golf...
Jenže to je předností Audi. Nepotřebuje nabídnout "nejvíc interiéru", sází na jednoduchou dokonalost.
Rovnice čím víc dřeva, kůže, hejblátek, čudlíků, chromu atp. tím noblesnější interiér platí možná v Číně. Evropský zákazník už je přeci jen uvědomělejší.
30. 5. 2012 18:56
Re: PRÉMIOVÁ REFERENCE
A co ma Dacia s nemeckou znackou??? :-O
Ci len si sa netrafil, tomu, komu si chcel odpovedat?
30. 5. 2012 18:25
1.4TSI vs 1.8TSI
nová 1.4 se 103kw má 250Nm (1500-4000) proto při běžné jízdě není mezi nimi velký rozdíl.

Audi má i 1.8TSI s jiným naladěním

*/audi-18-tfsi-lepsi-parametry-nizsi-s…
Avatar - PeterLuk
30. 5. 2012 18:18
Re: PRÉMIOVÁ REFERENCE
Náhodou, mnohí si požiciavajú práve Daciu a spol. lebo chcú zistiť kvality týchto značiek.
To Nemci sú typ, ktorý dôveruje Nemeckým značkám.
30. 5. 2012 17:56
Re: PRÉMIOVÁ REFERENCE
Je to samozřejmě logické, auta prochází redakcí, je třeba je ozkoušet, něco napsat...I redaktoři jsou pracující lid, i pro ně má den 24 hod...všichni už jezdili prakticky se vším, tzn. redaktor s rodinou tj. zpravidla už usedejší typ muže využije vzít si pracově na víkend zafiru a odveze s ní rodinu i se psem na chalupu a klidně pořídí i fotky.

Mladý redaktor si samozřejmě zamluví impezu nebo dvoudveřové kupé z francie a veme je na disco nebo mácháč pokud tam kolegu makovníka tak dráždí ta německá (ober) auta...

Pro ty, co poměry neznají nebo prostě nevěřící prolistujte si testy resp. autory takového AMS za loňský rok. Letošní ne, trošku se obměnila redakce.
30. 5. 2012 17:41
Re: PRÉMIOVÁ REFERENCE
"...že v redakcích si divočejší redaktoři půjčují/zatěžují/trápí ty lepší značky. Tj. německé. "

Toto je perla roka >:D Za to dostanes nie len zlaty ventil, ale rovno vackovy hriadel >:D
30. 5. 2012 17:24
Re: PRÉMIOVÁ REFERENCE
:yes: pravda, pravda...

A k poslednímu odstavci: Nikdy jsem nad tím takhle nepřemýšlel, ale zní to logicky :yes:
30. 5. 2012 17:18
Nová technika v starom kabáte
Mne sa "retro" štýl poňatia dizajnu osobných automobilov veľmi nezahovára. Nech pozerám ako pozerám, aktuálna atrojka mi pripomína rustikálnu almaru - vyvoláva vo mne dojem harmónie a kľudu z nej prameniacej. Lenže, vec vo všeobecnosti by mala byť zosúladeným celkom jej jednotlivých funckií. Konkrétne, auto je navrhované a konštruované na presun z miesta na miesto, a teda v súvislosti s tým čo som napísal, by malo byť z prvého pohľadu zrejmé, že už, už sa dá do pohybu. Bohužiaľ, nič také nachádzam.. ;-\

Pripúšťam samozrejme omylnosť môjho hodnotenia z hľadiska nedokonalosti ľudského úsudku.
30. 5. 2012 17:07
Re: PRÉMIOVÁ REFERENCE
Souhlas, četl jsem tvé věty nahoře, velmi precizně napsáno :yes: To víš, jak ovšem zjišťuješ, v diskusním světě kde u mnohých nedonošených jedinců je A3 jen převlečený golf a céed maskované ferrari, je věta o "kompaktní devětsejedenáctce" pověstným rudým garážovým hadrem :-)
30. 5. 2012 16:55
Re: PRÉMIOVÁ REFERENCE
Dlohodobé testy beru stejně jako ostatní testy s velkou rezervou, pokud míříš na spolehlivost.

S koncernem jezdím věky věků, jedno auto nebylo dobré, ale to se stává. Nemám vůbec problém to uznat. Nekonečné debaty o pekelných TSI vůbec neberu.

Jezdím 5-6 tis. měsíčně. Novináři na webových serverech v rámci testů někdy i jen desítky kilometrů. Bychaři většinou 5-10 km v rámci předváděcí jízdy "potenciálního" kupce.

Dlouhodobé testy jsou naopak vyloženým martyriem pro auta a konspiračně upozorňuji, že v redakcích si divočejší redaktoři půjčují/zatěžují/trápí ty lepší značky. Tj. německé. Tzn. i tyto vozy jsou daleko víc oježděné při stejné porci km jako třeba korejská auta.
30. 5. 2012 16:42
Re: PRÉMIOVÁ REFERENCE
Tak predsa je GTI schizofrenik >:D Alebo ste sa na seba iba udali? >:-[]

Ale treba uznat, ze A3 sa podarila, len tie ody treba setrit na dlhodoby test :-)
30. 5. 2012 16:29
Re: PRÉMIOVÁ REFERENCE
Jak píšu výše, samozřejmě myslím to s jistou nadsázkou. Ale tato A3 je mezi hatchbacky jako 911 mezi sporťáky. Tu někdo bude na slickách rychlejší v zeleném pekle nebo jiný bude mít zas odvazovější interier nebo třeba odvazovější světlla.
Ale toto je čistá, přímočaře věcná dokonalost.

Určitě pochopím, že někdo chce prostě alfu, ale prostě neberu, když někdo nedovede uznat kvality opravdu KVALITNÍHO auta.

Zkazky o přemrštěné ceně, zlém rapidu atd...stejně končí u H/K.

Takto vypadá kvalitní auto. Audi.
30. 5. 2012 16:19
Re: PRÉMIOVÁ REFERENCE
Přesně, tohle JE kabina :yes: Úplně se člověku sbíhají sliny na projížďku :-)
30. 5. 2012 16:14
Re: PRÉMIOVÁ REFERENCE
No, zatím se mi moc nepozdávají zadní lampy, jak ta jejich spodní linka směrem k hraně karoserie klesá..., ale dávám tomu čas, Átrojku ještě nemám tak úplně v oku... Co je ale naprostá bomba, je tohle [odkaz]

Sakra, mě se prostě líbí, když kokpit vypadá jako kokpit a né obejvák... Takhle vypadá kabina stroje pro chlapa (a i když to někomu může znít ve spojení s A3 divně, já to tak cejtim).... decentní, nepřeplácaná, ergonomická a přitom stále s prémiová a perfektně kvalitativně zpracovaná
30. 5. 2012 16:01
PRÉMIOVÁ REFERENCE
První informace o nové podlahové plošině. Kdo čekal trakař, neví co je VOLKSWAGEN, neví co je AUDI. A první dojmy jsou velmi potěšitelné...

Ceňme absenci designového odzdikezdismu, vůz ctí svojí vizuální historii, a staví na ní svojí budoucnost. Uklidňující pohled, co? [odkaz] :yes:

Kabina je tradiční garážový umělecký skvost. Čistý nezatěžkaný prostor.

A ta hnědá beluga? No domnívám se, že se v tomto případě jedná o inspiraci jeseterem (vyza).

P.S. Átrojka je absolutně, dokonale a mistrovsky vyprojektovaný produkt. Žádné zbytečnosti, čistá garážová prémiová krása. Jen na ní mít, co?

BRAVOOOO :yes:
30. 5. 2012 15:47
design
Vie niekto, ci takyto interier [odkaz] budu mat aj Jetty a dalsie modely, kedze spionazne foto tak vyzera? [odkaz] z [odkaz]

Na pocudovanie nikto nesprznil Audi za titerne tlacitka ovladania klimy, co u inych znaciek byva pravidelnym folklorom. Ak si to testeri odpustia tu, mohli by uz aj inde.

Vyzera to vsak celkovo velmi zaujimavo.

Len sa ziada vysvetlit toto: "...extrémně lineární průběh točivého momentu, který neklesne pod maximálních 200 Nm v širokém rozsahu 1400-4000 ot./min. ...." .... lebo to nekoresponduje s: "...klikatých silničkách největšího z Baleárských ostrovů je ale nejlepší držet se nad čtyřmi tisíci, ..."
Tak bud ten turbomotor taha, alebo ho treba tocit ako atmosferu?
30. 5. 2012 15:35
quattro
To quattro je obyčejný haldex? S touhle hmotností asi ano.

A když už sme u té hmotnosti tak asi taky šetřili na zvukových izolací, když ta zvýšená hlučnost už v nižších rychlostech - to se asi zákazníkům, co si platí premium značku, moc líbit nebude.

Ale chápu, že ta aura kolem čveřice kroužků je v ČR tak veliká, že si ji zákazníci koupí i když by mohli mít lepší auto za méně peněz s jiným designem a logem :-(
Avatar - dr.biker
30. 5. 2012 15:28
Re: "Prémiový" Golf...
Tak ten pojem „chladná dokonalost“ přesně popisuje můj názor na interiér A3. Nepochybuji o kvalitě zpracování, i z ergonomického hlediska to vypadá dobře, ale interiér jako celek se mi nelíbí a už vůbec ne v autě s takovouto cenovkou. Působí na mě až moc jednoduše a obyčejně. Nemám rád německy strohé interiéry a tu jejich „chladnou dokonalost“, můj šálek kávy je italské a francouzské pojetí interiéru.
Avatar - PeterLuk
30. 5. 2012 15:15
Re: "Prémiový" Golf...
Tak, ten interiér sa ani mne nepáčil. Ako píšem, dole, dizajn z malej Á-jednotky sa mi zdal byť pre A3 lacný. Na autosalóne som však v Á-trojke sedel a môj názor sa zmenil, pozitívne. :yes:
30. 5. 2012 15:00
Re: "Prémiový" Golf...
Nic ve zlém, ale uvažujete čistě z hlediska value for money atd...
Typický německý, švýcarský apod. zákazník neporovnává skladovku apoštola z Jarova vs. holobyt od audi...:-)

K interieru - nutno vidět, čichat, hmatat...chápu, že někdo miluje vnitřek alfy nebo i pro jiného kýčovitého citroenu, ale tady to je nadneseně v duchu jako u 911 mezi sporťáky, tzn, chladná dokonalost mezi hatchbacky...
Avatar - PeterLuk
30. 5. 2012 14:53
Á-trojka
Tak, máme tu nové Audi A3.

Čo sa týka dizajnu, človek pre ktorého je motorizmus španielskou dedinou nezbadá rozdiel oproti predchodcom. Rozdiely tu, samozrejme sú, ale je ich minimum. Na mňa pôsobí A3 vlažne. Nieje to láska na prvý pohľad, škaredé auto to však tiež nieje. Osobne by som privítal iné zadné svetlá.

Čo sa týka interiéru, z obrázkov sa mi nepáčil. Palubovka z A1, to sa mi zdalo byť pre A3 lacné riešenie. Mal so však možnosť v Á-trojke sedieť a táto skutočnosť môj názor zmenila. Kvalitné spracovanie, komfort sedenia, priestorová ponuka, na dotyk príjemné materiály a volant - nuda z dizajnu sa nedostavila. Takže za interiér odo mňa :yes:

Čo sa týka techniky, mala by byť od základov prekopaná, takže :yes:

Konkurencia - najslabšie miesto novej Á-trojky. A3 sa mi páči, konkurencia by si ma ale určite dokázala pritiahnuť. Či už je to pekné a bezpečné Volvo V40, zvodná talianka Alfa Giulietta, francúzsky extravagantný hatchback s kvalitným a mimoriadne pohodlným interiérom Citroen DS4, Lanciu Deltu alebo nemecký hatchback s hviezdou na volante, v maďarsku vyrábaný Mercedes A-classe. Je tu tiež ekolgický japonský hatchback Lexus CT200h. Pre tých, ktorým by to náhodou bolo málo je tu BMW1.

Takže, Audi A3 je pekné auto bez slabších miest, ale so silnou konkurenciou. Mne sa páči, pri kúpe by som sa však nevedel rozhodnúť, či brať A3 alebo niakeho z konkurentov... ;-)

PS : pre redakciu - neskôr by som uvítal veľký porovnávací test týchto prémiových kompaktov.
30. 5. 2012 14:52
DOKONALÝ HATCH
Velmi pěkně napsáno. Nová A3 je mimořádně povedené auto. Každý detail vně i uvnitř radost pohledět. K tomu ta nízká hmotnost... bravwoooo. :-)

Sedan bude ještě víc ňam.
Avatar - dr.biker
30. 5. 2012 14:46
Re: "Prémiový" Golf...
Mě napadají jediné dva důvody, proč koupit A3 a to je image a slabost pro tuto značku. Bohatý muž jezdí limuzínou od Audi a chce, aby jeho žena měla na nákupy také vůz této značky, tak ji koupí třeba tuto A3 [odkaz]
[odkaz]
Podle mě je hezčí a hodí se více k ženám než Q3.
Jinak toto auto má nádherný exteriér, ale interiér se mi vůbec nelíbí. Palubní deska vypadá nějak obyčejně, na to že se bude prodávat od 600 tisíc. Možná je to v reálu lepší než na fotkách.
Avatar - jazva
30. 5. 2012 14:35
Navi
Na čo tú navigáciu pchajú na vrch palubovky. Veď ju mohli strčiť po ovládanie klímy. Veď aj malé dieťa vie, že stačia šípky medzi budíkmi... >:-[] Amatéri!
30. 5. 2012 14:31
Re: Plošina
Ja taky. Samotne jizdni dojmy byly popsany par vetickami. Zbytek informaci visi vsude na netu.
30. 5. 2012 14:24
"Prémiový" Golf...
...za prémiové peníze. Pořád tak nějak postrádám rozumný důvod, proč si A3 koupit, zvlášť teď, když je na trhu Q3, nový favorit něžných poloviček. I nová generace jistě bude technicky velmi spřízněna s Golfem VII, který v každé generaci patří na úplnou špičku, takže koupě A3, která jistě vyjde o nějakých 25% dráž, tak nějak postrádá smysl. Ano, je tu možná argument v podobě image, ale i na to jsou tu vhodnější auta (třeba Mini). Ač se u Audi jistě snažili seč mohli, pořád se dostatečně neodstřihli od Golfu, což v konkurenci 1er a nové A-klasse jistě nebude lehké.
30. 5. 2012 14:13
Plošina
Jelikož se jedná o první vozidlo s plošinou MQB čekal jsem o tom tématu více informací...