Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: Toyota Hilux: životní zkouška (Roadlook TV)

Samozřejmě jsme byli v obrovském pokušení zahrát si s Toyotou Hilux na letadélko Káně, ale tohle nám v Česku neprošlo. A tak jsme se na poslední Hilux podívali více jako na klasické SUV.
Zpět na článek
neregistrovaný "Smurf"
18. 1. 2011 22:27
Trošku méně "tendenčnosti"
"Snažit se Hilux nachytat na švestkách je nemožné" ...haha a co přechodový úhel.
"Stačí uzmaknout diferenciály" ... haha má pouze uzávěru zadku a to ještě jen v základní výbavě ... jinak samosvory.

No .... ehm .... pozítří pro něj jedu :-)))
neregistrovaný "sotejnsaton"
15. 7. 2009 21:46
hilux
Pěkne auto
11. 6. 2009 13:14
Dneska super bomba...
Tak dnešní díl patří k těm nejlepším, které jsem viděl... Super nápad, dneska výbornej Liborek a celkově to dneska zaslouží velkou pochvalu. Tleskám...
Avatar - kolmar
10. 6. 2009 22:37
Re: Severny pol
"manual na ovladanie vesmiru" >:D no inac, to by aj sedelo. Nieco podobne ako popisujes by mali byt aj tie tlmice LTR...no mozno to je ine, ale tusim je tam nejaka plyn. nadoba a dohustujes tlmic alebo spat... neviem presne.
10. 6. 2009 00:58
Re: Severny pol
Detaily ti nepovim, ale muzu ti to nascanovat, je k tomu brozura jak manual na ovladani vesmiru, co vim, je to, ze hustota pneu se da upravovat za jizdy a tlumeni se da stelovat jan kdyz stojis a myslim, ze je to na nekolik stupnu tvrdosti, ne plynule, jako to husteni kol.Ale nechci kecat, proste by tam melo bejt prepinatko, kde budes volit rezim : Road, Offdroad, Snow , neco takoveho. Az to bude, nafotim, vyzkousim popisu :).
Jinak samozrejme, arctic truck dela i jine znacky, ale jak rikam, Hi-Lux na Islandu celkem frci, tak je hlavni vyhoda to technicke zazemi.
Avatar - kolmar
9. 6. 2009 20:52
Re: Severny pol
No tak ja som na Islande nikdy nebol, Arcitic truck poznam iba zbezne, no mam pocit, ze nieje zatazeny len na Hiluxy, ale komplet na Toyotu... Hoci som uz videl vselico prerobene...
Tak ja ku stvorkolkam pristup nemam, na pasoch uz vobec (poslednych par rokov je sneh rarita) no ale videl/cital som, ze je to bomba...
Tak mam este otazku na podvozok. To ma nastavitelnu hustotu pneu (OK) a plus k tomu aj tlmice??? Alebo akym systemom?? Poznam napr. Old Man Emu LTR ktore su nastavitelne...no tato znacka je doma najmä v australii rovnako ako ARB...

Odpis, tu alebo icq/mail...to je jedno. Dakedy kecneme, no racej by som privital icq na nejaku "podarenu" slecnu >:D >:D :-!
tak zatim...
8. 6. 2009 23:55
Re: Severny pol
S tim Nissanem jsi to trefil ArcticTruck je na Hi-Luxe zatizenej a na Islandu je to i oblibenej kousek, takze ideal...servisni sit, dily,pohoda. Ctyrkolku s pasama jsem sedlal, je to narez, skutr je an rychlost, ta ctyrkolka na blbnuti. Ted se mi i hodne lidi cross motorky s pasama a vepredu to ma lyzinu, ale Island neni moc zasnezenej, to jen ty ledovce. Jiank je na Islandu prumerna teplota vejs, nez v CR ci SR, aspon mi to tak prijde, nejsou tam zadne extremy, vsude tryska ze zeme para, tece horka voda atd.. takze pohoda, zadna Antarktida. Kolik ten Hi-Lux pojede po silnici nevim presne, ale kolem stovky uz je to jak s barkou na rozbourenem mori,, ale da se to, podvozek je stelovatelnej a mas centralne rizenou hustotu pneu, takze na silnici je dohustis a je to celkem OK.
Jsem v Bifrostu, to je soukroma ekonomka (univerzita). Poslal jsem ti i soukromou zpravu, tak si ji precti pripadne ;).
Avatar - kolmar
8. 6. 2009 22:04
Re: Severny pol
Tak to Pajero je seriovka, no ma MT pneu a je komplet oramovane. Ma to auto len par mesiacov (ako druhe k Alfe) tak sa prakticky "ucime" jazdit. Ja sa o off road zaujimam 10 rokov, no zahadou mi je, ze nema uzavierku. Uz som to riesil aj s sefredaktorom periodika specializovaneho na 4x4 a tiez sa s tym nestretol (velmi to chyba). Doma mam iny "off road" a to LKT 81 Turbo :-!
Toyoty ja poznam dobre, neboj, no novy Hilux ma (konecne) aj modernejsiu techniku. Vyzera cool, no a ak chces vozit na korbe veci tak dobra volba. Mozno este nad Navarou by som uvazoval, ale tu asi Arctic Truck az tak neodporuca. Inac, tam kde snezne skutre koncia, stvorkolky s pasmi zacinaju..nemas to odkusane??
Tak keby si s tou hrackou bol v MT tak to by som tych 300 km prisiel >:D Kolko to ide na ceste?? vraj cca 120 no asi plave ako jachta ci nie?? nebolo by to zvladnutelne po vl. osi?

Inac co tam studujes???

PS: s tymi skokmi si ma navnadil a spomenul som si na moje prispevky, tak dam ti len jeden, je tam jedna lietajuca toyota ktora nema chyby :yes: blazni a este jedno gulajuce pajero :-( skaredo!!!... tak pozri:

[odkaz]
8. 6. 2009 01:01
Re: Severny pol
Jojo, na Vatnajökul atd je to idealni, a kdyz uz jsem se rozhodl pro arctic truck upravu, tak jsem sahnul po tom nej, on je tam rozdil cca 100 000CZk, mezi nej verzi a stredem...Jinak samozrejme 3,0, ta 2,5 by byla v hlubokem snehu malo, to by se to moc utapelo. Jsem na to zvedavej, kamarad tu ma minulou verzi a je to super, da se s tim i skakat, standardne litame vzduchem 3-4 metry do dalky. Hned jak nam to privezou v krabici pred barak, vrhnu se na to. Ale jeste to nakej mesic potrva. Vloni jsem jezdil s kamaradem na slovensku po male Fatre s Pajerem, taky standard pneu a na snehu, je to OK, ale s tim Hi-Luxem se to neda srovnat. Jinak jezdim obcas doMartina, chtel jsem si to tam jednou v zime vzit, jen nevim, jak to prepravit, asi je to nesmyls, po silnici je to stejne trapny, jako jezdit po meste tankem :). Jinak proc pick up a ne ofroad... protoze Hi-lux se tvari na venek celkem sexy a ArcticTruck ho doporucuje, neni co resit, holt je to lety proverena zalezitost, ktera jen meni svuj vzhled.A na Pickup se da nalozit sneznej skutr i ctyrkolak s pasama, takze dalsi plus.c Jinak ted jsem v CR, na Island se vracim az v srpnu, kdy mi zacina predsezoni priprava na lede a od zari zase skola hehe. Uz se tesim zpet do Reykjaviku.
Avatar - igor77
7. 6. 2009 20:20
supr
supr kara.
supr muzika a supr video.
liborku perfekt :yes:
Avatar - kolmar
7. 6. 2009 13:43
Re: Severny pol
Ty vole tak to skladam poklonu. Neviem odkial na to mas, no cool :yes: Vyuzijes az tu najextremnejsiu upravu?? alebo len z zaujmu?? A preco pick-up a nie klasicky off road??? Moja volba by bola LC 120...

Ozaj, mas tam 2.5-ku alebo 3.0 z LC 120???

Az to budes mat, tak urcite sa pochval a chcem vidiet foto...mozno aj tvoja polovicka vs. koleso

PS: mi vcera s kamosom blbli po dazdi s Pajerom, no to standard MT pneu nic viac...
7. 6. 2009 12:42
Re: Severny pol
No papirova cena Hi-Luxu na Islandu byla v prepoctu necelych 810 000CZk a uprava od ArcticTrucku stoji dalsich cca 500 000. Na oboje cekame, jak na Hi-luxe, tak ppotom na tu upravu, takze to vyjde, ze nekdy v rijnu, nam to privezou hotove, rozhodli jsme se pro tu nejextremnejsi verzi, proste jsem vzal katalog, nasel nejvetsi zdvihy tlumeni, zakrizkoval, nejvetsi kola, zakrizkoval a tak jsem postupoval dal.Uplne nejsrandovnejsi bude, az to bude ridit moje nakladna polovicka, ona je totiz prcek, takze az z toho vystoupi, pulka Reykjaviku padne smichy na zem :))) je o neco vetsi nez to kolo :D, proste standardni drobna princezna, zadnej liliput :D.
Avatar - kolmar
6. 6. 2009 01:41
Re: Severny pol
Tak trochu zvidim :yes: musel to byt zazitok na nezaplatenie. Co vas to stalo??
Inak ako pozeram tak "vas" kusok bol asi v maxi uprave vsak?? Arctic truck poznam, robia najme Toyoty, no casto mensie upravy, tusim 35" pneu su oblubene, toto na obrazku je masaker...stvorene na jazdu cez ladovec...Niekde som vydel aj taketo terenne privesy za LC 80 v nejak expedicii...
Avatar - kolmar
6. 6. 2009 01:37
postreh
Tak k tomu poskakovaniu, ja len, ze kazdy terenny pick-up je odpruzeny listovymi perami a ma pochopitelne vzdadu tuhu napravu. Uz tato konstrukcia spolu s odlahcenou zadnou castou napoveda, ze auto nebude velmi komfortne a bude na nerovnostiach odskakovat... Cize cudovat sa, ze auto skace je myslim bezpredmetne...to vsetky pick-upy. Da sa to samozrejme zmierit nastavenim, no tam takmer vzdy plati umera, lepsi komfort = nizsia nosnost. Niektore zvladnu cez tonu nakladu. Aby ma nikto nechytal za slovo, mal som namysli vseobecne konstrukciu, kde su si auta dost podobne. Vynimka na komfort je na nasom trhu Navara, no a vynimka na lietanie po ceste Actyon sport...
5. 6. 2009 11:16
Re: Severny pol
Tim houpanim jsem mel na mysli tu nasi upravenou verzi (viz odkaz), puvodni podvozek je ,,po-poskok" :-) .
5. 6. 2009 01:08
Re: Severny pol
Nevim, jestli se houpe, spíš je to děsnej žebřiňák, ale auto je to skvělý. Měl jsem ho 2 měsíce v asii v 3 litrový naftě a živý auto, co projelo všechno. :yes:
5. 6. 2009 00:09
Re: Severny pol
Presne toho HiLuxe jsme si s pritelkyni nadelili na Vanoce 2009, je to uprava od ArcticTruck. Zijem na Islandu a tam se to hodi, kdyz chces ukazat rodine odlehle kouty....
Presne takoveho :
[odkaz]
Je to super, kdyz s tim jedes po silnici a zabrzdis, auto se jeste 10vterin houpe :).
Avatar - Johnny_P
4. 6. 2009 18:19
Re: aa....
Co si představíš pod pojmem "napodobovat TOP GEAR"?
celkově mi to přišlo zábavné a tak to má být, rozhodně si nemyslím že by někoho napodobovali
4. 6. 2009 17:48
aa....
...ete niečo....chlapci sa chcú podobať na TOP GEAR...že?
Nerobte to...je úbohé niečo napodobovat.. :no:
4. 6. 2009 17:41
chyba
Hilux nieje SUV...je to OFFROAD!!!! ;-) TO JE ROZDIEL!!!
neregistrovaný "Homie"
4. 6. 2009 13:23
Skvele...:)
Opravdu jsem se bavil, parodie na Reservoair Dogs super...zabavne ceske motoristicke video...skoro sem se bal ze tohle spojeni nikdy neuziju..:) Jen tak dal...
neregistrovaný "assasin-cz"
4. 6. 2009 13:02
Re: Severny pol
rozhodně byli, ale ne v sériovém provedení
Avatar - Johny.Rico
4. 6. 2009 12:26
Skvělé!!!!!
Zábavné video s humorem, čekým The Stigem, brodem a bahnem! Tohle se vám povedlo. Velmi jsem se nasmál >:D :yes: :yes: :yes:
4. 6. 2009 09:57
Severny pol
Neboli chlapci z TopGear nahodou na tejto generacii Hiluxu na severnom pole?
Avatar - jazva
4. 6. 2009 08:45
Na jedničku!
Tak toto je myslím jeden z tých vydarenejších. Kamera dobrá, moderátor chválitebný a humor výborný! len tak ďalej! :yes: