Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: Řidič cholerik: jak z problému udělat ještě větší problém

Ťuknout trochu auto je vdycky nemilé, to co však následovalo zde je proti zdravému rozumu.
Zpět na článek
5. 9. 2013 08:08
Re: typicky majitel audiny
Přesně - kde ty byses vzal za volantem...
Avatar - Kuban
29. 5. 2013 21:02
Re: Blbec se najde všude, ale...
v poho, pojišťovny sdílí podobné názory ;-)
Avatar - Kuban
29. 5. 2013 21:00
takhle to vypadá s německou 4x4 technologií
jooooo tak přesně takhle fungují slavné mezinápravové Haldex spojky a podpořené nulovou distrubucí momentu na obě kola jedné nápravy.....

klasika.....

dostat se s německým či českým 4x4 do problému, tak přesně takhle dopadnete... důvod proč se na 4x4 by němci zvysoka *

asi bych se taky čertil, kdybych zjistil, že v momentě, kdy potřebuju 4x4 mě moje auto nechá ve sračkách ;-)
29. 5. 2013 08:51
Re: typicky majitel audiny
ak skatulkujes slovakov kvoli hentomu idiotovi, si rovnaky ak nie horsi vul ako on. Cechov mam rad, ale nebudem hadzat kvoli tebe vsetkych do jedneho vreca.
29. 5. 2013 08:50
Re: typicky majitel audiny
zavistlivy slovak so vsetkym co k tomu patri,

dokonala vzorka...perfektne komentare.

Keby boli korejske ksunty co k comu, tiez si ich kupuju majetni ludia, ale hodnotit podla jedneho videa vsetkych majitelov audin je take ceskoslovenske, obmezene a ubohe a smrdiace zavistou.

Ale nedivim sa ti, jazdidit v korejcovi dokaze poriadne nastvat :-! :-!
Avatar - Otrava
29. 5. 2013 03:27
Re: Blbec se najde všude, ale...
Tak já mě vybržďovali zatím dva šílenci ve Fabii a Laguně Grandtour...což nejsou kdovíjak typická auta pro agresivní řidiče:) Je to halt o lidech, kdo se neovládá normálně, za volantem na tom nebude o nic lépe. Takoví lidé by asi neměli řídit...nebo chodit k psychiatrovi.
Ale věřím, že to může být častější u luxusnějších vozů, protože si osobně myslím, že člověk, který je ohleduplný a myslí především na ostatní, to v kariérně daleko nedotáhne + různí manageři mohou být často ve velkém stresu + jsou zvyklí řídit lidi a občas mohou mít problém si uvědomit, že mimo kancelář toto neplatí...
29. 5. 2013 01:02
Blbec se najde všude, ale...
Blbec se najde všude, ale podle svých mnohaletých řidičských zkušeností mohu zodpovědně prohlásit, že (alespoň v Česku) je takovýchto a podobných magorů za volantem audin opravdu nadprůměrně. Často jezdí hodně agresivně a asi si tak léči nějaké své mindráky či co. Tím samozřejmě vůbec nechci tvrdit, že jsou takoví všichni "audináři", takže vy slušní si to prosím neberte osobně!
28. 5. 2013 23:31
Re: Měl si koupit qauttro
no prave ze si koupil quatro. spis si mel koupit nejakou 4x4
Avatar - jurashek
28. 5. 2013 22:44
Re: typicky majitel audiny
A ty ses typickej slovenskej vul.
Avatar - VL4D
28. 5. 2013 22:30
Re: typicky majitel audiny
Nejde o to, že by ma nejako obmedzovalo, keď si niekto chce výjsť autom z pred domu na verejnú komunikáciu..

Ide o to, že dotyčná pani sa pri cúvaní ani nepozerala dozadu, ani na bok - proste si cúvala. Na začiatku klasická rýchlosť chôdze, potom ako keby pribrzdila, ale slimačou rýchlosťou zablokovala obidva smery.

Tu u nás existuje pár zvykov.

1. Ak máš možnosť neobmedzovať tých, ktorí sú na ceste, tak si máš počkať, kým to jedno, dve autá prejdú.

2. Ak sa na ceste otáčaš, alebo iným spôsobom nútiš ostatných čakať, zdviháš ruku ako keby si niekomu kýval na pozdrav - význam: OK, Vďaka za počkanie, Máš to u mňa apod. Ak si to neurobil, zvykom je zapnúť výstražné svetlá.

3. Výstražné svetlá zapínaš tiež v tom prípade, že niekomu ďakuješ, ale často keď sa chceš ospravedlniť za nejaký prešľap ako obmedzenie príp. donútenie ťa prudko brzdiť.

Tieto zvyky používa drvivá väčšina vodičov v UK. Ja si určite nevynucujem, aby sa mi každý ospravedlňoval a ďakoval za každú drobnosť. Mne ide len o to, že za tie 3 roky čo v UK bývam, som nevidel vodiča, ktorý ťa bezohľadne (čo sa deje vpredu ju nemalo čo zaujímať, zaujímať ju má cesta) obmedzí/donúti brzdiť z tachometrových 35 MPH (povolených 30 = 50 KMH) takmer nadoraz, po čom ti ani neprejaví žiadnu vďaku ani ospravedlnenie za podobný prešľap.

Ja sám sa podobnými zvykmy riadim, čím pomáham šíriť na ceste dobrú náladu, podobne ako 90% ostatných slušných vodičov.

Určite som na ňu nevytruboval, len som jemne zatrúbil, keďže sa jedná o krajšiu časť ľudstva - k ženám za volantom som zhovievavejší a svoj temperament im neukazujem.

:-)
Avatar - Invert
28. 5. 2013 19:59
Re: reklama na GTA
Rád vzpomínám na pařbu GTA na Windows 98, to byly časy :-) Tam stačí ťuk a ten před tebou udělá ťuk do tebe golfovou holí >:D
Avatar - Ozzman
28. 5. 2013 18:20
Měl si koupit qauttro
to by vyjel >:D P.s. nevíte někdo jak se tam dostal ?:D
28. 5. 2013 17:47
Re: reklamní tah
tohle je spis dukaz o mizernosi quatro.
Avatar - Magister
28. 5. 2013 17:30
Re: reklama na GTA
:yes: GTA sedí... a ještě tak GTA 1 nebo 2 podle toho pohledu shora
Avatar - Johny.Rico
28. 5. 2013 17:28
Re: neschvaleny uver
Spíš odjel od socky a nic nedostal, neb se ukázal v Á osmě! 8-s
28. 5. 2013 14:52
reklamní tah
tohle je určitě součást reklamy Audi "Proč si připlatit za quattro" : ;-)
28. 5. 2013 14:48
neschvaleny uver
asi mu len volali z banky, ze mu neschvalili uver >:D >:-[]
28. 5. 2013 14:37
Re: typicky majitel audiny
no musim reagovat na to cuvanie z parkoviska pred domom. Ono kopu ludi si neuvedomuje,ze aspon u nas na Slovensku mas jasne napisane,ze pri vychadzani z parkoviska MOZES OBMEDZIT !!! samozrejme,ze nie OHROZIT. Teda ked ja potrebujem vyjst cuvanim z parkoviska, MAS MI TO UMOZNIT ! Nie vytrubovat - toto som si vsimol po celkom Slovensku, ze ti nikto nedovoli vycuvat ! Samozrejme,ze nesmies vletiet na cestu bez pozerania a ohrozit niekoho, ale ked vidim,ze ide auto z dialky, pekne sa mu tam mozes cuvanim vtriet, len ho OBMEDZIS a on ma ZASTAT a umoznit ti vyjst ! Tak si to zapiste za usi :-!
Avatar - Mrakoplas
28. 5. 2013 13:44
Re: Řidiši Audi
A co by pak dal na YouTube? He? :-)
28. 5. 2013 11:21
Re: typicky majitel audiny
Souhlasím, že je to o konkrétních lidech, blba i slušné lidi najdeš všude. Nicméně to neznamená, že tu není jistý vztah (lépe řečeno pravděpodobnost). Po nějakou dobu, zhruba měsíc, jsem si počítal, kolikrát jaká značka auta udělá nějakou nebezpečnou věc (myšky, projetí na červenou, vybržďování, podjetí a podobně). Bylo to zhruba okolo 70% pro VW Group a 30% pro ostatní. Pokud započítám, že VW Group má zhruba 40% podíl na thu, vyjde, že je tu nebezpečné chování asi 3,5krát častější (zhruba, těch pozorovaných případů bylo jen několik desítek, nelze z toho dělat zase dalekosáhlé závěry). Takže osobně, když vidím, že se někde blíží nějaká Audi, Passat,... raději zbystřím.
Naopak třeba z mé zkušenosti nemám téměř žádné problémy s Mercedesy a BMW, pokud jde o sedany/kombíky, v SUV je to jiné.
28. 5. 2013 09:16
Re: typicky majitel audiny
Okrem iných vlastním aj Hondu Accord a MB SLK350-tak teraz babo raď kam so mnou.

Na margo "brutálnych" SUV včera po obede na dialnici Brno-BA biele BMW X 3 alebo 1 (ja tie hnusné krabice bližšie nepozerám) na obmedzení 60 km/h (išiel som 95 tacho) som ho mal skoro v kufri, potom (po rozdelení pruhov na 2 ale ešte pred zrušením obmedzenia) zrýchlil až na neuveriteľných 110km/h a tie si stabilne držal aj na 130-tke (samozrejme jazdou v ľavom pruhu).
Nemohlo za to auto ale vodič, každopádne najviac exotov čo som stretol bolo za volantom super hyper mega duper KIA SPORTAGE (laický odhad-štatistiku nevediem).
28. 5. 2013 09:10
Re: typicky majitel audiny
to nie je o znacke auta....... to je prislis vela koksu >:-[]
Avatar - white label
28. 5. 2013 01:02
Re: typicky majitel audiny
Tenhle řidič je idi.ot a podle toho se v dané situaci chová...a je úplně jedno, jestli zrovna sedí v Dacii, nebo v Rollsu (to naopak záleží hlavně na tom, na co bude aktuálně "mít")... a kdo tak elementární (ne)souvislosti nechápe, je svým způsobem idi.ot taky... :-O :*) ;-)
Avatar - Katikakus
27. 5. 2013 23:35
Re: typicky majitel audiny
Ty statistiky jsou pocitany na pocet registraci... :-!
Avatar - Katikakus
27. 5. 2013 23:34
Re: typicky majitel audiny
Ale to o potrefene huse jiste znas, vid... ;-)
Avatar - white label
27. 5. 2013 23:31
Re: Řidiši Audi
Takže tady to nesedí, Audi není červené a "řidiŠ" už nějakou tu "chvíli" 35 let rozhodně nemá... a pak věř průzkumům a statistikám.
;-) >:-[]
V nadpisu mělo být "podnapilý cholerik" a ten amatérský kameraman měl především zavolat policii.
27. 5. 2013 23:01
Řidiši Audi
Loni jsem někde četl průzkum pojišťoven a dle průzkumu jsou nejvíce nebezpeční řidiči červených Audin vě věku 25-35 let.
Avatar - VL4D
27. 5. 2013 23:00
Re: typicky majitel audiny
A zase..

Chlapče, ty vieš vôbec počítať?

To, že si rád kopneš do Audi, lebo ti nie je srdcu blízke, to všetci vieme. To, že nedokážeš odlíšiť A4 od A6 by sa dalo pochopiť takto - o Audi sa nezaujímaš, tak v tom nemáš taký prehľad.

To, že nedokážeš odlíšiť A4, A6 od A8, to už hovorí o tvojom zraku.

Inak, čo ti tá mladá pani s dvomi deťmi na A4 Avant urobí? Obúcha ti dvere, na križovatke sa ti bude lepiť na nárazník, aby to potom vybalila a ukázala ti, že výkon tvojho auta na ňu nestačí?

A tá druhá pani na X1? Tá si určite rada zoderie lak, aby ti pokazila deň.

Možno sa pohybuješ príliš často v spoločnosti mladých ľudí, ktorí si kúpia E34 po 18-ročnom dôchodcovi, ktorý obľubuje veľké výfuky, má ''zlaté ručičky'' a najazdí do 5t kilometrov za rok.. Všímaj si aj tie iné Audi a BMW, nie len tie, ktoré žerú viac oleja než benzínu (pri všetkej úcte k starej dobrej poctivej klasike), možno sa ti otvoria oči..
Avatar - VL4D
27. 5. 2013 22:45
Re: typicky majitel audiny
Topper, snáď sa niekedy v Audine povozíš.

Ja žijem vo Veľkej Británii. Raz som si išiel svojích štandardných 100 km/h po 3-prúdovke úplne vpravo, t.j. v rýchlom pruhu. Púšťal som húkajúcu sanitku, a keď som sa chcel vrátiť späť, už mi tam ''vbehol'' dedko na E coupé, tak musel holt dupnúť silnejšie na brzdu.. Podľa mňa aj tak nepochopil, že za sanitkou sa nemá ''viezť'', a urobí to znova, čím akorát naštve všetkých okolo.

Ďalej, klasická mestská cesta, v pruhu vedľa (t.j. blokoval autá v protismere) sa objavil primitív na CLC, a chcel sa vopchať do nášho ''vláčika''. Samozrejme podobných týpkov nie je potreba púšťat, ale našiel sa niekto, tak nakoniec ten autobus plný cestujúcich nezablokoval.

A zase klasická mestská cesta, z parkoviska pred domom si to cúve mladá pani s C-čkom, a je jej úplne jedno, že všetci musia kvôli nej dupať na brzdy. Ona sa až potom hlúpo pousmiala, keď som tak jemne zatrúbil, ale pri cúvaní ju ani nenapadlo pozrieť sa, či niekto nejde. Nekývla rukou, ani nezapla výstražné, čo je u nás taký úplne bežný zvyk - poďakovanie, alebo ospravedlnenie, a 90% ľudí sa ti takto na ceste normálne slušne ospravedlní, keď si uvedomí svoj prešľap.

Ak by som súdil všetkých ako ty, tak by som kydal na majiteľov Mercedesov podobne, ako ty si rád kopneš do majiteľov Audi, možno z dôvodu, že nie si schopný odlíšiť A4, A6 a A8, aj keď A8 je na prvý pohľad značne odlišná.

Slušnosti som videl aj od majiteľov Mercedesov, aj keď najčastejšie práve oni blikajú, keď ideš 120 tam, kde je povolená 80-ka, aby o 200m prechádzali cez 3 pruhy do výjazdu..

Neslušnosti som videl dosť aj od majiteľov iných značiek, takže naozaj, všetko závisí od človeka, nie od značky auta.
Avatar - Stejsn
27. 5. 2013 22:35
Re: Alkohol
Jo, je to tak. Byl jsem svědkem něčeho podobného před X lety na Orlíku. Frajer nachcanej upe namaděru se nemoh dostat do svý stopětky, tak jí postupně vykopal všechny světla, prokopal dveře a nakonec usnul na kapotě. :no:
Avatar - Snooob
27. 5. 2013 22:04
Re: Alkohol
To, hej! Je ako snop!
Alebo Slota... ;-\

Edit: zaujímavé, že tu každý rieši charakteristiku vodiča Audi (všeobecne) a nikto sa nepozastaví akí sú namol (alebo high).
Avatar - Johny.Rico
27. 5. 2013 22:03
Cigáni!
Diví se někdo? Vůbec mě to nepřekvapuje... :no:
Avatar - Pepa_007
27. 5. 2013 21:08
Alkohol
Totálně ožralej. Jako všichni okolo z toho auta.
27. 5. 2013 20:32
Re: typicky majitel audiny
Tvůj názor, respektuju ho.
Avatar - Midlosek
27. 5. 2013 20:32
Řádně sjetý smažky
a vypatlaný všichni do jednoho. Kdo z vás by k někomu po takovém výkonu ještě dobrovolně sednul do auta? Mimochodem doufám, že na tom předním nárazníku zůstala SPZ, aby policajti mohli nárokovat škodu na veřejném majetku když už je nikdo nezavolal ;-)
27. 5. 2013 20:17
Re: typicky majitel audiny
Taková pověst se může zrodit pouze v hlavě arogantního, závistivého, tupého, českého hovádka.
27. 5. 2013 20:14
Re: typicky majitel audiny
Jo to je zase jiná kategorie, nebo ještě lépe "vytuněný" Golf IV a v tom nějaký blbeček...
Avatar - JDM
27. 5. 2013 20:00
Re: typicky majitel audiny
já zas mám alergii na passátníky a superbáře v TDIčkách někteří jsou fakt hovada :no: ty si většinou pořádný motor dovolit nemůžou a svoje komplexy si řeší na mnohem silnějších autech které se snaží za každou cenu předjet , ale magoři jsou všude .
Avatar - Misanick
27. 5. 2013 19:59
Re: nechápu hlavně ty ostatní lidi
PS: Není to naše přizpůsobivá menšina? Ta taky miluje německou prémii.
Avatar - Misanick
27. 5. 2013 19:57
Re: typicky majitel audiny
Přesně tak, auto za nic nemůže. Problém je vždycky ten ko*ot za volantem.
Avatar - pumpkin
27. 5. 2013 19:33
Re: typicky majitel audiny
Stavím sa, že v u vás najviac pablbov búra v autách značky Škoda. No čím to asi tak bude... >:D
27. 5. 2013 19:17
Re: typicky majitel audiny
Nech si vyjet statistiku, který auta nejvíc bouraj. Četl jsem kdysi německou. Největší pablbové BMW, Audi, Mercedes, nejmenší japonská auta, bez rozlišení značky. Tenkrát ty čísla byly tuším u německejch značek 35% ze 100% u japonskejch 0,9% ze 100%.
Avatar - pumpkin
27. 5. 2013 19:16
Re: typicky majitel audiny
Toto je dosť smutný a veľmi skreslený pohľad. Poznám vo svojom okolí aspoň 5 majiteľov Audi a je to úplne individuálne. Zememerač, riaditeľka galérie, architekt, podnikateľ a študentka. Úplne rozdielne osobnosti s rôznym spoločenským postavením. Maju radi určitý komfort, ale rozhodne si autom nič nedokazujú, takže by som nehádzal všetkých do jedného vreca.
Zakomplexovaný exot sa vždy nájde, väčšinou si mindráky rieši silným autom, čo teda nemecká prémia ponúka. Ale tým to končí. Sú určité modely, ku ktorým inklinujú pochybné osoby, ale nemôžeš posudzovať ľudí podľa samotnej značky auta, to je dosť detinské.
Avatar - pumpkin
27. 5. 2013 18:38
reklama na GTA
Toto by bola parádna reklama na hru Grand Theft Auto. Chlapík hore v okne práve prechádza nejakú misiu, kde vezie 4 celebrity na kokaínovú party. Zrazu sa mu auto zasekne v zdanlivo nezaseknutelnom mieste. Hráč s hlavnou postavou vystúpi a snaží sa niečo spraviť, Postavy okolo neho sa pohybujú dementne, lebo je to hra...
Lenže to čo sme videli na videu je krutá realita.
Nemyslím si, že to bol len nejaký tatko cholerik s odrastenými deťmi na výlete. Skôr to vyzerá na dílera s nadrogovanou posádkou. Kto by si za normálnych okolností ešte s takým človekom sadol do auta? 8-s
A posledná teória: Je to proste Amerika a potom mám o nich aj takú mienku.
Avatar - Hotwire
27. 5. 2013 18:28
Re: typicky majitel audiny
Tych kretenov co si kupia take auto je nepomerne menej nez normalnych ludi co si ho kupia, ale v mediach sa ukaze len tych par blbcov tak potom maju ludia skreslene predstavy...ale ked to niekto generalizuje na vsetkych majitelov tej ktorej znacky, tak podla mna asi neni uplne psychicky zdravy. :no:
27. 5. 2013 18:25
Re: nechápu hlavně ty ostatní lidi
Vzhledem k tomu, že se baví s řidičem, tak mají asi podobnou rozumovou výbavu >:D
27. 5. 2013 18:23
Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse.
27. 5. 2013 18:22
Re: typicky majitel audiny
Korejce nesnáším, ale v tomhle více méně stojím za ním. (tím neříkám, že každý majitel Audi je takový, ale něco pravdy na tom bude)
27. 5. 2013 18:20
Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse.
Avatar - Hotwire
27. 5. 2013 18:19
Re: typicky majitel audiny
Znovu a znovu ukazujes aky si povrchny hlupak ;-) . Len tak dalej, vsetci sa dobre bavime >:D
27. 5. 2013 18:17
Re: typicky majitel audiny
Blbec se najde v každé značce, stejně tak jako normální řidič v každém autě, nicméně pověst řidičů vozů typu X5, X6, Q7 atd atd nevznikla jen tak náhodou ;-)
Avatar - 3_diamanty
27. 5. 2013 18:10
Re: typicky majitel audiny
;-) kiez by si mal pravdu ale ono to tak nie je.... z vlastnej skusenosti viem ze od soferov audi a bmw je lepsie sa drzat co najdalej :yes: povacsinou to su hrozni exoti a pochybne osoby...

[odkaz]
[odkaz]
[odkaz]
[odkaz]
[odkaz]
[odkaz]

uprimnu sustrast nevinnym

dalsi stastlivec na starej audine a dokonca bez vodicaku: [odkaz] .. dalsi totalny idiot
Avatar - 3_diamanty
27. 5. 2013 18:09
Re: typicky majitel audiny
velmi zly tip... ;-)
27. 5. 2013 18:09
Re: typicky majitel audiny
auto zato nemuze, stejne jako znacka, tohle je jen o lidech, a tim ze to smerujes prave na majitele audin, tak se pasujes jeste na sputidnejsi uroven, nez na jake je ridic tohoto konkretniho vozu ;-)
27. 5. 2013 18:08
Re: typicky majitel audiny
...to bych naopak typl tak na tebe toppere v tom videu >:D
Avatar - 3_diamanty
27. 5. 2013 18:06
Re: typicky majitel audiny
od takychto aut aj ludi co najdalej ;-) :yes: a mas svaty pokoj :yes:

vzdy na parkovisku ( a to aj so sluzobnym autom ) zastanem radsej medzi dve polorozpadnute embecky ako k nejakej podivnej audine alebo baworaku....
27. 5. 2013 18:04
Re: typicky majitel audiny
Pani...skor sa ale cudujem tym okolostojacim...na jednej strane stoja pred autom, ked ma plyn na plno (nechcem si predstavit, co by s nimi bolo, keby sa tak auto naraz vyslobodilo), na druhej strane sa ho moc nepokusali ukludnit....pani moji :-!
Avatar - 3_diamanty
27. 5. 2013 18:03
Re: typicky majitel audiny
este by ma zaujimalo ako sa moze normalny vodic dostat do takejto nenormalnej situacie.... sice u majitelov audiny je vsetko normalne >:D :yes:
Avatar - VWrofl
27. 5. 2013 17:56
Re: typicky majitel audiny
Naopak bych řekl, že konečně procitl :yes:
Avatar - 3_diamanty
27. 5. 2013 17:47
typicky majitel audiny
so vsetkym co k tomu patri :yes: ;-)

dokonala vzorka... perfektne video :yes: