Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: Allivision09: Soutěž pro mladé designéry

Automobil jednoznačně patří mezi nejoblíbenější a nejvíce rozšířené dopravní prostředky současnosti. Odhalit jeho blízkou budoucnost mají za úkol účastníci designérské soutěže Allivision09, jejíž podtitul zní „Ideas for a Better World“.
Zpět na článek
neregistrovaný "507--"
5. 5. 2009 00:02
Re: Allivision, AutoDesign&Styling
Tak tak tesné to nebolo nikdy! Tesnejšie to už ani neohlo byť. :-)
neregistrovaný "507--"
4. 5. 2009 21:13
Re: Allivision, AutoDesign&Styling
Pevne verím, že e-mail pôjde. :-O
4. 5. 2009 21:05
Re: Allivision, AutoDesign&Styling
Hlavne nezmeškaj ;-)
neregistrovaný "507--"
4. 5. 2009 20:50
Re: Allivision, AutoDesign&Styling
Ešte pracujem na Tatre. ;-)
4. 5. 2009 19:36
Re: Allivision, AutoDesign&Styling
Tak dúfam, že už máš v hlave nový model a pracuješ na ňom... ;-)
neregistrovaný "507--"
4. 5. 2009 18:00
Re: Allivision, AutoDesign&Styling
Dobre, ďakujem Vám. Je mi to už jasné.
neregistrovaný "Radek Laube"
4. 5. 2009 17:48
Re: Allivision, AutoDesign&Styling
Jsem rád, že nad tím tak přemýšlíte, ale myslím, že v rámci zadání si můžete vymyslet opravdu téměř cokoliv. Je to Vaše představa o budoucnosti a také o tom co je blízká a co už vzdálená budoucnost (schválně jsme to blíže nespecifikovali). Pokud bude projekt zajímavý a bude přinášet něco nového, tak jej určitě nikdo nemůže vyloučit jen kvůli tomu, že je moc anebo naopak málo futuristický.
neregistrovaný "507--"
4. 5. 2009 16:13
Re: Allivision, AutoDesign&Styling
Áno pán Laube, je určite dobre, že kreatívne nápady majú vstup otvorený, ale protirečia si tu dva pojmy. Má to byť návrh do blízkej budúcnosti, dokonca sa píše, že ALLIVICTUS chce odhadnúť blízku budúcnosť a zároveň nechcete klásť kreatívnosti čo najmenej prekážok. Ale to, že návrh má byť do blízkej budúcnosti, to predsa obmedzuje kreativitu. Takže práve o to tu ide, či teda mám myslieť na blízku budúcnosť alebo to môže byť maximálne kreatívny návrh.
4. 5. 2009 15:57
Re: Allivision, AutoDesign&Styling
Hm, tak ja som tú možnosť prepásol, už som +1 k tým 35... ;-)

S tou realitou či nerealitou projektov som to myslel tak, že úplne voľné pravidlá vlastne spôsobia ten útek od reality. Osobne mám radšej kreácie aspoň pre budúcnosť ako-tak reálne. Stačí pozrieť sa na tvorbu automobilového dizajnu v globále, tej reality tam často veľa nie je. :-)

Každopádne, každú takúto snahu a každú takúto činnosť treba pochváliť. Jednoznačne patrí poriadateľom súťaže :yes:
neregistrovaný "Radek Laube"
4. 5. 2009 09:07
Allivision, AutoDesign&Styling
Zdravím všechny, které soutěž zaujala a pokusím se odpovědět na několik dotazů z diskuze.
Výsledky budou vyhlášeny v časopise (AD&S21), ale bude samozřejmě slavnostní předání cen kde se bude možné setkat s většinou lidí okolo soutěže, takže i s redaktory. Kde a kdy bude vyhlášení ještě upřesníme v tiskových zprávách. Výsledky soutěže chceme také prezentovat v rámci jiných designérských akcí.
Soutěž má jen horní věkovou hranici 35 let (včetně), minimální věk nutný pro účast není stanoven.
O tom jak reálné či nereálné projekty zvítězí můžeme v této fázi jen diskutovat. Každý má možnost se zúčastnit a v designu jde především o dobré nápady a těm jsme v zadání chtěli klást co nejmenší překážky.

Radek Laube, AutoDesign&Styling
neregistrovaný "507--"
3. 5. 2009 22:50
Re: A dá sa aj strtnúť s redaktormi
No, ne by sa páčilo, ak by dávali takú sekciu DIZAJN a tam by sa predstavovalo auto. Proste názor jeho tvorcov, prvotné myšlienky, ten kto auto navrhol... Takýto článok je v slovenskom Auto Magazíne. Písal som šefredaktorovi, nech v kocke, ak takto budú auto predstavovať, dajú profil dizajnéra auta. To sú väčšinou ľudia v pozadí. NIE. On dá radšej celý článok. Už vidím ako robí 4 stránkový článok trebárs o Chrisovi Weilovi, ktorý za svoju kariéru navrhol jedno auto-BMW 5 GT. Ale vieš, s takým človek sa nedá hádať. Má svoje riešenie a HOTOVO.
A tých testov, je tam akurát. Na viac testov mám iné časopisy.
Avatar - delphino
3. 5. 2009 22:17
Re: A dá sa aj strtnúť s redaktormi
přesně tak.. líbí sem i rozhovory s designérem, ale když přijde na design aut? hodně málo mají tam testy aut který o designu zas tak moc nemluví, jen zmíní tvary a kvalitu a to si můžu přečíst ve světu motorů kdybych ho čet. Spíš bych radši ocenil, kdyby tam popisovali různé tvary toho auta jak to podlě nich sedí proporčně a k celému autu, kde brali designéři inspiraci a tak. Maj tam ty krátké články alá aktuality, které jsou pro návštěvníka internetu dávno pasé, ale je pravda že se o nich zmínit musí, ale mohli by je rozvést. Přidat něco o designerech amatérech, kteří by mohli přispívat svými návrhy tak jak sem na Auto.cz...
3. 5. 2009 22:12
Re: A dá sa aj strtnúť s redaktormi
Stále rozmýšľaš nad tým, či sa nedá a ako sa nedá. A nie ako sa dá. Zobuď sa konečne! Pozri na príspevok Avantima s nadpisom "Príjemné překvapení...". To je správny spôsob.
neregistrovaný "Culdaraztriptaco"
3. 5. 2009 21:34
Příjemné překvapení...
... uzávěrka koncem srpna. Asi to vyzkouším :-)
neregistrovaný "507--"
3. 5. 2009 21:26
Re: A dá sa aj strtnúť s redaktormi
No, ale já mám kopu myšlienok praktického auta. Variabilný interiér, dobrá aerodynamika, ale je pravda, je aj návrhov na auto pre rok 2050 mám dosť. Taký určite pošlem do Peugeotu, ale nie je to vekovo obmedzené, od určitej hranice?
3. 5. 2009 21:21
Re: A dá sa aj strtnúť s redaktormi
Tak urob niečo maximálne futuristické až nereálne a budeš mať šancu. Ak vieš, čo môže zabrať a máš nápad, niet nad čím dlho uvažovať.
neregistrovaný "507--"
3. 5. 2009 21:18
Re: A dá sa aj strtnúť s redaktormi
Nad tým som rozmýšľal, ale myslím si, že je dobre, že je tu magazín nielen o automobilovom dizajne. A na techniku-je tu kopa normálnych časopisov. Ale je pravda-že mohli by písať viac článkov priamo o dizajne aut, nie dva, tri.
neregistrovaný "507--"
3. 5. 2009 21:16
Re: A dá sa aj strtnúť s redaktormi
No veru, já sa veľmi bojím toho, že urobím niečo do NAJbližšej budúcnosti a vyhrá to aj tak návrh, ktorý by kľudne mohol byť aj v súťaži na budúce storočie, o efektívnosti nehovoriac.
3. 5. 2009 21:15
Re: A dá sa aj strtnúť s redaktormi
Zaujímavá tá súťaž rozhodne je, mne osobne sa ale nepáči tá stať "bez prekážok kreatívnej a voľnej tvorbe". To je zabijak užitočnosti tohto dizajnu, dá sa predpokladať, že víťaziť budú totálne nezmysly a nereálne úlety...
3. 5. 2009 14:29
tak to zkusim
uvidime, treba zeme jeste neco bude >:D
Avatar - delphino
3. 5. 2009 13:50
Re: A dá sa aj strtnúť s redaktormi
ani v česku to není tak slavný, a je lepší ho mít předplacený... jen nevím jak moc je šťastné to řešení s angličtinou... sice mohlo přibýt obrázků pokud text vložili do nich, ale když ne tak jich spíš ubylo a přesto se časák zvětšil... nechce sem i platit za to že je mi dejme k tomu 1/3 časáku k ničemu. Navíc se tam začíná míchat čím dál víc neautomobilového designu. Motorky a lodě samozřejmě beru že tam patří, ale v posledním díle, ten interiér? ne, to patří jinam... v tom časáku chci design techniky, takže klidně hodinky, klidně ten počítač, výrobky od Porsche design či tak...
neregistrovaný "507--"
3. 5. 2009 12:00
A dá sa aj strtnúť s redaktormi
Je možné saj stretnúť s redaktormi? Alebo budú práce vyhlásené len c časopise, ktorý sa mimochodom na Slovensku dá zohnať len na benzínovej pumpe, niekde na strednom Slovensku?