Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: Porsche bude jednou z 10 značek skupiny Volkswagen, nový plán počítá s vytvořením společného koncernu

Výrobce sportovních vozů Porsche už nehodlá pohltit největší evropský automobilový koncern Volkswagen. Uvedla to včera agentura Reuters.
Zpět na článek
11. 5. 2009 10:28
Re: Mno...
Nemá a je to hlavní příčina finanční krize. S automobilizmem nemělo společné ani to nesmyslné slučování místo efektivní spolupráce. Když se něčeho zmocní ekonomové nebo právníci, bývá to vždycky průšvih. Všechno má svoje aspekty technické, obchodní, finanční, právní samozřejmně taky, ale pokud je jediným cílem jakási pseudoekonomická idea bez vědomí ostatních souvislostí, nastane katastrofa.
Avatar - Loptos
8. 5. 2009 10:21
Re: Porsche
No a o 40 rokov budu mat uz aj mobily packy z VW.
Avatar - kolmar
8. 5. 2009 01:02
Re: ?
velmi zaujimava teoria... Mne sa paci to, ze nakoniec fuzia - cize velda seba... ale jedna ovlada druhu... lebo ma 51% akcii :-!
7. 5. 2009 18:35
Re: Porsche
stejne vypne dveri jake jsou v Audi A6 od roku 1997 jsou k mani i v Bentley Arnage od roku 2005 :-) pravda zmenili aspon matrial, z latky na kuzi :-)
Avatar - white label
7. 5. 2009 18:07
Re: .i.i.i.i.
:yes: >:-[]

Každopádně by se asi Bůh jako architekt neuživil...
...nakreslit totiž v "areálu" kanalizaci hned vedle zábavního parku mi přijde docela podivné,...i když někoho je asi schopna "pobavit" i ta kanalizace..., tak že on asi fakt věděl co dělá... :-!
neregistrovaný "tatraplan"
7. 5. 2009 17:12
Re: Porsche
packy z audi sou aj v lamborghini :no: ;-\
7. 5. 2009 14:13
Re: Porsche
Páčky, kolečka, čudlíky už mají společné dávno. Od Foxe, až po Cayenne :-)
7. 5. 2009 12:46
Porsche
Začiatok novej éry, alebo koniec svojbytnej značky?
Nájdeme prístroje a páčky z VW alebo Audi v Porsche? Alebo v nejakom VW opäť motor vzadu?
Alebo to bude naopak? Porsche je symbolom vzniku VW, kam to bude smerovať teraz?
Avatar - Pekelná Micinka
7. 5. 2009 12:36
.i.i.i.i.
Vynálezce vozu Porsche umře a dostane se do nebe. Svatý Petr ho přijímá a povídá: ''Za tvé zásluhy pro motoristiku, je ti dáno jedno přání. Co by sis přál?'' Ferdinand Porsche chvíli uvažuje a povídá: ''Dobrá dovol mi rozhovor s Bohem.'' Svatý Petr ho tedy představí Pánu Bohu. Porsche se ptá Boha: ''Milý Bože, když jsi tvořil ženu, kde jsi byl myšlenkama?" Bůh: ''Co tím chceš říci?" Porsche: ''No jo, tvoje dílo má mnoho chyb. Podívej: 1. Předku chybí aerodynamika. 2. Hlučnost je silně nad únosnou hranicí. 3. Náklady na údržbu jsou moc vysoké. 4. 5 až 6 dní v měsíci je mimo provoz. 5. Zadní část visí volně dolů. 6. Neustále se musí přelakovávat a upravovat. 7. Výfuk je moc blízko sání. 8. Světlomety jsou moc malé a směřují dolů. 9. Spotřeba je moc veliká." Bůh chvíli uvažuje a odpoví: ''Ferdinande, Ferdinande, máš jistě pravdu, ale podle statistiky používá více mužů můj vynález než tvůj.''
7. 5. 2009 12:06
Mno...
V prvom rade ide o exemplárny príklad, kam dovedú firmu finanční manageri,ktorí o nejakom smerovaní a vízii nemajú najmenší šajn..
Oveľa užitočnejšie by bolo, keby Porsche nakumulované prostriedky venovalo vlastnému vývoju a nevkladalo kapitál do akcie "odkúpime VW", ktorého cieľom bolo len a len zbohatnutie už tak dosť bohatých rodín...
Toto nemá nič spoločné s automobilizmom..
7. 5. 2009 08:18
?
No já jsem četl taky jinou verzi: společnost Porsche založila k "ovládnutí" VW firmu Porsche Automobil Holding, která vlastní 100% akcií firmy Porsche a 51% firmy VW. Na nákup akcií VW si Porsche Automobil Holding vzala úvěry a podařilo se jí získat potřebný počet akcií. Teď je třeba úvěry zaplatit a kde vzít peníze? No přeci prodat 100% akcií Porsche skupině VW za "hodně peněz". Výsledek: Porsche ovládá celý koncern.
7. 5. 2009 08:01
Good job
Ja si myslim, ze toto je dobre riesenie.

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku