Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: Renault je rekordmanem v nízkých emisích CO2

Renault má s váženým průměrem 115,9 g/km nejnižší emise CO2 u nově registrovaných aut. Alespoň to tvrdí sama automobilka s odvoláním na organizaci AAA Data.
Zpět na článek
Avatar - wladyk
8. 9. 2013 21:51
To je to poslední co mě na autě zajímá......
a Renault Genithalia a Flusance je opravdu hrůza. :no:
Rozbalit vlákno
6
Avatar - grifith
8. 9. 2013 22:21
Re: To je to poslední co mě na autě zajímá......
jsou i horší, to mi věř ...
8. 9. 2013 22:32
Re: To je to poslední co mě na autě zajímá......
tak to ze ted to u nas nikoho nezajima nemeni nic na faktu ze behem historicky kratky doby to bude jeden z nejdulezitejsich parametru pri vyberu vozu...
9. 9. 2013 08:51
Re: To je to poslední co mě na autě zajímá......
Až spadne na Brusel meteorit,tak už to nikoho zajímat nebude >:D
9. 9. 2013 09:05
Re: To je to poslední co mě na autě zajímá......
Pro mě jsou na prvních místech celkové provozní náklady, výkon motoru, design a výbava. Pochybuju, že bych do toho někdy zařadil emise CO2.
Jen pro info, v technickém průkazu auta mám uvedeny emise CO2 187 g/km, dle spritmonitoru (zapisuju si tam spotřeby) mám reálně 138 g/km. Ale ani jedno číslo pro mě nic neznamená.
9. 9. 2013 09:58
Re: To je to poslední co mě na autě zajímá......
Emisie CO2 su celkom smerodajny udaj odkazujuci na spotrebu vozidla. Je to uplne jednoduche......cim nizsie CO2, tym nizsia spotreba.
Velke firmy na zapade casto davaju vyberat svoje auta zamestnancom nie podla spotreby mesto/mimo mesta/komb. , ale podla emisii CO2.
Myslis ze to kvoli ochrane zivotneho prostredia ? :-)
9. 9. 2013 11:12
Re: To je to poslední co mě na autě zajímá......
Tak úplně jednoduché to není. Každé uhlovodíkové palivo obsahuje jiný poměr uhlíku a vodíku. Proto ačkoliv LPG spotřebuju víc než benzínu, CO2 vznikne míň (zato vody vznikne víc).

Myslím, že je to kvůli tomu, že se snaží, aby to vypadalo, že je ochrana životního prostředí zajímá :-)
10. 9. 2013 01:28
Nejnižší emise,
ale za cenu seškrcených motorů s mizerným krouťákem v nízkých otáčkách a zpožděné reakce na plyn. Tento hon za super nízkými emisemi je naprostá hovadina - největší emise v dopravě dělají staré zaoceánské lodě a letadla, které nikdo nereguluje. Některé z těchto lodí už nesmí do "civilizovaných" přístavů, protože mají tak velký únik kapalin, že se za nimi táhne ohromný olejový flek a každá jejich plavba je doslova ekologickou katastrofou. Auta jsou jen nevýznamným plivnutím v moři.
Rozbalit vlákno
0