Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: Mazda 3 rozproudí boje kompaktů již na podzim (video)

Mazda uvedla model 3 opravdu originálním způsobem. Z Hirošimy poslal skupinu novinářů na cestu do Frankfurtu, kde došlo k jejímu oficiálnímu představení.
Zpět na článek
12. 11. 2013 20:42
I stará byla fajn.
Já ji měl.. úplně souhlasím s recenzí na : [odkaz] Nová vypadá vážně dobře..
Avatar - Emel
15. 9. 2013 15:37
Re: podla mna bude mat malo miesta
Chceš říct, že kritizuješ Mazdu 3 za "špatný" výsledek 6? Ok, to mi stačí :-)
13. 9. 2013 18:42
Re: podla mna bude mat malo miesta
Keby si chapal kontext tak by si videl ze pisem o 3 akurat lepsie ako 6ka logicky niektore riesenia mat nebude(napr to tesnenie dveri ci crash testy)
Avatar - Emel
13. 9. 2013 13:37
Re: FANTASY
Astra je jedno z nejtěžších aut v segmentu, Mazda jedno z nejlehčích... a možná to s tím souvisí :-)
13. 9. 2013 11:35
Re: FANTASY
Nič neobhajujem. konštatujem skutočnosť. Záver si každý urobí sám... ;-)
Avatar - Emel
13. 9. 2013 11:28
Re: podla mna bude mat malo miesta
Kdyby ses býval podíval trošku lépe, tak by sis všiml, že to není Mazda 6, ale Mazda 3 ;-) .
13. 9. 2013 11:23
podla mna bude mat malo miesta
staci si pozriet koniec A stlpika u hatchbacku, konci az v polovicke auta. U inych aut konci v tretine auta. Jedno taketo autoi poznam. Je to pezot 407. Jednak je to nesumerne, jednak nie je potom priestor pre posadku.
Do toho dvojite tesnenie dveri a obycajne bocne sklo(tj nie protihlukove), kde ma mazda 6 objektivne problem s hlukom na dialnicim jednak iba dvojita aretacia dveri.....
Pre mna toto auto je typicky priklad vyhypovaneho auta, ktore ani neexcelovalo na auto novej generacie v crash testoch (porovnajte napr s golfom 7, ktoremu sa ani nerozbilo celne sklo, Mazda mala na male, aby jej vydrzal A stlpik).

Len nechapem, preco recenzenti slepo vychvaluju toto auto do neba.
Avatar - Emel
13. 9. 2013 11:07
Re: FANTASY
Přání otcem myšlenky :-) . Nevím proč by to mělo být pomenší.
13. 9. 2013 10:36
GTI
Neuvažuješ o hospitalizaci? >:D Nejlépe Boihnice,nebo Kroměříž .Tam by Ti mohli pomoci >:D
13. 9. 2013 10:19
Re: FANTASY
Dobrá tedy, vyčkejme testového měření. Můj tip znáš ;-)

P.S. Bude to třeba obdobné jako v Astře, zvenku velká, uvnitř kupodivu... pomenší.
Avatar - Emel
13. 9. 2013 10:08
Re: FANTASY
Protože jsou i lidé co mají přes dva metry a ti to pak mohou využít.

Tvůj pohled není ničím podložený. Místo na kolena je dáno primárně rozvorem, který má Mazda o 10cm větší... a to je rozdíl třídy. Uvidíš, že naměřené vnitřní hodnoty tento rozdíl potvrdí.

A místo na hlavu? Pokud se dozadu posadí figurant o výšce 190 a nedotýká se hlavou stropu... co víc bys v kompaktu chtěl?
13. 9. 2013 09:58
Re: FANTASY
Nemusím se sázet. Můj pohled je ten, že je tam méně místa na kolena, na hlavu a lepší to bude na šířku. Proč myslíš, že v hodnocení je právě ta věta, kterou akcentuješ, že kolena se dají "příjemně" zabořit do opěradla?
Avatar - Emel
13. 9. 2013 09:52
Re: FANTASY
Dobrá, tak na rovinu a bez kličkování. Výše jsi se pustil do kritiky Mazdy za to, že má vzadu údajně málo místa (ač všechny testy říkají opak). O co se vsadíš, že je tam toho místa ve všech směrech víc než ve Spacebacku, který tak naivně dáváš za příklad?

Tu důležitou část citace jsem ti vyznačil tučně - pohodlně se za sebe usadí i figurant o výšce 180, který si vpředu natáhne nohy. Že se normálně s nataženýma nohama nesedí asi víš...
13. 9. 2013 09:50
Re: FANTASY
O spacebacku je tu též dobré hodnocení, aktuálně to, že vzadu je více místa nad hlavou než v Rapidu, například.

Nekličkuj. Chtěl bys sedět 200 km se zabořenými koleny v opěradle?
Avatar - Emel
13. 9. 2013 09:46
Re: FANTASY
GTI, když nevíš, tak si to prostě přečti... první dojmy z Trojky už tu byly a vše je tam popsáno:

Místa nad sedákem vzadu je dostatek, dozadu se bez problémů posadil i 190 cm vysoký kolega a hlavou se stropu nedotýkal.
13. 9. 2013 09:44
Re: FANTASY
Pak to tu nečteš. Zde diskusně platí - padni komu padni. A jestli máš problém s tím, že Spaceback má vzadu slušný prostor, pak se za to na mně nezlob, já to zde jenom píšu...
13. 9. 2013 09:42
Re: FANTASY
Naopak, předmětné srovnání jde po velikosti prostoru na zadních sedadlech, přičemž v obou případech jde o auto z třídy kompakt. Skutečnost, že délkou stojí auta na opačném konci třídy však v dané věci svědčí rozhodně pro Spaceback, nemyslíš?
13. 9. 2013 09:41
Re: FANTASY
Jak již bylo zmíněno několikrát - s GTI nemá cenu řešit něco jiného něž VW group. Nečetl jsem od tebe jediný objektivní příspěvek nebo náhlad na jiné než "group" auto.
Ale to zase ztrácím čas.
13. 9. 2013 09:40
Re: FANTASY
V tomhle bych byl opatrnější, nezapomeň na tvar zadních partií střechy. Tohle je nutno ověřit v reálu. Každopádně prostor ve spacebacku (mám tu hledat oficiální větu o tom, že je v něm více místa, než v rapidu?) bere jednoznačně dech.
Avatar - Emel
13. 9. 2013 09:35
Re: FANTASY
Je ti doufám jasné, že toho místa je prostě v Mazdě víc... i bez boření? Správná je maximálně tak poloha přední sedačky a velikost testera ;-) .
Avatar - dal
13. 9. 2013 09:34
Re: FANTASY
Jak tě vůbec může napadnout srovnávat Rapid a Mazdu3? To je jako kdyby jsi srovnával Sandero s Golfem! Ty už opravdu ztrácíš soudnost.
13. 9. 2013 09:28
Re: FANTASY
No tak si vyzkoušej, jak příjemné je si "zabořit kolena do opěradla." Jak je to příjemné pro "bořiče" i pro toho, kdo sedí vpředu... Myslím jako jízdu cca 200 km. Ten pan testér co sedí ve Spacebaku, to je správná poloha na zadním sedadle, před koleny cca (minimálně) 5 - 10 cm.
Avatar - Emel
13. 9. 2013 09:10
Re: FANTASY
To je dost chabý pokus o senzaci na základě jedné fotky. Mazda má rozvor delší o 10cm, což je také příslušně cítit v interiéru. Mohu ti například citovat z prvních dojmů:

Přední i zadní sedadla jsou dostatečně velká a dobře tvarovaná, vzadu jsme čekali o něco větší sklon sedáku, typický pro menší automobily. Ono to ale díky rozvoru 2.700 mm (více než má Volkswagen Golf, Audi A3, Ford Focus i BMW 1) opravdu není potřeba, i když si 180 cm vysoký spolujezdec udělá pohodlí se skoro nataženýma nohama, stále se za sebe může posadit. Zadní strana opěradel navíc není plastová, ale je měkká, takže do ní můžete příjemně zabořit kolena.
13. 9. 2013 09:05
Re: FANTASY
to osle znamena ze drahy sedacky umoznuji posunuti tak aby se dopredu usadil i nekdo kdo ma 210 a furt je vzadu jeste misto.
13. 9. 2013 09:02
Re: FANTASY
koukam ze sehnali jeste vetsiho prcka nez je veverka. tenhle se hodi na testovani detskejch autosedacek a skodovek jeste lepe
13. 9. 2013 09:00
Re: FANTASY
Jako, že mazda má přední sedadlo posunuté do takového umístění, že se na zadním nedá sedět? A tohle ty tu u mazdy obhajuješ? ;-\
13. 9. 2013 08:44
Re: FANTASY
V Škode predná sedačka na úrovni B stĺpika, v Mazde potiahnutá za B sĺpik. Kontra jak oči. Woči... Bez komentáře... >:D
13. 9. 2013 08:40
Re: FANTASY
Velmi cením tebou zvolené oslovení, je vidět, že máš klasickou výchovu. Nemusíš to zde ovšem tak formalizovat, trochu se uvolni, prkennost slohu hoď do rohu garáže a napiš to, jak to opravdu cítíš. Spaceback, parádička co? ;-)
13. 9. 2013 08:37
Re: FANTASY
Volant? Brácho, pan testér sedí v té škodovce... vzadu... >:D
Avatar - Iv8
13. 9. 2013 08:16
Re: Můj názor:
Ježíš, to jsem lehce nedal. Tímto se omlouvám a jako majitel Volva bych si toho měl všimnout. Díky za upozornění. Ještě jednou pardon.
Avatar - Emel
13. 9. 2013 08:10
Re: MZD 3
To víceméně kopíruje šestku, zatím. Červená je super, bílá je japonská klasika, ani ty modré nejsou špatné, ale... teď jsem viděl šestku v nějaké kovově šedo-stříbrné a byla to pecka, k tomu autu to neskutečně sedlo. Nejspíš Aluminium Metallic.
Avatar - Iv8
13. 9. 2013 08:00
Re: Můj názor:
Se vším se dá asi souhlasit, jen nezahrnuj i40 do tohoto segmentu i když jsi asi psal jen o designu. Měl jsem tu čest se tím autem svézt a velikostí a prostorem uvnitř je úplně někde jinde. Bylo v plné palbě i s odvětrávanými sedačkami, hudbou Infinity a pod. Až na motor 1,7D to bylo parádní svezení. Je to spíš konkurent Mazdy 6, Superbu apod.
Avatar - Iv8
13. 9. 2013 07:54
Re: FANTASY
Tak jsem se podíval na ty fotky, co nám pan GTI předhazuje a musím ti dát za pravdu. Ten chudák vousatý je rád, že dosáhne na vyklopené páté dveře. Odhaduji jeho výšku na cca 165cm a s tím může dělat reklamu na prostor vzadu i u jedničkové Oktávky. Toto srovnání trochu nevyšlo.
Avatar - Bubáq
13. 9. 2013 07:52
Můj názor:
Celkové hodnocení: 1
+ velmi sexy a atraktivní design; opravdová třídní krasavice;
+ odlišná a rozumná motorová politika;
- řešení kapličky přístrojů: už jsem dostatečně kritizoval řešení Volvo, zde platí to samé.

Pozn.: Mazda 6 naživo působí poněkud nevyváženě: jakoby dostala bucharem ránu shora. Trojka takový problém nemá. A je dobře, že ve střední třídě se nabízí tolik alternativ designu: Mazda 3, Golf, V40 ... nemohu si pomoci, ale Spaceback vedle této top trojky fakt vypadá jako chudák. Emoce, to je to, co mu (záměrně ?) chybí nejvíce...
13. 9. 2013 07:52
Re: FANTASY
to je narez co osle? u xindlbeka sedacka vrazena dopredu a u mazdy dozadu.
Avatar - Doval
13. 9. 2013 00:04
Re: FANTASY
V tom spacebacku sa mu sedi dobre, lebo to auto stoji na mieste. Keby chudak chlap vedel, co ho caka po rozbehnuti... Ale mozno mu medzistavcove platnicky vymenili uz po jazde v nejakom inom modeli od Skody, takze v tomto pripade to zvladne lepsie.
Avatar - Andromeda
12. 9. 2013 23:37
Re: FANTASY
Ještě jsi si nezvykl na selektivní práci nejen s fotodokumentací >:-[] ??? Místní klasika ;-) ...
12. 9. 2013 22:08
Re: FANTASY
Ted si toho skrcka (koukni na ten obrovskej volant v jeho ruce) ze sveta motoru posad do mazdy a ani ho nenajdes... není nad to si dobre vybrat fotku :-) ... zoufalstvi.
Avatar - praděda7
12. 9. 2013 20:27
Mazda 3
...já jsem jen zvědavý, jestli bude nová MPS a jaké bude mít motor parametry. 2.5lt motor bez turba by asi neměl smysl, pokud by chtěla Mazda soupeřit s evropskými HH a novou Civic Type R. Ten 2lt s vysokým KP bude asi komplikovaná propozice s turbem.......
12. 9. 2013 19:55
FANTASY
No, diskusní adorace dosahují míry, kde se realita silnice postupně přetavuje v přáníčka fantasy srdéček. Zde snad nestíhá ani legendární slogan - přání je otcem myšlénky, troufám si dokonce tvrdit, že některé příspěvky již nejsou z rodu přání, nýbrž z rodu popůlnočních seancí s televizní vědmou...

Snesme to tedy do roviny silniční, garážové reality. U auta jde prioritně o to, že se ti musí líbit: [odkaz] No... těžko k tomu něco napsati, tohle uzavřeme konstatováním, že vkus je opravdu velmi širokou kategorií... Avšak neházejme zbaběle hned šroubováky do žita, pojďme dále: Auto (zejména v této velikostní a jakostní třídě) musí být praktické a k užitku všem pasažérům. Pojďme na to: [odkaz] :-| :*) No, dejme si kontra: [odkaz] Spaceback. Bez komentáře... Až tě vzkřísí, vrať se na diskusi...

BRAVO ŠKODA RAPID SPACEBACK :yes: :-!
12. 9. 2013 15:51
Re: SUPER autak
Točivý moment? Těžko. Buď musíš zásadně vylepšit účinnost, nebo dostat do válce více směsi - tedy buď udělat válec větší, nebo ho natlačit kompresorem. Výkon není takový problém, ten lze nahnat otáčkami. Ale chtěl bys takový motor na každý den?
Avatar - Choochoo
12. 9. 2013 14:59
Re: SUPER autak
Ktera 1,6 ma kroutak pres 200Nm, ktera pres 180Nm???
Kroutak urcite ne a vykon jo. Dale je otazka vyrobnich nakladu, jestli vyrabet jinej motor 1,6.
Dulezity je pomer vykon-kroutak/spotreba. Jestli to ma z 2,0 dobrou spotrebu proc delat 1,6, ktera by na tom byla skoro spotrebou podobne jak slabsi 2,0 a kroutak by takovy nikdy nemela.
Avatar - KANKUNEN
12. 9. 2013 13:33
MZD 3
vadí mi jej jeden budík a jediná zajímavá barva. Hezké auto unylé barvy zneutralizují.
Avatar - KANKUNEN
12. 9. 2013 13:30
Re: SUPER autak
Pokud ti záleží na objemu, nalep si dozadu 1,6i. Snad ti nebude na dálnici vadit nižší otáčky a spotřeba.
Avatar - grifith
12. 9. 2013 13:01
Re: SUPER autak
A já se tě zeptám, z jakého důvodu by měly snižovat objem motoru? U atmosférických benzínů stále platí otřepaná fráze : "objem ničím nenahradíš".
12. 9. 2013 12:56
SUPER autak
ako druhe auto do rodiny super volba! pri predstaveni CX-5 mi uz davnejsie padla sanka, no mam pocit, ze kazdy dalsi model (najprv 6, teraz 3) je este o nieco krajsi. len sa mi uz zda, ze ta zlata stredna motoricka cesta (som zastancom benzinu) - dvojliter - je dost objemna. nedal sa podobny krutak a vykon vydolovat z 1,6ky?
Avatar - 3_diamanty
12. 9. 2013 12:34
nizsia stredna trieda
akosi sa nam roztrhlo vrece s tymi kdejakymi novinkami v nizsej strednej triede ;-)

nova mazda 3, inovovany megane, novy P308, kombik honda civic, kombik leon ... coskoro tu mame aj novu almeru od nissana... pride asi aj kombik od P308 a mozno aj mazda prekvapi dalsou karosarskou verziou..... ak k tomu priratam nedavny rozbeh octavie RS, ceed GT, golfu GTI/GTD a cakanie na silneho leona tak je v tejto triede pozehnane tych noviniek :yes:

za mna osobne mazda 3 palec hore :yes: , krasne vyvazene auto... vyvola emocie, uputa a zaujme uz na pohlad .. dokonca som sa dozvedel ze ma interier ako sutazny stroj: [odkaz] , slova chvaly ( aj Chvalu :-) ) nemaju konca kraja
;-) :yes:
12. 9. 2013 12:28
paráda
Když to porovnám s tím bezpohlavním a neemočním Golfem,tak nelze říct něž BRAWo Mazda :yes: :yes:
Avatar - Emel
12. 9. 2013 12:19
Ještě kombík
Ještě kombík a bude to zajímavé rodinné auto. Klidně i s tím slabším dvoulitrem...
Avatar - grifith
12. 9. 2013 12:08
JAPONSKÁ KRASAVICE
Krása, krása, krása. Jiné slovo mě při pohledu na novou Mazdu 3 nenapadá. Kodo design našel samozřějmě uplatnění i zde a tak podoba s Mazdou 6 není čistě náhodná. Design zadní partie evokuje italskou školu v podobě Giulietty a celek na mě působí snad ještě čistěji a dotaženěji, než právě u AR. Výhodou pro Mazdu může být i "benzínová turboodolnost", i tak je motorová nabídka solidní. Pokud Mazda nastaví rozumnou cenovou politiku, myslím že na velký úspěch je zaděláno. :yes: ;-)