Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: Mercedes-Benz Citan 109 CDI: Proměna do hvězdy

Model Citan, který doplnil nabídku užitkových vozidel značky Mercedes-Benz o nejmenší dodávku, jsme prověřili na českých silnicích.
Zpět na článek
20. 9. 2013 21:18
Hruza
Mel jsem tu cest se s osobni verzi tohohle krasavce seznamit bliz a je to opravdu neuveritelne strasny... :-)
20. 9. 2013 17:25
Re: Interiér
Ajo. Ani jsem si toho nevšiml. Ovladače klimy mi byly povědomé, takže jsem myslel že jsou z Kangoo. Nicméně jsem teď dohledal že jsou třeba v Masteru.
A opravdu vypadají líp než v Kangoo.
20. 9. 2013 13:22
Re: Rozeberme si to
O tom motoru to neříkal Mercedes, ale pan redaktor. Nakonec i v tomto článku se dozvíš, že ten motor 1.5 dCi / 81kW už v Mercedesu je. :-)
Avatar - Ada je zase tady
20. 9. 2013 13:07
Rozeberme si to
- Kratší a tvrdší pružiny zajistí, že rozhrkaná rendlíkovská bedna bude mít ještě kratší životnost, než se dalo dříve čekat.
- MB správně konstatuje, že motor 1,5 dCi / 81kW je nepoužitelný
- motory 1,5 dCi si ředí olej naftou a proto bude jejich životnost nízká
- nesmyslně natažený interval výměny olej je vlastně jen sdělením, že výrobce nepočítá, že by tento motor mohl vydržet více, jak 80 tisíc km

No nekupte to za tu cenu.... >:-[]
20. 9. 2013 12:16
Re: Interiér
Zrovna ovladače topení / klimatizace jsou zcela jiné a je to zřejmě jediná interiérová věc, která je v Citanu lepší ;-)
20. 9. 2013 11:34
Re: Interiér
On i ten popis, že jediné z Renaultu je ovládání klimy je dobře zavádějící. Vidím uplně stejnou kapličku, volant (až na logo), rádio, ručku. Akorát to mercedes všechno propojil podivnou hmotou. Interiér u Renaultu vypadá a pár generací dál.
Obecně nějak nechápu kdo si koupí za koncovou cenu toho meďoura. U velkých zákazníků Mercedesu bude cena jiná a tam nejspíš i Citan míří.
20. 9. 2013 10:35
Vtip na víkend....
.... jinak toto vozidlo při pohledu na jeho interiér a cenu snad ani nejde nazvat....

....nedávno jsem do firmy vybíral Fiat Doblo, auto se zadávalo do výroby (žádná skladovka) a má motor JTD s 88kW s šestikvaltem, automatickou klimu (do Citanu ani nelze objednat) a tempomat, rádio s BT a USB, 7 míst atd.

To celé stálo u Fiatu cca 460 vč. DPH i s pětiletou zárukou, navíc Doblo má jako jediné v dané třídě vzadu poměrně sofistikovanou nápravu a velmi dobře jezdí....

Oproti tomu je tento francouzský Mercedes opravdu dokonalý žebrák, který ve stejné výbavě bude o neskutečné peníze dražší.....

Myslím že to se fakt jaksi nepovedlo.... :*)
Na druhou stranu Mercedes asi nechce atakovat první příčky v prodejnosti a spíš to auto bere jako doplněk nabídky.... prodá míň kusů, ale s o to větší marží.... protože když to auto a jeho ceník vidím, tak tam musí mít vývar solidní.... ;-)
Avatar - 3_diamanty
20. 9. 2013 10:25
Re: Interiér
nebyt hviezdy na volante tak mam pocit ze ide o nejaku tatu z indie 8-s

suhlas
20. 9. 2013 09:24
Interiér
Docela mě překvapuje pojetí interiéru resp. palubní desky.
Renault ji má o třídu hezčí a kvalitnější než výrazně dražší Citan 8-s
Avatar - Hittman
20. 9. 2013 08:44
Olej
Olej po 40tis? To jsou dobří hazardéři. Známí na Octavii 2 TDI 1,9 měl long life a ve 200 tis najetých km mu po 1000 km garančky se rozkočil motor. Takže místo 15 tis měnili olej až po 30tis.