Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: Design SUV: Trendy, diskurz a důležité modely

SUV nejsou jenom mohutné automobily s terénním vzhledem, ale také osobité crossovery se svažující se střechou, působivé retro modely nebo i extravagantní pokusy, hledající nové cesty.
Zpět na článek
3. 10. 2013 10:18
Re: Yetti
A nemají ten prolis nějakým způsobem všichni? Mě osobně se ten aktuální škodováckej libí.Jednoduchej a celkem výraznej prvek.
Avatar - twistedTSD
1. 10. 2013 16:25
Re: GLA
V určitých situacích mi tedy couvání výhradně podle bočních připadá až nebezpečné.
Avatar - CHerokee
30. 9. 2013 17:09
Re: GLA
No já zrovna jo... jestli za mnou někdo nejde nebo nejede, když vyjíždím z parkoviště nebo když parkuju k plotu, kterým mohou senzory projít.
30. 9. 2013 12:06
Re: Jedna tragédia za druhou...
Klasické MINI mi nevadí, Countryman áno.
30. 9. 2013 11:37
Re: X6
Ten doktor rikal "3x denne jednu modrobilou pilulku ve tvaru vrtule" a ne tri najednou. Pak z toho moc blbnes ;-)
Avatar - poterienko
30. 9. 2013 10:48
Re: GLA
Ono pokud je GLA SUV, tak i allroady od Audi jsou SUV.
Avatar - poterienko
30. 9. 2013 10:47
Re: GLA
Upřímně jak moc se používám zpětné vnitřní zrcátko při couvání? Osobně vždy používám jen ty boční (kontrola vedle stojících aut/obrubníku). Když k nim přidáme park. senzory, které má snad RR v základu, nevidím v parkování problém. Ani si vlastně nepamatuji na auto, se kterým by se dalo parkovat podle vnitřního zrcátka.
Avatar - Warrual
30. 9. 2013 10:25
GLA
Nevím kde jsou hranice mezi SUV a crossoverem, ale to zvednuté Ačko není SUV a basta! Dávám palec Volvu XC60 po letošním faceliftu (hezky ho spravili) ikdyž tu není :-)
Avatar - Magister
30. 9. 2013 10:06
Re: GLA
Tak to já celkem souhlasím a těším se, až GLA uvidím na vlastní oči. Yeti se mi líbil s kulatými světly, teď vypadá moc obyčejně...
30. 9. 2013 07:22
Re: Jedna tragédia za druhou...
Pěkně jsi to rozebral ;-) :yes: Jsou to naprosto subjektivní věci, ale na 1000% se shodneme u ML, tápání Mercedesu a aplikace nevzhledný kombinace křivek a ostrejch tvarů dokáže zapůsobit maximálně na skalní fandy značky a i tam věřím jen s přimhouřeným okem. Stejně tak GLA je pro mě pouze oplastovaným Ačkem, tady to Audi s implementací na kombíky umí nejlíp.

Na Yetiho si počkám naživo, ale už nepůsobí dětsky naivně jako původní model.

Evoque má svý klady a zápory, jedno mu upřít nejde, je stále stejně působivej. Odvaha s jakou LR pustil do výroby to úchvatný designový cvičení byla a je obrovská! Těžko hledat obecně líbivější SUV, souhlas s výhledem, jinak na jedničku.

X6? Neshodneme se, auto se mi líbí, líbilo a pokud by jen použili interiér z nový X5, mohlo by se dalších 8-10 let vyrábět bez změny.

RAV4 má možná trochu násilnou záď, jinak mě oslovuje víc než třeba CX5 a interiér je o řád lepší...

Mini je opět o osobním pohledu, někoupil bych ho, ale nevadí mi a správná barevná kombinace karoserie, střechy a kol umí okouzlit ;-) Jen...tohle je kategorie aut pro ženy a neumím si pomoc, trochu agresivněji-utilitární než by bylo potřeba, pořád ale příjemnější než designovej přešlap GLK.
29. 9. 2013 23:05
Re: Jedna tragédia za druhou...
Veď to ani nikto neočakával. ;-)
Avatar - Ada je zase tady
29. 9. 2013 22:41
Re: Jedna tragédia za druhou...
Prakticky se vším, co napsal Klaudius, nemohu souhlasit. :no:
Avatar - twistedTSD
29. 9. 2013 21:32
Re: Jedna tragédia za druhou...
Však píše sám za sebe, ne? A já s ním v tomto souhlasím.
29. 9. 2013 21:04
Re: Jedna tragédia za druhou...
ML bylo vybráno jako reprezentant konzervativního designu v oblasti SUV a také kvůli zajímavé mezigenerační proměnlivosti - zohledníme-li i např. první generaci.
29. 9. 2013 19:50
Re: x-trail
Rozhodne je to výrazne trendovejší a modernejší dizajn ako predstavuje ML alebo X6. Mám pocit, že boli vybrané iba preto, že ide o prémiu a preto už zo zásady musia byť dôležité a trendové.
29. 9. 2013 19:48
Re: Jedna tragédia za druhou...
To je OK, môj pohľad je môj pohľad a môj názor, nie je jediný správny a všeobecne platný, za aký niektorí tunajší považujú ten svoj pohľad a názor.
Avatar - CHerokee
29. 9. 2013 19:25
Re: Jedna tragédia za druhou...
"Nová tvár Mercedesu - vyslovene ma odpudzuje"... leda tak tebe. Mercedesu rostou tržby a nové modely jsou zatím úspěšné...
29. 9. 2013 19:12
Jedna tragédia za druhou...
...akoby dizajnéri medzi sebou súťažili o najhnusnejší dizajn...

Nová tvár Mercedesu - vyslovene ma odpudzuje. Čo chcú dokázať maskou megalomanských rozmerov s masívnymi rebrami, vhodnými skôr na masku ťahača? Zadok toho auta mi príde divný - neviem si pomôcť, akoby tie umelé obliny robili pre 4% komunitu. Už chýba len ružová farba...
Interiér s hromadou okrúhlych výduchov so štvrramenným krížom, bijúcich sa s trojcípou hviezdou na volante aj hranatým displejom nad nimi je priam desivý. Takú dávku gýču a nevkusu pustí do sveta málokto...

Škoda Yeti stratila faceliftom všetok svoj pôvodný šarm, nová reč hrán a rohov za každú cenu, ktorú Škoda zavádza, je skutočne tragická. Tmavý a nudný interiér sa k charakteru Yetiho nehodí, chce to viac odvahy a farieb.

Evoque - výhľad ako z tanku, ale z pohľadu dizajnu si výčitky nezaslúži. Svetlý interiér je skvostný, i keď kvapku nepraktický. Jednoznačne :yes: ,

Mini Countryman - ďalšie dielo diabla. Otrasný exteriér aj interiér. Ak možno niektoré automobily nazvať ozdobami ciest, tento Quasimodo je pravým opakom.

Mercedes ML - jeho zaradenie do tohto výberu ma trošku udivilo - celé to auto mi z dizajnovej stránky príde už prekonané a neaktuálne. Sorry.

BMW X6 - detto. Nemá čo povedať rovnako ako v čase vzniku. Rovnako ako vtedy pôsobí dojmom obludy.Nič pekné ani trendy som na tomto aute nenašiel.

Toyota - posledná RAV nevyzerá nijak nadčasovo a inovatívne v porovnaní s konkurenciu. Skôr taká šedá myška, hoci sa prísnym výrazom tváre snaží. Zato interiér je iná káva. Moderná a zaujímavá palubka je v tejto triede takmer výnimočná, hoci na prvý pohľad pôsobí až podivne. Ale :yes: za odvahu.
Avatar - kaa
29. 9. 2013 19:01
Re: Yetti
Ještě ten pozoruhodný stylistický rys, se kterým auto vypadá jako po nehodě. :no:
Avatar - pelikoš
29. 9. 2013 17:31
x-trail
pro mě je jednoznačně nej nastupující generace nissanu x-tril.oproti minulé to není krok, ale skok [odkaz]
bravissimo nissan :yes: :yes: :yes: :yes: :yes: :yes: :yes: :yes: :yes: :yes:
Avatar - Aladeen
29. 9. 2013 17:26
Re: GLA
GLA mi pripomína skôr čínske korenie ... :no:
Avatar - Aladeen
29. 9. 2013 17:24
Re: evoque
Neviem ,ale mne sa najviac páči auto ktoré ani nie je vo výbere .. Jeep Grand Cherokee . ;-)
Avatar - bigsoul
29. 9. 2013 17:23
X6
Pre mňa osobne je najkrajšie a najlepšie SUV (SAC) BMW X6 a nech si hovorí, kto chce čo chce, ale to auto je proste unikát!!!
Avatar - twistedTSD
29. 9. 2013 15:11
Re: GLA
Já tedy pevně doufám a věřím, že směr neurčuje a nadčasové není. :-)
Avatar - PeterLuk
29. 9. 2013 15:04
Re: evoque
Legenda už keď prišiel na trh. :yes: :yes: :yes:
Avatar - CHerokee
29. 9. 2013 14:15
GLA
Yeti i po faceliftu vypadá jak chudý příbuzný. Mercedes s tím GLA určuje směr.... hodně nadčasový design.

Btw. RR Evoque má sice povedený design po stránce estetické, ale ne po stráce praktické...couvání s tímto vozem je horor, protože dozadu opravdu není vidět. Zpětná kamera je naprostou nutností a i s ní je třeba se naučit....
Avatar - 3_diamanty
29. 9. 2013 13:33
evoque
vyzera vedla tych vsetkych SUVeciek .. ako keby prisiel z dalekej buducnosti okolo r 2222 ;-)

je daleko daleko v dizajne pred vsetkymi a mnohe dnesne odvazne studie nie su tak odvazne ako tento seriovy skvost z dielne range roveru

najlepsie dizajn RR vynikne ked ho porovnane s nudnymi nemcami: [odkaz] razom akoby sme sa pri pohlade na nemca vratili kdesi do minulosti

RR :yes: :yes: :yes:
29. 9. 2013 12:53
Yetti
Škoda Yetti dává nová měřítka a v čem vyjma změny předních světel a masky chladiče vypadá stejně.