Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: TEST Suzuki SX4 S-Cross 1.6 VVT AllGrip

Nejnovější přírůstek automobilky Suzuki nese název SX4 S-Cross a má za úkol zatopit tolik rozšířeným městským crossoverům. Dokáže přesvědčit komfortem zmlsané Evropany?
Zpět na článek
23. 1. 2014 19:20
Re: s-cross
Tak pry uz to v suzuki resi tak ... snad to vymysli..
16. 1. 2014 13:16
s-cross
jakákoli stabilizace ve středové poloze řízení zcela chybí, takže na dálnici budete odkázáni na protivné, neustálé korekce směru jízdyS timto musim naprosto souhlasit, auto jsem si koupil.. a je to fakt opruz.. nejradsi bych vuz vratil
22. 10. 2013 09:32
Re: fajn kara
Tak vcera jsem se byl konecne projet... super.. mam 190 cm a vsude mam hafo mista i na kolena.. jen zadni dvere jsou male ale vevnitr mista habakuk.. motor slusnej.. rejd vynikajici
18. 10. 2013 09:00
SX4 cross
Videl som aj sedel som v nom,nuž pripadá mi trochu tuctové a nie až tak prepracované
v testoch som cital že aj je dosť hlučné pri vyšších rýchlostiach..a je dosť drahé
urcite radsej by som potom kupil Kia Carens ten sa mi zdá kvalitnejsí!!pri porovnatelnej cene...
15. 10. 2013 11:01
Re: Interiér OK, Exteriér KO
tak to je pravda, oproti kaškaju si nepipne, ale ta SX4 S-Cross je fakt dobra, bol som sa previest:D
Priestor: Bez panoramatickeho stresneho okna je v nej priestoru az az, štyria stokilovi chlapi sa v pohode odvezu. Vpredu je to este markantnejsie a fakt sa neda na nic stazovat. Kufor je absolutne v pohode.

Vyhlad + SUV: k vyhladu len jedno slovo - super, yeti sa moze ucit. Inak klasicke vyhody crossoverov - nastupovanie a vyssi posed.

Interier: mna velmi prijemne prekvapil, jasne, nie je luxusny ako v audi, ale na nic sa neda stazovat, nazivo to posobi zladene, materialy nie su low-cost, kvalita spracovania dobra, ovladanie jednoduche a intuitivne, prave koleno nebude narazat o stredovy tunel, tie biele plasty/pseudohlinik nebudu chladit, nic by nemalo vrzgat...
Jazda: velka spokojnost, vobec som nemal pocit, ze nejde o kompakt. Pri prudsej zmene smeru sa nenaklana, riadenie bolo na dnesnu eru elektr. posilovacov super.

Motor: Spolahliva atmosfera s dobrou spotrebou, ktora sa rada da tocit. Tu vidim vyhodu oproti Kaškaju s novym renalťáckym miniturbomotorom, S-Cross bude mat podla mna nizsiu spotrebu a vacsiu spolahlivost.

Co dodat? S-Cross ma aj nevyhody - Nema imidz, uz aj Kaškaj ma vacsiu prestiz a nema ten dizajnovy wow exterier ako u konceptu. Nema asistentov. Inak ma vsetko a je to jedno perfektne auto, o ktoreho kvalitach vsak bude vediet majitel a nie okolie...
10. 10. 2013 13:14
Re: fajn kara
ja si myslim ze s tymi druhymi elektronmy a tou tmavou fialovou vyzera dobre neviem co rozpravas urcite je krajsi ako quasquai ktory je zvonku priemer a zvnutra srot. este co sa spojilo s renaultom a bolo dobre radsej ruky prec od toho...........
Avatar - Jaros71
10. 10. 2013 12:14
Re: fajn kara
Když v něm sedíš tak ho zvenku nevidíš..pak to je OK. ;-)
10. 10. 2013 11:17
Re: S-Cross vs. XV
no takze to si de videl ze ked su plasty tvrde su aj nekvalitne ???? a nemyslim si ze toto suzuki ma nekvalitny interier sedel somv nom a skutocne je to oproti starej sx4ke velky krok vpred co sa tyka kvality a sedel som aj v golfe a veru ze priepastny rozdiel to veru nie je takze o tom by som pomlcal radsej a navyse tie trpane nemecke automobilky ako skoda a ww atd co len turbomotory robia lebo sa nevedeli vyrovnat japoncom v atmosfere to je take trapne ach nemca v zivote...
10. 10. 2013 11:12
Re: fajn kara
mne sa lubi s cross tiez a myslim si ze to bude dobre auto ale az cas ukaze
10. 10. 2013 10:58
fajn kara
Me se s-cross moc libi, cena vzhledem k vybave je v poho.. uz mam objednanou predvadecku, moc se tesim.. (konecne ma i benzin tempomat)
Avatar - 3_diamanty
9. 10. 2013 21:01
Re: čo kúpiť?
kupis ;-)

ale len holotu 1,8TSI 4x4 s vybavou active ;-)

kto chce lepsiu vybavy pojde to uz na 22 tisic to je pravda
9. 10. 2013 20:11
Re: čo kúpiť?
Jenže Yeti ve čtyřkolce a benzínu do 20 t. nekoupíš...
9. 10. 2013 12:45
Re: S-Cross vs. XV
Hezký den přeji, chtěl jsem se podělit o zkušenosti s vozy Suzuki,vlastním Swifta z roku 2010 a ještě jsem na autě nemusel vůbec nic opravovat,ani žárovku měnit. Náklady na servis jsou menší než u Fabie,to jsem si nevymyslel,to jsou údaje Světa motorů! Auto dělá co má,vynikající jízdní vlastnosti,v plné výbavě ( vyhřívané sedačky,automatická klimatizace, v elektrice,robotizovaná převodovka), na palubní desce nic zbytečného. Absolutní spolehlivost. Za ty peníze bych Škodu nebo VW v takové výbavě nekoupil! 280tisíc. Osobně bych teď koupil Swift Sport s pěti dveřmi. Úžasný podvozek a atmosferický motor,který jede a nežere. Jezdil jsem s třídvéřovou verzí a ve všech režimech - dálnice i práskačky na rallysprintu Kopná zvládl Swift Sport až neuvěřitelně.Vřele doporučuji!
Avatar - JuckiCZ
9. 10. 2013 11:07
Re: Obludka
Teď by mě zjímalo, kdo mi dal mínus a za co :-D.
Dal jsem sem jen jeden encyklopedickej fakt, v optice mnohokrát dokázanej a mám jen mínusy :-D.
9. 10. 2013 00:32
Re: S-Cross vs. XV
No já nevím, cenový limit jsi tady vyslovil ty - nějakých 500 tisíc. A chceš srovnávat s XV, které začíná skoro na 600 tisících a míří na jinou sociální skupinu než S-Cross. Bránit ti v tom samozřejmě nemůžu, jen jsem lehce upozornil. Jestli je ale hlavní problém světlá výška, protože máš přímo bruntálské provozní potřeby, tak je fakt, že S-Cross je pro tebe nepoužitelný, škoda. Co takhle na dojíždění do práce Jimny? Když máš doma jako velké auto toho Forestera.
Avatar - Jaros71
8. 10. 2013 22:52
Re: čo kúpiť?
Subaru XV je asi nejlepší ..ale ženám se zas tak moc nelíbí..
Opel Mokka nebo Škoda Yeti asi mohou být ta správná volba.
Servis proti japoncům je skoro za polovinu..
V rodině máme jak Hondu ,KIA tak Opel s VW a Škodovkou..tak to mohu srovnat. ;-)
Avatar - Jaros71
8. 10. 2013 22:42
Re: S-Cross vs. XV
Souhlas..Nissan se s novým X-trailem trefil do černého!
Ale je to jiná liga než toto Suzuki.
Design je parádní a i jízdně asi bude dost dobrý i mimo silnici.. >:-[]
Jen jsem zvědavý na cenu a spotřebu těch Renault dieslů..
A doufejme , že má rezervu.. ;-)
Avatar - 3_diamanty
8. 10. 2013 22:34
Re: čo kúpiť?
to ano to je pravda.. zijeme len raz ;-)

tak potom ak na to ma je XV jasna volba... :yes:
Avatar - pumpkin
8. 10. 2013 22:23
Re: čo kúpiť?
Na to mám síce podobný názor, ale tiež ma do toho nič nieje. Niekedy si chce človek spraviť radosť, dopriať si niečo viac. :-)
Avatar - 3_diamanty
8. 10. 2013 22:10
Re: čo kúpiť?
otazne ale je na co je zene na jazdu do mesta XVecko ( alebo teda SUV ) v 4kolke ;-) ... teda nic ma do toho nie je ale na nejaku tu chatu parkrat do roka kdesi mimo asfalt postaci aj bezna 2kolka a po meste bude bezne auto lacnejsie aj po stranke servisu a prevadzky a pripadnej opravy alebo udrzby... nehovoriac aj o nizsej spotrebe ( mensi valivy odpor ) oproti SUVecku .....

ale inak ok XV je urcite super auto.... niet pochyb ;-) :yes: :yes: :yes: ak je super zlava .... tak sa to oplati omrknut ;-) :yes:
Avatar - pumpkin
8. 10. 2013 22:05
Re: čo kúpiť?
hej, pozerám, že ix35 nie je najlacnejšia...
ho hoo, ale tiež pozerám, že na XV je v Mikone od októbra do konca roka 20 percentná zľava. XV sa tak vo výbere dostáva do vedenia...
Avatar - 3_diamanty
8. 10. 2013 21:51
Re: čo kúpiť?
no ix35 je technicky aj prakticky nieco ako sportage... a kedze sportage nie tak som myslel ze ani hyundai nie ;-) preto som ho nebral do uvahy....

ale teraz po facelifte je ix35ka opat lepsia ;-) lenze si pozri cennik ...

najlacnejsiu ix35ku s benzinom a 4kolke nekupis pod 22 tisic eur.... a ty si spominal nieco okolo 20 000 ;-) , takze aj preto som nerata ls hyundaiom.... ono keby ze si pridal este 1000ku tak za 23 000 mozes mat subaru XV ale tam je len 1,6tka v 4kolke za tie prachy

za 20 000 nic silnejsie a asi aj lepsie ako mokka v 4kolke beznin nekupis, ak ale zvazujes diesel... tam je moznosti viac..... ale aj ceny su ake su
Avatar - pumpkin
8. 10. 2013 21:40
Re: čo kúpiť?
ASX nie...
áno Mokka je tiež v užšom výbere. Hm, trochu sa ale čudujem, že si neodporučil ix35-ku.
Avatar - Ja Prvni 123
8. 10. 2013 21:29
Re: Mně se líbí.. teda - neuráží mě.
tak jsem si to dohledal - a problém je v tom, že S-cross zatím nejde koupit tak, jak by dával smysl!
Čtyřkolka se dá koupit jen v provedení Premium... za 489.900,-.. a to je asi fakt moc.
Srovnatelně vybavené SX4 sice stojí jen o 30 tis míň = 454.900,- Kč, ale pointa je v tom, že existuje i verze za 359.900,- Kč - pořád jako 4x4!

Ale i tak bych popravdě momentálně dal přednost Fiatu Sedici, který se dá, se stejnou výbavou, koupit za 326.400,- Kč... se stejným motorem, pochopitelně.

A ano, pro dost lidí dává cca 4 metrový čtyřkolka s benzínovým motorem kolem 100 koní perfektní smysl...
;-)
Avatar - 3_diamanty
8. 10. 2013 21:28
Re: čo kúpiť?
chcel som napisat ASX-ko ale pozeram ze benzin tam nie je so 4kolkou ale momentalne je skvela ponuka za 1.8 diesel a za 20 800 eur je to zaujimava ponuka so 1,8mickou 110KW dieslom - 4kolka a so 6st manualom [odkaz] .... nuz ale ak to ma byt benzin co je lepsia volba do mesta tak asi potom .... co tak napriklad toto za 19 590 eur enjoy vybava 1,4 turbo 4x4 : [odkaz] .. otazna je tu ale trvacnost turba.... ja by som asi siahol po ASXku v 4kolke diesel ... ten 4kolkam sedi stejne lepsie

este tu mas trax, kaskaja , yetiho... chce to porvnat ceny rozmery ... ale inak bordove ASXko je nadherne ... [odkaz] len tam nemas ten beznin v 4kolke co uz
;-\
Avatar - Ja Prvni 123
8. 10. 2013 21:15
Mně se líbí.. teda - neuráží mě.
A jako auto na levné a spolehlivé ježdění je super!
A jako taková má i rozumnou cenu...
;-)
Avatar - pumpkin
8. 10. 2013 21:11
čo kúpiť?
Pardon za OT, ale príbuzná vyberá crossover/malé SUV, tak čo by ste poradili?
atribúty sú:

-benzín s manuálom (jazdí veľa v meste)
-pohon 4x4 (na chatu)
-trvácnosť (auto na aspoň 10 rokov)
-cenová relácia okolo 20 tis eur
-výraznejšia farba, teda niečo veselšie.

Sportage už nechce, Nivu a Duster tiež nie...
Avatar - 3_diamanty
8. 10. 2013 20:38
Re: toto auto je vyslovene skarede
u nas je novy SX4 cross uz vystaveny v jednom obchodaku.... poviem ti ono tie predne svetla vyzeraju v interieri obchodaku este vacsie ako tu takto na fotkach... doslova obrovsky posobia ako tlama velryby..... nic v zlom ale su disproporcne zvlast v porovnani s malymi zadnym isvetlami a celkovymi kompaktnymi rozmermi auta.... ale to nie je nakoniec problem tohro auta.... predok mi v podstate na tom aute najviac nevadi..... vyzera aspon nezamenitelne ... viac mi vsak vadia zadne partie ktore posobia tak nejako no name..... inkognito a nijako.... doslova to vsetko podciarkuje nevyvazeny bocny profil a zrudicka je na svete.... kvalitou to bude urcite skvele auto o tom nepochybujem... ale.... ale .. je to to ale.... ano ale dizajn dnes predava.... kvalita je dnes uz vsade dost podobna... a ja sa obavam ze dizajn tohto auta bude v reale pre mnohych sklamanim a pojdu skor do kaskaja alebo neskor do novej malej hondy ci hyundaia ktore pridu uz o rok.... suzuki mohlo byt lidrom segmentu a potrapit kaska jale obavam sa ze svoj uzivotnu sancu nevyuzilo... skoda pre suzuki zvlast po odchode z americkeho trhu a poklasu predajov v europe.... fakt to chcelo uz neajku pecku ktora by suzuki nakopla ( nieco ako ma mazda CX5ku alebo novu 6tku ) a oni zrobia takuto zrudu 8-s .... jedina zachrana bude nejaka cierna farba.... alebo modra mozno.... inak neviem neviem... skoda... suzuki mohlo byt lidrom ako kedysi za cias prichodu starej dobrej malej SX4ky, nuz nevyslo to...
Avatar - pelikoš
8. 10. 2013 20:14
Re: S-Cross vs. XV
ten je super a podle mě nejkrásnější suv na trhu :yes: ;-)
Avatar - pelikoš
8. 10. 2013 20:05
Re: Interiér OK, Exteriér KO
zcela vyjmečně souhlas ;-)
8. 10. 2013 19:32
Re: S-Cross vs. XV
Mě se osobně líbí nový X-Trail. Tam ale bude cena jinde ....
8. 10. 2013 19:28
Re: S-Cross vs. XV
Tak srovnání to podle mě zbytečné není, ikdyž uznávám, že je XV dražší. Sociální stupnici nechme stranou, na tu já zvysoka :-) (pro mě určitě řidič Suzuki nebude sociálně níž, než řidič čehokoli jiného). Jenže i v základu má vše potřebné.
S tím pytlem - mám Forestra a pytel mi nevadí, podlaha kufru s gumovou vanou se dá umejt lehce - je to tedy spíš otázkou každého jednotlivce.
Hlavně ale nesouhlasím s tou světlou výškou. 170 a 220 je "šílený" rozdíl a průchodnost zapadlou cestou je nesrovnatelná. Mám s tím vlastní zkušenosti - co sedne na břicho, s tím hne jen lopata...
8. 10. 2013 19:03
Re: Jejda.....
Cena 595k je za benzin 1,6 4x4 s CVT převodovkou v nejvyšší výbavě Elegance + metla + pack Lux. Takovou konfiguraci stávající malá SX4 ani nemá, ceníkově by se tomu blížila 1,6 4x4 manuál v nejvyšší "benzinové" výbavě GLX4x4. která stojí 454.900. Když se připočte metla 13.000, je to za 468k, žádný LUX pack, pokud vím k mání není. Samozřejmě dávám ceníkovou a ne akční cenu SX4, protože na akční ceny S-Cross si ještě musíme počkat. Čili takhle bráno, je to 470k za o třídu menší a míň vybavené auto, s manuálem místo CVT.
Fakticky by takovému SX4 GLX4x4 mnohem víc odpovídal S-Cross 1,6 4x4 manuál ve výbavě Premium za 490k, včetně metly tedy za 505k. Cenový odskok se se pak smrskne na 505 - 470 = na nějakých 35k.

A S-Cross není nástupce SX4, to jen Suzuki udělalo samo zmatek. Stávající krátká malá SX4 se bude vyrábět dál, zřejmě až do doby, než ji nahradí nový malý crossover. Suzuki zatím předvedlo koncept iV.4 (ten je dlouhý 4215 vs. 4120 SX4 vs. 4300 S-Cross, a zůstal mu kratší rozvor 2500), který prohlašuje za nástupce Jimnyho a chce ho dát na trh v roce 2015. Potom prý uvedou ještě "několik dalších" crossoverů.

Doufám, že jsem se do ceníků díval správně, přišlo mi to jako zajímavé srovnání.
8. 10. 2013 18:22
toto auto je vyslovene skarede
myslim ze Multipla, ma nastojneho konkurenta. Tiez PT Cruiser sa nema za co hanbit.
Interier vyzera velmi velmi podarene, na japonca.
Ale tie neproporcne predne svetlomety a extremne sikma predna kapota...Sorry ani zadarmo, ok zadarmo hej, ale nekupujem :-/ Skoda moze to byt kvalitne auto
Avatar - Stefič
8. 10. 2013 17:54
Re: Jejda.....
máš recht. Já tohle auto měl vždycky zařazeno ve škatulce "4x4 za pá šupů". Za 595k se nám tohle lidové vozítko posunulo jaksi do kategorie, na kterou nemá.
Avatar - Stefič
8. 10. 2013 17:31
Re: S-Cross vs. XV
to je fakt, na interiér nejezdí, ale pokud nejsi zrovna finančně dost za vodou, pak si auto za 700k nekupuješ na tři roky. A ono sedět třeba 7 let v tom hnusném a ne zrovna kvalitním interiéru...No nevim. Dle mě kvalitní auto dělá soulad všech aspektů. Navíc za tyhle peníze dělat nejak zásadní kompromysy? Za sebe říkám, ne
8. 10. 2013 17:16
Re: S-Cross vs. XV
Já myslím, že srovnávání s XV je zbytečné, to je značka a model, které stojí na sociální stupnici nad Suzuki - a ceník XV to taky vyjadřuje, protože tam, kde S-Cross cenově končí (580k za maximálně vybavený diesel 4x4), XV začíná (za "nejobyčejnější" benzin). Já si kladu kontrolní otázku: naložím do S-Crossu zablácený pytel brambor a nebude mi ho líto? Odpověď je ano. Na stejnou otázku u XV je moje odpověď ne. Když bereš jako základ "usmlouvatelnou cenu", můžeš si do úvah přidat klidně i třeba ix35ku, která v benzinovém dvoulitru 4x4 stojí asi 540.000 - jsem si jistý, že se dá taky usmlouvat pod 500, nebo vybrat skladovka (a podobně předpokládám i Sportage). Mimochodem u korejek je světlá výška taky 170 mm a nevšiml jsem si, že by si někdo stěžoval, že neprojede k chalupě nebo na parkoviště k vleku. Cena S-Crossu půjde samozřejmě za pár měsíců dolů, to je zcela běžný cyklus - takže se dá očekávat, že z dnešních asi 490k za benzinovou 4x4 si o pár desítek sleze. Zvlášť když oživení automobilového trhu je leda tak na papíře.
8. 10. 2013 16:55
Re: Obludka
Jasně, modré budíky si teď pár redaktorů vzalo na mušku - prvně myslím v hyundaiích - tady to redakce prostě jen papouškuje, aby zůstala na módní vlně, asi se jim nehodí k barvě košile. Můžu porovnat za ty roky budíky různých barev, s modrou není problém, samozřejmě má mít člověk v autě reostat, aby si na dlouhé noční trase mohl budíky setmít. Skleněná šíbrostřecha je jen v příplatkovém packu a souhlasím, že zrovna u Suzuki s jeho indickým image značky si asi většina zákazníků koupí tohle auto na práci a ne na exhibování, na to tady máme jiné, leštěnkové značky. Základní cena je imho nastavená "vyčkávavě" - trochu směrem k Dusteru, trochu směrem ke Qashqai - a hlavní dovozce čeká, co na to český trh. Tipuju s ohledem na trvající hospodářský útlum, že se za pár měsíců cena skulí směrem k Dusteru, a přitom cestou hodí pár klacků pod nohy korejským dvojčatům. Aby bylo jasno: S-Cross je a imho měl by zůstat cenově nad Dusterem jako náročnější alternativa lidové čtyřkolky.
8. 10. 2013 16:40
Re: Interiér OK, Exteriér KO
Mě přístrojovka připomněla primeru z roku 2002. Možná to někdo považuje za pokrok, ale od auta za 600 papírů bych čekal více.
8. 10. 2013 16:27
Re: Obludka
Ano, tohle už není design pro Evropana. Asiec, jak vyšitej.
Avatar - Jaros71
8. 10. 2013 16:25
Re: S-Cross vs. XV
Za tyto peníze jasně SUBARU..! ;-)
Italský design předchůdce totiž Suzuki zoufale chybí.. :no: :-!
Je už zbytečně dlouhé..staré SX4 kupovaly ženské do města..
Dámám se líbil i ten design , toto je trefa vedle.
Ale design interieru už je slušný. To je zase posun..
Pro rodiny je zase moc malé.
Ani jsem nepostřehl jestli ty litry kufru jsou s rezervou???
Na Yeti nebo XV tedy podle mne nemá!!
Ale pokud sundají tak 100 tis.. ;-) mohly by prodeje být zajímavé.
Konkurence je velká!
8. 10. 2013 16:25
Re: SX4
Výška 1575mm, 3250ot při 130km/h, čtyřkolka a necelých šest litrů, páni to musel mít v zádech tajfun nebo tsunami. Nesekl se autor náhodou o litránek?
Avatar - JuckiCZ
8. 10. 2013 16:18
Re: Obludka
V modré je problém z fyziologického hlediska. Lidské oko jednoznačně nejlépe snáší zelenou (ostrost vidění, únava,...), docela dobře oranžovou a skoro nejhůř modrou.
Zkus se podívat unavenej na modrou svítící ceduli a uvidíš, jak se Ti okraje zozpíjí až za ceduli, tohle se Ti se zelenou (u oranžové by to mělo platit stejně) nestane ;-).
8. 10. 2013 16:06
Jejda.....
tak jsem se na nové SX těšil. Nevypadá ono věru zle......No a tím to asi tak - jak bych to - No jejda..... Mám Japonce rád. Moc rád. I ten design bych tak nějak jaksi ehm - zkousl.... Jenže - Tenhle sexík - je trošku placebo. Ani rybišká, ani rak. Systém pohonu AllGrip - je fajn a myslím, že člověka nezklame(tedy pokud nemá přehnaná očekávání, jako vyškrábat se v zimě na Sněžku. Ale je to klasické městké SUV(možná SUT - kdo se má v těch zkratkách sakra vyznat....)
Jen zase - Suzi má dost lidí ve spojení se 4x4 nějak v mozkovém kmeni spojenou s výlety mimo cesty. Jasně - to je neuživí, ale řešení spodku je krokem zpět - rozuměj do města - proti předchozí SX4. Lízátka, nižší prahy - prostě do pole či lesa se to podívá maximálně tak na houby u silnice a tím to hasne. Kdo chce přejet nahráblou hranku sněhu na parkovišti od pluhu, tak riskuje, že to orve sakum prásk.....
Navíc - cenovka - ale jo - už jsem si zvykl, že japonci jaksi nadsazují cenu a vydávají mezikousky za dospělce - alespoň cenovkou. Jestli bych měl do tohoto auta vrazit přes půl míle, tak raději koupím socku Forestera..... Suzi s tímhle autem na trhu díru neudělá. Své majitele nezklame, ale netvrďte mi prosím, že je to kladivo(ani kladívko) na Jetíka či Tikuánka.... není. Své kupce si najde, ale mnoho jich nebude....
A ještě něco - jestli bych si měl vybrat auto 4x4 v této kategorii na zimní "dostání se" do města z vísky - tak jdu do Dacie Duster v benzínu. Bez uzardění a za polovinu ceny....
8. 10. 2013 15:34
Re: Obludka
Tak předchozí SX4 byl ItalDesign, mistr Giugiaro...tohle je střela mimo...
8. 10. 2013 14:51
Re: S-Cross vs. XV
U mně teda vzbuzují úsměv na líci jiné věci, než sousloví, které jsem použil, ale co člověk, to názor. Samozřejmě Tiguan tady je, ale já 1) mluvil jinými slovy o tom, že S-Cross za 600 je hloupost 2) za těch 700 jsou tady lepší volby, třeba Forester. Jistě, interiér má Tiguan o něco kvalitnější, ale na ten auto nejezdí, tedy aspoň podle mně ne ;-)
Avatar - Stefič
8. 10. 2013 14:45
Re: S-Cross vs. XV
pojem "mechanická spolehlivost" u mě vzbuzuje úsměv na líci. Navíc nechápu, kdo normální by za 600k koupil tuhle krabičku, když za 700k lze pořídit Tiguan s motorem silnějším o 30kW a naprosto nesrovnatelně lepší kvalitě všeho. V Suzuki jsem už seděl a děkuji pěkně. Nejsem tak bohatý, abych si kupoval....Suzuki
8. 10. 2013 14:32
Re: S-Cross vs. XV
Můžu se zeptat co Tě k takovému přesvědčení vede? Jak bude vypadat příští generace se ještě neví, navíc, japonská atmosféra v Suzuki, která podle všeho moc nežere vs. turbomotory od Renaultu v Nissanu? Myslím, že kdo hledá mechanickou spolehlivost, bude mít tak nějak jasno
Avatar - chup44
8. 10. 2013 14:12
Motor
Na 1.6 jazdím v súčasnej SX4 a je pravda že by sa mu zišlo viac výkonu...Ale...Je to spoľahlivá atmosféra s reťazou a keď ju vytočíte tak je s ňou radosť a nezoberie si zato 10 litrov,ani 8...Ja som mal pri dosť dynamickej jazde mimo mesta (predbiehanie kde sa dalo,vytáčanie) spotrebu 6,9 a to som to auto vôbec nešetril,v meste je spotreba 6,5 a mimo mesta keď idem na spotrebu tak sa dá aj za 5,2 ;-) Nato že má auto iba 5 stupňovú prevodovku je to super.Bohužiaľ,ľudia aj u náv vo firme sú "zhýčkaný" na turbomotory
8. 10. 2013 13:24
Re: Obludka
Cenu podle mně ani stahovat nemusí, základ je naceněn velmi dobře, nutno vzít v úvahu, že toto byla typická novinářská masírka. Co se týká testu, tak ok, jen nevím, co vadí na modrém podsvícení budíků, za mně je to naopak plus. Panoramatickou střechu si taky objedná minimum lidí, takže ani s tím místem vzadu nebude problém.
Avatar - 3_diamanty
8. 10. 2013 13:20
Re: S-Cross vs. XV
pockajme si aj na novy kaskaj.... nieco mi hovori ze bude opat jasny lider ;-) a meno ma nissan skvele... zakaznici sa k nemu opat pohrnu :yes:
8. 10. 2013 13:15
S-Cross vs. XV
Já osobně si dokážu představit spoustu lidí, kteří potřebují na zimu něco s 4x4 a "břichem" výše nad silnicí, aby nebyl problém projet zavátou silnici nebo cestu domů (alespoň u nás dost častá situace). A v benzínu, protože jezdí do práce, na nákup, prostě do 20 km a vypnout motor. V tomto případě není moc co na výběr, pokud nechci hodně překročit 500 t. A tady jsem doufal, že S-Cross bude to "pravé ořechové", jenže ta světlá výška !!!! Velká škoda :-( . To auto se nebude prodávat v TOP výbavě, tím pádem bude místa i vzadu dostatek a kdo by skousl design, pro toho by to byla skvělá alternativa. V tomto případě je ale lepší volbou XV - světlá výška bezkonkurenční, redukce, slušná výbava, mechanická čtyřkolka a do 500 t. se sehnat dá. Nic lepšího mě nenapadá... (pro někoho ještě Duster nebo SX4)
Avatar - 3_diamanty
8. 10. 2013 13:13
vzhlad tohto auta je dost zavisly
od vyberu farby a kolies..... napr v tomto farebnom prevedeni sa mi teda vobec nepaci [odkaz] ale staci zmena farby [odkaz] a je to celkom iny pohlad

paradoxne mi na tomto aute vadi viac zadok ako predok... ono totizto tie predne partie aj napriek tym podivne velkym svetlam aspon vyzeraju tak nejake jedinecne a vieme ze je to suzuki ale zozadu nebyt loga suzuki tak veru ze neuhadnem o ake auto ide ;-\ ,zadok je nejaky nemastny neslany.... bocny profil tiez akysi divny .. razvor mohol byt dokonca aj vacsi si myslim ....

ono svojich zakaznikov si to iste najde vdaka klasickej atmosfere a solidnej technike a vdaka dobremu menu suzuki v autach triedy SUV a cross... ale stejne som trosku sklamany z auta ako celku.... cakal som krajsi dizajn a aj interier.... suzuki sa mohlo uz trosku dalej posunut vo svojom dizajne, toto mi pride ze sme stale kdesi v 90 rokoch ... trosku viac odvahy by to chcelo
8. 10. 2013 11:58
Re: Obludka
Za mě povedená evoluce předchozího prcka.
SUV mě neberou, ale tohle si mi - jak technicky tak designově (IN/EX) líbí.
Jestli je pro tebe brundibárem, v pořádku - jak Suzuki ocení trh necháme na kupujících. Podle mého pokud trochu stáhne cenu - má rozhodně velkou šanci, stejně jako předchůdce...
Avatar - pumpkin
8. 10. 2013 11:46
Zbohom taliansky dizajn
Minulá generácia po dizajnovej stránke nastavila latku dosť vysoko. Giugiaro spravil príjemnú, len pomaly starnúcu karosériu a v kobinácii s dobrou cenou sa tento malý crossover stal u nás bestsellerom.
Nová generácia pôsobí dosť rozpačito, ale funkčne. Cestou do Frankfurtu som napočítal aspoň 10 kamiónov s SX4-kami. Neviem či len napĺňajú sklady, ale mysím že bude mať opäť úspech. Interiéru ozaj nie je čo vytknúť, osobne mi ale vadia tvrdé plasty a lacno pôsobiaca výplň dverí. To už mohli s novou generáciou odstániť...
8. 10. 2013 11:46
Re: PREKVAPIVE DOBRY TEST
Souhlasim. Tmava Suzuki slusi. Co se tyce terenu, malokdo se s crossoverem podiva dal, nez na polni cestu k jeho chalupe. On ani Yeti neni zadny terenak.
Avatar - 3_diamanty
8. 10. 2013 11:31
Re: Interiér OK, Exteriér KO
ono ani ten interier nie je nejako uchvatny... tak povediac uz teraz je kdesi za zenitom.... suzuki trosku zaspalo... na nejaky trhak to nevidim,,,,, kaskaj moze byt v klude a ked pride novy kaskaj uz coskoro tak suzuki si asi ani nepipne ;-\
8. 10. 2013 11:20
Re: Interiér OK, Exteriér KO
presne tak, to auto by bolo fajn, nebyt toho otrasneho predku.
co sa tyka exterieru, jedno velke sklamanie :no:
8. 10. 2013 10:53
Interiér OK, Exteriér KO
Vnitřek je opravdu povedený, hlavně středový panel s rádiem, ten se mi líbí moc. Modré budíky v kapličce se mi už tolik nelíbí, ale té modré tam není tolik aby to vadilo. Ten čumák je ale děs, celý mi to přijde takový rozšklebený..
8. 10. 2013 10:35
Obludka
Jakkoliv byl předchodzí model takovým pěkným cumlem, designérům se z jeho přitažlivosti nepovedlo do nástupce přetavit snad nic. Uklizenej interiér je alespoň chabou náplastí na nevzhledný proporce s obrovským a těžkým předkusem přídě. Vůbec nezpochybňuju technický přednosti SX4, ale absolutně nic mě neláká si ho projet. Konkurence může v klidu spát...dokud Suzuki výrazně nesundá cenu, aby kupující oželeli alespoň náznak líbivosti a byli ochotni utratit dle mýho do 400kkč za tohoto brundibára. Je mi líto, ale po Kizashi jsem čekal něco stejně povedenýho. Tohle snad nerozřepe kolena ani ošklivce ix35...
Avatar - 3_diamanty
8. 10. 2013 10:32
Re: PREKVAPIVE DOBRY TEST
no v terene ak vezmeme do uvahy 4kolkove verzie tak bude yeti urcite na tom lepsie ako toto suzuki plaziace sa po zemi s velkymi prevismi karoserie, yeti je vedla tohto doslova offroad

ale ak beries auto na jazdu po ceste tak tam sa to moze obratit v prospech suzuki :yes:

inak tmava farba tomuto autu sedi.... v tej zelenej zabackej svietiacej vyzera to suzuki priserne.... ale v tmavej farbe je to podstatne znesitelnejsie a povedal by som celkom ok :yes:
8. 10. 2013 09:31
PREKVAPIVE DOBRY TEST
Auto vypada k svetu. Snad se mu povede. Osobne bych mu dal prednost pred (dle meho) vzhledove zkazenym faceliftoanym Yetim.
8. 10. 2013 09:19
SX4
prosím Vás pri 130 spotreba necelých 6 litrov !!?? tak to je supermotor..a ešte MPV etc.. :yes: