Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: TEST Škoda Rapid Spaceback 1.2 TSI – 1 : 0 pro hatchback

Škoda nám již několikrát dokázala, kdo je na českém trhu lídrem. Rapid s novou karosářskou variantou skvěle vychytal většinu nedostatků liftbacku a přidává i něco navíc.
Zpět na článek
13. 3. 2014 07:42
1,2 TSI
já bych do toho dal nějaký 0,8 TSI a přidal šlapky.... >:D
10. 2. 2014 20:41
Re: Lider na trhu?
Hyundai chce jen prorazit a zviditelnit se. Pak se na to zase vykašle.
10. 2. 2014 20:36
Re: lež jak prase
Všechny škodovácké motory žerou olej. Když jsme reklamovali, řekli, že to je normální a je to také uvedené v manuálu. Měli pravdu. Zdůvodˇnovali to tak, že jejich motor je jedinný OK, protože motory jiných značek jsou netěsné a olej se v nich ředí naftou, proto neubývá. Ke spotřebě zse měli výmluvu, že se to měří za podmínek dle evropské normy, spotřeba je tak v pořádku a případnou reklamaci si tedy musíme zaplatit. Informace přímo ze škodovky. I s tou vodou máme stejné zkušenosti, ale prý je upozornění opět v manuálu - zase měli pravdu.
10. 2. 2014 20:28
Re: lež jak prase
Také plný souhlas. Jen přidávám, že Fabií (honosně nazvanou Monte Carlo) nechtěl nikdo jezdit ani jen ve dvou.
10. 2. 2014 20:25
Re: Naprosto uhozený článek...nebo placená reklama?
Placená reklama. Rapid se srovnává se silnějšími auty s 6M, které mají také na rozdíl od něj dospělý podvozek a jsou širší. Také výbava Rapidu je žalostná a jeho šířka konkuruje Harley. Náklady na servisní prohlídky daleko nejvyšší a také vede cenou :no: Mám takový dojem, že auta Škoda musí být předražená, aby Volkwageny mohly s cenou dolů.
4. 2. 2014 18:31
Naprosto uhozený článek...nebo placená reklama?
Pánové, tak dodnes jsem auto.cz rád, tahle reklama je ale opravdu nechutná.

Jsem normální člověk a ne blbec, abyste mi napsali, jak je nový RAPID super a mám za něj dát 350tis. To auto bych cenově viděl konkurenceschopné za 250tis. Jsem pro Rapid asi ideální zákazník, 30-tník co se kouká po naprosto průměrném dalším rodinném voze na otloukání do víru velkoměsta, hory, práce atd... a nechce ze něj moc utrácet. Ne že by neměl, ale nemá potřebu. Zjistil jsem, že je pro mě auto jen přibližovadlo a serepetičky nevyužiju (pro rejpaly - jezdím MB C220 a 911tku mám na víkendy).

Rapida jsem si proklepnul už dříve, na Spaceback jsem se těšil. Nicméně přesto jsou Škodováci mimo mísu, jestli si myslí, že mě na tuhle slepeninu nalákají za takové peníze. Za 299tis jsme do rodiny pořídili Ceed 1.4 s klimou, elektrikou, mlhovkama, liťákama a parkovacími senzory. Uvnitř se cítím útulně, materiály neurazí, kožená hlavice a kožený volant hezky padnou do ruky, za ty peníze cítím z auta kvalitu a trvanlivost, místa dost, hlavně se netlučeme loktama, podvozek hezky žehlí a rezervy má na takový utrápený motůrek až až. Rally s podobnýma autama nikdo jezdit nebude :D Co mě mrzí je jen naprosto mrtvé odtažité řízený...kam se ty auta hrnou :( Samý EUROnormy a elektrika :( Aspoň že z jednoduchého 1.4i nemusím mít strach kolik z tisíců součástek se rozsype.

Naproti tomu když jsem sednul do Rapida, připadal jsem si jak socka, která má platit za českou značku. Kvalita? Kde? Po propadácích s TSI jsem měl strach cokoliv v benzínu od škodovky koupit. Že teď dávají rozvod řemenem....to je novinka. Problémový řetěz? Mám ho v mercedesu co má 280tis, mel jsem ho v Civicu 2.2 se 150tis a nikde problém nebyl. K tomu si připočtu oholenou výbavu škodovek, příplatky za samozřejmé blbosti a plastové otřepy na lacine vyhlížejících plastech.

Škodovko, ne díky. Jsem patriot...proto jdu do konkurence, abyste se měli snahu zlepšovat. Je mi líto, jsem taky jeden z těch, díky kterým Vám padají prodeje. Korea se nemá za co stydět, navíc nám dala 7 let záruku.

A premiový servis Škody? Nenechte se vysmát.... je snad normální jezdit s autem do servisu. Jde pak jen o to, jací v něm dělají lidi. Nevšiml jsem si, že by ve Škodě dělali "nadlidi" a dělali "nadauta". Toho si všiml asi jen autor článku. Fuj, už to nejsou recenze.
24. 11. 2013 09:53
Re: lež jak prase
Plný souhlas!!! Octa ani Rapid nejsou hodny tech peněz, které za ta auta Škoda požaduje! Druhá věc je, že to někteří lidé akceptují!! Osobně jsem jezdil dlouho služebně s Octávií a Fabií a musím říct, že bych si je nekoupil ani náhodou, protože jsem poučen. To je vždy o osobní zkušenosti a ta je nepřenositelná. O tom, že jsou tato auta drahá, už ani nemluvím (po nových modelech je to tvrdá realita a není lží, že chce v cenách překonávat škodovka, svůj rodinný německý koncern) a do toho zapadá filozofie pod kterou nyní designově mění škoda své showroomy!!! Že by se chtěla do budoucna oddělit od VW??? Už aby to bylo.
23. 11. 2013 17:49
Hatchback: 4-
Malá octávka, úzká a drahá. Nechápu proč toho Rapida srovnávají s Golfem, obzvlášť, když cena testovaného vozu je:Testovaný vůz s výbavou 454.000 Kč (1.2 TSI / 77 kW Elegance), což je hodně drahý auto. Na Golfa nemá dnes cenově ani octa3. Když si koupíš nového Golfa Varianta v Highline, 1,4 TSI 140 koní, multilink, velmi kvalitní interiér jaký mají vozy střední třídy. Takže na octu i rapida sere bílý tesák!
2. 11. 2013 12:38
Re: lež jak prase
jen jsem konstatoval, že TSi od VW mají velkou spotřebu, jinou než uvádí v papírech.Prostě je to obchodní tah.Ty peníze co vrazili do vývoje se musí vrátit. To je jako TDi PD. Když jsme kupoval octavii II TDi PD 103kW, tak mi v prodejně říkali je to super motor. Od začátku to žralo 1 litr oleje ,na 10000km, Při 50 000 km to začalo brát vodu 0,5 litru na 10 000 km. Jinak mám jednostránkový seznam co se mi na octavii všechno podělalo.
Avatar - Sumi2000
1. 11. 2013 23:15
Re: lež jak prase
Asi ti tam nedali motor.. >:D
Ne každé auto má 1000k... :-)
1. 11. 2013 19:00
lež jak prase
Právě jsem absolvoval Golf + , 1000 km po německu.(má najeto 3000km). Ten motor nejede a žere jako prase, při dálniční 130 km/hod. 7,8-8 litrů/100km (měřeno podle nádrže). Na normální silnici se s tím vůbec nedá předjet. Lépe jel i žigul 1500.5,5 na 100. Tak to tlačili nebo jeli na odtahovce.
1. 11. 2013 09:13
Re: škoda-auto.cz
Klidně je zde nastiň, ať víme s kým se bavíme, kolik aut má prodávat a jakou image má mít, postkomunistická automobilka. :-!
1. 11. 2013 08:55
Re: Pokrok v pojetí Škody
Ve srovnatelné fázi životního cyklu byl Tour dražší než výrazně vybavenější Rapid Ambition Fresh.
1. 11. 2013 08:54
Re: Pokrok v pojetí Škody
I když budeš chtít srovnávat poslední výprodejovou akci z počátku roku 2012, tak stále platí, že:

a) paket nebyl v základní výbavě a stál 15 000Kč
b) motorizace 1.6/75kW s paketem Plus vyšla na 279 900Kč

Uváděný základ je poměrně dost vzdálený od téhle i původní částky. A když jsme u toho opěvování Touru, tak jen pro doplnění dodávám některé zajímavé položky z ceníku:

- boční airbagy 10 900Kč
- boční a hlavové airbagy 20 900Kč
- ESP 13 000Kč
- mlhovky 5 000Kč

Dnešní výbava Active Fresh je s výjimkou litých kol a uvedených bezpečnostních "drobnostní" prakticky na chlup shodná s výprodejovou Tour Trumf Plus. Jenže Rapid jaksi nabízí i verzi Ambition Fresh a postupem i u něho přijdou další snížení ceny, že..
31. 10. 2013 21:19
Re: Lider na trhu?
A to si jako myslis, ze tohle je jen u Skodovky? Ze jina automobilka nema sponzorske aktivity, ktere slouzi k vytvareni jejiho image? Nebo to jsi tak omezeny a zamereny jen na plivani na Skodovku? Pokud se jim dari, pak nevidim problem sponzorovat rally, MS v hokeji atd. Jo, takovy Ford z rally odesel, protoze si to nemuze financne dovolit, a takovych z rally odeslo...Hyundai chce naopak do rally vstoupit, to asi podle tve teorie zdrazi i30 ne? Nic ve zlem, ale kazdy zamestnanec by rad vyssi mzdu...to je logicke...ale treba se najde nekdo, kdo by se rad vzdal casti sveho platu, aby snizil celorepublikovy prumer a byl solidarni s temi, kteri ani na prumerny plat nedosahuji (osobne o tom dost pochybuji). Pokud chce nekdo nadprumerny plat, tak hold musi vedet, co je treba pro to udelat a ne jen napsat "kdyz oni maji nadrumerne platy a ja jim to vsechno platim, kdyz si koupim tu predrazenou skodovku" :-)
Avatar - rohYpnol
31. 10. 2013 20:39
Re: Pokrok v pojetí Škody
Rozlišuj dva příběhy - jeden píše Škoda, ten druhý je o zákazníkovi. Nikde nepíšu, že z pohledu zákazníka byla O II Tour výhra ;-)
Z druhé strany - ze strany Škody šlo o jednu z nejleších nabídek. Na vnitřní šířku Octavie II a bytelnost můžeš u Rapidu zapomenout stejně jako na kvalitu plastů. Víceprvek vzadu dnes prakticky nedostaneš ani v Octavii III...
Octavia II Tour měla obstarožní 8V 1600ccm (za mírný příplatek) a dost chudou základní výbavu, která ale s paketem Plus (což bylo 99% skladovek) nebyla o nic moc horší než co předvádí Rapid...

A že i podle mě byly lepší volby? Ano, byly. Ale zaměřeno na Škodu samotnou - myslím, že nikdy nic lepšího (cena/výkon) nenabídla...
31. 10. 2013 20:34
Re: Cena!?
Fobii v holobytu bys kupoval za 400 tycek jako kdysi... :-) do dnes nepochopim meho byvaleho kolegu, ktery vyflaknul za Fobii v kombiku v r. 2004 (1.9TDi) 550 klacku... 8-s
31. 10. 2013 20:30
Re: Lider na trhu?
Skoda Superb je tiež len ďaľší transformer Octavie! A tomuto marketingovému oblbovaniu uverili už aj v Škodovke! ;-\
31. 10. 2013 20:25
Re: škoda-auto.cz
Úspěch má trochu jiná měřítka... :-!
31. 10. 2013 20:23
Re: Lider na trhu?
Gilgit, máš plat robotníka alebo menežera? ;-)
31. 10. 2013 20:11
Pan Jungmann a Pražský výběr ...
...
Znal jsem jednoho takovýho chlápka
Co moudrosti moc nepobral
A studu ani kapka a lhal ...

P.S.
Pán Jungmann, prepáčte, tie henleinovské bokombrady su už dávno out!
31. 10. 2013 18:00
Re: Pokrok v pojetí Škody
Zajimave, ze na tu octavku tady plival kdo mohl. Ze prej zastarala, nejede, bez vybavy, predrazena, megane lepsi, i30 lepsi atd.
31. 10. 2013 15:34
Re: Lider na trhu?
Kolik by asi stálo oplastování těch lakovaných dílů? Ne, ne, tuto argumentaci nelze brát v potaz. Jediné, co lze kvitovat s povděkem, je zlepšení jízdních vlastností, což sice není málo, ale faktem je, že proti konkurenci nenabízí Rapid SB nic zvláštního. Navíc, ty řeči o "skvěle naladěném posilovači řízení" si pánové mohou nechat, všichni víme, že většina modelů VW Group má řízení přesné, ale odtažité. Styl jakým o tom informovali páni redaktoři vybízí k porovnání s leadery segmentu a v takovém případě, přiznejme si, by Rapid byl poražen na hlavu.
31. 10. 2013 15:18
Re: Lider na trhu?
Jsou brány v ČR. Co mi je nějakého koncernu v Německu, když bydlím v ČR a kupuji auto v ČR. Jsou 2x vyšší než je průměr. K tomu různé benefity atd.
Avatar - rohYpnol
31. 10. 2013 14:50
Re: Novinářské fiasko
ani jedno, byl jsem se Rapidem projet.
Avatar - twistedTSD
31. 10. 2013 14:37
Re: to je sila
Chtěl bych vidět člověka, který se rozhoduje mezi Polem a Rapidem...
Avatar - twistedTSD
31. 10. 2013 14:35
Re: Pokrok v pojetí Škody
Ano, světe div se, přínos Rapidu je ve vyšší marži a menším kanibalismu Octavie. Škoda potřebovala postavit model, který bude technikou, rozměry i materiály více odpovídat svému zařazení.

V jednom směru, a u rodinného vozu dost podstatném, tu ale přesto posun je. Tour na rozdíl od Rapidu neoplýval nijak úchvatnou bezpečností ani bezp. výbavou v základu.
31. 10. 2013 14:32
Re: škoda-auto.cz
Jasně. Vždyť také můj první příspěvek byl jen takovým doplněním - nepřel jsem se. ;-)
31. 10. 2013 14:00
Re: Recese ve vývoji škodovek
No vidis a jeste si dotycny musel pomahat vyberem fotky vybavene Skody proti nevybavene Dacii >:D
Avatar - rohYpnol
31. 10. 2013 12:43
Re: Recese ve vývoji škodovek
on je Rapid na cenové hladině Sandera/Logana??? Až bude, pak bude tohle porovnání dávat smysl :no:
31. 10. 2013 12:30
Re: škoda-auto.cz
Malá česká duše nedokáže překousnout, že Škodovka má za hranicemi úspěch... :-!
31. 10. 2013 12:29
Re: škoda-auto.cz
Napsal jsi naprosto to samé, jako já v prvním příspěvku. ;-)
Avatar - Julča
31. 10. 2013 12:05
Cena!?
Umíte si představit kolik by stály brambory, maso,mléko a zelenina nebýt dovozů!? A kolik by stály Škodovky nebýt Hjundé a Kie!? Ani si to neumím představi!? >:D
31. 10. 2013 11:46
Re: škoda-auto.cz
Člověk který ví a zná realitu chápe, že podobnou slevu dostane i u většiny konkurence. Nic jiného jsem tu ani nokomentoval :-!

Kdo pochopit chtěl, pochopil.
31. 10. 2013 09:33
Re: Lider na trhu?
Ty vysoce nadprumerne platy jsou brany v ramci koncernu nebo celeho automobiloveho prumyslu? :-) Ze bych tam sel delat, kdyz se maji tak dobre >:D
31. 10. 2013 09:12
Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse.
Avatar - keettyy
31. 10. 2013 09:07
Re: cena
Tak se podívej na německý ceník. Rapid je tam o dost dražší, jako všechny modely. ;-)
31. 10. 2013 09:06
Re: škoda-auto.cz
Přitlač, ubožáku. :-! :yes:
Avatar - keettyy
31. 10. 2013 08:22
Re: Pořád dost drahý..
Prosim Vás podívejte se na ceník, Rapid Spaceback je stejně drahý jako Rapid, jsou to pořád stejné akční modely- Active Fresh, Ambition Fresh atd. Nevím přoč tady řešíte základní ceny, ty jsou hlavně pro ne-retailový zákazníky. Opět debata o ničem... :no:
31. 10. 2013 07:38
to je sila
je zaujimave, ze to iste auto, je v interiéry o dobry kus uzsi
vid test SEAT Toledo [odkaz]
toto je iny asi Skodovkou zaplateny clanok. a uz vobec nerozumiem porovnanie s I30, Ceedom apod. jeho konkurenti su Ibiza, Toledo, Polo.. klobuk dole
31. 10. 2013 06:57
Re: Odhlučnenie ako vo Felicii
To je blbost, ty plechy nejsou holé, ale natřené! Lépe se tak udržují (stačí mokrý hadr) než všelijaké ty nesmysly. které je nutno vysávat atd. Ale špunty do uší jsem v konfigurátoru příslušenství nenašel, budou tedy asi v ceně, což omlouvá její výši.
31. 10. 2013 06:50
Re: Lider na trhu?
Tak s koupi ještě chvíli počkej. Škoda již připravuje nový model s pracovním názvem "ÁMEN". Jinak - kdo si koupí škodovku, ten se musí zbláznit, když vidí co všechno musel s ní zaplatit: odborné redaktory všech možných odborných a nestraných médií, Tour deFrance, hokej, rally, sponzoring všeho možného i nemožného, vysoce nadprůměrné platy ve škodovce, odboráře atd.
31. 10. 2013 06:41
Re: Tak to je síla, příště číst pozorně u VW-Škoda
Těch 1600,-kč je rozdíl mezi standardní výbavou, tj. sadou na opravu pneumatik a rezervou včetně demontáže sady na opravu pneumatik včetně kompresoru a montáže rezervy do kufru. Není to tedy cena za rezervu a hever.
31. 10. 2013 05:53
Re: škoda-auto.cz
Opravdu žádnou... :-! To jsou jen choré představy malé české duše :-!
30. 10. 2013 23:41
Re: škoda-auto.cz
ty ze mas prakticke zkusenosti? a s cim ty jelito. leda tak se stolici. ridka a tuha je to jedine co bys jeste tak zvladnul
Avatar - .StenLi.
30. 10. 2013 23:41
Lider na trhu?
S touto cenovou politikou skoda uz dlho lidrom na trhu nebude.. ani na takom na kufor uchylnom akym je CS trh.. Ak ma byt tento uzky na dlzku pretiahnuty kompakt brany do rovnakej triedy ako Octavia.. kam sa cenou aj tlacii tak nema sancu.. vsak je DRAHSI ako jeho vacsi brat GOLF pri rovnakej vybave a to dokonca s TSI s problemovou retazou a s vyssou spotrebou.. uplne nepochopitelny je kazdy predani kus Rapidu a Vesmirneho zadku.
30. 10. 2013 23:37
Re: 1. na webu?
Taky se mi nelibi pojmenovani *konkurencni redakce* Zni to hnusne. Zkuste nekdy sve zavity vice prohnat a spolknout jedovatou slinu, trochu te vstricnosti projevit. Za me rikam, test je test. Nekomu na to staci den v italii, jiny zase vyzaduje tyden v cechach. Dulezity jsou poznatky a text samotny.
Ten test mi pripomnel 90 leta, kdy jsem bezel coby mladik do trafiky pro novej autotip, kde felda ve srovnavackach porazela vsechny na hlavu. Dekuji, ze jsem si to mohl znova prozit. Po hledani pih na krase u novyho bavoraka vystrihnout chvalozpev o ceskym lowendu, klobouk dolu :)))
30. 10. 2013 22:52
Re: škoda-auto.cz
Člověk, kterej ví a zná realitu, nemá potřebu tímto způsobem diskutovat o cenách Rapidu. Jakkoliv se to může zdát slušné a "věcné", znalému to pouze řekne, že onen diskutér nikdy nebyl v salonu škody. Zde jsem přečetl stohy teoretické věcné diskuze, ale život není teorie, to je praxe. A praktickou stránku problému zde popsal Pája. Nic jiného jsem tu ani nekomentoval. :-!
30. 10. 2013 22:13
Re: Už vím,kde vzali tu cenu...
To platilo tak v dobe Golf IV, ktory tiez patril medzi problemovych pacientov.
... a samozrejme este sa stretavaju majitelia Alf 159 u jedneho kuchaca DPF. Znama firma na Alfa fore, ale to uz je taky udel tych aut, ze si ich kupuju (ako ojazdene) mladi siltovkari, ktori maju ostatnych "na haku".
30. 10. 2013 21:52
Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse.
Avatar - grifith
30. 10. 2013 21:47
Re: 1. na webu?
Nemá cenu se s váma dohadovat, když tomu nerozumíte, raději nepište. Já to určitě víckrát opakovat nehodlám a když je někdo natvrdlý, pak je to zlé 8-s
Ještě jsem od vás žádný test nečetl, klidně sem na něj dejte link a popište nám vaši práci >:-[] Osobně se nedivím, že kvalita testů se dostává tam, kde se nachází nyní. Pokud to testují tací experti jako jste vy, tak to s pánem bohem.
30. 10. 2013 21:35
Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse.
30. 10. 2013 21:06
Re: drahe drahe drahe a este raz drahe auto
topper - 1,2TSI 63kW vo vybave ambition plus - automaticka klima, palubny pocitac s velkym DOT displejom, cuvacie senzory, interier s listami, metaliza, hlinikove disky, plnohodnotna rezerva, sada zimnych gum na diskoch...12900euro.
Avatar - Ada je zase tady
30. 10. 2013 20:58
Re: no prosim a sme zase doma
na hrubý pytel patří hrubá záplata :-!
Avatar - Snooob
30. 10. 2013 20:51
Re: 1. na webu?
Je vidno, že o testovaní áut toho moc neviete! Auto (jeho jazdné vlastnosti, komfort a pod.) spoznáte za pár hodín a niekoľko stoviek kilometrov.

Otázka! Ak má pán testér auto na 1 týždeň, čo myslíte, že s ním robí?!
30. 10. 2013 20:45
Re: Tak to je síla, příště číst pozorně u VW-Škoda
Cena je ok, ale nastesti cast automobilek tuto vybavu nepovazuje za nadstandart za ktery je nutno priplacet. ;-)
30. 10. 2013 20:33
Re: škoda-auto.cz
Nevšiml jsem si, že by tady nad tabulkovými cenami Rapidu kdokoli skuhral. Já jsem si pouze všiml, že zde o cenách Rapidu několik lidí věcně a slušně diskutuje. :-!

A somozřejmě i o testu, který je, dle mého, ale jak to čtu nejen dle mého, názoru to nejhorší co se zde na ACZ urodilo.
Avatar - KubikCv
30. 10. 2013 20:32
Re: Tak to je síla, příště číst pozorně u VW-Škoda
kolik stojí 15ka pneu? kolik disk? a kolik hever? zas tak hroznej příplatek to není..za jistotu :yes:
30. 10. 2013 20:27
Re: Škoda té levnosti
miro68, až na ten takzvaný bonus. V Malajzii vyrábajú tiež bonusové adidasy, pumy, ... Už vo výrobe tam vešajú cenovky s dvomi zľavami. V obchode potom otvoria škatule a nalepia tam ďaľsie. Potom ich perom preškrtajú, aby to vyzeralo autenticky - že aká fasa cena! ;-)
30. 10. 2013 20:13
Odhlučnenie ako vo Felicii
Pohľad do kufra hovorí jasnou rečou. Hole plechy a sololit.
Blamáž je však to, že aj v Octavii je to urobené rovnako.
:-(
30. 10. 2013 20:08
Re: no prosim a sme zase doma
Ale no tak.... :-!
Avatar - BruceWayne
30. 10. 2013 19:46
Tak to je síla, příště číst pozorně u VW-Škoda
Kur.va VW-Škoda je opravdu zralá na bankrot-a proč NE. Chtít za rezervu a hever 1600.-Kč je drzost, kterou jsem nikde nezažil. Jo, před lety jsem chtěl zadní stěrač na Oktu 2 a stál mě "bídných" 6500.-Kč. Jo tenkrát byla top, ale .... Dnes do autohaus VW-Škoda ani nekouknu. :no:
Avatar - BruceWayne
30. 10. 2013 19:33
No tak je tomu tak
Jednička to určitě bude, ale kde ji najdu nevím?? Opravdu se tohle montuje v cz?? Myslel jsem, že Dacia má výrobnu v Rumunsku :-! Tak asi omyl, ale ta podoba je ....
30. 10. 2013 19:17
Re: "Trapné"
Je to takovy popleta(l). Ve chvili, kdy se chtel podpisovat a nemel cim, mel pouzit repliku: Me je tak blbe, ze nemam ani tuzku >:-[]
Avatar - grifith
30. 10. 2013 19:02
Re: 1. na webu?
A přesně o tomto celou dobu píšu. Souhlas ;-)
30. 10. 2013 18:57
Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse.
Avatar - Typhoon
30. 10. 2013 18:57
Re: Už vím,kde vzali tu cenu...
Víš odkud se znají všichni majitelé alf? Ze servisu.
P.S.:Toto není, bohužel, vtip.
30. 10. 2013 18:55
Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse.
30. 10. 2013 18:32
Re: Recese ve vývoji škodovek
A proc jsi nedal do toho prvniho srovnani tuhle fotku? [odkaz]
Je mnohem blizsi fotce rapidu, jak vybavou, tak barevne...
Avatar - rohYpnol
30. 10. 2013 18:32
Re: Pokrok v pojetí Škody
základ za 249.900,- Kč
[odkaz]

JEŠTĚ NĚJAKÉ MOUDRO?
30. 10. 2013 18:28
Re: Pokrok v pojetí Škody
1. Octavia Tour A5 začínala v odkazovaném období na 269 900Kč
2. paket Plus stál 10 000Kč
3. motor byl za tuhle cenu 1.4MPI/59kW, varianta 1.6MPI/75kW stála 282 500Kč

Ještě máš nějaké moudro?
Avatar - grifith
30. 10. 2013 18:11
Re: 1. na webu?
Samozřejmě, pro tupouny klidně budu i tatar ;-)
30. 10. 2013 18:04
Re: Pořád dost drahý..
Samozrejme, ma o 0.2L mensiu spotrebu a 0.5s lepsie zrychlenie na 100ku, tak je to lepsie auto. Este som zabudol, ze ma neskutocnych 30L vacsi kufor.

Ked Rapid jazdi podla nich lepsie ako Ceed, ten Ceed musi byt na tom fakt zle.
Teda ak do Rapid SB nedali uplne novy podvozok...a to teda nedali.

Kupit Rapid uz len proti Ceedu je uplny omyl.
30. 10. 2013 18:02
Re: Pořád dost drahý..
řeč je o Rapidovi,že ? tak nebudu sem tahat Oktávku ;-)
Avatar - grifith
30. 10. 2013 17:53
Re: 1. na webu?
Budiž, s popisem obsahu jako téměř nekriticky psaným textem, vypadajícím jako PR, souhlasím a nikde to zde nepopírám. Ale zkusme se držet standardního rozdělení, v něm jde o první test u nás. ;-) O sestupné tendenci místních testů včetně těch srovnávacích se ani v nejmenším přít nehodlám. :-!
Avatar - grifith
30. 10. 2013 17:49
Re: 1. na webu?
O tatarech bych být tebou raději pomlčel. Na autoforu jsou první jízdní dojmy z oficiální novinářské prezentace pojmenovány jako test. Tady na auto.cz prezentováno správně jako první jízdní dojmy a to pod čím zde diskutujeme, je první český test.
Avatar - Snooob
30. 10. 2013 17:40
Re: 1. na webu?
Ty si Tatár?! 8-s
Na autoforum je plnohodnotný test! To že ho robili v zahraničí (keď ostatní "novinári" možno chlastali) neznamená, že to nie je test!
Avatar - rohYpnol
30. 10. 2013 17:35
Re: 1. na webu?
já vím jak to myslíš. Je to první test, protože jako první se odehrál na našich silnicích...

To se dá vzít, beru. Ale vyzdvihovat zrovna tohle, když obsah testu dosahuje marketingové úrovně ;-) ? Po přečtení bych naopak raději zvolil rétoriku, že se redakce spletla a nejde o první test, ale jen o první dojmy >:-[]
30. 10. 2013 17:32
Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse.
30. 10. 2013 17:26
Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse.
30. 10. 2013 17:22
Drogy, ci???
"... včetně Volkswagenu Golf, korunovaného lídra segmentu."

Halucinace???
Alebo ste ho v redakcii uz korunovali?

"pro úsporu paliva lze zařadit šestý rychlostní stupeň i při padesátce" - len ste zabudli dodat, ze pri pokuse o akekolvek zrychlenie vam skor napisu umrtny list, nez sa ho dockate.

"...velmi tichý čtyřválec..." - tu ste zabudli dodat, ze len na volnobehu. Pri pridani plynu patri medzi najhlucnejsie male benziny. Ale to robi mozno len to spickove odhlucnenie v tomto aute.
Avatar - grifith
30. 10. 2013 17:22
Re: 1. na webu?
Takže asi neroznáte rozdíly mezi statickým seznámením s modelem, jeho první oficiální prezentací (tedy včetně prvních jízd) a prvním testem v ČR? Pak nemá význam vám toto vysvětlovat...
Avatar - grifith
30. 10. 2013 17:19
Re: 1. na webu?
Nechápeš? Tak já ti to objasním!
Celá moje reakce se týkala nepochopení faktu, že jde o první český test Rapidu SB. Nikde jsem nehodnotil článek samotný, takže mi toto podsouvat je zcela zbytečné. Sám vidím jeho tendenčnost. Takže si to chce uvědomit k jakému vláknu a na jaké příspěvky odpovídáte.
Avatar - Snooob
30. 10. 2013 17:17
Re: 1. na webu?
Test je test, nech sa uskutoční kdekoľvek!
30. 10. 2013 17:12
Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse.
30. 10. 2013 17:08
Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse.
30. 10. 2013 17:06
Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse.
30. 10. 2013 17:04
"Trapné"
Řeknete tomu Jungmanovi ať zůstane u psaní nudných žurnalistických článků a nepouští se do videí a už vůbec ne s vtipy a hudbou! :no:
Avatar - grifith
30. 10. 2013 17:04
Re: 1. na webu?
Neřeště zde pořád obsah, kdo jej nechce číst, přeskočí rovnou na diskuzi. Přemýšlejte u toho, co píšete. Zde se jedná o první český test Rapidu SB zveřejněný na webu. Nic víc, nic míň. Obsah teď nehodlám řešit.
30. 10. 2013 17:01
Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse.
Avatar - grifith
30. 10. 2013 16:54
Re: 1. na webu?
Sedíš si na vedení? Neobhajuji test a jeho obsah, jen to, že se jedná o první zvěřejní český test Rapidu SB. Zapoj kuličku na krku tragikomiku ;-)
30. 10. 2013 16:46
Re: Škoda té levnosti
ak myslis, ze novsi motor s remenom bude spolahlivejsi, tak neviem. momentalne sa tam montuju retaze dovatane z Japonska. Teda na jej roztrhnutie by si potreboval asi samurajsky mec - aspon podla reci o spolahlivosti japoncov. V tom pripade su tie rozvody bezudrzbove - ako bolo povodne planovane. Na novsich motoroch bude treba vymena remana po urcitom case, alebo kilometroch.

Na druhej strane novsi motorr nie je len o rozvodovom remeni, ale aj novej konstrukci a splna prisnejsie emisne predpisy - mal by mat teda aj nizsiu spotrebu, co v porovnavacom teste naozaj Golf oproti Spacebacku mal.

Vozil som sa s tou 1.2TSI 63kW a myslim, ze na normalne jazdenie staci. Na Nordschleife uz ale asi nie :-) Tam radsej ten Jandov 1.2TSI 77kW. Podvozok velmi dobry, citatelny. pri prudkych prejazdoch zakrut ma sice predna naprava tendenciu vybocovat, ale velmi predvidavo, takze zieden problem. Zataca velmi ochotne. Spotreba pri ostrejsej jazde ( rychlost do 160km/h ), ale este so surovym motorom bola 9,3 ale pri normalnej sviznej jazde je daleko nizsia. Keby som ho potreboval, tak nevaham. Ozaj - bonus -1800euro je tiez zaujimavy.
30. 10. 2013 16:44
Re: tak to chce už poriadné "gule"
to je blbosť za 330 000 Kč bez zľavy si môžeš kúpiť Aurisa, ktorý bude mať ešte lepšiu výbavu ako rapid. Rapida jedine tak do 250 000.
Avatar - rohYpnol
30. 10. 2013 16:26
Pokrok v pojetí Škody
Stačí Rapida porovnat:

[odkaz]

A to Octavia II Tour začínala na nějakých 260 000,- s paketem Plus... Výbava sice nebyla a 1.6 MPI je vše jen ne moderní pohonnou jednotkou, ale i v tom dobrém!

Jaký je přínos Rapidu? Že Škoda má větší marži? Octavia II Tour byla bezkonkurenční nabídka, která už se zřejmě nikdy nezopakuje...
Avatar - twistedTSD
30. 10. 2013 16:20
Re: Recese ve vývoji škodovek
Rapid pod úrovní Dacií...Potřebuje tohle další komentář?
Avatar - rohYpnol
30. 10. 2013 16:18
Re: 1. na webu?
Tomu by ale měl odpovídat i výsledek, ne ;-) ? Obhajovat text sestavený z PR hesel jako 1. test, to mi přijde vážně tragikomické :-!
Avatar - twistedTSD
30. 10. 2013 16:16
Re: ŠKODA !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Žádné "neskutečné" mezigenerační zdražení se nekonalo, zvlášť s přihlédnutím ke generačnímu rozdílu. Pokud budeme srovnávat výhradně NEakční ceníky (OIII totiž akční nemá), je tomu dokonce přesně naopak. To ti mohu bez problémů dokázat.

Důvody ukončení prodeje OII Tour a vzniku Rapidu jsou snad jasné.
neregistrovaný "SR20"
30. 10. 2013 15:27
stop drogam
Je mi jasne, ze treba podporovat domace produkty, ale toto je snad vyplodom velkeho nadsenia pod vplyvom povzbudzujucich latok.
Ospevovat prifuknutu Fabiu a porovnavat ju s Golfom a este sa pritom od radosti priam ucuravat, na to treba fakt kvalitny matros.
30. 10. 2013 14:43
Re: ŠKODA !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Rapida jsem z celniho pohledu videl nekolikrat, dokonce jsem v nem i sedel a jel a jeho sirky jsem si vedom (nijak me neurazi vzhledem k mym proporcim)...coz jsem uvedl i v me prvni reakci v porovnani s Oct. Tour 1. a 2. generace.

Dobre..Rapida tedy kupiji i zakaznici, kteri na O3 nemaji. A ti co O3 nepotrebuji, protoze Rapid jim postaci, ji kupovat nechteji...toto slovickareni asi dale rozebirat nemusime.

Samozrejme, ze VW jasne rika, jakou roli bude hrat Skodovka v ramci hierarchie koncernu...je to logicke. Ale to je preci ve vsech koncernech...treba Hyundai ma ambice se stat premiovejsi a Kia ma zustat na stejne pozici jako dnes. Dacia taky nema sanci se podivat do vybranejsi spolecnosti, tam ma pristup Renault...a tak by se dalo pokracovat. Nemluvim o tom, ze nektere automobilky maji sve premiove znacky...Toyota/Lexus, Honda/Acura...Citroen/DS a Renaul taky chce premiovou odnoz. Proste kazdy koncern (znacka) chce pokryt co nejsirsi skupinu zakazniku. Je treba take brat v uvahu image znacky...pokud dosahne urcite urovne, tak je lepsi levnejsi model nabidnout pomoci jine znacky v ramci koncernu, jehoz image to dovoluje. To je strategie a pokud funguje, pak v ni nevidim jediny problem. Tady preci nejde o to, ze by Skodovka nedokazala udelat Rapid lepsi, proste bylo jasne zadani a podle nej se postupovalo...proto je tolik modelu, ktere jsou jine (maji jiste limity, nedostatky, prednosti) a maji svou cilovou skupinu.
Avatar - Stefič
30. 10. 2013 14:32
Re: Recese ve vývoji škodovek
[odkaz] proti [odkaz]

[odkaz] proti [odkaz]

no každému dle jeho gusta
Avatar - grifith
30. 10. 2013 14:24
Re: GOLF
Tak si založ vlastní vlákno a tam to rezebírej, tady jsi zcela mimo. Rapid, je nižší střední, o tom žádná.
30. 10. 2013 14:22
Re: škoda-auto.cz
Jistě, jakou může mít image automobilka, která je tady už přes 100 let...

Jistě, že žádnou... 8-s
Avatar - KubikCv
30. 10. 2013 14:22
Re: GOLF
ale redakce se to pokouší srovnávat...
30. 10. 2013 14:21
Re: škoda-auto.cz
Já s tím žádný problém nemám, já tady totiž nad tabulkovejma cenama Rapidu neskuhrám. :-!
Avatar - leone
30. 10. 2013 13:18
Re: ŠKODA !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
...pro pochopení doporučuji podívat se na Rapida z čelního pohledu,...nejlépe když stojí vedle OI nebo OII, myslím že to pochopí každý >:D P301/Citroen Ely., mají o cca. 4cm navrch a to je znát,
..jinak opravím !!!!!!!!!!! Rapida nekupují Ti, co OIII nechtí, ale Ti co na OIII prostě nemají !!!! a to je rozdíl,...OII Tour byla jednoduše lepší nabídka !!!, to přiznávají koneckonců i někteří samotní prodejci,,,nejhorší je to , že TO BYLO OD VW úmyslné :'-( no je třeba se podívat jinde :-)
30. 10. 2013 12:55
Re: škoda-auto.cz
Jenže - a to je velice důležité - abychom byli objektivní, je třeba uvést že podobnou slevu dostaneš i u konkurence. A jsme tam kde jsme byli :-!
30. 10. 2013 12:13
Re: Už vím,kde vzali tu cenu...
apropo Renault:
[odkaz]
30. 10. 2013 11:57
Re: Recese ve vývoji škodovek
"Dost dobrá" nejsou dobrá nebo průměrná. Článek je placenou inzercí škodovky? Obsah sice odpovídá, ale není to u článku uvedeno. Podívej se také na Logana a pak dej vědět, které auto je výhodnější koupit, které má vyšší užitečné vlastnosti, rozměry přizpůsobené běžným Čechům, delší záruku aj. Řekl bych, že i přestože Logan je prostornější, KRABICOVÝ je spíše Rapid.
Avatar - dal
30. 10. 2013 11:15
Re: Recese ve vývoji škodovek
I když to má Škodovka těžší oproti VW nebo Seatu, tím, že dostává starší techniku, nevede si vůbec špatně a dokáže udělat i dost dobrá auta.
Že je lepší Dacia, by mohlo napadnout snad jen Rumuna.
U těch autorů by jsem spíš viděl slovíčko placených než podplacených, což je zcela v pořádku(Škoda platí firmě za inzerci a firma platí pisálky).
Avatar - dal
30. 10. 2013 10:54
Re: no prosim a sme zase doma
Nevím co sem montuješ Hyundai, ten spíš začíná inklinovat ke konvenci.
A to, že vypadá škodovka za 15 let super je spíš blábol prodejce než realita.
Někdo může mít i pocit, že kupuje s novým, rovnou staré auto(např.G7 mi připadá starý už teď).
Avatar - Deathstar
30. 10. 2013 10:53
Re: Už vím,kde vzali tu cenu...
Renault ale překvapivě nelítá ani neplave,ale taky jezdí a jezdí...

Stačí nedat na babské drby o poruchových Renaultech,Alfách a Citroenech atd...Je to auto jako každé jiné ve své třídě,některý model je horší(Twingo,Laguna,Vel Satis),některý lepší(Clio, Megane,Kangoo).Úplně stejně jako Škodovka.

Ono když nějaký český domácí "montér",co měl předtím felinu,nebo fávo,leje do 10 let starého Megana koupeného v bazaru nejhorší olej a servis to auto vidělo když kolem něj jelo po dálnici,tak se není proč divit vzniku hospodských "urban legends" o strašných Renaultech co se všechny sypou jen se na ně člověk podívá..

A tu půlku světových taxikářů se Škodárnama bych chtěl vidět.
>:D >:D >:D >:D

Když už tak možná Mercedes "piano",nebo Ford Crown Victoria "yellow cab", tvoří velkou část světových taxi..
30. 10. 2013 10:50
Re: Cena
A Tobe? >:D
Protoze mas reci jak pubos.
Ale mozna uz je to starecka demence, kdo vi.
Zajdi k lekari ve vlastnim zajmu, s leky te ta nemoc nebude tolik trapit.
30. 10. 2013 10:48
Re: no prosim a sme zase doma
Kazdemu se zamlouva jiny design...takze pokud tobe prijde design Skodovky nudny, ja to respekuji, ale rozhodne to nebudu brat jako fakt. Co se tyka ceny, tak zrejme kdyby tu cenu snizili, tak by prodavali vice, ale zisky by byly nizsi, takze ve finale by to treba vyslo na stejno...asi je to dobre spocitane...navic, nekomu pri smlouvani staci sleva 5% nekomu 15% ... nekomu jen koberecky nebo zimni kola. Pokud je to pro nekoho drahe, tak muze koupit u konkurence...tady absolutne zadny problem nevidim.

Co se tyce tech dieslu co smradi v tvem okoli, pokud to nebudou skodovky, tak to budou jine znacky....tahle poznamka mi prijde naprosto mimo misu.

K tem predrazenym...ma zkusenost...nedavno jsem mel moznost ridit VW Golf Variant a pote hned Kia Ceed SW a hned mi bylo jasne, proc si VW za sve kombi uctuje o sto tisic korun vice...Kia me nepresvedcila (mnohem vyssi hlucnost od kol i aerodynamicky hluk, nizsi cestovni komfort, nepresnost razeni 1. sutpne, dilenske zpracovani + nejake prakticke detaily), ale pro cloveka, pro ktereho je dulezita cena...pak asi ok. Vzdy zalezi na konkretnich ocekavanich a potrebach.
Avatar - Ji/Ri
30. 10. 2013 10:35
Re: Rohypnol na ACZ, redakce na rohypnol...
Taky projedu rád všechno >:D
30. 10. 2013 10:33
Re: Novinka se může směle měřit s kompaktními hatchbacky kon
Asi tak, uz dlouho nectu testy koncernovych aut, pac uz 4,5 hvezdy napovi kam test smeruje. Drahy lowend vydavan za lepsi nez zbytek objektivne lepsi a vyrobne drazsi konkurence a pritom cenove levnejsi je komedie. U dnesnich generaci se lame doba kdy Hyundai nabizi oproti Sade skvostum lepsi pomer ceny a uzitne hodnoty. Kdy nam tu asi zacnou servirovat porovnani BMW 3 s Rapidem >:D
Avatar - Ada je zase tady
30. 10. 2013 10:26
Re: no prosim a sme zase doma
No, ona ta "pochcaná" škodovka alespoň vypadá k světu, ne jako ta kupka hnoje od Hnujdéé atd...
Avatar - grifith
30. 10. 2013 10:24
Re: Cena
On ten Megane v aktuálních specifikacích vychází velmi dobře. Je to samozřejmé, jedná se o dvakrát faceliftovaný model, jenž přišel na trh před pěti lety... Ale že by v porovnání s Rapidem ztrácel, to bych netvrdil. :-)
Avatar - Ada je zase tady
30. 10. 2013 10:13
Re: Už vím,kde vzali tu cenu...
Re: "ve světě platí Škodovka za něco,jako u nás Renault".

To je zásadní Omyl! Škodovka totiž jezdí a jezdí... Pokud by něco takového platilo, jistě by polovina taxikářů na světě nejezdila se škodovkou.

Takže přirovnávat Škodovku s rendlíkem je zcela mimo realitu! Bez ohledu na poněkud neobjektivní test Raprda a celkovou snahu ušetřit na tom voze kde se dá i kde se nedá.
30. 10. 2013 10:12
Re: ŠKODA !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Nevim cim je u tebe Rapid tim neplnohodnotnym paskvilem...myslim si, ze Oct. Tour 1. generace nahrazuje vice nez dobre (Tour kupovali lide, kteri nechteli novou Octavii 2 generace a nepotrebovali extra vybavu...Rapid kupuji lide, kteri nechteji Octavii III)...tohle Rapid splnuje...je jen o nejake to cislou uzsi, naopak mistem na zadnich sedadlech to vyvazuje. Porovnani s Oct. Tour 2 nesnese v sirce, zadni naprave, mekcenych plasech, vyplnich dveri a krytych pojezdu sedadel...naopak nabizi sirsi paletu motoru, vice priplatkove vybavy + individualizace...a to ze se Octavia III posunula vyse byl naprosto logicky krok, kdyz chce automobilka zavest novy model...kdyby se tak nestalo, tak by tu zase polovina nadavala, ze Rapid a Octavia III jsou si strasne blizko a nema to smysl....tak to smysl dava. Rapid hold ma pokryt pozadavky mene narocneho zakaznika, ktery ovsem nechce lacak v podobe Dacie. Pokud nekdo nabyde dojmu, ze Skoda kasle na sve zakazniky, pak asi jedina spravna reakce bude kaslat na Skodovku...znacek je na nasem trhu dost a kazda muze ziskat zakaznikovy sympatie a ve finale i jeho podpis na kupni smlouve :-)
30. 10. 2013 10:09
Re: no prosim a sme zase doma
Říká ti něco pojem "smlouvání" ? Možná by ses divil, jak moc se může konečná cena lišit od té oficiální ... chce to jen vyzkoušet.

Tvé narážky na design Škodovek jsou zcela mimo, ne každému se totiž líbí vlnobití á la Hyundai, většina lidí má ráda konzervativní styl, kterým nikoho nenadchnou / neurazí, ale jejich vůz nebude vypadat špatně ani za 15 let. Jen tak pro srovnání:

[odkaz]
vs
[odkaz]

:yes:
Avatar - Ada je zase tady
30. 10. 2013 10:05
Re: Cena
Ach, rendlík... no to je tedy opravdu kauf! Už ti bylo dvacet? :-!
Avatar - Ada je zase tady
30. 10. 2013 10:03
Re: Novinářské fiasko
Byl jsi Rapidem sveden, nebo svezen? ;-)
30. 10. 2013 09:44
Anketa
Věříte technickým údajům uvedeným na auto.cz nebo škodovkou? Pokud ano, zkuste si auto převážit. Budete příjemně překvapení, jak vám klesne cena za 1kg. Koupíte na váhu daleko více auta za stejné peníze. :-) :-) :-) . Já to udělal při zkušební jízdě u OCIII kombi a kdybych ji koupil, dostal bych cca 160 kg zdarma (OCIII + 160kg gratis) :-) :-) :-)
Avatar - grifith
30. 10. 2013 09:43
Re: 1. na webu?
On to není vymyšlený důvod, ae realita. Když si někdo jízdní dojmy z prezentace modelu v cizině označí jako první test, tak proč ne. Ale s testem vozu v podmínkách české kotliny s jejími specifikami se to srovnat nedá. To je ten rozdíl.
30. 10. 2013 09:39
Re: rapid
Thtálie přece vypadá ze zadu daleko lépe a moderněji. Rapid spíše připomíná zadek Š1201.
Avatar - grifith
30. 10. 2013 09:36
Re: GOLF
Zde se nikdo nebaví o tom, co má význam kupovat, ale o tom, že rozměry kombi verze malých vozů dosahují rozměry na HB verze nižší střední třídy a někdo se tomu dokáže divit....
Avatar - grifith
30. 10. 2013 09:34
Re: GOLF
Nezlob se na mě, ale pokud se bavíš o nějakém Rapidu sedan nebo kombi, tak se mi jasné, proč ses v prvním příspěvku tak rozohnil. 8-s
30. 10. 2013 09:30
Recese ve vývoji škodovek
pokračuje. Rapid je toho příkladem. Úzké, hranaté, nepraktické a drahé auto snad ještě pod úrovni Dacií, které bych dal vzhledem k praktičnosti a ceně jistě přednost. Ostatně Dacie se umísťuje v prví stovce prodávaných aut v Evropě a problémy nemá tak proč ne. Výhodou Rapidu je ale skutečnost, že se protáhne jen o něco širší dírou než Harley. Je také super, že Rapid má kulaté víčko nádrže, které se zamyká spolu s dveřmi. Znamená to, že v některých věcech už dohnal konkurenci. Teď ještě ten vzhled a jízdní parametry! Redaktorovi se ani nedivím, že nedoporučuje naftový motor, Ten u všech škodovek je zatím hodně neposedný, rachotí a nejraději by vyskočil z auta. ŠKODOVKA BY MÍSTO PODPLACENÍ AUTORŮ OSLAVNÝCH ČLÁNKŮ MĚLA UŽ KONEČNĚ ZABRAT A DOHNAT KONKURENCI, jinak to s ní špatně dopadne. Přece nemůže být problém alespoň tak trochu okopírovat konkurenci.
Avatar - Snooob
30. 10. 2013 09:09
Re: 1. na webu?
Kde je vôľa, tam je cesta!

A tak... vždy sa nájde nejaké peudo kritérium, kde some práve ja ten prvý!
Avatar - leone
30. 10. 2013 08:29
ŠKODA !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
ŠKODA nám hlavně ukazuje jak s*** na potencionální zákazníky,....místo Octavie TOUR 1.či 2.generace nám nabídne neplnohodnotný "úzký" paskvil jménem Rapid,...a Octavii neskutečně zdraží !!!!!!!!!!!! (social edici s cenou OD samozřejmě nepočítám,. neboť ta je v provozu téměř nepoužitelná) :no: :no: :no: :no: :no: :no: :no: :no: :no: :no: :no: :no: :no: :no: :no:
Avatar - šmoula nešika
30. 10. 2013 08:22
Re: Novinka se může směle měřit s kompaktními hatchbacky kon
Já si vybudoval zlozvyk nečíst podobné testy vůbec, včera jsem si řekl, že to dám, no...
Avatar - KubikCv
30. 10. 2013 08:20
Re: 1. na webu?
hlavně nám Škodovka chtě nechtě drží ekonomiku trochu nad vodou.
Rapid lift i SB se mi líbí a to moc...ale čekal jsem,že to bude lidovka a konkurence Loganu a levnejch Renaultů...ale zatím je to výběhová technika za větší peníze
Avatar - kaa
30. 10. 2013 08:17
Novinka se může směle měřit s kompaktními hatchbacky konkure
Jakmile jsem si přečetl tento blábol (viz nadpis), již jsem dál nepokračoval.
Avatar - šmoula nešika
30. 10. 2013 08:16
Re: 1. na webu?
Přesně si ten test nepamatuji, ale mám pocit, že to byl test v rámci obvyklých jízdních dojmů, akorát delší.
Avatar - Honza Mička
30. 10. 2013 08:16
Re: 1. na webu?
Dobrý den,

konkurenční redakce považuje za první test jejich jízdní dojmy z testování v Itálii. Článek ze stejné akce jsme vydali již 25.9.: [odkaz]

Za skutečný test považujeme testování na českých silnicích.
30. 10. 2013 07:33
Re: GOLF
Rapid sedan se do nižší střední dal akceptovat, ale Combi je prostě malé auto s kufrem. Jenže to by pal Škoda nemohla tvrdit, že má největší kufr v třídě a zároveň by auto při přímém cenovém srovnání neobstálo.
Avatar - rohYpnol
30. 10. 2013 01:00
Re: pomlouvání
do týdne máš skladové vozy a ne z výroby. Když budu chtít skladového Rapida, tak jej mám hned dnes :-!
30. 10. 2013 00:54
Re: no prosim a sme zase doma
Topper je ignorant, statecne ignoruje (nejen) tu zminovanou Skodu :-)
Avatar - lamal
30. 10. 2013 00:22
Re: rapid
a vlastne este nieco, od golfa, astry, focusa , mazdy3 to ma tak daleko, ze nedovidiet... dzijanom, technikou, vyvojom...

su to smiesne vykriky bravoo
Avatar - lamal
30. 10. 2013 00:14
rapid
Nepaci sa mi to auto, sedan vyzera zo zadu ako nejaka thalia, tie svetla a ten nefuknuty kufor s utopenymi kolesami... na tomto je ten zadok tiez spatny nehodi sa k celku... proporcie nie su vyvazene

Predok je dobry aj interier, ako jedno z mala lacnejsich aut robi dobry dojem vo vnutri a clovek si nepripada ako v cinskej hracke

celkovo to moze byt slusne auto v spacebacku, ale ten dizajn by ma odradil
29. 10. 2013 23:53
1. na webu?
ceny SB mně také připadají ustřelené, ale na rozdíl od 95% zdejších pisatelů si uvědomuji, že SB je novinka na kterou jsou dlouhé čekací lhůty. Takhle to přece funguje u naprosté většiny automobilek. Už za rok přijdou akční konfigurace, za další ještě akčnější. Ve Škodě by musely pracovat úplný paka, aby snižovali cenu dokud existuje poptávka.
Ano Renault nebo Hyundai nabízí lepší výbavu (mj. také postarší motory), ale holt takoví Britové jsou konzervy a auto od Frantíka by si nekoupili ze zásady, zatímco s levným bratrancem od VW nemají problém. Co s tím naděláte ... kupte si tedy toho Megana a vytřete jim zrak. Přání typu "dufam ze coskoro sa na nasom trhu situacia zmeni a znacka skoda poriadne klesne" mne už úplně odrovnaly, bože copak vám tu Škodovku někdo cpe do garáže násilím?
P.S. kdo kouká po autě s cenou SB a výbavou Golfu, nebrečte a koukněte na akční ceny Civicu :-)
29. 10. 2013 23:29
1. na webu?
To si delate srandu. Napriklad tady, 2. rijna [odkaz]
Avatar - KubikCv
29. 10. 2013 22:29
Re: no prosim a sme zase doma
jen jedno slovo......teoretik :-)
Avatar - KubikCv
29. 10. 2013 22:25
Palec nahoru !!!
za ten vulkánskej pozdrav >:D :yes:
Avatar - KubikCv
29. 10. 2013 22:25
Re: Škoda té levnosti
škoda že v testu taktně mlčí o nezakrytovaných pojezdech sedaček...u auta "fplný" to vypadá hrozně.Jedinej kdo zmínil místa kde se šetřilo byl autožurnál.Takovej koberec na vnitřku víka kufru měl snad jen Trabant kombi....
Začíná to vypadat,že se Škoda stává chudým příbuzným koncernu....snad i nový Seaty jsou povedenější..
Avatar - KubikCv
29. 10. 2013 22:21
Re: GOLF
proč kupovat Golfa s povedeným podvozkem,když můžu mít výběr skladů z Boleslavi...předek Fabia,zadek Octa mk1....to už místo HTTP mohli použít 1.4 16V :yes:
29. 10. 2013 21:22
Preji Skodovce...
at si natluce konecne poradne hubu (takhle nechutne oblbovat neznale, mlade, naivni ctenare) za tu drzost a za tu manipulaci ovcanu pomoci trapnych, zkorumpovanych pisalku, kterym se v czechystanu rika novinari...

Stavet tRapid proti etalonu nizsi stredni a proti koncernovemu fenixovi... to je vazne na diagnozu, nebo "delo" 8-s
29. 10. 2013 21:11
Re: škoda-auto.cz
Proboha, jaka image? Skodovka a image... pohadka pro ceske pepiky 8-s

Tahle zeme je proste absurdistan odshora az dolu... 8-s
Avatar - 3_diamanty
29. 10. 2013 21:05
no prosim a sme zase doma
pochcana octavka za 32 000 eur a ono to zvonku aj zvnutra vyzera ako nejaka nenapadna nudna skatula z r 1995 .. za ktoru by clovek nedal ani 100 eur... toto je ta politika skody... tu je dobra ukazka toho ako osklbava skodovka zakaznikov [odkaz] .... a to sme stale len u octavie... superb bude uz asi nieco ako taky maly rolls.... kam sa hrabe mercedes na ceny skodovky.... za tu krabicoidnu vyzorom zastaralu octavku v teste by som nedal ani 20 000 eur ....

dufam ze coskoro sa na nasom trhu situacia zmeni a znacka skoda poriadne klesne , uz sa na to neda pozerat ako tie predrazene sunty kazde rano najma v diesloch smradia okolie... ja verim ze sa to uz zlepsi a nastane upadok skody na nasom trhu ... je nacase sa uz prebudit a zacat kupovat skutocne nejake noramlne auta nie tieto predrazene sunty kde sa musi priplacat aj za volant s dizajnom ktory pamata aj lenin

PS: schvalne som napisal takyto ostry prispevok... som zvedavy kto ako to budu ludia vnimat... ale je fakt ze je nacase sa uz prebudit a zacat skodovku na nasom trhu ignorovat ... len tak nastane pohyb cien smerom k zakaznikovi a nie smerom od neho
Avatar - Katikakus
29. 10. 2013 20:05
Re: Rohypnol na ACZ, redakce na rohypnol...
:yes:
29. 10. 2013 19:22
Rapidní pokles kvality
Vážená redakce, chápu, že k tomu aby jste byli 1. na webu musíte auto pochválit, ale tento článek si zaslouží označení komerční prezentace. Nejcennější na tomto webu je komunita. Navrhuji řešení. Uvádějte pouze technické specifikace...zbytek si doplníme sami.. :-!

Nebo se nad sebou zamyslete..troškou objektivity snad nic nepokazíte ;-)
Avatar - Nerez
29. 10. 2013 19:19
Jízdní vlastnosti
Nemůžu souhlasit s názorem redakce na podvozek. Jel jsem s úplně stejným Rapidem, jaký je předmětem testu a ten podvozek tedy žádná sláva není, takže nazvat ho vyladěným k dokonalosti je hodně silná formulace.
Rapid jsem vyzkoušel na pěkné i hrbaté silnici. Na pěkné je auto klidné, v zatáčkách si nechá hodně líbit, tady není probém. Ale jak příjde hrbatá(ne děravá) silnice, Rapid i na rovince hodně poskakoval(auto navíc bylo z poloviny zatížené 3 pasažéry), trochu mi přišlo, jakoby tlumiče nestíhaly. V zatáčkách zadek odskakoval, ale žádná katastrofa to nebyla, rány od zadní nápravy jsem nezaznamenal.
Celkově ve mě Rapid nezanechal zlý dojem, v rámci určení jde o povedené auto s pěkným interiérem(až na loketní opěrku) a když se zvolí pěkná barva a design kol, tak i s ucházejícím zevnějškem. Ceny jsou ale poměrně dost vysoké, což jasně ukazuje cenové srovnání s konkurencí...
Avatar - petrumr
29. 10. 2013 19:18
Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse.
Avatar - šmoula nešika
29. 10. 2013 19:12
Re: Rohypnol na ACZ, redakce na rohypnol...
:yes: Tak tak. Občas si říkám, jestli Mičku neoslovili někde před vchodem Úřadu práce. Soukromě to může být dobrý chlapík, ale ty jeho testy mi fakt připadají jako PR bez hlubších znalostí automobilismu. Od největšího webu o autech v ČR bych čekal větší profíky. Třeba se časem vypracuje, ale tohle je krize a křeč. Chybí tomu jakýkoliv styl odlišitelný od reklam. Jednou jsem si zase na ACZ přečetl celý test, a šlo to... ztuha. I když pan Janda jezdí, tak jak jezdí, dá se to u kakaa s úsměvem na tváři číst. Tohle ne.
Avatar - petrumr
29. 10. 2013 19:12
Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse.
Avatar - petrumr
29. 10. 2013 19:10
Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse.
Avatar - vabis
29. 10. 2013 19:08
ok
No vida, ještě zatlačit na VW a vyjednat nahrazení EA111 za EA211 a bude to OK :yes: Slevová akce už se časem nějaká chytne ;-) Z dílčích úprav pak lze mít jen radost :-)
Avatar - petrumr
29. 10. 2013 19:07
Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse.
Avatar - šmoula nešika
29. 10. 2013 18:59
Re: Novinářské fiasko
Proč to hvězdičkuje i normální synonymum padat? :-O
Avatar - Kjirka
29. 10. 2013 18:31
Re: Pořád dost drahý..
Seat jako značka v poslední době chcípá, tak se musí snažit aspoň cenou
29. 10. 2013 18:10
Re: Nedostatky
Jen velmi málo nekombíků/ne-MPV má po sklopení sedadel rovnou plochu. Ano, bezpochyby by to bylo lepší, ale jako nevýhodu oproti většině konkurence bych to neviděl.

(čímž netvrdím, že těch 4.5 hvězdy není totální úlet - s takovým hodnocením se tady (naštěstí) jinak celkem šetří)
29. 10. 2013 18:04
Re: auta su dnes uz podstatne dostupnejsie ako kedysi
Potíž je v tom, že touhle dobou v roce 1999 byl kurz k EURu 36 Kč (www.cnb.cz)
29. 10. 2013 17:59
Re: 1.2
Mrkni na test Autofora, kde vytáhli Rapida na Nordschleife ;-)
Avatar - Blue Sun
29. 10. 2013 17:52
Re: Excelentní prostornost?
Tady už více jak rok objektivita není.
Avatar - Blue Sun
29. 10. 2013 17:50
Re: A reklama je tady znova !!!
To je sice pěkné, ale pokud srovnáváme Rapid se zbytkem nižší střední, není na pět hvězd za kvalitu a zpracování, za prostor a možnosti ve vztahu k ceně.
Pokud se Rapid bude srovnávat s lowendem, není na pět hvězd za prostorové podmínky a kvalitu ve vztahu k ceně. Tak či tak je to ohodnocení Rapidu značně přestřelené, což jen potvrzuje propad auto.cz.
Avatar - Blue Sun
29. 10. 2013 17:34
Re: drahe drahe drahe a este raz drahe auto
Jenže koho zajímá zrovna jejich financování? Co když chci jiný způsob? Co mám dělat? Najednou je pro mě Rapid prostě předražený.
Avatar - twistedTSD
29. 10. 2013 17:12
Re: Rohypnol na ACZ, redakce na rohypnol...
Musím souhlasit, že test na mě působil trochu zvláštně. Nějaké mínusy jsou zmíněny až v závěrečném "+/-".
Avatar - Iv8
29. 10. 2013 16:53
Re: K jeho koupi vybízí bohatá základní výbava
Mne nejvíc dostalo "unikátní kulaté víčko nádrže zamykající se společně s dveřmi". Jak se jim podařilo dostat jedinečnou čtvercovou škrabku do unikátního kulatého víčka, to je snad zázrak. Dal bych to za příplatek...
29. 10. 2013 16:50
Slevy jdou....
Mám zpětnou vazbu od kolegy z práce,který si šel pro Rapida SB,vybral si motor a výbavu a z ceníkové ceny mu po ani ne dlouhém přemlouvání stáhli dolů 75 tisíc... Takže při troše dobré vůle a prořízlé hubě jde vše... ;-) >:D
Avatar - 3_diamanty
29. 10. 2013 15:41
Re: K jeho koupi vybízí bohatá základní výbava
mna by zaujimalo kto si kupi rapida s DSG za 17 tisic eur.... to bude nejaky tazky fanda
Avatar - dal
29. 10. 2013 15:38
Re: Pořád dost drahý..
Konfigurovat nemá smysl, realita bývá dost odlišná.
Příště napiš jakou Škodovku, jinak je ta informace o ničem.
29. 10. 2013 15:34
Re: Pořád dost drahý..
koupil jsem Leona,protože když jsem si nakonfiguroval Škodovku v té samé výbavě,tak jsem byl o 80 000 kč výše,docela mazec
Škodovka se mi moc líbí,ale drahá,bohužel :'-(
Avatar - dal
29. 10. 2013 15:27
Re: Rohypnol na ACZ, redakce na rohypnol...
Tak proto ten dostatek místa nad hlavou!
Avatar - Ozzman
29. 10. 2013 15:26
Re: K jeho koupi vybízí bohatá základní výbava
za příplatek na DSG chybí spojka >:-[]
Avatar - dal
29. 10. 2013 15:22
Re: Rohypnol na ACZ, redakce na rohypnol...
Plně s tebou souhlasím.
Avatar - dal
29. 10. 2013 15:20
Re: Jehovistický obrázok
Nezbývá než :yes:
29. 10. 2013 15:06
Re: Rohypnol na ACZ, redakce na rohypnol...
Souhlasím, asi bych se k tomu nevyjadřoval až tak ohnivě, nebejt kouzelnýho testu rohYpnola, kterej podle mě ustojí jakoukoliv konfrontaci.

...a potěšilo :-)
Avatar - rohYpnol
29. 10. 2013 15:05
Re: Rohypnol na ACZ, redakce na rohypnol...
každý přeci ví, že jsem korejský zběh >:D >:-[] ;-)
29. 10. 2013 15:04
Re: Rohypnol na ACZ, redakce na rohypnol...
Nejvtipnější na tom je, že to napsal zjevně nezaujatě a pro Rapid i příznivě...jen zcela seriozně bez servility prezentovaný u testu nahoře ;-)
Avatar - Enthusiastic.driver
29. 10. 2013 15:03
Re: Jehovistický obrázok
stručně, výstižně :yes:
Avatar - Deathstar
29. 10. 2013 15:00
Re: Už vím,kde vzali tu cenu...
Právě,to jsi trefil,koncern tlačí svého stálého zákazníka aby připlácel a zákazník připlácí v podstatě za nic,jen za to že je to koncern..

A to je v době,kdy ostatní automobilky lákají na akce a hromadné slevy,docela důvod k zamyšlení,proč ten koncern pořád ještě někdo tolik kupuje...
Avatar - boost.
29. 10. 2013 15:00
Re: Rohypnol na ACZ, redakce na rohypnol...
Já jsem ten test nemohl skoro dočíst, takový nudný, neslaný nemastný a evidentně tendenční článek jsem dlouho nečetl. A ty jízdní dojmy X5ky? To byl jen výčet tech. parametrů z tabulky. Dřív tu byly od Vaverky samý kontroverzní věci, ventilky, teď nastolili k uzoufání nudnou tabulkovou kůru.

Se závěrem souhlasím, taky už to tak mám. Už vím, jaký nicky číst, ať to jsi ty, dinar, _mt_ nebo další. :-)
Avatar - dal
29. 10. 2013 15:00
Re: Rohypnol na ACZ, redakce na rohypnol...
Asi je to tím, že Rohypnol za to nedostal ani korunu a tím pádem, tam mohl napsat i pravdu.
29. 10. 2013 14:50
Re: Rohypnol na ACZ, redakce na rohypnol...
:-) :yes:
Avatar - rohYpnol
29. 10. 2013 14:47
Re: Rohypnol na ACZ, redakce na rohypnol...
souhlas. Vzhledem k tomu, že nás Janda téměř sestřelil v té Vídni, pak mám o jeho rozumových schopnostech jasno, a může umět kroutit volantem jak Loeb...
Avatar - 3_diamanty
29. 10. 2013 14:45
Re: Rohypnol na ACZ, redakce na rohypnol...
dalo by sa to napisat aj takto ze je jasne vidiet kto testy robi s radostou a so zmyslom zaujat citatela a podelit sa o zazitky a kto robi test z povinnosti.... na auto cz su tie testy velakrat akoby za trest pisane nemozem sa zbavit tohto dojmu ... ospravedlnujem sa redakcii ... o kvalitach redaktorov auto cz nepochybujem su to sikovni chlapci... len ta forma podania testov je vazne povedzme ze nic moc... taka skor tabulkova decentna forma .... ja mam radsej zivelnejsie testy hoci miestami aj so zatemnovanim mozgu... ale predsa len nech clovek tie pocity a dojmy ako spatnu vazbu od redaktora dostane....
29. 10. 2013 14:43
Re: Už vím,kde vzali tu cenu...
RSko je levne, lebo v tej konkurencii sa uz daju vybrat ine "strely" a tato cenova hladina nie je naklonena nakupu Skodovky. Osobne si myslim, ze prave zakaznik Skodovky a koncernu je ochotny priplacat, mozno preto, ze nema inu moznost. Samozrejme nie v takej miere ako u premiovych znaciek.
29. 10. 2013 14:42
Re: Rohypnol na ACZ, redakce na rohypnol...
Jsou rauty, kde přidaná hodnota bifteku jednoznačně převáží důvod proč byl raut konanej. ;-)
29. 10. 2013 14:40
Re: Rohypnol na ACZ, redakce na rohypnol...
Blogy tady stojej za to, některý, že to člověku nedá a musí jít sám vyzkoušet, jiný u kterých se zasmněješ. Ale nezřídka podstatně kvalitnější než hlavní články.

Incredible, děkuju za credible :-)
Avatar - Ronault.
29. 10. 2013 14:39
Re: Rohypnol na ACZ, redakce na rohypnol...
Pájo, co se dá dělat, než se smutkem s tebou souhlasit. Přiznám se, že se mi opakovaně zvedl při čtení té močůvky nahoře žaludek. Málokdy jsem tak rázný a drsný, ale ten test je prostě fekální. :no:
1. nudný
2. PR ražení
3. vyčtený z letáku
4. adoruje totální nesmysly - co ta servisní péče, proboha?! Co je to za 3,14čovinu.

Nene... já jsem slušnej kluk, ale tohle i na mě moc...

Mička se má ještě co učit, tuším, že má chlapec naježděno, co většina z nás nacouváno...
29. 10. 2013 14:38
Re: Rohypnol na ACZ, redakce na rohypnol...
Děkuju :-) Nejde mi o zaměření se na nějakou značku, rád projedu všechno co má 4kola a volant, jen u některých aut mi přijde nesmyslný sem házet dojmy z něčeho, co každej už projel. Takže vyzobávám jen to, co snad trochu vezme za srdíčko každýho fandu aut.
Brzo budu mít na pár dní Caddy ATS, který mě opravdu zajímá, to se samo rozepíšu. Ale psát sem, jak mi sedí Golf, S-Max nebo co si myslím o i30 nemá smysl, to má najetý každej a auta jsou to tak známý, že se budem bavit jen nad drobnými nuancemi, vyplývajícími z osobních preferencí. ;-)
Avatar - rohYpnol
29. 10. 2013 14:37
K jeho koupi vybízí bohatá základní výbava
Tak se na to podívejme:
Klima + mlhovky + rádio + Přední / boční / hlavové airbagy + tónovaná skla + el. přední okna + centrál (bez DO?) ... moment, ale který z konkurentů tohle nemá?

U konkurence se připlácí se snad jen za klimu a mlhovky...

Některé položky působí vyloženě komicky:
- Dvoukomorové světlomety s integrovaným dálkovým světlem, pravostranný provoz
- Pedálové ústrojí "Standard"
- Výplň dveří
- Zakrytí řadící páky

Možná ale plánují opět tiché vyškrtávání výbavy, takže zakrytí řadicí páky bude až Ambition Magic Fresh ++ Hypet TX Ultra... A pedálové ústrojí "podstandard" bych také nechtěl potkat - jako že nějaký pedál chybí? 8-s ;-)

Místo "K jeho koupi vybízí bohatá základní výbava" tedy podle mě mělo být napsáno: Aktuálně je výhodou Rapidu klimatizace již v základní výbavě, to bych považoval za objektivní sdělení.
29. 10. 2013 14:33
Re: Rohypnol na ACZ, redakce na rohypnol...
Zajídají se mi obě skupiny českejch novinářů. První jsou jako kdyby jim půlka platu šla od některýho z výrobců, jehož počin právě testují a druhá část žurnalistů se snaží nám vecpat, že je zajímají jen jízdní vlastnosti. Žádnej jinej stát nemá tolik Chrisů Harrisů jako my a přesto z nich padají jen repliky toho, co jsme četli jinde.
Není mi úplně dobře jak při čtení reklamožroutů, tak pozérů. Z toho důvodů už drahnejch let uznávám jediný, jít si vyzkoušet auta, který mě zajímají sám. Udělat si svůj názor a pak se o něm v klidu pobavit. Nevyhovuje mi zaprodanej styl ani falešný závodníci, který leckdy nejsou schopný poznat co auto opravdu dělá a jak se chová.
Avatar - Johny.Rico
29. 10. 2013 14:32
Re: Rohypnol na ACZ, redakce na rohypnol...
Blogy nečtu, ale ty ses mi jevil vždy credible, takže dám na tvůj názor ohledně jeho práce.

Jinak - že to je zde žumpa, to snad ví každý, ne? Tady se chodí jen diskutovat. Chce to prostě rapidní restrukturalizace :yes:
Avatar - Deathstar
29. 10. 2013 14:30
Re: Už vím,kde vzali tu cenu...
Jenže ochota zákazníka připlatit si,to beru třeba právě u toho Astonu,nebo Rollse,protože tam připlácím za ruční práci,za neotřelý design,za speciální kůži,dřevo,serepetičky atd..,prostě za všechno co Škodovka nemá..

Škodovka je naprostý průměr třídy,ve všech svých modelech,žádný z jejich modelů není etalonem,ani nejlepším vozem dané třídy,tudiž nevím,proč bych měl připlácet za průměr dané třídy,neprůměrnou cenu..

Zůstatková hodnota Rapidu podle mě není důvod aby byl předražený,naopak ty základní Rapidy s mizernou výbavou o kterých je řeč,budou cenově padat hodně dolů a hodně rychle..

Jinak že u nás v Čechách koupí lidi všelijaké věci,za vysoké ceny,to není nic divného,jinde ve světě stojí i ojeté Oktávky méně..

A image Škodovky ve světě,s tím bych si nedělal iluze,to že u nás je to sen chalupářů, a uměle vyhnaná image,tak naopak ve světě platí Škodovka za něco,jako u nás Renault,nebo Dacia,prostě low cost...

Proti Rapidu je Oktávka ještě za slušnou cenu,a paradoxně čím silnější Oktávka tím lepší cena..Základní modely OIII jsou taky drahé jak prase,RS-ko je relativně levné
Avatar - iudex
29. 10. 2013 14:30
Re: Rohypnol na ACZ, redakce na rohypnol...
Podobne to vnímam i ja. Blogy čitateľov sú neraz kvalitnejšie ako testy profi redaktorov. Ale pokiaľ tu budeš dávať svoje zážitky s Jaguarmi, dinar svoje skúsenosti s BMW a budú sem prispievať i iní, ktorí vedia a majú čo povedať, stojí za to sem chodiť.
Avatar - rohYpnol
29. 10. 2013 14:21
Re: Rohypnol na ACZ, redakce na rohypnol...
je test a test.

Autoforum je poněkud "ultimativní", pro řekněme automobilové gurmány. Testy jsou obvykle až příliš zaměřeny na jízdní vlastnosti a Jandovi to nijak nevytýkám - je to jeho parketa. Koneckonců jeho řidičské schopnosti jsou víc než slušné, bohužel poněkud zatemňují mozek ;-)

Tady byly testy vždy "stručné", zaměřené na PET flašky a měkčené plasty >:-[] OK, já beru, že auto.cz chce oslovit jiné čtenáře. Bohužel ale test nemá podle mě být uvařen podle zaručeného receptu, kdy se jen do univerzálního testu dosadí jeden konkrétní model. I to bych ale dokázal pochopit. S čím se ale nikdy nesmířím, je demagogie. A nepravd nebo polopravd podle mě v tomto testu zaznělo dost.

Doplácí na to mmj. Rapid. Není to nijak špatné auto, ale není nic horšío než falešné očekávání. A když někdo začne z Rapida vytvářet vůz, který oproti klasickému HB nižší střední nabízí "něco navíc", pak pouze přebírá rétoriku automobilky. A tomu neříkám objektivní a nezávislá novinařina :-!

Tenhle odstavec je podle mě jak vystřižený z PK článku
"...Vůz za konkurenty nezaostává ani po stránce jízdních vlastností. Je vyvážený, předvídatelný a překvapivě komfortní. K jeho koupi vybízí bohatá základní výbava, péče při pravidelných návštěvách autorizovaných servisů a při využití financování také atraktivnější cena..."
29. 10. 2013 14:03
Re: Už vím,kde vzali tu cenu...
Z clanku s Piechom: Ked zavadzali pozink v Audi, tak ich to vyslo na 80mariek/kus, ale zakaznik akceptoval navysenie vyslenej ceny o 200meriek, lebo sa mu zvysila aj zostatkova hodnota auta. V tom sa da hladat podstata cien Skodovky a da sa na to pozerat z viacerych uhlov pohladu, od ochoty zakaznika priplatit, cez zisky, ktore to dava az po realny image Skodovky, ked v bazare stoci nalestena stocena Octavia od tureckeho taxikara z Burgenlandu a presne tu jedinu si zakaznik kupi, aj ked stoji ako o polovicu mladsie Mondeo.
Avatar - 3_diamanty
29. 10. 2013 14:00
Re: Rohypnol na ACZ, redakce na rohypnol...
je to presne o tom... tiez som tu len kvoli diskusiam a peknym obrazkom aut... ked chcem kvalitny test tak treba ist inde... autoforum. cz automoto.sk alebo auto test na SME.sk

paradoxne na kvalitnych auto platkoch je slaba diskusia .. a tu naopak kde to kvalitou az tak neprekypuje je diskuterov pozehnane vela...

problem je ten ze je tu vela testov za kratku dobu a kazdy test je pisany akousi divnou nezazivnou formou ... neviem ale skuste si precitat test na autoforum cz napr test kde porovnavaju leona TSI zo ceedom GT ... potom mnohi pochopia ako vlastne ma vyzerat skutocny test...

kedysi davno ( 10r dozadu ) som kupoval casopis speed... taky o rychlych autach... po precitani testov z nejakeho takehoto casopisu som mal pocit ze doslova som v tom aute a rezem zakruty... zral som tie kecy... potom som otvoril automobilrevue zbadal same tabulky staticke fotky sem tam nejaky decentny pokec ... poviem vam uz to nebolo ono... a to iste citim teraz ked ma mprejst z autoforum na testy na auto cz... uz to nie je ono, ta forma podania je ina akasi nazazivna ... nehovoriac o tom ze tabulky rozmerov ci vykonov su vzdy na auto cz s chybami ... co uz, snad sa to zlepsi
29. 10. 2013 13:54
Re: Nedostatky
Tie panty im muslei vyskrtnut vo Wolfsbugu, pretoze Skoda si zaklada na takychto detailoch, praktickej stranke a kufri, takze by to od nich bolo nelogicke.
Cital som starsi clanok z Piechom o tom, ako VW kupil Audi a povodne to bola lacna znacka a velmi dbali o to, aby neposkodila Golfu.
Avatar - Jaros71
29. 10. 2013 13:49
Re: Rohypnol na ACZ, redakce na rohypnol...
:yes:
Naprostý souhlas!
Je s podivem , že někdo napíše lepší test po projetí auta v autosalonu než "profesionální" žurnalista!
Vážená redakce...to je k zamyšlení!
Avatar - Jaros71
29. 10. 2013 13:45
Re: Novinářské fiasko
test Rapidu na 1.. :yes:
Lépe bych to nenapsal! :-)
29. 10. 2013 13:41
Re: drahe drahe drahe a este raz drahe auto
Cruze? ved ten je velky ako Octavia
29. 10. 2013 13:40
Re: Jehovistický obrázok
Z testu jsem získal dojem, že doteď byl Rapid neskutečná m.r.d.k.a., což je k těm nešťastníkům, kteří si ho koupili ještě před aplikací "cenového jemnocitu" jistě fér.
Poslední dobou se koukám, kdo psal který článek a u některých jmen raději ani neprohlížím obrázky, takhle to ACZ dopracovalo během doslova několika týdnů :'-(
Avatar - wakantanka
29. 10. 2013 13:38
Re: Superkára...
súhlasím s tebou, len mne vyvstáva otázka, za koľko budú potom predávať novú Fábiu? Oni proste potrebujú urobiť v základnom cenníku miesto práve pre ňu (ak nechcú veľmi zlacniť CitiGo). >:D Uvidíme časom ako bude táto cenová politika úspešná.
Avatar - grifith
29. 10. 2013 13:32
Re: Nedostatky
Souhlasím, vozidlo si lidé volí na základě své aktuální situace a případně blízké budocnosti. Tady se řeší vozidlo, jenž se členem kategorie nižší střední třídy, tedy vozidel běžně využívaných jako rodinné vozy. V ČR se rodiny (2+2) vcelku běžně vozí ve vozech typu Felicie, Fabie apod. a v porovnání s nimi Rapid neztrácí. Proto očekávání určité praktičnosti v případě potřeb na místě je bez ohledu na velikost vozu.
Myslím, že přesně toto bude běžné rodinné auto u nás a to zejména vzhledem k jeho ceně. Já si zcela bez problémů dokážu představit 4 člennou rodinu v Rapidu liftback, co více by jim chybělo? Auta v této cenové kategorii mají mouchy, každé svoje a je to koncových zákaznících, které mouchy jsou irelevnatní a které naopak podstatné ;-)
Avatar - wakantanka
29. 10. 2013 13:32
Re: Pořád dost drahý..
O tom že je cena Rapidu prestrelená to je jasné. Otázka je prečo je to tak? No lebo čochvíľa príde nová Fábia, ktorá podľa mňa bude rozmerovo aj tvarovo ako súčasné Polo/Ibiza s komplet predkom z Rapida + použitou technikou. Rozdiel bude max. v rázvore a celkovej veľkosti. No a potom by musela stáť len o trošku viac ako CitiGO. Takže Škoda potrebovala vytvoriť aj cenový priestor pre novú Fábiu, kde počítam nastavia prvé ceny zase o dosť vyššie aby mohli neskôr zlacňovať. Lebo hold národ československý žije zľavami >:D
Avatar - 3_diamanty
29. 10. 2013 13:19
Re: ešte slovo k spaceback-u
dobre napisane :yes: :yes: :yes:

je to tak... octavia je posunuta uz kdesi do "manazerskych vod" a rodinnu ulohu prevzal rapid... alebo sa aspon snazi prevziat... octavia zacina byt uz pre rodinu nedostupna draha a zbytocne velka.... .. problem je vsak v tom ze rapid nakolko by mal byt dostupnym rodinnym autickom pre relativne siroku vrstvu ludi tak jeho cena je akosi trosku prehnana preto si myslim ze mnoho ludi odchadza do hatchov ako i30, ceed, golf, megane, kde dostanu dostupne rodinne auto ... a nemusia sa upriamovat len na skodovky.... ktore uz nie su tak dostupne ako kedysi....

fabiu momentalne poziera rapid ale urcite aj citigo ktore je zvnutra sirsie ako fabia.... uvidime do akej miery bude nova fabia ktora pride na dalsi rok zase pozierat rapida spaceback.... tu to este moze byt zaujimave.... no a zase rapid z casti poziera octavku vo verzii lift samozrejme.... je to tak poprepajane navzajom ... to je pravda a takisto nova octavka uz nema velmi daleko k superbu..... tak tak... akosi sa nam to vsetko navzajom zlieva.....

a ten problem s cenami je presne aky pises... ved citigo nie je fakticky o nic lacnejsie od fabie.... a takisto rapid sa nam cenou v schopnom motore aky ma octavka dostava nie az tak daleko od podstatne dokonalejsej octavky.... je to cele na zamyslenie s tou skodovackou cenovo a rozmerovou politikou aut.....
Avatar - šmoula nešika
29. 10. 2013 13:18
Re: Rohypnol na ACZ, redakce na rohypnol...
:yes: :'-(
Avatar - Stefič
29. 10. 2013 13:17
Re: Nedostatky
no já ve svém autě problém s prostorem také opravdu nemám, ale s ohledem k faktu, že od začátku jsme chtěli mít děti dvě a navíc jezdíme dlouhé trasy, tak jsem volil optimální velikost auta.
Tady mi připadá, že se sice řeší rodinné auto, ale tak maximálně pro rodinu 2 dospělý + pes. Takhle kárá rodinná prostě není, tudíž podobná očekávání mi připadají jako lichá.

Bude to prostě levnější služebák, auto pro mladé a naopak staré. Auto pro manželky na nákupy a podobně. Nedokážu si představit čtyřčlennou rodinu v tomhle prckovi. A pokud chce někdo nové auto za málo peněz, bude prostě muset přistoupit na kompromisy...to k tomu patří
29. 10. 2013 13:06
Rohypnol na ACZ, redakce na rohypnol...
...označil jsem test za nekritickej, plačky nad cenou nechávám tabulkovým slídilům, i když mi jistej jemnocit fabriky schází. Nemám obavu, že by se Rapid neprodával dobře, ŠA udělá takový cenový úpravy, aby se přiblížila konkurentům, kteří se nehonosí od představení svýho modelu tím, že byl vyvíjenej jako lowcost pro "slabší" trhy.

Toliko za sebe, jako za člověka, kterej Spaceback nejel, ale po přečtení Rohypnolova blogu mi nedá nevrznout sem ještě pár vět...
- jak je možný, že normální kousek z davu je schopnej naprosto bezskrupulozně napsat test čtivější než novinář?
- jak je možný, že normální zákazník, kterej běžně jezdí auty bez emocí a řekl bych zřejmě i objektivněji posoudí jednotlivý vlastnosti auta?
- jak je možný, že si z většiny testů ACZ odnáším v poslední době podobný pocity?
- znamená to, že nás bleskoidní redakce považuje za stádo ne nepodobný jejich čtenářský obci, která každej den hltá deníky pro ty, který zajímá jen neštěstí, krev a negativa?

Smutnej závěr:
Už tu někdo prezentoval několikrát smutnej fakt, že na ACZ chodí kvůli zajímavým diskuzím, ne přihlouplým článkům a testům, který nejen občas zavání zaprodaností. Je mi to líto, ale zjišťuju, že důvod proč sem chodím je úplně stejnej. Doufám, že to vydrží i ti, s nimiž je radost diskutovat a který mají automobilismus jako koníček!
29. 10. 2013 13:05
Re: Vynášení do nebes
Vsak v testu jich taky nedostal 5, ale jen 4,5 >:D
Ja bych mu dal 3 >:-[]
Avatar - nalimer
29. 10. 2013 13:04
ešte slovo k spaceback-u
na jar sa predstaví nástupca Fábie. technicky opustí platformu A04 a bude na platforme A05. marketingovo bude oslovovať hlavne vekovú kategóriu 25-35 rokov. tým sa aj mení doterajší charakter vnímania modelov značky Škoda.
koncom 90tych a začiatkom 00tych rokov na CZ a SK trhu dominovali v rebríčku predaja nových áut autá B segmentu. Felícia/Fábia boli autá, na ktoré si vedela nasporiť rodina a Octávia bol "manažerský voz". tým, že nám stúpli príjmy, bežná česká rodina si už vie siahnuť na kompaktnú triedu. A tak sa aj marketingovo začína rozdeľovať (prosím, nebrať doslovne):

- citigo - druhé/tretie auto do rodiny, auto pre single
- fábia - auto pre mladých a mladé rodiny
- rapid - lowcost dostupný pre rodiny (a pre bývalých majiteľov felícií, fábií a prvej generácie octávie)
- octavia - rodinno - "manažérsky" voz
- superb - manažérske vozidlo
- yeti - crossover pre štýl, voľný čas a využitie mimo spevnených ciest
- roomster - auto pre rodinu a podnikanie

Čo tu ale nebude musieť hrať do karát je, že sa značka parazituje medzi sebou (alebo, medzi uvedenými modelmi je len malá hranica).

Škoda Rapid Spaceback vs. Škoda Fábia Combi (terajšia a budúca generácia) - tu asi najviac
Škoda Rapid Liftback vs. Škoda Octavia Liftback
Škoda Octavia Combi vs. Škoda Superb Combi

Hlavný problém totiž je, že pri rovnakej motorizácií a výbave je len minimálny cenový rozdiel. Pri koncernových značkách Seat či VW napr. taká rivalita medzi modelmi nie je. A to je fakt, ktorý môže pochovať značku.
29. 10. 2013 13:00
potrava pro diskutéry
>:D stejný povídání jako pod každým článkem o Škodě, co dodat jen že se to bude stejně prodávat a myslím že dobře a o to jde. Cena je v pohodě a na živo vypadá velice hezky.
Avatar - rohYpnol
29. 10. 2013 13:00
Re: Excelentní prostornost?
tady momentálně vůbec nejde o Rapida, ten v podstatě má aktuálně už jen jeden zásadní problém, a tím je cena. Posuzovat ho měřítky segmentu nižší střední třídy, pak je to stěží za "dostatečně". Jako levnější alternativa ale říkám proč ne. Bohužel tomu zatím cena neodpovídá...

Zásadní průšvih je obsah textu tohoto testu. Objektivita zmizela jak předvolební sliby...
Avatar - 3_diamanty
29. 10. 2013 12:59
Re: Heh
tiez tomu nerozumiem ;-) ... pritom skoda je v podstate bezne auto ale s cenou mercedesu.... uz len tej zahade prist na kloub preco to ludia tak zeru... ale asi je to este zotrvacnostou... este z cias sociku.... skodovky su stale akosi u nas povazovane za domace ... ale to sa uz zmeni dufam cim skor... nech je trh pestry a kvalitnejsi
Avatar - Deathstar
29. 10. 2013 12:59
Už vím,kde vzali tu cenu...
Já myslím,že už vím,kde se vzala ta cena

Aston Martin Rapide S,stojí cca 205 000 dolarů jen proto,že si to může dovolit..

V porovnání s Panamera Turbo-145 000 dolarů, Quatroportte-135 000 dolarů a
S63 AMG-155 000 dolarů,je Aston hodně předražený..

Tak si škodovka řekla Rapid jako Rapid.. >:D >:D
29. 10. 2013 12:55
Heh
Je neuveriteľné, že o triedu väčšie autá (i30 a Ceed) sú v rovnakej výbave lacnejšie, ako Raprd :-)
Avatar - 3_diamanty
29. 10. 2013 12:50
Re: Excelentní prostornost?
prehnanym vychvalovanim rapidu paradoxne dosiahnu v skodovke opacny exekt... a to ten ze ludom sa to auto zhnusi.... a prevladat budu antipatie miesto sympatii.... rapid je pritom celkom fajn auto ale uz teraz bojuje s neslavnou povestou aku si vysluzil kvoli vysokej cene a chudobnej vybave a lowendovym rieseniam .... skoda rapida... mohol to byt trhak ale to by trbalo prist an trh rovno so spacebackom rovno s vylepseniami ( ktre prvy rapid nemal ) a prist s cenou tak o 1000 eur nizsou ako ta co je teraz a mohol to byt europsky megatrhak ... takto je to len nepodarok
Avatar - šmoula nešika
29. 10. 2013 12:45
Re: Novinářské fiasko
Taktěž jsem byl v kontrastu s tvým testem poněkud zděšen. 8-s
Buď tomu pan Mička zatím moc nerozumí, nebo se nám auto.cz s blížící se zimou opět * do bulvární žumpy nebo obojí dohromady. 8-s
29. 10. 2013 12:43
Re: Nedostatky
Obráceně, proč jako klient nechtít něco, co není výrobně drahý a je funkční?
29. 10. 2013 12:43
Re: Škoda té levnosti
Já myslím, že už i tyhle jsou vychytaný. Škodovka svedla před zákazníkama svůj problém na dodavatele řetězů. Pak modifikovala v tichosti rozvodový mechanismus a teď budou TSI motory fungovat už dobře.
Avatar - rohYpnol
29. 10. 2013 12:42
Excelentní prostornost?
Rapid
-podélný prostor vpředu min/max (mm): 750 / 1010
-podélný prostor vzadu min/max (mm): 655 / 875

Golf
-podélný prostor vpředu min/max (mm): 850 / 1190
-podélný prostor vzadu min/max (mm): 610 / 860

Jinak řečeno - Rapid je v podstatě méně prostorný než Golf, a to i v podélném směru. Tak prosím přestaňte šířit demagogii. Nevytvářejte dojem, že Rapid nabízí něco navíc oproti běžným HB!
Avatar - 3_diamanty
29. 10. 2013 12:41
Re: Cena
kto to kupi? .... len nejaki zberatelia aut ( a problemov ) ... inak to tiez nevidim... normalny clovek pojde do ineho auta v podobnej cene :yes:
Avatar - Deathstar
29. 10. 2013 12:40
Cena
Mě stačí se podívat do ceníku na Renault Megane 1.6/74kW momentálně z lepší výbavou než Rapid za akčních 269 900kč..
A i kdyby neměl na sebe tu globální slevu 75 000kč,tak stojí pořád méně než stejně dovybavený Rapid..Plus má klasický ověřený atmosferický motor 1.6 a ne turbo se všemi nectnostmi..

Nechápu,kdo si Rapida koupí...Snad jen opravdu příznivce značky..Doplácet 5100kč za zadní okna v elektrice u auta co stojí 340 000kč,to už si opravdu Škodovka dělá *..
Nebo ví,že si to může dovolit a českej Pepík to na leasing rád vysolí...

Za 367 000 je Oktávka 1.2/77kW..to už je lepší si koupit jí..
Avatar - grifith
29. 10. 2013 12:36
Re: Nedostatky
Hledání much za každou cenu? Říká ti něco slovo praktičnost? Dej si jako příklad takovou blbost jako plovoucí podlahu, složený nábytek z Ikey apod. Kočárek tam třeba dostaneš a co víc? Jedeš jen s kočárkem? Já s dítětem třeba sedadlo sklápět mohu, rozdělení sedáku i opěradla jsou výhodou a vzniká mi i u sedanu rovná ložná plocha.
Avatar - rohYpnol
29. 10. 2013 12:36
Novinářské fiasko
Normálně bych si tento test přečetl a zřejmě byl nadšen, jak Škoda skvěle zapracovala a vykouzlila z ničeho opět dokonalý model. Jenže osud zavelel jinak a já měl možnost se přesně s tímto Rapidem - tedy 1.2 TSI 77 kW na 16-palcových kolech svést a ...

Výsledek je zde:
[odkaz]

Po přečtení tohoto testu auto.cz jsem poměrně zděšen, už jen na základě přidělených hvězd - 4,5? Tedy prakticky dokonalý vůz bez ohledu na cenu???

Začíná to již samotnými 5. dveřmi a údajným zvýšením tuhosti karoserie... Opravdu povedené 8-s :no:
Následuje "nízkoenergetické" označení xenonů. jenže ono jde o SVĚTELNÝ TOK MAX. 2000 lm. Jinak napsáno - Rapid má xenony bez nutnosti abutomatické regulace díky tomu, že ty xenony vlastně moc nesvítí... Proč tedy vlastně za xenony připlácet???

Více inovací než byste čekali? A pak se dozvídám, že se změnil volant a přibyla atrapa hliníku??? To že je víc než bych čekal? Nebo odkaz na výbornou povrchovou úpravu... Ta je zcela normální, naopak si myslím, že materiály budou poměrně háklivé na poškrábání ostrými předměty...

Že rovné podlahy po sklopení docílím dokoupením mezipodlahy? Opět lež jak věž, rovné podlahy nedocílím nikdy, opěrák nejde sklopit do roviny!

O excelentních jízdních vlastnostech se nemá smysl bavit, stejně tak o citu v řízení...

Jsem zděšen, úroveň auto.cz je opravdu na úrovni blesku... 8-s 8-s 8-s
29. 10. 2013 12:33
Re: Vynášení do nebes
Test je slušně řešeno optimisticej...k tomu nic. Rapid není špatný auto, ale nic, čemu bych byl ochotnej dát 5*.
Avatar - Stefič
29. 10. 2013 12:29
Re: Nedostatky
a co rozumného bys tam jako chtěl převážet?:-))
Tohle hledání much za každou cenu začíná být komické.

Kočárek tam dostanu, respektive s dítětem stejně sedadla sklápět nemohu. Pytlům s cementem nerovná ložná plocha nevadí a lednici si zdarma nebo za směšný poplatek nechám dovézt, dotáhnout až do bytu a ještě zapojit.

Takže mi řekni, k čemu v tak malém autě potřebuješ rovnou ložnou plochu. Na převážení europalet?
Avatar - šmoula nešika
29. 10. 2013 12:25
Re: Jaká je délka předního sedáku? Liftback má 440mm
Takovým nepsaným pravidlem zdejší diskuse je nečíst technické údaje, jelikož je tam vždycky něco blbě. Taková klasika...
Avatar - Jaros71
29. 10. 2013 12:25
Re: A reklama je tady znova !!!
Klídek..škodovka se rapidně vzbudí a cena zase padne k realitě. ;-)
Avatar - šmoula nešika
29. 10. 2013 12:21
Re: DRUHÝ POKUS
Tak každý má něco do sebe, ale Alfa to holt není. :-)
29. 10. 2013 12:18
Re: GOLF
Dokonca aj ten TSI motor je v Golfe v novsej (snad bezporuchovej) verzii, s nizsou spotrebou.
Avatar - 3_diamanty
29. 10. 2013 12:14
Re: A reklama je tady znova !!!
pocet hviezd nezavisi od ceny auta .... ani od imidzu znacky...

pocet hviezd sa dava konkretnemu autu za dane kriteria ktore su hodnotene.... to znamena ze 5 hviezd moze mat aj miniauto a pritom rolls ich mat nemusi... co ale neznamena ze miniauto je lepsie ako rolls.. pocet hviedz sa vzdy vztahuje ku konkretnemu autu a k jeho moznostiam ktore dosiahlo v hodnoteni danych kriterii ( komfort, variablita, podvozok,brzdy a pod.... )

na podobnom principe funguje aj udelovanie bodov pri ankete auto roku - tam tiez nevyhravaju najdrahsie a najsilnejsie auta... ale tie ktore v danej kategorii a v danych kriteriach ponukaju velmi dobre riesenia voci konkurencii...
29. 10. 2013 12:06
Re: GOLF
Pojem "nižší střední" je snad nějak legislativně vymezen? Škoda prostě postavila 2 kompaktní modely, každý na opačném konci "rozměrového spektra". Chceš-li menší jednodušší kompakt, bereš Rapida, chceš-li větší, sofistikovanější, jdeš do Octy, nechceš ani jeden? Jdi ke konkurenci, co je na tom k nepochopení? Nekoukej na věc omezenou optikou striktního třídního dělení, koukni na to tak, že Škoda vyrábí auta o velikostech Cíga až Superba a vyber si, který ti sedne nejlíp. A kdybys nebyl "matóš", srovnáš rapida s normálním cliem, ne kombíkem. Nebo ještě líp, srovnáš ho s fábkou, aby bylo zřejmé, co oproti menšímu modelu rozměrově nabízí.
Avatar - Iv8
29. 10. 2013 12:05
Re: A reklama je tady znova !!!
Pravděpodobně je třeba RAPIDně zvýšit prodeje. :-)
29. 10. 2013 12:03
Jaká je délka předního sedáku? Liftback má 440mm
a Spaceback najednou 520mm?
;-)
Avatar - grifith
29. 10. 2013 12:01
Re: DRUHÝ POKUS
Jak jsem psal,design je věcí názoru, mě zase hatchbackovská verze přijde jako by základní liftback potkala havárie s nějakým nákladním vozem a rázem tu máme Spaceback. Ale plně chápu, že obě verze budou mít své příznivce a odpůrce. ;-)
Avatar - 3_diamanty
29. 10. 2013 12:00
Re: DRUHÝ POKUS
velmi dobre a rozumne napisane ... pritom spaceback a aj klasicky rapid mohli byt super autami skoda tych detailov ( setrenie na nespravnom mieste sa zacalo uz v citigu ) .. a samozrejme cena je tiez mimo... tu rapid nema sancu drzat krok s konkurenciou... s lepsou konkurenciou ktora je dokonca aj lacnejsia alebo len kusok drahsia ale podstatne dospelejsia a lepsia... nemusime byt motoristicki odbornici s 20 rocnou praxou aby sme si uvedomili ze rapid je drahy a tak trosku "out" v stou cenou aku nasadil..... voci konkurencii.. ono to nie je zle auto len preboha preco ta cena? Preco cena na urovni takmer golfu ked to auto sa na golf pozera len z dialky v kazdom aspekte a kriteriu ktore by sme hodnotili... preco? nerozumiem, su iste veci medzi nebom a zemou a asi je zbytocne hladat nejake recionalne vychodisko ...

mam pocit ze navzdory vysokej cene sa vsade v testoch a clankoch snazia testeri ( mozno na prikaz skody ) chvalit rapid aj ked to nie je vzdy na mieste.... auto to ano iste nie je zle ale preboha ved za tie prachy je to skutocne drahe auto a pritom nicom nevynika voci konkurencii prave naopak.... je to skor lowend... a aj tak je drahsi ako niektore auta ktore lowenami nie su.... a ako spravne pises tento postoj skody ohladom novych vylepseni rapida ... je to splech do tvare ludom ktori si kupili rapid pred tymi zmenami a fakticky uz po par mesiacoch maju niektorymi rieseniami zastaraly rapid... toto sa moze stat asi len v skodovke... clovek len plati a skoda ho okrada .... poctivych ludi okradaju .... je to smutne...
Avatar - šmoula nešika
29. 10. 2013 11:55
Re: DRUHÝ POKUS
Ale ano... vidím to obdobně. Jen bych za nevýhodu liftbacku označil tu masu plechu na zadními koly při pohledu z profilu. :yes:
29. 10. 2013 11:51
Re: škoda-auto.cz
Konečně jeden první normální a z praktických zkušeností psaný příspěvěk. :-! :yes:
Avatar - grifith
29. 10. 2013 11:49
Re: Nedostatky
Tak s tvou první částí o nemožnosti vytvoření rovné plochy v zavazadlovém prostoru naprosto souhlasím. Jaké pak to sklápění sedadel má, když se tam nedá nic rozumného převézt? 8-s
Avatar - šmoula nešika
29. 10. 2013 11:42
Re: Nedostatky
No, nemožnost sklopit zadní sedák má i O3 (u rapidu to všichni řešili, ale stejně jako bakelitové výplně dveří - ticho po pěšině), což není rozhodně nic na pochvalu, ale tátovi služební O2, která je ještě navržena bez ergonomických kompromisů, nic takového vlastně nepotřebuje. I se sklopeným sedákem nevznikne rovná ložná plocha, navíc je třeba vyndat hlavové opěrky. A u rapidu/O3 to bude nejspíš stejné. Ale místo šetření to bezesporu je.
Avatar - grifith
29. 10. 2013 11:41
Re: GOLF
A tebe nad tebou nadnesených faktech něco překvapuje? Ano, není vůbec nic zvláštního, že kombi modely menší třídy začínají dosahovat velikosti nekombíkových modelů třídy vyšší. Rapid je kromě šířky (dané bohužel využitím přední nápravy malého vozu) velikostně akceptovatelným vozem nižší střední třídy.
29. 10. 2013 11:39
Re: Vynášení do nebes
To je sice pravda, ale bohužel to tak vyznělo - a to jak z toho článku, tak i z Tvého příspěvku :-! Taky nechápu, co máš proti malým dětem????? >:D >:D >:D >:D >:D >:D
29. 10. 2013 11:39
Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse.
29. 10. 2013 11:38
A reklama je tady znova !!!
Nemůžu si pomoct v Rapidovi jsem seděl ale proč je tak drahý jsem nezjistil.... Nechápu taky proč má 4 1/2 hvězdičky v tomto pseudo testu, cena v tom nebyla vůbec zohledněna??? Jediné o čem to napovídá je, že pan redaktor to tak napsat musel nebo chtěl protože z toho měl benefit. Tolik hvězdiček, co Rapid v poslední době měli třeba BMW Alpina M3, pár Mercedesů a Bentley Flying. Je rapid tak dobrý??? V pseudotestu byli buď nezmíněné nebo přehlížené některé fakty (např. levné a tvrdé plasty, horší sedačky, nezakrytovaná kolejnička sedaček a taky ta cena) jinak by tu předraženou škodovku nemohli takhle ohvězdičkovat. Reklama jak vyšitá !!!!!!
Avatar - grifith
29. 10. 2013 11:35
DRUHÝ POKUS
Škoda Rapid - jedno z nejkontrovernějších vozidel nabízených na našem trhu. A popravdě řečeno, není se o divit. S příchodem tohoto modelu na český trh se roztrhl pytel s články a testy, které Rapida vynášely do nebe a nebylo skoro možno najít vhodnou konkurenci, jenž by se mu mohla rovnat. Snad jen sestra Octavia či bratranec Golf by připadal v úvahu. Minulo devět měsíců, přišla nová karosářská varianta a s ní i změny. Souhlasím, změny lze kvitovat, jelikož byly potřebné, ale zároveň mi to přijde jako plivnutí do tváře všem kupcům původního modelu....

Co se designu týká, pak zde si každý udělá obrázek a názor sám. Mé ososbní preference udělují plusový bod původnímu liftbacku, jenž považuji ze hezčí a také praktičtější variantou. Celkový nepoměr mezi výšou a šířkou nedokáže zakrýt ani jeden a tak není ani jeden vyloženě mým šálkme kávy.

Interiér. V podstatě lze najdeme tři viditelné změny. Jako nejzásadnější vidím použití standardního umístění ovládání všech 4 oken z místa řidiče, tento lapsus původní verze byl těžko omluvitelný. Neznám žádný jiný vůz s touto výbavou, u nějž nebyla možnost jejího ovládání z místa řidiče. Dále zde máme nový volant a plastový dekor. Nedomnívámse, že by tyto prvky dokázaly nějak povýšit celkově slabší dojem, kterým Rapid vevnitř působí. Po dříve nutných měkčených plastech ani památka, ani mnou (tedy nejen mnou) kritizované pojezdy sedadel nedostaly plastové zakrytí a tak se opravdu celkové lacinosti nelze vyhnout. Dojem mírně dokáže vylepšit testovaná béžová varianta interiéru. Rapid a ergonomie? No tento pojem mírně kulhá - umístěníloketní opěrky vůči ruční brzdě je naprosto nelogická a neergonomická. BuĎ budu používat opěrku a pak si musím zlomit ruku nebo pro každá použití ruční brzdy budu opěku odklápět. To je out. Psát jako výhodu bohatý vnitřní prostor, to chce už opravdu hodně odvahy. Zajímalo by mě, jak tester označuje vnitřní prostor i30ky nebo například třídní a rodinné kolegyně Octavie? No, já bych prostor takto nevyzvedával. Podélně je to pěkné, ne výškusi také nelze stěžovat, ale co se šířky týká, pak Rapidovské rozměry v rámci nižší střední třídy nelze brát jinak než výsměch. Spolujezdci jsou si blíže, než by komu bylo milé. Zde si člověk připadá jako v malém voze. A zavazadlový prostor? Veikostně velmi slušný průměr třídy, reálná hodnota je 380l. Co se mi osobně nelíbí, je tvrdoplastové obložení, které v průběhu svého života dostane solidně na zadek. Zlaté jakékoliv kobercové čalounění. A nemožnost složit zadní sedadla do nějaké roviny tento model také degraduje.

Motor lze hodnotit pozitivně, jen ta životnost je stále velkou neznámou a jen budoucnost ukáže, jak tomu skutečně inovovaný motor je. Parametry má solidní, spotřebu také. Proč ne.

Podvozkově si Rapid ve verzi hatchback polepšil, už opravdu není s původní verzí srovnatelný a ukazuje plavnější stránku naladění podvozku. Mluvím o zkušenosti s ráfky a velikosti 16" a tím pádem i vyšším profilovým číslem pneumatik.

A cena? Osobně si myslím, že i přes domáckost značky žije Škodovka na obláčku. Samozřejmě cenu určuje sámtrh a zájem zákazníků, o čemž se zde hádat nehodlám. Ovšem reálně uvažující zákazník srovnání s konkurencí využije a to už dochází Rapidu trumfy. Jeho výbava mi ani ve výbavě Elgance nepřijde až tak úchvatná, aby cena testovaného vozu dosáhla cifry 454 000 Kč. Jak s tabulky vyplývá, tak i s plnohodnotnými vozy nižší střední třídy nedokáže držet krok a cenově už se nebezpečně blíží Golfu. A to řekněme si upřmně je už opravdu jiná liga.

Závěrem bych dodal, že zákazníky si u nás Rapid v hatchbackovské verzi určitě najde, mě osobně by na modelu vadilo jeho viditelné lowcost řešeniv kontrastu s jeho reálnou nákupní cenou. Každý, ať si na otázku výhodnosti odpoví sám. :-)
29. 10. 2013 11:30
Re: Jehovistický obrázok
Asi ta správná známka pro nekritickej test, jak jsem napsal výše...poškozuje Rapid víc než dvouhvězdičkový hodnocení. Strážná věž je dobrý přirovnání! :yes:
Avatar - 3_diamanty
29. 10. 2013 11:28
Re: Jehovistický obrázok
jedna sa o skodu... domaci produkt.. tym je jasne vsetko povedane.... ;-)

je jasne ze exsituje X lepsich a dokonca lacnejsich aut ... len treba zobrat cenniky do ruky a trosku povrtat sa aj v technickych udajoch konkurencie .... clovek az potom si uvedomi aka je ta skodovka vlastne zbytocna a nezmyselna znacka na automobilovom trhu
29. 10. 2013 11:26
Re: Pořád dost drahý..
Hm, ked pozriem na tie ceny, tak to uz naozaj niekto musi silou mocou chciet tu skodovku, aby si ju kupil...
Avatar - iudex
29. 10. 2013 11:24
Jehovistický obrázok
Z testu človek získa dojem, že Rapid je špička triedy a plnohodnotný konkurent Golfu (možno dokonca lepší). Všetko je tak skvelé a dokonalé ako jehovistické obrázky šťastnej rodiny v Strážnej veži. Prečo len tomu dokonalému obrázku ale nejak nechcem uveriť?
29. 10. 2013 11:21
Modernizovaný Megane
Megane má nový motor 1.2 s 97kw za 334000kč
Pro mě jasná jednička!
29. 10. 2013 11:18
Re: GOLF
Nachápu proč nás pořád krmí tím, že Rapid spacebag je nižší střední.

Rapid:
a) délka (mm): 4304
b) šířka (mm): 1706
c) rozvor (mm): 2602

Takže toto je taky nižší střední:
Délka: 4267 mm (-3.4 cm)
Rozvor: 2589 mm (-1.3 cm)
Šířka: 1732 mm (+2.6 cm)
Já myslel že třídy jsou podle velikosti podvozku. Když jsem Rapis SB poprvé viděl, myslel jsem si, že to je nová Fabie Combi a tím u mě zústává.. za 300.000 Kč.

Jinak data jsou Clio Combi.
Avatar - 3_diamanty
29. 10. 2013 11:17
Re: Nedostatky
sice to nezvyknem ale musim ti dat palec hore.... tych nedostatkov ma ale rapid viac... kratke sedaky su tiez dost zbytocna chybicka krasy a usetrenych snad len par eur oproti lepsim sedakom... skoda tychto detailov... rapid mohlo byt dokonale auto... skoda par blbosti a prehnanej ceny.. mohol to byt trhak aky skoda este nemala... co spravis..... ale mozno je to schvalne tak poriesene aby moc neohrozoval octavku ktoru aj tak uz dost ohrozuje
29. 10. 2013 11:16
Re: škoda-auto.cz
Teď jsem to projížděl a na prvních dvou stránkách našel běžně 6, občas přes 10 a jednou i 20% slevu. Spousta salónů je dohromady s VW nebo i Seatem a pak ty Rapidy neprodají bez slevy. Oni spadnou na reálnou úroveň i v ceníku, to se nebojím :-)
29. 10. 2013 11:14
Re: Vynášení do nebes
Přečti si, co jsem ti napsal ještě jednou. Nenapsal jsem nic o nejlepším autě, ani motoru, ani ceně. Kopeš jak malý dítě, když si neumí obhájit svůj názor...a nezachrání to ani milion smajlíků ;-)
Avatar - 3_diamanty
29. 10. 2013 11:09
v poslednom case
som vo svojom okoli zaregistroval zvyseny pocet aut seat toledo ( bracek rapida ) a uz aj tusim v com to je: [odkaz]

hadam sa skodovka tiez pouci ;-)

za 12 tisic by rapid s TSi vo vybave ambition bol skutocne celkom schopny voz..... ale boh vie ci sa skoda rapid dostane niekedy cenou tam kde je uz dnes seat toledo.... ktory je momentalne jasne lepsou volbou ako rapid
29. 10. 2013 11:07
Re: Vynášení do nebes
Tak to chce klid a nohy v teple, Tebe to trošku vzalo, takže aby si měl trochu radost, tak jo, motory TSI jsou nejlepší na světě - konkurence zaspala - Rapid je nejlepší auto v celé galaxii - opět konkurence zaspala - a jako bonus - za super cenu - a opět konkurence zaspala - a už se ma mě nezlob a sundej klapky z očí. Pa. :-) :-) >:D >:D >:D >:D >:D
Avatar - Ada je zase tady
29. 10. 2013 11:07
Nedostatky
Nemohu si pomoci, ale vzhledem k tomu, že tohle auto je především rodinně užitkové, tak nemožnost překlopení zadního sedáku a následně položení zadního opěradla, což by vytvořilo skutečně rovnou ložnou plochu, tak žádoucí pro jakoukoli přepravu většího nákladu, je vzhledem ke kupujícím naprostý faul. Možnost překlopení zadních sedáků měla už škoda 1000MB, to v té Boleslavi jsou na tom tak špatně, že nebyli schopni zafinancovat ty 4 plechové panty? :no: :no: :no:

Čísla kolem dokola a vzhůru nohama na tachometru a otáčkoměru jsou odpudivá!
:no: :no: :no:
Avatar - Ozzman
29. 10. 2013 11:05
Re: škoda-auto.cz
Mě to neřikej, já nepsal, že to nikdo nekoupí >:D
Ale ty slevy zas tak veselý nejsou jak píšeš :-) Je to novinka.
29. 10. 2013 11:04
Re: škoda-auto.cz
Stačí se podívat za kolik se reálně prodávají, pak to už funguje. Zajdi k dealerovi, projev zájem a cena je pod normálním mainstreamem vyjma Francouzů a Italů. Ti se pohybujou na úrovni Fabií.
Avatar - Ozzman
29. 10. 2013 11:01
Re: škoda-auto.cz
Ale koupí... auto vypadá dobře a má image, kterou korejci nemaj..... bohužel? nebo bohudík? :-) Pro Škodu je to plus...
29. 10. 2013 11:01
Re: drahe drahe drahe a este raz drahe auto
Plně souhlasim, ale to víš, novináři odvádějí dobro "práci", podle nich je Trapid veleauto, a to až přijde zase s trochou do mlýna pan VWaverka, to bude zase Trapidí orgasmus, ten zase bude slintat. Prostě - Fuj!
Avatar - 3_diamanty
29. 10. 2013 10:59
Re: Superkára...
presne tak... ano golf vyjde vzdy o kusok drahsi ako motorom aj vybavou porovnatelny spaceback ale nie o tolko o kolko je lepsim autom... suhlasim ......rozdiel 250-500 eur za drahsi golf je smiesny rozdiel ... golf je predsa len podstatne lepsim autom ako rapid a tak tych par eur je uz uplne smiesnych ... to si kazdy rad priplati a dostane uz podstatne technicky podvozkovo aj imidzovo ovela lepsie auto... a aj priestorom v kabine. Nie je o com... bud golfa leona alebo ceed pripadne nejaky megane .... ale spaceback je dost drahy na to co ponuka... ako vravim keby zlacnel tak o 1000 eur za kazdu vybavu a motorizaciu tak je to ok.... poviem ze celkom unosne a akceptovatelne... ale v tych cenach ake ponuka je to o nicom.... tie ceny su nekonkurencieschopne... nech sa na mna nikto nehneva ale ale nevidim jediny dovod dat za rapida tolke peniaze za to co ako celok to auto mi ponuka....
Avatar - Sumi2000
29. 10. 2013 10:56
Re: škoda-auto.cz
Ale lidi to ví..a ví to i Škoda!
A proto ho zase slevní..
Jinak ho nikdo normální nekoupí! ;-)
29. 10. 2013 10:56
Re: Vynášení do nebes
Test dělal p. Mička...aby bylY odměny (ta odměna, ženskej rod)...a trefovat se dá do lecčeho, jen ten 1?2TSI je zrovna velmi dobrej motor, kterýmu jen chybí výraznější výkonová špička, za to se s ním neuřadíš do řidičskýho nebe. Tak jak je ten test nekritickej, jsi ty kritickej až moc.
29. 10. 2013 10:53
škoda-auto.cz
Někdy mi přijde, že by se tyto stránky měly přejmenovat na škodovka-auto.cz. Není pochyb o tom, že jsme v Česku, když nám tu je prezentován úzký vůz se starou koncernovou technikou a komponenty jako plnohodnotný soupeř Golfa/Leona. Divim se, že od redakce nedostal rovnou pět hvězd ... Dovedu si předsatvit jakou spravedlivější kritikou by byl touto redakcí podroben stejný model od sesterského Seatu Toledo (kdyby existoval) a jaké hodnocení by právem dostal.

Závěr je takový, že kdo chce technicky méně vyspělé, užší a navíc dražší auto, ten dá přednost Spacebacku před Leonem a že je tento Rapid dražší než I30 a Ceed se dá směle považovat za sebevědomou troufalost...
29. 10. 2013 10:52
Re: Superkára...
Golf nevyjde o tolik dráž o kolik je lepší. Když odhlídnu od tvý fobie na korejský auta, zbejvá ještě dost evropský nebo japonský konkurence.
Rapid jsem jel jen v LB a ten je tvrdej a poskakuje jako koza, jsem rád, že stejně jako u OIII zřejmě došlo k změkčení jízdy, její kvalita byla až neakceptovatelná. Obecně bych viděl ideálního Rapida s 1,2TSI 77kw, autoklimou, vyhřívanýma sedačkama, komplet bagy, parking senzorama, BT a možná i navi za 350k...
Tak je to smysluplný, start na 250k se slabším TSI a základní klimou, ESP. Víc od toho nikdo za ty prachy nemůže očekávat.
29. 10. 2013 10:48
Re: drahe drahe drahe a este raz drahe auto
Zase nepresnosti. Pri využití financovania od vwfs začína cena Rapidu už od 9830 €, vrátane 300 € zľavy. Tak Spaceback Ambition je možné dostať už od 12 130 € s motorom 1.2 TSI 63 kW. K tomu Ambition Paket za 399 € (automatická klimatizácia, disky z ľahkých zliatin, rádio s CD a MP3, Sunset, tempomat, trojramenný multifunkčný volant, malý kožený paket, parkovacie senzory, MAXI dot) a výde z toho slušne vybavené auto za zaujímavú cenu.

Jazdil si na novom Golfe a Rapide Spaceback? Nie, tak aspoň tie teoretické údaje píš správne.

Na druhú stranu, keby to niekto prehliadol a pozeral by len cenníkové ceny, tak Seat Leon vo výbave Coool so silnejším 1.2 TSI 77 kW výde na 12 490 €. A s balíkom Fun za 452 € dostane tempomat, parkovacie senzory, predné hmlovky a alarm. Seat uvádza, že k týmto balíkom dostanete aj FULL LED svetlomety zadarmo.
29. 10. 2013 10:47
Vynášení do nebes
Nemůžu si pomoct, i když dle mého názoru vypadá spacebak lépe než liftback, ale pořád je to levně vyrobené auto - prodávané za velký peníz. Někteří novináři opravdu příšli o rozum /o panu VWaverkovi ani nemluvě/, nobo se prostě musí takhle hezky o Škodovkách psát - (zajímalo by mně, kolik novinářů jezdí ve Škodovce) - ale to vychvalování Trapida opravdu smrdí na sto honů - o motoru ani nemluvě - přirovnávat ho k atmosféře - to je docela odvaha. Prostě se to musí do lidí "narvat", aby se prostě prodávalo, a aby byli odměny.......
:-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-)
Avatar - Snooob
29. 10. 2013 10:46
Re: 1.2
Nebezpečné iba tak pre neschopných vodičov! Ešte že si priznal farbu...
29. 10. 2013 10:45
Re: cena
No možná by to v tom Německu bylo levnější ještě než tady u nás >:D
Avatar - 3_diamanty
29. 10. 2013 10:43
auta su dnes uz podstatne dostupnejsie ako kedysi
kym napr v r 1999 stal vw polo 1,4 44KW v metalize s el prednymi oknami nejakych 400 tisic korun ( dnes 13 300 eur ) tak dnes uz za podobnu cenu kupime fakticky silnejsi a vacsi golf ktory je neporovnatelny uz s tymto starym polom .... a prave cenova dostupnost aut uz cloveka nuti pozerat dnes po niecom poriadnejsom serioznom dobre vybavenom co ho bude reprezentovat a co mu bude sluzit ... clovek dnes uz nechce robit kompromisy ako ich robil za cias favoritov felicii starych kadetov escortov a podobne.... dnesny clovek chce za svoje peniaze uz slusne auto s
v zakladne s doborou vybavou slusnym motorom a celkovo na urovni doby..... dnesny clovek uz pozaduje v zaklade od auta klimu nejaky ten palubny pocitac, nejake to slusne radio .. dialkovy central a podobne veci ... ale v skode ich bohuzial v zaklade casto ani nenajde... nepochopitelne si musi priplacat za kazdu blbost nehovoriac o tom ze uz aj to zakladne auto bez vybavy je cenou nie nejako lacne... ale uz na urovni vybavenejsej konkurencie.... nechapem.... rapid spaceback je slusne auto ale nikto by na nepripnutil dat za neho takmer 14 tisic eur aby som tam konecne mal schopnuy motor a klimu.... to je vazne kus moc draha sranda .... nechapem.... ved za 14 tisic mam uz nadupany ceed s GDi.... alebo leona s golfom co su trosku uz inde ako rapid a aj v zaklade maju uz slusnu vybavu .... nechapem este raz... budem rad ak mi niekto kompetentny vysvetli preco skoda rapid stoji tolko kolko stoji a preco je podstatne imidozvejsia konkurencia ( golf leon ceed ) v lepsej vybave a s daleko konstrukcne lepsim know-how a spracovnaim len o kusok drahsia od rapida v podobnej vybave.....
Avatar - strýček BOB
29. 10. 2013 10:37
Superkára...
Rapida doporučuji hlavně vyzkoušet. >:D Vad a kazů moc nemá, snad jen krátké sedáky, utopená řadicí páka a otřesná loketní opěrka. Jinak klasická Škoda, výborně poskládané, funkční a bytelné. Nízká cena Leona je zaměřená hlavně proti rejži. Golf vyjde vždy dráž než podobně vybavený Rapid. U řejže je otázka do kdy budou dotovat cenu vozíku s víceprvkem a cenovkou pro zákazníka 350 tisíc, když Škoda má, v případě potřeby, kam snižovat cenu a stále prodávat se ziskem >:D

Škoda to má velmi dobře spočítané :yes:
Avatar - šmoula nešika
29. 10. 2013 10:36
Re: Pořád dost drahý..
Daň VW za záchranu škodovky.. Tedy poslední dobou a u první fabie i s dalšími úroky. 8-s
Avatar - Sumi2000
29. 10. 2013 10:33
Re: tak to chce už poriadné "gule"
:yes: tak jest!
29. 10. 2013 10:33
Re: drahe drahe drahe a este raz drahe auto
Od ledna 2014 jsou Fresh a Style Plus bez úvěru.To je platbou hotově. :-!
Avatar - nalimer
29. 10. 2013 10:32
Re: drahe drahe drahe a este raz drahe auto
a hlavne, čo sa porovnáva Rapid a Leon? veď Leon je z druhého konca kopaktov. jediné, čo majú spoločné je, že sú HB. ale Leon = Golf = A3 = Octavia. iný podvozok, iný rázvor, iná šírka...
ak existuje priama konkurencia pre Rapid, je ňou Chevrolet Cruze HB (ktorý je, na rovinu, drahý jak šľak a až v predajni dajú zľavu nad 10%).
Avatar - Ozzman
29. 10. 2013 10:32
Re: Lepší, ale na kolegy nemá
Já ten motor znám z Oktávky II fl. A tam je taky šestikvalt, proto mne to překvapilo :-)
Avatar - Sumi2000
29. 10. 2013 10:31
Re: drahe drahe drahe a este raz drahe auto
Oni ho rychle slevní..tohle je zase výstřel do tmy..! :no:
Golf nebo Leon..jen blázen by bral Škodu Rapid. :-!
Avatar - Ozzman
29. 10. 2013 10:31
Re: cena
Akorát z r.v. 2005 ne? >:D Takový motor se do trojkového meganu nemontuje pro distribuci v ČR >:D >:D Poslední nepřeplňovaný dvoulitr na českém trhu měla dvojka a měl 98kw..

To bys musel do Německa
Avatar - Sumi2000
29. 10. 2013 10:29
Re: Pořád dost drahý..
Ty ceny jsou zase úplně mimo!!!
Asi jim to minule s Rapidem nestačilo..
A pak ho rychle slevnili.. >:-[]
Jo Škodovko..tohle přece není Bugatti.. >:D
29. 10. 2013 10:28
Re: Lepší, ale na kolegy nemá
S tímhle motorem jsem jezdil už při uvedení LB,takže vím,co to má za převodovku.K HB jsem se ještě nedostal,protože je pořád půjčený.
Avatar - nalimer
29. 10. 2013 10:26
Re: Pořád dost drahý..
cenník Rapid na SVK - [odkaz]
a len pre porovnanie
cenník Ceed na SVK - [odkaz]
cenník Leonu na SVK - [odkaz]

nevidím nikde dôvod na nákup Rapida
Avatar - Ozzman
29. 10. 2013 10:25
Re: 1.2
Málo ti to lechtá EGO ? >:D K čemu na malém hatchbacku dvoulitr??
29. 10. 2013 10:24
cena
Ta cena je opravdu strašná za tu cenu co tady testovali Rapida můžu mít Megana v plný palbě a motor 2.0 16V se 105 Kw.
Avatar - šmoula nešika
29. 10. 2013 10:24
Re: Lepší, ale na kolegy nemá
... péče pro redaktory ACZ. Ježíš, já už jsem jak ti hjondajovci... 8-s
Avatar - 3_diamanty
29. 10. 2013 10:24
Re: drahe drahe drahe a este raz drahe auto
urcite radsej leona alebo golfa,,, zvlast novy leon je nadherny... na nom by som mohol oci nechat... dokonale auto, proporcie, krasne a konecne auto emocion od seatu :yes:

rapid ak by stal tych 12 000 s TSI v ovybave ambition tak je to ok.... primerana cena... ale za takmer 14 tisic si to kupi len nejaky zberatel milionar ktory nevie co s peniazmi
Avatar - Ozzman
29. 10. 2013 10:23
Re: Lepší, ale na kolegy nemá
Tak to jsem větu "Vůz totiž také dostal šestistupňovou manuální převodovku, kterou v Rapidu jinak nesežnete" asi zle pochopil >:D
29. 10. 2013 10:22
1.2
Ja by som to zakázal tieto objemy!!! Však to je nebezpečné, lenivé a smutné! Bez ohľadu na TSI RSI FSI, HTP a ďaľšie extrémne výkonne jednotky. Motory z mountfieldu. Ak už auto benzín 1.8l+ ak nafta 2l+ inak to nemá význam, nuda, nebezpečné a o ničom. Žiadny úžitok...
29. 10. 2013 10:20
Re: Lepší, ale na kolegy nemá
Je to shodné s LB.Oba mají stejné motory a převodovky-1.2 TSI 77 KW 6.st.manuál.
Avatar - šmoula nešika
29. 10. 2013 10:19
Re: Pořád dost drahý..
To jsem se za tu dobu, co se Rapid prodává, ještě ani nedíval na ceny v cizině. Být Slovensko bohatší, nejspíš by všichni Bratislaváci jezdili nakupovat do Vídně. Jinak by přece ve Škodě ostrouhali... myslím na světových trzích.
29. 10. 2013 10:19
Re: drahe drahe drahe a este raz drahe auto
Plně souhlasím, že tento Rapid se oproti Leonu nevyplatí. Raději Leona než rapida když jsou za téměř stejnou cenu. Ovšem kdyby Rapid zlevnil tak pak by to byla jináááá písnička.
29. 10. 2013 10:19
Re: Pořád dost drahý..
To ani ne.Koukni na test Autobildu:

[odkaz]
Avatar - Ozzman
29. 10. 2013 10:17
Lepší, ale na kolegy nemá
Také už jsem měl tu čest. K vzhledu dodám jen to, že pokud je vůz obut na větších kolech ( a v červené ), vypadá daleko lépe, než liftback. Tento modrý kousek na fotkách mi toliko nelahodí oku :).

V interiéru je značný posun, to je pravda, ALE nejvíce efektní je pouze na fotkách. Bohužel při usednutí a nedejbože pohlazení palubky a materiálů zjistíte, že je interiér tvořen levnými plasty jak u vozů z dálného východu před pár lety 8-s . To i ti Francouzi v této cenové mají kvalitnější interiéry. Je to škoda, protože tohle byla přeci velká zbraň koncernových vozů.... bohužel ta doba je už pryč.

Jízdu jsem ještě neabsolvoval :) tak nehodnotím

Až na tyto nedostatky se mi vůz líbí. Vím, že to má být lowend, ale jak je vidno z tabulky, cena tomu neodpovídá. Za nižší cenu je k dostání třeba bratr Golfa Leon...
Takže pokud to nemá být reklama na Škoda finance, kdy auto vypadá za 320 tisíc krásně, tak mi to i tak jako skvělá koupě nepřijde :-)

P.S. Co má být za plus, skvělá péče při návštěvě autorizovaných servisů? Jednu Škodovku máme v rodině a za jejich "péči" bych jim to auto omlátil o hlavu

P.P.S. Může mi někdo vysvěltit, proč je v testu napsáno, že pouze nyní k 77kw verzi dodává Škoda 6tikvalt? Já myslel, že 77kw i v liftbacku má 6tikvalt? Stejně jako v Oktávkách? Nebo se pletu?
Avatar - 3_diamanty
29. 10. 2013 10:15
drahe drahe drahe a este raz drahe auto
skoda rapid sa mi paci.... je jasne krajsia a sikovnejsia ako lift ale preboha preco take vysoke ceny za toto priemerne auto?

golf trendline 1,2TSI 63KW 13 980 eur ( klima , dialkovy central, palubny pocitac )
spaceback ambition 1,2TSI 63KW 13 730 eur ( klima, dialkovy central, palubny pocitac )

- vybava active v spacebacku je sice lacnejsia ale to je fakticky auto bez vybavy len s motorom a volantom ... takze prvy schopny rapid je vlastne vo vybave ambition a tak som to porovnal s golfom.. ako vidime... golf je s podobnou vybavou ( zakladna vybava ) len o kusocek drahsi ako rapid... nechapem kto pojde do rapida ked o 200 eur da viac a ma golfa... s podobnou vybavou a nepochybne ovela lepsim imidzom , na ktorom stale dost ludom zalezi aj ked si to neprizname....

tak 1000 eur dole v kazdej verzii a vybave a spaceback mozno bude mat uspech aj u nas....
Avatar - šmoula nešika
29. 10. 2013 10:13
Re: Škoda té levnosti
Mmm, jo, to modernizované TSI má spolu s dalšími motory přijít s Euro 6.
Avatar - Jaros71
29. 10. 2013 10:11
Pořád dost drahý..
Tedy to auto s 3 ramenným volantem už vypadá docela dobře. Tak na 300 tis..!
Ale pokud srovnám ty předražené ceny..
Jen 9 tis doplatit za stejně vybaveného Seat Leon na elektronech s mlhovkami..?
Leon je jasná volba..nebo jen o něco dražší VW Golf!! >:D
Pokud cena Rapidu Spaceback spadne tak o 30-50 tis..má to smysl!
A 77kw se šestikvaltem za 400tis? :no: 8-s
KOREJCŮM TO JEN NAHRÁVÁ NA SMEČ.
Avatar - šmoula nešika
29. 10. 2013 10:10
Re: Škoda té levnosti
Jo, kočkopes, to je to správné označení pro první rapidy. Tvrdý a nelevný lowcost na tvrdém podvozku v základu, nekřesťanský předražený a místy dost odfláklý švihák v plné palbě.
Avatar - nalimer
29. 10. 2013 10:08
Re: Podvozek
normálny motoristický novinár pri zmysloch by takúto hlúposť nikdy nenapísal. celý pesudotest je len PR :no:
Avatar - nalimer
29. 10. 2013 10:07
tak to chce už poriadné "gule"
toto sa nedá nazvať inak, než ďalšia zo sérií PR článkov Ringieru.
porovnávať Rapid s Leonom, Golfom, Ceedom či i30 je úplne scestné. ešte včera sa Rapid dával do roly lowcost áut, dnes je to prémiová značka.
a v cenníkovej cene dokonca vychádza drahšie, ako tieto vozidlá. (potom nám naordinujú, že auto je v akčnej cene a je lacnejšie... ...nie, žeby existovali zľavy a akcie aj na zvyšné 4 autá...)
Rapid je lowcost a ostane lowcostom. jeho kúpa ma význam len do cenovky 300-325.000 Kč. potom je výhodnejšie si kúpiť naozaj kvalitnejšie autá.
Avatar - šmoula nešika
29. 10. 2013 10:02
Podvozek
"Automobilka vyladila podvozek téměř k dokonalosti" - aha, takže tak na úroveň Golfu, když jsou si rozměrově tolik blízcí. Já vám tedy moc nevěřím... Nechci tu jen tak od stolu dělat nějaké závěry, ale nechce se mi věřit, že lowend s řadou řešení spíše ze segmentu miniaut bude srovnatelný s desetiletími zrajícím, plně kompaktním mainstreamem.
29. 10. 2013 09:53
Re: GOLF
Asi by se našel nějaký případ, kdy cenově je Golf mimo mísu....i když to Rapid občas taky. >:D
29. 10. 2013 09:51
Škoda té levnosti
Je "Škoda" že z tohoto auta udělali kočkopsa.Je tam zbytečně vidět levnost a díky tomu je to drahé.Pravda, oproti Rapidu "klasik" tam posun je, to beze sporu, ale i tak je to prostě imho chyba.Jinak je to ale pěkné auto a až to bude levnější tak není důvod to nekoupit.

PS:Nevíte kdy tam začnou dávat TSI motory s řemenem?
29. 10. 2013 09:48
GOLF
Nevidím jediný důvod proč si koupit toto místo Golfa.