Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: BMW Laserlights: Revoluce v osvětlení na vlastní oči

BMW nám v Mnichově představilo nejnovější technologie osvětlení vozidel a nastínilo budoucnost, se kterou se setkáme v poměrně krátkém čase. Revoluci představují zcela nové laserové světlomety.
Zpět na článek
Avatar - DawQa
15. 4. 2014 08:58
Re: Výborně!
Ty asi pořád nechápeš k čemu je to svícení dobré viď..
Avatar - Ada je zase tady
14. 4. 2014 23:33
Výborně!
Když si přečtu větu:

"s vyšším odběrem totiž stoupá spotřeba paliva a adekvátně tomu roste množství vyprodukovaných emisí oxidu uhličitého, což je neslučitelné se stále tvrdší evropskou legislativou."

nezbývá mi než ze srdce souhlasit. Těším se na den, kdy EU konečně zruší to pitomé povinné svícení za slunečného dne.
14. 4. 2014 13:30
Re: Zas PR....
Ty jsi krásný sousto pro jakýhokoliv utopistickýho realistu ;-)
Avatar - wakantanka
14. 4. 2014 09:05
Re: Uz se tesim....
No to som zvedavý ako si sám nastavíš LED svetlá. A dosť pochybujem, že je vôbec ešte niečo potrebné nastavovať u adaptívnych aké sú v MB. To nieje Fabia I. kde každá druhá nová svietila zle. Veľa ľudí proste v noci nevie kam pozerať a tak ich oslňuje všetko oproti a blikajú ako zmyslov zbavení. Tým samozrejme nechcem povedať, že je málo áut, ktoré majú zle nastavené svetlá (ak vôbec).
Avatar - Hammunasakra
13. 4. 2014 23:35
Re: Zas PR....
Doufám že ti bude aspoň trochu trapně až na vlastní voči uvidíš jaký plkáš kraviny >:-[]
13. 4. 2014 19:05
Re: omg
Zalez woe, anebo se vrať do školy a zopakuj si pátou třídu. :no:
Avatar - EauRouge
13. 4. 2014 14:56
Re: bezva
Mám pocit, že ne, protože je snad jen dvě hodiny nebo nějak takhle krátko. Takže ji asi nenaplánovali na noc, i když u nějakých závodů vím, že se dělají obě. Jediný fotky co jsem našel, tak jsou jenom stacionární fotky světlometů samotných, bohužel ne přímo z tratě. Na letošní LeMans se těším, souboj Porsche vs. Audi bude doufám parádní podívaná.
Edit: Teď koukám na stránky Nurburgringu a jela se i noční kvalifikace na dvě a půl hodiny.
Avatar - KANKUNEN
13. 4. 2014 12:44
Už se těším na blikání ve zpětným zrcátku
Však už jsme si všichni zažili, jedeš po dálnici a ve zpětném zrcátku jakoby někdo svařoval. Pak mě předjede nové prémiové auto vyšší třídy. Sám jezdím raději na manuál, protože jinak fotím řidiče v protisměru a kamionákům to peru v protisměru naplno, protože snímač nevidí jeho světla přes střední svodidla.
13. 4. 2014 11:49
Re: Zas PR....
jj H7 system kus plastu už jsou tak levný že na tom nemají
žádný rejžo, a tak aby simulovali nějaký vývoj tak vymyslí takovouhle kravinu :-)

Kdyby radši do 3-jkový řady namontovali elektromotor [odkaz] a postavili pár stojanů [odkaz] to by bylo jiný tóčo ;-)
>:-[] >:-[] >:-[] >:-[] >:-[] >:-[] >:-[] >:-[] >:-[] >:-[] >:-[] >:-[] >:-[] >:-[] >:-[]
13. 4. 2014 10:11
Re: bezva
Jela se kvalifikace v noci? Jak to vypadalo? Nejde mi o to, kdo byl první, ale celkem mě zajímá, jak to bude v noci vypadat. Silverstone i Spa se pojede za světla, Le Mans bude první závod, kde pojede R18 za tmy. Alespoň, co vím.
Avatar - EauRouge
13. 4. 2014 00:26
Re: bezva
Jela se kvalifikace, tudíž je to první oficiální představení nový technologie v oficiálním závodě. Minimálně pro BMW. Ale možná se pletu, nemám úplný přehled ve 24hodinovkách.
Avatar - Honza Mička
12. 4. 2014 22:59
Re: Zas PR....
Doporučuji vyzkoušet, ten rozdíl je vážně obrovský :-)
Avatar - petrumr
12. 4. 2014 20:24
Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse.
12. 4. 2014 18:50
Re: bezva
Ten se ale ještě nejel, až za dva měsíce, necelý týden po Le Mans. R18 pojede s laserovými světly samozřejmě všechny závody, tedy i Silverstone, který příští týden otevře sezónu.
12. 4. 2014 18:29
akronym?
LED diody = Svetlo Emitujuce Diody diody >:-[]
12. 4. 2014 16:57
Re: Uz se tesim....
Napis SZ a muzem vyzkouset. Mam jen blbej ILS od MB a zjistis, ze to tak zhavy neni, pokud cumis pred sebe a ne do svetel.
Avatar - EauRouge
12. 4. 2014 16:21
Re: bezva
Už teď by je měla mít Z4 GT3, která jela 24h Nurburgring minulý týden. [odkaz]
Avatar - twistedTSD
12. 4. 2014 10:27
Re: Uz se tesim....
Možná jsme se potkali. S nesvítiči se už neobtěžuji, ale experti, kterým vše krásně svítí, zato seřízeno to mají tak perfektně, že mi doslova vypalují zrak, uz mi fakt lezou na nervy.
12. 4. 2014 10:07
Re: bezva
Jsem celkem zvědavý, jak to bude vypadat v Le Mans. Audi je bude mít na R18.
Avatar - RWD
12. 4. 2014 09:12
bezva
Konečně po nesmyslech typu Wankelův motor, promítání na kapotu a jiných nesmyslných černých děr za peníze majitelů aut se dostáváme k něčemu, co vypadá opravdu rozumně a technologicky nadějně i pro využití mimo automobilový svět. Nejsem sice zrovna BMW fanatik, ale za tohle mají u mě bavorští velký palec nahoru :yes:
Avatar - RWD
12. 4. 2014 08:56
Re: omg
to ale nepiš sem, ale na registr patentů... ať Edisonovi ty tisíce patentů zruší, že nic nevymyslel :-)
12. 4. 2014 08:52
Re: Tohle bude masakr,
Paprsek na fosfor dopadá směrem do auta, ne z auta, pokud si dobře pamatuji. Spíš je tu riziko u nehod (kvůli tomu se pro jistotu světla vypnou, podobně jako se u elektromobilu automaticky odpojí baterie).

Vyhnout se oslnění dá. Stačí svítit pod horizont. Když svítíš přes horizont, tak záleží na profilu terénu a protijedoucímu autu. Očekávám, že se do budoucna připojí i C2C komunikace.
12. 4. 2014 01:20
Re: Tohle bude masakr,
Jenze ono je to pred horizontem sklopi, takze sviti do zeme.

Ony celkove ty LED svetla funguji lip jak Xenony( porovnavam stejny auta).
12. 4. 2014 01:16
Re: Uz se tesim....
Hele bud vklidu, funguje to dobre, na me blikaj nekteri ze mam zaply dalkovy a v realu to sou potkavacky, jenom proto, ze mi sviti komplet svetla (vsechna 4).
11. 4. 2014 23:27
Tohle bude masakr,
pokud budou laserová světla svítit i hodně do stran a k tomu prudce dopředu, budou způsobovat v jakýchkoliv ne zcela ideálních podmínkách nebezpečné oslnění protijedoucích - třeba na horizontech může být regulace sebelepší a stejně dostane protijedoucí plnou dávku, tomu se prostě nedá vyhnout. Z tohoto důvodu se v USA nesmí prodávat většina xenonů - jejich normy na oslnění jsou mnohem přísnější než evropské. Oslněný řidič nevidí a tak může srazit třeba chodce. Tady u nás projde cokoliv a že to bude vypalovat sítnice, to nikomu nevadí.
Známý je třeba případ se světly, u kterých neprošly blinkry, protože nebyly vidět ze všech měřených úhlů. Myslíte si, že je prostě VW musel předělat? Kdepak, to by bylo drahé. Raději prosadil, že se úhly měření změní aby jeho světla prošly. Že nejsou vůbec vidět? A komu to vadí?
Taky se možná ta luminiscenční vrstva časem propálí a potom půjde laserový paprsek přímo do očí. A úplně nejlepším argumentem je nízká výška laserových reflektorů - hlavně v dnešní době, kdy mají všechny auta metr vysoké tupé čumáky se to fakt hodí...
Avatar - twistedTSD
11. 4. 2014 17:20
Re: Uz se tesim....
[odkaz] Nové BMW i8 - auto, které oslní. ;-)
Avatar - fOE
11. 4. 2014 17:04
Uz se tesim....
Uz se tesim az s tim v noci nekoho potkam v protismeru. Jsem ten posledni co by nevital pokrok s otevrenou naruci, ale tady mam uprimne docela strach o to jak onen system bude fungovat zvlast v automatickem rezimu.
Avatar - Flash666
11. 4. 2014 16:29
omg
od kdy vynalez neco Edison ? peknej sracka ten clanek
11. 4. 2014 16:00
Zas PR....
Az to uvidim v praxi uverim. Mam E w212 s LED svetlama, a na dalkovy to sviti minimalne tech 500m....