Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: Chrysler 200 má za jediný den přes 10.000 objednávek

Nový americký sedan střední třídy láká zákazníky na standardně dodávaný devítistupňový automat nebo elegantní vzhled.
Zpět na článek
Avatar - Barrichello
20. 5. 2014 11:29
Re: Ani sa nečudem. Za tú cenu...
můžeš si ho objednat [odkaz]

Základ za 700, lepší verze za mega
Avatar - Barrichello
19. 5. 2014 09:08
Re: Ale jo...
Alero určitě ne, má jiný světla, maska je jeden kus s nárzaníkem a vůbc není tak masivní.

Naopak z té Aurory to opravdu něco má, to už sem tu kdysi psal.
17. 5. 2014 21:58
Re: No.. to nezní úplně špatně.
Lépe to vysvětlí trh a čas.
17. 5. 2014 15:09
Re: Slibný start....
Jaké lži?
Snažím se vysvětlit, že platforma není totéž, co náprava, jaká je tohle lež?
17. 5. 2014 15:08
Re: Pěkná amerika
Zkus mi ještě připomenout, na co navazují ten Stratus se Sebringem.
17. 5. 2014 14:56
Re: Slibný start....
>:D
No jo lži mají krátké nožičky a daleko nedoběhnou..
17. 5. 2014 14:32
Re: Ale jo...
Je opravdu tak těžké pochopit psanej text?
Nepíšu o absolutních číslech, ale o poměru šířky k výšce a délce.
17. 5. 2014 14:27
Re: Slibný start....
Reagovat na wolffa je pod moji úroveň...a je to navíc naprosto zbytečné.
17. 5. 2014 09:27
Re: a niekto sa cuduje?
A vubec ti nevadi, ze tohle auto je stejna trida jako sonata a nebo latitude? To jen k tomu srovnani s i40 a nebo nedej boe s megane... >:D
17. 5. 2014 09:24
Re: Ale jo...
Aha, tak uz vidim, ze na ten prodejni vysledek passatu nema cenu reagovat. Aurora ma uplne jiny profil a jiny snupak. Ale je to taky pekna amerika. To spis alero ma podobnejsi predek.... ale tohle je svebytny chrysler
neregistrovaný "Me_Myself_and_I"
17. 5. 2014 07:49
Re: a niekto sa cuduje?
Nechyba ti aj TDI?
neregistrovaný "Me_Myself_and_I"
17. 5. 2014 07:47
Re: Nádhera
Zosadit Camry z tronu v USA je ako zosadit Skodu z tronu v CR.
neregistrovaný "Me_Myself_and_I"
17. 5. 2014 07:40
Re: Slibný start....
Zhdou okolnosti je to Smart for Four postaveny na podvozku Mitsubishi Colt :-)
17. 5. 2014 06:50
Re: Ale jo...
Já z toho vidím nejvíc Taurus 4th gen (profil) a předek jako Aurora s maskou
17. 5. 2014 06:44
Re: Slibný start....
To je fakt, že neštěkne...33kks za kvartál...víc jak 2x tolik než Fiat. Ty si umíš naběhnout ;-)
Avatar - salamoon
16. 5. 2014 23:46
Re: a niekto sa cuduje?
jj v pohode,len mne v ponuke chyba 4x4.... ;-\
Avatar - Ja Prvni 123
16. 5. 2014 23:09
Re: a niekto sa cuduje?
ano, vnitřek se mi líí taky - má styl jako "500L".
I když ta má blbej název, tak jako auto to vůbec není špatný.
;-)
Avatar - salamoon
16. 5. 2014 22:18
a niekto sa cuduje?
velmi velmi podarene auto,hlavne interier sa mi neskutocne paci.... ak by prislo do europy,bolo by to fajn...

keby sa dostali na cenu renaultu megane napriklad,alebo hyundai i40 a podobne ,alebo ich podliezli o par stovak,tak by mali uspech...aj ked no diesel by mohol byt problem,ale tak ten 2.4 benzin si nemyslim,ze by mal byt az taky zrut...v EU by mohli nasadit aj tie dvojlitre.
16. 5. 2014 22:02
Pán redaktor Bureš ...
... opisovanie CFA blabolov je trestuhodne! ;-\
Avatar - 3_diamanty
16. 5. 2014 20:55
Re: styl,elegance,charisma...
suhlas... zeriem taketo typy charizmatickych aut.... ;-) :yes:

neskutocne to auticko vyzera.... citit z toho tu auru .. je to tam...

skutocne vyzera uzasne a aj ten interier :yes: v usa to musi ist na dracku a uplne zasluzene :yes:
16. 5. 2014 20:46
Re: Ale jo...
Uzke? 186cm je ako mondeo, zda sa ti mondeo uzke?
16. 5. 2014 20:33
styl,elegance,charisma...
...všemi těmito atributy teno vůz diponuje,holt v USA mají cit pro desing,který evropa nikdy nezíská a to možná i dobře.p.s:mít to logo Ford a tři dveře,tak je to new Cougar jako víno.nic naplat,snad příště. :yes: :yes: :yes:
16. 5. 2014 20:26
Re: Vsetko TIP TOP
Že by to byli kámoši? >:-[]
Avatar - Barrichello
16. 5. 2014 19:50
Re: Nádhera
Já sem realista, tudíž přehnaný optimismus u mě nehledej. Věřit že 200ka porazí Camry je asi stejně reálný, jako že u nás GrandCherokee porazí BMW X5 >:D
16. 5. 2014 19:26
Re: Vsetko TIP TOP
Prečo mi tvoj štýl tak pripomína Toppera?
Avatar - 3_diamanty
16. 5. 2014 19:19
pekne auto
paradicka, obzvlast ten interier :yes:
16. 5. 2014 19:16
Re: Nádhera
To že tomu věřím, nebo v to doufám neznamená že říkám že to dokáže na 100% ... měl by ses trochu vzpamatovat pane znalče US trhu ... trochu optimismu trochu. Jasně že to asi nedokáže, Američani už zpitoměli a kupujou tam všelijaký nesmysly ale bylo by to hezký ikdyž už to není US značka dalo by se říci.
Avatar - jozephko
16. 5. 2014 17:28
Ani sa nečudem. Za tú cenu...
Aj v Európe by to bolo slušné autíčko. A cenu by ani nemuseli prepočítavať kurzom USD. Stačilo by, keby ceny v USD boli v Európe cenami v EUR...
Avatar - dolfi
16. 5. 2014 17:06
Americký Passat...
... neboli amíci kopírují němce :-O
16. 5. 2014 16:09
Re: Opravdové globální auto,
Ještě jsi zapomněl na start stop, deset filtrů a papírovou spotřebu 3,8 :-)
16. 5. 2014 15:55
Re: Vsetko TIP TOP
To je odometr. Tachometr měří rychlost.
Avatar - Barrichello
16. 5. 2014 15:42
Re: Vsetko TIP TOP
Já mam v Aleru na palivoměru nápis "Fuel door" s šipkou na který straně je víčko nádrže. A všude nálepky - Warning - airbag, death or serious injury atd.

Na US verzích je na zrcátkách a sklech Objects in mirror are closer than they appear atd.

Prostě tak to je no, lepší než se soudit je tam dát nápis.
16. 5. 2014 15:39
Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse.
16. 5. 2014 15:36
Re: Ale jo...
Markanty.
Já nevím, já ze předu toho Chryslera tam vidím, maska kopíruje nově ztvárněné logo, já si myslím, že tenhle designový jazyk lidi přijmou.
Chrysler by měl být tím luxusnějším, uhlazenějším, méně vyzývavým a to tahle 200ka splňuje bezezbytku. Uvidíme jak si povedou další modely, jak příjde nová 100 a jak se povede nová 300ka v tomto designovém jazyku...

Ten hrubší americký styl už nadále ponese Dodge.

Zadek toho auta mimochodem vypadá hodně americky a hodně fešně a myslím, že nikoho neurazí.

Technicky to auto je na úrovni a pokud budou chtít kontinuálně na tom modelu pracovat (pro ameriku i časem přidat diesel), tak prostor tam je. Já tohle auto vnímám jako příslib a možná to pomůže rozhýbat i prodeje Dartu...
Avatar - Ja Prvni 123
16. 5. 2014 15:31
No.. to nezní úplně špatně.
Je vidět, že ten Fiat je strašnej břídil a účetní ve svetru to vede od 10 k 5 a vůbec neví, co dělá.
;-)
Avatar - Barrichello
16. 5. 2014 15:25
Re: Nádhera
Konzerva co se týče aut sem, ne vše co je nový je dobrý.

Ale naivně se domnívat, že nová 200ka porazí Camry může člověk, který o US trhu nemá páru. Ono se to totiž za posledních 20 let nikomu nepovedlo, poslední úspěšný us sedan této kategorie byl Ford Taurus koncem 80 a poč. 90. let.

To už je hoodně vousatý. A nepovedlo se to ani korejcům, evropanům a ni hodně, mazdě či nissanu. Chce to o tom trhu něco vědět.
16. 5. 2014 15:24
Re: Slibný start....
No a když si psal co si psal, tak ses ani na chvilku nezamyslel, že ta PLATFORMA toho Superbu má mnohem víc podobného s tou z Golfu (stejný rozchod, stejné díly jen natažená na délku), než ta z Dartu vers. 200ka?

Celý problém na který tady Murphy ukazuje je to, že to co tady na auto.cz píší, že se jedná o stejnou platformu prostě není pravda... a nebo pokud je, tak by to znamenalo, že Fiat s univerzální platformou v zásadě přišel dávno před VW, což v té rovině jak známe není taky pravda.
200 vyjíždí na prodloužené a zešířené platformě na které stojí Dart, je to tedy další platforma, na které budou vyjíždět o třídu větší auta (nejspíš už v nezměné podobě). Původní platforma Giu neumožňuje zástavbu RWD a ani 4x4, což tahle nová upravená ve 200 ano... a tak by se dalo pokračovat... (upravená se dále používá pro Renagade a podobně)
Tudíž jestli tady někdo projevuje (v tuto chvíli už záměrnou) neznalost, je to zdejší tradiční redakce, spolu s tebou...

To znamená... Ano platforma 200 vychází z té z Dartu (koneckonců je to jeden koncern), ale není to tatáž platforma, je to platforma pro auta o třídu větší, proto i 200 je americká střední třída, kdežto Dart je prostě kompaktní sedan... I tento rozdíl by si měl poznat... Jetta a Passat (přeložím to do tvé řeči) nejezdila dosud na společné platformě a už vůbec nemá shodný podvozek. A i když bude Passat a Jetta na MQB tak v každém (dosud tomu tak bylo) příspěvku a článku bude patřičně uvedeno, že se nejedná o shodný podvozek, ale pouze společný základ patřičně upravený pro danou třídu, což je asi to, co Murphymu tady chybí, když to ti tupci z redakce takto neustále prezentují. Ono kopat do Fiatu asi nemá smysl za každou cenu a někdo už je na to trošinku citlivý... Tohle auto si to bez tak nezaslouží, je to lepší produkt, než je schopen v tamních podmínkách celý koncern VW vyprodukovat (po Passatu tam pes neštěkne).
Avatar - faubléé
16. 5. 2014 15:16
Re: Nádhera
Barrichello, ty budeš asi pěkná konzerva, viď..? Těžkej znalec a fanda Chrysleru s ohromnou neochotou přijmout cokoli novýho, že.. Nemůžeš strávit fakt, že v těch změnách mají prstíky italové a docela to teď amíkům šlape..? To je mi tě líto :-(
Avatar - Barrichello
16. 5. 2014 14:53
Re: Pěkná amerika
Pokud to vidíš takto - tak to bych ti v tom případě doporčil nastudovat autokatalogy z let 95-2013 popř. nákup nových brýlí >:D

Protože jak tohle navazuje na Stratus, Sebring a předchozí 200ku mi nějak není jasné. Sebring 07-10 sem taktně vynechal, to bych designový omyl >:D
16. 5. 2014 14:42
Re: Slibný start....
To není přesné, auto A i auto B sdílejí platformu je přesnější.
Správnější by bylo napsat, kterou konkrétní platformu používá (např. u VW by to bylo třeba MQB), ale otázka je, jak moc chceš mít články vybalancované mezi laickou a odbornou úrovní. V tomto případě mi "Platforma je shodná s Alfou Romeo Giulietta nebo Dodge Dart..." přijde naprosto OK.
Za mnohem větší faux-pas považuju, když někdo napíše, že Superb je jen "natáhnutý Golf", nebo že BMW X1 je "Jednička v lodičkách".
16. 5. 2014 14:36
Re: Ale jo...
Počkej...jakože byses toho markantu chtěl dotýkat jazykem? :-O
16. 5. 2014 14:35
Re: Vsetko TIP TOP
No jo, koukám, že to může bejt i jinak :-)
16. 5. 2014 14:33
Re: Pěkná amerika
Aha, není to unisex, ale je to univerzál, no asi nerozumím řeči tvého kmene >:D
To auto je designově naprosto typická amerika posledních patnácti let, snad s vyjímkou velikosti.
Avatar - Stejsn
16. 5. 2014 14:11
Opravdové globální auto,
akorát verze pro Evropu by musela mit 1.2 foukaný tříhrnek, aby tu byla "trendy" ;-\
Avatar - Barrichello
16. 5. 2014 13:50
Re: Ha
Tak to není jen otázka kvality i když tato část je taky podstatná, ale je to i otázka marketingu, dostatečně širokého modelového protfolia a zajímavého designu.
16. 5. 2014 13:45
Re: Ha
A já doufám, že tím pádem prodeje Chrysleru stoupnou na normální stav odpovídájící domácímu trhu...
Avatar - Barrichello
16. 5. 2014 13:41
Re: Pěkná amerika
Ovladače klimatizace sou tam zbytečný.... stačily tam dvě kolečka nebo spíš tlačítka s navolením teploty a zbytek ovládat přes obrazovku....'

Exteriér není unisex, spíš takový niverzál s divný předkem, divnýs větla a to nový logo je tam jak pěst na oko. To auto není ničím zajíamvý v podstatě, akorát tím, že je úplně jiné než staré chryslery....
16. 5. 2014 13:38
Re: Slibný start....
samozřejmě se to dá říct i takhle, nicméně když napíšeš že "auto A používá platformu auta B", tak 95% čtenářů to pochopí tak, že se liší jen vzhled karoserie... a o to mi jde....
Avatar - Barrichello
16. 5. 2014 13:36
Re: Nádhera
to těžko, tomu ani sám nevěříš....
Avatar - Barrichello
16. 5. 2014 13:36
Re: Pěkná amerika
Ono není především hezké.....nechápu co jima vadilo na tom okřídleném popř. mohli udělat nějakou novou verzi s pentastarem
Avatar - Iv8
16. 5. 2014 13:35
Re: Vsetko TIP TOP
Dle odkazu SCHROJFA a nápisu na budíku otáčkoměru jsem lehce uražen. :-)
16. 5. 2014 13:34
Re: Ale jo...
Aha, to jsem tak hluboce nedočetl po časech ;-)

Z hlediska designovýho jazyka, ať zůstaneme u dvojsmyslů >:-[]
16. 5. 2014 13:26
Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse.
16. 5. 2014 13:19
Re: Slibný start....
Něco v tomhle stylu, viď: [odkaz]
16. 5. 2014 13:13
Re: Ale jo...
Já to napsal dřív, než Atilla :-)

Teď si nějak nejsem jistý, co si představuješ pod pojmem "markant, kterýho by se dalo chytnout" >:D >:-[]
16. 5. 2014 13:08
Re: Ale jo...
Ano, některý pohledy a detaily. Celkově to není nepohledný auto, ale takový nevýrazný...přesně jak píše nahoře Atila_.
Chybí mi tam nějakej markant, kterýho by se dalo chytnout.
16. 5. 2014 13:02
Re: Vsetko TIP TOP
Měřič uražené vzdálenosti.

(tedy nechtěl jsem říct, že by se ta vzdálenost kvůli něčemu urazila, ale že byla uražena...no...prostě tak)
16. 5. 2014 13:00
Re: Pěkná amerika
Nerekl bych, vypada to presne stejne jako dnesni generace americkych aut a to jak uvnitr, tak venku i pouzitymi technologiemi. Rekl bych, ze to amerika je, akorat ze soucasna ne ta z doby pred deseti lety co pamatujes ty. :-!
16. 5. 2014 12:59
Ale jo...
...na ameriku docela ujde, samozřejmě nikomu ani muk, že je to úzké a vysoké, tak se o amerikách z itošky nemluví. Z některých pohledů by mně to normálně ukecalo: [odkaz] , [odkaz] ... Taková US Oktávka a 3,6 pod kapotou = tady je svět ještě v pořádku :-)
16. 5. 2014 12:56
Re: Pěkná amerika
Právěže tohle je typická amerika, unisex vzhled exeriéru, ani palubovka nenechá nikoho na pochybách - zejména okolí displeje a ovladače klimy.
16. 5. 2014 12:39
Re: Slibný start....
Platforma je jedna věc a náprava druhá.
Platforma může dovolit montáž různých komponent (motorů I4 / V6, nápravy multilink / lešeňovka atd...), stejně tak umožňuje dělat různé rozvory i rozchody, některé platformy umožňují stavět auta s motorem vpředu napříč a pohonem předních / všech kol i s motorem podélně a pohonem zadních kol, záleží, jak a pro co jsou navržené - viz platformy koncernu VW (pokud jsi tedy ochotný se něco o VW dovědět)...
Zde se do ACZ obouváš neprávem díky své neznalosti.
16. 5. 2014 12:38
Nádhera
Tenhel kousek se mi vážně líbí a snad konečně auto který natrhne v USA Camrymu trenky ... snad .... :yes:
Avatar - Iv8
16. 5. 2014 12:30
Re: Vsetko TIP TOP
No jo , co ale na to Čech ? Tachometr je co ? :-)
16. 5. 2014 12:28
Re: Slibný start....
Sice zařízli Lancii, ale Chrysler by do Evropy mohli dovážet, zázemí na to mají - salóny stojí, servisy servisují, takže jenom vyrobit Chrysler poutače :-)
16. 5. 2014 12:26
Re: Vsetko TIP TOP
Nevidím v tom problém, naopak to dle mne budíky odlehčuje ;-)
Avatar - SCHROJF
16. 5. 2014 12:20
Vsetko TIP TOP
V europe asi nenajdeme auto s oznacenim,co je otackomer a co rychlomer...Amerika...to aby aj babka z Milwaukee vedela,na co vlastne pozera cestou z kostola...
[odkaz]
Ale inac,fakt pekny!
Avatar - Iv8
16. 5. 2014 12:09
Re: Pěkná amerika
Tak jo, díky za vysvětlení.[odkaz]
Avatar - Barrichello
16. 5. 2014 12:09
Re: Ha
Přesně tak. Je fajn že si to pamatuješ. V kontrole kvality finálních výrobků a zejména v naámtkové kontrole kompoent od dodavatelů tkví to, že bude kvalitnější celá produkce.

Jakmile se naleznou rpoblémy, stopnout výrobu a vyřešit problém anebo bez milosti vracet dodavatelům jako nevyhovující.
Avatar - Barrichello
16. 5. 2014 12:07
Re: Pěkná amerika
Ne, evropa taky umí zajímavá auta, ale jen některá.

Jde o tradice, tohle na nic nenavazuje, nemá to žádné americké rysy
Avatar - Barrichello
16. 5. 2014 12:06
Re: Pěkná amerika
klika není nutná, daleko lepší jsou tlačítka nebo to otočné kolečko. Klika se dávala dřív, když vepředu byla lavice a mohli tam sedět tři lidi, to mělo smysl víš.
Avatar - Iv8
16. 5. 2014 12:02
Re: Pěkná amerika
Všechno se vyvíjí i americký vkus. Mi se to líbí a vůbec mi nechybí ta klika od deštníku pod volantem. Ta byla americká. :-)
16. 5. 2014 11:47
Re: Ha
Čekal jsem, že se ozvete :yes: Vím, že jste byl hlavním kritikem snížení počtu kontrolorů kvality, když vládl Daimler... ;-)
Avatar - Ozzman
16. 5. 2014 11:44
Re: Pěkná amerika
A to něčemu vadí?:) Nebo to co není z USA je odpad?:D
Avatar - Barrichello
16. 5. 2014 11:40
Re: Pěkná amerika
akorát na ní už není nic americké, vlastně ani to logo nebot i to změnili >:-[] >:D
Avatar - Iv8
16. 5. 2014 11:36
Pěkná amerika
a za cenu, o které se nám jen zdá. :yes:
16. 5. 2014 11:26
Re: Slibný start....
Od pohledu povedené auto. :yes:
16. 5. 2014 11:08
Slibný start....
vzhledem k omezenému portfoliu které Chrysler (jako značka, ne jako koncern) v USA teď má, tak není prostor pro chybu a zatím to teda vypadá (i podle prvních jízdních dojmů), že nová 200 bude dobré auto.... :yes:

Jinak to, že 200 má JINÝ (delší) rozvor a JINOU zadní nápravu než Dart/Giulietta už snad ani nemá cenu připomínat.... na ACZ se prostě pánové rozhodli že že budou stereotypně tvrdit "Platforma je shodná s Alfou Romeou Giulietta nebo Dodgem Dart." a hovoto.... :-! :*)

Věčná škoda že se tohle auto nedostane do Evropy.... Značka Lancia by se za takovou káru stydět věru nemusela..... (samozřejmě, muselo by to mít i diesel atd. a je samozřejmě otázka jestli by se to ekonomicky vyplatilo....)
Avatar - Barrichello
16. 5. 2014 11:03
Ha
konečně zvedli počet kontrolorů kvality a jakosti. To jim to trvalo.