Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: Mercedes-Benz CLS dostane světlomety Multibeam LED

Automobilka Mercedes-Benz se připravuje na odhalení modernizovaného CLS. To bude postupné a nejprve se představují jeho nové hlavní světlomety.
Zpět na článek
21. 6. 2014 10:13
Re: No jo, Mercedes :-)
Psal jsem snad něco o vykrádání? Klidně mohli mít možnost blokovat konkurenci/ zajistit si exkluzivitu. Podstatná pro mne byla informace, že (v principu) stejné světlomety se můžou objevit i u dalších značek (mimo skupinu VW). Což je pro mne dobrá zpráva.
18. 6. 2014 20:42
Re: No jo, Mercedes :-)
Ano, Multibeam LED světla mají obdobné funkce jako Matrix LED, ale určitě to není 'vykrádání' technologie Matrix LED. Je to prostě podobná technologie od konkurenční firmy. Ostatně Matrix LED vyvinula Hella a tento Full LED adaptivní osvětlovací systém dostane i Opel - první bude zřejmě Insignia a následovat bude nová Astra K.

[odkaz]
[odkaz]
[odkaz]
18. 6. 2014 11:47
Re: GPS
Tady je spíš nepříjemné, kolik si toho auto o tobě ukládá. Když už se dostaneš do zájmu nějaké organizace, třeba policie, tvé auto na tebe klidně může něco napráskat.
18. 6. 2014 11:41
Re: No jo, Mercedes :-)
Tohle zní jako Matrix LED. Čekal jsem, jestli se u konkurence objeví, když u Audi zaujali postoj, když budu parafrázovat, nejsme právníci, nebudeme vymáhat patenty okolo Matrix LED. Ne že bych se o takové prohlášení opřel, ale zajímalo mě, jaký bude další vývoj.
18. 6. 2014 11:36
Re: GPS
Pokud tvé auto používá Google Earth, Street View atp., tak si žádá data pro konkrétní lokace. Předpokládám, že u Mercedesu to bude fungovat stejně jako u Audi. Tam by měla být online data (většina toho je vizuální) nepoužitelná pro natáčení světlometů, plánování řazení atp. Navíc to díky tomu funguje i bez připojení k Internetu.
18. 6. 2014 11:23
Re: GPS
U Audi myslím využívají vestavěné mapy. Tady to nebude jiné. Pokud se bojíš, že tě bude špehovat Google (a prosté vypnutí služby nepovažuješ za dostatečné), stačí do auta nestrkat SIM kartu.
18. 6. 2014 11:19
Re: .
Těžko. Pošle to do šrotu, nebo někam, kde jim to vadit nebude. To není jen o LED světlech. Auta jsou plná drahé elektroniky, kterou si tvůj X-tý majitel nebude moci dovolit.
Avatar - Barrichello
18. 6. 2014 10:06
Re: GPS
Všechno čte NSA, CIA a Mosad, to nevíte? To sou ještě mezi diskutujícími nasazení agenti >:D :-) >:D
18. 6. 2014 08:00
Re: No jo, Mercedes :-)
Ano, byl jsem tou zprávou zcela oslněn >:D
18. 6. 2014 07:45
Re: GPS
Zahoďme mobily, nechoďme na veřejná místa (kamery), zdržme se styku s ostatní civilizací... ;-)
Avatar - Magister
18. 6. 2014 07:24
Re: .
Za 20 let nás to nemusí trápit. X-tý majitel si to vymění. ;-)
Avatar - Ja Prvni 123
18. 6. 2014 07:24
Re: GPS
Prof. Murphy: to, že jseš paranoidní ještě neznamená, že po Tobě FAKT nejdou!
;-)
Avatar - Ja Prvni 123
18. 6. 2014 07:23
Re: .
v zásadě jo.. akorát ztrácení svítivost.
Takže za 20 let už to budou jen takový "petrolejky".. ale co už teď, je takové doba.
Chce to jen vybírat - pořád se ještě dají koupit "normální" auta.. ale dá to čím dál tím víc hledání.
;-)
17. 6. 2014 23:23
Re: GPS
Spehovanie???
Mas dojem, ze ta tvoja navigacia spehuje a niekam posiela data? (ak vobec nejaku pouzivas?)
GPS je jednosmerny prenos dat a svetla sa budu orientovat podla aktualnej polohy a mapoveho podkladu, nepotrebuju k tomu internet. 8-s
Avatar - CHerokee
17. 6. 2014 20:06
Re: .
Diody vydrží déle než obyčerné žárovky a nejsou tak choulostivé jako xenony. Navíc méně žerou baterku.
17. 6. 2014 19:45
GPS
Data z GPS posluzia svetlam aby lepsie svietili ;-\
Spehovanie ala Google sa pomaly dostava do automobiloveho priemyslu. Svetla mozno budu lepsie svietit, ale takisto NIEKTO bude vediet kam to auto slo, akou rychlostou, bocnym zrychlenim, aka hudba vtedy hrala, kolko bolo ludi v aute atd. atd.
O dost par rokov sa uvidi, na co a komu to bolo dobre 8-s

Only my two words...
17. 6. 2014 19:40
.
Sic to vyvola urcite vlnu odporu, ale bude tento system funcny aj na 20 rocnom aute? Ponevac take Sko z 1993 roku urcite nebude mat nikdy problem :-)
Avatar - poterienko
17. 6. 2014 16:51
Re: No jo, Mercedes :-)
Jsi si jistý? Asi si pleteš laserová a LED světla.
17. 6. 2014 16:23
No jo, Mercedes :-)
Jeden byl první, druhý je nejrychlejší a třetí je konečně použitelný :-)