Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: Euro NCAP 2009: Subaru Impreza jen se čtyřmi hvězdami, chybí připomínače pásů

Další obětí nové metodiky se stala Impreza. Ačkoliv je přechod na nová hodnotící měřítka pozvolný, na detailech i tak můžou záviset počty hvězd.
Zpět na článek
neregistrovaný "Quido"
13. 4. 2009 00:20
Re: jo
sakra se to nějak zacyklilo :-(
Avatar - Pierro
3. 3. 2009 09:20
Re: prečo
je vidieť že ešte si také malé decko. Taký plejstejšnový matelko.... >:-[] >:-[]
neregistrovaný "Kubajsu"
3. 3. 2009 09:01
Re: Spravne
To není pravda. Když se zraníš, nebo zabiješ, tak na léčebných výlohách a případný ušlý zisk státu z daní tratíme všichni. Nehledě na dost šeredný zážitek pro druhého účastníka bouračky... :no:
3. 3. 2009 08:27
Re: Spravne
A co ta co potom, ci ja mam alebo nemam bezp. pas? Ved ohrozujem seba a nie inych. Skor by ta malo trapit, ci nechodim ozraly alebo nelietam ako blazon!!! Nemyslis?
3. 3. 2009 08:25
Re: Pripomínač pásov a iné chu....iny
To mi ako chces nakecat, ze v impreze sa nemozem otocit a pozriet dozadu??? To nemyslis vazne, ze?
Avatar - bubucci
2. 3. 2009 19:11
Re: prečo
to Pierro: jasně kup si Octavii nebo Golfa pochopitelně TDi, ale věřím, že dřív ty pásy budeš potřebovat Ty než ja s Imprezou. Já osobně zapínám pás automaticky, to je jako by mi nějaký pípák připomínal, že se mám jít vychcat 8-s
Daleko větší roli hraje aktivní bezpečnost (tj u Subaru dosud nepřekonané AWD).
Avatar - Emel
2. 3. 2009 15:56
Re: prečo
Hmm... asi proto, že Octavia dostala v čelním nárazu 69%.
Avatar - iudex
2. 3. 2009 15:45
Re: Pripomínač pásov a iné chu....iny
:yes:
neregistrovaný "Tony84"
2. 3. 2009 15:34
Re: Pripomínač pásov a iné chu....iny
ty připomínače se rozumí i na zadních sedadlech, kapišto? představ si to takhle: někdo si za tebe sedne, ty mu řekneš připoutej se, ale on se na to vykašle a ty protože si to v impreze nemůžeš ověřit tak vyjedeš v dobré víře že je připoutány. no pak se nedej bože s někym srazíš a ten vůl vzadu tě svým tělem zabije, zlomí ti prostě vaz. tak a co na to řekneš teď? když už toto mají skoro všechny auta tak proč ne taky impreza? to se zase někde šetřilo a tak se jim to vymstilo
neregistrovaný "Tony84"
2. 3. 2009 15:30
Re: prečo
bohajeho další GTI? 8-s
neregistrovaný "AG"
2. 3. 2009 14:50
Re: Pripomínač pásov a iné chu....iny
Souhlasím,naopak za chybějící hlásič bych dal šestou hvězdu. >:D
Avatar - Special-line
2. 3. 2009 14:37
Demagogie...
Pochopil jsem to tedy tak že kvůli absenci signalizace není 5 hvězd ale jen 4. Tím pádem se nynější systém stává matoucím pro zákazníky. Lidé by měli posizovat hodnoty biomechanické zátěže (zjednodušené baravnými panáčky) a ne jen hvězdy. Bohužel toto nikdo neví, takže se ještě dloho bude říkat koukni rok 09, Subaru a jen 4 hvězdy = nebezpečnej krám atd...
Avatar - iudex
2. 3. 2009 14:07
Re: Spravne
Ja navrhujem sústavu mechanických komponentov, ktoré by pri nezapnutí pásu spolujazdcovi vylepilo zaucho. Rovnako navrhujem, aby autá, ktoré majú nálepku upozorňujúcu na airbag spolujazdca mensiu ako 1 meter stvorcový, aby stáli o 1000 EUR viac. A autá, ktoré majú zvukovú signalizáciu nezapnutia pásov tichsiu ako 120 decibelov, aby museli chodit na STK raz za mesiac! :-!
Avatar - iudex
2. 3. 2009 14:03
Re: prečo
NO PREČO, PREČO?!!! >:-[] >:-[] >:-[]
neregistrovaný "Me_Myself_and_I"
2. 3. 2009 12:30
Spravne
Navyse navrhujem, aby mali vsetky auta povinne zariadenie, ktore neumozni jazdit rychlejsie ako povedzme 20 km/h, ak nie su zapnute pasy. A prepojit obvod pripominaca pasov s nejakym klucovym komponentom, aby nebolo mozne ho odblokovat.

Idiotov, ktori jazdia bez pasov, je stale dost.
2. 3. 2009 12:19
Tak to já jedu
forestera hned vrátit - mně to taky nepřipomíná zapnutého spolujezdce...... Ale zase někde psali, že zvuk připomínání u Subaru je jeden z nejnepříjemnějších..... A proč by mi to sakra mělo připomínat, abych zapnul pás tchýni, když jí vezu? Nejsou to naopak body plus???
Avatar - Pierro
2. 3. 2009 11:55
prečo
Tak mi povedzte vy neználci prečo kupovať Imprezu s nekvalitnými plastami a bez pásov na štyroch hviezdách, keď si móžem kúpiť Oktáviu alebo Golf, etalóny hypermainstreemu... :-!
Avatar - iudex
2. 3. 2009 11:46
Pripomínač pásov a iné chu....iny
Vzdy je dolezité, ako sa informácia podá: moze sa povedat, ze Impreza v dnesnej dobe výhradne 5-hviezdickových áut má iba styri a teda v nej nie je clovek taký bezpecný ako v inom aute. Alebo sa dá uviest, ze za ochranu vodica pri celnom náraze získala 93% bez výhrad a iba blbý pripomínac pásov spolujazdca, ktorý 99 % ludí rozculuje, jej ubral celú jednu hviezdicku. Tak si vyber. Ja si vyberám druhú verziu.