Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: Porsche Macan zaváhalo při losím testu!

Nepříjemný vyhýbací manévr původem ze Skandinávie nám poněkud pošramotil image nového sportovně-luxusního SUV značky Porsche. Elektronikou našlapaný vůz při něm měl tendenci jet rovně.
Zpět na článek
17. 10. 2014 08:59
Zadna chyba, vlastnost!
Vysledek testu neni zadna chyba, ale vlastnost vozu. Konstrukteri Macanu se proste rozhodli, ze jejich auto bude preferovat stabilitu pred agilitou. Neni to chyba je to jenom otazka priorit pri nastaveni vozu. Problem je v tom, ze na zaklade statistik nehodovosti se u SUV povazuje za nejvetsi riziko riziko prevraceni. Tomu pak odpovidaji i testy, ktere tato auta podstupuji. Zadny oficialni test bezpecnosti vozidel neresi aktivni bezpecnost SUV, jejich schopnost vyhnout se prekazce, ale treba americke crash testy zahrnuji i rollover test ([odkaz] Tudiz zcela logicky Porsche udelalo auto, ktere bude excelovat v tomto oficialnim testu, byt samozrejme na druhe strane to znamena, ze propadne v tomto minoritnim a neoficialnim testovani.
Nekomu se to muze libit nekomu ne, nekdo by chtel obratnejsi SUV, ale ma proste smulu. Stejne jako ma smulu ten kdo by chtel spolehlivy benzin a misto nej dostane nejakou primovstrikovou biturbo zrudicku co se rozpadne po sto tisicich kilometrech, protoze znacky proste musi plnit zakonne emisni limity.
17. 10. 2014 08:47
Re: Porsche vs. bublina vs. konkurence
Problem je, ze on ve vsem excelovat nemuze. Kazde auto je vysledek urcitych kompromisu a tohle je konkretni priklad. Auto nemuze byt soucasne nejstabilnejsi a soucasne nejobratnejsi, protoze tyhle vlastnosti se navzajem vylucuji. Takze se zvoli urcity kompromis a je na rozhodnuti znacky kde ten kompromis bude.
Avatar - Hammunasakra
16. 10. 2014 21:12
Re: Jaká je % pravděpodobnost, že potkám losa...?
Tebe po tom cos tady napsal? Jasně že jo :-)
16. 10. 2014 20:48
Re: PŘETAŽENÝ LOS
Když nevíš, read the f*cking google :-)
16. 10. 2014 19:46
Re: fyzika platí aj pre porsche
hezke je ze dacia MCV je na tom stejne jak OII RS >:-[]
Avatar - white label
16. 10. 2014 19:24
Re: Jaká je % pravděpodobnost, že potkám losa...?
Zato ty naopak ano... >:-[]
Avatar - Hammunasakra
16. 10. 2014 17:14
Re: PŘETAŽENÝ LOS
To už je pro mě moc velká historie :-)
Avatar - Hammunasakra
16. 10. 2014 13:44
Re: Jaká je % pravděpodobnost, že potkám losa...?
Nejseš z těch co by to mohli posuzovat ;-)
Avatar - white label
16. 10. 2014 12:51
Re: Jaká je % pravděpodobnost, že potkám losa...?
Zato ty jsi bez formy stabilně... ;-)
Avatar - Hammunasakra
16. 10. 2014 12:15
Re: Jaká je % pravděpodobnost, že potkám losa...?
Ty už nejsi ani trapnej fakt seš hodně mimo svou dřívější formu
Avatar - white label
16. 10. 2014 12:02
Re: Jaká je % pravděpodobnost, že potkám losa...?
A proto si změnila nick a hraje si na to, že má "koule"..., což zřejmě naopak "trapný" není... :*) ;-)

P.S. Ale ještě je tu jedna možnost, že jsi "jen" její (diskusní) jednovaječné dvojče. >:D >:-[]
Avatar - Barrichello
16. 10. 2014 10:55
Re: Losí test
To víš no.
Někde to musí dělat jinak >:D
Avatar - Hammunasakra
16. 10. 2014 10:47
Re: Jaká je % pravděpodobnost, že potkám losa...?
Trapný. Chápu že jí to tady přestalo bavit
Avatar - Hammunasakra
16. 10. 2014 10:45
Re: Jaká je % pravděpodobnost, že potkám losa...?
Jo vim že FF se jí hodně líbí
Avatar - Typhoon
15. 10. 2014 20:49
Re: Losí test
Ahoj, myslím, že máme na věc obecně stejný názor, akorát jsem přesvědčen, že instinkt mě donutí snažit se uhnout obrovité překážce. Což v tom fofru (či spíše leknutí) bude právě stav blížící se trhnutí volantem. No a to by právě měla ona auta zvládat. Jediný a bohužel dost silný protifaktor bude rychlost. U běžné devadesátky to bude znamenat panické brždění a teprve pak prudké vyhnutí se. (a Pánbůh s námi...)
Avatar - simon_sez
15. 10. 2014 19:57
Re: Jaká je % pravděpodobnost, že potkám losa...?
tak to SLko je fajn, aj ked tu trakciu C5ky nedosahuje...
Kylie naj kara je FF, nie?
Avatar - AUDIRS6
15. 10. 2014 17:33
Re: Jaká je % pravděpodobnost, že potkám losa...?
na Playstejsne ? >:-[]
Avatar - Hammunasakra
15. 10. 2014 14:49
Re: Jaká je % pravděpodobnost, že potkám losa...?
Kylie nej kára to fakt neni, jen se jí líbila za ty peníze. Teď dočasně jezdí SL 63, to jen k tomu Kylie-nej kára >:-[]
No a to vo tý trakci je snad i pravda :-)
15. 10. 2014 11:46
Re: BODEJŤ BY TAKY NEZAVÁHALO, KDYŽ NEMÁ V PODLAZE BATERKY !
Souhlasím s tebou :yes:
15. 10. 2014 11:46
Re: BODEJŤ BY TAKY NEZAVÁHALO, KDYŽ NEMÁ V PODLAZE BATERKY !
Tak za tento příspěvek klobouk dolů a palec nahoru :yes: Nebo rovnou tři :yes: :yes: :yes: , protože takový nadhled se hned tak nevidí. Je prostě znát, že s tím máš osobní zkušenost. Osobně si myslím, že by si to někteří zdejší diskutéři měli jít do redakce vyzkoušet, jako na stáž, něco napsat a pak si za to nechat od diskuzních kolegů posypat popel na hlavu. Rázem by se tu žilo líp >:-[]
Avatar - simon_sez
15. 10. 2014 10:55
Re: Jaká je % pravděpodobnost, že potkám losa...?
ved sa hned necerti >:-[]
prve co mi napadlo, ked som uvidel Citroen na vrchu bol najlepsia trakcia Kylie-nej kary
15. 10. 2014 10:25
Re: fyzika platí aj pre porsche
Ano, a dále mě zaujal ten X-Trail, 80 km/h je na úrovni supersportů...
Avatar - Hammunasakra
15. 10. 2014 09:08
Re: Jaká je % pravděpodobnost, že potkám losa...?
Nebuď trapnej nebo dopadneš jak Simon co řikal >:-[]
15. 10. 2014 09:07
Re: Jaká je % pravděpodobnost, že potkám losa...?
Na ceste po skandinavii jsme ho potkali dvakrat, pokazde oziral travu, ktera rostla uprostred dalnice mezi s vodidlama. Predstav si kone a los je dvakrat vetsi, to bych potkat mezi svetla nechtel.
15. 10. 2014 09:05
Re: BODEJŤ BY TAKY NEZAVÁHALO, KDYŽ NEMÁ V PODLAZE BATERKY !
Zvlastni, ze jsou SUV, ktere maji take motor vpredu a losi test zvladli lepe. Asi chyba v matrixu.
Avatar - fOE
15. 10. 2014 08:46
Porsche vs. bublina vs. konkurence
Pekne se to tu rozjelo, klasicke dve skupiny kde jedna bagatelizuje a druha si rada kopne.

Pridam svuj pohled:
Jde jen o jeden test v kterem Macan vylozene nepohorel, neodnesl si dobre hodnoceni, zda se ze nereagoval prirozene (v ramci moznosti SUV) a rychlost tomu odpovida (neni spatna, ale ani nezari). Takze je to problem nebo umele nafoukla bublina? Podle me problem. Ne proto, ze bych soudil Macan podle tohoto jednoho testu, ale proto co Porsche symbolizuje. Porsche je uz desitky let pojem, nebudu zapirat a reknu ze to je jedna z mych vysnenych znacek mimojine i pro jejich auru vybudovanou tim, ze jednoduse vzdy bylo nejlepsi. I proto se kazde nove sportovni auto pomeruje s adekvatnim modelem od Porsche. Porsche stanovuje latku.
A proto je to podle me problem, kdyz autor testu napise. ze konkurencni baworak a RR (nutno dodat oba konkurenti za nizsi cenu) zvladnou neco lepe (byt i jen takovy jeden test) dostava ona aura trhliny.

Bylo by podobne chovani a vysledek problem u jakekoliv jine znacky? Nebylo, mozna s vyjimkou BMW, ale Porsche neni jakakoliv jina znacka. Macan za svou cenu ma podle me excelovat ve vsem a tady tomu tak neni.
15. 10. 2014 08:13
Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse.
15. 10. 2014 07:57
Re: Losí test
Njn, v zimě na letních, v létě pak zásadně na zimních, jsi prostě rebel ;-)
15. 10. 2014 07:53
Re: PŘETAŽENÝ LOS
Podle všeho i Xantia: [odkaz]
Avatar - simon_sez
15. 10. 2014 07:51
Re: Jaká je % pravděpodobnost, že potkám losa...?
ty by si mohol/mohla vediet - ta Kylie-na C5ka vychadzala z podvozku Xantie, nie? >:-[]
15. 10. 2014 07:46
Re: fyzika platí aj pre porsche
2-2,5 tony nema bezny karavan. Vacsina produkcie, ktoru vidis na cestach a v kempoch na zapade ma 1300-1800 kg. To co udavas ty patri k tym najvacsim, ktore su v mensine ;-)
Avatar - Dinar
15. 10. 2014 07:45
Re: kolečko se polámalo
>:D Joo, p. Fokt je takový disident, za zadkem mu stojí s bičem zlý německý vlastník webu a on potajmu hrdinně smolí články o autu roku v Japonsku. A asi jen pro to své disidentství léta používal dvojí identitu, FoKing.
Mateřská školka hadr... >:-[] :no:
Avatar - Hammunasakra
15. 10. 2014 00:08
Re: PŘETAŽENÝ LOS
Řiditelnou zadní nápravu měla z novějších Citroenů myslim jen Xsara
Avatar - Hammunasakra
15. 10. 2014 00:07
Re: Jaká je % pravděpodobnost, že potkám losa...?
Tady to nebude los ale třeba nečekanej kočárek na přechodu. Tohle je manévr kterej se prostě tu a tam může stát. Jinak srna nebo prase ti tam i u nás vlítne ani nevíš jak
Avatar - jeylkey
15. 10. 2014 00:07
Re: PŘETAŽENÝ LOS
Asi ne, pouze vylepseny podvozek, ktery eliminoval naklaneni v zatacce na minimum (pise se o 0.5 stupne), coz umoznovalo lepsi kontakt pneumatik, [odkaz]
Avatar - Hammunasakra
15. 10. 2014 00:06
Re: Jaká je % pravděpodobnost, že potkám losa...?
U nás to nebude los ale třeba nečekanej kočárek na přechodu. Tohle je manévr kterej se prostě tu a tam může stát. Jinak srna nebo prase ti tam u nás vlítne ani nevíš jak
Avatar - dolfi
14. 10. 2014 23:58
Jaká je % pravděpodobnost, že potkám losa...?
;-)
14. 10. 2014 23:57
Re: Význam testu
Přesně tak. Může nastat situace, kdy člověk potřebuje udělat rychlý uhýbný manévr do protisměru přesto, že v protisměru jede auto. Řidič to vyhodnotí tak, že manévr stihne udělat a zařadit se zpět do svého pruhu. No a skončí to tak, že v řidič v Macanu to nestihne, protože se zdrží v protisměru o trošku déle než je zdrávo. Pravděpodobnost této situace je samozřejmě velmi malá, ale v životě se stávají i větší náhody.

Když už jsi zmínil i ten větší průser u i30, tak očekávam u Porsche stejný postup. Na oko je všechno v pořádku, ale proběhne svolávačka.

P.S.: Štěstí, že se nestalo Hondě, to by tady kluci z Honda klubu dostali pěknou čočku >:D
14. 10. 2014 23:46
Re: Docela fail
Je mi jedno, kolik dalších testů udělali a jak. Koukám na Porsche Macan a čím více na to koukám, tím více se mi to nelíbí. To auto by to možná úplně v pohodě zvládlo bez ESP, kdo ví. Ale z toho záběru je vidět, že se spustil už při rovnání do protisměru ještě v době, kdy jel v úhlu. Jinými slovy mohl by auto po tečně poslat ven ze zatáčky. Děkuji, nechci... :no:
Naštěstí to vypadá, že svůj domácí úkol odflákli jenom v softwarovém oddělení a když dostane aktualizaci, nikdo se nic nedozví...
14. 10. 2014 23:24
Re: Losí test
Já ale nevyvracím smysluplnost losího testu . sám jsem rád že moje auto ho zvládne a zvládne ho na úrovni vyšší než jsou možná i moje schopnosti . Tzn. že ho při takovém manévru já sám nedostanu na hranu schopností . A o tom já píšu , kritizuje se tu že Macan se v losím testu dostal do drobných problémů . Do těch problémů ho ale dostal řidič kterému 90% nás co se pohybujeme po silnicích řidičsky nesaháme ani po kotníky a ještě navíc v situaci kdy byl na ni připraven a ůmyslně tlačil na pilu . Já píši o tom že i případný propad nemusí být pro nikoho určujícím parametrem že by to bylo špatné nebo nebezpečné auto . Většina z nás takové auto na limit nedotáhne ani ve vyjimečné situaci , případně naší prací s volantem ho skokově přes limit přehodí .. Příklad , kousek nad blízkým městem je zatáčka , pěkná * mimochodem , z kopce a na jejím nájezdu můstek který mlinko ve vysoké rychlosti nakopává , dá se ale jet docela rychle tak aby to auto zvládlo s rezervou . Ale každou chvíli v ní leží auto na střeše protože ji nezvládne řidič . A tak je to ve většině krizových situacích , auto má rezervy ale za limit se dostane řidič . Úroveň řidičů u nás všeobecně klesá , autoškola je pomalu ani nenaučí rozjezdy , křižovatky je děsí , ale na rovince šlápnout na plyn a jet 150 na okresce strach nemají . Mají přece protiblok , protiskluz , deset airbagů , stabilizaci , pět hvězdiček NCAP .. přitom třeba například aktivace stabilizace v mokré zatáčce je k smrti vyděsí , když jim začne v pedálu pulsovat ABS přestanou brzdit . Jezdí tak že si nedokáží představit situaci kdy ty všemocné systémy nepomohou a nastoupí ta * fyzika se svými kámoši odstředivými silami , zrychlením , adhezí .... A nakonec Typhone k tvému názoru . Obávám se že většina řidičů se na tebou popsaný instinkt ani nezmůže . Trhnout volantem ? No to ne !!! Jak moc , jak rychle ?? Přece se převrátím a budu se koulet ! Když už trhnou tak je překvapí jak se je auto snaží vyhodit ze sedačky a k druhému trhnutí zpátky už nedojde protože místo toho už budou na exkurzi příkopu . Tak jenom zašlápnou brzdu až na doraz , vytuhnou s nataženými pažemi zapřenými do volantu a s hrůzou v očích tu věc převálcují . Zajíc , kočka , slepice ? No problém . Srna , kanec ? * to bude rána , Bože prosím , moc prosím ať to není člověk ..... Asi tak . ......Jestli Macan v losím testu trochu zavrávoral ? Mě osobně to nevzrušuje , pro mě je to v tomhle ohledu bezproblémové auto ! Protože já na jeho jízdní schopnosti a limity svými řidičskými schopnostmi stejně nedosáhnu .
14. 10. 2014 22:52
Re: BODEJŤ BY TAKY NEZAVÁHALO, KDYŽ NEMÁ V PODLAZE BATERKY !
Občas si palec hore zaslúžiš. Píš aspoň takto stále, a kľudne týmto spôsobom skritizuj pol sveta... ;-)
Avatar - Barrichello
14. 10. 2014 22:44
Re: Losí test
HAHA, nu malčik, bohužel se pleteš. Korigovat není potřeba a to říyení vůbec není tak gumový a nečitelný.
Avatar - Barrichello
14. 10. 2014 22:41
Re: Losí test
Řídil sem, co bych neřídil. Ale jen za podmínek, kdy na těch letních jde vyjet. Nemam problém jet na letních v listopadu, když je venku 10 nad nulou, sucho a žádný sníh a námraya tedy stejný počasí, jaký třeba bylo v sobotu ráno. A taky ještě všichni ti, co přezouvaj (a že jich ubývá - dělal sem si letos čárky a sem an čísle 258 aut v létě na zimních z těch co sem potkal) jezdí na letních...
Avatar - Ham.
14. 10. 2014 22:37
Re: PŘETAŽENÝ LOS
Je potřeba koukat se na prostřední sloupec (mokro) S-Max 2007 s 55km/h je na mokru, kdežto 2009 72,5km/h na suchu. Ale souhlas, překvapení tam jsou, třeba Mondeo 2009 67km/h, tedy výrazně pomalejší než ten S-Max, přitom staré Mondeo 2001 má 75km/h.
14. 10. 2014 22:22
Re: BODEJŤ BY TAKY NEZAVÁHALO, KDYŽ NEMÁ V PODLAZE BATERKY !
v ČR?? zatím nula [odkaz] , chystá se 4ks [odkaz] ;-) [odkaz]

PS: ale tomu poršákovi vážně chybějí baterky v podlaze jinak by ten losí test hravě zvládnul :-)

nejlepší auto z nejlepších [odkaz] s tím problém nemá, to vám můžu osobně dosvědčit a velkej brách Xko [odkaz] jak by smet - TAM TO VÁM ZATÍM NEMŮŽU DOSVĚDČIT

KAŽDOPÁDNĚ TAKOVÁ BATERIOVÁ STABILIZACE V PODLAZE JAKOU MAJÍ VOZY TESLA V KOMBINACI S ROZLOŽENÍM VÁHY 50:50 TO JE VÁM VÁŽNĚ ŽŮZO. TO PROSTĚ SEDÍ JAK PŘIBYTÝ NA TO ŽÁDNÁ SEBENÓBLLAUFPOPELNICE VÁŽNĚ NEMÁ :-)
Avatar - twistedTSD
14. 10. 2014 21:59
Význam testu
S tím, jak to zde někteří bagatelizují, příliš nesouhlasím. Řekl bych, že od Porsche se očekává trochu víc než že se po zatočení volantem bude sunout po tečně ven. Že je SUV? Kurňa, vždyť stejný test lépe zvládla i 12letá přerostlá krabice od Volva...Ale věřím, že postačí malý update a bude to o něčem jiném.

Co mě ale zajímá více, je pokračování totálního (!) failu testované i30.

No, trochu jsem googlil, a i30 již díky losímu testu dostala svolávačku zahrnující (jak jinak) update SW. Údajně ale byly zaznamenány podobné potíže i u i40...Každopádně jde o jednoznačnou odpověď na otázky ohledně relevence losího testu. :yes:
14. 10. 2014 21:41
Re: kolečko se polámalo
Viděls, jak projel losím testem třeba f-type? To je to auto, které má hezčí dizajn než sedany střední třídy od D3 >:D
Avatar - white label
14. 10. 2014 21:31
Re: Koukám
No právě..., mohl jsem tam klidně napsat cokoli od Hondy, vůbec nešlo o Hondu jako automobilku, nebo o jakýkoli její konkrétní produkt, kdyby Michal fandil třeba Trabantu, napsal bych tam Trabanta...
Mně až tolik nevadí, že Michal fandí Hondě a třeba Honza Škodovce, ale pokud se to příliš odráží v tom, co a jak kdo z nich píše, není to profesionální...
Avatar - white label
14. 10. 2014 21:19
Re: BODEJŤ BY TAKY NEZAVÁHALO, KDYŽ NEMÁ V PODLAZE BATERKY !
To je tvůj styl, vlastní konstrukci jiným vkládat do úst.
Já někde napsal něco o tom, že to byl pouze osobní útok? Chápu, že by se ti to hodilo, ale bohužel (pro tebe) se nic takového nestalo. Asi tě nemusím přesvědčovat o tom, že s Gilgitem nejsme zrovna dlouholetí kamarádi, ale já soudím příspěvky primárně podle obsahu, nikoli dle nicku. Takže když třeba nedávno Gilgit oslovil Michala "Fokte", byl jsem první, který se proti takovému chování ozval, a to přesto, že věcně jsem s jeho kritikou v podstatě souhlasil už tehdy. Dnes kritizoval věcně trefně a bez zbytečných osobních urážek a proto jsem s jeho příspěvkem souhlasil (navíc zdaleka nejen já).
Kdybych to tady bral vyloženě osobně, třídil bych příspěvky naopak podle autorů, nikoli podle obsahu.
Psal jsem o zdejším virtuálním diskusním H-klubu, takže nevím, proč by jste se nutně museli někde osobně scházet/znát.
Když je podle tebe Michala škoda na psaní cintů o Macanu apod., tak proč je teda vůbec píše, resp. proč to nepíše jinak, tedy ne jako cinty? A proč vlastně jako zkušený (špičkový) motoristický novinář nesedá z auta do auta a nepíše skvělé testy, kterých je v češtině pořád málo? Podle tebe mu zřejmě někdo "ubližuje" jen proto, že místo německé produkce chválí tu japonskou a s jeho profesionálními schopnostmi to naopak nemá nic společného, viz třeba "tragický" článek o tom, jak se správně vyslovuje Dacia apod., který pak navíc zcela neprofesionálním způsobem moderoval.
Zavděčit se typům jako je šušu apod. je velmi snadné, stačí jen vědět co obecně chválit a co naopak ne, takže napsat článek pod který mi přistanou palce značkových ultrafuns je poměrně velmi lehké. Aktuálně považuji Michala za nejslabší článek a.cz, a to i zcela bez ohledu na to, komu/čemu osobně fandí.

Na cenu je vhodnější nahlížet optikou trhu, nikoli optikou vlastní peněženky. To co je levné pro tebe, není levné pro každého a naopak, to co tobě připadá jako nehorázná cena, může být pro někoho jiného cena zajímavá, viz zájem trhu o Macan. Nehledě nato, že ke značce Porsche určitá "křiklavost" ceny patří, a to nejen u automobilů této značky.
A případné přímé srovnání (včetně cenového) Macanu s CR-V považuji spíš za diskusní vtip.
14. 10. 2014 21:16
Re: Losí test
To víš, americké řízení, jak chvilku jenom držíš volant festovně a nekoriguješ, auto jede do strany ;-)
Avatar - Emel
14. 10. 2014 21:07
Re: BODEJŤ BY TAKY NEZAVÁHALO, KDYŽ NEMÁ V PODLAZE BATERKY !
Macan hraje úplně jinou ligu než CR-V, už z výkonového rozpětí 260-400 koní u kompaktního SUV by se dnešním inženýrům u Hondy orosilo čelo. Takový motor v relativně malém autě si ale mohl vyžádat nějaká "nestandardní řešení" v naladění elektroniky. Ty problémy nechci relativizovat, počkejme co se z toho vyvine... po zvážení dostupných informací si předběžně myslím, že to moc velké drama nebude.
Avatar - eXp10it
14. 10. 2014 21:07
Macan mi něco připomněl.
Porsche mi připomíná tiskové prohlášení Eurovie, že mosty na dálnici v Ostravě jsou naprosto bezpečné. Cenou i arogancí k zákazníkovi si mohou potřást rukami...
Avatar - Emel
14. 10. 2014 21:04
Re: fyzika platí aj pre porsche
Ta nová je... hm, větší.
Avatar - Emel
14. 10. 2014 21:04
Re: fyzika platí aj pre porsche
Pak sdílím tvé pochybnosti.
14. 10. 2014 21:04
Re: Losí test
Jestli ho v zimě neřídíš...
Avatar - AUDIRS6
14. 10. 2014 20:49
Re: Jiný úhel pohledu:
joo, vdaka tomu odkazu co tu dal - uz neviem kto, ale dakujem mu ;-) , som tam videl Q5 s 2,0 TDi...lenze zaujimala ma porovnatelna motorizacia...proste Q5 3,0 TDi, alebo SQ5 TDi...tie som tam bohuzial nenasiel. Preco idem tak do hlbky - koli vyvazeniu auta - predsalen 3,0 TDi a BiTDi je este o cosi tazsi na tom predku...
Ak by to taketo verzie mali zvladnut lepsie nez Porsche, potom treba fakt hladat chybu v Stutgarte ;-)

hmm, vidim, ze nejaky hochstapler sa musel ukajat minuskom... :-! , rad by som vedel, co tym mal konkretne na mysli...zacinaju ma tie pluska a minuska trochu aj * ! - dylynko si zaminuskuje, ale vyjadrit sa nevie... :-!
Avatar - Typhoon
14. 10. 2014 20:39
Re: Losí test
Zkus si představit, náhle se před tebou objeví na silnici půltunové vysoké zvíře se zničujícími účinky jako zeď, co uděláš? Následuješ instinkt! Prostě trhneš volantem do strany a pak se pokusíš vrátit na původní stranu. Takhle funguje losí test aaa vo tom to je...
Avatar - white label
14. 10. 2014 20:27
Re: kolečko se polámalo
Neboj, všimli jsme si i bez tvých rádoby odvet, že jsme ti minule pěkně šlápli na kuří oko. >:-[]
Můžeš tady místo prázdných řečí ocitovat něco konkrétního od nás dvou, kde konkrétně "zpochybňujeme jakékoli (přitom očividné) problémy"? Pokud ne, měl by ses omluvit, nebo aspoň sklapnout, protože já můžu naopak ocitovat věty, které dokazují opak. Příště si nejdřív pořádně přečti celou diskusi ;-)
Avatar - white label
14. 10. 2014 20:16
Re: Koukám
O žádnou CRV tu logicky nešlo, šlo o FoKinga a H-klub, vůbec si to nepochopil a při odsuzování znovu vaříš z vody, viz minule ta AOPC. ;-)
14. 10. 2014 20:10
Re: PŘETAŽENÝ LOS
Tak Xantia je případ sám pro sebe. To auto se naklánělo do zatáček.
14. 10. 2014 20:03
Re: fyzika platí aj pre porsche
To ano. Ani jsem nečetl, jak přesně to dělají dnes. Protože jejich výsledky jsou někdy zajímavé. Podívej se třeba na tu CX-5, mezi 18" a 19" koly jsou 3 km/h.
14. 10. 2014 19:59
Re: fyzika platí aj pre porsche
Jestli potřebuješ zchladit, tak lépe než CR-V to zvládla jak Q5, tak X3. >:-[] Ale na X-Trail tedy nemají, ten nahání rovnou 911.
14. 10. 2014 19:57
Re: Jiný úhel pohledu:
Q5 testovali s 2,0 TDI a dosáhla 73 km/h. Macan tohle udělal při 70 km/h (zřejmě tedy dosáhl 69 km/h).
14. 10. 2014 19:55
Re: fyzika platí aj pre porsche
Mně by spíš zajímalo, jak a čím to v té době měřili ;-)
14. 10. 2014 19:55
Re: fyzika platí aj pre porsche
Jistěže netvrdí, losí test není to samé, co "best handling", ale vysvětlovat to člověku, který je proti konkrétní značce extrémně zaujatý a navíc nechápe psaný text, je naprosto zbytečné.
14. 10. 2014 19:51
Re: fyzika platí aj pre porsche
Jsem zvědavý, kdy se najde přemožitel Xantie Activa.
14. 10. 2014 19:48
Re: kolečko se polámalo
Ty máš v hlavě fakt jen petrol...
14. 10. 2014 19:44
Re: Úroveň autora II
Ty mi něco vykládej o zaujatém přístupu.
Top Gear je vtipný, Fokt ani omylem, ten je trapný, až to bučí.
14. 10. 2014 19:44
Re: fyzika platí aj pre porsche
Definuj zvládl. Macan se v nějaké rychlosti choval zvláštně, ale prošel.
14. 10. 2014 19:34
Re: BODEJŤ BY TAKY NEZAVÁHALO, KDYŽ NEMÁ V PODLAZE BATERKY !
Skoro stejně? U S si bez dorovnávání výbavy za Cayenne připlatíš 22 tisíc €. U Turba 48 tisíc €. Příplatky cenu vyženou nahoru, ale to i u Cayenne.

Na AF jsem nikdy nesledoval autory, ale nepamatuji si, že bych tam četl něco takového, jako někdy předvádí na ACZ. Pravda, četl jsem tam téměř výhradně testy. AF mi jinak neseděl (na můj vkus příliš balastu).
Avatar - Emel
14. 10. 2014 19:30
Re: kolečko se polámalo
Že by sis třeba taky přečet, co tu píšu? Tyhle móresy neurčitého odkazování na něco, co prý možná někdo někdy řekl, ale ve skutečnosti teda vlastně ne, mi docela vadí...

Pro kontrast ti ocituju třeba hned první svůj příspěvek, abys to nemusel hledat:
Já s autorem do jisté míry souhlasím. Právě proto, jak komplexní je vývoj nového automobilu. Každá značka musí být připravena na to, že se s jejím autem budou provádět podobné věci.

Porsche je tedy zřejmě toho názoru, že je to takhle v pořádku... ale uvidíme, co kolem toho ještě bude... nakonec jak bylo napsáno, nebylo by Porsche první, kdo se dostal do problémů a musel je následně napravovat.
Přijde ti to jako zpochybňování?
Avatar - Ji/Ri
14. 10. 2014 19:15
Re: Koukám
Tys s tou crv dneska podal ruku novotnemu... pokud chceme, aby bylo líp, začněme u sebe. Tohle byl flame...
14. 10. 2014 19:00
Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse.
14. 10. 2014 18:52
Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse.
14. 10. 2014 18:48
Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse.
Avatar - TeeJay
14. 10. 2014 18:43
Re: kolečko se polámalo
Ten první odstavec - do puntíku :yes: , bohužel. A to ještě doporučuji diskuzi pod článkem Mazda2 - auto roku. Tam dokonce dochází k nepokrytému pohoršování se nad tím, že se na čaském webu informuje o autě roku v nějakém Japonsku.

A co bys řekl - tyhle móresy sem zanáší tenhle prevít autor. Místo aby držel papulu a krok a psal o vedoucí roli německých značek na globálním písečku, tak plevelí obsah auta.cz články o japonském póvlu všeho druhu. Sprosťák jeden. Nahradil bych ho někým loajálnějším vůči naší evropské věci. 8-s
Avatar - TeeJay
14. 10. 2014 18:33
Re: BODEJŤ BY TAKY NEZAVÁHALO, KDYŽ NEMÁ V PODLAZE BATERKY !
Neříkám, že ti má povinnost něco vysvětlovat, jen říkám, že se asi ptáš nepravého a pokud tě to zajímá, obrať se jinam. :-)

To už bereme moc obecně. Netvrdím, že je to automobilový polobůh, ale v souvislosti s tím si vzpomínám (svého času jsem psal články na web, jen z jiného oboru) na ten hejt po vydání každého článku, kdy se diskuze dokázala hodiny točit na překlepu chybě nebo špatné interpretaci. Zkoušel jsem všechno - diskutovat, vysvětlovat, obhajovat, přiznávat, omlouvat (se) - výsledek vždy stejný. Asi sám víš nejlépe jaký. Vlastně se divím, že to ještě nevzdal a diskuze neignoruje. Takže to, že má někdo vlastní názor, veřejně ho prezentuje a někdy je i omylný a nerad to přiznává (kdo ano?) není důvod ho nenávidět. Přijde mi to takové komunistické.

Na tohle téma už jsem toho na autofun, kde tenkrát ale nakonec vznikla super komunita a i na auto, psal mockrát - diskuzím (diskutujícím, abych byl přesný) na českých webech chybí úroveň, nadhled, úcta a respekt k ostatním. Vždyť být za * je tak snadné. :-(
Avatar - _Karel_
14. 10. 2014 18:06
Re: kolečko se polámalo
>:D >:D Máš pravdu, oba tu úplně fanaticky v každém příspěvku tvrdí, že Macan prošel bez poskvrnky a je to spiknutí Ferrari fans >:D >:D
Avatar - Petrolhead_CZ
14. 10. 2014 18:00
kolečko se polámalo
Kdyby se tenhle článek týkal jiné značky z jiného koncernu, to by tady bylo plivanců a škodolibosti. Takhle to zas dopadlo tak, že koncernové ovce se cítí, že jím někdo pošlapal pastvinu a pokud možno nejlepší je si to vybít ihned na autorovi článku, který hned čelí nařčení z bulvarního psaní a neobjektivity >:D Holt by si mělo hodně lidí vyndat hlavu ze zadku a vylézt se své škatulky a přiznat si, že něco není v pořádku a ''geniální'' Porsche asi tak bezchybné nebude. Holt je to pro značku asi karma, měli by se místo spotřebních aut soustředit na sporťáky, které jim jdou nejlíp. Nebo jestli někomu podobná ''featura'' nepřipadá závažná, je to asi kamikaze z povolání...

Tenkrát když tu byl článek o LaFerrari XX, hned si přišel flusnout každý ohledně špatně fungujících aerodynamických prvků (přitom fungovaly naprosto bezvadně) a potom si tu lidé vydupávají objektivitu a zpochybňují jakékoliv (přitom očividné) problémy. Shodou okolností jsou to ti samí, kteří mě včera nařkli z toho, že se urputně držím jednoho směru, že, Emele a white labele? >:D
Avatar - _Karel_
14. 10. 2014 17:48
Re: BODEJŤ BY TAKY NEZAVÁHALO, KDYŽ NEMÁ V PODLAZE BATERKY !
Já tě nepoznávám ;-) :yes:
14. 10. 2014 17:41
Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse.
Avatar - Ozzman
14. 10. 2014 17:37
Re: Losí test
Alero uhne samo...... >:-[] >:D
Avatar - Ozzman
14. 10. 2014 17:36
Re: fyzika platí aj pre porsche
Ano, zde je krásně vidět ta výhoda SUV :-) Na druhou stranu, záleží jak těžký karavan taháš. V průměru nejaký pro 4 (záleží na výrobci, na výbavě atd...) s jednou nápravou tak sou kolem 2-2,5Tun :-) Takové ty starší menší i o tunu méně :-)
Avatar - twistedTSD
14. 10. 2014 17:34
Re: fyzika platí aj pre porsche
Ve druhem testu si pracovníci Jeepu vynutili zatížení (výrazně) pod výrobcem stanovený limit. A nezazářil ani tak.
Avatar - TeeJay
14. 10. 2014 17:08
Re: BODEJŤ BY TAKY NEZAVÁHALO, KDYŽ NEMÁ V PODLAZE BATERKY !
Zatím nemám důvod proti tobě cokoli osobního mít, spíš si všímám, jak vycházíš s jinými a konstatuji, že to není zdravý přístup. Moje žena je psycholožka a tuhle agresivitu skrytou za anonymitu sítě by klasifikovala v lepším případě jako poruchu chování, v horším jako poruchu osobnosti.

S mírou sujektivity souhlasím, ale tohle bych vnímal jako lehce kousavé, rozhodně ne za hranicí slušného chování. Značka se nějakým způsobem prezentuje a takový fail neodpovídá tomu, jaký obraz o sobě značka chce vytvořit. A podle nedůtklivosti některých reakcí je zřejmé, že to od Michala "sedlo".

Chyby děláme všichni.

To se asi ptáš špatného, nepsals, žes byl nějak v kontaktu se šéfredaktorem? Zeptej se ho. Pokud mi nevěříš, podívej se na autofun.cz na testy pár let zpátky. Bývala radost to číst. Čtivé, vysoce odborné a co jsem mohl porovnat se svými zkušenostmi, přísně objektivní a výstižné.
Avatar - TeeJay
14. 10. 2014 16:55
Re: fyzika platí aj pre porsche
Japonci jedou a ani k timu nepotřebují bůhvíjaké salámy. :-) A to ani jeden z nich netvrdí, že má "best handling SUV". >:-[]
Avatar - TeeJay
14. 10. 2014 16:50
Re: Úroveň autora II
Ó čacký (budoucí) ochránče Loganů a dost možná i perzekuovaných japonských značek, měl bych slzu na krajíčku, jenže tohle je od konzumenta topgearu, jenž si na urážkách všeho a všech postavil živnost, dost nekonzistentní, skoro by se chtělo říci zaujatý, přístup.

Bulvár? Vítej v realitě. Bulvár prodává a bulvár se čte, u nás, v Německu, v UK. každý chce být v pozici bulváru. Ale jestli chceš něco sterilního od opisovačů tiskových zpráv, myslím, že ještě vychází Automobil revue.
14. 10. 2014 16:45
Re: Janoušek losy neobjíždí....
Někde vejš jsem ho tu házel, dokonce 2x :-)
Avatar - _Karel_
14. 10. 2014 16:30
Re: PŘETAŽENÝ LOS
Já z toho žebříčku čtu, že to rozhodně není úplně exaktní, zřejmě stačí prudšeji cuknout, nebo volant natočit víc o pár stupínků a hned veliký rozdíl ve výsledku.
14. 10. 2014 16:24
Re: fyzika platí aj pre porsche
Tak jsem se podíval k Audi. Všechna čísla jsou pro 12% stoupání a jde o strop (negarantovaný, neprohlížel jsem všechny konfigurace).

A6 2100 kg (i Avant)
A6 allroad 2500 kg
A8 2300 kg
Q5 2400 kg
Q7 3500 kg
Avatar - fOE
14. 10. 2014 16:16
Re: Janoušek losy neobjíždí....
Mas tam i dalsi SUV? nebo rovnou hod link ;-)
14. 10. 2014 16:11
Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse.
14. 10. 2014 16:04
Re: fyzika platí aj pre porsche
Ano, v prémii ti dá světlou výšku, možná nějaký metrák navíc v tahání a v některých případech vzduchový podvozek (samovyrovnávací zadní nápravu, nebo jak se tomu česky nadává). Touareg těch 3,5 tuny dá, kolik zvládne 5er/ A6/ E?
Avatar - Emel
14. 10. 2014 15:57
Re: fyzika platí aj pre porsche
Nejlepší SUV je Xtrail (80).
14. 10. 2014 15:55
Re: fyzika platí aj pre porsche
Ta byla ještě lepší:
[odkaz]
Avatar - Emel
14. 10. 2014 15:54
Re: Losí test
To je dobře, že nejedou 90... protože v 90 to většina aut nedá, ani za ideálních podmínek se zkušeným šoférem. Podívej se do tabulky.

Pokud v takové situaci jen zavřeš oči a ječíš, pak souhlasím, že by ti byl lepší podvozek k ničemu... ;-)
Avatar - AUDIRS6
14. 10. 2014 15:53
Re: Jiný úhel pohledu:
ja by som rad videl porovnanie s Q5 s podobnym motorom - jedna sa o rovnaky technicky zaklad, tak som zvedavy, ci je to fakt len "chyba" naladenia softwaru, a ci si teda v Ingolstadte urobili svoju robotu dobre...
14. 10. 2014 15:51
Re: PŘETAŽENÝ LOS
Nemohla mít taky řiditelnou zadní nápravu?
14. 10. 2014 15:47
Re: Úroveň autora II
Jasně, ale to už jsem na ten jeho článek klikl a tomu chci předejít.
Avatar - TeeJay
14. 10. 2014 15:44
Re: fyzika platí aj pre porsche
CR-V to projelo v 71 bez splašení elektroniky? No paráda, to musí těšit každého příznivce japonských aut, být lepší, než Macan. CX-5 bys nevěděl?
Avatar - Ozzman
14. 10. 2014 15:42
Re: fyzika platí aj pre porsche
No, já znám dva lidi, vášnivé karavanisty. Jeden tahal v prubehu času Toledem, pak Alhambrou a teď Tigaunem 4x4. Druhý jezdí dvojkovou Oktávkou TDI (předtím měl Passata, tuším B6, ale ukradli mu ho), ale je omezen, jelikož ta jeho má jen 1400Kg. Tiguan dává 2500Kg... pro obraz, moje Mondeo IV dává 2200Kg :-)

To co sem vypsal sou požadavky dnes těchto lidí :-) Hlavně ten automat a radši 4x4, potom záleží na tom, kolik to auto utáhne.

Ano sedanů/liftbacku se 4x4 je málo, ale v prémii jich už najdeš více. Třeba od D3 :-)
Avatar - TeeJay
14. 10. 2014 15:41
Re: fyzika platí aj pre porsche
A z čeho tak usuzuješ? Máme tu snad více aut s podobným chováním a u některého to omlouvám? Ne, losí test zvládli i Korejci, ale u Porsche je něco špatně. Co ti na tom přijde jednostranné? ba dokonce si myslím, že by se nad tím dalo mávnout u Kie (a o co, že by nad tím nikdo nemávl a dostala by pořádně pod ocas), ale ne u údajně nejsportovnjěšího SUV na trhu. Nehledě na tu reakci automobilky. Chápeš to?
14. 10. 2014 15:40
Re: PŘETAŽENÝ LOS
S-Max s 55km/h jel na mokru (sloupec, kde je Nej = nebylo mokro, ja = bylo mokro).
14. 10. 2014 15:37
Re: Úroveň autora II
Jméno autora máš hned vedle titulku, to nemůžeš přehlídnout. >:-[]
14. 10. 2014 15:35
Re: fyzika platí aj pre porsche
Automatickou převodovku jsem schválně nepsal, protože sedan/ kombi bude mít pravděpodobně stejnou. Ale zase tolik sedanů pohon všech kol nemá, že. Třeba What Car? minulý rok ocenil Octavii jako auto roku pro tahání a letos ji porazil Qashqai, byť ve své třídě vyhrála. To jak liftback, tak kombi, přičemž liftback dostal pohon všech kol až teď. Jak říkám, člověk by se na to musel podívat důkladněji. Nebo se rovnou zeptat někoho, kdo hodně tahá a tahal s mnoha vozy.
Avatar - Barrichello
14. 10. 2014 15:34
Re: Losí test
Souvislost to má tu, že k tomu extrémní vyhýbacímu manévru se kolik % nedostane, nebot těch 90 ani nejede popř. než na to zareaguje......tak víš co.
Avatar - TeeJay
14. 10. 2014 15:32
Re: BODEJŤ BY TAKY NEZAVÁHALO, KDYŽ NEMÁ V PODLAZE BATERKY !
Takže jsi se vlastně přiznal, že to byl jen a pouze osobní útok. Bravo, zakomplexovaného Gilgita asi nikdo neřeší, ale ty působíš dojmem, že máš na víc. S předhazováním nějakých klubů jdi do háje, nikdy jsem v žádném nebyl (což neznamená, že nesleduju cvrkot) a ani Michala osobně neznám, párkrát jsme si napsali, v době, kdy dělal autofun, tenkrát to byl nejlepší web o autech. Už tam se s ničím nemazal a nebál se napsat vlastní názor a to i na německé značky, což byl v té době (dost na tom, že stále je) dost ojedinělý jev. Spousta lidí ho od té doby nemůže vystát, asi budeš jeden z nich. Já si toho naopak cením, je ho škoda na psaní cintů jako že má macan chybu v elektronice, měl by sedat z auta do auta a emotivně nám zprostředkovávat dojmy, jak to dělával.

Macan nehorázné peníze určitě stojí, ať na to koukáš, jak chceš. Auto s velikostí zmiňovaného CR-V (co nemá problémy s ovladatelností) a praktičností horší, nemá nárok stát, co Macan stojí, tedy skoro stejně, jako Cayenne. Je to jen snaha podojit zákazníka, který se podojit z nějakého důvodu (asi logo) nechává. A když už tedy přistoupíme na imič a značku a individualizaci a výkon, tak by to mělo být doladěné do nejmenších detailů. Pak by asi nikdo neřekl ani popel.
Avatar - Ozzman
14. 10. 2014 15:30
Re: fyzika platí aj pre porsche
Jo, je to určitě díky 4x4 a taky třeba preferují automat, kvůli cukání při manuální spojce.. je to prý pohodlnější. Jenže tyto věci umí i obyčejny sedan :-)
Avatar - Barrichello
14. 10. 2014 15:29
Re: Losí test
To není sebechvála, to je konstatování faktu. Jedni šetří palivo, druzí u toho volají a esemeskují a fejbukují, třetí svačí a další se bojí a nikam nepospíchaj.

Plynulost dopravy v tahu, akorát to akždej umí osolit na rovince. Jinak potencionál auta využije akorát pár střelců, zbytku by stačil podvozek z 50.let.

A až jednou přijde krizovka, tak než se proberou, tak jim bude podvozek taky naprd.
14. 10. 2014 15:28
Re: fyzika platí aj pre porsche
Pořád si myslím, že by SUV mohla utáhnout více (těžko říct, jak je třeba 200 kg navíc důležitých). A pro "karavanisty" může hrát roli pohon všech kol, protože karavany nestojí jen na asfaltu (a může se pozitivně projevit na tom, kolik dané auto utáhne). Magazíny pro tahání karavanů nedoporučují výhradně SUV, ale mají velmi silnou pozici. To by se na to člověk musel podívat důkladněji.
14. 10. 2014 15:25
Re: BODEJŤ BY TAKY NEZAVÁHALO, KDYŽ NEMÁ V PODLAZE BATERKY !
Ještě mne napadá, jestli se elktronika nesnažila zabránit možnému přetáčivému smyku. Impulz řízením, přenos váhy, rotace kolem svislé osy..... ;-\
Aby nakonec nebyl Macan naladěn jako "nejhravější" SUV a tady už by to "bylo příliš". >:D
Každopádně nechci tímto Porsche omlouvat. Je to na zamyšlení.
14. 10. 2014 15:23
Re: fyzika platí aj pre porsche
Tak to pak asi nebude vada ale vlastnost. ;-)
Avatar - white label
14. 10. 2014 15:20
Re: Toyota GT86
Právě tak to má vypadat, čistě podrazit nohy a bez většího kontaktu bezpečně pokračovat... >:-[]
Avatar - white label
14. 10. 2014 15:18
Re: fyzika platí aj pre porsche
Nech ho slavit, aktuální produkce Hondy jim k tomu dlouhodobě důvod nedává, tak ať si aspoň občas užijí podobný článek svého předsedy...
;-)
Avatar - JDM
14. 10. 2014 15:17
Toyota GT86
je stejně v losím testu nejhorší na světě [odkaz]
Avatar - Ozzman
14. 10. 2014 15:15
Re: fyzika platí aj pre porsche
A to jsem měl na mysli ;-)
Avatar - Emel
14. 10. 2014 15:13
Re: fyzika platí aj pre porsche
Mimo prémii je to trošku jiné... kde projedeš s 4x2 Qashqaiem projedeš pravděpodobně i s tím Focusem.
Avatar - Ozzman
14. 10. 2014 15:08
Re: fyzika platí aj pre porsche
Já se bavil tedy o SUV obecně :-) S prémiovkami moc zkušeností nemám, tak nechci být za Toppera... p.s. kde vlastně je? >:D
Avatar - Ozzman
14. 10. 2014 15:08
Re: fyzika platí aj pre porsche
Já jel pouze v x5 prostřední generace a to uvnitř moc velké nebylo na to, jaký je to kolos :-)
14. 10. 2014 15:04
Re: Janoušek losy neobjíždí....
No už výše zminovani jsou tim sestupem, nikoliv však v pejorativnim slova smyslu, ale od původního chápání značky (mého ). Porsche si ostudu neutrhlo.
Avatar - Ozzman
14. 10. 2014 15:04
Re: fyzika platí aj pre porsche
Tihle konkurenti se tu přetřásají.... nemělo by se to stát žádnému vozu.
Avatar - Emel
14. 10. 2014 15:04
Re: PŘETAŽENÝ LOS
Taky zvláštní... ale tam se aspoň nabízí vysvětlení v podobě hydraulického podvozku. Ale jak může Berlingo v naftě drtit Mini Cooper S (například), to mi hlava nebere.
Avatar - Emel
14. 10. 2014 15:00
Re: fyzika platí aj pre porsche
Bavíme se o SUV v prémii, ne? Pak je to prostě o tom, že 3er / 5er je orientovaná příliš na dálnici, X3 / X5 jsou alternativa i pro horší cesty. Kdysi o tom hezky psal Dinar někde na blogu nebo v diskusi...
Avatar - JDM
14. 10. 2014 14:58
Re: fyzika platí aj pre porsche
sorry ale špatný jízdní vlastnosti u Porsche to je asi stejný jako Oktávie s 10 litrovým kufrem >:-[] Tohle by se u 911 stát nikdy nemohlo a nestane tak proč takhle odladěné není i tohle auto? že by se šetřilo? někdo byl lenošnej? nebo se to prostě vo..balo protože se to přece prodá je to přece porsche ?
PS srovnávat kangoo nebo jeep s porsche???
14. 10. 2014 14:57
Re: PŘETAŽENÝ LOS
A co Xantia Activa s 85 = suverénně nejrychlejší (rok 1999)? :-)

Ono je něco jiného jet po trati závodního okruhu, kde se na nějaké centimetříky nehraje a odhození zádě je "hravost", nebo projet losí test přesně a neshodit kužel, proto ta překvapení.

Nicméně i podle mně by Porsche mělo zvládat s grácií cokoliv, jinak nevidím důvod pro jeho koupi.
Avatar - Emel
14. 10. 2014 14:56
Re: fyzika platí aj pre porsche
Myslíš nové X5? X6 nechme stranou, to je takový crossover :-)
Avatar - Emel
14. 10. 2014 14:55
Re: BODEJŤ BY TAKY NEZAVÁHALO, KDYŽ NEMÁ V PODLAZE BATERKY !
Protože MB měl máslo na hlavě. Má ho i Porsche? Upřímně - nevím, abych si udělal názor, chci si ještě něco přečíst a podívat se pořádně na videa. z toho co jsem zatím četl mi to zní tak, že kdyby to byl VW, bylo by vše v naprostém pořádku. Jestli je to v naprostém pořádku i podle vyšších standardů Porsche je potřeba ještě prozkoumat.
Avatar - Ozzman
14. 10. 2014 14:54
Re: fyzika platí aj pre porsche
No zrovna právě to X5 prostorem moc neplývá, uvnitř je docela malé, ale to BMW obecně. Proto řikam, že strašné záleží jaké SUV srovnáváš s konkrétním vozem. To SUV, které je bližší Jeepum bude určitě velmi schopné, ale pak ty různé pseudostylovky typu X6 ( i když je moc hezké) praktické zrovna nebude :-)
Avatar - Emel
14. 10. 2014 14:52
Re: Janoušek losy neobjíždí....
SUV čtyři dveře už přece byl Cayenne a limuzína = Panamera, ale přesto pořád patří k jízdní elitě v dané třídě.

Ano, je to nafouknuté... ale právě proto že jde o Porsche tak nad tím mávnu rukou až pokud budu přesvědčený, že to fakt problém není - a to zatím nejsem.
14. 10. 2014 14:52
Re: BODEJŤ BY TAKY NEZAVÁHALO, KDYŽ NEMÁ V PODLAZE BATERKY !
Teknikens Varld onehdá přiměl M-B změnit konstrukci nového Áčka a fakticky jej i donutil začít montovat ESP, které měli u MB přichystané pouze pro top modely. Dost podstatně tak změnil pohled na konstrukci a výbavu aut doslova celosvětově. Ignorovat, co napíšou, není na místě, tohle není bulvár ála ACZ s křečovitým honda fanem za klávesnicí.
Avatar - Ozzman
14. 10. 2014 14:50
Re: fyzika platí aj pre porsche
Jasně, tady je to ale podle mne už o typu auta. Je SUV a SUV... některé nejsou ani 4x4. Já si myslím, že je to prostě dle konkrétního kusu auta a to je i s tím přívěsem. Dobrá, ta světlá výška hraje prim, to je jednoznačné, jen některá auta třeba zvládnou minimálně stejně dobře projet rozbitou okrsku... polní cesta je už jiná :-)
Avatar - Emel
14. 10. 2014 14:48
Re: BODEJŤ BY TAKY NEZAVÁHALO, KDYŽ NEMÁ V PODLAZE BATERKY !
Záleží jak moc je ta autorita autoritou. Brouzdal jsem teď výsledky a úplně se mi to nezdá.
Avatar - Emel
14. 10. 2014 14:47
Re: PŘETAŽENÝ LOS
No, v tom žebříčku jsou mnohá překvapení. Třeba... no třeba onen opěvovaný S-Max 2007 s 55km/h a 2009 s 72,5km/h... kde se vzal takový rozdíl? Berlingo HDI se 74 mezi elitou... nevím, upřímně se mi to moc nezdá.
14. 10. 2014 14:45
Re: Koukám
Ani mi nepřipadá, spíš objektivita vs senzacechtivost. ;-)
14. 10. 2014 14:43
Re: Janoušek losy neobjíždí....
No možná to vidím špatně, ale Porsche těmito modely sestupuje mezi prostý automobilový park(suv, čtyři dveře... ). Z meho pohledu to zvládlo. A to tím, že pro uplnou objektivitu by musel zahajovat vždy ve stejný okamžik, ve stejném místě. Jako hrají ms roli při aktivaci anti roveru, tak kdyby tim volantem cukl o pulvteriny driv, nemusel do toho kuzelu ťuknout. Jak píšeš, je to nafouknute a nechtěl bych se tu přít, neb si macka nikdy nekoupím, ale přijde mi to, jak zbytečná bouře ve sklenici koncernu...
14. 10. 2014 14:42
Re: BODEJŤ BY TAKY NEZAVÁHALO, KDYŽ NEMÁ V PODLAZE BATERKY !
Ano, ale když autorita (T.V.) prohlásí, že se tvůj výrobek chová nestandartně a ty prohlásíš, že je to OK a že tak to má být, je to horší varianta.
14. 10. 2014 14:39
Re: BODEJŤ BY TAKY NEZAVÁHALO, KDYŽ NEMÁ V PODLAZE BATERKY !
Ano, ale islo tam o zdoraznenie toho, ze Macan vyuziva na pohon aj prednu napravu, ktora zataca.
14. 10. 2014 14:39
Re: PŘETAŽENÝ LOS
No jo, ale kdo tomu má sakra rozumnět? >:-[]
14. 10. 2014 14:36
Re: PŘETAŽENÝ LOS
Chtěl jsem editovat po Mariachiho přísěvku, ale pozdě. Už jsi mi tam skočil :-)
14. 10. 2014 14:36
Re: PŘETAŽENÝ LOS
Testovali myslím hned několik SUV najednou včetně X4.
14. 10. 2014 14:36
Re: BODEJŤ BY TAKY NEZAVÁHALO, KDYŽ NEMÁ V PODLAZE BATERKY !
No konecne zacinas chapat... je predsa rozdiel, ci mas tazisko o pol metra vyssie, ako mas rozlozenu hmotu, ako sa prenasa vykon na vozovku, ake je auto siroke a tak dalej.
14. 10. 2014 14:34
Re: Janoušek losy neobjíždí....
Tohle je dobrý vědět! děkuju! ;-)
14. 10. 2014 14:32
Re: PŘETAŽENÝ LOS
Uplně ne, to že macan dokáže zvládnout vyšší karoserii je nanejvýš žádoucí. Přesto bych očekával briskní reakci. Stálo by za to vidět jak si vede nejbližší konkurence. ;-)
14. 10. 2014 14:30
Re: fyzika platí aj pre porsche
Nevím, jestli to dobře demonstruje prostorové poměry, nebo zaměření na trochu jiné trhy. Kombi může být klidně delší. A třetí řadu v SUV většinou považuji za úsměvnou, nikoli užitečnou.
Avatar - Emel
14. 10. 2014 14:29
Re: Janoušek losy neobjíždí....
Z tohohle pohledu je to ok :yes:
Avatar - Emel
14. 10. 2014 14:28
Re: BODEJŤ BY TAKY NEZAVÁHALO, KDYŽ NEMÁ V PODLAZE BATERKY !
Svým způsobem tím říkáš, že jsi to dosud testoval nedostatečně. Protože pokud jsi provedl tisíce jízdních testů a jsi si 100% jistý svým vozem... tak co chceš prověřovat? To je to PR riziko, které je s takovým prohlášením spojené...
Avatar - white label
14. 10. 2014 14:27
Re: BODEJŤ BY TAKY NEZAVÁHALO, KDYŽ NEMÁ V PODLAZE BATERKY !
Jen přední nápravy asi těžko...
Avatar - Hammunasakra
14. 10. 2014 14:25
Koukám
Koukám až na pár vyjímek jako obvykle rozdělení VW fans proti zbytku světa >:-[]
14. 10. 2014 14:25
Re: fyzika platí aj pre porsche
Je možné, že SUV typicky utáhne více než odpovídající kombi. Moc to nesleduji (a už vůbec nesleduji kombi), ale nepamatuji si, že bych někdy u nějakého viděl třeba 3,5 tuny. Navíc v SUV spíš najdu redukční převodovku, nebo alespoň zkrácenou jedničku.

Sedan s 12 cm světlé výšky (který ji umí snížit i pod 10 cm) skutečně nebude na polní cestě šťastnější než SUV s 20+ (které se umí vyškrábat k 30). Volba pneumatik a podvozku/ jeho nastavení je věc majitele. Na letním silničním obutí jsem zkoušel například Cayenne a problém s ním nebyl, byť nějak zvlášť měkký není.
14. 10. 2014 14:24
Re: Janoušek losy neobjíždí....
Macan testem prošel a to s resultem 69 km/h.
Neprošel by, kdyby havaroval, nebo zcela opustil dráhu, ani jedno se nestalo.
Grand se málem převrátil při 65km/h, poslední rychlost, kdy trať projel bezpečně byla 61km/h = Grand prošel s resultem 61km/h.
Avatar - Emel
14. 10. 2014 14:22
Re: fyzika platí aj pre porsche
Tahání karavanu - obecně je výhoda, pokud je tahač těžší než tažený. Vezmi extrémní příklad - zapojení karavanu za nějaké Clio RS. Utáhlo by to? Jo, zřejmě jo, proč by neutáhlo. Ale nějaká X5 se s tím evidentně popasuje s větší grácií.

Pro běžnou 5er je poměrně limitující světlá výška. Tam, kde s nějakým Focusem normálně projedeš, na nějakou horskou chatu v Krkonoších třeba, můžeš už mít s 5er problémy. Samozřejmě je tu z mého pohledu optimální řešení v podobě Allroadu, který na to jde z druhé strany...

Co se prostoru týče, běžné velké SUV umí být v případě potřeby sedmimístné, to ti kombík nenabídne. To podle mě dobře demonstruje prostorové poměry X5 vs. 5.
14. 10. 2014 14:20
Úroveň autora II
Připojuji se ke Gilgitovi, tenhle text by standartně měl skončit někde ve složce s názvem humus. A je přitom celkem jedno, jestli se jedná o Porsche, nebo Logana. Pokud chcete mít z ACZ bulvár na úrovní Petra Novotného, prosím, ale pak bych se přimlouval pro uvádění autora článku (klidně i formou zkratky) hned v menu, ať na ty Foktovy zvratky omylem nekliknu znovu.
14. 10. 2014 14:17
Re: BODEJŤ BY TAKY NEZAVÁHALO, KDYŽ NEMÁ V PODLAZE BATERKY !
Aha, takze pri teto kombinaci se auto muze chovat spatne, je to preci SUV s motorem vpredu. Uz to chapu.
14. 10. 2014 14:17
Re: BODEJŤ BY TAKY NEZAVÁHALO, KDYŽ NEMÁ V PODLAZE BATERKY !
Jistě, fakticky je jejich reakce správně.
Ale jak píšu výše - diskusně je třeba mase kecálků zavřít hubu, jinak je rozmáznou všude možně.
14. 10. 2014 14:16
Re: BODEJŤ BY TAKY NEZAVÁHALO, KDYŽ NEMÁ V PODLAZE BATERKY !
Zrovna u Porsche bych cekal, ze ESP bude naladeno o neco volneji, ale asi pocita s tim, ze za volantem bude nejkcasteji nezne pohlavi s blondatou hrivou.
Avatar - Emel
14. 10. 2014 14:15
Re: Janoušek losy neobjíždí....
Už jsem to tu parkrát napsal - ano, ale zároveň musí mít Porsche i u SUV nutně vyšší ambice než jezdit jako nějakej Grand, protože to zákazníci za své peníze očekávají. S trochou nadsázky - co lze odpustit Defenderu, nelze odpustit Macanu. Článek je zřejmě nafouknutý, ale to ještě neznamená, že na tom nic není.
Avatar - Hammunasakra
14. 10. 2014 14:14
Re: Tak proto Lamborghini neudělalo SUV
Neboj VW-Audi SUV s logem Lamborghini bude ;-)
14. 10. 2014 14:13
Re: fyzika platí aj pre porsche
Psali, že se to opakovalo a to i u různých kusů. Navíc Porsche výsledek nerozporovalo.
Avatar - Emel
14. 10. 2014 14:11
Re: Losí test
Ani řádek z té tvé samomluvy nemá žádnou souvislost s tématem - aktivní bezpečností v mezních situacích, například při vyhýbacím manévru.

Auto na silnici v zatáčce při 90 samozřejmě ani zdaleka není na limitu, mohl bys tu zatáčku klidně projet 130, aniž by se cokoli dělo. Ale zkus v té samé zatáčce přibrzdit a utáhnout stopu, třeba proto, že to proti nějakej motorkář neodhadl a zajel do půlky tvého pruhu... zkus schválně jen tak ze srandy zabrzdit v Německu při 200+ v půlce dálničního oblouku... to jsou ty situace, kdy se i běžný řidič na limit dostane ani neví jak.

Aniž bys to tušil, zapadá Porsche přesně do jednoho z tvých příkladů - jedu si 70 po rovince, když tu najednou...
14. 10. 2014 14:10
Re: BODEJŤ BY TAKY NEZAVÁHALO, KDYŽ NEMÁ V PODLAZE BATERKY !
To není přiznání chyby, právě naopak - je to přijatá reakce na podnět zvenku.
Zejména tím hromadě lidí, kteří se tě chystaj rozmáznout, zavřeš hubu.
14. 10. 2014 14:09
Janoušek losy neobjíždí....
Čekáte stejně bulvární pokračování, jako je nadpis? No tak to ani náhodou. Jasně.. Macík neprošel testem... A je to Porsche prece... Fuuuj... Hanba.... Vážně neprošel? Nepleťme si hrušky s hruškovicí. Macan není sportovní Porsche. Je to SUV pro ty, kterí chtějí jezdit Porsche pro ten feeling značky, i když to vlastně Porsche není (pro hnidopichy... Značkou ano, ale pro mne je Porsche prostě sporťák sedící proklatě nízko a hnaný na ***ku, max na čtyři ať neobědvám no... ).
To kritizované setrvání v pruhu nebylo tak tragické a nastavaním času se dá jistě ošetřit. Dle mého nesměrodatného soudu žádná tragédie. To Grand byl větší pjusej...
14. 10. 2014 14:07
Re: BODEJŤ BY TAKY NEZAVÁHALO, KDYŽ NEMÁ V PODLAZE BATERKY !
Autu se asi nelíbila rychlost, s jakou řidič otočil volantem, a snažilo se zabránit přílišnému odlehčení vnitřní strany. Některá auta tuhle fázi dávají po třech, nebo i dvou kolech. Z jejich odpovědi plyne, že je tohle pro ně důležitější.

Chápu jejich logiku, ale nepřijde mi přijatelné, aby se takhle chovalo Porsche, když se konkurence obejde bez toho.
Avatar - white label
14. 10. 2014 14:03
Re: fyzika platí aj pre porsche
Kdo tady co zatlouká??? Přání otcem myšlenky. Tobě tady hlavně chybí nějaký příspěvek ala H-klub (např. šušu), který by psal něco o ve smyslu, jako, že to vůbec není pravda, že je to celé podvod apod. Jenže tu zatím nikdo nic takového nepíše, takže se nemáš čeho chytit. Zkus vydržet, třeba se konečně dočkáš... ;-)
14. 10. 2014 14:03
Re: BODEJŤ BY TAKY NEZAVÁHALO, KDYŽ NEMÁ V PODLAZE BATERKY !
Tak dokonce v odpovědi napsali, že testují vyhýbací manévr VDA, který je prý podobný jejich losímu testu. Co mě překvapilo, tenhle systém funguje i s vypnutým ESP.
14. 10. 2014 14:03
Re: fyzika platí aj pre porsche
aha tak proč tu visí jen tohle jedno video. Nebude to náhodou tím, že všechny průjezdy byly v pohodě a z tohodle jednoho se dá udělat nekonečnej příběh o tom jak je Porsche Macan nebezpečný?
Avatar - Ozzman
14. 10. 2014 14:02
Re: Losí test
A to bys tedy chtěl, at každý na to šlape? Víš jak by to tady pak vypadalo? Ten dobrý podvozek ti pomůže v té krajní situaci do které se právě ani nemáš dostat. Ale to se stává... Správně bys měl jezdit tak, aby ses tam nedostal a pro ty případy, když se to stane to zasáhne... Nejjednodušší příklad. Když projedeš zatáčku na sněhu na letních gumách, ustřelí ti to daleko dříve, než na zimních, ale neznamená to přeci snad, že na zimácích budeš zkoušet co to dovolí že? Je to tam proto, že v nějaké situaci ti ten zimák dovolí více, než by to udělalo letní kolo... a tak je to i s podvozkama.. asistentama a podobně.... Zbytečně riskuješ plechy, v horším případě život...
14. 10. 2014 14:01
Re: Normální
Zajímavý kolik lidí se tu kvůli takovýmu nesmyslu ale čílí. ;-)
14. 10. 2014 14:00
Re: BODEJŤ BY TAKY NEZAVÁHALO, KDYŽ NEMÁ V PODLAZE BATERKY !
ESP se snaží auto držet ve směru a na kolech. Jestli je k tomu potřeba zabrzdit některý z kol, tak ho prostě zastaví.
14. 10. 2014 14:00
Re: fyzika platí aj pre porsche
Oni s tím během testu nejedou jen jednou, mimojiné zkoušejí i různá zatížení, vliv zapnutého a vypnutého ESP atd...
Avatar - Emel
14. 10. 2014 13:59
Re: Losí test
Zareagují špatně - trhnou volantem, případně dupnou na brzdu... no, pak je důležité, aby auto bylo co možná nejstabilnější.
14. 10. 2014 13:59
Re: fyzika platí aj pre porsche
Jeep jel v tu cvíli, kdy šel málem přes boudu, o deset km/h pomaleji, než Macan, který měl trochu jiný "problém".
14. 10. 2014 13:58
Re: Losí test
Ano Bariku, plácáš pindy :-) . Ještě že tě tu máme, aby jsi nám osvětlil svý nadpozemský schopnosti řídit Alero na zimákách v létě a na letních v zimě ;-)
14. 10. 2014 13:58
Re: Normální
Je to taková novinářská finta jak přilákat čtenáře a diskutéry. >:D A pitomci se tu hádají o hovínku. >:-[]
14. 10. 2014 13:57
Re: Losí test
Jsou věci, který se v autoškole nenaučíš, pokud nebude trvat měsíce a nebudeš denně jezdit hodiny a hodiny. Souhlasím, že spousta řidičů má překvapivě nízký schopnosti, ale nepaušalizoval bych to ani procenty ani většinou...
14. 10. 2014 13:55
Re: BODEJŤ BY TAKY NEZAVÁHALO, KDYŽ NEMÁ V PODLAZE BATERKY !
A četl jsi celou jejich reakci? V podstatě popsali, jak ten systém funguje, proč v tom nevidí problém i jaké testy sami provádí.
14. 10. 2014 13:55
Re: Losí test
...nebylo ty sebechvály trochu málo Bariku? Ještě prosím ;-)
Avatar - Ozzman
14. 10. 2014 13:54
Re: fyzika platí aj pre porsche
Vyšší posaz: To beru, proto si i naši SUV koupili a mne to začíná také přiapdat fajn.

Tahání karavanu: Tady moc nechápu proč i když už mi to nejeden karavanista řekl. Přeci spíš záleží na tom, jak které auto může tahat zátěž. To zvládne i to kombi.

Na horší cesty: Zase záleží... SUV na Runflatech, nebo s tvrdým podvozkem je horší než kdejaký sedan, nebo kombi.

Lepší kompatibilita s aktivním životním stylem: Tady je to dost ošemetné, protože vyjma opravdu velkých SUV je uvnitř menší prostor než u adekvátních kombi, nebo MPV, hlavně v kufru ( Nedávný průzkum RR a GCherokee mne dost šokoval). Navíc 4x4 dnes už není pro SUV výsada. Zde vidím pořád jako lepší kombi, popřípadě zvýšené kombi typui Allroad, Alltrack, nebo XC 70 :-)
14. 10. 2014 13:53
Re: 3000 ms
Těch 300 ms je ve skutečnosti maximum.
14. 10. 2014 13:52
Re: BODEJŤ BY TAKY NEZAVÁHALO, KDYŽ NEMÁ V PODLAZE BATERKY !
Mrazik, mal by si si nieco o tom precitat, ako sa auto chova a ako zasahuje elektronika do riadenia ak sa jedna o auto typu SUV, s motorom vpredu a pohonom prednej napravy.
14. 10. 2014 13:49
Re: BODEJŤ BY TAKY NEZAVÁHALO, KDYŽ NEMÁ V PODLAZE BATERKY !
Kolik už jich v ČR je, těch SC?
14. 10. 2014 13:49
Re: fyzika platí aj pre porsche
Preco by sa nieco nemalo podarit Porsche? Ako uvadzaju, zablokovanie kolesa je nastavene na 300 ms. Ak ti je to vela, alebo nie si s tym spokojny, tak ti to skratia na pozadovanu odozvu. >:D
Zbytocne sa tu robi z komara somar, nejde o ziadnu zavratnu chybu. Preprogramuju elektroniku a diskutujuci na auto.cz budu konecne spokojni, aj ked v Porsche s nimi nebudu suhlasit, ale co pre zakaznika neurobia, ze? >:-[]
14. 10. 2014 13:48
Re: BODEJŤ BY TAKY NEZAVÁHALO, KDYŽ NEMÁ V PODLAZE BATERKY !
viz ma reakce o kousek vyse.
Avatar - Ozzman
14. 10. 2014 13:48
Re: fyzika platí aj pre porsche
Nám? No, mě konkrétně můžeš, schválně, co najdeš :-)

Stát se to může hodně automobilkám. Navíc, to Porsche nebylo tak tragické, jako třeba to Kangoo :-) Jeep sem snad ani neviděl... Průser je to však tak i tak.
14. 10. 2014 13:48
Re: BODEJŤ BY TAKY NEZAVÁHALO, KDYŽ NEMÁ V PODLAZE BATERKY !
K zablokovani kola pri teto rychlosti a tomto manevru nema vubec nastat, svedci o velmi spatnem nastaveni podvozku a to bych zvlaste u znacky Porsche necekal. Pri losim testu jde primarne o to se vyhnout prekazce a tady zradilo ridice, ktery reagoval spravne, zradilo auto a muze to vest k narazu do prekazky.
14. 10. 2014 13:45
Re: Jiný úhel pohledu:
Prudší otočení volantem vždycky vede k nějakýmu problému. Tady to ale elektronika normálně vyřešila.
14. 10. 2014 13:43
Losí test se Škodou Felicia (1. gen.) v praxi
Bylo to v Praze, do jízdního pruhu mi vjela Škoda 105 bez blinkru, která předtím stála u krajnice. Při pokusu o vyhnutí se staré Škodě (tedy vlastně losu) se mi Felicie také nesrovnala a pokračovala ne rovně, ale ve směru doleva, takže jsem kola srovnal do roviny a napasoval auto mezi příčně stojící auta u druhé krajnice (abych neboural čelně). Vše záleží na rychlosti reakce, pneu, počasí, rychlosti auta... simulovaný test je jednoduchý - překážku vidím na velkou vzdálenost a vše si můžu dopředu připravit (celou akci). Praxe je úplně jiná a jestli se mi kola srovnají za 0,3 s (normální rychlost reakce člověka je 0,4 s) nehraje až tak velkou roli.
14. 10. 2014 13:43
Re: Jiný úhel pohledu:
Máš naprostou pravdu. Jak to nemá přesně definovaný parametry a hlavní prvek je v tom člověk, tak je to neobjektivní test, který dopadne pokaždý trochu jinak a zbytečný se pak rozhořčovat nad jedním, který nevyšel úplně ideálně.
14. 10. 2014 13:41
Re: Losí test
Já ovšem nerozporuji to, co napsal Karel6, jenom jsem dodal, že někde takový manévr nepovažují za neobvyklý, naopak jeho nacvičování se věnují už v autoškole.
Avatar - Barrichello
14. 10. 2014 13:41
Re: Losí test
S tím řazením bych si nebyl moc jistej.......každej druhej je příznice fofrklacku, ale většině to nandá s přehledem automat.
Aneb když to neumím, tak si to nekupuju >:D
Avatar - Barrichello
14. 10. 2014 13:39
Re: Losí test
Ne jo? tobě zas nečekaně zbohatli rodiče nebo u vás Kablo Kladno zapomělo cívku s káblem, že se ti prodloužilo vedení?

Souvislost je ta, že tu i mnozí další tvrdí, že lidi se nikdy nedostanou na limit, nebot s tím tak nejezdí. A oni skutečně nejezdí, pokud občas jedeš po český okresce a po městě, nemůžeš to rozporovat.

Děcka na kruháči sem naštěstí ještě neviděl, stejně jako na rovinkách, kde je předepsaná 70, ale drtivá většina národa, v uberwagenech s vesmírným podvozkem, jako sou BMW X5, VW Polo, oktávky, golfy atd se tam plíží 50kou, rozjezd jim trvá tak dlouho, že zastaralá 2,4 atmosféra s letargickým automatem je strčí 3x do kapsy i s navijákem a když jedu v BMW nebo sem jel Jaguaru či 300C, tak ty semafory, co projedou 4 auta bych já stihnul projet se 7-8mi.
14. 10. 2014 13:37
Re: Normální
Taky mi to přijde v pohodě. Dělají z komára velblouda.
14. 10. 2014 13:36
Re: fyzika platí aj pre porsche
Že moc dobře nefunguje?
Losí test se dělá tak, že postupně zvyšuješ rychlost průjezdu, například Cayenne to dal v 67km/h a v 69 km/h (GTS).
Takže Macan, jež začal dělat problémy při 70km/h není zase tak špatný.
Mimochodem abych ti pohladil ego - CR-V to projelo v 71 = je lepší, než Macan.
A s touhle bombou můžeš jít klidně spinkat :-)
14. 10. 2014 13:36
Re: Losí test
Je jiná situace zvládnout rychlý průjezd zatáčkou kdy síly narůstají pomalu a zvládnout vyhýbací manevr , i psychicky . Při vyhýbacím manévru jsi překvapen a musíš reagovat rychle a razantně . A tady je pro těch 90% řidičů úplně jedno kdyby jejich auto zvládla losí test třeba i ve dvoustovce . Většina jich vytuhne , vteřinu vnímají jako hodinu a na správný manévr se nezmohou , nebo zmohou ale pozdě , nebo zareagují špatně ...
14. 10. 2014 13:36
Re: fyzika platí aj pre porsche
A kdyby si tím Porschem tu trať projel 10x tak pokaždý elektronika zareaguje trochu jinak. Nejde brát jeden průjezd jako dogma. Všechno záleží na mraky parametrech na základě, kterých ESP reaguje. Nejde to nasimulovat 2x stejně, tak co řešíš.
14. 10. 2014 13:33
PŘETAŽENÝ LOS
No, velmi zamrzí především podprahově tlačená rovina článku. Na tohle si při návštěvách AUTO.CZ budu zvykat těžko, a je jedno, mělo-li by se jednat o macana či civika... Doufám, že jde o redaktorsky výjimečně nezvládnutého vnitřního losa, lépe řečeno "běsa".

Macan samotný (tradičně) vyšel z testu jako vítěz. Nemít auto aktivované jízdní asistenty, šel by s ním jezdec možná i přes budku. Tohle ovšem naštěstí Porsche zvládl na výbornou. Jak vidíme, je úplně jedno, jak kvalitní řidič sedí za volantem, zda volant přetáčí či zda to drží pevně a v rámci jízdní reality. Porsche zkrátka umí, a jak je vidět umí dokonale i přetaženého losa.

Dnes velmi zřetelně - BRAVO PORSCHE :yes: :-!
14. 10. 2014 13:33
Re: BODEJŤ BY TAKY NEZAVÁHALO, KDYŽ NEMÁ V PODLAZE BATERKY !
Upřímně nechápu proč se kolem toho dělá takový humbuk. Nic převratnýho to auto neprovedlo. Elektronika ho ve spolupráci s řidičem ho udržela ve směru, tak co? To že elektronika s autem v extremní situaci různě cvičí není žádná novina. Hlavně, že to díky zásahu ESP neskončilo na boudě. Podle mě je to jen nafouknutá bublina. Že by kvůli tomuhle nesmyslu mělo auto přijít o zákazníky si nemyslím. Z toho taky pramení ta polodementní reakce Porsche. Prostě jim je to ukradený a ani se nedivím.
14. 10. 2014 13:33
Re: BODEJŤ BY TAKY NEZAVÁHALO, KDYŽ NEMÁ V PODLAZE BATERKY !
Lenze ak je niekto presvedceny, ze prave takto sa ma zachovat auto, tak ich vyjadrenie uplne chapem (tiez si stojim za svojim, ked som o niecom na 100% presvedceny). To zablokovanie kolesa ako sa aj pise v clanku nie je len tak zo srandy, predchadza sa tym situacii, ktora by zrejme nikoho nepotesila, ak by sa auto prevratilo.
Avatar - Barrichello
14. 10. 2014 13:31
Re: fyzika platí aj pre porsche
Viděl. Ale v druhým testu krátce poté už nedělal.

Fordy Explorery taky šly v USA jeden čas masivně na boudu. Nu, chyba byla ve špatných penu, že s tím tatíkové a maminy drandily jako se sedanem nebo kupátkem a vono jaksi s SUV takhle projíždět zatáčky nejde... >:D
14. 10. 2014 13:29
Re: Docela fail
Kolik jejich testů jsi viděl? Do kuželů vlétl myslím i F-Type. Nemažou se s tím; je to Teknikens Värld, ne Vogue. Nestudoval jsem to detailně, ale přišlo mi, že se kolo zablokovalo, když zatočil zpět. I jejich článek hovoří o tom, že se autu nechtělo zpět, nikoli o tom, že měli problém se vyhnout.
Avatar - Uživatel_5340709
14. 10. 2014 13:29
Re: A co rendlík?
Ten je naladěn přímo Michaelem Jacksonem. >:D
Avatar - fOE
14. 10. 2014 13:28
Re: BODEJŤ BY TAKY NEZAVÁHALO, KDYŽ NEMÁ V PODLAZE BATERKY !
Tak priznat chybu hned na uvod neni koncernu VW (a spouste dalsich) moc vlastni a tim tvym navrhem by fakticky chybu priznali.
Avatar - Emel
14. 10. 2014 13:27
Re: Losí test
Bariku, vůbec mi nedochází souvislost toho co píšeš s aktuálním článkem.

Dobré jízdní vlastnosti jsou dobré ke dvěma věcem - 1) můžeš záměrně tlačit auto na hranu možností a 2) mohou tě vysekat z nějaké zaviněné nebo nezaviněné krizovky.

Pokud pojedeš s Alerem "nepřiposraný" jízdní styl a vběhne ti tam děcko, pak se můžeme pobavit o zbytečnosti dobrého podvozku a pneumatik...

PS: v zájmu všech zúčastněných doufám, že na nic takového nedojde.
Avatar - Uživatel_5340709
14. 10. 2014 13:26
Re: Jiný úhel pohledu:
Pravda, srovnání s cx5 nebo tiguanem bude zajímavé.
14. 10. 2014 13:26
Re: fyzika platí aj pre porsche
A viděl jsi, co ten Jeep dělal? Tohle bych nazval spíš zvláštním: proč něco takového zrovna u Porsche udělali?
Avatar - wakantanka
14. 10. 2014 13:25
Re: Losí test
Hej ale v to je vo Švédsku a nie v ČR a SR, kde vieš urobiť vodičák aj bez toho aby si chodil do autoškoly >:D Aj v takom Nemecku musíš ako adept na vodičák zvládať ľavý pruh na autobahne, u nás ťa na diaľnicu ani nezoberú. >:D Musím súhlasiť s Karlom6, že úroveň na získanie vodičského oprávnenia za posledné roky rapídne klesla z vodiča na cvičenú opicu ktorá sa dokáže pohnúť a ako tak radiť. O krízových situáciách ani nepočuli atď.
Avatar - Barrichello
14. 10. 2014 13:23
Re: Losí test
Joooo, bumerang se vrací.

O tom se tu psal už před 3/4 rokem, k čemu že sou lidem ty super podvozky, když s tím jezdí jak s hnojem anebo s tím jezdit neumí. Kruháče projíždí 30kou, rozjíždí se jak se šáde 120, výjezdy ze zatáček jak ve zpomaleným filmu.

Tehdá sem byl těžce sepsut, co to plácám za pindy.

Nu vot, malčikové, ono se Vám to vrátilo odjinud, že.

Pak stačí nejezdit tenhle připosraný styl, a rázem i to Alero je fenoném jízdních vlastností , protože pokud s ním zvolíš úplně jiný styl, si v těch okamžicích mnohem rychlejší jak stádo se svým ploužák stylem.

A nepotřebuješ na to megamoderní podvozek.
Avatar - Emel
14. 10. 2014 13:22
Re: Losí test
To co píšeš ale platí spíš pro rychlost průjezdu zatáčkou... tam je jasné, že na tyhle limity se podívá málokdo. Ale pokud jde o stabilitu při vyhýbacím manévru... tam je naopak úlohou auta ustát třebas i panickou reakci řidiče.
14. 10. 2014 13:20
Re: BODEJŤ BY TAKY NEZAVÁHALO, KDYŽ NEMÁ V PODLAZE BATERKY !
Upřímně řečeno já nechápou tu polodementní reakci Porsche.
Po takovém testu má zaznít něco jako:
"Děkujem redakci T.V. za upozornění, chování vozu prověříme a vyvodíme z něj důsledky takové, abychom dostáli pověsti jízdně nejlepších vozů na trhu..."
Avatar - Emel
14. 10. 2014 13:19
Re: A co rendlík?
Středně těžký freestylový trik.
14. 10. 2014 13:19
Re: Losí test
Jo ve Švédsku , ale tady není Švédsko . A těmi o kom píšu sebekriticky myslím i sebe . Stále třeba čteme v testech aut o jízdních vlastnostech , že to které je má takové a tamto ne zrovna perfektní , ale myslím si že i to nejhorší moderní auto je má takové že jimi dalece , až na světlé vyjímky , převyšuje schopnosti svého řidiče
Avatar - Emel
14. 10. 2014 13:18
Re: fyzika platí aj pre porsche
Vyšší posaz pro starší osoby, tahání karavanu nebo člunu, malá světlá výška prémiových kombi i pro relativně běžné "horší cesty", lepší kompatibilita s aktivním životním stylem (tím myslím... umíš si představit kajak na 7er?)...
Avatar - Barrichello
14. 10. 2014 13:17
Re: fyzika platí aj pre porsche
Vy nejste jednoznačně zaměření?

Když byl problém u Jeepu, to tu bylo kydů, mam vám to připomenout?
Avatar - Emel
14. 10. 2014 13:13
Re: BODEJŤ BY TAKY NEZAVÁHALO, KDYŽ NEMÁ V PODLAZE BATERKY !
Samozřejmě souhlas, taky nevěřím, že při testování jízdních vlastností opomenuli losa, tím spíš po aférce s Jeepem. Na druhou stranu, nemyslím, že by za tím byla jen snaha o lacinou senzaci... jak říkáš, uvidíme, je to Porsche a tak na něj logicky musí být vyšší nároky než na nějaký Freemont.
14. 10. 2014 13:12
Re: Losí test
Ve Švédsku ovšem tento manévr trénují již v autoškole.
Avatar - Emel
14. 10. 2014 13:11
Re: Jiný úhel pohledu:
Ve srovnání se sedanem jasně. Ale Porsche by mělo být na špici segmentu, tedy mělo by zvládnout minimálně to co SUV-konkurence. Pokud se ukáže, že při losím testu nestačí na nějakou CX-5 nebo Tiguan, je to z pohledu Porsche problém - už vzhledem k tomu, kolik stojí.
14. 10. 2014 13:03
Re: Losí test
To je fuk , třeba s Ferrari GTO .Myslel jsem to tak , že možná 90% řidičů kteří jezdí po našich silnicích nejsou vůbec schopni normálně takový manévr provést . Ne na letištní ploše a připraveni na manévr , myslím normální den , v normálním provozu , když normálně jedou třeba do práce . Myslím situaci o které ten losí test je , kdy jim ze strany něco vyjede , oni se tomu budou muset rychle vyhnout a pak se zase rychle vrátit zpátky aby je nesestřelilo protijedoucí auto . A dále si myslím že stejný poměr řidičů vůbec netuší jaké jízdní vlastnosti v mezní situaci jejich auto má , jak se chová a co od něj mohou čekat a že vůbec netuší jaké síly na jejich auto , na řízení a na ně samotné v takové situaci budou působit a jak se vůbec mají zachovat až s nimi bude příčné zrychlení mávat v sedačce ...
Avatar - Uživatel_5340709
14. 10. 2014 12:51
Re: Jiný úhel pohledu:
SUV není motokára, vždycky více či méně bude mít problémy s těmito manévry, i když se tu najde spousta suv-lovers, co ti budou tvrdit opak.
14. 10. 2014 12:45
Re: 3000 ms
I těch 300 ms vypadá jako dost, když se ale řekne 0,3 s, tak nad tím člověk mávne rukou :-)
Avatar - Ozzman
14. 10. 2014 12:45
Re: fyzika platí aj pre porsche
Je to průser u každé značky... co ti zrovna Porsche udělalo? Zdáš se jednostranně zaměřený...
Avatar - Ozzman
14. 10. 2014 12:43
Re: fyzika platí aj pre porsche
Ty důvody mne zajímají... Každý si myslím, že má jiné důvody :-) Povídej.
Avatar - Michal Fokt
14. 10. 2014 12:43
Re: 3000 ms
Je to 300 ms, uklepl jsem se, 3 s by byly celá věčnost. :*)
Avatar - white label
14. 10. 2014 12:42
Re: Úroven autora
Nezklamal jsi hlavně ty a poslušně přispěchal podpořit předsedu místního H-klubu. A předseda se přece kritizovat nesmí. >:-[]
V nadšené euforii sis ovšem nestihl přečíst závěrečnou větu mé reakce, ani původní příspěvek na který jsem reagoval.
Jaká je podle tebe hranice pro "nehoráznou" cenu? Na co máš ty, určitě "nehorázná" cena nebude, ale na co mají např, zákaznící Porsche naopak nehorázná cena jednoznačně je? To je ale křeč, co? ;-)

P.S. Tak to Hoši hezky oslavte a nepřežeňte to s tím saké, jako minule... >:D
14. 10. 2014 12:39
Re: fyzika platí aj pre porsche
tak fyzika tam platí určite, dá sa iba pomôcť elektronikou, aby sa to v lose neprevrátilo a zrejme ju macan nemá dobre nastavenú (hrana medzi prevrátením a zvládnutím losu je pri suv asi sakra tenká). Nie som fanúšik suv, ale ani hejter (ak ho niekto chce, má ho mať, nemám s tým najmenší problém, ale tak ako ja nečakám, že môj smart dá los jak 911, nemal by to čakať ani macaňák).
Avatar - TeeJay
14. 10. 2014 12:32
Re: fyzika platí aj pre porsche
Super, Porsche má novou hračku, to jsou hlavičky, že zase něco pěkného vymysleli (když to jinde dokáže pořešit ESP). Že to moc dobře nefunguje? To nevadí, však oni si to na zákaznících časem doladí, důležitý je zatloukat, zatloukat, zatloukat. A když už se to provalí, tak hlavně pozitivní přístup. :-!
14. 10. 2014 12:30
Podle mně docela průšvih
No já nevím, ale podle mně je to docela průšvih. Neřeknu, kdyby v té chvíli řidič prudce brzdil (a auto nemělo ABS), ale aby mně auto "samo od sebe" probrzdilo zatáčku... Samozřejmě nevíme jak by to vypadalo, kdyby bylo ESP vypnuté, ale tady zjevně přední kolo chvíli stálo. A se zablokovanými koly se zatáčet nedá.
Avatar - TeeJay
14. 10. 2014 12:23
Re: Úroven autora
Nezklamals. >:D Je tu tnuto do živého, někdo si dovolil kousavou poznámku na überznačku mezi německými überauty, výkladní skříň německé, potažmo koncernové automobilové produkce za nejhorázné peníze a co hůř - naprosto oprávněnou. To se musí ztrestat ideálně poznámkou o tom, u jakého auta by se nic takového URČITĚ nenapsalo. To je ale křeč, co, když se na to takhle s odstupem pár desítek minut podíváš zpětně, viď? Nebo ne?

Porsche prostě něco pohnojilo a zatímco se navenek tváří, že je všechno v cajku, ve Weissachu teď kmitaj jako fretky, aby situaci napravili. Ideálně potichu, jako by nic, reflash softwaru (v nejlepším případě) při další servisní prohlídce. Když jsem naposledy řídil auto, které po zatočení volantu pokračovalo rovně, moc příjemné to nebylo. A je úplně jedno, za jakých podmínek k tomu došlo. Ten "asijskoamerický unisex", respektive "UHO SUV", jak se u vás pracovně CR-V říká, losí test zvládlo bez problémů (jako desítky a desítky dalších SUV), protože pokud by ho nezvládlo, napsalo by se o tom stejně, jako kdysi v případě HR-V. A to je asi ta největší potupa, mám pocit.

Až pojedu z práce, musím se podívat, kde všude visí černé prapory a hoří koncernová auta, ale hlavně, zlavně je třeba zlynčovat všechny, kdo o tom něco nepěkného napíšou, to především. :yes:
Avatar - Emel
14. 10. 2014 12:21
Re: Jiný úhel pohledu:
To je pravda. Ale pokud prudší otočení volantu vede k nějakému problému, pak tam ten problém je i pro reálný provoz.
14. 10. 2014 12:20
Losí test
Obávám se že odhadem 90% řidičů kteří se pohybují po našich silnicích stejně není schopno takový vyhýbací manévr provést . S jakýmkoliv , sebelepším autem .
14. 10. 2014 12:20
Re: Jiný úhel pohledu:
Na jednu stranu bych se to nesnažil zlehčovat, na stranu druhou bych z toho ani nedělal drama, prostě to nebyl úplně čistý průjezd, nic víc v tom nevidím.
14. 10. 2014 12:20
Re: Docela fail
No, nezvládl se ani narovnat, při tom srovnání šel trochu šikmo a smetl hraniční kužele - na nějaké užší silnici by mohl sjet nebo do něčeho narazit. Porsche tvrdí, že srovnávalo 300 ms, tzn necelých 6 metrů to auto nebylo ovladatelné...
Hlavní problém vidím v tom, že nešlo ve správném směru, nevím, jestli to byla chyba řidiče, nebo se to opakovalo...
Avatar - Uživatel_5340709
14. 10. 2014 12:17
Vysvětlení je jednoduché
každý diesel je většinou lehce těžší na předek, holt auto šlo trošku déle za motorem. ;-)
14. 10. 2014 12:14
Re: BODEJŤ BY TAKY NEZAVÁHALO, KDYŽ NEMÁ V PODLAZE BATERKY !
Pochybuji však, že by podobný test opomenuli. Jen mohou mít jinou metodiku. Pokud reagovali rychle, tak je to asi nepřekvapilo. Uvidíme, jestli to bude mít nějakou dohru.
14. 10. 2014 12:14
Re: 3000 ms
Podle videa to ale nevypadá, že by auto nebylo 3 s (neboli 3000 ms, když asi chceme být přesní :-) ) neovladatelné.
Avatar - Uživatel_5340709
14. 10. 2014 12:12
Jiný úhel pohledu:
Za prvé, testy se dělají několikrát, třeba tehdy když se vypouštěly gumy myslím na cherokee, tak tato situace nastala v jednom, nebo dvou případech z 20ti. Tady u porsche to bude podobně, dalších x manévrů macan určitě zvládal.
Ale !!! je tu ještě jeden problém - řidič za volantem. Auto jede určitou rychlostí, volantem točí člověk, jak zajistíme že vždy stejně točí volantem, že třeba při prvním zatočení nedá auto trošku větší impuls, který se může odrazit právě na neochotě se vrátit zpátky. Pochybuji, že vždy reaguje stejně strojově. Sice i to že to jednou nevyjde o něčem vypovídá, ale až tam bude místo řidiče elektromotor, tak můžeme mluvit o objektivitě.
14. 10. 2014 12:09
Re: 3000 ms
To asi jo. Je spise zajimave, ze se pri zkouskach brzd resi, jestli auto zastavi na 35m nebo 33,5m A hned ze je to prave ten rozdil, ktery muze znamenat buhvi co a tady se nikdo nepozastavuje nad tim ze 3s pri 70km/h znamenaji kola ve smyku a neovladatelne auto na draze dlouhe cca 60m. Tomu rikam vychytany system
14. 10. 2014 12:08
Re: Losí test
Jsi mi připomněl "3000 ms." >:D Z toho jsem se klátil. Na videu to však jako tři sekundy nevypadalo.
Avatar - Emel
14. 10. 2014 12:07
Re: BODEJŤ BY TAKY NEZAVÁHALO, KDYŽ NEMÁ V PODLAZE BATERKY !
Já s autorem do jisté míry souhlasím. Právě proto, jak komplexní je vývoj nového automobilu. Každá značka musí být připravena na to, že se s jejím autem budou provádět podobné věci.

Porsche je tedy zřejmě toho názoru, že je to takhle v pořádku... ale uvidíme, co kolem toho ještě bude... nakonec jak bylo napsáno, nebylo by Porsche první, kdo se dostal do problémů a musel je následně napravovat.
14. 10. 2014 12:05
Re: Docela fail
Pokud jsem to dobře pochopil, auto se vyhlo v pohodě, jen se nechtělo okamžitě tak prudce vrátit zpět.
Avatar - Emel
14. 10. 2014 12:04
Re: Losí test
Evidentně je tam nějaká fíčura, která auto po další 3s zkouší udržet v přímém směru... otázka je proč a jestli je to dobře nebo špatně, dle testu se zdá že špatně.
14. 10. 2014 12:02
3000 ms
Nestačilo prostě napsat 3 sekundy?
14. 10. 2014 11:59
Re: Docela fail
Už jsem viděl využití stejného manévru ve městě - šel jsem přes přechod auto zastavilo, to za ním zaspalo a jak byla noc a možná i lehká námraza, tak se rozhodl to vykličkovat. Nic se nestalo, ale kdyby se takhle podivně někam sunul stranou, bůh ví, co by přibral...

To už je trochu mimo, ale přesně z toho důvodu nemám rád na Freelanderu mód snow, to auto se sune rovně dokud nezpomalí na podle něj bezpečnou úroveň a až potom zatáčí...
14. 10. 2014 11:53
Normální
Nevím, ale mě přišlo, že se to auto zachovalo správně - předcházelo smyku a srovnalo auto.
14. 10. 2014 11:50
Re: Docela fail
I kdybys zkoušel. Auto běžně plně nezatížím a většinu času strávím ve Sport Plus (když sedím v Porsche za dva a půl milionu, chci si užívat), nemluvě o tom, že běžně nezkouším vyhýbací manévry. Dělám tedy úplně něco jiného než oni. Je škoda, jestli Porsche zvolilo příliš "přísné" nastavení ESP pro standardní režim. Takovou věc od nich nečekám.
Avatar - white label
14. 10. 2014 11:47
Re: fyzika platí aj pre porsche
Viděl bych to podobně...
Avatar - _Karel_
14. 10. 2014 11:44
Losí test
Nejsem v tomhle odborník, ale nedotáčivost mi nepřijde jako něco zvláštního. A že auto nezatočí při jakýmkoliv natočení kol taky ne.
14. 10. 2014 11:38
Re: fyzika platí aj pre porsche
Prošel jím i vyšší a těžší Cayenne. Asi nějaká nová hračka.
14. 10. 2014 11:32
Re: BODEJŤ BY TAKY NEZAVÁHALO, KDYŽ NEMÁ V PODLAZE BATERKY !
Autor si zřejmě nedovede ani představit, jak komplexním výrobkem takový automobil je. Od klávesnice se to káže dobře.
Avatar - white label
14. 10. 2014 11:28
Re: Úroven autora
Souhlas, taková typická "foktovinka", ale kdyby se jednalo třeba o CR-V volil by určitě jiná slova a celkově odlišný "tón" textu článku. Nehledě na slovosled citované věty.
Čímž se ovšem nechci zastávat Macanu ohledně případných problémům v losím testu.
Avatar - fOE
14. 10. 2014 11:26
Docela fail
Docela fail pry nejlepe jezdiciho SVU (pry protoze jsem nezkousel). 8-s
14. 10. 2014 11:23
Re: fyzika platí aj pre porsche
Problém není fyzika, jiná SUV to zvládají. Problém je, že se Porsche holt něco asi nepovedlo. Právě u téhle značky ale problémy s jízdními vlastnostmi velmi překvapují.

A nevím, jestli někdo jezdí "musí jazdiť tereňákom silou mocou..." Cítím z tvého vyjádření despekt k majitelům SUV, což je myslím, zbytečné, ne? Nechci začínat flame, ale uvedl bych ti hned několik dobrých důvodů, proč koupit SUV. Diskutovalo se to nejen tady už mnohokrát.
14. 10. 2014 11:01
fyzika platí aj pre porsche
vysoké suv nemá losie gény, ale keď niekto silou mocou musí jazdiť teréňakom po cestách, tak holt, nech dá dole nohu z plynu. Zatiaľ stále platí vysoké ťažisko, nízka stabilita, porsche neporsche.
14. 10. 2014 10:57
Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse.