Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: Fiat Doblò s novou tváří i v osobních verzích

Automobilka Fiat krátce před koncem roku uzavírá letošní modernizaci modelu Doblò odhalením přepracovaného čistě osobního provedení.
Zpět na článek
Avatar - pumpkin
13. 12. 2014 13:26
Re: Lepšie? Lepšie!
No vidíš, na RAM som celkom zabudol, máš pravdu. :yes:
Avatar - Glaukos
13. 12. 2014 12:57
Re: Celkem povedený
Dokker že je hezčí než Fiat, pořiď si brýle
13. 12. 2014 12:44
Celkem povedený
facelift, ale pořád je ten design takový ne zrovna elegantní, celé to do sebe moc nepasuje. Je ostuda pro Fiat jakožto italskou značku, že i nízkonákladová konkurence už ho v designu předehnala: [odkaz]
13. 12. 2014 12:27
Re: Lepšie? Lepšie!
Opel do toho vůbec nekecá, akorát se na to lepí jeho logo. Ten facelift je jen zpětný přenos verze pro US trh, kde by RAM s tím původním kukučem asi fakt neprošel.

Na druhou sranu nesouhlasím s Klaudiem, že by to bylo úplně mimo současný designový jazyk Fiatu. Spíše mě mrzí, že Dobló vzdalo single frame masky, která pro něj byla typická od začátku.
13. 12. 2014 09:43
Re: Lepšie? Lepšie!
No, pre mňa predtým za 18, teraz bez dvoch za 20. Správna poznámka, už to nie je také "fiaťácke".
13. 12. 2014 09:42
Re: neviem či?
Správne. Podaktorí by tu potrebovali školenie o vzťahoch max. výkonu motora, krútiaceho momentu, otáčkach motora a sprevodovania.
13. 12. 2014 09:40
Re: FL moc pomohl
Dizajn je jedna vec, praktické schopnosti druhá. Ten úsmev "od ucha k uchu" ja neviem, no... Keby bol užší, vyzeral by oveľa prívetivejšie.
13. 12. 2014 09:38
Re: FL moc pomohl
Ja nepíšem, že je to auto preto nepoužiteľné. Len že sa mi jeho kukuč nepáči. Pripomína mi predok Daewoo Tacuma. Z praktického pohľadu je tento typ auta (Dobló, COmbo, Partner, Berlingo, Kangoo, Caddy) úplne skvelý. Tiež vlasním jedného zástupcu tohto segmentu.
Avatar - 1975ak
13. 12. 2014 09:32
Re: Dobl nebo Dobló?
názvy divize Profesional má FIAT pojmenovány po mincích Doblo = dvojkoruna , Fiorino= florentská měna, Scudo = , a Ducato = dukát .
Avatar - vyroubal
13. 12. 2014 09:22
Vzhled přední části?
Zadní část a pohledy z boku jsou určitě velmi povedené, ale co ten předek? To se snad Fiat inspiroval v Sangu Young Musso, ne? Nebo v první generaci Multiply. Vypadá to nesourodě, vůbec se mi to nelíbí.
12. 12. 2014 18:59
Re: FL moc pomohl
Fiatu se FL obecně moc nedaří, ale tady musím uznat, že Dobló prokouklo a v té červené mu to hodně sluší. Tedy za mě jasně palec nahoru :yes:

Např s 2.0 s Multijetem a výbavou emotion může bez uzardění nahradit nejedno střední MPV...
12. 12. 2014 18:55
Re: Dobl nebo Dobló?
Ano, menuje sa to Fiat Dobl, naprosto správně chlapečku
12. 12. 2014 17:58
škleb
Ten škleb mi trochu připomíná tohle [odkaz]
12. 12. 2014 17:41
Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse.
Avatar - pumpkin
12. 12. 2014 17:39
Re: neviem či?
Príde ti to málo ako pocitovo od monitora?
A dáko si protirečíš, či to sa len sám so sebou dohaduješ? >:D Veď si trochu premysli čo napíšeš. Všetci vieme že nemáš ani s jedným skúsenosť, ale tak aspoň to zahraj. Keď ti príde 90 koňová 1,5 dci málo, tak prečo ju odporúčaš na vozenie piva? :-|

Ale aby sa nešírili bludy, tak nie, nie je to málo. Mám síce len 80 koňovú 1,5 dci vo veľmi podobnom (lepšom) aute a aj naložené to ide jak drak. ;-)
Avatar - pumpkin
12. 12. 2014 16:43
Lepšie? Lepšie!
Rozhodne to už vyzerá lepšie, Dobló predtým no...vyzeralo to strašne. Zadnú výklopnú stenu ale nemuseli meniť, pridaný segment vo farbe karosérie je zbytočný. Vidno, že ako v prípade minule Fabie sa snažili faceliftom auto opticky rozšíriť. Nová maska je ale dosť atypická pre Fiat, neviem či to skôr nespravil Opel pre dvojča Combo.
Avatar - dolfi
12. 12. 2014 16:39
Dobl nebo Dobló?
Som z toho voľaakýsi zmäťaný ;-)
Avatar - Ja Prvni 123
12. 12. 2014 16:25
Re: cestovatelsky sen
Mně se to líbí...
Ne, že to není šaredý - vyloženě se mi to líbí!

Jediné, co mě ještě zajímá je, jestli už je u nového ročníku možné objednat Traction Control+...
Avatar - 3_diamanty
12. 12. 2014 16:16
Re: neviem či?
u dokkera vidim trosku "problem" po motorickej stranke... 1,5 dci 66KW ako najsilnejsia dizlova motorizacia je dost malo.... najma v aute ktore je predurcene nosit "zataz" .... v tomto smere je doblo uplne inde... a ponukne uz motory s "vykonovou rezervou"

uznavam ze dokker .. zvlast v outdoorovej verzii stepway vyzera moc fajn.... ale doblo je predsa len "kvalitou" a "vybavou" trosku uz inde ako dokker .... samozrejme aj cenou je inde.... otazne je na co chces auto pouzivat.... ak na aktivne cestovanie ( za sportom ) aj za hranice tak rozhodne odporucam doblo.... ak chces s autom nosit bednicky piva do rodinnej krcmy tak tu isto postaci aj dokker....
12. 12. 2014 15:54
neviem či?
Neviem,neviem či Dokker nevipadá lepšie. A určite bude mať aj lepšiu cenu.
12. 12. 2014 15:30
Re: cestovatelsky sen
Akurát je to škaredé jak noc.
Avatar - 3_diamanty
12. 12. 2014 14:54
cestovatelsky sen
zobrat partiu, biky, nejake ruksaky ..... a hura s tym na lago di garda ;-)

uzasne auto