Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: Renault představil jméno pro nový crossover, je to Kadjar

Již druhého února se představí nový crossover Renaultu, který ponese jméno Kadjar. Zapadat má mezi modely Koleos a Captur.
Zpět na článek
7. 2. 2015 19:05
auto.cz, ked uz ste tak erudovani ...
... ako sa teda vyslovuje vyraz Kadjar?
27. 1. 2015 11:53
Re: Názov
Aha, ja myslel, ze je to auto pro zeny v domacnosti, pricemz JAR je nazev prostredku na nadobi a KAD je snad vsem jasne. Proto jsem se divil, ze to neni treba SERPUR.
27. 1. 2015 03:04
Re: Ať už se to bude jmenovat jak chce...
Ado ja si ted precetl tvou recenzi na ten Outlander a OK, mylsim si, ze jsi asi docela normalni clovek. Takovy svuj :-)
Avatar - simply never
27. 1. 2015 01:01
Re: Ať už se to bude jmenovat jak chce...
Vhodne nastavenou liečbou je možné pacienta prinavrátiť plnohodnotne do života, prípadne je možné jeho stav aspoň výrazne zlepšiť. Co Adolf, hypomanicka depresia? Treba brat lieky, uvidíš, zlepší sa to. Aby som ta lepsie poznal, pijes z pohara alebo z misky? >:-[]
26. 1. 2015 21:45
Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse.
Avatar - Ada je zase tady
26. 1. 2015 21:40
Ať už se to bude jmenovat jak chce...
... tak už dnes víme, že to bude zase další hnusný pussykřáp :no:
26. 1. 2015 21:10
Re: snímky na nete
Nejde o recyklaci. Jde o to, že nové modely jsou na nové alianční platformě CMF. Na této platformě bude hodně modelů a QQ s Kadjarem jsou jen jedněmi z nich. Kadjar tedy nevychází z QQ, ale z nové platformy. Rozdíly budou mnohem větší než třeba u koncernu (převodovky, infotainment,..). Pokud jde o Koleos, tak je,to normální Renault z korejské továrny Renaultu.
26. 1. 2015 19:39
Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse.
26. 1. 2015 18:36
Re: snímky na nete
a pohled na palubovku [odkaz]
Avatar - kosmonaut
26. 1. 2015 18:12
Re: Názov
Název Honda Fuya-jo tak nějak pochopím. Je to jiná kultura, úplně odlišný jazyk a pokud už by to v japonštině nic neznamenalo, alespoň se to tak tváří.
Ale Djeyo? Renault? Francouzsky nebo bůhvícotojezajazyk nerozumím, ale pokud už to něco znamená, tváří se to jako když kočka přejde po klávesnici :-|
26. 1. 2015 17:59
Re: Názov
Nemělo to být Deyo jako Dežo, popř. nahoře píše madjar - asi nějaká edice pro Maďary.
Avatar - kosmonaut
26. 1. 2015 17:38
Re: Názov
Djeyo? No škoda že té hře o název jsem nebyl přítomen, to musela být party roku >:D
26. 1. 2015 16:50
Re: snímky na nete
Vypada to, ze Picasso mel dovolenou.
26. 1. 2015 16:40
Kajďák
No co...nějak na Koleose navázat museli. >:D
Avatar - pumpkin
26. 1. 2015 15:50
Názov
Okrem Kadjaru boli v hre aj názvy Djeyo a Kwid. Posledný menovaný ponesie asi najmenší crossover. Ešte pridávam vyjadrenie Renaultu

"KADJAR je slovná hračka. Časť KAD- pochádza zo sveta štvorkoliek ("quad") a naznačuje, že ide o vozidlo, s ktorým sa dostanete všade. Celý názov má potom svojou exotikou evokovať nové dobrodružstvá ďaleko od ruchu veľkomesta.
Názov naviac foneticky zapadá do našej existujúcej rady crossoverov (Captur, Koleos)."

Čo sa týka tých štvorkoliek, Renault kedysi používal názov Quadra pre Espace 4x4. Q na začiatku by asi až príliš pripomínalo staršieho brata - Qashqai.
Avatar - aproximus
26. 1. 2015 15:25
návrh
co takhle renault madjar nebo renault kadjil. to zní taky cool ne >:-[]
Avatar - nalimer
26. 1. 2015 15:20
Re: snímky na nete
niet sa čo čudovať. recyklujú.
o nič menej či viac, ako iné koncerny. Koleos bol Samsung, teraz je rad na Nissane.
vôbec sa nebudem čudovať, ak nový Megane bude defacto technológia od Pulsaru.
inak, toto auto si viem predstavit pre manzelku do mesta.
Avatar - TeeJay
26. 1. 2015 15:07
Re: snímky na nete
A hele, Qashqai, překvapivě. >:D
Avatar - nalimer
26. 1. 2015 15:03
snímky na nete
1 - [odkaz]
2 - [odkaz]
3 - [odkaz]
Avatar - pumpkin
26. 1. 2015 14:50
Re: medzi modely captur a koleos? uz len sa tam trafit
Tak PSA to nevyšlo, uvidíme čo Renault. A áno, Kadjar by mal byť taký Qashqai s dizajnovými prvkami nového Espacu, niečo takéto. [odkaz]
Avatar - AUDIRS6
26. 1. 2015 14:36
Re: Nu což
joo, noooo - nenadarmo sa hovori, ze aj negativna reklama je reklama... >:D
Avatar - 3_diamanty
26. 1. 2015 14:32
Re: medzi modely captur a koleos? uz len sa tam trafit
no predpokladam ze nastupca koleosu bude vacsi ako ten sucasny.... to auto ma priestor kam rast lebo zhora ho nikto z vlastnych radov neatakuje..... cize "Kadar" bude nieco na styl kaskaju? no som zvedavy.... lebo az "trestuhodne" vela miesta tu europania ponechali sportagu a ix35ke... dodnes len civim ako je to mozne..... aj ked mne ako ich fanusikovi to nevadi ;-) ze tu maju tolko priestoru ;-)
26. 1. 2015 14:27
Re: Nu což
Ale uznej tu marketingovou nadrazenost - nikdo nevi, co je to za auto, a podivej se tady na komentare - lidi uz si o tom povidaji :-) Jmeno vozu jim utkviva v pameti. Co vic si mohou v marketingovem oddeleni prat.
26. 1. 2015 14:22
Re: Bedjar
:yes:
Jeste me neco napadlo, trochu se to rymuje, taky to konci na jar, ale ani se to neodvazuju napsat [odkaz]
Avatar - pumpkin
26. 1. 2015 14:13
Re: medzi modely captur a koleos? uz len sa tam trafit
Kadjar by mal mať okolo 4400mm, keďže by malo ísť o lacnejší Qashqai s trochu väčším kufrom. Rozmery končiaceho Koleosu sú už teraz nepodstatné.
Avatar - AUDIRS6
26. 1. 2015 14:08
Re: Nu což
a potom sa bude Renault cudovat, ze na CZ a SK sa tym autam tak smeju... >:D
Vole, proč ti to tak dymí ? Vždyť je to kadjár >:-[] Sem rád, že mu z vejfuku neleze něco jiné >:D >:D >:D >:D >:D >:D >:D >:D >:D >:D >:D >:D
Avatar - hedvin
26. 1. 2015 13:55
Re: medzi modely captur a koleos? uz len sa tam trafit
Captur se prodává dobře, tak to bude beztak hodně podobný auto jenom přifouklý a ve čtyřkolce
Avatar - 3_diamanty
26. 1. 2015 13:25
medzi modely captur a koleos? uz len sa tam trafit
tak popravde ciste velkostne medzi nim moc priestoru az tak nebude ale verim ze konstrukteri najdu tu spravnu medzeru a spravne rozmery aby "kadarom" zase nekanibalizovali mensi captur pripadne uplne neodrovnali uz aj tak malo uspesny koleos...... a to aj cenou

captur dlzka 4120mm, razvor 2606mm, kufor ( 377-455L )
koleos dlzka 4520mm, razvor 2690mm, kufor ( 450L )
Avatar - 3_diamanty
26. 1. 2015 13:11
Re: Nu což
a Honza na to ......... hosi a ...... a ja mam Džuka ;-)

a pride Rene a znici vsekych.... to mi neuverite ... ja mam korejske Tivoli ty vole :yes:
26. 1. 2015 13:03
Re: Nu což
Já to neřek! >:D
Ale to nejde, kaďák už je přece VW Caddy :-)
Nebo že by to byla Kadyna a Kaďák?
26. 1. 2015 12:59
Re: Nu což
Tonda: "Já mám kvaškaje".
Jirka: "Já mám kaďára".
Třetí tisíciletí je sranda :-!
Avatar - hedvin
26. 1. 2015 12:45
Nu což
Naučili jsme se vyslovovat Qashqai tak co bychom nezvládli Kadjara >:D
26. 1. 2015 12:42
Renó Kaďár: Opovaž se žít
:yes: :-!
Mé jméno: "Renó Kaďár"
Mé motto: "Opovaž se žít".

Tak to čumim :-)
Jinak já vím, mělo by to být přeloženo spíše jako odvaž se žít, ale mně to nedalo :-)