Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: Audi Q7: Se šestiválcem 3.0 TDI za 1.579.900 Kč

V době zahájení prodeje na českém trhu je druhá generace Audi Q7 dostupná se třemi motory.
Zpět na článek
Avatar - Hammunasakra
31. 3. 2015 21:48
Re: odvážná cenovka
Paměť slouží ale tobě chápání psanýho textu asi moc ne. To co sem napsal minule a dneska se přece nijak nevylučuje. Což ví každej kdo ten test čet žejo :-)
Avatar - white label
31. 3. 2015 20:39
Re: Základní cena..
Ale základní výbava nové Q7 není na poměry evropských Audi zrovna standardní (není v holobytu)...
Avatar - white label
31. 3. 2015 20:37
Re: odvážná cenovka
Dyť si minule psal jak A8 s touto motorizací pomlouval, jak je nedotáčivá apod. a že pokud V8 Diesel, tak jedině RR....
To máš tak krátkou paměť? :*) ;-)
Avatar - Hammunasakra
31. 3. 2015 18:51
Re: odvážná cenovka
I to sem už psal: Kam jinam s takovymhle motorem než do velkýho SUV. Proto je fakt divný že tam zatim nebude a jediný rozumný vysvětlení co mě napadá je že bude předělanej na vyšší výkon možná přijde i nějaká razantnější předělávka jak psal AUDIRS6
Avatar - Ham.
31. 3. 2015 18:49
Re: odvážná cenovka
Jistě to není ikona do supersportu, ale zrovna do SUV této velikosti ideální motorizace.
Avatar - Hammunasakra
31. 3. 2015 18:37
Re: odvážná cenovka
No v odkládání maj v poslední době až nečekaný zkušenosti ;-)
To že bude nová silnější verze je asi jediný rozumný vysvětlení. Příští verze 50d má mít 420kW nebo kolik a neni možný aby s V8 měli míň. Možná to původně ani neměli v plánu ale to prostě musej trumfnout žejo :-)
Avatar - Hammunasakra
31. 3. 2015 18:33
Re: odvážná cenovka
No naftovej cokoli bych ikonou asi nenazýval a určitě ne po přečtení zrovna tohohle testu ale jestli to tak chceš vidět nemám problém :-)
Avatar - AUDIRS6
31. 3. 2015 18:32
Re: odvážná cenovka
Lebo predpokladam, ze sa pripravuje jeho nova generacia.
No a povedz mi, aky by malo zmysel strcit tam docasne aktualnu 4.2 TDi a za rok ju menit na novu gen., a takto nahnevat tohorocnych kupcov... :-!
Ked dokazali A8 oddialit o skoro 2 roky, tak motor do Q7 uz tiez asi nejaky ten piatok pocka...
Avatar - Ham.
31. 3. 2015 18:31
Re: odvážná cenovka
Jestli víš o lepším dieselu, tak sem s ním, jsem jedno ucho. Za tím testem má Vaculík hezky popsanou neslavnou historii dieselových V8 u D3, v podstatě všichni utekli od problémů tím způsobem, že V8 raději opustili, Audi i přes podobné potíže vytrvalo a dnes má ikonu. ;-)
Avatar - Hammunasakra
31. 3. 2015 18:28
Re: odvážná cenovka
No já zatim to samý jen Conti sem neměl. Nokiany letní co před pár lety vyhrály nějakej test a nebyly špatný ze začátku dokonce fakt hodně dobrý. No asi nebudu vymejšlet a Dunlop SP Sport Maxx RT sou jistota
Avatar - Hammunasakra
31. 3. 2015 18:26
Re: odvážná cenovka
Chápando ale nechapando proč V8 neni v Q7 kam patří ze všech aut nejvíc
Avatar - Hammunasakra
31. 3. 2015 18:24
Re: odvážná cenovka
Vopatrně já ten test taky čet ;-)
Avatar - Ham.
31. 3. 2015 18:22
Re: odvážná cenovka
Tak pocit a realita jsou dvě dost rozdílné věci. Osobně bych vybíral z těch co v testech mají reálně odměřené slušné hodnoty (brzdná dráha, rychlost při handlingu, rychlost při akvaplaningu, naměřený hluk, řekněme první pětka, šestka). Vzít si něco, co je subjektivně tiché ale nebrzdí to, nevím nevím. Osobně střídám Michelin, Dunlop a Conti a u zimních Nokian a zatím jsem se nespletl, v minulosti jsem se spálil s Bridgestone (nešly pořádně vyvážit) a s Pirelli (kravál jak od traktorového desénu).
Avatar - AUDIRS6
31. 3. 2015 18:20
Re: odvážná cenovka
OK, vypil som trochu studenej CocaColy, takze uz som trochu vychladol, tak ti to napisem este raz a trosku kludnejsie ;-) :
Motory, ktore si vyvinie Audi, si Audi da do coho chce tak, aby sa dostali s flotilovymi emisiami na potrebnu uroven. Bodka. Takze ked predaju par stovak A1 1.0 TFSi a 1.4 TDi, tak nemaju problem ponukat A8 4.2 TDi a aj Q7 s V8 TDi ( akym, to sa uvidi...)
Chapando ? ;-)
Avatar - Hammunasakra
31. 3. 2015 18:19
Re: odvážná cenovka
Myslim že při premiéře by snad mohlo bejt vobojí. A radši V8 4,2 než hybrid. Leda by se pro to V8 připravovala silnější varianta proti quattroturbu a chtěli ho nasadit rovnou až s vyššim výkonem ;-)
Avatar - Hammunasakra
31. 3. 2015 18:16
Re: Základní cena..
CZK je tam kde má bejt a jestli budeme pokračovat v produktivitě a platech podle Marksový tam brzy bude eště ve větší... >:-[]
Avatar - Hammunasakra
31. 3. 2015 18:15
Re: odvážná cenovka
No já si do huby bez zrcadla fakt nevidim ty jo? :-)
Nevim já ty hrátky kam co dát a kam ne moc nechápu. To s tim Yetim je fakt a mě to přijde stejně na hlavu jako nedávat do Porsche V6biTDI. A že v koncernu s tim kam co nedat a zase dát trochu problémy sis určitě všimnul dřív než já ;-)
Avatar - Hammunasakra
31. 3. 2015 18:13
Re: odvážná cenovka
Jo na testy sem koukal a znám i tenhle. Vim ale vo dost jinejch praktickejch zkušenostech tak se právě ptám. Dřív by mě ani nenapadly ale dost normální člověk mi je doporučil a sou neskutečně tichý a působěj hodně dobře i na pocit z řízení
Avatar - Ham.
31. 3. 2015 18:09
Re: odvážná cenovka
Co mu taky zbývalo, když je to nejlepší diesel současnosti.
Avatar - Ham.
31. 3. 2015 18:08
Re: odvážná cenovka
Jestli nepoužíváš brzdy, tak prý dobrý
[odkaz]
Avatar - AUDIRS6
31. 3. 2015 18:07
Re: odvážná cenovka
co si uz fakt nevidis do huby ?!
Ten motor vyvinulo Audi a Audi si ho nasadi do coho chce !
To, ze aj Bentley prejavilo zaujem, je len dosledok CO2 limitov... :-!
31. 3. 2015 18:04
Základní cena..
Znám ceny příplatků u Audi,takže za 1 500 000,- stejně nikdo ze salonu nevyjede,protože si bude připlácet za výbavu.. Pak vyvstává otázka,zda-li není lepší RR,který je podle mého názoru exkluzivnější...
Na druhou stranu se prodejcům nedivím,že jsou ceny vysoké,jelikož CZK je v .....
Avatar - Hammunasakra
31. 3. 2015 18:01
Re: odvážná cenovka
No vždyť sem už před tebou psal že ho neuvěřitelně vychválil!
Avatar - Hammunasakra
31. 3. 2015 17:57
Re: odvážná cenovka
Hele nemáte někdo zkušenost s Vredesteinama Ultrac Cento?
Avatar - Ham.
31. 3. 2015 17:55
Re: odvážná cenovka
To sice bude, ale podle mě měl být hned při premiéře, klidně třeba místo toho pošašeného hybridu.
Avatar - Ham.
31. 3. 2015 17:52
Re: odvážná cenovka
Naopak, přečti si jeho recenzi A8, tam Vaculík ten motor označuje jako ikonu a v testu A8 jej zahrnul superlativy, viz seznam kladů "brutální výkon motoru", "neskutečná akcelerace", "dynamičtější než 550d", "velmi slušná spotřeba". Dokonce i zvuk označil slovy "v akceleraci není zvuk uvnitř jiný než u zážehových motorů", to sice trochu přehnal, ale ne moc.
Avatar - Hammunasakra
31. 3. 2015 17:51
Re: odvážná cenovka
Jen aby nenechali V8 jen do Bentley, nějak se ta jedna technika musí rozdělit. Yetimu teď taky ubrali nejlepší motor, zřejmě aby ho odlišili od Snowmana
Avatar - Hammunasakra
31. 3. 2015 17:48
Re: odvážná cenovka
Co ten smutek? Motor na svý poměry neuvěřitelně pochválil :-)
Avatar - AUDIRS6
31. 3. 2015 17:44
Re: odvážná cenovka
>:-[] :yes:
Pokial viem, tak V8 TDi znovu bude.
Otazka je, ci to bude prepracovany aktualny 4.2 TDi, alebo "šuškany" novy 4.0 TDi... ;-)
...ktory, okrem ineho ma mat namierene aj pod kapotu Bentley ;-)
Avatar - Hammunasakra
31. 3. 2015 17:39
Re: odvážná cenovka
Jj a hlavně to pak nepučovat Vaculíkovi >:-[]
Avatar - Ham.
31. 3. 2015 17:30
Re: odvážná cenovka
Ovšem v tomto případě je ta bezednost pro Evropu stejně k ničemu, protože hybrid bez ohledu zda s benzínem nebo dieselem se tu bude prodávat stejně "dobře" jako Lexus, tedy hodně blbě. Spíše měli instalovat 4.2 TDI a baterky nechat Arnoldovi.
Avatar - Hammunasakra
31. 3. 2015 17:28
Re: odvážná cenovka
To dobíjení se dá udělat už dneska tak že se to skoro nedá vybít - viz i8 ;-)
Avatar - white label
31. 3. 2015 17:22
Re: odvážná cenovka
Nemusí, samozřejmě, můžeš si přece taky vybrat mezi benzino-hybridním Touaragem a Cayennem. Koncernovwá nabídka je takřka bezedná. ;-)
Avatar - AUDIRS6
31. 3. 2015 17:14
Re: odvážná cenovka
tomu sa hovori Europske setrenie na druhu :-)
Vybiju sa ti baterky a zvysnych 1000 km pojdes so spotrebou klasickeho V6 TDi ( plus 200kg na palube, noooo...)
A za kolko by to asi jazdilo s benzinom tie zvysne kilometre...? :-|
Avatar - Hammunasakra
31. 3. 2015 17:02
Re: odvážná cenovka
..fakt to musí bejt nutně jen TDI? :-)
Avatar - AUDIRS6
31. 3. 2015 16:55
Re: odvážná cenovka
velmi spravny postreh ! ;-) :yes:
pritom lahodnost pohonu V6 by si mohli kludne cenit na nejaku tu korunku vyssie v pohode ;-)
Avatar - AUDIRS6
31. 3. 2015 16:52
Re: odvážná cenovka
podla mna najspravnejsi recept na Europsky plug-in hybrid - kvalitna V6 TDi a "adekvatne" mnozstvo bateriek... ;-) :yes:
31. 3. 2015 14:32
Cena benzin vs. diesel
Zaujimave nastavenie ceny benzinovej verzie, je najdrahsia, pritom v EU sa v 99% bude predavat "lacnejsi" diesel.

Tu je jasne vidiet co je cielovym trhom, Richtung Jú.Es.Ej. >:D
31. 3. 2015 13:36
Re: odvážná cenovka
Vynech naložený verze Yeti...běžná cena se pohybuje kolem 650k. To absolutně nemá smysl. Pokud chceš srovnávat Touareg s Q7 a užiješ zrovna verzi Nomad, pak věz, že "povinně" přihodíš světla, parkovací senzory, vyhřívaný sedadla a pár serepetiček...voilá jsi na 1,2M.
Takže srovnání tohoto typu je lichý. S Q7 dostáváš modernější a lehčí platformu, o vzhledu se tu můžeme dohadovat, ještě jsem jí naživo neviděl a naopak Touareg se mi líbí.
Avatar - 3_diamanty
31. 3. 2015 13:16
Re: odvážná cenovka
nehadam sa...... cena Q7 ma na pomery audi naopak prijemne prekvapila .... samozrejme ci uz to stoji za to ( ten cenovy rozdiel ) voci inym SUV zakaznik musi sam zvazit ... mne napriklad niektore veci vo vybave netreba.... takze nerad by som platil za nieco co nechcem povedzme .... v tomto by mi isto postacoval aj zakladny touareg, ktory predpkladam ma uz v zaklade slusnu vybavu lepsiu ako mnohe mensie nadupane auta....

PS: este raz odkaz na yetinu za 978 tisic [odkaz] ... v prispevku vyssie som ho nestihol vlozit...

ano zakl.cena Q7 sa mi vidi na pomery audi ako fajn
31. 3. 2015 13:15
Re: odvážná cenovka
Cena mi příjde přiměřená vzhledem k šestiválci. To jiní mají odvážnou cenu v podstatě podobnou a jen se čtyřválcem.

:-!
Avatar - fOE
31. 3. 2015 13:10
Re: Naživo
Taky videno nazivo ze vsech uhlu v provozu a dojem presne opacny.
Auto pusobi strasne neforemne. Kola zapadle v podbezich (predpokladam R18, nejaky zimni setup). V poradku byl pocit zezadu, chvilku jsem myslel na Q5, takze zezadu nepusobi prehnane mohutne, komplikovanosti ploch a napasovanim (a velikosti) svetel uz ale zase spatne. Z boku nezaujme, ze predu vydesi velkou tlamou. Celkove to pusobi umele hranate, jakoby hrany za kazdou cenu (stejny recept co zmrsil novou R8 a pritom na novem TT funguje pekne).

Aktualni X5 nevypada nikterak krasne, ale proti nove Q7 je i X5 krasavec. RR si pak hraje uplne vlastni ligu. Nejvetsim problemem Q7 ale bude Touareq, na nem ty hrany, proporce a vlastne vsechno funguje o poznani lip nez u ctyr kruhu.
Za me ee. :no:

Ale na druhou stranu ta hra na "kdo spali vic nafty", kterou jsme hrali s ridicem Q7 na nemecke dalnici, me dobrych 50km bavila. >:D
Ikdyz jsem asi prohral.
31. 3. 2015 13:09
Re: odvážná cenovka
Porovnej si co dostaneš v základu od Touarega a co mu musíš dát (a ještě ani v edici Nomad nemůžeš), aby dorovnal výbavu.
Nabídka Q7 obstojí.
Avatar - 3_diamanty
31. 3. 2015 13:06
Re: odvážná cenovka
za milion mozes mat aj yetinu dhu ako fabia combi na podvozku starej O2....... s nejakym dnes uz nie najnovsim 2.0 tdi a DSGckom .... suma sumarum vedla audiny Q7 neporovnatelny sunt obrazne povedane....... takze mne pride na velku novu modernu luxusnu Q7 zakladna cena 1,5 melona ako docela fajn cena ... ovsem ci uz to stoji za to priplacat si dalsich 500 000 voci dost podobne velkemu a vykonnemu touaregu musi kazdy zakaznik zvazit sam .. to uz je druha vec.... mne osobne by touareg za milion s rovnakym motorom urcite postacoval aj v tych najodvaznejsich a nabujnejsich snoch .... ale kto na to ma zrejme neriesi uz ci to auto stoji milion alebo dva.... chapem... Q7 isto mat uspech bude o to by som sa nebal :-)
Avatar - Ham.
31. 3. 2015 13:01
Re: odvážná cenovka
Tady to není spojení benzínu s elektromotorem, ale dieselu.
Avatar - Hittman
31. 3. 2015 12:50
Re: odvážná cenovka
Neřekl bych, když už i KIA se prodává za milion, tak u Q7 jeden a půl mega je adekvátní. Jinak u takových to aut považuji použití u benzínu i elektromotoru a těžkých baterií za opodstatněné, kde se již dá nějaká úspora pohonných hmot pozorovat a zároveň váha baterek v tak těžkém autě už moc roli nehraje, navíc cena za přidané komponenty se zde více "vstřebá" než třeba u auta u nižší střední či malých....
Pro ostatní je tu alternativa VW Tuareg...
31. 3. 2015 12:45
Re: odvážná cenovka
Výbava je slušná, odpovídá si myslím cenovce a konkurenci. Jsem zvědav na nastavení M-B GLE, který drobně ubralo na rozháranosti v přední části.
Německá D3 je poměrně cenově vyrovnaná a o prodeje nemám strach.
Avatar - white label
31. 3. 2015 12:32
Re: odvážná cenovka
Ke konci výroby první I. g. Q7 měla výrazný vliv na zajímavé prodeje příznivá cena Q7.
Vzhledem k výbavě prémiové novinky mně ta cena nepřipadá vyloženě odvážná.
Avatar - lexi
31. 3. 2015 12:30
odvážná cenovka
Docela odvážná základní cena.Až trh ukáže jestli se jedná o takový trhák jako u první generace....
31. 3. 2015 12:23
Naživo
pár ich už jazdí po Bratislave a sú naozaj krásne. :yes: