Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: Nový Lexus RX: Hybrid a 3.5 V6 nadále zůstávají (+videa)

Lexus v New Yorku oficiálně představil novou generaci modelu RX. Design je ve srovnání se současným vydáním strhující.
Zpět na článek
Avatar - N6600
2. 4. 2015 20:57
Re: Hyundai
Podla statistik je NX velmi uspesny a modelu GX sa po facelifte zvysil predaj. [odkaz] a [odkaz]
2. 4. 2015 20:02
Hyundai
Myslím, že pokud naroubují tuhle masku na všechny modely, výrazní tím usnadní nástup ostatním asijským značkám v USA na svůj úkor... :no:
Avatar - N6600
2. 4. 2015 14:49
Re: Pěkné
Ja som total v klude :-) Ale kedze vlastnim hybrid, viem akou formou sa diskusia vedie ;)

Navyse, nemecke SUV snad v normalnom benzine ani nie je mozne kupit.

Osobne vytykam RX jedine - a to je, ze ked zadupes brzdu pri vyssej rychlosti na podlahu, auto ma tendenciu sa stavat na cumak. Nie, ze by to dospelo k saltu, ale obcas to prekvapi. Velmi pravdepodobne preto ma tento novy model dlhsiu kapotu.
2. 4. 2015 14:19
Re: Pěkné
O dieselu sice nepíšu ani slovo, ale je hezký, jak jsi se sám nastartoval :-) Při jízdní zkoušce mi jde především o to...překvapivě...jak auto jezdí. No a v tomto RX pravděpodobně bude poslední.
Avatar - N6600
2. 4. 2015 13:56
Re: Pěkné
"logicky nechtějí vyměňovat baterky"
To je akurat nicim nepodlozeny historicky pseudoargument odporcov hybridov. V praxi nemam strach, ze baterky to auto preziju.

"bramboru má RX"
Ako spravny a typicky Europan, kazdy jeden bude v dieseli. Take nebolo, ze by sa nepouzil argument "zatah vocpodu" a prip. este ze Lexusu v priamom zrychleni "taktez ujedou" :-)
2. 4. 2015 11:23
Re: Pěkné
Vždyť vůbec netušíš, kdo sem píše na diskusi...stejně jako my naštěstí netušíme, jakého "krasavce" máš doma ty. Pro spoustu Čechů je opravdu koupě ojetiny jedinou cestou k mobilitě...logicky nechtějí vyměňovat baterky, tak si koupí "oprděnýho" golfa.
Já nový RX automaticky neodsuzuju... je to sice divočina, ale já mám obrněná vozidla docela rád :-) Ovšem tak nějak tuším, že až v jednom dni projedu nové Q7, Cayenne, X5 a tohle, tak bude jasný, že bramboru má RX. ;-)
Avatar - AUDIRS6
2. 4. 2015 09:58
Re: pekne
Tentokrat som to ale ja nebol >:D >:D >:D >:D
Avatar - AUDIRS6
2. 4. 2015 09:57
Re: Děcka přestanou ulítávat na transformerech...
Tak som to checkol na WCF a precital aj ich PR-ko...
A az na tom videu je vidno aky velky ten "stredovy tablet" ozaj je. :-O
Tak sa ospravedlnujem, a tych 12,3" verim.
btw. tych 11,6" je volitelny system pre tych vzadu... ;-)
Avatar - salamoon
2. 4. 2015 08:47
Re: pekne
sucasna optima je krasna, nova je nepodarena splacanina, hlavne v interiery.... cize u mna nova optima urcite nie.

tesil som sa na jej predstavenie, prislo sklamanie.
tesil som sa na predstavenie noveho RX, taktiez zvacsa sklamanie.

este ze to zachranuje jaguar.
Avatar - rimow11
2. 4. 2015 07:32
Re: ...mali by vyhodiť toho ich "Kabáňa"
>:D to dufam nie..
2. 4. 2015 07:13
Re: pekne
No...k tý se rozepíšu až bude článek >:-[]
2. 4. 2015 07:11
Re: pekne
Přesně, navíc Optimě to na rozdíl od Lexusu sluší ;-)
2. 4. 2015 06:58
Re: Děcka přestanou ulítávat na transformerech...
Chybí foto celýho interiéru, aby se dala velikost k něčemu vztáhnout. Nicméně na WCF píšou o 11,6" ;-)
2. 4. 2015 06:57
Re: Stryker
Takže tohle není armádní vozidlo? :-)
2. 4. 2015 06:45
Re: Stryker
Na bojiště vyrábí koncern Toyota jiné vozy ;-)
[odkaz]
2. 4. 2015 04:26
Re: pekne
Jiný sem plácají škodovky, Audi...v tom problém nevidím.
2. 4. 2015 04:26
Re: Pěkné
Nejsou dva póly, jeden až ostentativně hranatej a druhej Kabaňův. Ale když už jsi to vytáhnul, tak Superb je oproti týhle zrůdě z japonských animáků fešák!
Avatar - AUDIRS6
1. 4. 2015 23:53
Re: ...mali by vyhodiť toho ich "Kabáňa"
jooooj, tak toto by bolo na hoooodne dlho... :-)
Ano, donedavna som aj ja zastaval nazor, ze spravne Audi ma motor pozdlzne a medzinapravovy diferak - a teda take quattro, s 2 vynimkami - TT - stylovka, R8 - ozajstny sportiak az supersport. Lenze doba sa meni, a ked sa pozeras na MB a od kedy a ako robia A-klassu, a chceli ist nizsie tak maju Smart, tak ani tou A1 a A3 netreba opovrhovat. Fakt sa mi to nechce rozpisovat, je toho proste moc.
Sice som mal 2x A8, A6 a S6, - posed sa mi viac pozdaval v A8, ale spravnu velkost ma pre mna A6 / S6 / RS6. Ale treba respektovat zakaznikov, no a ti chcu aj tie mensie aj vacsie... ;-)
1. 4. 2015 23:34
Re: ...mali by vyhodiť toho ich "Kabáňa"
No to tedy není moc světlá budoucnost ;-)
Ale my tu kafráme jak se nám to nelíbí, ale prodeje rostou, takže no problem.
U téhle třídy značek, je značka víc než design. Lidi to koupí...
Pro Audi je A6. A4 je malá, A3 je Golf, A8je moc velká. Možno proto si dají nejvíc práce na A6...U Lexe se mi líbí odvaha otočit design o 180 stupňů a možná dát návod ostatním nebát se...
Avatar - AUDIRS6
1. 4. 2015 23:22
Re: ...mali by vyhodiť toho ich "Kabáňa"
Neee - eee :-)
Mozno az aktualnou Q7 tu ich plochu prekonali, ale doteraz na cm2 asi viedol Lex >:D
Obavam sa, ze nasledujuce modely budu mat este viac cm2 SF.... :-!
A co sa A6 tyka - vsimni si, ze zrovna ona je ta, ktora nesie vzdy najnovsie stylisticke znaky: 2004 - 1. SF, 2011 - 1. kompletne so svetlami dopasovany 6 uholnikovy SF ( frobne hranky uz mala aj A8, ale tie boli skoro nepostrehnutelne ).
No nic, naznaky novej A4 uz sme mali moznost vidiet, SF je jasny - hranatejsi a o cosi vacsi ( ale nie o moc ! - tu este Mark Lichte nemal moznost naplno sa presadit ), takze mozno to bude posledna nova Audina na dlhe roky s "normalnou" velkostou "tlamy" >:-[]
1. 4. 2015 23:13
Re: ...mali by vyhodiť toho ich "Kabáňa"
Ale uznej, že ty pohledy zepředu posledních modelů říkají něco ve stylu: Vy v Japonsku umíte velkou hubu, ale my umíme ještě větší >:D
1. 4. 2015 23:09
Re: ...mali by vyhodiť toho ich "Kabáňa"
Jo souhlas...za mě je to nejlépe u A6 2004....krásně oddělený SF od světel...to spojování se světly mě do toho vůbec nepasuje...důkazem je nové Q3..na mě to působí lacině až kýčovitě...dá se souhlasit i s tím, že TT je malinká vyjímka, ale roubovat to na vše...nee...u toho TT ale zase trochu zabili tu hravost a líbivost a rozpoznatelnost předchozí verze. :-)
Avatar - AUDIRS6
1. 4. 2015 22:58
Re: ...mali by vyhodiť toho ich "Kabáňa"
Lenze na tej A6-ke to este zatial pekne ladi, lebo bola povodne koncipovana s tym 6 uholnikovym SingleFramom, kdezto ine modely nanho len prechadzali a museli to len prisposobovat.
TT je mala vynimka, ale aj tam mam vyhrady: Vsimni si TT Sportback koncept :
[odkaz]
Tam tie svetla navätuju na SingleFrame pekne, kdezto na normalnom ide od SF kus plechu a svetla su inac tvarovane. ;-\
Proste aj ja sa bojim, ze zmena, ktora ma nasledovat je zmena na silu a caka na nieco ako v BMW bola "Banglovska era"... ;-\
1. 4. 2015 22:42
Re: pekne
Tak ty si fakt pacient, pod clanek s Lexusem dat odkaz na Kiu >:D >:D >:D
1. 4. 2015 22:34
Re: ...mali by vyhodiť toho ich "Kabáňa"
No mluvíš z mojí duše ;-) současná A6 se mi "relativně" líbí, ale to co už zveřejnili..eee..ty světla a nový single frame..eee...jako by první generace single frame byla to nejlepší a pak už jen horší a horší....naopak u Lexuse vidím opak (i když mě se to líbí od počátku). Když to přeženu tak je to boj rejnoka, proti velrybě >:D
Avatar - AUDIRS6
1. 4. 2015 22:27
Re: ...mali by vyhodiť toho ich "Kabáňa"
hmmm...ako to povedat...:
Kazda automobilka ma svoje svetlejsie aj tienistejsie chvilky...
Za tie svetlejsie mozem z poslednych pocinov povazovat TT a za take to zmrakanie sa napr. aj tebou uvedenu Q7, alebo koncept Prologue.
Ja som fanusik hlavne sedanov a tam je jednoznacne kralovna A6 a to az tak, ze tento FL co dostala pred par mesiacmi povazujem defakto za zbytocny a mohli si ho usetrit az na napr. tento rok, nakolko vypada tak, ze skoro vsetky nove modely sa poposuvaju na neskorsie terminy ( aj ked o A6 zatial ziadne pochybnosti neboli spomenute )
A aj to horeuvedene plati hlavne na exteriery - interiery su zatial v pohode ( teda az na Prologue, ale to je len koncept - chvalabohu :-! )

PS: to minusko nemas odo mna ;-)
Avatar - 3_diamanty
1. 4. 2015 22:02
pekne
mne tento styl na lexuse sedi... aj mensie NX sa mi paci...

pridavam foto novej optimy: [odkaz] [odkaz]
1. 4. 2015 21:43
Re: ...mali by vyhodiť toho ich "Kabáňa"
No myslím, že nové modely Audi, zrovna krásou neoplývají ;-) ač nejsem jejich fanouškem i když v rodině Audi je, jejich design se mi líbí čím dál méně...
1. 4. 2015 21:41
Re: Pěkné
Mě třeba jako zrůdička přijde Q7 ;-) Ale každý má jiný vkus a ať si koupí dle libosti...
Já vidím velký posun oproti minulé generaci a i prodejní čísla potvrzují, že lidé nový Lexusí design skousli :-)
1. 4. 2015 20:50
Re: Pěkné
Nic pro Čechy, ty ujižděj 20 let na stejný zrůdě, jen jim to umaštěnej Kabaň trochu osvěží. Tak tady budou plácat jak je to hnusný a přitom nemaj ani na klíče od tohohle krasavce >:D No možná až jim to nějakej německej prďola oprdí, tak to koupěj olítaný v bazáru >:D
1. 4. 2015 20:46
Re: Red Dot Tuzing
A proč ne? Nebo se smí hodnotit jen kladně? ;-)
1. 4. 2015 20:45
Re: Red Dot Tuzing
Když nic, tak to nekomentuj ne…. >:D
1. 4. 2015 20:25
Pěkné
Za mě :yes: Interiér nádherný, exteriér v duchu posledních modelů. Tmavé barvy mu sluší, zadek krása, přední převis mi nepřipadá až moc, v duchu předchozí generace. Pro mě jedině ano, ať je z čeho vybírat :-)
1. 4. 2015 20:24
Stryker
Myslím, že by to do konvoje Dragoon Ride tvarově docela zapadlo. Takže to chce správnou barvu a hurá na bojiště...
Avatar - AUDIRS6
1. 4. 2015 19:38
Re: Děcka přestanou ulítávat na transformerech...
Mna zarazilo:
"...Překvapením je použití tradiční verze systému Remote Touch (nejnovější modely mají touchpad) a volně stojící displej infotainmentu s úhlopříčkou 12,3 palce..."
Nech sa na ten dispej divam akokolvek, viac nez 7-8" by som mu netipoval... :-!
[odkaz]
a aj nasledujuca fotka...
Zeby 2. preklep Jančiho v priebehu dnesneho odpoludnia...?
1. 4. 2015 19:32
Děcka přestanou ulítávat na transformerech...
...a budou kupovat modýlky novýho RX. Já jsem z toho naštěstí vyrostl, tohle je tvarově pro mě natolik odstrašující, že jsem ani nestudoval parametry. Je to zbytečný.
Avatar - AUDIRS6
1. 4. 2015 19:14
...mali by vyhodiť toho ich "Kabáňa"
Ine im fakt poradit neviem 8-s
Proste hroza, strach a utrpenie ten exterier, interier hadam aj gut na moje meritka ;-)
Lenze gut ist nicht gut genug... :-!
1. 4. 2015 19:04
lexus
Pozitivni je, ze tam dali normalni jednodilna svetla a ne tu dvoudilnou saskarnu. Jinak je to tezce osklive, ale vzhledem k ostatnim modelum znacky...
1. 4. 2015 18:56
Re: Red Dot Tuzing
Exteriér souhlas, ten přední převis je otřesný a boční profil vypadá disproporčně. Asi zachovali mainstreamovou koncepci minulého RX s motorem napříč vystrčeným před přední nápravu a navíc ještě vyklopeným směrem dopředu. Na druhou stranu interiér je krásný.
1. 4. 2015 18:48
Re: Red Dot Tuzing
No když to bereš takhle haha >:D :yes:
Avatar - Hammunasakra
1. 4. 2015 18:39
Re: Red Dot Tuzing
Raketoplán za tyhle prachy je bomba :yes: >:-[]
1. 4. 2015 18:37
Re: Red Dot Tuzing
Vypadá to jak sněžná fréza zkřížená s raketoplánem :-)
1. 4. 2015 18:33
Re: Red Dot Tuzing
Suhlas. Za mna palec dole. Je to az neuveritelne prekombinovane a predok je hroza.
1. 4. 2015 17:45
Red Dot Tuzing
Tak pánové nevím, podle mě se tohle auto tedy nepovedlo. Design je humpolácky, ošklivý gril, předlouhý přední převis alá P407, zlomy kam se podíváš a vše korunuje kombinace C sloupku. Z boku to vypadá jak kdyby auto mělo pozvozek z modelu o 2 kategorie níže.

Celek na mě vůbec nepůsobí harmonicky, je to tak nějak moc překombinované.
No nic ;-\
Avatar - praděda7
1. 4. 2015 17:21
Re: Já snad začnu mít rád suv,
Mě nesedí ta kombinace na C sloupku...jinak moc dobrý...hlavně ten 300k benzín... :-!
Avatar - Hammunasakra
1. 4. 2015 17:10
Re: Já snad začnu mít rád suv,
Převis nepřevis je to pěkný a s šestiválcem :yes:
Jen si nejsem jistej co znamená to: značně přímovstřikový :-)
Avatar - Uživatel_5340709
1. 4. 2015 16:49
Já snad začnu mít rád suv,
.................. ne nezačnu, ale je to pěkný! ;-)
/Jen ten peugeotovský dlouhý přední převis dost nesedí/