Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: Ford Galaxy: Nová generace nabízí luxusní jízdu pro sedm

Ford prezentuje ve čtvrtek představené Galaxy jako zcela nový automobil. Změna jeho tvarů je ale spíše evolučního rázu.
Zpět na článek
Avatar - martas2005
7. 4. 2015 15:45
Re: Posuvné dveře
Zkus si nekde zavrit/otevrit soupacky Vklasse. Ty otevre i dite snaz nez u Smaxe :-). Ale kdyby melo nove Galaxy/Smax otocnou sedacku spolujezdce, klidne bych to vzal. Skoda, ze to nikdo do tehle velikosti auta nedela, nebo jo?
5. 4. 2015 23:16
Re: kam len
akoto, ze nepindas na 88kw motor a nerozplyvas sa nad tym, ze ako tomu autut nebude stacit? U lahsieho espacu ti nestacil ani 118kw motor?????
Avatar - ladsla
4. 4. 2015 21:14
Re: Přkrčený
Co to tady žvatláš ? motáš polopravdy a nesmysly čeče. Dál to nemá smysl komentovat - nemá to nic společného s tím že jezdím Fordem ale s tím, že nemáš podloženo fakty to co píšeš.
Avatar - Balkan
3. 4. 2015 11:58
Re: S tou
hmm...mne sa to pozdava. neviem preco,mne sa taketo auticka pacia
Avatar - Balkan
3. 4. 2015 11:58
Re: mne sa toto paci
suhlasim, je to facelift kde dali novu masku
3. 4. 2015 09:08
Re: Přkrčený
Sorry, ale cely text je jen snuska JPP a obecnych reci. Mazdu bych moc nezminoval, ta dodnes nezvlada ochranu proti korozi a o jejich naftacich se napsalo uz take hodne.
Ford jako vyrobnce spotrebnich aut si vede stejne jako ostatnmi vyrobci. Aktualne z meho pohledu ma jedny z nejlepsich turbobenzinu.
O statistikach TUV tu bylo napsano hodne, doporucuji pohledat.
Avatar - skejpa
3. 4. 2015 09:01
Re: Přkrčený
Nj focus s benzínem byl celkem spolehlivej i dřív. Stará 1.6ka byla tuším dlouhodobě kolem 15tého místa.
Avatar - speedfred
3. 4. 2015 08:48
S tou
presklenou strechou,alebo šíbrom si robia asi srandu.Tak velké auto a oni tam dajú priezor ako na tanku.
3. 4. 2015 08:43
Re: Přkrčený
Tak posledni test na 100tis. od Autobildu....Focus....druhe misto...tak nevim kde je ta udajna nespolehlivost >:D
3. 4. 2015 08:18
Re: Som sklamaný - prečo v ponuke nebude najlepší motor na s
Proč by ho měl mít, jsi zájemce? ;-)
3. 4. 2015 08:17
Re: kam len
V klidu, na stylovější cestování má Ford ještě S-Max...cože podobně velkýho koupíš v EU od Kie? ;-)
Avatar - skejpa
3. 4. 2015 07:56
Re: Přkrčený
Tak Forďáci to vždy neradi slyší ale spolehlivost Fordů prostě není valná. A jasně, taky mají dobré kusy nebo třeba i povedenější a míň povedené modely...
Dobře si vzpomínám na dobu, kdy Ford bral od Mazdy konstrukci benzínových MZR motorů (lišili se myslím asi 1KW nebo tak nějak), na které se pěla chvála jaké to jsou držáky a na oplátku dodávala Mazdě konstrukci turbo dieslových motorů, na které tedy z žádné strany extra chvála nešla :-) A není tomu ještě tak dlouho. To prostě není náhoda. A když pak vyjdou nějaké takové statistiky jako TUV apod., tak to sice samozřejmě není dogma ale jistý ukazatel to je a ruku na srdce, ty statistiky se nějak extra neliší - na čele jsou japonci, porsche apod. a dole končí dacia, kia carnival, některé renaulty, fordy apod. :-)
Avatar - woody-alien
3. 4. 2015 07:01
Re: Som sklamaný - prečo v ponuke nebude najlepší motor na s
Nejlepší motor si nejprve musíš zasloužit svými prodeji. ;-) Pokud bude Galaxy úspěšné, dočkáš se...neboj. >:-[]
Avatar - woody-alien
3. 4. 2015 06:57
Re: Posuvné dveře
To jsem nějak nepochopil. Pokud nejsou šoupačky příliš úzké (problém starších generací některých malých osobních dodávek), není pro nastupování a manipulaci s dětskými sedačkami nic lepšího. A to i když máš kolem auta moře prostoru, o umísťování dětských sedaček a nastupování v omezeném prostoru někde na parkovacím místě ani nemluvím. Případná nespolehlivost podle mě není relevantní argument, šoupačky má každá dodávka a jsou tam podrobeny mnohem těžší zkoušce než někde v rodinném MPV.

Takže zůstává ta (oproti klasickým dveřím) méně snadná manipulace, to je pravda, a někdy s tím mají problém nejen děti, ale i dospělí....a taky je to dražší výrobní řešení, což by ale zase u auta v téhle cenové kategorii neměl být takový problém.
Avatar - pumpkin
2. 4. 2015 22:32
Re: kam len
Porovnávaj s európskou konkurenciou prosím ťa.
Avatar - pumpkin
2. 4. 2015 22:16
Re: Caddy style
Aj keď to treba poriadne porovnať, toto vyzerá byť naozaj na komplet novú generáciu narozdiel od VW. Všeobecne si ale myslím, že toto bude v budúcnosti bežný trend, teda že veľký facelift nazvú novou generáciou. Jednak tak samozrejme ušetria, ale aj tie autá sa už asi nebudú tak rýchlo posúvať dopredu, nebude dôvod. Taká nová generácia Corsy je toho dobrým príkladom.
Avatar - 3_diamanty
2. 4. 2015 21:21
kam len
dizajneri fordu chodia na ten dizajn.... z isteho uhlu pohladu je to hodne zvlastne posobiace auto.... s oknami ako minibus ... nic v zlom ale tento bus-styl frcal pred 15 rokmi za cias stareho sharanu a alhambry.... dnesne MPV su uz dizajnom uplne inde [odkaz]
Avatar - wakantanka
2. 4. 2015 21:06
Re: Som sklamaný - prečo v ponuke nebude najlepší motor na s
aby si sa mohol nad tým zamyslieť >:D
Avatar - wakantanka
2. 4. 2015 21:05
Re: Caddy style
myslím, že každé jedno MPV je svojim spôsobom vymyslené na jeden hlavný účel.
Avatar - wakantanka
2. 4. 2015 21:02
Re: Posuvné dveře
No o tej sedačke a klasických dverách by sme si mohli zapolemizovať. Obávam sa však že oproti obrovskému otvoru aký ti poskytnú posuvné dvere, nemajú klasické veľmi šancu, jedine ak máš dosť miesta naokolo a vieš ich otvoriť do uhla 90 stupňov. Čo sa týka tej manipulácie súhlasím, občas (hlavne pri menších deťoch) je to výhoda. Sami si proste neotvoria an zvonka ani zvnútra aj bez detskej poistky. >:D
Avatar - jozephko
2. 4. 2015 19:58
Som sklamaný - prečo v ponuke nebude najlepší motor na svete
Z nového Galaxy som trochu sklamaný. Prečo v ponuke nebude aj najlepší motor na svete - litrový trojvalec?
>:D
Avatar - ladsla
2. 4. 2015 19:29
Re: Přkrčený
alias další prorok na základě teze "jedna paní povídala" nám promluvil.

jakožto držitel S maxe se podobným výlevům směju - od srdce.
2. 4. 2015 17:25
Re: Přkrčený
On nekdo statistiky TUV bere vazne ?
2. 4. 2015 17:24
Re: mne sa toto paci
Smax i Galaxy budou mit rezervu jako volitelne prislusenstvi.
2. 4. 2015 17:21
Re: Posuvné dveře
Posuvne dvere jsou potencionalni problemy, plus manipulace s nimi neni jednoducha - deti s nimi maji problem a elektricke jsou zase pomale. Vse ma sve pro a proti. Do klasickych dveri se lepe nastupuje resp. lepe umistuje autosedacka.
Avatar - donPedro
2. 4. 2015 16:56
Re: Foto č.18
Bať, a může býti i příjemná ;-)
Avatar - skejpa
2. 4. 2015 16:33
Re: Přkrčený
z posledního TUV:
...Nelichotivé výsledky si ale odnáší i Hyundai i30 a Fordy S-Max, Mondeo, Galaxy...

No jestli to bude "spolehlivé" jako většina fordů, tak budeš v servise častěji než na silnici. Ale nutno uznat, že Sharan je na tom podobně. Něco na těch velkých MPV bude prostě špatně protože myslím, že ani Mazda 5 si nevedla na japonce moc dobře. To je asi signál z hůry - zlatej kombík >:D
Avatar - Jaros71
2. 4. 2015 16:08
Re: Foto č.18
U 5m auta to je snad povinnost.. ;-)
Avatar - Jaros71
2. 4. 2015 15:56
Re: mne sa toto paci
Interier vypadá konečně moc dobře! :yes:
Jinak design karoserie nic extra nepřinesl , jde spíš o facelift.
A nepíšou zda konečně má auto rezervu!!!
Avatar - donPedro
2. 4. 2015 15:52
Foto č.18
No tož to je teda pořádná ložná plocha, tam by se vešla celá ložnice ....... ;-) :yes:
2. 4. 2015 15:44
Což o to,
auto je to parádní. Ale ten vyobrazený model nebude mít k milionu daleko. Takže pro většinu lidí jen tak na pokoukání.
2. 4. 2015 15:20
Re: Přkrčený
Espace je spíš proti S-Maxu. Ten je oproti Galaxy stylovější. Co francouz nažene na vnějším stylu, to ztratí na motorových variantách a nic bych za to nedal i podvozku.
2. 4. 2015 15:18
Caddy style
Jak nejsem doteď schopen rozeznat údajně novou generaci VW Caddy, tak i tady jsem byl nejdřív na pochybách zda-li se nejedná o fotku stávající generace.
Stejně jako dřív bych dal přednost S-Maxu, Galaxy už je na můj vkus příliš účelový auto.
2. 4. 2015 15:16
Re: Přkrčený
Espace se mi líbí víc,jak interiér tak z venku,tam je rozdíl veliký :yes:
2. 4. 2015 15:03
Přkrčený
Přijde mi to jak starý galaxy, na který spadl panel... mně se to teda moc - samozřejmě z fotek - nelíbí. V interiéru se Ford pořád trochu plácá. Ale pokud to bude aspoň tak spolehlivý, jak Mondeo/Galaxy min generace, tak je to nakonec jedno...furt lepší, jak obdivovat opravdu kvalitní interier VW v servisu s mechanickýma částma...
2. 4. 2015 15:00
Re: Posuvné dveře
S elegancí podle mě problém není. Eurovany, Kia Carnival nebo Sharan/Alhambra jsou podle mě elegantní MPV a posuvné dveře mají.
Avatar - Balkan
2. 4. 2015 14:55
mne sa toto paci
ja som velky amerikanista a skor ma nadchne dobry LIncoln alebo Cadillac aleb poslednu dobu sa mi Fordy a ich kompromis medzi USA, EU a Cinou pride v dizajne super. Aj Mondeo vyzera nadherne a toto? No pride mi to naozaj pekne a ucinne autoAj interier pekny
Avatar - Balkan
2. 4. 2015 14:52
Re: Posuvné dveře
ahoj, Voyager maval posubne a tusim aj C-Max ford ale ide to na ukor elegancie a hlavne hmotnosti,ktoru dnes ako vidis výrobcovia nahanaju. Ale generane ten Galaxy mi pride aj vo vnutri velmi na urovni
2. 4. 2015 14:28
Posuvné dveře
S-Max/Galaxy jsou skvělá auta, ale velké MPV by mělo mít posuvné zadní dveře. To je jediná větší vada těchto aut.