Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: Fotogalerie: Nové pětiválcové Audi RS 3 Sportback na okruhu

Nejsilnější ostrý hatchback současnosti se představuje na nové sadě fotografií. Vyhrává u vás červená, šedá či modrá barva?
Zpět na článek
Avatar - iudex
16. 4. 2015 13:24
Re: Vše ok, ale
Súhlas, je to nové a neopozerané, ale tuším sa takáto "základná" farba stáva módnou, viď aj nový Focus ST s tou betónovou šedou:
[odkaz]
[odkaz]
Tej červenej RS3 najviac škodia tie kontrastné strieborné doplnky, možno s tým black paketom by vyzerala podstatne lepšie, obdobne tá modrá.
16. 4. 2015 07:58
Re: Tady je svět ještě v pořádku
>:D :yes:
16. 4. 2015 07:55
Re: Tady je svět ještě v pořádku
Joooo, to bych vydržel poslouchat docela dlouho :-)
Avatar - Uživatel_5340709
15. 4. 2015 20:15
Re: Tady je svět ještě v pořádku
Co vidím videa od Rasťy Chvály, tak jedině :yes: , a ten odkaz je super, doposud jsem si myslel, že pětiválec od volva, který byl v mondeu a focusu nejde překonat. :yes: :yes: :yes:
15. 4. 2015 18:30
Re: Zhrňovačka
Myslel jsem si to. V příspěvku, na který jsem reagoval, jsi však míchal hmotnost s řidičem u BMW s hmotností bez řidiče u Audi. A chtěl jsem doplnit hodnoty nové RS3. Hlavně, že je v tom jasno. :-)
Avatar - white label
15. 4. 2015 18:21
Re: Vše ok, ale
Ta šedá end black vypadá skvěle, viz galerie. Kdyby bylo v nabídce i 3dvířko, asi bych se snadno "zamiloval". ;-)
Avatar - white label
15. 4. 2015 18:17
Re: Vše ok, ale
Právě, že případní zloději by si ji tam ani nevšimli... ;-)
Avatar - white label
15. 4. 2015 18:15
Re: Vše ok, ale
Přesně tak, ta barva (v kombinaci s lesklou černou) je trefa do černého, podobná je i na O3RS, ale RS3 sluší mnohem víc. :yes:
Ty "barevné" RS3 v galerii (zejména) vedle ní působí jako starší sourozenci. ;-)
Avatar - fOE
15. 4. 2015 16:37
Re: Vše ok, ale
Nechat nastartovano a jit po zvuku. >:D
15. 4. 2015 16:26
Re: Vše ok, ale
Bud rad, vsak bys ji pak v garazi nenasel >:D
Avatar - fOE
15. 4. 2015 16:25
Re: Tady je svět ještě v pořádku
Obe pre seba?
Avatar - iudex
15. 4. 2015 16:22
Re: Tady je svět ještě v pořádku
Ja som len bazíroval na tom, aby si porovnával porovnateľné, inak samozrejme nie je spor o tom, že 1er s pohonom jednej nápravy je ľahšia, ako RS3 s quattrom. Samozrejme tá možnosť voľby je výhoda, to sa rozhodne nehádam. Aká je ale realita u kupujúcich BMW z hľadiska výberu pohonu Ti asi hovoriť nemusím. ;-) Z kupujúcich nových bavorákov tu má zadokolku tuším len Dinar.
Avatar - fOE
15. 4. 2015 16:21
Re: Zhrňovačka
:yes:
Jeste doplnim ze automat u M135i pridava myslim 20kg, takze pohotovostni
M135i 1430kg 6mt
M135i 1450kg 8at
Avatar - iudex
15. 4. 2015 16:16
Re: Zhrňovačka
1595 kg je prevádzková. U predošlej uvádzali 1575 kg pohotovostnú, teda prevádzková bola 1650 kg.
Teda zhrňovačka:
Pohotovostná hmotnosť (náplne bez vodiča) - prevádzková hmotnosť (pohotovostná plus normovaný vodič 75 kg):
RS3 I. gen: 1575 - 1650 kg
RS3 II. gen: 1520 - 1595 kg
M135i: 1430 - 1505 kg
M135i x-drive: 1520 - 1595 kg.
Avatar - fOE
15. 4. 2015 16:06
Re: Tady je svět ještě v pořádku
@iudex
A sme znovu u toho vyberu vs. "vnuceni". To ze mi audi neco vnuti ja jako vyhodu brat muzu, ale nemusim. Proc porovnavat M135i s xDrivem kdyz muzu mit jen zadokolku s manualem? Proto od zacatku pisu M135i zacina 75kg pod 1500kg a tucnych 100kg pod RS3, protoze jednoduse v zakladu skutecne zacina o 100kg pod RS3. Na hmotnost RS3 se dostane az dovybavenim na jeji uroven. Kazdy kdo tak neucini ma ale auto o nemalych 100kg (a v pripade minule generace dokonce o 150kg) lehci.

O to kolik vazi verze s xDrive se nepru, jen jsme se na uvod nepochopili a kazdy mluvili o necem jinem (coz bude ale trosku tva chyba, ja od zacatku pisu o M135i, ne M135xi. Taky jsem zminoval M2 pokud jde o tu hmotnost a ta bude taky zadokolka ;-) ).
15. 4. 2015 16:04
Re: Tady je svět ještě v pořádku
Jestli si dobře pamatuji, jejich auta byla nastavená tak, aby nešlo vypnout ESP (ve Finsku jim to na ledu dovolili, ale v Itálii na asfaltu ne). Což v sérii půjde. Takže je pořád otázka, jak to pojede. Jde o to, že měla, když to přeženu, driftovat jako zadokolka (řízení plynem atd.). Měla se přiblížit tomu, co uměla R8. Od Haldexu nečekám, že bude jezdit jak zadokolka, ale na tohle je řada lidí zvědavá.

Řízení? Určitě. Nedotáčivost? Nepřijde mi.
15. 4. 2015 15:53
Re: Tady je svět ještě v pořádku
V praxi se někdy pohotovostní a provozní zaměňuje. Nemůžeš se na to spolehnout (pokud tam nebylo vysloveně napsáno, že obsahuje řidiče atd. atp., ale i tam je riziko chyby).
15. 4. 2015 15:50
Re: Tady je svět ještě v pořádku
Audi pro novou uvádí 1595 kg. Jestli si dobře pamatuji, ušetřili 55 kg oproti předchozí generaci, ale nejsem si jistý, nevěnoval jsem tomu moc pozornost. Což by odpovídalo tomu, že těch 1575 je hmotnost bez řidiče.
Avatar - iudex
15. 4. 2015 15:47
Re: Tady je svět ještě v pořádku
Po tretí krát Ti hovorím, porovnávaj porovnateľné, teda štvorkolku so štvorkolkou. A stránky samotného BMW uvádzajú hmotnosť M135i x-drive 1595 kg. Kde teda vidíš nejakú hmotnostnú výhodu oproti RS3?
Avatar - iudex
15. 4. 2015 15:44
Re: Tady je svět ještě v pořádku
Porovnávaj x-drive. Ak by aj ten údaj, čo udáva BMW na svojej stránke, bol prevádzková hmotnosť (napriek označeniu pohotovostná), teda 1595 mínus 75kg, si presne na tých istých 1520 kg. Takže zhoda na chlp. ;-)
Avatar - AUDIRS6
15. 4. 2015 15:41
Re: Tady je svět ještě v pořádku
jo, pre tych, co su na tom horsie s AJ, nech sa paci ;-) :
[odkaz]
Avatar - fOE
15. 4. 2015 15:41
Re: Tady je svět ještě v pořádku
Coz je stale 100kg nad F20. ;-)
EDIT: takze minula generace byla dokonce o 150kg tezsi nez bawor? 8-s
Avatar - iudex
15. 4. 2015 15:38
Re: Tady je svět ještě v pořádku
Autoexpress píše o medzigeneračnej úspore 55 kg, teda pohotovostná by mala byť presne tých 1520 kg.
Avatar - fOE
15. 4. 2015 15:36
Re: Tady je svět ještě v pořádku
Oznacene kym? Jeden z tech odkazu co jsem ti postnul je primo od BMW a v pripade M135i tam mluvi o 1440kg. Udaj u audi bez ridice byt klidne muze, tu se shodneme, BMW je ale o tech 75kg lehci. ;-)

[odkaz]

Pohotovostní hmotnost (EU): 1 500 kg

Stranky primo BMW
[odkaz]
znovu 1505kg EU hmotnost.

V tomto mi muzes verit, prave proto mi F20 imponuje, je v ni mista cca stejne jako v me byvale e46 a pritom vice vykonu a nizsi hmotnost. :yes:
Avatar - iudex
15. 4. 2015 15:35
Re: Tady je svět ještě v pořádku
Tak ja by som mal teoretickú dilemu, či RS3, alebo M135i, vyriešenú: mám dve garáže. >:D >:-[]
Avatar - iudex
15. 4. 2015 15:33
Re: Tady je svět ještě v pořádku
Oba údaje boli označené ako pohotovostná hmotnosť, t.j. s náplňami, bez normovaného vodiča a kufra. S vodičom (75 kg) je to prevádzková hmotnosť. Teda obe mnou uvádzané čísla sú bez vodiča.
Každopádne ja by som rozdiely v hmotnosti nepreceňoval, bude to reálne v desiatkach kíl, čo je v praxi rozdiel ako medzi plnou a polovičnou nádržou benzínu (čo reálne nemôže nik cítiť, notabene pri daných výkonoch).
Avatar - AUDIRS6
15. 4. 2015 15:31
Re: Tady je svět ještě v pořádku
na tom 2. odkaze co dal _MT_ su dole parametre: hmotnost 1595 kg a to je EU hmotnost, takze -75kg a mas 1520 tak, ako slubovali... ;-)
Avatar - fOE
15. 4. 2015 15:26
Re: Tady je svět ještě v pořádku
S3 (konkretne sedan) je taky podle me aktualne nejlepsi audi. Parkovat mi v garazi by mi vubec, ale vubec nevadilo.

EDIT: mit garaz by mi taky vubec, ale vubec nevadilo. >:-[]
Avatar - fOE
15. 4. 2015 15:25
Re: Tady je svět ještě v pořádku
1505kg u BMW je EU (tedy ja nasel spis 1515-1520 podle ruznych zdroju), kdezto ta hmotnost u RS3 je DIN. Takze rozdil jeste vetsi nez 100kg, 1440kg vs. 1575kg. Alespon co si pamatuju. Zdroju tech informaci je spousta. Treba ty dole. Otazka kolik pridava druhy par dveri u M135i, podle nekterych zdroju 20kg, podle jinych 70kg. Spis bych veril tem dvaceti.

[odkaz]
[odkaz]
[odkaz]

Kazdopadne porovnavame neporovnatelne. Kdo vi kolik bude vazit M2, precijen dostane neco navic (chlazeni, brzdy, LSD) a mozna o neco prijde (kg na strese bude li mit strechu z karbonu atd.). Pak se uvidi jestli ten rozdil cca 100kg ve prospech BMW zustane, nebo ne.
Avatar - iudex
15. 4. 2015 15:17
Re: Tady je svět ještě v pořádku
Autoexpress k tomu zvuku píše: the most guttural, snorting soundtrack of any production car with less than eight-cylinders, complete with explosions on the overrun and burps from the twin oval exhausts on upshifts. :-)
Avatar - fOE
15. 4. 2015 15:11
Re: Tady je svět ještě v pořádku
"Does it ever feel 100 per cent rear driven, as Audi claims is possible during ‘enthusiastic driving'? No, no way. But on road at least, the RS3 is less nose-led than we'd feared.

Flat-out on track, you'll discover understeer (the entire engine, gearbox and radiator live ahead of the front axle, so no surprise) but so far as road use goes, it's a mighty device."

Takze zlepseni, ale fyziku stale neosali. Asi ocekavatelny vysledek. Jinak minimalne ten TG test mi celkove pozitivne nevyznel. Teda, pozitivni ve smyslu mezigeneracniho zlepseni a efektivity prirovavane ke GT-R (poklona vsech poklon) ano, ale nadseni tam stejne vyvazuji fraze o nekomunikativnim rizeni a nedotacivosti.

Tezko soudit od klavesnice, doufam ze budu mit nekdy moznost skusit na vlastni kuzi. :-)
Verim ze ted jsem kriticky k necemu co by me pri zive skusenosti chytilo za srdce.
Avatar - iudex
15. 4. 2015 15:09
Re: Tady je svět ještě v pořádku
Odkiaľ máš tie čísla? BMW totiž udáva na svojej stránke 1505 kg pre zadokolku, pričom pohon 4x4 prídáva takmer metrák (1505 vs. 1595 kg). RS3 minulej generácie udávalo 1575 kg, teda fakticky RS3 bola ľahšia, ako porovnateľná M135i x-drive. A je viac ako isté, že RS3 na novej platforme pôjde váhou dolu, iste to bude tak 50-100 kíl.
15. 4. 2015 15:08
Re: Tady je svět ještě v pořádku
Také ta auta vnímám odlišně a mám jiná očekávání.

U M135i/ M235i o xDrive ani nebudu uvažovat. Podobně by mě nenapadlo uvažovat o RS3 bez Haldexu, i kdyby ta možnost byla. Manuální převodovka je zajímavá možnost, ale reálně bych touhle cestou pravděpodobně nešel, ani u jednoho (možná u M2, možná). Zůstává karoserie, kde upřednostňuji méně dveří. Třídveřová 1er se mi moc nezdá (A3 jasně vede), ale BMW má v rukávu trumf v podobě 2er (byť je o něco těžší, když už je řeč o hmotnosti). Jsem zvědavý na TT RS. Mělo by být minimálně o 70 kg lehčí, mít nižší těžiště atp.

Mimochodem, S3, která je v nabídce na úrovni M135i, nabízí více možností a je lehčí.
Avatar - fOE
15. 4. 2015 15:04
Re: Tady je svět ještě v pořádku
Presne jak pises. Ty kila navic co ti audi vnuti ti BMW jen nabidne, pak je to o volbe kazdeho soudruha.
15. 4. 2015 15:02
Re: Zhrňovačka
Z testů to vypadá, že je největší slabinou RS3 řízení.
15. 4. 2015 14:58
Re: Tady je svět ještě v pořádku
Pětidveřová M135i xDrive je stejně těžká jako nová RS3 (na papíře). Výhoda samozřejmě je, že ji nabízí i jako třídveřovou zadokolku s manuální převodovkou (-90 kg).
15. 4. 2015 14:46
Re: Tady je svět ještě v pořádku
[odkaz]
[odkaz]
Avatar - fOE
15. 4. 2015 14:44
Re: Tady je svět ještě v pořádku
Nejaky link?
Diky.
Avatar - fOE
15. 4. 2015 14:41
Re: Tady je svět ještě v pořádku
Tak on ten Focus RS neni modre krve, ten tu vyssi hmotnost obhaji nizsi cenou. Nebude li cena nizsi obhajobu si nezaslouzi. Konkurenci tak nehledam u fordu nebo jineho mainstreamu, ale u BMW nebo MB. MB se hmotnosti nijak nevytahnul ikdyz ma jen 4 valce, ale M135 je o 100kg+ lehci nez minula RS3 a chystana M2 na tom predpokladam nebude hmotnostne hur nez prave obyc M135i kdyz technicky zaklad zustava stejny. Tam se bude lamat chleba.
15. 4. 2015 14:41
Re: Tady je svět ještě v pořádku
První testy RS3 na asfaltu už jsou venku a jsou pozitivní. Nezbývá než počkat na vlastní zkušenost.
Avatar - iudex
15. 4. 2015 14:34
Re: Vše ok, ale
Prsne, šedá Betona: [odkaz] akou mám natretú podlahu v garáži (keď už nemám RS3 v betónovej farbe). >:D
Avatar - iudex
15. 4. 2015 14:31
Re: Tady je svět ještě v pořádku
Veru ten zvuk si stojí za to pripomenúť; tento test Rasťa Chválu tu bol, ale zvuk je parádny: [odkaz]
Avatar - iudex
15. 4. 2015 14:30
Re: Zhrňovačka
Ono už minulá RS3 nebol žiadny muscle car, ktorý dokázal jazdiť iba rovno, plus treba brať na zreteľ, aké citeľné zlepšenie jazdných vlastností oproti predchodcovi zaznamenala aktuálna platforma MQB (najmä z hľadiska zábavnosti, čo akcentujú skoro všetky testy vrátane Angličanov - viď G7 GTI/R, TTS a pod.), takže novinka bude iste hodne ďalej.
Avatar - iudex
15. 4. 2015 14:25
Re: Tady je svět ještě v pořádku
Tak zrovna hmotnosť by som za takú veľkú nevýhodu oproti konkurencii nevidel, nemyslím, že taký Focus RS s 2,3l štvorvalcom bude na tom hmotnostne lepšie, resp. že bude mať lepšie rozloženie hmotnosti len preto, že má R4 namiesto R5. Naopak tie ostatné konkurenčné výhody R5: zvuk, charakter sú pre hotheč významné, plus imidžová výhoda "viacakoplebejskej" konfigurácie.
Avatar - AUDIRS6
15. 4. 2015 14:16
Re: Tady je svět ještě v pořádku
Nazory testovacich jazdcov su viac nez pozitivne, ostatne par novinarov sa este v case jej testovania malo moznost viezt na sedackach spolujzdca s testovacimi pilotmi a uz len z toho boli dost nadseni. Plus, ked este mali moznost pozorovat ich jazdy len z pozicie divakov - to ako to auto brzdi, ako sa sklada do zatacky, aky vyjazd z nej umoznuje ( dverami napred na poziadanie ;-) ) - asi si ludia okolo Stephana Reila urobili svoju robotu dobre... ;-) :yes:
15. 4. 2015 14:14
Re: Tady je svět ještě v pořádku
Golf R naznacuje, jak dobra by RS mohla byt.
15. 4. 2015 14:13
Re: Tady je svět ještě v pořádku
Nemyslim, ze by se u Audi "honili" za vicevalcem, nabizeji o trosku vice, nez nektera konkurence a ja jsem za to rad. Jde mi o to, jak auto dokaze naplnit me smysly a s vice-nez-ctyrvalcem se mu to povede urcite lepe, nez s mensim motorem, byt papirove vykonnejsim a realne klidne rychlejsim.
Co se tyka RS3, psal jsem, ze jeji koncepce neni uplne to prave, ale co uz, vetsina ridicu stejne dostane sve auto na limit jeho moznosti jen pri jizde rovne, v zatackach je mozna u vetsiny zakazniku podobnych masin zadoouci, aby ridice k blbnuti nejen nesvadely, ale od nej primo odrazovaly a tohle Audi obecne umi :-)
15. 4. 2015 14:10
Re: Tady je svět ještě v pořádku
To ano. Vyšší hmotnost je daň. Jenže auto je komplexnější produkt. V minulé generaci mi přišla RS3 lépe vyladěná než S3. Nebylo to tak, že by člověk za zajímavější motor zaplatil horším autem (je to samozřejmě subjektivní). Uvidíme, jak bude vyladěná v téhle generaci.
Avatar - fOE
15. 4. 2015 14:01
Re: Tady je svět ještě v pořádku
Nic z toho co jsi napsal nerozporuju. Jen to honeni se za vicevalcem ma jednoduse dve strany, asi jako vse. Zvuk, charakter, pocit neceho vic na jedne strasne super, ale hmotnost u kratkeho auta s koncepci vseho (tezkeho) vepredu taky nebude to prave pro kazde pouziti. Minimalne pro toho co chce potrapit v podstate vse co ma 4 kola by mohla byt S3 lepsi volba.
Avatar - twistedTSD
15. 4. 2015 14:00
Re: Vše ok, ale
Mně se z nich líbí nejvíc. :-)
15. 4. 2015 13:38
Re: Tady je svět ještě v pořádku
RS5 na tom není o moc lépe (56 % vpředu, jestli si dobře pamatuji). Focus RS na tom byl myslím ještě hůř. Stejně tak Mazda3 MPS. I současný Focus ST se čtyřválcem má myslím 60 vpředu.

Pokud jsi nehodlal to auto hnát k jeho limitům (což stejně u Audi většinou není moc záživné), zvuk toho motoru byl lákadlem. Plus slušná dynamika na Autobahn. ;-)
15. 4. 2015 13:27
Re: Tady je svět ještě v pořádku
..hlavně rovně, ale sakra rychle a za krásného zvuku :-)
Avatar - fOE
15. 4. 2015 13:06
Re: Vše ok, ale
Nekdo ji tu kdysi popsal jako betonova. Trefne. A me se hodne libi ;-)
Avatar - fOE
15. 4. 2015 13:06
Re: Tady je svět ještě v pořádku
A bude uz lepsi rozlozeni hmotnosti nebo zustane 60% jako u predesle RS3 na predku? Ono podle me nema smysl cpat pod kapotu vicevalec kdyz to poskodi jine vlastnosti a vysledek pak jede hlavne rovne.
Avatar - KANKUNEN
15. 4. 2015 13:04
Vše ok, ale
ta šedá je jak základ na plot.
Avatar - iudex
15. 4. 2015 12:35
Re: Tady je svět ještě v pořádku
Nemusíš chodiť ani do neprémiových vôd, už v prémiovom segmente sú topmotorizáciou hot-hatchu len štvorvalce. >:-[]
Avatar - Uživatel_5340709
15. 4. 2015 12:30
Re: Tady je svět ještě v pořádku
Jj, tento motor je na nejlepší cestě do prémiových modelů. Jen o něco lehce méně výkonný 2,0 Tsi, je vedle něj jako "adjunkt".
15. 4. 2015 11:48
Tady je svět ještě v pořádku
Jsem rád, že v Audi ještě pětičlánkový radiátor neodpískali, byť to umístění není úplně nej, ale i tak díky za to :-) :yes: