Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: StudentCar SCX: Ostravský elektrosporťák s 220 kW může na silnici

Studenti Vysoké školy báňské – Technické univerzity Ostrava postavili vlastní sportovní elektromobil. Jmenuje se StudentCar SCX a zrychlí na stovku za méně než pět sekund.
Zpět na článek
Avatar - Barry Lyndon
7. 7. 2015 16:02
Re: Slusny pocin
na studentské auto je to jistě skvělé, ale jako reálná komerční alternativa je to samozřejmě nesmysl a srovnání s Teslou je úplně mimo. Jediné, s čím se to dá férově porovnat, je elektromobil TopGearu s karoserií navrženou Jeremy Clarksonem a z tohoto srovnání vycházejí studenti myslím docela výtězně (a až naloží do kufru i nějakou tu elektrocentrálu, tak budou mít dokonce i ten plugin hybrid - jen pozor na emise

>:D
29. 6. 2015 15:27
Re: Slusny pocin
nevim, ale 36 miliard dolaru predstavuje vic nez nas statni rozpocet a to, predpokladam, to auto nestalo.... >:D
29. 6. 2015 08:50
Re: Slusny pocin
Ty vis kolik stálo ?

A navíc není asi moc schopné sériové výroby.
29. 6. 2015 07:16
Slusny pocin
Jen dlasi dukaz, ze takove auto lze postavit bez 36 miliard dolaru podpory z penez danovych poplatniku... Jiste, dojezd je vyrazne mensi ( 180 km na 17,7 kwh fakt normalne neujede) ale jde jen o mnozstvi a cenu aku...
Avatar - Honza Mička
28. 6. 2015 09:47
Re: aktivní diferenciály ?
Dobrý den,

v oficiálních tiskových materiálech.

EDIT: pro jistotu jsem to přeformuloval
28. 6. 2015 09:44
aktivní diferenciály ?
Kde jste přišli na ty aktivní difirenciály ?
Nic takového tam není, diferenciály nejsou v tom autě vůbec žádné
28. 6. 2015 09:39
pekne
Paci sa mi, ze to aj nejako vyzera a nie je to len hruda s baterkami na kolesach. Ale skoda toho chladiaceho otvoru na boku. Ta vertikalna linka sa tam vobec nehodi. Aspon maly negativny sklon by pomohol. Ale idealne by bolo, keby to bola krivka. Strasne mi to bije do oci...