Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: Kia Sportage má český ceník, základ stojí stejně jako předchůdce

Nejnižší cena nové Kie Sportage je shodná s minulou generací. Vybírat můžete z šesti linií výbav, DeLuxe je však vyhrazena pouze vrcholnému vznětovému dvoulitru.
Zpět na článek
Avatar - Sumi2000
29. 1. 2016 19:30
Re: Korejská automobilová nadvláda začala
Tiguan je jiná liga..designem se blíží spíš k BMW.
TOHLE JE JAKO ŽÁBA.. >:D
29. 1. 2016 02:21
Re: Korejská automobilová nadvláda začala
ses nějak rozjel :-) jedna věc je (podle mne) povedený vnější design sportage a druhá věc je omílat ve spojení s tímto autem slovo prémie...kia je kia a prémie je prémie...kW na papíře jsou jedna věc a přenos na vozovku druhá a tak bych mohl vyjmenovávat dál a dál... ;-)
28. 1. 2016 17:49
proc neni motorizace 2.0t-gdi 192kw/261hp?
nevite nekdo o vice o verzi 2.0t-gdi 192kw/261hp? v minuly verzi byla, tady nevim ale nedivil bych se...diky za pripadne odpovedi
28. 1. 2016 17:42
Re: Vzhled OK
zrovna premyslim, v podstete uz nekolik tydnu nad tim, proc i tu sportage k nam nedovazeli 2.0 t-gdi 192KW !!!, to by byla kloudna motorizace, proc ten nas trh skoro ve vsem je tak "podelanej" fakt tomu nemuzu prijit na kloub, urcite by se spotrazi prodalo vic s 261 konma nez s atmosferou 1.6, ale je to tak se vsim, sem se proste vozej "zbytky" ktery civilizovanej svet odmita sezrat, a to nemyslim jen jidlo, je to skoda
Avatar - rohYpnol
28. 1. 2016 17:11
Re: Korejská automobilová nadvláda začala
Mezery Sportage určitě má.

Jako zásadní vidím nevyřešené prahy a přístup dovnitř, v téhle třídě už je prostě běžné, že prahy jsou překryty, leč tady stále nic...

A stejně tak je otázkou, kam Sportage vlastně míří. Do terénu už se dávno nehodí a z praktického hlediska tu jsou prostě lepší. Pro městské SUV je lepším řešením třeba CRV, vydařený diesel s minimální spotřebou, výborně přístupný zavazadelník a prostorná kabina.

Nicméně Sportage má vynikající design a kult osobnosti, a to se cení :yes: Přitom jasně zapadá do rodiny SUV Kia a svým způsobem je takovým menším Sorentem, což mu jasně přidalo body. A Sorento je prostě pecka sama o sobě.

Kia pod Schreyerem jednoznačně vzkvétá. Korejci konečně pochopili, že chtějí-li opravdu uspět, musí na to jít přes design a srdce kupujících. Pro krásu je každý ochotný přimhouřit oko nad něčím, co se ne úplně povede. Hlavně ale deign je to, co přitáhne zákazníky do showroomů.

Paradoxně má Kia nejslabší malé vozy a mini. Rio a Picanto by potřebovaly vyměnit jako sůl.
28. 1. 2016 17:09
Re: Korejská automobilová nadvláda začala
suv zrovna nemusím, ale proti tomuhle je Tiguan učiněný krasavec,
28. 1. 2016 16:46
Re: Design
Dá se čekat, že design nového Sportage nebude tak rychle stárnout jako tomu bylo u stávající generace. Ta zestárla šíleně rychle. Bohužel si nová generace vzala to nejhorší - omludný C-sloupek, velkou masu plechů.
Avatar - 3_diamanty
28. 1. 2016 15:59
Re: Design
jo je to riadne tlusta obluda ... ale stylova.... ;-) bohuzial SUV su dnes uz aj o tomto.... tigi je tiez uz riadne "nabity" ..... s tym nic nespravime
28. 1. 2016 15:53
Re: Design
a toto podla teba nie je knedla_ vyzera tak nakysnuto(vid titulny obrazok). ci teraz uz nie si hladny a mas elegantnu a stylovu naladu?
Avatar - 3_diamanty
28. 1. 2016 15:26
Re: Korejská automobilová nadvláda začala
uz som to tu pisal.. novy tucson/sportage je u mna novy etalon tohto SUV segmentu :yes:

sportage v tgdi 7DCT v GT line pakete sa bez hanby moze postavit takmer komukolvek ... je to krasne stylove a sebavedome auto bez slabin.... a nedivil by som sa keby ho porovnali aj s nejakou tou premiou .. podobne ako to bolo aj pri vacsom sorente ...

korejci na to pekne sliapli ... a to ma kia ma este par zolikov v rukave... uz coskoro pridu este vacsie esa ako sportage ... ... podla mna nova cadenza/K7 je tiez moc pekna a este vacsia pecka ( aj ked u nas asi nebude ) ... ale v amerike by uz konecne mohla ist hore ... a posuskava sa aj o nejakych sportovych modeloch a dalsich GT verziach ... tak uvidime ;-)

PS: na inom dalsom auto webe som uz nasiel aj jazdne dojmy.... ako vravim.... v tej bielej je sportage vazne moc pekny ... momentalne s tucsonom... jasna volba v segmente :yes:
Avatar - 3_diamanty
28. 1. 2016 15:24
Re: Naživo je lepší, to je jen takový blábol pro design, kte
ja sa uz tesim ked uvidim sportage nazivo ;-) .. na videach aj fotkach vyzera ovela stylovejsie a robustnejsie ako jeho jednoduchsi predchodca... akoby to auto uz ani nebolo od kie ale od nejakeho "imidzovejsieho vyrobcu" .... moze to byt nahodou uz celkom slusna stylovka.... za slusne peniaze... vzhladom na niektore ozaj drahe znacky... ktore posobia ovela nezaujimavejsie a su 2krat tak drahe.... a podla mna aj interier a motory su celkom ok.... mozno mi tam chyba nejaky ten benzin okolo 150 konikov ale co uz... nemoze byt vsetko idealne.... ..ale zvlast u bohatsej klientely by sportage uz konecne mohol zabodovat... a nechat zabudnut uz na akoby este "lowendoveho" predchodcu.... novy sportage by kludne uz mohla kupovat aj bohatsia klientela ktora ale zase nechce utracat extremne castky za premiove vozy ktorych finesy stejne nevyuziju a este sa stratia v dave.... podla mna sa kii podaril teda celkom zaujimavy tah.... ked pomaly z lacnejsie posobiaceho SUV pre kazdeho... spravili razom stylove a velmi napadne auto .... ten medzigeneracny pokrok je ozaj moc slusny ... ;-)
Avatar - rohYpnol
28. 1. 2016 15:19
Korejská automobilová nadvláda začala
Korejci dlouho dobíhali zavedené evropské značky, scházela evropská dotaženost, cit pro detail, technika a design.

Jenže korejci se opravdu učí neskutečně rychle a co hůř - zavedení hráči korejcům nahráli na smeč, koncern VAG se utopil na vlastních problémech, katování kostů, lhaní a podvádění.

Korejci podle mě aktuálně stojí na vrcholu mainstreamu. Podařilo se jim zkombinovat to nejlepší z evropského a asijského světa. I jejich základní nabídky jsou dobře vyskládané a pokrývají výbavově i výkonově základní potřeby a standardy doby. Přitom kombinovatelnost a příplatkové položky jsou podobné evropským měřítkům. Japonská vybavenost, evropská kombinovatelnost. Ano, takto to má být.

Stačí se podívat na nový Tiguan, nepochybně nabídne více techniky, silnější motory atd. Jenže pokud se podíváme na design, tak je vidět že už i VW začíná tápat a v nejprodávanějších výbavách a motorizacích nabídne Sportage více, VW si totiž nechá za vše řádně připlatit.

Takže jasný vítěz? Ne tak úplně, konkurence je tvrdá a Renault je i v tomhle segmentu konečně zpátky ve hře.
Avatar - 3_diamanty
28. 1. 2016 15:03
Re: Design
novy sportage zda sa vyvolava emocie .... jednemu sa paci inemu nie... ale nikoho nenechava chladnym... tusim kia ani nudne auto spravit nevie a ani nechce co je dobre... novy sportage je snad este emocionalnejsi pocin ako "exoticky" posobiaci soul .. v amerike preto ratam s najvacsim narastom predaja voci predoslej generacii
28. 1. 2016 14:47
Re: Naživo je lepší, to je jen takový blábol pro design, kte
Taky v tom vidím tribecu, ale takovou zporschevatělou... Stejně jako u minulé generace tomu dávám za vnější design 2+ a to nejsem cílovka :-)
28. 1. 2016 14:42
Re: Design
Mam uplne rovnake pocity.Nic tak skarede som na ceste nevidel.H/K mozno caka tato skareda zaba na pusu od princa ako si ty a premeni sa na krasnu princeznu ked naivne dufas,ze nazivo bude vyzerat lepsie ;-)
Avatar - 3_diamanty
28. 1. 2016 14:36
Re: Design
v tejto kombinacii - disky - farba auta - cize bez GT line paketu podla mna vyzera fakt pekne a elegantne [odkaz] [odkaz] ;-)

v podstate ziadny GT line netreba... a aj tak vyzera velmi sviezo a stylovo ;-)
Avatar - 3_diamanty
28. 1. 2016 14:30
Re: Vzhled OK
suhlasim ... nazivo by to malo byt ovela lepsie ... ani juke na obrazkoch nie je ziaden krasavec a nazivo parada... nema chybu ... nejake tie video jazdy/testiky na nete uz su .... a mne to pride vo videu moc pekne auto a hlavne neokukane auto ... podobne juke sa nikdy neokuka a ani soul ci povedzme hrv ... a sportage podla mna bude na tom tiez podobne... dizajn dnes predava ... je uplne normalne ze sa niekomu paci inemu nie ... ale nie je to nuda .... mne sa tento zivocisny dizajn paci.... nazivo to moze byt docela pecka... posobi na mna moc robustne ... stylovo.... proste ozaj na mile je to inde ako predosly uz trosku predsalen zastaraly sportage.... paci sa mi lexus NX200 a paci sa mi aj sportage ci juke... u SUV mi prave taketo napadite dizajny sedia najviac... nema to byt nudna skatula... ale sebavedome a atraktivne auto... a tento ukol sa podla mna podaril .....

kia to ma v tomto segmente cross/SUV dobre rozbehnute.... uz vo februari bude premiera nira v chicagu .... ktory by k nam mohol prist niekedy uz na jesen.... bude to hybridny cross podla mna nieco medzi soulom a sportagom.. aj cenou aj rozmermi....

dalsie verzie GT pridu... boli tu clanky ze kia najprv musi zlepsit povedomie u ludi a imidz a tak... az potom pridu sportove verzie a rozne ine "lahodky" .... a pomaly sa tak zda ze ten cas zacat vyrabat uz aj nejake tie vacsie chutovky ako len "bezne vozy" prave prichadza... podla mna sa mame na co tesit... maju to tam do buducna dobre prekoumane ;-)
Avatar - KANKUNEN
28. 1. 2016 14:26
Naživo je lepší, to je jen takový blábol pro design, který
se nepovedl a ve skutečnosti je to jen o trochu lepší. Já tam vidím kus Tribecy.
28. 1. 2016 14:13
Vzhled OK
Musím potvrdit, že je to pěkné auto. Měl jsem možnost vidět v čestlicích červenou, černou a tu "khaki" zelenou či jak tomu říkají. Vypadá to pěkně hlavně v tom GT. Je to jedno z aut, která jsou naživo lepší než na fotkách.
Jinak dle mých informací potvrzeno Rio GT(proti Fiestě ST), Optima kombík na podzim, následně Optima GT(i kombík)s T-2,0(280hp) a pro tok 2017(i pro Evropu) nový model zvaný GT s 3,3 biturbem a cca 380hp!!! Prý půjde proti Panameře!!! Na to vše kia koupila/přeplatila techniky od BMW M vývoje. Optima GT má být jejich první vyladěný produkt.
28. 1. 2016 13:53
Re: Design
Naživo mi to príde ešte horšie než na obrázkoch. Stálo vedla staršieho modelu a ten nový predok je fakt zlý.
28. 1. 2016 13:48
Re: Design
Je to tak jak píše File. Mně se tedy líbila od začátku, ale naživo je to opravdu ještě lepší. Co se týče interiéru, tak není o čem. Zkrátka menší Sorento :-)
28. 1. 2016 13:37
Re: Design
Uvidíme, snad budeš mít pravdu ...
28. 1. 2016 13:36
Re: Design
Ne, naživo jsem jsem ji neviděl. Ale moc nevěřím tomu, že bych změnil názor. Auto nezatracuju, ale jsou tam designové prvky, které se mi prostě nelíbí ...
28. 1. 2016 13:28
Re: Design
Maká to dobře.

Jen počkej..ono to sedne.
Avatar - zaplosak
28. 1. 2016 13:18
Re: Design
uvidíme na živo, nezatracoval bych ji předem... :-)
28. 1. 2016 13:17
Re: Design
A už jsi ji viděl naživo? podle obrázků se mi nelíbila ale naživo je to moc pěkný auto. A hezčí je podle mě bez GT line.
28. 1. 2016 13:07
Design
Tohle je jeden z vozů, kde se mi líbí předchozí generace mnohém více a to prakticky ve všech ohledech. Pro mně je toto designové zklamání ...
Avatar - 3_diamanty
28. 1. 2016 11:09
zaklad
je podla mna v slusnej cene... ale u nas je cena vyssia ako predchodca a to vcelku o dost .. a to aj napriek uvadzaciemu bonusu ... mna cena zakladu u nas moc nepotesila ale do istej miery som to cakal

v bordovej a v bielej vyzera moc pekne... len skoda ze paket GT line je len pre naslapanejsie kusky a T-GDI vlastne ani bez toho paketu nejde... co ho posuva uz dost do vysokej cenovej hladiny ... aspon u nas

trosku sa mi nezda to tabulkove zrychlenie zakladneho dizla ale mam citak ze 11,5s je moc optimisticke... neviem ci tu nie je chyba.... a ak sa nemylim tak zakladne gdi moze mat aj start/stop system... a kusok nizsiu spotrebu ... v tabulke ten udaj ale chyba ( alebo sa mozno tato verzia v cz nepredava ) ...

zamrzi aj absencia nejakeho benzinu okolo 110kw... 97 je zaklad mozno fajn ale je to vzdy len dvojkolka... a potom ta 130kw verzia je uz zase "moc nedostupna" ako som spominal - je len v top pakete GT line.... ach jaj... z extremu do extremu..... ale predpokladam ze najpredavanejsia verzia bude stejne 2.0 crdi 100kw.... ovsem... na nasich parkoviskach su to prevazne skor gdi verzie ... takze som rad aj za neho... ze ostava v ponuke nadalej napriek mierne znizenemu vykonu voci predchodcovi ;-)

PS: co sa tyka dizla .... tak u nas je paket GT line dostupny aj pre 100kw crdi ... pozeram ze su teda iste rozdiely medzi sportagom na cz trhu a sportagom na sk trhu ..