Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: Světovým autem roku je Mazda MX-5. Vyhlášení proběhlo v New Yorku.

Světovým Autem roku 2016 se stal jeden z nejroztomilejších a nejhravějších vozů současnosti. Prestižní titul získala Mazda MX-5.
Zpět na článek
26. 3. 2016 21:52
Re: Světové není vždy světové
Ta nejvyšší výbava tedy odpovídá německému Sport-Paketu - tam jsou světla, Recara, hlídání mrtvého úhlu a myslím něco parkovacího. A stojí 2k €, IIRC. Je to tedy takový pátý stupeň výbavy.

Jinak já vím, že se k těm Recarům v ČR ani v Německu nedostaneš jinak, než koupí všeho. Je to však jediná cesta, jak se zbavit kůže, pokud nemůžeš vzít nižší výbavu.
Avatar - woody-alien
26. 3. 2016 19:51
Re: Světové není vždy světové
Jj, dvoulitr začíná v druhé nejvyšší, rovnou se špérou a oproti tomu Německu i s Bilsteinem. A samozřejmě sedačky v kůži. No a "za odměnu" máš už tady S/S, rekuperaci, auto-přepínání světel a (už od nižší Attraction v základu) hlídání pruhů. Nejvyšší výbava (pouze pro dvoulitr) za +50t jsou v podstatě už jen Recara, adaptivní světla a hlídání mrtvého úhlu (vč. provozu za autem).

Tím pádem jsi na tom u nás stejně jako s tím Sport-Paketem v Německu, kterej si k jiné než nejvyšší výbavě nemůžeš objednat. Maj to "ošéfovaný", není kudy uhnout. ;-\
Avatar - woody-alien
26. 3. 2016 19:10
Re: Světové není vždy světové
Škoda, že nejde objednat MX-5 s výbavovou filozofií (nebo spíše možnostmi) Suzuki, konkrétně Swiftu Sport. Miata by tak sice přišla o drtivou většinu asistentů, S/S a jiné podstatnosti, ale zase by třeba měla osově nastavitelný volant. :-)
26. 3. 2016 11:08
Re: Světové není vždy světové
Bohužel druhá nejvyšší výbava (minimum pro dvoulitr) znamená i kožené čalounění, jestli si dobře pamatuji. A jediná cesta ven jsou ta Recara, která jsou v Alcantaře.
26. 3. 2016 11:03
Re: Světové není vždy světové
Také jsem si říkal. :-) To samé o sportovních ingrediencích. Kdyby všechny asistenty strčili do jednoho balíčku a všechno to sportovní do druhého, udělali by podle mne líp. Je snazší překousnout Bilsteiny, když chceš špéru, než asistenty, když chceš Recara. A celkem mě rozesmál SS jen v nejvyšší výbavě. Ten styl panáček má 700 tisíc, já vím přesně, co člověk se 700 tisíci chce, a nazdar nemám rád.
Avatar - Emel
25. 3. 2016 22:18
Re: Světové není vždy světové
Hele, dvoulitr se špérou je základ, Recara... hm, kdyby to muselo být, asi bych je oželel. 26k€ je mírně přes 700, to vypadá sympaticky.

Neumím si představit, že bych říznul na okresce zatáčku a začal mi vibrovat volant nebo sedačka... přesto jak říkal děda, na mazda.cz není o motoru skoro nic, zato jízda v pruzích a hlídání slepého úhlu dostalo prostoru dost. Pakárna :-/
Avatar - Emel
25. 3. 2016 22:10
Re: Design
...a její předchůdkyně ještě čistší - mám živě na paměti jak jsem se díval na první fotky minulé generace a říkal si, že MX-5 nějak nakynula.

Na druhou stranu, ND má víc šmrncu než předchozí generace, je to prostě trošku kontroverznější design než zejména NB.
Avatar - praděda7
25. 3. 2016 16:01
Re: Světové není vždy světové
Asistentů jak v sídle EU v Bruselu........ ;-)
25. 3. 2016 15:56
Re: Design
Jen jsem reagoval na to, že dostala i cenu za design ;-) Nicméně je to v globálu hezký auto. Vůbec nezpochybňuju její kvality, pouze jsem k tomu hodil svůj názor :-)
Avatar - woody-alien
25. 3. 2016 15:54
Re: Světové není vždy světové
To spíš než sestavování výbav připomíná "rozsévání asistentů". :-)
Avatar - woody-alien
25. 3. 2016 15:50
Re: Design
Já popravdě zřejmě neznám auto, u kterého bych nenašel nějakej ten vzhledovej "škraloup". A MX-5 není vyjímkou. Jenže jsem spíš fanda aut než absolvent RCA. A tak odpouštím, někdy to jde vážně snadno. A vím, že ty to chápeš. ;-)
25. 3. 2016 15:38
Re: "Škodovákom" padla sánka !!
>:D Slušná show na "desetipříspěvkáře"
25. 3. 2016 15:37
Re: "Škodovákom" padla sánka !!
O čem to mluvíš? Pamatuješ na Štrosmajera a holubičku? Za svůj výrok, by jsi možná mohl létat až ve stratosféře.
Avatar - woody-alien
25. 3. 2016 15:37
Re: "Škodovákom" padla sánka !!
No, už jsi nám toho o sobě řekl víc než dost. :-)
25. 3. 2016 14:25
"Škodovákom" padla sánka !!
Zase "Škodovákom" padla sánka, ve´d predsa ich ŠKODOVKA je najlepšie auto sveta !!!
To je ale šovinizmus, .... český ---
Avatar - sorpersa
25. 3. 2016 12:31
Re: Buduci rok
No ale aspoň za 5 rokov ho nebude treba vyvárať kvôli hrdzi však? >:D
25. 3. 2016 11:31
Re: Světové není vždy světové
Zkus se podívat na německý ceník. Někdo u Mazdy musel sníst kotlík vtipné kaše. :-) Špéru ti dají "už" v druhé nejvyšší výbavě (dvoulitr v nižší stejně mít nemůžeš), s minimem asistentů. Sportovní podvozek ti dají v nejvyšší a přihodí k tomu nějaký další asistent a start/ stop. No a ten zbytek asistentů strčili do Sport-Paketu, kde jsou Recara (jediná položka celého balíčku, která má co do činění se sportem), který samozřejmě můžeš mít jen k dvoulitru se start/ stopem, který je jen v nejvyšší výbavě.

Nevím, jak by se prodejce tvářil na to, že by to nakoupil jako příslušenství/ náhradní díly a dodělal ti to "na koleni".

Pokud bys však chtěl jen dvoulitr a špéru, mohla by být německá nabídka zajímavá. Myslím, že za to chtějí 26 tisíc €. Nevím, na kolik to vyjde v ČR (a jaké budou finální nabídky).
Avatar - Enthusiastic.driver
25. 3. 2016 08:53
Re: Světové není vždy světové
protože Mazda :-(
Avatar - 3_diamanty
25. 3. 2016 08:23
Re: Design
suhlas so vsetkym :yes:

dizajn je subjektivny a napriek tomu ze mazdu MX-5 povazujem za pekne auto tiez sa mi niektore jej crty nezdaju zrovna dvakrat nadherne... zvlast predne svetla si viem predstavit inak riesene a vadi mi aj to umiestnenie poznavacej znacky nacapene priamo cez masku ( posobi to ako past na oko ) ... ale to uz som pisal aj pri mazde 3 kde docela krasnu masku prelepime velkou znackou ( chcelo by to najst ine umiestnenie znacky .. napr mazda 6 ma znacku pod maskou a vyzera to ovela lepsie ) .. mozno som detailista ale toto mi ozaj vadi ale je to len moj subjektivny pocit a moj vizualny problem ... inak MX-5 je ako celok dokonale auticko a tak nejak si ja presne predstavujem sportiacik na kazdy den... lahky kompaktny zabavny a bez tony stejne neziaducej a prebytocnej elektoroniky .... svetove auto roku ( ja viem znie to uz hodne pompenze.. ) je kazdopadne v spravnych rukach.... mazda :yes:
25. 3. 2016 04:35
Design
Nezpochybňuju vůbec vítězství MX-5. Malý, lehký řidičský auto pro zábavu. Špičková věc a japonci (sub+Toy taky) v tomto směru (k hravosti kupé a roadsteru za slušnou cenu patří RWD!) hrají prim.

S designem bych to neviděl až tak jasně, tady byla předchůdkyně čistší. MX-5 vypadá moderně, ale nesedí mi všechny ingredience designu a díky svým boubelatým tvarům s malými očkami světel působí z některých úhlů jako prasátko.
Celkově však obecně hezký vůz s dokonalou koncepcí :yes: ;-)
25. 3. 2016 04:29
Re: Jak je to možné
Pěkně napsáno a někteří matadoři by se měli zastydět :-)
25. 3. 2016 04:27
Re: Gratulacia
Tak jsi se otřel, vyjádřil se a vymezil...skvělě ;-) :yes:
Avatar - Jaros71
25. 3. 2016 00:35
Re: A to je dobře.
:yes: Gratulace Mazdě..krásné auto.
Stejně jako dvojče Fiat 124..!
Avatar - praděda7
24. 3. 2016 23:08
Re: Gratulacia
To záleží na tom co jíš... >:D
Avatar - Emel
24. 3. 2016 22:03
Re: Jak je to možné
Jak mohou ve světě srovnávat motory Mazdy a BMW? To už by to srovnání snesl spíš ten Opel ;-)

EDIT: pro palcovače - podívejte se, jaké motory jsou v 6, Insignii a 3er... a pak napište, které značky k sobě mají co do motorů blíž ;-)
Avatar - Emel
24. 3. 2016 22:00
Re: Jak je to možné
Němci mají Volkswagensche ;-)
[odkaz]
Avatar - Ja Prvni 123
24. 3. 2016 21:57
Re: Jak je to možné
máš pravdu - však jsem to nebral jako přímé srovnání těchto aut.

Ale jako mnou vítané rýpnutí do namyšlených a povýšených Němců.
To je celý...
24. 3. 2016 21:54
Re: Jak je to možné
ahoj, ani tak nejde o to kdo koho svolává, ale nelze srovnávat mazdu se skodovkou nebo passatem.. mají jiné priority. mazda je skvelé sportovní auto, v dněšní době unikát!!! , pasat je kvalitní tiché pohodlné přemistovadlo ..., - Také nikdo nesrovnává např opel s BMW.... , že by ta mazda byla až takové nebezpečí pro koncern a možná i více... ( ve světě srovnávají mazdu s BMW --- filozofie značky, motory, hmotost, zaměření na řidiče ) , nic ve zlém jen tak mě to napadá.. ahoj
24. 3. 2016 21:41
Re: Gratulacia
ty srovnavas superba s mazdou mx5 ? , to nemyslis vazne ,.. dal nekomentuju, je to zbytečne.. doufam ze jsem to spatně pochopil ( jezdim v ruznych mazdach - bohudik , a ve skodovkach - bohuzel..ikdyž darovanemu koni na zuby nekoukej- sluzebni ) , ahoj ( myslim ze i ten design superbu se okouka velmi rychle)
24. 3. 2016 21:33
Re: Gratulace
jsem velmi rád, MX 5 si koupím na 100 %, musí mi přát osud a moje rodina , miluju tyto vozy, kdo nezkusil neuvěří, ale sportovně naladěná atmosféra , lehké hravé auto, to je opravdová radost z jízdy, mazdě bravo - jedno z mála opravdu sportovních aut dněštní doby, super !!!!
Avatar - Ja Prvni 123
24. 3. 2016 21:28
Re: Jak je to možné
Copak Supeb... ale Das Passat! Etalon... a on je svolávanej kvůli elektronice.

A celkem 800 tisíc aut ve stáří snad do tří let... kvůli pedálům - to se tady zatím raději vůbec nepíše.

ETALON
Avatar - Ja Prvni 123
24. 3. 2016 21:25
Re: Světové není vždy světové
No... není to úplně levný, a kluk hned po gymplu si to nekoupí, to je fakt.

Ale vyjádřeno v hodinách průměrně placené práce je to pořád levnější, než byl Favorit v době uvedení na trh.
;-)
24. 3. 2016 21:24
to by byla parada
kdyby i skodovka mela nejakou slusnou techniku a nekoho na design misto toho slovanskyho vandraka
Avatar - Stejsn
24. 3. 2016 21:24
Konečně
to není nějaký rodinný krám "za rozumnou cenu", případně ekokrumpl nebo jiná bukvokára, ale opravdové auto pro radost. Upřímně blahopřeju mazdě!
Avatar - woody-alien
24. 3. 2016 21:22
Re: Mazdaaa
Já taky... :-) MX-5 patří mezi moje oblíbence.
Avatar - Stejsn
24. 3. 2016 21:20
Re: Světové není vždy světové
Nj, tak oni volí i Miss Vesmíru no... ;-)
Avatar - Emel
24. 3. 2016 21:04
Re: Mazdaaa
Ne že bych až tak koukal na to, co vyhraje ve které anketě... ale jo, mám radost :-)
Avatar - Emel
24. 3. 2016 21:03
Re: Světové není vždy světové
Nikdo nepláče, ale taky není důvod jásat. Proč je například nutné si u toho sporťáku k samosvoru koupit i balík jízdních asistentů? Základ je za slušnou cenu, ale dvoulitr + samosvor je objektivně drahý.
Avatar - woody-alien
24. 3. 2016 20:57
Re: Mazdaaa
Srdíčko pookřálo ? ;-) Tedy se přidávám s gratulací, Miata je fajnové autíčko.
Avatar - praděda7
24. 3. 2016 20:54
Re: Světové není vždy světové
Tož pozor! Já jsem reagoval jen na "skvělou cenu". "Skvělá" může být, ale jak pro koho, že? Tak z toho nedělej federální záležitost... :-!
Avatar - Bubáq
24. 3. 2016 20:47
Re: Světové není vždy světové
Ale to je přeci normální.... Mladí začínají s ojetinami, později vymění sporťák za rodinnou káru (tedy pokud se nezhlédli v kultu singlovství nebo kultu partnerství shodných pohlaví, pak si na lepší sporťák vydělají docela rychle ;-\ ), aby do důchodu ti úspěšnější vstoupili s předsevzetím, že teď už si 911 ujít nenechají.
MX-5 je výborné auto na vysoké technické úrovni, vyráběné v ne zrovna masových počtech- výrobce oprávněně požaduje vyšší prodejní cenu, vyšší cenu servisu i ND... Plakat na cenou zrovna kabrio sporťáku nesvědčí zrovna o alespoň průměrné realitě uvažování.
Avatar - praděda7
24. 3. 2016 20:44
Re: Mazdaaa
Zoom zoom kampaň dozoomovala s RX-8 a s MPSama. Teď je to spíš trc...trc.... ;-)
Avatar - praděda7
24. 3. 2016 20:41
Re: Světové není vždy světové
No pozor! Já se tady zastávám mladých "závodníků" a ty mě tady napadáš...to je teda úroveň... :-! Žádný respekt ke starším....ach jo.... ;-\ Omluvy příjímám do 23hod... ;-)
Avatar - Ji/Ri
24. 3. 2016 20:32
Re: Světové není vždy světové
Tak místo kecání na netu běž a vydělej.... ;-)
Avatar - praděda7
24. 3. 2016 20:03
Re: Světové není vždy světové
A co by se mě mělo na ní libit? Pro mladý lidi, kteří by si takového auta užili je to cena nedostupná. :-!
24. 3. 2016 19:52
Prekvapko
Prijemne prekvapeni... Popravde jsem to necekal...
Avatar - eXp10it
24. 3. 2016 18:37
To se dalo čekat
Tohle jsem čekal, hodnocení byla dlouho dopředu velmi vysoká [odkaz]
24. 3. 2016 18:24
Re: Buduci rok
Ještě jeden dotaz na redakci: které auto bylo druhé/třetí. Nějak jsem to z článku nevyčetl, jen to, kdo byl v užším výběru. ;-)
24. 3. 2016 18:24
Re: Buduci rok
Asi těžko; je to jen "převlečená" MX-5ka, a za rok tak už bude Spider starý ;-)
Avatar - Bubáq
24. 3. 2016 18:19
Re: Světové není vždy světové
Co se Ti na této ceně nelíbí?!
Avatar - Bubáq
24. 3. 2016 18:19
Re: Světové není vždy světové
Omlouvám se, neověřil jsem si status. Porota je opravdu ze všech koutů světa,
[odkaz]
Avatar - praděda7
24. 3. 2016 18:11
Re: Gratulacia
Ta se použije až na zeměkouli už nebude fúkat ani větr......... >:D
Avatar - praděda7
24. 3. 2016 18:09
Re: Světové není vždy světové
Skvělá cena? Od 630 000 Kč ? Jak pro koho. A s motůrkem do kuchyňského mixéru? ;-) Na Mazda.cz stránkách raději o motoru mlčí....... :-!
Avatar - Ham.
24. 3. 2016 17:43
Re: Světové není vždy světové
O WCOTY hlasují novináři z více než 20 zemí, takže US a CND tam sice jsou také, ale zdaleka nedominují. Stačí se podívat na vítěze od roku 2005 včetně letošního roku, ani jednou si neškrtla americká značka, takže preference amerických novinářů v této anketě nikde nevidím.
24. 3. 2016 17:31
Jak je to možné
Nadpozemzský Superb svolávačka do servisů, Mazda na vrchol...to budete mít v redakci zese o něco těžší...s těmi manipulacemi. :-)
Avatar - speedfred
24. 3. 2016 17:26
Re: Gratulacia
a čo tvoja oblúbená stočená guma ? To bude snáď ešte pred vetrom.
Avatar - Bubáq
24. 3. 2016 17:07
Světové není vždy světové
Světová série baseballu se odehrává jen a pouze v USA a v CND, nikde jinde. Tomu odpovídá popularita tohoto sportu a jeho reflexe ve sdělovacích prostředcích v jiných částech světa.
Světový vůz roku má stejnou validitu. Odráží jen a pouze preference severoamerických kupců a novinářů. Nafouknutý název titulu svědčí o poněkud pokřiveném vidění světa.
Ale Mazda MX-5 je bezesporu výborný vůz za skvělou cenu.
Avatar - praděda7
24. 3. 2016 16:37
Re: Gratulacia
Ale nečekej s tou koupí moc dlouho. Další model už může být jen na elektřinu, no a ten po něm už asi jen na vítr...... ;-)
24. 3. 2016 16:28
Gratulacia
Vitazstvo zasluzene, jedno z poslednych poctivych aut. Raz si tuto mazdicku alebo jej nastupcu urcite kupim, momentalne muselo dostat prednost nieco univerzalnejsie.

P.S.: Samozrejme vsetci vieme, ze sutaz bola o druhe najlepsie auto roka, prva priecka je pochopitelne vyhradena pre superb :-)
neregistrovaný "Sheldon Cooper"
24. 3. 2016 16:27
Re: Gratulace
:yes:
24. 3. 2016 16:14
Re: Gratulace
chtěl jsem napsat přesně to samé:)
Avatar - Blue Sun
24. 3. 2016 15:55
Gratulace
Gratulace malé krásce.
Aneb, kdo umí, umí. Auto roku a design roku, toť MX-5... Ještě to na světě není tak zlé.