Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: Škoda vyrobila miliontou Octavii třetí generace

Octavia je úspěšná, z Mladé Boleslavi vyjel miliontý vůz aktuální generace. Jen loni jich Škoda prodala přes 430 tisíc.
Zpět na článek
31. 3. 2016 07:28
Re: Surprising Škoda
" ......protože kromě disajnu nemá nic svýho a převratnýho...... " Tak pozor, zapomínáš na škrabku ve víčku nádrže a deštník v loketní opěrce. :-!
30. 3. 2016 22:23
Re: Úspěch filozofie Octy
O2 měly multilink všechny.
30. 3. 2016 22:23
Re: Úspěch filozofie Octy
O2 měli multilink všechny.
30. 3. 2016 22:01
Re: uz jsme to tu resili
Je možné, že je někdo takový k...én, jak ty? :-)
30. 3. 2016 17:48
Re: uz jsme to tu resili
takze je zde nejaky de*bil co si koupil oktavku za zdaneny prachy?
Avatar - Emel
30. 3. 2016 15:33
Re: Úspěch filozofie Octy
Co chci říct je, že Octavia maličko přibrala, o něco víc vyrostla a ještě výrazněji se zvětšil rozvor... takže to sice nejezdí jako motokára, ale obecně jsou jízdní vlastnosti lepší než u Octavie I, která nejvíc trpěla synromem velkého auta na malém podvozku.
30. 3. 2016 15:05
Re: Úspěch filozofie Octy
Superb má taky důstojný rozvor a je to těžkopádný auto, ale možná se mi to zdálo těžkopádný díky tomu těžkýmu TDI motoru. Bohužel v benzínu jsem to neměl možnost vyzkoušet.
Avatar - Emel
30. 3. 2016 13:02
Re: Tak nevím. Kdo si vymýšlí.
Aha, Autorevue... pořadí modelů dle JATO je pouze z pěti největších trhů... tomu neříkám Evropa. Autorevue jsou vůbec takoví matlové... ale aspoň to do toho článku dodatečně dopsali :-) .

Octavia byla loni v Evropě nad 200t, dle left-lane 215.797ks. Žebříček modelů na bestsellingcarsblog je bohužel zpoplatněný, ale v textu se lze dočíst, že si Octavia o místo pohoršila a je 10., zatímco Fabia poskočila na 20. místo.

[odkaz]
Avatar - Emel
30. 3. 2016 12:50
Re: Úspěch filozofie Octy
Aha :-) .

Mrštnost, hm... podle mě je O3 agilnější auto než O1 jak v RS tak normálně, i díky důstojnému rozvoru... ale může to být otázka názoru.
30. 3. 2016 12:27
Re: Tak nevím. Kdo si vymýšlí.
Tady je odkaz:
*/galerie-top-20-nejprodavanejsich-aut-v…
30. 3. 2016 12:04
Re: Úspěch filozofie Octy
Pravda v benzínu jsem nejel. Možná by mě překvapil, ale specielně O3 je s tou přerostlou * už moc velký auto a ztrácí mrštnost, kterou bych u sportovního auta čekal.
30. 3. 2016 12:03
Re: Surprising Škoda
Ale jistě, zaměřit se na jednu značku nebo koncern, tak tu můžeme psát dlouuuhý story. Měl jsem a mám několik koncernových aut a neměl jsem problémy. ;-)
Avatar - Emel
30. 3. 2016 11:52
Re: Tak nevím. Kdo si vymýšlí.
Ten jiný server... nebo ty ;-)
30. 3. 2016 11:47
Tak nevím. Kdo si vymýšlí.
Na jiném serveru jsou statistiky prodejů v Evropě za rok 2015, ale ani jedna škodovka se nedostala do 1. dvacítky.
Avatar - Emel
30. 3. 2016 11:12
Re: Úspěch filozofie Octy
A nemluvíš náhodou pořád o naftě :-) ?
Avatar - Anonym
30. 3. 2016 11:09
Re: Surprising Škoda
Tak nejen TSI a TDI, ale ani elektromobily VW nějak konstrukčně nejdou ;-)

[odkaz]
30. 3. 2016 10:56
Re: Úspěch filozofie Octy
Nemyslím, že výrazně lepší. Jediná výhoda, kterou na O2RS a O3RS vidím je krom silnýho motoru, nezávislý zavěšení vzadu. Jízdně mě ty auta teda nenadchly.
30. 3. 2016 10:53
Re: Úspěch filozofie Octy
Auto bylo posazený níž a bylo celkově tužší, tlumiče, péra, stabilizátor, jiný brzdy, výztuhy kastle zvyšující torzní tuhost v konečným důsledku to zapříčinilo, že to zdaleka nebyl takový houpající se kočárek jako běžná O1 1,8 turbo. O1 s běžným podvozkem trpí na to, že když jí pošleš rychle do zatáčky tak se položí na vnější přední kolo a pravý zadní se ti začne zvedat k nedotáčivosti se ti tak přidá nestabilní zadek. O1 RS na to díky svým vylepšením netrpěla, takže v zatáčce mnohem líp seděla všema 4 kolama na asfaltě a líp se vedla. ;-)
Avatar - twistedTSD
30. 3. 2016 10:51
Re: Surprising Škoda
Jistěže ano, snad každá automobilka na našem území je pro nás přínosem. A Škoda tím největším, ať už se bavíme o rozsahu produkce nebo vzniku pracovních pozic, a to NEJEN těch otrockých u pásu, čím dál většího významu nabývá třeba i v IT.
Avatar - Emel
30. 3. 2016 10:48
Re: Úspěch filozofie Octy
...a O2 RS výrazně lepší a O3 RS zase ;-)
30. 3. 2016 10:47
Re: Úspěch filozofie Octy
Tak Celica je jinak postavený auto. Proti tomu RS 1 nemá šanci, ale přesně jak píšeš O1 RS nebyla marná. ;-)
30. 3. 2016 09:47
Re: Surprising Škoda
A to je právě tvoje chyba... když se budeš dívat pořád jen na špičku nosu, zbytek světa budeš mít stále rozmazaný a snadno pak ztratíš kontakt s realitou.
Je úplně jedno, kdo a za jakých okolností ochcávku kupuje. Kdyby to byl šrot, tak jich nevyrobí za dobu existence pět miliónů (mimochodem pět miliónů je počet obyvatel na Slovensku - tak velké číslo to je). A vyrobit a prodat milion aut za 40 měsíců? Proti takovému argumentu je každá negace marná.
(a to teda po třech měsících užívání Superba nemohu být v žádném případě příznivcem značky)
Avatar - AUDIRS6
30. 3. 2016 09:32
Re: uz jsme to tu resili
nie kus, ale celý :-!
Avatar - Emel
30. 3. 2016 09:24
Re: RS
Tak ne, že 1.0TSI je tu místo silnějšího 1.2TSI bylo celkem jasné. Jen jsem nečekal situaci, že nebude k mání ani jedno. Samozřejmě je spousta skladovek, ale i tak.
Avatar - Emel
30. 3. 2016 09:20
Re: Surprising Škoda
K té RS bych ti toho mohl napsat hodně, ale zůstanu u toho nejdůležitějšího. Jestli je výhodou GTI to, že je kratší, tak je naopak výhodou RS to, že je delší - záleží na cílové skupině. A víš co? Vůbec nemusí být v kombíku, liftback nabídne skoro stejný prostor jako kombík při nakládání po roletku.

Ale neboj, on Opel taky časem s něčím přijde ;-)
Avatar - Ozzman
30. 3. 2016 09:18
Re: RS
To je dost zvláštní taktika, myslel sem, že jen podraží...... bojim se ale těch testovacích žvástů, jak litřík naprosto dokonale nahradí tu jednadvojku a nemusíme se vůbec bát :/ Snad bude i test výjezdu auta na Ještěd!
Avatar - Ozzman
30. 3. 2016 09:15
Re: Úspěch filozofie Octy
Jak moc se liší od standartní O1 1.8T 110Kw ? I podvozkově, nebo jen většími koly a tužšími tlumiči? Jezdil jsem kombik i lift s tímto motorem a auto to umí i na dnešní poměry být celkem rychlé, ale ty zatáčky byly katastrofa, rychlé průjezdy klikatou okrskou nebyla uplně parketa pro tohle auto a rozbitá silnici jakbysme. Ale bylo to teda trochu lepší, než 1.9TDi, které je ještě k tomu těžké na předek a je to dost znát :-)
30. 3. 2016 09:14
Re: uz jsme to tu resili
ty jsi ale kus dementa
30. 3. 2016 09:10
Re: Surprising Škoda
vsak si kup co chces a neprud
30. 3. 2016 09:08
Re: Úspěch filozofie Octy
Absolutni souhlas :yes:
Avatar - Emel
30. 3. 2016 08:52
Re: Úspěch filozofie Octy
Celica bylo jedno z těch japonských aut, které šlo trošku mimo mě... ale nějaký kousek s 4x4 ve válečných barvách Castrolu bych si představit uměl.
30. 3. 2016 08:44
Re: Úspěch filozofie Octy
Když přišla OIRS, porovnávali jsme ji se skoro stejně výkonnou Celicou 2,0. Atmo plnění se projevilo počátečním náskokem Octy, Toyota jí následně pomalu stahovala. Ale rozdíl při fláknutí autem do curvy byl jasně patrný. Celica díky nižšímu těžiště, širšímu rozvoru kroužila oblouky s daleko větší jistotou, nicméně Octa nebyla úplně marná. ;-)
30. 3. 2016 08:31
Re: Surprising Škoda
Zpochybňuje to tu snad někdo? ;-)
30. 3. 2016 08:29
Re: Úspěch filozofie Octy
No pamatuju si jak mi kamarád půjčil jedničkový RS. To auto umí být hodně rychlý. Podvozkově to není žádná hitparáda, ale pár detailů jako tužší podvozek, 17 palcový široký kola, rozpěry zvyšující tuhost kastle, v kombinaci se silným motorem dělají z RS auto, který se s dobrým řidičem za volantem hodně špatně dohání a to nejen na rovině, ale i v zatáčkách. Vede se výrazně líp než obyčejná civilní oktávka. Paradoxně mě nadchnula daleko víc než O2 RS TDI anebo O3 RS TDI, který jsem taky proháněl. To jsou už ale jen obyčejný těžkopádný civilní auta se silným TDIčkem a kufrem jako kráva.
Avatar - Anonym
30. 3. 2016 08:26
Re: Surprising Škoda
Já nezaměňuju, jen se ptám: čí byl problém TSI a softwaru??? Odpověď zní: jedině a pouze VW!!!
Avatar - 3_diamanty
30. 3. 2016 08:23
Re: RS
tazko povedat preco tato atraktivna farba v ponuke RSky skoncila.... mozno marketingove oddelenie z statistik usudilo ze o zltu farbu v pripade RSky nie je pri kupe ziaden zaujem..... ale uznajme sami.. aj clio RS alebo ceed GT alebo leon cupra su v zltej ( orandzovej ) ozaj napadite a atraktivnejsie ako v nejakej sedej alebo sivej.... k sportovemu autu atraktivnejsie farby rozhodne pasuju ... inak popravde ked ide o toho leona ( ibizu ) ... neviem ako je to tiez uz s nimi dnes .... lebo v zltych farbach ich dnes uz nevidim... pritom starsie leony cupry ( ibizy ) behaju viacmenej prave len v zltej .... novu cupru od leona ci ibizy som ale v zltej este nevidel... len cervene alebo rozne sede/sive kusy v 50 odtienoch ... pripadne v modnej bielej .. akoby zlta farba bola obecne v koncerne pri sportovo ladenych autach uz na ustupe .. ludia asi radsej sediveho nenapadneho leona ... co mozno najnenapadnejsieho ... este aj tych cervenych leonov je na cestach akosi malo... vsetko same sive kusy... tazko povedat preco je tomu tak .. lebo ja by som volil cerveny alebo zlty leon a u RSky skodovacku sytu peknu tmavozelenu farbu typicku pre RS... tu nie je o com
Avatar - AUDIRS6
30. 3. 2016 08:08
Re: RS
Tipujem, ze uz len slusnych vodicov hybridnych Toyot, ktori su ochotni pri sebemensom poruseni dopravnych predpisov spachat ritualnu sepuku. >:-[]
30. 3. 2016 08:05
Re: Surprising Škoda
TSI byl konstrukční průšvih, TDI pak podvodný software. To bych nezaměňoval.

Problémům s konstrukcí motorů se můžeme zhusta vysmívat i Subaru, Mazdě, BMW... Kdo nemá máslo na hlavě? Pravděpodobně žádný výrobce. Když to nejsou motory, jsou to jiný komponenty.

Neomlouvám tím VAG, spíš vnímám, že jakákoliv technika může být poruchová...nebo primárně vadně zkonstruovaná.
Avatar - Anonym
30. 3. 2016 07:58
Re: Surprising Škoda
Počkej, počkej, teď nechápu, o jaký konstrukci mluvíš? Myslíš TSI nebo TDI?? A kdo je výrobcem těchto motorů??? Číňani?????? >:D .
30. 3. 2016 07:50
Re: Surprising Škoda
Omlouvat chybnou konstrukci si musí výrobce, že nejde ve světě aut o ojedinělou věc je ale jasný všem. ;-)
30. 3. 2016 07:43
Re: RS
Jelito v zltej? BMW jezdí zásadně přes dva pruhy, ve žlutých RS jezdí jelita...co tam máš dál za perly? :-)
30. 3. 2016 07:42
Re: Úspěch filozofie Octy
Jedna věc je vnímání některých majitelů, druhá pak směřování auta jako takovýho. RS beru jako svižný cestovní auto...tečka ;-)
30. 3. 2016 07:40
Re: Úspěch filozofie Octy
Sice nejsem cilova skupina pro Octavii, z velky casti je to kvuli vnimani RS modelu lidmi, protoze tyhle dve pismena ve me probouzi uplne jine predstavy nez to, co Octavie nabizi, i kdyz podle toho co jsem slysel od majitelu RS TDI tak je to skoro rally special >:-[]
Nicmene, za milion vyrobenych aut rozhodne palec nahoru :yes:
neregistrovaný "Sheldon Cooper"
30. 3. 2016 07:28
Re: RS
To je nezodpovedne z hladiska bezpecnosti na cestach, jelito v zltej vRS vidno uz zdaleka a clovek vie, ze si ma davat pozor....
Avatar - Anonym
30. 3. 2016 07:26
Re: Surprising Škoda
No jestli myslíš ten vývoj, kdy celej slavnej koncern dosud vlastně neví, kdo montoval onen software do naftovejch motorů, tak tomu říkám organizovaný vývoj na SVĚTOVÝ úrovni. >:D .

A o "bezporuchových" TSI se nebudu ani zmiňovat

>:-[]
neregistrovaný "Sheldon Cooper"
30. 3. 2016 07:25
Re: Surprising Škoda
Automobilka, ktora na kazdom trhu, s vynimkou byvalej federacie, plni funkciu lacnejsej alternativy k materskej mainstreamovej znacke VW nemoze byt uz definicie clenom globalnej automobilovej elity.

Inak v zasade suhlas.
30. 3. 2016 03:15
Re: uz jsme to tu resili
Vždy se naštěstí najde ještě větší, aby mu to vysvětlil a zajisté to vysvětlí milionu lidí, co OIII už koupili ;-)
30. 3. 2016 03:14
Re: Surprising Škoda
Nechápu tě...obechcat každý roh, kde by se jen mohl objevit znak postřelený slepice... ;-)
30. 3. 2016 03:12
Re: Surprising Škoda
Však je to jedině dobře. Připadá ti, že Škoda aktuálně nemůže konkurovat Renaultu?

Rolls ztratil kulový, prodává víc než kdykoliv předtím.
29. 3. 2016 23:37
uz jsme to tu resili
najde se zde deb*il co si za svoje zdaneny penize koupi oktavku? jeden se tu nasel ale nakonec z nej stejne vypadlo ze je to fasunk. proste nikdo to nekupuje krom firem a tam to jde za jiny peniz. proste levnej sluzebak s mizernou kvalitou, spolehlivosti a hnusnym dizajnem od slovenskyho vandraka.
Avatar - rohYpnol
29. 3. 2016 23:20
Re: Surprising Škoda
chtělo by to číst. Já se bavil o českém trhu :-!
29. 3. 2016 23:15
Re: Surprising Škoda
Chtelo by to si rozsirit obzory. Ten milion oktavek neni ani zdaleka pouze na ceskem trhu.
29. 3. 2016 23:13
Re: Surprising Škoda
Co si spousta lidi (vcetne tebe) neuvedomuje, ze vyvoj technologii probiha na koncernove urovni. Neni to tedy tak, ze automobilka VW neco vyvine a co zbyde, tak necha i Skodovce.
Avatar - _Karel_
29. 3. 2016 23:01
Re: Surprising Škoda
Zkus čísla místo smajlíků.
Avatar - rohYpnol
29. 3. 2016 22:57
Re: Surprising Škoda
Dělá - a odpovídají tomu i prodeje. FO nepodnikající Octavie takřka nekupují a raději volí i30ky, Ceedy, Mégany nebo Astry >:-[]
Avatar - Emel
29. 3. 2016 22:55
Re: RS
Určitě příprava na litřík, ale zaráží mě forma, prostě v tichosti vypustit jednu z nejoblíbenějších motorizací a nechat ji bez náhrady...
Avatar - rohYpnol
29. 3. 2016 22:52
Re: Surprising Škoda
Jestli považuješ prodané i30ky nebo ix20ky za úspěch pro česko, pak je úspěchem i ta octavia ;-)
Avatar - _Karel_
29. 3. 2016 22:31
Re: Surprising Škoda
Rozdíl mezi slevou pro živnostníka a FO i přes tvé zbožné přání nedělá z Octávie "totálně nekonkurenceschopné" auto.
Avatar - rokyta.p
29. 3. 2016 22:27
super
Kdo by to byl řekl, toš supeeer wau gratulace :-) :-! :yes:
Avatar - twistedTSD
29. 3. 2016 22:24
Re: Surprising Škoda
Stejně tak je to úspěchem i pro nás, nebo máš pocit, že z něj nijak netěžíme?
Avatar - twistedTSD
29. 3. 2016 22:22
Re: RS
Kam se podělo to TSI? Zůstala po něm v nabídce pěkně velká mezera. :-O Že by už příprava na "litřík" nebo jen dočasný výpadek?
29. 3. 2016 22:06
Re: Surprising Škoda
No, nebýt osudného Února 1948, Škodovka mohla po válce třeba naopak koupit Volkswagen. Ovšem, historie nezná žádné kdyby, že... :'-(
Avatar - Emel
29. 3. 2016 21:53
Re: RS
Nějak potichoučku ten ceník proškrtávají... silnější 1.2TSI taky zmizelo docela nepozorovaně.

V principu je to škoda, zajímavých barev je málo... osobně mi ale žlutá chybět nebude.
Avatar - rohYpnol
29. 3. 2016 21:48
Re: Surprising Škoda
Držíš si svoji stabilní úroveň - opět úplně špatně... Firmy a živnostníci umí počítat moc dobře, jen nakupují za krapet jiné ceny >:-[]
Avatar - rohYpnol
29. 3. 2016 21:32
Re: Surprising Škoda
Ano, privatizace Škody je český gigantický úspěch. Milion prodaných Octavií je gigantický úspěch Němců. To je ten zásadní rozdíl >:-[] :-! :-!
Avatar - boost.
29. 3. 2016 21:31
RS
Koukal jsem do konfigu a ceníku; oni už nenabízí žlutou pro RS? :-O
Avatar - _Karel_
29. 3. 2016 21:31
Re: Surprising Škoda
Držíš si svou stabilní úroveň :yes: :yes:
Hloupé firmy a živnostníci neumí počítat a porovnávat, ještě, že chytré FO to umí :yes:
Avatar - rohYpnol
29. 3. 2016 21:25
Re: Surprising Škoda
jistě, ale to, že Oktávka za české ceny pro FO je totálně nekonkurenceschopná, taky neokecáš >:-[] :-! České prodeje dělají firmy, popř. živnostníci.
29. 3. 2016 21:16
Re: Surprising Škoda
Prodej Renaultu by nejspíš nebyl, to byla pouze teorie. Prakticky byly jen dvě varianty - kupónovka, kterou prosazoval kdo jiný než pan profesor Klaus, a přímá privatizace prosazovaná ministrem průmyslu Vrbou a jinými "praktickými" komunisty (nemyslím to zcela vyjímečně jako urážku, byli to manažeři podniků, kteří tu knížku prostě museli mít, aby mohli dělat, co dělali).
Renault měl jakýsi vlažný zájem, ale nijak konkrétní. Teď po létech je jasné, kam by vedla Klausova metoda, nejspíš do Kožených pracek jeho jistého oblíbence a pak mnohem mnohem hlouběji do míst obecně známých...
Avatar - twistedTSD
29. 3. 2016 20:48
Re: Surprising Škoda
Jak sám říkáš, Volvo je ÚPLNĚ něco odlišného. Škoda mohla buď padnout a celou svou stoletou historii i s celou tou národní hrdostí pohřbít, nebo využít zázemí nějakého velkého partnera. Nijak lépe dopadnout nemohla a naopak si myslím, že vzhledem k počáteční situaci bychom měli být rádi, že jde o relativně autonomní automobilku, která má vývoj i výrobu svých modelů vesměs ve svých rukou - tady v Česku.
Avatar - twistedTSD
29. 3. 2016 20:42
Re: Surprising Škoda
Proti Seatu je na tom Škoda ještě relativně dobře, u něj podstatnou část nabídky tvoří skutečně rebrandované modely - mj. od Škody - a zdá se, že tomu tak bude i do budoucna.

Jinak já využívání techniky největšího evropského koncernu skutečně nevnímám jako zápor.
Avatar - twistedTSD
29. 3. 2016 20:39
Re: Surprising Škoda
No stejně je to zvláštní, že tak zaostalé a nemohoucné auto je /stabilně/ jedním z nejprodávanějších vozů Evropy. Asi jsou to všechno nenormální lidé, že?...Ještě bych ti připomněl, že o předraženosti myslím mimo domácí trh nemůže být řeč a kromě 1.6 TDI ji můžeš koupit s širokou škálou povedených benzínových motorizací a naftovými dvoulitry.

A ano, myslím si, že RS kombi je geniální model a řekl bych, že cílí na trochu jinou klientelu než klasické hot hatche.
29. 3. 2016 20:34
Re: Surprising Škoda
No já jen jestli ta astra se 70kW bude proti Oktávce s 66kW takové dělo jak si psal výše?
29. 3. 2016 20:31
Re: Surprising Škoda
Má ji Volkswagen. Ja ty to bereš je jedno.
A Rolls z lesku kvůli bávu tratil.
29. 3. 2016 20:25
Re: Surprising Škoda
Zapomněl jsi na vlastní vývoj? Ztratil snad Rolls něco z lesku kvůli BMW?

Osobně to neřeším, máme opravdovou domácí automobilku a tak to beru ;-)
29. 3. 2016 20:19
Re: Surprising Škoda
Tak nemel o ničem. :-!
Avatar - 3_diamanty
29. 3. 2016 20:14
Re: Surprising Škoda
:yes:

uspech octavie na europskom trhu je pozoruhodny a neodskriepitelny ... mna osobne prekvapil ( teda ani nia tak samotny uspech ako skor tie ozaj slusne predajne pocty ) ... ale je to mozno aj tym ze octavia dokaze brat zakaznikov nielen autam typu golf ale kludne aj autam ako povedzme avensis... je akoby na pomedzi segmentov a to jej dozaista dava este vacsie kridla ako by sa mohlo zdat
Avatar - Anonym
29. 3. 2016 20:13
Re: Surprising Škoda
Tomu rozumím, ale já jen narážím na typické české vlastenectví a hrdost k něčemu (Škodě), co už vlastně není ani trochu české (kromě toho, že se to tu vyrábí) ;-)
29. 3. 2016 20:08
Re: Surprising Škoda
A fungují ostatní koncerny jinak? ;-) Právě proto se nám jaksi koncernují, aby ušetřily náklady.
Avatar - white label
29. 3. 2016 20:08
Re: Surprising Škoda
Ten jsem tím sice nemyslel..., ale nakonec lepší, než nic... >:D
Avatar - Emel
29. 3. 2016 20:02
Re: Surprising Škoda
Myslíš palec >:-[] ?
29. 3. 2016 20:02
Re: Surprising Škoda
tobě někdo rozjel Oktávkou bábovičku :-) nebo, že by mindráček? Pro tvůj klid Oktávku nemám ani ji neplánuji >:-[]
Avatar - 3_diamanty
29. 3. 2016 20:01
Re: Úspěch filozofie Octy
je to tak... rozhodne ide o solidne auto ... dokonca mi pride octavia v priemere este drahsia ako golf... takze v tomto smere je dokonca este nad golfom ... a taka RS octavia je aj vizualne vazne moc pekna a atraktivna co sa uz ale o naslapanejsich golfoch neda dvakrat povedat ( teda aspon z mojho pohladu ) ... inak podla mna uspech octavie predcil aj ocakavania samotneho koncernu vw..... tak fungujuce a dobre predajne auto v praxi ozaj nema hocikto .... tah s liftbackom sa vydaril .... aj ked uprimne ma trosku mrzi ze klasicky dlzkou kompaktnejsi hatch skoda tym padom v tejto triede nadalej nema ( ak teda neratam konstrukcne zastaraly rapid ktory ale ozaj nie je konkurent golfa alebo astry )
Avatar - Anonym
29. 3. 2016 20:00
Re: Surprising Škoda
Asi něco jako Dacie >:D .
Ale pokud vím, spousta automobilek bylo taky prodáno (např. Volvo) a stále vyrábí svý a originální auta.
Chápu, že Škoda při privatizaci neměla na čem stavět. Přesto je pro mě Škoda stále jen kopie VW a nikdo mi to nerozmluví, protože kromě disajnu nemá nic svýho a převratnýho (motory, konstrukci atd.), i když i o tom disajnu podobnýmu VW se dá pochybovat :no:
Avatar - white label
29. 3. 2016 19:53
Re: Surprising Škoda
Ani nemusíš, stačí náznak podpory z tepla domova... >:-[]
Avatar - Emel
29. 3. 2016 19:49
Re: Surprising Škoda
Taky se mi dneska do křižácké výpravy nechce :-)
29. 3. 2016 19:39
Re: Surprising Škoda
A přitom se snažím zdůrazňovat, že jde o můj soukromý názor, ne o světonázor ;-)

Palce jsou max k úsměvu...když už neumím reagovat, aspoň palcuju...to bude to pravý heslo ;-)
Avatar - white label
29. 3. 2016 19:36
Re: Surprising Škoda
Pro spoustu lidí zjevně ANO a platí to obecně, viz nejen tato diskuse a palce... ;-)
Avatar - white label
29. 3. 2016 19:05
Re: Surprising Škoda
Co by sis koupil ty (nebo já) tady teď přece není vůbec podstatné. Prodala Škodovka za cca 40 měsíců milion Octavií? Prodala! Je Octavia v evropské! TOP 10 modelů? Je!
Jsou to čísla která si rozhodně zaslouží respekt a plky o brabenci Chorvatsku apod. to nikdo neokecá. Nemusí se to líbit každému, ale to je tak všechno, co se s tím dá dělat...
Sám nejsem zákazník Škody auto, ale za ta čísla jsem rád a mám k ním (přirozeně) respekt.
29. 3. 2016 18:59
Re: Surprising Škoda
Ano a opravdu je tak složitý si připustit...ÚSPĚCH? :-)
29. 3. 2016 18:47
Úspěch filozofie Octy
Od prvopočátku byl záměr jasný...nabídnout velký auto za rozumný peníze. Dodnes perfektně fungující model, který se nemusí stydět před konkurencí.

Nejsem cílovka, ale že bych se styděl jezdit OIII, to tedy rozhodně ne a vybírat v téhle kategorii bude Octa ve výběru stát hodně nahoře. ;-)
Avatar - white label
29. 3. 2016 18:45
Re: Surprising Škoda
"Dáčie" made in czech republik... ;-)
29. 3. 2016 18:42
Re: Surprising Škoda
Co by vyráběla v případě prodeje Renaultu?
Avatar - ericho33
29. 3. 2016 18:30
Re: pěkné tam jsou dělnice :)
Hm... Tých objednávok majú online k dispozícii toľko, že vybrať niečo TOP a zapasovať to výroby tak, aby to sadlo na tak okrúhle číslo, nie je žiadny problém ;-)
Preto, náhoda to určite nie je (to je jasné každému), ale tej "náhode" sa dá pomôcť a tak toto môže byť pokojne a skutočne Okta s číslom 1 mega :-)
Avatar - Anonym
29. 3. 2016 18:07
Re: Surprising Škoda
Za mě má privatizace Škody své klady a zápory:

Klad: Češi mají práci

Zápor: Škoda vyrábí pouze převlečený kopie VW stejně jako Seat a to mi teda nepřijde jako něco, na co by měl být Čech hrdý!!!
;-)
29. 3. 2016 18:05
Re: Facelift
jen tak mimo - nechápu, proč jsi za slušně položenou a docela pochopitelnou otázku nasál tolik :no:

...je vidět, že někteří ubožáci si neuměj pomoct a sypou to hlava nehlava, místo toho, aby sami něco napsali nebo ti třeba odpověděli. :-!
29. 3. 2016 17:52
Re: Surprising Škoda
Ano, já jsem tak strašně závistivý. Všem strašně závidím jejich oktávky.
Na takovou káru se nezmůžu. Tak tohle mi už hlava nebere... >:D >:D >:D

Jinak s tou úspěšností privatizace pod křídla VW, ekonomickým úspěchem a tak máš jistě pravdu .Málem to padlo pod rencek.

Ale co se týká současné oktávky, stojím si za svým.
Avatar - zaplosak
29. 3. 2016 17:43
Re: Surprising Škoda
má pravdu tak co tu brbleš.... ;-)
29. 3. 2016 17:38
Re: Surprising Škoda
Ano, první človíček, o kterém jsem mluvil v první větě svého příspěvku, už je tady! Že sis tedy pošpíšil! >:-[] >:-[] >:-[]
29. 3. 2016 17:26
Re: Surprising Škoda
Pěkně vylizuješ, jen co je pravda.
Dneska si za podobný peníze jako koktu v kombajnu s uchrchlaným 1.6Tydýtkem a pětikvaltem každej normální člověk koupí třeba Astru kombi s 1.6CDTi, o parník rychlejší, tišší a úspornější. A ještě ze super výbavou. nebo jiný auto podle gusta.

Místo zoufalýho RS si radši koupím origo Golfa GTI, kterej nepůsobí v zatáčkách tak nemohoucně.

Jó pardón, vlastně ereso musí bejt kombi. pak je to nejrychlejší, největší a nejlepčejší auto na světě!, co?!

Oktavia současné generace je už out, ale ona přijde nová generace. Ale třeba fabka ve své třídě je dobrá.
Ale tohle je článek o předraženým přebrandovaným golfu s óóóbrovským kufrem, kterej za sebou tahá jako brabenec prd..l - což je potřeba, protože se jedéééé do Chorvatskááááá přecé! Jupí!

>:D >:D >:D
29. 3. 2016 17:18
Re: pěkné tam jsou dělnice :)
Ono to vzdy vyjde na nabusenou verzi, holt nahoda >:D
29. 3. 2016 17:15
pěkné tam jsou dělnice :)
mohli jich tam dát jetě více... A chybí mi popisek, jak zrovna 1mil ocka byla v nejvyšší výbavě, 2.0T atd..
Avatar - Warrual
29. 3. 2016 17:07
Facelift
Nevíte někdo zda dostane Octa a Golf LED světla při FL?
29. 3. 2016 17:06
Surprising Škoda
Ač se to některým patologicky závistivým a zamindrákovaným Čecháčkům nelíbí, privatizace Škody Auto koncernem VW je jeden gigantický úspěch a na Škodovku můžeme být právem hrdi. Uvědomme si, jak její rozvoj v roce 1990 začínal - jediným modelem v ne zrovna příkladné kvalitě a roční produkcí kolem 200 000 vozů! Tehdy se jednalo o skutečně lokálního výrobce, dnes je to suverénní člen světové automobilové elity se zastoupením v téměř všech hlavních segmentech trhu.
Co se týče Octavie/Octavie Combi III, jedná se opravdu o perfektní trefu do černého - vysoce nadprůměrná užitná hodnota zabalená do velmi sympatického kabátu mistra Kabaně, stejně jako velmi široká nabídka různých verzí nese zasloužené ovoce. Tak milá Oktávko, držíme ti palce do dalších milionů! Bravo, Škoda! :-) :yes: :yes: :yes: