Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: Opilý český kamioňák couval na britské dálnici, soud ho poslal sedět (+video)

Povolená hladina alkoholu v krvi je dvousečná zbraň. Dává sice řidičům více volnosti, ale zároveň také příležitost ji velmi snadno překonat.
Zpět na článek
15. 4. 2016 12:19
neregistrovaný "Sheldon Cooper"
15. 4. 2016 14:33
15. 4. 2016 16:30
15. 4. 2016 16:33
15. 4. 2016 11:52
...a klidně si ho tam už nechte
my ho zpátky nechceme
Rozbalit vlákno
8
15. 4. 2016 11:59
Re: ...a klidně si ho tam už nechte
Jo, udělal blbou chybu, při který se zaplaťpánbůh nikomu nic nestalo. Já bych mu ten život zničil ještě víc, pindíka ufiknul, dvacet let natvrdo mu dal, a tak.
15. 4. 2016 12:03
Re: ...a klidně si ho tam už nechte
tak to už trochu zavání středověkem... Ale blbej je teda dost.
15. 4. 2016 12:08
Re: ...a klidně si ho tam už nechte
[odkaz]
Nemám právě rád tydlety rychlý odsudky a puzení někoho kvůli jedný blbý chybě zničit.
15. 4. 2016 12:12
Re: ...a klidně si ho tam už nechte
Ani já nejsem zastáncem někoho ničit kvůli jedné blbé chybě... Pokud je to chyba, nikoli pokud je to "předem promyšlená hloupost". Ten chlap nemá za volantem co dělat. Příště se rozhodne otočit se na železničním přejezdu...
Kamion není jen tak ledajaká krabička... je to pořádná hmota. A je úplně jedno, že tam v tu chvíli nikdo nejel. Podobný manévr ti nezabere pár sekund a ten řidič tohle moc dobře v, čili klidně tam mohl někdo náhle přijet. Času na to bylo dost
Nemá za volantem takového kolosu co dělat a trest dostal oprávněně.
15. 4. 2016 13:41
Re: ...a klidně si ho tam už nechte
Je mu 56. Co já vim, třeba řídí 30 let bez nehody a bezpečně. Nevim, proč by se měl najednou začít otáčet na přejezdu, nebo přejíždět štěňátka, nebo tak. Jak píšu, udělal chybu a taky za ní zaplatí. Ale tydlety výkřiky, jakože by se už nikdy neměl vrátit do ČR (sbohem rodino, protože jsem blbej a udělal jsem chybu), nebo že už si nikdy nemá sednout za volant, z toho je mi ouzko.
15. 4. 2016 13:46
Re: ...a klidně si ho tam už nechte
aha... tak když to vnímáš takhle... v těchto souvislostech. A říká ti něco sarkasmus? Nebo vyjádření postoje metaforou?
A soucit si nezaslouží, to ani trochu.
15. 4. 2016 12:20
Re: ...a klidně si ho tam už nechte
Jedna blbá chyba??? To myslíš vážně? Tak to není o čem diskutovat... Nach*anej kamioňák na dálnici podle mne není jedna blbá chyba, ale kriminální čin.
Avatar - twistedTSD
15. 4. 2016 12:30
Re: ...a klidně si ho tam už nechte
Já také ne. Sedět ožralý za volantem kamionu ale není chyba, to je absence jakéhokoli respektu k životům jiných, zaměstnavateli i zákonům. Chlastal a za volant sedl zcela vědomě. :no:
15. 4. 2016 11:57
nie je to cesky kamionak..
..from Czechoslovakia.. tak v klude.. to je nejaky iny stat..
Rozbalit vlákno
6
15. 4. 2016 12:18
Re: nie je to cesky kamionak..
jardo jardo... vylez občas ven... kamkoliv v Evropě přijedeš a na recepci hotelu se tě zeptají, odkud jsi... ty jim odpovíš... a recepční si stejně do sešitu nebo na kartičku udělá poznámku Czechoslovakia :-) Tak to je
15. 4. 2016 12:22
Re: nie je to cesky kamionak..
Teď už to bude v cajku. Czechia prošla... :-) To si každej hned zapamatuje.
15. 4. 2016 12:24
Re: nie je to cesky kamionak..
Jojo, zase budu muset vysvětlovat, že není třeba projevovat soustrast a lítost, protože Czechia není Čečna... Ale co, vždyť je to jedno... však logo Czech Republic stálo jen 1 000 000 000 Kč,- :-)
15. 4. 2016 13:30
Re: nie je to cesky kamionak..
Czechia čili čečna.
15. 4. 2016 20:11
Re: nie je to cesky kamionak..
Já to slyšel používat (například známí ve Švýcarsku říkali Czechia), i když to nebylo oficiální.
neregistrovaný "Sheldon Cooper"
15. 4. 2016 12:19
Re: nie je to cesky kamionak..
Kamoska pred par rokmi (pred Google) robila v UK aupairku chalanovi, ktoreho ucitel zemepsiu pouzival na vyuku mapu z medzivojnoveho obdobia...
15. 4. 2016 12:34
nulová tolerance alkoholu
Další příklad toho, že nulová tolerance alkoholu za volantem je nutnost.
Rozbalit vlákno
12
15. 4. 2016 13:22
Re: nulová tolerance alkoholu
Vážně? Tolerance přeci není od toho, abych mohl před jízdou pít, ale abych se nemusel strachovat, kolik alkoholu je v kterém léku nebo jídle, nebo kolik mi ho ještě v krvi zůstalo ze včerejška (v rámci nějakých mezí). Protože nulová znamená nulová a s tou já nikdy souhlasit nebudu. Pokud někdo chce pít, tak by si měl koupit pořádný tester.
15. 4. 2016 13:31
Re: nulová tolerance alkoholu
Ano, zcela vážně. Nulovou.
Léky... jaké? Myslíš nějaké kapky nebo stop-angin? Pokud vím, tak po lécích na předpis, které obsahují nějakou tlumící látku se nesmí za volant a bývá to napsáno přímo na krabičce.
Nějakou ústní vodu? Než se oblíkneš a přijdeš k autu, ta z dechu vyprchá. A když vím, že ráno někam budu řídit, tak prostě večer nechlastám.
15. 4. 2016 13:48
Re: nulová tolerance alkoholu
A fyziologická hladina alkoholu v krvi je třeba taky výmysl?
15. 4. 2016 14:00
Re: nulová tolerance alkoholu
Léky jsem myslel obecně. Já jich v životě naštěstí moc nepotkal, ale vím, že v některých alkohol je. Pokud příbalový leták píše, že nemám ovládat těžkou techniku, tak nebudu - obtěžuji se je číst. V jídle ale alkohol zajisté je. Stejně tak se ti do těla může dostat, pokud používáš kapalinu do ostřikovačů s alkoholem. Pravděpodobně ne dost na to, abys nadýchal, ale jestli by ti ho našli při krevním rozboru, to už je jiná otázka. Nulová znamená nulová - tedy limitovaná pouze tím, co dokáže najít test. Kdyby mohli najít jedinou molekulu v tvém těle, tak i to je víc než nula (ad extremum). Neměl jsem ani skleničku více než měsíc, léky žádné neberu, přesto bych si nevsadil, že mám nulovou hladinu. Nevím, jestli je vůbec fyziologicky možné, abys měl nulovou hladinu.

Tohle je do značné míry otázka kultury. Pamatuji si, jak jsem ve Francii v letištní restauraci viděl dva piloty, Francouze, jak si dali aperitiv, k jídlu lahev vína a nakonec koňak jako digestiv, zaplatili, sedli do letadla a odletěli. :-) Já si nedám ani skleničku ani před řízením, natož před létáním.
15. 4. 2016 14:10
Re: nulová tolerance alkoholu
hele, určitě existuje nějaká norma při posuzování. Jistě tam nějaká povolená odchylka je. Neznám ji. Ale pokud NEbudeš toleranci alkoholu vykládat jako "nulovou", tak se vyrojí "mávači", čili blbci, kteří neznají slovo "norma"...
Mávači jsou "lidé, co mávnou rukou a dají si ještě jedno..."
Feťáky a opilce za volantem zkrátka bytostně nesnáším... asi budu zarputile obhajovat tu "nulovou" toleranci
Nicméně si nedovolím tvé argumenty rozporovat
15. 4. 2016 14:26
Re: nulová tolerance alkoholu
Ano, nějaká tolerance bude tak jako tak, ale jak jsem napsal, při nulové toleranci bude daná čistě měřením. Ta je daná nějakými základními principy právního systému a žádné měření není dokonalé. Lidé se někdy spoléhají, že tato tolerance bude v jejich prospěch, ale to není garantované (stejně jako radar může naměřit méně, než jsi ve skutečnosti jel, může naměřit více).

Opravdu si myslíš, že se takových lidí zbavíš nulovou tolerancí (respektive do nich natlačíš rozum)? Pokud se takhle budou chovat, tak nadýchají tak jako tak. Podstatné tedy je, aby policie kontrolovala a ty lidi chytla, než způsobí nehodu. Je úplně jedno, jaká je tolerance, když ty lidi nechytíš. Je to stejné jako strašení vysokými pokutami. Účinek je mnohem menší, než když lidi úspěšně chytáš při činu.

Bojovat s lidmi bez rozumu nulovou tolerancí alkoholu mi přijde podobně rozumné, jako bojovat s obchodem s bílým masem zákazem prostituce.
15. 4. 2016 14:40
Re: nulová tolerance alkoholu
jo, jsem zkrátka zarputilej...
Avatar - twistedTSD
15. 4. 2016 16:32
Re: nulová tolerance alkoholu
Tolerance by měla být do nějakých 0.24 promile, po tuto hodnotu je požití alkoholu neprůkazné.

Ne že bych si to vykládal tak, že jedno pivo je ok. Když už požiji nějaký alkohol, tak za předpokladu, že ten den řídit nebudu.
15. 4. 2016 13:25
Re: nulová tolerance alkoholu
Nesouhlasím. Větší vliv na bezpečnost má jak se člověk vyspal, stres, vyspalost apod. než třeba to zmíněné pivo nebo deci vína.

Jak nulová tolerance zabrání tomu, že opilec sedne v noci do auta a vyrazí? To je přesně velká část smrtelných nehod u nás - v noci opilý / zfetovaný / namachrovaný člověk sedne do auta a zabije někoho - zákon nezákon, pokuta nepokuta...
15. 4. 2016 13:34
Re: nulová tolerance alkoholu
Nulová tolerance zabrání blbcům mávnout rukou a říct si... "ale co, dám si ještě jedno". A že jich je, takových mávačů...
Ale ber mě z rezervou. Nesnesu alkohol za volantem ze "seriozních osobních důvodů". Opilej hlupák mi před lety připravil fakt krušné chvilky na operačním sále - teda spíš po operaci. Nevěřil bys, co všechno člověka může bolet, když ho zraní opilej řidič (protože takovej opilej řidič se ani nesnaží nehodě zabránit).
15. 4. 2016 14:32
Re: nulová tolerance alkoholu
Já alkohol za volantem taky nesnesu, ale prostě brát řidičák za 0.2 promile je nesmysl, protože to neni opilost o které píšeš. Argumentu o tom jak si spousta lidí řekne, že si dá ještě jedno na jednu stranu rozumím, na druhou stranu si nemyslím, že by to bylo tak horké. Stále si myslím si, že ti co jezdí opilí teď budou jezdit i potom, ti co nejezdí opilí teď tak ani nezačnou. Nevím jestli jsou k tomu někde relevantní data...
15. 4. 2016 14:39
Re: nulová tolerance alkoholu
relevantní data asi k tomu nebudou. Vím, co máš na mysli. Jsem v tomto ohledu paličatej beran. Nepřesvědčíš mě... rozumím ti ale :-)
15. 4. 2016 14:33
Šílenství
...chvilku mi přišlo, že to snad někdo musel aranžovat. Tady se evidentně skloubila obyčejná lidská hloupost s alkoholem.
Rozbalit vlákno
1
15. 4. 2016 14:35
Re: Šílenství
seš si jistej, že to byla "obyčejná" lidská hloupost? >:D >:D >:D
15. 4. 2016 15:17
nulova tolerance je blbost
jak uz tady někdo psal, daleko vetsi negativni vliv na pozornost nez jedno pivo ma nevyspalost, unava, nemoc, stres atd.
tyhle vselijaky zakazy a prikazy místo durazu na osobní odpovědnost nakonec vedou jen k tomu, ze se lidi chovaj jako dobytkove a to nejen na silnici.
nekomu policejni a cmuchalskej stat, který v poslední době utahuje smycku cim dal vic vyhovuje, me rozhodne ne
Rozbalit vlákno
1
15. 4. 2016 16:06
Re: nulova tolerance je blbost
Aha, takze ke vsem tem nevyspalym, vystresovanym a nemocnym bys pridal jeste ozrale... No diky pekne.
Avatar - Londonbridge
15. 4. 2016 16:20
Alkohol ho premohol...
Nastastie to nespravil na M 25 tam by bolo aj par zdemolovanych vozov atd...
Rozbalit vlákno
0
15. 4. 2016 16:30
czechoslovakia?
8-s
Rozbalit vlákno
0
15. 4. 2016 16:33
czechoslovakia?
..som jediný čo si to všimol?
Rozbalit vlákno
1
Avatar - white label
15. 4. 2016 20:44
Re: czechoslovakia?
Jediný určitě nejsi..., zřejmě se k tamní policii zatím nedostala informace o rozdělení někdejšího Československa. ;-)