Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: TEST Svezli jsme se v modernizovaném Audi A3. Tříválce se nebojte! (+video)

Vedle světlometů Matrix LED a digitálního přístrojového štítu dostalo modernizované Audi A3 také dva nové motory. Je litrový tříválec s turbodmychadlem adekvátní agregát pro prémiový kompakt?
Zpět na článek
18. 7. 2016 19:58
aha
Tak vidim, ze u audi od fiatu nekoupili jen chraneny nazev, oni koupili i pravo okopirovat i 500x. Ale to se mi libi porad vic. Od tohoto hnusu ma aspon styl.
23. 5. 2016 18:17
Re: A3 a 3hrnek? Za 593k?
Ale jo, je o něco ostřejší, jen bych za to ty peníze nedal ;-)
23. 5. 2016 07:04
dalsi lekce pro ridice?
nevsiml jsem si, ze by na to zde nekdo jiz reagoval, pokud ano, tak sorry...

chape nekdo vyjadreni, ze kdyby na silnici nestala voda, dokazal bych se drzet i silnejsich 1,4??
je to nejaka nova mantra, ze na vode je mensi vykon vic znat?, ci ze s uzsimi pneu se na vode jede hur?
namelo by cenu z toho udelat serial rad pro sportovni jizdu na AUTO.CZ??

prvni dil: rozjezd s automatem
druhy dil: jizda na mokru
... >:-[]
23. 5. 2016 06:54
Re: Videno rude
u bmwto ve srovnavani nikomu nevadilo...

prijde mi to zase tendencni.
i to video - prakticky okamzite po nastartovani je motor turovan, nebot nejvic zla by bylo videt pri volnobehu, nasledne jeste pred prechodem motoru na volnobeh je video useknuto...

rekl bych si NAHODA, kdybych byl na objektivnim serveru... ;-\
Avatar - AUDIRS6
22. 5. 2016 21:16
Re: Videno rude
>:D >:D >:D >:D
Chudáček, čo nemá olej ? >:-[]
22. 5. 2016 20:52
Re: Videno rude
Jak myslíš, mě se zdá, že toto nýtuje hůř než diesel
[odkaz]
22. 5. 2016 20:45
Re: Videno rude
Asi protože tento článek je první seznámení a nikoliv porovnávací test. Ale souhlas, že takový porovnávací test by byl zajímavý.
Avatar - rohYpnol
22. 5. 2016 13:14
Re: Videno rude
Mnichovský 3hrnek jsem slyšel (jezdí u nás) a zvukový projev je s tím chrastítkem TSI na videu neporovnatelně lepší :-!
22. 5. 2016 10:00
Re: Videno rude
Jsou zde porovnavany ctyrvalce proti trivalci. Proc neni to same v tomto clanku?
Proc. Eporovnaji s 1,2 tsi, kdyz tenhle motor ho nahrazuje a stovnani se vice nez nabizi? Proc se nedozvime, ze platit vic za trihrnek je vtip?
22. 5. 2016 09:45
Re: Videno rude
V mnou zmíněném testu žádná jablka a hrušky míchána nejsou, jsou tam porovnávána auta stejné ceny a podobného nominálního výkonu zařazená výrobci na druhý stupínek v hierarchii benzínových motorů, takže porovnání jasných soupeřů v rámci D3.
22. 5. 2016 09:43
Re: Videno rude
Ale v testu 118i redaktor nikde netvrdí, že jsou nedostačující papírové parametry, naopak hned v úvodu říká, že 100kW se čtyřválcem bylo fajn svezení a vzhledem ke kvalitám podvozku s koncepcí zadokolky, že se na test těšil. Takže u 118i nekritizuje samotnou skutečnost, že má motor "jen" 100 kW a že by takový výkon byl nedostatečný, ale kritizuje jeho projev (hlučnost, spotřebu, reakci na plyn). Takže kritizuje prakticky to stejné co test v AMuSu. Vkládáš do úst autorovi testu 118i něco co neřekl, nikde není ani slovíčko o tom, že by 100kW nebo 250Nm bylo v obecné rovině málo. Nekritizuje jeho papírové hodnoty, ale jeho praktický projev.
Avatar - Hammunasakra
22. 5. 2016 09:05
Re: motor ok obecne ale v meritku audi je to sracka
Většina to hází na EU ale základ sou prachy = tam je za kopanej pes

Proto taky celej svět jezdí na benzín a tady V6 ani nenabízej = my jezdime na R4 v naftě >:-[]
Avatar - Hammunasakra
22. 5. 2016 09:02
Re: Videno rude
Nemusíš na nic čekat = podle ACZ je pro kompaktni třídu

a) R3 1.0 85 kW 200Nm = zcela dostačující a bylo to krásný odpoledne

b) R3 1.5 100kW 250Nm= naprosto nedostačující a chce to minimálně 120i = 135 kW

Dva články nedlouho po sobě
Avatar - Hammunasakra
22. 5. 2016 08:56
Re: motor ok obecne ale v meritku audi je to sracka
S kitikou souhlasim jen ale bacha = my Česko sme od Bruselu politicky doleva! >:-[]
Avatar - Hammunasakra
22. 5. 2016 08:53
Re: Pro Karla a další fandy oooobjektivwity
:yes: :yes: >:-[]
22. 5. 2016 08:24
Re: Videno rude
Ano, ve srovnani se ctyrvalci neni trivalec terno, ani co se spotreby tyce...
Ale o tom tady ta diskuse je. V tomto testu neni o srovnani s vychvalovanym 1,2 tsi ani slovo! A cenovy narust je z nejakych skrytych duvodu dokonce pochvalen! Takze jabka s hruskama jsou michana spis v tebou zminenych testech...
22. 5. 2016 08:16
Re: A3 a 3hrnek? Za 593k?
Tahle generace a3 se ti vazne libi?? Vzhledem k tomu, jak moc se lisi od predchozich??? >:D
22. 5. 2016 08:12
Re: Pro Karla a další fandy oooobjektivwity
Ale u bmw jsou ty sekundy pocitove mnohem delsi !!!! >:D
22. 5. 2016 08:07
Re: Pro Karla a další fandy oooobjektivwity
Naprosto s tebou souhlasim...
Ten motor v bmw musi byt o tolik horsi... :-)
A jeste se mi libi, ze zde velmi vychvalovany 1.2tsi bude nahrazen timhle trihrnkem a cena bud, jak pan redsktor pise, velmi zajimava... Jen o 3-5 tisic vyssi!

Nekde musi byt chyba, nebo si uVW mysli, ze jsme vsichni pitomci...
22. 5. 2016 07:57
Re: Tři válce stačí , když
Presne tak... Takze kupujte litry! ;)
Avatar - Hammunasakra
21. 5. 2016 23:57
Re: Škoda,
Ne vyvozuješ ty ;-)

S příštim nadautem přijde nová generace modulárních motorů TDI. Přesně taková jak sem psal.

Jestli bude 1.0 TDI nevim zas já. Pokud bude součástí týhle modulární skládanky = byl by to fakt asi 2válec. Vzhledem k tomu že R3 1,5 TDI bude slušnýho výkonovýho rozsahu a má dál začínat na 74 PS = myslim že nic menšího a slabšího neni potřeba
Ty máš nějaký info že bude 1.0 TDI?
21. 5. 2016 11:48
Re: Nebojím se
>:D :yes:
Taky tak... Ani zadarmo.
21. 5. 2016 11:27
Re: Škoda,
Downsizing = maly motor trojvalec = nizka spotreba ale slaby vykon, cize + turbo.
Teoreticky je to pri pomalej jazde fajn, ale 100 konikov chce krmit ako 100 koni, ked su vyuzivane, primarne to nie je o znizeni realnej spotreby, ale hlavne tabulkovej, resp. to plati dovtedy, kym sa nezapne turbo, ktore je pomerne drahe a zerie...

Zvysenie ucinnosti je hlavne o zvyseni kompresného pomeru. Ten maju turbomotory okolo 10.5:1, novy 1.5 TSI BUDE mat 12.5:1 s Millerovym cyklom, tu by som cakal realne znizenie spotreby, konkurencia vsak ma uz teraz 14:1 u hybridov a skyactivov a do dvoch rokov tu je 18:1 u skyactivov s HCCI, mimochodom, aj Ferrari skusa HCCI v F1, mercedes ho tam pravdepodobne ma tiez.
Plug-in hybridy od vw a spol. su zase iba cesta ako optimalizovat skusobny test, kedze nabite baterky sa v teste rataju ako nulova spotreba...
Avatar - CHerokee
21. 5. 2016 11:18
Re: motor ok obecne ale v meritku audi je to sracka
Souhlasím s tím, že je třeba více uvažovat, koho svým hlasem do EU pošlu. Momentálně tomu vládnou zelenorudí levicoví ekofašisti. A podle toho to v Evropě vypadá. Myslím si, že 3 válec do aut moc nepatří. Max do těch nejmenších, ale i tam neplní to, co by měl...nízkou spotřebu.
21. 5. 2016 10:42
Re: Videno rude
1. V testu 118i asi nikdo neporovnával motor se základem A3 (tehdy s 1.2 TSI, dnes 1.0 TSI), ale s předchozím čtyřválcem v 118i a s relevantní konkurencí, tedy s 1.4 TSI v A3 a s čtyřválcem 1.6 v A180.
2. V tomto kontextu (druhá benzínová motorizace daného prémiového výrobce) vychází nový tříválec v 118i dost špatně jak ve srovnání s Mercedesem, tak s Audi a tak nakonec i s čtyřválcovým předchůdcem BMW. Ve srovnávacím testu AMuS
[odkaz]
tříválec BMW dynamicky i ve spotřebě zaostal za konkurencí a navíc se k jeho projevu redaktoři vyjádřili dost nevybíravě, cituji:
"Wirklich neu am Einser ist ja nur der Dreizylindermotor, er gehort zur Baureihe B38 und damit zur neuen BMW-Motorenfamilie, die mit Einzelhubraumen von 500 Kubik sowie Turboaufladung und Valvetronic nach und nach in die diversen Konzern-Baureihen einzieht. Im Falle des 118i leistet der Dreizylinder 136 PS, gibt aber ein eher mudes Gastspiel im Test. Er lauft vergleichsweise brummig, hangt etwas lasch am Gas und dreht eher unwilling hoch. Zudem konsumiert der Dreizylinder rund einen halben Liter mehr Superbenzin als Vierzylinder von Audi and Mercedes. Ein Fortschritt durch Downsizing ist hier kaum zu erkennen. Zumal der 118i auch noch etwas schlechter geht als de nomenell schwachere A 180. Am Gewicht kann’s kaum liegen, beide Kompaktwagen bringen mit 1394 (BMW) und 1393 Kilo (Mercedes) praktisch genau gleich viel auf die Waage."
3. Takže bych s nějakými soudy počkal až někdo porovná 116i, 1.0 TSI a A160, což jsou relevantní soupeři a pak bych soudil nakolik je první dojem pana Mičky oprávněný nebo nesmyslný. Pokud 1.0 TSI potvrdí dynamické parametry, bude mít nižší spotřebu než soupeři a bude tichý a kultivovaný, tak má pan Mička pravdu (9,9 sec. je na základní motorizaci jistě slušné a dostatečné a vyšší motorizace sem nemá cenu tahat). Osobně odhaduji, že 1.0 TSI nic nepřinese proti 1.2 TSI v oblasti dynamiky i spotřeby a utrpí kultura projevu úplně stejně jako u BMW.
21. 5. 2016 09:35
motor ok obecne ale v meritku audi je to sracka
nesmyslne nam to cpe EU (takze ve volbach premejslejte) ani tak vyrobci a pritom podil aut na znecisteni jsou asi 3% a efektivnejsi je zbavit se starych aut (tim myslim kourici diesely a podobne) nez nesmyslne zatezovat nova auta

3valec jsem mel (jako prvni auto po skole novou ibizu 1.2HTP) slava to nebyla ale zit se s tim dalo, tohle ma turbo a 10 let vyvoje, takze to nebude spatny motor.

No ale pro fabii, ibizu, mozna octavii, .... OK jsou to lidova auticka .... ale audi. bmw .... za auto date milion a mate motor s "neznamou zivotnosti" a bohuzel rict chlapum v hodspode/praci koupil jsem si audi s 3valcem ... je proste pro smich a tenhle nazor jen tak nevymizi.

no a ke clanku chapu ze automobilky potrebuji reklamu a ze se nikdo neodvazi rict ze ten motor je sracka ... on neni obecne ale v meritku audi to rozhodne sracka je.
21. 5. 2016 09:31
Re: Škoda,
Jestli jsem tě dobře pochopil, ty jsi z modulární sám vyvodil, že budou prostě sekat válce (použijí jeden rozměr válce). A já říkám, že tenhle výraz už u motorů používají a znamená něco jiného. Tedy jeho použití je naprosto normální a nedává mi důvod si myslet, že něco změní.

Takže chceš říct, že 1,0 TDI bude dvouválec?
Avatar - fOE
21. 5. 2016 09:25
Videno rude
Vidim ze je zde videno rude sotva clovek vidi nick nejakeho proflakleho diskutera, a neciti potrebu reagovat na podstatu, jen na vse kolem....
.... tak se teda zeptam ja, redakce i mistnich.

Rozumim tomu tedy spravne ze 3 hrnky o 1L objemu jsou u audi naprosto v poradku a zrychleni za 9,9s je dostacujici, propujcujici autu "správně lišácký charakter" a vedle testovany jiny premiovy trihrnek s o 50% vetsim objemem a zrychlenim o temer 1,5s lepsim je dynamicky sklamanim bo pry netahne ani dole, ani nahore? Nebo je tu nejaky kontext ktery mi unika (treba jste dynamiku BMW merili a vyrazne za papirem zaostala, nebo?)?
A ted se prosim vubec nebavme o kultivovanosti, tam klidne ten 1L muze byt z jineho sveta nez 1,5L BMW, nejel jsem ani jeden takze tu se nemam o cem bavit, bavme se ale o tech cislech zrychleni a o tom jak nekde je 9,9s je "trivalce se nebojte" a motor je i po dynamicke strance doporucen a jinde je 8,5s "proc mi to delate" a motor doporucen ani po dynamicke strance neni.
21. 5. 2016 08:55
Re: Pro Karla a další fandy oooobjektivwity
Tak to víceměně sedí, marketing na 3 hrnky he potřeba jinak to nikdo nekoupí. Dost by mě zajímalo, proč nám tohle 3 hrnkový šílenství výrobci cpou?

Mám to - menší výrobní náklady, v testu pro úřady nižší emise, ale zákazníkům to prodáme dráž, že je to víc eko a pokrok techniky >:D

Co na tom, že v reálným provozu to bude žrát víc, bude to mít daleko vyšší emise, protože na to člověk musí víc šlapat a vydrží to tak lehce po záruce. Alespoň si zákazníci boudou muset koupit nové dřív. Samé výhody a pozitiva pro výrobce :yes:
Avatar - Hammunasakra
21. 5. 2016 08:19
Re: Pro Karla a další fandy oooobjektivwity
Ok = bez tématu :-)
Avatar - Hammunasakra
21. 5. 2016 08:19
Re: Teda tohle jsem vážně ČEKAL
Na citaci ze 2 článku zveřejněných nedlouho po sobě zatim všichni reagujete všichni stejně = dost smutný

Čest pár výjimám :-)
Avatar - _Karel_
21. 5. 2016 08:04
Re: Pro Karla a další fandy oooobjektivwity
Máš něco k tématu pod Jagem.
Avatar - _Karel_
21. 5. 2016 07:56
Re: Teda tohle jsem vážně ČEKAL
Vypadáš jako Khárl a Berenika, morálko.
Avatar - Hammunasakra
21. 5. 2016 07:55
Re: Pro Karla a další fandy oooobjektivwity
Doporučuju ubrat na invektivách :-!

A mluvit k tématu = jestli na to máš
Avatar - Hammunasakra
21. 5. 2016 07:52
Re: Teda tohle jsem vážně ČEKAL
Ne to jsem já morálka ACZ :-)
Avatar - _Karel_
21. 5. 2016 07:35
Re: Teda tohle jsem vážně ČEKAL
Bereniko, jsi to ty?
Avatar - Hammunasakra
21. 5. 2016 07:32
Re: Teda tohle jsem vážně ČEKAL
A) 1.0 85 kW 200 Nm = má lišácký charakter, nestačil jsem se divit kultivovanému tichému projevu, výkonu je akorát, o křesko tempo motoru vyloženě pasuje zkrátka pohodovejma odpoledne, nadpis: tříválce se nebojte

B) 1.5 100 kW 250Nm = pod kapotou drnčí tříválec, do 3000 ot je přiškrcený a otravný kolem 4000 otravný a hlučný, minimum je 120i = 135 kW, nadpis: proč mi to děláte

>:D >:D >:D >:D >:D >:D >:D >:D >:D >:D >:D >:D >:D >:D >:D >:D >:D >:D >:D >:-[]
Avatar - _Karel_
21. 5. 2016 07:19
Re: Pro Karla a další fandy oooobjektivwity
Až budeš ze čtvrtiny tak objektivní jako já, ozvi se, barde, zúčtujem. ;-)
Do té doby doporučuji nebýt takový suterén a nepoužívat cizí termity, kterým nerozumíš.
Avatar - Hammunasakra
21. 5. 2016 06:59
Re: Škoda,
Ty říkáš co bylo = já co bude

Ano modulární po 0,5 válci = jako u BMW = bude i new 2.0 TDI

Součástí skládačky bude i V6 = premiéra R3 1,5 TDI v novém nadautu = jak mu WL řiká ;-)
Avatar - white label
20. 5. 2016 23:40
Re: 3 valce
Takže ještě jednou: "Nepsal jsi tady náhodou před chvílí něco o vtloukání do hlavy..."? :*) ;-)
Avatar - Magister
20. 5. 2016 23:30
Re: 3 valce
Pak bys věděl, že je to nejlepší motor ve své třídě turbovaných 4 válců a nemohl bys psát takové voloviny, jak tu píšeš. Takže nehraj haura ;-)

A ano jsem rád, když se něčemu tak speciálnímu věnují při výrobě a zkoušení individuálně a ne jen roboti na lince.
Avatar - white label
20. 5. 2016 23:17
Re: Škoda,
Ty bys to mohl vědět, nebo jsi (kromě vyšší pořizovací ceny) snad neplatil ficodaň z "nad výkonu". ;-)
20. 5. 2016 23:14
Re: Škoda,
U VW ale modulární znamená něco úplně jiného. 1,2 TSI a 1,4 TSI jsou také modulární a z jedné rodiny, přitom nesdílí ani vrtání, ani zdvih. Tenhle 1,0 TSI k nim také patří a znovu další vrtání a zdvih (protože 1,33, z které by udělali 1,0, nemají). To samé 1,6 a čtvrté vrtání a zdvih (protože 1,2 je čtyřválec, takže ani tady nepoužijí "stejný válec"). 1,5 bude také z téhle rodiny (tedy její evoluce) a bude to znovu další vrtání a zdvih. To píši o TSI, nicméně jak EA211 (MOB; TSI), tak EA288 (MDB; TDI) jsou modulární (to je to M).

Modulární tady znamená, že je ten motor poskládaný z modulů, které jsou do nějaké míry univerzální (v rámci téhle modulární konstrukce). Takže snadno můžou připravit různé variace. Se šestiválci by pak tyhle motory neměly mít nic společného (v tom smyslu, že by vývoj měl být nezávislý).
Avatar - white label
20. 5. 2016 23:00
Re: 3 valce
Samozřejmě, že jsem ho zkusil.
Takže "ručně" vyrobený R4 se hravě vyrovná "neručně" vyrobeným více válcům?
Nepsal jsi tady náhodou před chvílí něco o vtloukání do hlavy... :*) >:D
Avatar - white label
20. 5. 2016 22:56
Re: Škoda,
To "nadtřídní" je v uvozovkách proto, že to s třídami aut nemá nic společného...
Ale pokud si tam Golfy kupují samé "socky", pak se třeba takové Thalie musí rozdávat bezdomovcům.
20. 5. 2016 22:55
Re: 3 valce
Tak mně v ní moc nevoněla ani ta 1,2, pěkným základem pro A3 by byla slabší 1,4. Pro země s daněmi atp. dle CO2 je tu verze s vypínáním válců.
Avatar - white label
20. 5. 2016 22:49
Re: Škoda,
A někde taky zdaleka nejen pořizovací cenou... :-)
Avatar - praděda7
20. 5. 2016 22:44
Re: Pro Karla a další fandy oooobjektivwity
HM = Honza Mička. Chtěl bych ještě doplnit, že AT by měl být náhradou za manželčin Yaris, který by v říjnu dosáhl požehnaného věku 4 let. Soudružka manželka se cítila v AT moc dobře a v něčem ji to připomínalo naši, dnes již bývalou X5. Řekl bych, že v chování podvozku, mě AT v něčem připomínal X5 také. 3 hrnek je opravdu povedený, kultivovaný a táhne jak pivovarský kůň. Ano, sem tam je "pod tlakem" z nízkých otáček slyšet typické dunění, ale není to žádná katastrofa. Ovšem do otáček se mu opravdu nechce. Ani jich není třeba. Průběh výkonu v lečem připomíná diesel. Vůz má cca 1.5t a s vyšším těžištěm dává o tom vědět. :-!
20. 5. 2016 22:41
Re: Děkuji za nabídku ...
Nemluvě o tom, jaké slevy se dávají (byť třeba ve formě výbavy "zdarma").
Avatar - rohYpnol
20. 5. 2016 21:33
Re: Pro Karla a další fandy oooobjektivwity
podle mě z toho vyplývá, že od BMW máte zcela oprávněně asi 10x vyšší očekávání než od konzumní plečky se 4 kroužky ve znaku. Takže na Audi je tenhle zoufalý 3hrnek nepochybně nečekaným úspěchem, zatímco zdařilý 3hrnek je pro BMW pohromou >:-[] >:-[] :-!
Avatar - rohYpnol
20. 5. 2016 21:12
Re: Pro Karla a další fandy oooobjektivwity
až teď to čtu, reagoval jsem úplně stejně. Tohle bylo první co mě napadlo... No, prostě je potřeba připravit českou veřejnost na to, že Octavia 1.0 TSI dostane ten excelentní motor z Audi a to panečku bude fičák! >:-[] >:D

Myslím, že autor zadání zvládl výtečně >:D >:D ;-) Jan Mička u mě má husím brkem psanou pochvalu >:-[]
Avatar - rohYpnol
20. 5. 2016 21:04
Teda tohle jsem vážně ČEKAL
Když přišlo BMW s 3hrnkem, novináři ohrnovali nos. Když totéž udělá Audi, tak je se to vážně povedlo... No, tohle jsem vážně čekal.

Vlastně musíme být poctěni, že tuhle výtečnou prémiovou motorizaci dostane i česká modla Octavia, že >:D >:D >:-[]

Jasně, je to výtečný motor, HTP znělo hrozně, ale tohle zní jak HTP a je to hotová symfonie pro uši... Jestli bude stejná spolehlivost jako HTP, k tomu přidané turbo a mizerné suché 7DSG, tak to auto v městském provozu nedoskáče ani na 150 tis. km >:-[] :-!

Jak to shrnout? Prémiový konzumní šrot :-! :-! Ale jako německá alternativa Fabie HTP pro německé důchodce na 3 roky asi dostatečný >:-[]
20. 5. 2016 21:04
Re: Škoda,
Samozřejmě, že A3 ten dvoulitr dostane (je to náhrada 1,8). Pokud nevěříš, tedy to máš přímo od automobilky: [odkaz]
20. 5. 2016 20:52
Re: Škoda,
Chce to jen nesrovnávat spotřebu novinářů se svou vlastní.

Ve skutečnosti je přeci žádoucí, aby větší motory jezdily za stejnou spotřebu jako menší (pokud je řídíš stejně). Vyšší spotřeba znamená menší účinnost (ať už přímo v motoru, nebo nepřímo díky jiným kolům, vyšší hmotnosti, horší aerodynamice kvůli větším otvorům atp.). Majitele menších motorů by asi netěšilo, že nic neušetří, zato majitelům těch větších by to zajisté udělalo radost.
Avatar - Hammunasakra
20. 5. 2016 20:52
Re: Škoda,
Čet sem to = modulární skládačka = R3 1.5 TDI = 2xR3 = V6 3.0 TDI

Působí to logicky. Premiéra v novým Golfu
Avatar - Hammunasakra
20. 5. 2016 20:48
Re: Pro Karla a další fandy oooobjektivwity
Čim ses sjel? >:D

Ty doteď nevíš vo čem je řeč žejo >:-[]

[odkaz] pro tebe sou poslední 2 odstavce >:D
20. 5. 2016 20:46
Re: Škoda,
Konečně to tu čtu i od někoho jiného. Ano, tříválce v otáčkách problém nemají. Vespod umí pěkně táhnout, ale kultura trpí.
20. 5. 2016 20:44
Re: Škoda,
Protože ten dvoulitr bude o nějaký ten stotisíc dražší?
20. 5. 2016 20:40
Re: Škoda,
Odkud máš, že to bude tříválec? Já o něm nic nevím, ale myslel jsem, že to bude čtyřválec. Tříválec by měl být 1,0 TDI.
Avatar - AUDIRS6
20. 5. 2016 20:11
Re: Pro Karla a další fandy oooobjektivwity
toz co ti na to povedat veduci...Vitaj v klube Hammunasakry ! >:D >:D >:D >:D
Avatar - Hammunasakra
20. 5. 2016 20:09
Re: Škoda,
Sem zvědavej na novou generaci nadauta a tříválce 1,5 TDI 74-120 PS >:-[]
Avatar - Hammunasakra
20. 5. 2016 20:05
Re: Pro Karla a další fandy oooobjektivwity
Výborně ;-)

Tak to je dle ACZ totální katastrofa = narodíl od 1.0 85 kW Audi :-)

Na to sem upozorňoval ;-)
Avatar - praděda7
20. 5. 2016 19:59
Re: Pro Karla a další fandy oooobjektivwity
No nevím, nevím. Právě jsem dorazil domů s BMW 1.5
Active Tourer A/T, který mám na víkend půjčený a musím souhlasit s HM....NEBOJTE SE TŘÍVÁLCE.... :-! :-! :-! Jo, kdysi to byl usraný tříhrnek... ;-)
Avatar - Magister
20. 5. 2016 19:58
Re: 3 valce
To proto, že jsi ho nezkusil. Nehledě na to, že je to ruční výroba stejně jako ty 8 válce. ;-)
Avatar - Magister
20. 5. 2016 19:58
Re: Děkuji za nabídku ...
To je pravda, ale aspoň vypadá jako pěkné auto. A nenabízí se s motorem vhodným do sekačky.
Avatar - Magister
20. 5. 2016 19:56
Re: Škoda,
Jo to se nám snaží koncern vtlouknout do hlavy a koukám, že u některých se to povedlo :-)
Avatar - white label
20. 5. 2016 19:31
Re: Škoda,
Golf je "nadtřídní" auto, taky proto se dá koupit (nový) nejen v ceně za pár set tisíc korun, ale taky v ceně přes milion.
20. 5. 2016 19:28
Re: Škoda,
ad A4 - vzialene porovnatelny je 2,5 v m6 - 192k, s automatom za 7,9s a so spotrebou 6,4, ktora je realne o liter vyssia. 6,4 k 7,4 vs. 4,8 k 7,5, toto je hlavny dovod, preco tu su tie trojvalcove litriky, papier znesie vela, o realne spotreby automobilkam nejde, tie sa nepokutuju...

A1 - test A1 je na autobild.de, mozno ho trochu viac prevetrali, chcel som len poukazat na to, ze cisto kvôli spotrebe sa pre zákazníka litrovy trojvalec kupovat velmi neoplati, toboz v nizsej strednej a strednej triede/mondeo. Ked od toho drobceka chces vykon, zacne byt nenazrany... Ako domacemu autu mu urcite nechceli pohorsit.

ad A4 - 7 az 8 by bolo v poriadku, keby nebolo na stitku 4,8 - vid hromadna zaloba na Hyundai v USA, ked zákazníkom museli preplacat nadspotrebu. Nie je normalne, aby bola priemerna v EU teste 4,8 a realna nad 7 v zmiesanej premavke s lahkou nohou - toto nam kazi motory dostupne pre zakaznikov a presadzuju sa riesenia, ktore nie su vôbec ekologickejsie...

a3 - pochybujem, ze ten 2.0 bude v a3 a ak aj, tak s predajmi na urovni statistickej odchylky
Avatar - AUDIRS6
20. 5. 2016 19:19
Re: Tři válce stačí , když
mam sa pridat s mojou necmudiacou atmo V8 ? >:D ;-)
20. 5. 2016 19:12
Re: Tři válce stačí , když
Ani mne v R6. To mame ale inteligentní příspěvky ze? ;-)
20. 5. 2016 18:45
Re: Škoda,
Jses chlap, mozna s detmi, kteremu nedela problemy ridit velke auto v centrech mest. Neumis se vcitit do bohate mlade Nemky bydlici v Mnichove. Golfy tam maji socky (ucitele a urednici). Jako uspesna modelka chce hodnotnejsi logo nad motorem, ale take kdekoliv zaparkovat bez couvani, ktere ji moc nejde :-)
Avatar - Hammunasakra
20. 5. 2016 18:35
Re: Pro Karla a další fandy oooobjektivwity
Fajn = a teď to podstatný :-)

Já jen citoval ACZ ;-)

Oni ohodnotili A :yes: a B :no: :-!

A v textu A 1.0 85kW zmínil B 100 kW 250Nm = a napsali že.. >:D >:-[]
Avatar - AUDIRS6
20. 5. 2016 18:23
Re: Pro Karla a další fandy oooobjektivwity
a nestihol som opravit - nie 150 kW, ale 150 PS -110 kW
Avatar - Hammunasakra
20. 5. 2016 18:22
Re: Pro Karla a další fandy oooobjektivwity
A já prej vytrhávám z kontextu :yes: >:D >:-[]
Avatar - AUDIRS6
20. 5. 2016 18:17
Re: Pro Karla a další fandy oooobjektivwity
proti tejto A3 je ale BMW 116i:
[odkaz]
tak si nastav motorizaciu 116i a pochopis
Proste neda sa vzdy nakonfigurovat na kW presny protiklad. Je jasne, ze 118i je silnejsia, ale o to smutnejsia, ze je len R3. 250Nm ma 1.4 TFSI, akurat, ze ma 150 kW.
Avatar - Hammunasakra
20. 5. 2016 18:06
Re: Pro Karla a další fandy oooobjektivwity
Kecy = co sem si jako vymyslel? ;-)

A cituj přesně = abys to nesrazil na úroveň fuseklí :-)
Avatar - Hammunasakra
20. 5. 2016 17:59
Re: Pro Karla a další fandy oooobjektivwity
Já vím = o 100 kg těžší BMW 118i 0-100 8,5 s :no: Audi 9,9 s :yes: >:D

Všem doporučuji ty texty a závěry porovnat >:-[]
20. 5. 2016 17:59
Re: Pro Karla a další fandy oooobjektivwity
Nerozporuju, že jsi jistým způsobem trefil hřebík na hlavičku. Ale to jak si vymýšlíš, vytrháváš z kontextu a nevíš co je citace, sráží to na co jsi chtěl upozornit na úroveň špinavých fuseklí ;-)
20. 5. 2016 17:52
Re: Děkuji za nabídku ...
M-B A má šest hrnků? Jiný konkurent totiž u hvězdy není ;-)

Btw.: Ani C-Klasse šestiválec v nafte nemá :-)

EDIT: kari.laz a Iudex byli rychlejší >:-[]
Avatar - white label
20. 5. 2016 17:43
Re: Děkuji za nabídku ...
Koupí si to ten, kdo si to koupit chce (ať už z jakýchkoli důvodů), stejně jako všechno ostatní.
Já si zase koupím to, co chci já a víc řešit nepotřebuji. Dělej to taky tak a uvidíš jak se ti uleví... ;-)
20. 5. 2016 17:38
Re: Děkuji za nabídku ...
Je to jen další příklad toho, jak se nám automobilky snaží za prémiovou cenu cpát leštěné prdy. Na tom autě není v tříválcové verzi zajímavého vůbec nic a koupí si to leda tak ten, kdo tomu prd rozumí, ale musí mít na autě 4 kruhy.
20. 5. 2016 17:34
Re: Tři válce stačí , když
Ne strupe, ještě Něco? >:D :-!
20. 5. 2016 17:33
Re: Škoda,
Argument o prémiovém interiéru beru dejme tomu u A6 a s vypětím všech sil u A4, ale tohle je trošku větší nákupní taška do města. Takže ani to údajně lepší odhlučnění podvozku si tam zas tak neužiju. A pokud jde o horní spektrum motorů, tak to může být přidaná hodnota možná ve srovnání s Japonci, kteří končí někde kolem atmosférické 1,6 či dvoulitru, ale sotva oproti Golfu či Oktávce, kteří také mají nadupané verze.

Já se totiž musím přiznat, že v těchto třídách mi prémie smysl moc nedává. Cokoli je pod A4/C-klasse/3er jsou podle mě vyhozené peníze.
Avatar - white label
20. 5. 2016 17:29
Re: 3 valce
Osobně je mi celkem jedno na čem model začíná, podstatnější pro mě je, na čem končí.
Takže např. z R4D v eSklase sice taky nejásám, ale za větší "problém" považuji třeba lepení loga AMG k R4 v nižší střední prémii.
20. 5. 2016 17:24
A3 a 3hrnek? Za 593k?
Jasně, dveře se u Audi netrhnou, na to se budou stát zástupy. Marketing holt bude hodně tlačit, první kde se to bude tlačit je operák. Jinak něžným polovičkám to bude jedno, ostatní půjdou po 1.4TSI ;-)

No tyhle peníze bych za to nedal, ikdyž tahle generace A3 se mi vážně líbí. Raději tyhle peníze vzít a koupit slušně vybavený HB nižší střední, za těch bezmála 600k bude v plné polní i se slušným motorem a že je na výběr co hrdlo ráčí :yes:
Avatar - AUDIRS6
20. 5. 2016 17:23
Re: Škoda,
A1 - 6,3...nieco nehra ? ved je to o triedu mensie auto o stovky kg lahsie.
tu - 7 - vsetko v poradecku. Teda az na to, ze pre zakaznika je to len z nudze cnost ak musi kupovat voz s nizkymi emisiami CO2. Clovek, ktory sa takymito limitmi neriadi nema problem - kupi nieco co ma na papieri cisla väcsie, ale v reale bude jazdit za cca rovnaku spotrebu.
ad A4 - tiez - väcsi voz, 190 PS / 320 Nm. Ktora mazda ma realnu dynamiku a spotrebu porovnatelnu ? O prevadzkovych nakladoch sa nebavme - o tych este nikto z nas netusi ani mäkke f.
Takze v A3 tento motor a spotreba 7 je parada, lenze prave koli odstupnovaniu zdanenia a cene auta to bude skor zriedkava volba - co je skoda. :-!
Avatar - Hammunasakra
20. 5. 2016 17:09
Re: Pro Karla a další fandy oooobjektivwity
Tak nadpisy a závěry sou jasný = Audi :yes: BMW :no:

Motory taky
Audi 1.0 85kW 200Nm 0-100 9,9s :yes:
BMW 1.5 100kW 250Nm 0-100 8,5s :no:

To jak popíráš i tenhle nevyvratitelnej fakt na kterej sem upozornil je slušná prča >:D

Tak z těch článků cituj ty! Máš na to? Je to tak moc že myslím že ne >:-[]
20. 5. 2016 17:05
Re: Škoda,
Pozeral som test na muenchen.tv toho 2.0 v A4 s manuálom.
Zhrnutie: fajn motor, ale
Tabulka: 4,8
Realita: 7-8 pri normalnej jazde. Cize udaje v tradicii audi - ako im to vycital redaktor, ze to takto maju u mnohých modelov.

Pokial to bude nadalej vyzerat takto, ze v laboratórnych testoch spotreby bude udaj o cca. 40 percent nizsie ako realne, tak nas pred tymi litrovými 3-valcami nic nezachrani.

S mazdackym dvojlitrom jazdim realne za 6 az 6,5 celorocne podla dotankovania, rozvody navzdy, sviecky sa menia po 120t km, inak olej a filtre = takmer bezudrzbovy motor, tichy chod, 210 nM, lepsie zrychlenie na 100 ako ten litrik... Realny zmysel pre zákazníka takéhoto osekaného litrika v nizsej strednej nevidim absolutne nikde okrem cedulky u predajcu...

P.S.
Mimochodom, ten 1.0 mal v A1!! na autobild.de priemernu spotrebu 6,3 podla palubného pocitaca... Tolko k pokroku...
Avatar - AUDIRS6
20. 5. 2016 17:04
Re: Pro Karla a další fandy oooobjektivwity
ty citovat nevies ! Vies len vytrhavat z kontextu. Takze si to neplet a ani sa uz o nic nesnaz. :-!
Avatar - Hammunasakra
20. 5. 2016 17:03
Re: Pro Karla a další fandy oooobjektivwity
Nevíš jak z toho slušně = tak se chováš jak magor? Nepomáhá to :-!
Avatar - Hammunasakra
20. 5. 2016 17:02
Re: Pro Karla a další fandy oooobjektivwity
Ne trepeš = to sem citoval ACZ :-!
Avatar - AUDIRS6
20. 5. 2016 17:00
Re: Pro Karla a další fandy oooobjektivwity
to pises ty... >:-[]
Avatar - AUDIRS6
20. 5. 2016 17:00
Re: Pro Karla a další fandy oooobjektivwity
on a silny argument ? >:D >:D >:D >:D :yes:
Avatar - Hammunasakra
20. 5. 2016 16:54
Re: Pro Karla a další fandy oooobjektivwity
Já argumentoval v 16:02 :-!

Reakci považuju za odpornou a katastrální = naprosto potvrzující co sem napsal

Audi 1.0 85 kW 200Nm bomba :yes:
BMW 1.5 100 kW 250Nm odpad :no:
Avatar - iudex
20. 5. 2016 16:52
Re: Pro Karla a další fandy oooobjektivwity
Čím viac emotikonov, tým akože silnejší argument?
Avatar - iudex
20. 5. 2016 16:51
Re: 3 valce
Je rok 2016, neťahaj sem motorizácie spred 20 rokov. A inak nikto nepíše, že je problém s 85 kW a 200 Nm, naopak ako základ je to slušné číslo, problém je konfigurácia a objem s ohľadom na prémiový obal.
Avatar - Hammunasakra
20. 5. 2016 16:50
Re: Pro Karla a další fandy oooobjektivwity
Takže stručně :no: :no: :no: :no: :no: :no: :no: :no: :no: :no: :no: :no: :no: :no: :no: :no: :no: :no: :no: :no: :no: :no: :no: :no: :no: :no: :no: :no: :no: :no: :no: :no: :no: :no: :no: :no: :no: :no: :no: :no: :no: :no: :no: :no: :no: :no: :no: :no: :no: :no: :no: :no: :no: :no: :no: :no: :no: :no: :no: :no: :no: :no: :no: :no: :no: :no: :no: :no: :no: :no: :no: :no: :no: :no: :no: :no: :no: :no: :no: :no: :no: :no: :no: :no: :no: :no: :no: :no: :no: :no: :no: :no: :no: :no: :no: :no: :no: :no: :no:
Avatar - iudex
20. 5. 2016 16:48
Re: 3 valce
Stále miešaš jablká a hrušky, mainstreamový subkompakt nie je prémiový kompakt. Vo Fieste pohoda, v A3 no-go.
Avatar - AUDIRS6
20. 5. 2016 16:30
Re: Pro Karla a další fandy oooobjektivwity
klasicky "sakrbléééé" - vytrhavanie z kontextu - v tom je on majster. >:-[]
Janci, dobre si to napisal, nedaj sa, do neho ! >:-[] :yes:
20. 5. 2016 16:24
Re: 3 valce
jasne urcite sa budem chvalit fiestou .. ;-) .. napisal som to preto ze tu skusenost s 1.0 trojvalcom mam a nie je to zdaleka taka tragedia ako sa tu vsetci tvaria..
Avatar - Honza Mička
20. 5. 2016 16:24
Re: Pro Karla a další fandy oooobjektivwity
Dobrý den,

no myslím, že z toho celkem hezky vyplývá, je jeden motor je horší a druhý lepší >:D Navíc BMW je o více než 100 kilo těžší, což je třeba také zohlednit.

Jenom ještě doplním k té slušné porci: výkon s ohledem na popsané podmínky testování a funkci XDS. Takhle useknutá ta věta vyznívá úplně jinak
;-)
Avatar - AUDIRS6
20. 5. 2016 16:24
Re: Pro Karla a další fandy oooobjektivwity
vsetko v pOOOOradecku >:-[] :-!
20. 5. 2016 16:22
Re: Tři válce stačí , když
Tebe nezíží ani inteligence viď?
20. 5. 2016 16:22
Re: 3 valce
D1 uplne v pohode , rovnako okresky...skusil si si nejaky preplnovany liter ked myslis ze to bude tortura..? ;)
Avatar - AUDIRS6
20. 5. 2016 16:22
Re: Škoda,
lebo nane loooove. :-! >:-[]
Nuz taky by ale nemal kupovat funglovicu Audi - ze... :-!

ad 2.0 TFSI Miller 190 PS - ako vidno, tak funguje ! Som nadseny ! ;-) :yes:

btw.: viete o tom, ze motor v novej S4 je tiez napoli Miller ako tento ?
Uplne novy motor - roztec valcov 93 mm ( takze nove komplet vsetko ), v ciastocnom zatazeni otvaranie sacich ventilov len 130° !!!! :-) Takze aj S4 3.0 TFSI quattro bude mat sancu byt ozaj usporna, pokial sa jej nebude tlacit na pilu.
A tym sa dostavam k tomu, aky asi zaklad bude pre novu A8... ;-)
20. 5. 2016 16:20
Re: 3 valce
pisal som o motore ... to mi chces povedat ze atmosfericka 1.6 ktora bola niekedy v A3 bola lepsia..?
20. 5. 2016 16:11
Re: Pro Karla a další fandy oooobjektivwity
Neumíš číst mezi řádky >:D >:D >:D
20. 5. 2016 16:10
Re: 3 valce
nevnímá. jenom nám chtěl sdělit, jak je spokojený. u nás byli vidláci taky spokojený, když si nakoupili matize... >:-[]
Avatar - iudex
20. 5. 2016 16:09
Re: Škoda,
Sadni si a uvidíš. Z papiera sa ten dojem kvality vníma ťažšie, v reále po usadnutí do tohto jednoznačne najhodnotnejšieho a najprémiovejšieho interiéru v triede pochopíš. Plus obvyklé a pre prémiu spoločné rozdiely typu lepšie odhlučnenie, o hornom spektre motorov, výbav, konfigurovateľnosti a pod. nehovoriac.
20. 5. 2016 16:08
Re: Děkuji za nabídku ...
Koup si lowcost a neprndej... :-!

>:D >:D >:D vimze mas 6ku
Avatar - iudex
20. 5. 2016 16:03
Re: Děkuji za nabídku ...
A v ktorejže to krajine má Mercedes A šesťvalec? Lebo v rámci EU o žiadnej neviem. ;-)
Zrovna Mercedes s maximálne štvorvalcom nie je dobrá palica, ktorou by si mal biť A3ku (ktorá má aj famózny R5).
EDIT: tak pozerám, že kari.laz to už napísal predo mnou.
20. 5. 2016 16:03
Re: Škoda,
Ono se vůbec zrovna u tohoto modelu můžeme začít bavit o tom, jaké je jeho skutečná přidaná hodnota oproti Golfu nebo dejme tomu Oktávce. Zrovna u A3 se totiž hledá dost těžko.
Avatar - Hammunasakra
20. 5. 2016 16:02
Pro Karla a další fandy oooobjektivwity
BMW 118 1,5 litru 100 kW = název článku: Proč mi to děláte

Z textu: BMW bylo jedním z největší zklamání za dlouhou dobu. Pro mě BMW začíná až verzí 120i = 135 kW :-)

Audi A3 1,0 litru 85 kW = Svezli jsme se modernizovaným audi - tříválce se nebojte >:-[]

Z textu: Nestačil sem se divit tichému a kultivovanému projevu. Výkonu je tak akorát, najednou sem došel k názoru že i 85 kW může být docela slušná porce >:D

Tak co? :-)
20. 5. 2016 16:01
Re: Tři válce stačí , když
Ani mě ve V6. Naopak jsem rád za to, že nikomu nečudím a nesmrdím pod nos sazometem, abych se pak mohl v internetových diskusích ukájet o 3 deci nižší spotřebou.
Avatar - iudex
20. 5. 2016 16:01
Re: 3 valce
Vnímaš rozdiel medzi mainstreamovým autom segmentu B a prémiovkou o segment vyššie?
20. 5. 2016 16:00
Re: Děkuji za nabídku ...
Základ za naprosto nekřesťanské peníze. 593t základ, kde, jak známe tyhle značky, bude třeba aspoň tak ještě 200t dotlačit, aby to alespoň výbavově za něco stálo. Takže 800 tisíc jen to hvízdne. A vevnitř oturbená sekačka. Tomu říkám náskok díky technice!
Avatar - Jenik3
20. 5. 2016 15:59
Re: 3 valce
4 valce lepsi. Ta 1.4 je silny a usporny motor. Svezeni docela zazitek, ale byla to octa.
Avatar - iudex
20. 5. 2016 15:59
Re: Škoda,
Úplný súhlas. A prihodil by som ešte jeden argument, priamo z článku: Jezdil jsem (s dvojlitrom) za stejných sedm litrů jako s tříválcem TFSI. WTF? Dvojliter rovnako ako jednoliter? Tak sakra prečo by som si ten trojvalec mal kupovať? Logiku jeho ponuky z hľadiska výrobcu plne chápem, prečo by si to ale dobrovoľne mal kúpiť zákazník, nechápem.
20. 5. 2016 15:57
Re: 3 valce
Akorát za tu Prahu nesmíš vyjet, protože pak se z pohody náhle stane tortura.
20. 5. 2016 15:08
Re: Škoda,
....s tím rozdílem, že dvoutakt má pracovní zdvih každou otáčku oproti čtyřtaktu, který až každou druhou.Takže Wartburg, z pohledu expanzí vůči otáčkám, je jako čtyřdobý R6.

Jinak se vším ostatním souhlas. Myslím, že tohle jsou důsledky flotilových emisí. Zatím, naštěstí, nikdo nikoho nenutí si ty základní žebráky (pokud jde o motory) kupovat. Zatím.
20. 5. 2016 15:02
Re: Škoda,
Je to tak. Dokonca i HTP (pokial to nie je zniceny kus) vo vysokych otackach ujde, ale v nizkych otackach pod plynom vibruje, duni a netaha. Proste cim nizsie otacky, tym viac poznat ze to nema 4. valec. Vyrobca to moze kompenzovat jedine dvojhmotou, utlmenim zvuku a turbom. S tym uz ma vlastne dost skusenosti z dieslov, akurat podobne technologie treba upravit a pouzit v lacnych autach s ekomotormi :-)
Avatar - kari.laz
20. 5. 2016 14:24
Re: Děkuji za nabídku ...
Kolik že to má Mercedes v nižší střední válců? napovím, šest to není....Vrcholná verze 4 ;-)
20. 5. 2016 13:58
Re: Tři válce stačí , když
Přesně! A to je dobře!

Jenom tě chci ujistit, že při jízdě ve V8 mě svědomí netíží! :-!
20. 5. 2016 13:56
Re: Nebojím se
V prodeji v ČR je porazit Lexus tak těžký, jako ukrojit si chleba. >:D >:D >:D
Avatar - Ham.
20. 5. 2016 13:51
Re: Škoda,
Vyšší otáčky/rychlost nejsou problém zvukově, ani vibracemi, ani výkonově. Problémem tohoto tříválce a všech, které jsem měl možnost vyzkoušet je volnoběh a nízké otáčky. Stát na světlech s tříválcem je trapas. A obrtrapas je když start-stop motor vypne a vzápětí nahodí. Běh je prostě nerovnoměrný a jemné chvění se přenáší i do auta. Ve vyšších otáčkách je kultivovanost asi stejná jako u čtyřválce, ale ten spodek je Wartburg jenom s tím rozdílem, že nesmrdí. To, že je ten motor lépe utlumený než v mainstreamu na věci nic nemění. I přes chvalozpěvy pana redaktora děkuji, neprosím. Za podstatnou ovšem tuto skutečnost nepovažuji, důležitý je vždy vrchol nabídky, nikoliv tyto social-eko verze, které si prostě nemusím kupovat. Je to stejné jako vedle u testu Jaga, ano, čtyřválcový diesel ve vyšší střední je úplně stejný trapas, ovšem nikdo mi nebrání sáhnout po šestiválci.
20. 5. 2016 13:50
3 valce
vsade sami plackovia nad 3valcami. ja som si kupil do Prahy do mesta Fiestu 1.0 powershift a neviem si vynachvalit.. motor super , lahko sa vytaca ...zvuk vo vyssich otackach tiez dobry... verim tomu ze aj vo Focuse ten motor staci..

proste je ten motor efektivnejsi a s preplnovanim je vykon dostatocny..
Avatar - Ozzman
20. 5. 2016 13:34
Re: Děkuji za nabídku ...
Tak nikdo tě nenutí to kupovat ;) Je to základ...
20. 5. 2016 13:22
Tři válce stačí , když
marketing tlačí! A budou stačit i dva, jen je to třeba lidem vysvětlit, někdo musí jezdit s tří (dvou) válcem aby jiní mohly prohánět 6,8 nebo 12ti válce..když se to zprůměruje tak jsou všichni spokojení a emise taky v pořadku. Už se těším na článek "Osmi válce se nebojte, všechno je to BLUE technologie a tíhu svědomí z vás sejmou nadšení majitelé 2válců"
Avatar - WinDiesel
20. 5. 2016 13:22
Děkuji za nabídku ...
... ale nechci, zůstanu u Mercedesu a u dvojnásobného počtu válců.
Nevím proč bych si měl kupovat falešného soba ještě s takovým počtem válců - a tomu říkají luxusní třída ... ?
Avatar - Ozzman
20. 5. 2016 13:17
Re: Škoda,
Určitě ano.... na druhou stranu... dříve A3 začínala s 1,6MPI a to byl zaručeně línější motor, než toto TSFI ;)
Avatar - Hittman
20. 5. 2016 13:13
Škoda,
že dnes je pro automobilky, které si to mohou dovoli, prioritou pouze tlak na spotřebu a emise dané EU, nikoliv pocit jízdy a radosti pro toho, kdo si to koupí. Mne osobně by se nelíbilo, kdyby mě pod kapotou se čtyřmi kruhy klepal zvenku tříválec jako HTP, nehledě na to, že ho měli otestovat v rychlosti 160 km a výš, jaké je uvnitř "ticho"...
Avatar - Ozzman
20. 5. 2016 13:11
Re: Nebojím se
Měl by ses bát... porazí tvůj Lexus v testech.... a i v prodeji >:-[] >:D