Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: Český trh v pololetí 2016: Přehled nejoblíbenějších aut s pohonem všech kol

Nejvíce pohon všech kol žádají zákazníci luxusních značek a majitelé SUV. Vůbec nejprodávanější čtyřkolky jsou ty od Škody.
Zpět na článek
Avatar - white label
22. 7. 2016 13:43
Re: Radosť z jazdy... štvorkolkou
Případně ještě dodají, že s X-d se to bude následně mnohem lépe prodávat...
Avatar - iudex
22. 7. 2016 09:16
Re: Radosť z jazdy... štvorkolkou
Najmä v podobe M140i, čo? ;-)
Každopádne Ty a ja sme drvivá menšina, viď práve tento článok, plus ako píše Dinar, dlhoročný vrtulkár, samotní predajcovia sa pomaly na Teba čudne pozerajú, že nechceš xDrive a zadokolku si ani nemáš kde skúsiť.
Avatar - kari.laz
21. 7. 2016 08:38
Re: Radosť z jazdy... štvorkolkou
Tak na tom mi nic překvapujícího nepřijde. Yeti začíná na 385000 a Tuscon na 530000. A někomu ten základní Yeti stačí.
Avatar - Dinar
21. 7. 2016 08:13
Re: Radosť z jazdy... štvorkolkou
Já se kloním spíše k tomu, že u bmw tento fenomém nemají na svědomí ani tak zákazníci jako prodejci, moje zkušenost napříč dealery v ČR z posledních let je jednoznačná, zadokolku ani nenabízejí, rovnou jmenují výhody čtyřkolky a čtyřkolku vyloženě vnucují (týká se běžných modelů), podpořeno tím, že předváděčky jsou výhradně awd, stejně jako auta skladem. BMW prodejci v posl. době vůbec nemluví o jízdních vlastnostech, resp. mluví-li o nich, pak jen právě ve spojitosti s výhodami awd, jako hlavní téma mají konektivitu - internet v autě, asistenty. Zákazník si u běžného prodejce bmw musí zadokolku skoro vyvzdorovat. :-) ;-)
Avatar - woody-alien
20. 7. 2016 21:02
Re: Radosť z jazdy... štvorkolkou
Soudě dle reklamní masáže samotného BMW to může vypadat, že auta bez X-drive vůbec nevyrábějí. Počítám, že s předváděčkama (a třeba ještě chraň bůh v benzínu) to bude podobné. ;-)
Avatar - _Karel_
20. 7. 2016 20:09
Re: Radosť z jazdy... štvorkolkou
Zajímalo by mě, jestli zákazníci BMW toužili po čtyřkolce, a proto ji dostali, nebo naopak- většina předváděček X-drive a přesvědčování zákazníků, že jen tak a ne jinak.
Avatar - 3_diamanty
20. 7. 2016 19:56
kaskaj
kde sa stratil? ale popravde aj ASX predava zvacsa len dvojkolky v benzinovom zaklade ... takze asi preto tieto auta ani do tabulky nevosli....

mna asi najviac prekvapila mazda CX3... vzhladom na to ze je to modny mestsky crossover a aj vcelku hodne maly teda nie moc rodinny a povacsinou si ludia prave taketo mestske vozy kupuju v dvojkolkach ... tak zistenie ze takmer polovica z tychto CX3 ma 4x4 je aspon pre mna prijemne prekvapenie :yes:
Avatar - Pradeda77
20. 7. 2016 19:42
Re: Radosť z jazdy... štvorkolkou
Radost z jizdy znamena zadni nahon a manual v sestikvaltu... ;-)
Avatar - saldy
20. 7. 2016 17:17
Re: Radosť z jazdy... štvorkolkou
No a taky že dá někdo přednost Yetti před Tucsonem je bizarní představa, ale budiž.
20. 7. 2016 17:14
Re: Radosť z jazdy... štvorkolkou
No, to jsem jednou zažil na takovém nic moc kopečku když se jede z centra před Palmovkou. V noci začal vydatně padat mokrý sníh na zmrzlý povrch a tam jsem objížděl nějaké BMW 3, které se tak zoufale snažilo se ten kopeček vyškrábat. :-)
20. 7. 2016 16:49
Re: Radosť z jazdy... štvorkolkou
No řekl bych, že nejvíce 4x4 jezdí v Praze, protože tam jsou v zimě ukrutné sněhové kalamity ....
20. 7. 2016 16:47
Re: Radosť z jazdy... štvorkolkou
Jj, je to radost mít čtyřkolku v polabí :-)
Avatar - Hammunasakra
20. 7. 2016 16:34
Re: Radosť z jazdy... štvorkolkou
Eště zajímavější je srovnání s celkovou výrobou značek = v ČR se 4kolky prodávaj asi o 100% víc než v jinejch zemích
Avatar - kari.laz
20. 7. 2016 16:27
Re: Radosť z jazdy... štvorkolkou
Nejzajímavější na tom je, jak každý "správný" řidič jezdí jen zadokolku a proto kupují BMW (mimo jine) a pokud přejde BMW na přední pohon, už by si ho nekoupili a najednou se ukáže, že 3/4 BMW 3er jsou čtyřkolky a téměř všechny 5er také.
Zajímavá čísla
Avatar - iudex
20. 7. 2016 16:15
Radosť z jazdy... štvorkolkou
Zaujímavé čísla. Jednoznačne to potvrdzuje, že ľudia štvorkolky chcú a kto ich má, predajne si pomôže. Keď pozriem mainstreamovú strednú, je to vzácne vyrovnané, Superb 38% štvorkoliek, Passat 37%, Mondeo 36%.
Ešte výraznejšie je to pri prémii, 3er až 74% (škoda, že nie sú čísla u A4 či C). A vo vyššej strednej je to absolútna prevaha, A6 68% a 5er dokonca 94%. Komparatívna výhoda BMW pred Audi, t.j. zadný pohon tak zrejme je len papierovou výhodou a v praxi radosť z jazdy znamená štvorkolka. ;-)