Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: Audi RS 3 Sedan: Nejvýkonnější zástupce řady A3 (+video)

Mezi světové premiéry letošního pařížského autosalonu se zařadilo i Audi RS 3 Sedan, jehož přeplňovaný pětiválec disponuje výkonem 294 kW (400 k).
Zpět na článek
Avatar - praděda7
21. 10. 2016 17:34
Re: SS na nic...
To nemám, ale mohlo by to být proti rytmu..... ;-)
Avatar - white label
21. 10. 2016 17:30
Re: SS na nic...
Právě naopak..., nebo snad máš něco proti sexu s více partnerkami najednou? :*) >:D
Avatar - praděda7
21. 10. 2016 16:46
Re: SS na nic...
S manuálním řazením to máš jako se souložením...také by se ti nelíbilo, kdyby tě při tom někdo nadzvedával... :-)
Avatar - white label
20. 10. 2016 23:22
Re: SS na nic...
Tak jestli ti u současné produkce stačí k pocitu, že máš vše pod kontrolou, pouze manuální převodovka, tak to musíš být "šťastný muž". :-)
Avatar - praděda7
20. 10. 2016 20:32
Re: SS na nic...
To víš, ještě žijí chlapi, co chtějí mít všechno pod kontrolou... ;-) Líbí se mě ale celková délka vozu, která je pod 4.5m. ;-)
Avatar - white label
20. 10. 2016 18:41
Re: SS na nic...
Ale dej už taky pokoj s tím tvým prehistorickým fofrklackem s lichým pedálem... ;-)
Píše se rok 2016!
Avatar - praděda7
1. 10. 2016 13:54
SS na nic...
...na co takový SS, když k němu nenabízí správnou sportovní převodovku... ;-\
Avatar - AUDIRS6
1. 10. 2016 10:37
Re: Bravurní
Ved ale hadam sa rozumieme, ci...?
RS, sedan, 5-valec... - co viac si priat ? - väcsi kabat, spravne ulozenie motora, prevodovky...ved ale to si uz pisal nizsie, ze ako to mohlo byt..
RS3 sa ako sedan paci kamaratovi, ale neprekusne ten Haldex.
Ked sa estelen spekulovalo, ze co pojde pod kapotu RS4 / RS5, bol som v ocakavani a v pripade R5 by som im aj odpustil ten "tablet". Lenze nestalo / nestane sa, potvrdena je V6 2.9 TFSI ( 450 PS / 600 Nm ).
A ked uz, tak uz - Aj to by mi bolo casom asi male ( ten vzadu za mnou by si asi blahom nemlaskal >:-[] ), takze som stale ochotny sa "uskromnit" s V8 TFSI v RS6, ale v sedane. >:D Chvilu si teda asi pockam, od jari bud. roku budem "zamorovat ovzdusie NOX-ami" >:D Otazka je, ze ako dlho. Tipujem totiz, ze nova A6/S6 nebude skor ako za 1,5 roka a RS6 cca rok po nich...Plus spustenie vyroby, objednavka, cakacka...No, to vypada na cca 3 roky ( ok, kym zacnem tankovat tu naftu tak 2,5 ) co ma bude potom Topten a jemu podobni preklinat... >:D
1. 10. 2016 10:06
Re: Bravurní
Já věděl, že ti to udělá radost. :-) Ale jak můžeš souhlasit s tím, dle mne nesmyslným, srovnáním s Q7? Tohle má praktičnost zlomkovou a celkem jistě to bude i hůř jezdit (myšleno z hlediska vypořádávání se s nic moc silnicemi). Ta auta jsou pořádně odlišná.
1. 10. 2016 10:01
Re: Bravurní
Oni do toho investovali, když připravovali Sport Quattro. Tam byl pětiválec podél a jezdilo to. Byla to v podstatě zmenšená a odlehčená RS5. Je škoda, že to tenkrát nevyrobili, byť to mělo být (relativně) malosériové.

A všechno by nedostal, přišel by o zasouvací display. ;-) A pak, A4 zatím nemá RS a teprve se uvidí, jestli bude i sedan.
Avatar - Ham.
30. 9. 2016 22:50
Re: Bravurní
Tak si podepiš objednávku na A4/A5/S4/S5, dostaneš designově prakticky stejný sedan i s podobnou prostorností (podélně uložené motory žerou víc místa, takže i přes větší vnější rozměry to v kabině moc velký rozdíl není) a dostaneš všechno co chceš, tedy vyjma R5, který je tak nějak spojený s MQB (asi by šel i pod MLB, ale do toho nikdo nebude investovat když tam mají koncepci s R4/V6/V8).
30. 9. 2016 22:08
vw skandál
pěkné auto i motoricky,takový klasický návrat,paráda :-!
Avatar - AUDIRS6
30. 9. 2016 20:24
Re: Bravurní
Raz za cas su aj v pekle hody ! >:-[] >:-[] >:-[] >:-[]
Audi sa podaril dokonaly maly sedan - koooonecne RS SEDAN !
A mne sa podarilo po dlhej dobe s tebou zase raz suhlasit. ;-)

Ale aby som len nechvalil ( aj ked toto bude plakanie na nespravnom hrobe, ale nemozem si pomoct...), jednu chybicku to ma - napikacu otoceny motor a s tym suvisiace pohonne ustrojenstvo ako celok. :-! OK, ja viem, MQB...blaa, blaa, blaaa...
Ale cestne hovorim, ak by to malo motor pozdlzne a Torsen/Kronenrad, kamarad by uz podpisoval objednavku a ja by som mu ju potom "zabiehal" ( myslene ze mal by som ju od neho dlhodobo pozicanu a jemu by som dal moju "obludu" >:-[] )
30. 9. 2016 20:09
Re: Bravurní
Suhlas. Nadherne auto, urcite najkrajsie momentalne vyrabane Audi! :yes: Obzvlast potesitelne, ze tie dokonale proporcie sa podarili u tak maleho sedanu. :yes:
Avatar - rohYpnol
30. 9. 2016 20:01
Re: Bravurní
[odkaz]

Nevím jak ty, ale já tomuhle říkám příkladná vyváženost :-!
Avatar - _Karel_
30. 9. 2016 19:43
Re: Bravurní
Srovnávat sedan a SUV - nějak to "krutě upřímné zrcadlo" nevidím.
K autu samotnému - stříbrný čumák na modrém autě nic moc. Černý čumák na červeném je daleko lepší. Ale stejně se mi ty proporce čumáku (vč. nové A5) nijak zvlášť nelíbí.
Avatar - rohYpnol
30. 9. 2016 19:35
Bravurní
Opět se potvrzuje, že sedan je králem všech karosářských verzí. A když RS, tak právě sedan. RS3 SDN dává opravdu krutě upřímné zrcadlo všem těm SQ7.

Ano, tohle sportovní Audi jak se patří. Upřímné, přímé, jednoduché a ... zkrátka dokonalé. Jednotlivé linie do sebe zapadají jak ozubená kola v převodovce, automobil opticky sedí v každé jednotlivé linii, detailu i celku. Konečně po dlouhé době jedno Audi, pro které má smysl žít :yes: :yes:
30. 9. 2016 19:28
Chybicka
RS3 ma vsetky pneu 235/35 R19, ale za priplatok moze mat VPREDU 255/30 R19.