Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: Video: Když má idiot štěstí. Tohle předjíždění nemohlo být těsnější

Na YouTubu je k vidění množství nebezpečných předjížděcích manévrů. Tenhle patří mezi ty vůbec nejtěsnější.
Zpět na článek
29. 10. 2016 15:16
29. 10. 2016 18:09
29. 10. 2016 20:46
29. 10. 2016 21:36
29. 10. 2016 21:04
29. 10. 2016 21:56
29. 10. 2016 22:15
29. 10. 2016 22:19
29. 10. 2016 22:30
29. 10. 2016 22:37
29. 10. 2016 22:43
29. 10. 2016 22:49
29. 10. 2016 22:58
29. 10. 2016 23:06
29. 10. 2016 23:09
29. 10. 2016 23:11
29. 10. 2016 23:14
29. 10. 2016 23:17
30. 10. 2016 07:36
29. 10. 2016 22:37
29. 10. 2016 22:59
Avatar - eLzyx
29. 10. 2016 15:16
oba jsou tydýti
jak ten řidič Foxu, tak řidič Fábie. Řidič Fábie buďto vůbec nesledoval provoz za sebou, ale spíše si myslím, že sledoval, naschvál zrychlil a zároveň se řidiče Foxu snažil "sevřít" místo toho, aby mu udělal místo. Ano, byl v právu, ale jestli si mám vybrat cizí život, nebo ukojení své ješitnosti ... volím ten život, ať je sebeblbější.
Rozbalit vlákno
13
29. 10. 2016 15:29
Re: oba jsou tydýti
To myslíš vážně? Nedovedu si představit, že schválně zrychlí, aby ho ten * nakonec sestřelil a zabil sebe i mne. A mimochodem, ani mne by na této křižovatce nenapadlo sledovat, jestli mě náhodou nějakej * předjíždí odbočovacím pruhem, ve kterém stojí auto. Já osobně bych sledoval situaci před sebou, jestli mi to tam někdo nepošle z protisměru, nebo z vedlejší.

Ale asi jsi profík, a víš, o čem píšeš...
Avatar - GeorgeWWW
29. 10. 2016 15:49
Re: oba jsou tydýti
Naprosto souhlasím, sám se dívám do zpětného zrcátka často a pravidelně - například kdykoliv brzdím, už jsem zažil nehodu, kdy za mnou nedobrzdili - ale tady bych dával pozor před sebe, zda mi někdo nevjede do křižovatky. Tohle bych fakt nečekal. Asi každý zažil situaci, kdy ho někdo předjížděl tak tak na riziko. Radši přibrzdit, blíž ke krajnici a pak si klidně zanadávat, co je to za vola... ale bez následků...
29. 10. 2016 16:24
Re: oba jsou tydýti
Hmmm, tak příště raději sleduj i zrcátka. Ona má papíry i moje žena. A to je ďábel :-).
29. 10. 2016 16:52
Re: oba jsou tydýti
Já do nich koukám dost často, ale tady by mě nenapadlo, že když v odbočováku stojí auto, najde se pitomec, co bude předjíždět kamion jedoucí hned za mnou, před kterej navíc nemůže vidět. To snad nedělá ani tvoje manželka. :-)
29. 10. 2016 19:01
Re: oba jsou tydýti
Ale tak to víš, že v té chvíli by se do zpětného nepodíval nikdo. Jen někteří mají pocit, že jsou za volantem bezchybní bohové a proto tady hned musí přispěchat se svými komentáři, aby nám to všem dali najevo.
Avatar - eLzyx
29. 10. 2016 17:36
Re: oba jsou tydýti
ano, myslím to zcela vážně. Párkrát jsem byl v podobné situaci, kdy to dopadlo dobře jen kvůli tomu, že jsem uhnul až do krajnice. Ano, není to mou povinností a ten za mnou by měl dodržovat odstup a sledovat provoz. Jenže JÁ nechci mít rozflákané auto a měsíc chodit pěšky, než se to opraví, nebo seženu jiné. Také nehodlám řešit zraněné či mrtvé kolem, byť bych za to nemohl.
Takto se chovám od té doby, kdy mi takto zachránil kejhák jiný Řidič (záměrně píši s velkým Ř). To jsem měl ještě mokré papíry a Š120L. Dvě auta přede mnou, zatáčka, prásk, to auto dál ode mne s protijedoucím čelňásek, to přede mnou - uhnul skoro až do pangejtu a já zastavil až na úrovni jeho zadních dveří. Kdyby to tak neudělal, byl bych nejspíše pěkně polámaný, nebo mrtvý.
Od té doby mám jak se říká oči i vzadu na hlavě.
29. 10. 2016 19:39
Re: oba jsou tydýti
tak tak,někdy je lepší přijet domu k rodině o pár minut později a nějakemu ko*otovi uhnout,než nedorazit vubec...
29. 10. 2016 16:06
Re: oba jsou tydýti
Příteli, dovolím si nesouhlasit. Tohle by byl prů...er pouze Foxe,navíc podle rychlostí předjetí to musel roztáčet už dávno před kameramanem i Fábii,fox není žádné letadlo.
Co tvoje hippies wagen,jak pokračuješ?
Avatar - eLzyx
29. 10. 2016 17:38
Re: oba jsou tydýti
koupil jsem kvůli tomu další kousek, který právě pitvám. Dneska jsem odvezl 120kg do šrotu >:-[]
Ještě musím vyřešit topení do garáže, abych na tom mohl něco dělat i přes zimu. Třeba rozhodit motor, ať je do jara hotový. Na jaře pospravit dvě dirky v motorovém prostoru + lak a voskování motorového prostoru. Ať je to do půlky dubna provozuschopné a s trochou dobré vůle průchozí přes STK. A pak hurá za babama
>:D
29. 10. 2016 18:13
Re: oba jsou tydýti
Nesmysly, stačí se podívat na zpomalený záběr mezi 25 a 30 s videa, řidič Fabky evidentně zpomalil, je to jasně patrné, protože náklaďák se k němu začal v této době docela rychle přibližovat, nejspíš dal nohu z plynu před křižovatkou a když viděl, že řidič Foxu neodbočuje, ale cpe se před něj tak šel ještě na brzdy. Kdyby řidič Fabie v této rychlosti šel tvrdě na brzdy, tak by nejspíš skočil rozmašírovaný tím kamionem, který natáčí video.
29. 10. 2016 20:42
Re: oba jsou tydýti
díváme se na stejné video? provoz tam docela frčí, silnice se rozděluje cca 70m před křižovatkou na dva pruhy - jeden odbočovací - opravdu by jednoho napadlo, že v místě, kde už je plná čára, bude nějakým ovádem předjet z odbočovacího pruhu?

Váš komentář vypovídá hodně o Vás - zřejmě tak jezdíte a tímto způsobem jste zvyklý vynucovat si, aby vám někdo "udělal místo". tak příště prosím myslete i za ty druhé, kteří to co Vy nepředpokládat nemusejí, protože to postrádá smysl
Avatar - Woombat
30. 10. 2016 00:38
Re: oba jsou tydýti
A ty jsi totalni id**t (Elz) kdyz jsi schopen tento prispevek vyplodit ze sve chore hlavy....
30. 10. 2016 09:45
Re: oba jsou tydýti
V tomto případě jsi úplně mimo. Video je z okruhu lidí, které znám. Ta křižovatka je u Františkových lázní a to místo je velmi častým místem výjezdu IZS. Lidé si tam dávají skutečně větší pozor - ale na iioty, kteří tam vjíždí z vedlejší ve snaze "to stihnout"....
Takže tady si řidič škodovky dává spíš pozor na to, jestli mu tam někdo nevlítne odjinud.... Místo si můžeš prohlédnout na googleho mapičkách, když zadáš Benzina Františkovy lázně - je to na dohled.....
29. 10. 2016 16:29
přebytek agrese a málo pokory...
Čím větší vrak,tím větší závodník..Kecy typu,že jsou oba másla,jsou mimo..Jasněže se má člověk neustále dívat kolem sebe,ale pokud někdo jede v levém,odbočovacím pruhu,a je jedno,jestli bliká,nebo nebliká blinkrem,má odbočovat!! řidič fabie nemohl tušit,že ho ten polomozek ve vraku bubliny hodlá předjet...Určitě se díval vlevo, vpravo a před sebe,,,né vlevo za sebe..
Rozbalit vlákno
3
Avatar - eLzyx
29. 10. 2016 17:41
Re: přebytek agrese a málo pokory...
narážím hlavně na to, že jej ten řidič Fábie začal "svírat" místo toho, aby jel buďto pořád rovně, nebo lépe - uhnul. Minimálně tím porušil ustanovení "Na pozemní komunikaci se jezdí vpravo, a pokud tomu nebrání zvláštní okolnosti, při pravém okraji vozovky, pokud není stanoveno jinak."
Silnice široká jako kráva a cpe se k levému okraji svého pruhu - já v tom vidím cílený naschvál.
29. 10. 2016 18:57
Re: přebytek agrese a málo pokory...
Ustanovení? Jede ve svém pruhu a je úplně jedno, jestli při jeho pravém nebo levém okraji. To, co jsi tu nakopíroval, je pro ty řidiče, kteří by náhodou chtěli jezdit jak v Anglii, ostatně vozovka není jízdní pruh.

Když už se tady ohánět nějakými paragrafy, tak hlavně ve vztahu k řidiči, který ohrozil několik účastníků provozu svým stupidním předjížděním. Nejde mi do hlavy, jak ho může někdo obhajovat a ještě naopak ostatní řidiče obviňovat, že něco porušili nebo ho snad ve chvíli, kdy hlavně sledují provoz před sebou na křižovatce, nepustili laskavě před sebe...

Místo, aby se ten * odsoudil, tak se ještě bude obhajovat a budeme nadávat normálním nevinným lidem, že ho ohrozili, to snad ani není pravda :-(
29. 10. 2016 20:35
Re: přebytek agrese a málo pokory...
nehnevaj sa ale píšeš bludy... odkiaľ mám vedieť že niekto v odbočovacom pruhu bude predbiehať? Ty si veštec? A ten vo Fabii brzdil v okamihu tej skorozrážky takže to možno celé zachránil.... keď sa dá aj ja sa stiahnem, uvolním plyn alebo aj brzdím ale musím vedieť a tu sa ako dalo predpokladať či to auto bude odbočovať alebo obiehať?
Avatar - Googlit
29. 10. 2016 17:46
Dávejte si na cestách před podobnými blázny pozor.
Ufff. Ještě že to takhle skončilo. Doufám že mě na cestě nikdy nic podobného nepotká.
Rozbalit vlákno
0
Avatar - Katikakus
29. 10. 2016 18:09
Autore..
.. kdyz, tak se trmacel za tim kamionem, ktery to cele natocil.
Rozbalit vlákno
0
29. 10. 2016 19:41
to redakce
Mohu se zeptat,jako auto profesionální žurnalisté,předali jste toto video na PČR aby vypátrali toho řidiče? Nebo je Vám to uplně u anální oblasti? Věřím,že se zachováte profesionálně,aby PČR řidiče našla a zahájila s ním řízení..
Rozbalit vlákno
3
29. 10. 2016 20:46
Re: to redakce
Pošli jim to sám soudruhu, pokud máš tu potřebu. Zachráníš tim natuty stovky životů.
29. 10. 2016 21:29
Re: to redakce
až to jelito příště udělá takovou kličku tvé manželce,nebo někomu z rodiny a ta zareaguje trochu jinak impulsivně stržením volantu atd....možná si vzpomeneš....
29. 10. 2016 21:36
Re: to redakce
Dyk jo, posli to prislusnikum. Proc by to za tebe mela delat redakce, pokud mas dojem, ze je to po tech dvou a pul letech tak zasadni. Nechapu, proc by video z youtube museli nekam hlasit novinari. Za zachranenou manzelku predem dik..
29. 10. 2016 21:04
se mi líbí
jak jste tady všichni chytří a přitom víme prd jaká tam byla nebo tomu předcházela situace...
typický případ:
místní strejda ve fabii jede celou dobu 75-80, za nima napruženej kamioňák a šňůra aut. silný provoz v protisměru, jedno z mála možných, byť nebezpečných a nelegálních míst k předjetí. tak holt jednomu rupnou nervy, rozhodne se pak už mu nic moc jiného nezbývá, než to profrčet. měl teda kliku a nejspíš si z toho stříknul do trenek. samozřejmě se ho ale nijak nezastávám.
Rozbalit vlákno
21
29. 10. 2016 21:22
Re: se mi líbí
Taky dobrý. Co se tady člověk nedoví. No a pak to má na silnicích vypadat...
29. 10. 2016 21:31
Re: se mi líbí
silnice není závodiště....jestli přede mnou jede auto a nemohu ho předjet tak počkám až to bude bezpečné...tak aby kvuli mě nikdo nemusel jit na brzdy nebo pohnout volant....pokud má někdo tendence dokaozvat si něco může si pronajmout okruh v Brně
Avatar - twistedTSD
29. 10. 2016 21:51
Re: se mi líbí
No to je úplně jedno, co předcházelo. Odbočovákem se prostě nepředjíždí.
Avatar - grifith
29. 10. 2016 21:56
Re: se mi líbí
I kdyby jel strejda 80, tak žádné vylízané hovado to neopravňuje k podobnému chování jak je vidět na videu. Pak se člověk nemůže divit, že to na těch cestách vypadá tak tragicky...
29. 10. 2016 22:15
Re: se mi líbí
šmarjá lidi, jen popisuju, jak to taky mohlo být. nic víc. že udělal chybu a mohl to být průser je snad jasné.
Avatar - grifith
29. 10. 2016 22:19
Re: se mi líbí
Píšeš o tom, že nikdo nevíme, co tomu předcházelo... A co? To je naprosto nepodstatné, video jen ukazuje jednoho trotla a situace skončila naštěstí jen párem zbarvených trenclí.
Avatar - Googlit
29. 10. 2016 22:30
Re: se mi líbí
Trefil si to náhodou docela přesně. Já za podobný komentář dostal devět mínusů tak jsem ho přepsal na úplný opak a sleduji jestli se objeví i plusy :-) Nicméně si myslím to co ty. Fábie musela brutálně brzdit provoz když se za ní táhl náklaďák. Z videa jde navíc vidět, že dlouho dopředu uhnul, takže beztak ještě "pouštěl" toho foxe a zbytek už je jenom dílo náhody. Bezmozci jsou všichni tři. Fox je samozřejmě lídr, ale jak řidič náklaďáku tak řidič fábie nemají na cestě co dělat taky.
Avatar - grifith
29. 10. 2016 22:37
Re: se mi líbí
Tímto jen dokazuješ smutnej fakt, co za ocasy dostalo papíry a jak jsou bohužel běžní řidiči jednou nohou v hrobě.
Avatar - Googlit
29. 10. 2016 22:43
Re: se mi líbí
Já bych v životě nepředjížděl v situaci toho foxe. Jen poukazuji na to že papíry dostane opravdu každý. V chování řidiče ve fábii spatřuji zásadní nedostatek předvídavosti! Pokud se mi snažíš naznačit že by si sám přehlídl náklaďák či co to bylo ve zpětném zrcátku jak si to štráduje u krajnice a vedle něho jen tak-tak projíždí osobní automobil tak se nad sebou zamysli. Fabie je tak malinké auto že i s diagnózou "totální absence periferního vidění" ti to v těch zrcátkách neunikne.

Ten s tím foxem to neoddiskutovatelně po*ral, ale to neznamená že bychom mu jako řidiči fabie neměli uhnout...
Avatar - grifith
29. 10. 2016 22:49
Re: se mi líbí
Bohužel předvídat idiota na cestě nelze, pokud tvrdíš opak, asi na cestách nejezdíš. Jestli jezdíš podle toho, jak zde píšeš, pak se nedivím ničemu... Pokud uhýbáš všemu, co vidíš ve zpětném v odbočovacím pruhu, tak tě doufám v životě v provozu nepotkám.
Avatar - Googlit
29. 10. 2016 22:58
Re: se mi líbí
Ještě jednou a naposled. Ty by jsi opravdu přehlédl ve zpětných zrcátkách fábie souběžnou, čtvrt minuty trvající jízdu náklaďáku co hobluje krajnici a oranžového foxe v jednom jízdním pruhu??? Pokud ano tak doufám že se s tebou také nestřetnu.

Člověk co není schopen vidět za jízdy do zrcátek by neměl dostat řidičák. Tohle by se asi mělo kontrolovat běžně perimetrem. Jenže u nás u doktora před řidičákem si tak leda zakryješ jedno oko a čteš písmenka a pak to takhle vypadá.
Avatar - grifith
29. 10. 2016 23:06
Re: se mi líbí
Ty si něco vymyslíš a ještě to udáváš jako pravdu? Koukni se ještě jednou na to video, porovnej si časy a pak se zamysli. Na něm totiž vidíš jen jednoho idiota, kterej měl jen neskutečný štěstí, že to dopadlo, jak to dopadlo.
Avatar - Googlit
29. 10. 2016 23:09
Re: se mi líbí
Magor číslo 1 je v tom FOXu, ve fabii jede slepec. Já nejezdím naštěstí ani jako jeden z nich. Předpokládám že fabii si řídil ty podle tvých komentářů.
Avatar - grifith
29. 10. 2016 23:11
Re: se mi líbí
Zase předpokládáš špatně, nikoliv poprvé...
Avatar - Googlit
29. 10. 2016 23:14
Re: se mi líbí
V tom případě tu tvou zběsilou obhajobu slepoty nechápu.
Avatar - grifith
29. 10. 2016 23:17
Re: se mi líbí
Fakt uhýbáš všemu, co jede v odbočovacím za tebou?
Avatar - m.z.
30. 10. 2016 07:36
Re: se mi líbí
Googlit: Kde ty na ta moudra chodíš...
Ještě jsi nestihl obvinit řidiče v protisměru.

Kamion uhýbá, protože už má vedle sebe červený tydýt a počítá s tím, že se zařadí před něj, strejda ve fábce nemá vůbec tucha, co se kolem něj děje a jede si své 70km/h tempo, probere se, až se kolem něj něco červeného mihne a klasicky reaguje s křížkem po funuse.

Neudělal nic blbě, jen od takového řidiče se nedá čekat záchrana nějaké krizovky, je to pouhý přesouvač.
29. 10. 2016 22:09
Re: se mi líbí
To, že strejda zdržoval bude nejspíš pravda jinak by za ním nebyl kamion.... Ale v tom provozu to chce mít auto, které na to má výkon a nedělat to tímhle stylem, že skoro zabije všechny okolo...
Avatar - Googlit
29. 10. 2016 22:37
Re: se mi líbí
A jsi si podle vide jistý že mu třeba pan zvrácený kameraman z náklaďáku neuhnul k pravému okraji a neprovokoval blinkry k předjíždění? To by se pak přece nějaký nezkušený řidič toho foxu (a třeba na něj dorážel už čtvrt hodiny zezadu někdo další) mohl rozhodnout pro podobnou "sebevraždu". Nechci to obhajovat. Sám bych v takové situaci předjížděl leda s pistolí u hlavy, ale známe jak to v našem světě rozdávání řidičáku kde komu chodí, že?
29. 10. 2016 22:50
Re: se mi líbí
Tomu blinkru v tom provozu nevěřím, mně blikají blinkrem pouze, když nic nejede proti a to, že uhne ke kraji i když jedou proti auta je výhoda, protože pak můžu jet bezpečně ve svém pruhu a přitom vidím jak vypadá situace. Pokud někdo bere uhnutí ke kraji automaticky jako pokyn k předjíždění tak by měl vrátit řidičák.

Jinak z videa ani není vidět, kde ten Fox byl, když začal předjíždět klidně mohl ten kamionák uhnout až když viděl, že se tam * šílenec...
Avatar - Googlit
29. 10. 2016 22:59
Re: se mi líbí
Do puntíku souhlasím.
30. 10. 2016 09:50
Jo těsnotky.....
tohle místo je nebezpečné a tady ho znají jednotky IZS moc dobře - bohužel. Rozhodně to není chyba řidiče škodovky, ale imbecila, co se tam tlačí.
na tomhle místě už bylo pár smrtelných nehod... a lidi se nepoučí a nepoučí..... Je to u Františkových lázní - hlavní tah Cheb - Aš...
Rozbalit vlákno
0