Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: Jezdíte s autem do myčky? Řekneme vám, proč to nemáte dělat

Nešetrné kartáče, agresivní chemie nebo nedokonalé sušení, péče o auto v myčce může nadělat pěknou paseku.
Zpět na článek
9. 11. 2021 16:30
Ručné umývanie
Samozrejme že ručné umývanie je najlepšia možnosť pre auto. Viete akú chémiu používate a taktiež aké príslušenstvo. Ja si umývam auto s umývacou rukavicou z mikrovlákna, ktorá má husté štetiny a nepoškriabe lak. Odporúčam túto
https://www.wolfgarage.sk/…ve-rozne-strany/
29. 4. 2021 02:03
Čištění párou
A to je důvod, proč nejezdím do myčky, hodně mi vadí ta chemie, kterou při mytí používají. Proto raději využívám služeb firmy steams .cz, která čistí vozidla pomocí horké páry. Horká pára zbaví auto nejen nečistot, ale taky bakterií a virů. Mně navíc hodně vyhovuje to, že nikam nemusím jezdit. Jenom si objednám jejich služby a oni sami přijedou za mnou s kompletním potřebným vybavením.
Avatar - dolsonoson
4. 2. 2021 08:49
Autošampony
Auto si umývám zásadně sám. Když se to dělá se správným vybavením a s autošamponem, tak ho rozhodně nemusíte mít poškrábané. A když myčka, tak ruční, automatické moc nevěřím. Kvalitní autošampony jsou například od EZ nebou AutoGlanz
https://www.andyhoauto.sk/sampony/
10. 11. 2016 09:31
Re: Ruční mytí
Ale to je v pořádku, já také tvrdím, že musím pouze dodržet vodní zákon. A pokud spláchnu auto přípravkem, který je ekologicky odbouratelný, stejně jako Jar nebo Ariel, tak to není proti ničemu.
10. 11. 2016 08:52
Re: Ruční mytí
No vidis, a vzhledem k tomu, ze tohle znecistovani vod reguluje i na soukromejch pozemcich, tak taky ocividne muze.
Avatar - pumpkin
10. 11. 2016 00:17
Ekoteroristi?
Nerozumiem, prečo sa tu podaktorí oháňajú zákazom domáceho umývania auta. Dám do 5 litrového kýbla dve odmerky ekošampónu na auto a už je z toho akože ekologická katastrofa? Zas nepreháňajte. Neviem ako vy, ja umývam auto tak max. 4x do roka a občas lokálne čistou vodou.

Oveľa väčší problém predstavujú nariadenia o percentách zelenej plochy, napríklad pri výstavbe bytovky a spevnených parkovacích plôch. Čoraz častejšie sa to rieši zatrávňovacou dlažbou a áno, vtedy tečie všetko svinstvo do zeme.

Ale to, že si niekto občas umyje auto na dvore? Zas nebláznite...
Avatar - pumpkin
9. 11. 2016 23:59
Re: Priority
Tak, tak. Pokiaľ viem, že nemám aspoň hodinu na umytie auta, tak sa do toho ani nepúšťam. Jednoducho keď už, tak poriadne. :-)
Avatar - pumpkin
9. 11. 2016 23:53
Re: Ruční mytí
Uhm, aké éčko? Pozri si ceny ručného umytia. A na samoobslužné umyvárky nechodím, pretože tam nemám dostatok pokoja sa s tým vyhrať.

A netvárte sa tu, ako keby som doma umýval nejakú starú zamastenú Liazku.
9. 11. 2016 22:49
Re: Nie je čo riešiť : )
Asi tak, nove si poskrabem sam (respektive niekto parkujuci vedla mna) a ojazdene poskrabal uz predosly majitel.
9. 11. 2016 22:39
Nie je čo riešiť : )
So svojim starým ceedom som to neriešil a chodil pravidelne do umývačky ...

Samozrejme, že sa lak poškodil ... ale to sa i tak v tej "záplave" poškodenia laku od kamienkov či "susedov" na parkoviskách v podstate "stratilo" ...

A keď som ho predával ... tak v bazáre lak nikoho nezaujímal ... maximálne väčšie poškodenia ....čo som oprel betónový stĺpik o dvere :-(

Nové auto som sa rozhodol šetriť .... už ma to po pol roku prešlo. Raz sa zadarilo poškriabať jednu stranu mne .... nejaký "dobrák" mi poškriabal druhú stranu ....a moje malé deti spoľahlivo "ošetrujú" interiér >:D

V práci mi jemný poprašok popolčeka s obsahom síry jemne poškodil lak na hornej strane auta ... tak som už prestal riešiť lak :-!

Auto budem predávať tak za 8 - 9 rokov ... a to už nik neskúma nejaké škrabance ... skrátka na svoj auto ľudovo povedané kašlem .... a chcem aby ono slúžilo mne a nie ja jemu.

Ale umývačke sa vyhýbam .... ale z dôvodu možného poškodenia zadnéh spoilera na zadných dverách ... kamoš ho utrhol.
9. 11. 2016 21:38
Re: Ruční mytí
No že jsou věci, které město může regulovat na svých pozemcích, resp. které jsou v její správě a které nemůže regulovat na soukromých pozemcích.
9. 11. 2016 19:38
Re: Ruční mytí
Co ma spolecnyho znecistovani vod se silnicnim provozem, potazmo dopravnimi predpisy?
9. 11. 2016 14:32
Re: Ruční mytí
Pokud nemyješ nějakým neekologickým svinstvem či ve špatné koncentraci, tak k ohrožení podzemních vod nedojde. Musel bys to prokázat. Jinak by si nemohl ani doma použít Jar na nádobí, protože ten také skončí v odpadní kanalizaci.
Pokud ale sousedovo odpadní voda končí na sousedovo pozemku, tak to už se dá řešit jinak. Jako klasický sousedský spor, kdy by mu sousedovo kozy chodily přes děravý plot ožírat zahrádku.
9. 11. 2016 14:27
Re: Ruční mytí
Špatný příklad. Nebo u vás na dvoře platí zákon o silničním provozu, stejně jako na veřejných komunikacích? Když budete mít na ulici zákaz zastavení, bude to platit i pro váš dvůr, který sousedí se silnicí?
9. 11. 2016 14:26
Re: Ruční mytí
A jaký zákon jsem porušil? Pokud nebudu splachovat ropné nečistoty či mýt auto nějakým neekologickým šamponem, tak nic neporušuji. Když v ulici bude zákaz zastavení, bude to platit i za vašim plotem ve dvoře, který přiléhá k této ulici?
Řešil jsem toto při kolaudaci domu a potvrdili mi to sami úředníci. V kolaudačním rozhodnutí je přímo uvedem zákaz mytí a údržby aut na přilehlých komunikacích. Na svém pozemku si mohu auto mýt, pokud neporušuji výše citovaný vodní zákon.
9. 11. 2016 13:01
Re: to tmave
Souhlasím s tebou, modrá mu sluší. Nebyl bych proti mít ho v garáži. >:-[]
9. 11. 2016 12:40
Re: Ruční mytí
okej, ale sused má evidentne vodný zákon na háku a ja som v mene zachovania "dobrých susedských vzťahov", ticho, lebo inak je to celkom fajn sused, len toto mu nedopína.
9. 11. 2016 12:34
Re: Ruční mytí
takhle v ničem :),aj keď všelijaké olejovo kvapalinové výtoky tam pozmývaš, ja zas nie som ekoterorista, ale väčšina tam našúpe všelijaké jarypury a šampóny na lesklú srsť a to už pri pravidelnom umývaní môže ovplyvniť kvalitu zahrádky.
Avatar - _Karel_
9. 11. 2016 12:28
Re: Ruční mytí
Pustím hadici s čistou vodou, do ruky vezmu houbu a umyju auto. V čem jsem čuně?
9. 11. 2016 12:03
Re: Ruční mytí
Obsahuje to tzv. "Vodní zákon".
Zákaz mytí všude, kde by mohlo dojít k ohrožení podzemních vod, což je vlastně všude, protože voda se vsakuje do půdy. A kor, když to někdo šudlá na trávníku...
9. 11. 2016 11:13
Re: Ruční mytí
To je asi stejná logika, jako že když někoho na svý zahradě umlátíš sekerou, nemůžeš bejt potrestanej.
9. 11. 2016 09:56
trošku som vysadený
lebo mám super suseda, ktorý to pravidelne umýva pred domom, ešte si to tam chodí umývať aj família a vďaka jemnému sklonu, to všetko končí na trávniku mojej záhrady. To už chce riadnu dávku sociopatie.
9. 11. 2016 09:52
Re: Ruční mytí
nerozumiem ti. To ti to éčko mesačne stojí za to, aby si to mrskal do trávy?
9. 11. 2016 09:51
Re: Ruční mytí
čuňata sú tí, čo to umývajú doma a splachujú do zeme
9. 11. 2016 09:02
Re: Ruční mytí
Bohužel, i tam platí obecný zákon, i na soukromém pozemku. Pokud Vás práskne "oblíbený " soused, máte problém a dost vysokou pokutu z úřadu.
Avatar - twistedTSD
9. 11. 2016 09:01
Re: Poctivci
Jak zrazu? Jsme snad na webu o autech a pro většinu z nás auto není jen hnoják na přesun z A do B. Nebudu se k němu tedy chovat jako prase a likvidovat lak v myčce. To už radši s umýváním počkám.
Avatar - zaplosak
9. 11. 2016 09:00
doma je doma
Do myčky nejezdím, není důvod - auto si myji sám na dvoře u baráku, řekněme po 5 letech je lak jako nový, žádné ty kruhové mikroskopické škrábance, jasně že beru že ne každý má možnost si umýt auto doma...
9. 11. 2016 08:51
Re: Ruční mytí
Pokud je pozemek před domem, na kterém chcete mýt auto, ve vlastnictví města, tak pak to zakázat mohou a je to pak přestupek.
Pokud ale u svého domku máte dvorek, který je váš, tak zakázat vám to přímo nemohou.
9. 11. 2016 08:45
Re: Ruční mytí
Tzv. vodní zákon obsahuje pasáž: "Mytí motorových vozidel a provozních mechanismů ve vodních tocích nebo na místech, kde by mohlo dojít k ohrožení jakosti povrchových nebo podzemních vod, je zakázáno.".
Samozřejmě, ministerstvo životního prostředí si to vysvětluje po svém, protože dle nich hrozí ohrožení znečištěním ropných a jiných látek i při klasickém mytí, kdy samozřejmě omylem uniklé ropné látky do kanalizace nepatří, takže by to rádi zakázali všude kromě myček.
Nicméně jsem ještě neslyšel o sporu, že pokud si myjete auto na dvorku, používáte šetrný saponát, že by se s vámi soudil nějaký úředník.
9. 11. 2016 08:38
Re: Ruční mytí
Tak to jsem potom v pohodě. Já myju auto u Želivky, vše do ní pak spláchnu a ještě se mi žádnej Pražák dosud nestěžoval. Horší jsou ti, kteří myjí u Brněnské prehrady, tam už to mělo neblahé důsledky.
Avatar - wakantanka
9. 11. 2016 08:38
Re: Podvozek
Vidím a robím to podobne. Youngtimer či veterán doma ručne, daily car umývarka. Držím sa toho, že auto má slúžiť mne a nie ja jemu - neplatí pre tzv. hračky veľkých chlapov. >:D
9. 11. 2016 08:15
Ruční mytí
Je to v několika zákonech a existují vyhlášky měst, které zakazují mytí aut před domy a lití té vody do kanálu
Avatar - Blue Sun
9. 11. 2016 08:01
Re: Priority
Důkladné ruční mytí fakt nezabere pět minut, které trvá projetí myčkou.
9. 11. 2016 07:27
Re: Ruční mytí
Splašky nepatří do kanalizace? A jaké máš na mysli? Ty co z komunikaci ulpí na autě? Ty jsou totiž normálně odvedeny do kanalizace. Jinak splašky samozřejmě do kanalizace patří, kvůli tomu totiž kanalizace vznikla.
9. 11. 2016 07:25
Re: myčka
Mislým, že ťy nejvýc škoďý češťyna ;-)
9. 11. 2016 04:12
myčka
Mám pocit, že kdybych se svojí Mazdou jezdil do myčky, po pár měsících bych byl úplně bez laku :-)
Avatar - speedfred
9. 11. 2016 00:57
Re: to tmave
Ako sa ti to môže páčiť? ASX je škaredé auto nech je aj na zlatých 19.
Prepáč.
Avatar - Floyd
9. 11. 2016 00:39
Re: Podvozek
Ty jsi ale kus vola chlape!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
P.S. A teď si spočítej vykřičníky ať víš jak moc vážně to myslím.
Avatar - Floyd
9. 11. 2016 00:36
Re: Ruční mytí
>:D >:D >:D :yes: :yes: :yes:
8. 11. 2016 23:48
myčka
To předmytí v ručních myčkách tlakem obyčejnou vodou za 20-30,-Kč a potom hurá do automatické myčky s voskem za 120-130,-Kč se mi osvědčuje po celý rok už dlouhé roky.
Navíc jsem vyzkoušel i gumový krátký prut antény který nemusíte sundavat a to v různých myčkách a opět bez jakéhokoliv problému !!! :-)
Avatar - pumpkin
8. 11. 2016 23:43
Re: Ruční mytí
Fakt to tak máte? To je dobrá kravina...
Avatar - pumpkin
8. 11. 2016 23:41
Re: Poctivci
Nah, tu už je zbytočné hľadanie. ;-)
Avatar - pumpkin
8. 11. 2016 23:38
Re: Podvozek
Cestou z práce to vezmi cez potok. >:-[]
Avatar - pumpkin
8. 11. 2016 23:36
Re: Ruční mytí
Tiež umývam doma a tečie to na trávnik. Používam saponát, ktorý je šetrný k životnému prostrediu a zrejme neklamú, lebo trávnik s tým nemá problém.
8. 11. 2016 23:24
Vyzkoušené
Jezdím do vyzkoušených myček (většinou u benziny) a nikdy žádný problém. Za cenu kolem 120 Kč za full servis není myslím co řešit...
Avatar - wikinko
8. 11. 2016 23:06
mycka
myslim ze by sa tu do diskusie mal zapojit Honza Myčka :-)
8. 11. 2016 22:58
Ruční mytí
Mytí mimo myčky je zakázáno zákonem. Takže zůstává jen tato varianta. Jsou za to pěkný pálky. Splašky nepatří do kanalizace.
Avatar - euro89
8. 11. 2016 22:48
Re: Podvozek
Nemusis mit nutne jamu. Prodavaji se takove zvysene najezdy, na ktere muzes bud prednimi nebo zadnimi koly najet a umyt tak celkem snadno podvozek. Pamatuji, ze kdyz jsem byl maly, tak neco podobneho (jen vetsi na cele auto) bylo v CR u parkoviste pred kazdym sidlistem, ale uz to zmizelo, protoze se lidi dneska o sva auta sami nestaraji.
Ja osobne to delam nasledovne. Youngtimer si myju vyhradne sam a pres zimu je v garazi. A normalni "Alltag" auto myju od jara do podzimu taky rucne a jen pres zimu kvuli soli jezdim do mycek s programem na myti podvozku. A samozrejme jen ve dnech, kdy jsou teploty nad nulou. Ono v poslednich letech beztak nevydrzi mraz dele, jak dva tydny v kuse. Opravdou zimu jsem nezazil ani nepamatuju...
Re: Poctivci
Chlapci, pomôžte niekto tomuto zúfalcovi, niekde stratil mozog... Že by mu ho vypláchli v tej umývačke? >:D
Re: Podvozek
Spočítaj výkričníky, na istotu to postačí... ;-)
Avatar - Ja Prvni 123
8. 11. 2016 22:04
Re: clanek o nicem...
No, ale po článku s doporučením, že v noci je lepší si rozsvítit to už asi není velký překvapení, že ne..
;-)
Avatar - Ja Prvni 123
8. 11. 2016 22:00
Re: co je to myti?
No, já si auto občas i umeju... prostě mě to baví.
:-)

Ale připouštím, že v mrazech to nedělám.. není to ono.
>:D
8. 11. 2016 21:55
clanek o nicem...
...nic noveho jsme se nedovedeli, cekal bych nake smysluplnejsi rady a doporuceni..ale chapu, ze autor asi zadny velky detailer nebude.

No nic, radeji zabrouzdejte na
detailingclub
8. 11. 2016 21:46
co je to myti?
auto vnimam jako spotrebak, cili umyte je jen jednou rocne v servisu pri vymene oleje, jinak po technicke strane tj, motor a ostatni si ho naopak hyckam a chovam se k nemu s prikladnosti.
Ano, mozna mi nejaka hadice na podvozku anebo jiny kus zeleza uhnije o 5 let drive nez ostatnim, ale kdyz vidim kolik jezdi felicii 20 let starych bez jakychkoliv problemu a myti, tak verim ze pri uvazovane zivotnosti 6-8 let to neresim protoze to tam bude velmi pravdepodobne vse v cajku, i bez cakani po podvozku kazdy mesic v zime a odrbavani soli...
8. 11. 2016 21:40
Re: Poctivci
Oooovecka a koho zaujima ci ty chodis do umyvarky a kolkokrat za rok?
Radsej zacni setrit peniaze na elektriku kedze tvoj pastier ti zrusil zadarmo supercharger..beeee beee a ani dlho netrvala ta charita pastiera tupych oviec >:D >:D >:D

Ovecka a nezabudi sem zas nabehnut so 4 nickmi naraz a nasadzat si hned :yes: hore >:D
8. 11. 2016 21:39
Re: myčka
s tím se nedá než souhlasit, lidi jsou ***, nicméně v myčce už sem dlouho nebyl a hned tak mě tam nikdo nedostane .... wapka a ruční práce je kombinace k nepřekonání.
8. 11. 2016 21:35
Priority
Nevěřím, že někdo nemá čas na ruční mytí a na myčku ano, to jsou jen výmluvy z lenosti a pohodlnosti. Časově je to téměř stejné.
A jako totální blábol mi přijde, že dnes už myčka laku neškodí. Jak je potom možné, že parkoviště jsou plná nových aut totálně seškrábaných z myček a moje auto má téměř dokonalý lak jen s pár mikroškrábanci? Žádná kouzla, jen péče.
Avatar - Fána
8. 11. 2016 20:39
myčka
Myslím že mému plecháčkovy výce škodí na parkovišti ostatní řidiči a vandalové než rotační kartáče.
Avatar - _Karel_
8. 11. 2016 20:30
Re: Podvozek
Tak si nejsem jistej, jak moc vážně/nevážně to myslíš? :-)
Re: Podvozek
Čo to pletieš, wapka je najlepšia zo všetkého! Len musíš požiadať toho správneho, aby ti to správne vysvetlil. A do tej montážnej jamy sa neboj vliezť aj s wapkou! Že dostaneš trochu vody za krk, je tam toho! Za spokojnosť tvojho auta to stojí! A mráz? Čo nemáš doma predlžovák? Vyfénuješ! ;-)
Poctivci
Akí ste zrazu všetci poctivci a milovníci svojich áut... Ja párkrát za rok do umývačky zájdem, nemám Rolls-Roye, aby som sa musel báť, že mi zájde lak...
8. 11. 2016 19:45
Re: Ruční mytí
Doma? Kam teda z auta tecou vsechny ty saponaty ...?
8. 11. 2016 19:27
Re: Ruční mytí
2x za měsíc a 1x za dva týdny, to je tedy zásadní rozdíl >:D >:D
Avatar - _Karel_
8. 11. 2016 19:26
Podvozek
Řekl bych (a článek to potvrzuje), že v zimě trpí nejvíc podvozek.Ten si ale hadicí před domem neumyju. Leda bych měl montážní jámu. A to pomíjím takový drobný detail - mráz.
Avatar - Zetti
8. 11. 2016 19:18
Radeji reknete co mame delat
Kdyz si nemuzete umyt auto doma, jedte do samoobsluzne bezkontaktni mycky. Fakt to za to stoji. Jeste existuje metoda nalesteneho auta bez voskovani a lesteni, ale to je na delsi navod.
Avatar - chetoos
8. 11. 2016 19:17
Ruční mytí
V automatické myčce jsem nebyl nikdy a ani nemám důvod tam jet. Veškeré auta si myji doma sám wapkou. Přes léto auta myji tak 2x za měsíc a přes zimu 1x za 2 týdny. Jen když je opravdu zima, zajedu si na samoobslužnou myčku, kde auto spláchnu. Když je možnost si mýt auto doma sám, nemám důvod jet do myčky. Navíc hodně automatických myček opravdu auto spíše škodí. A navíc jsou lidé co jsou takové čuňata, že si auto umyjí maximálně 1x za rok.
8. 11. 2016 19:07
ta posledni veta,to je perla...
... protoze vazeny autore, kdyz mam auto peclive rucne umyte a navoskovane, opravdu me ani nenapadne s nim jet do mycky. :no:
Avatar - 3_diamanty
8. 11. 2016 19:06
to tmave
ASX na tych 18tkach(?) je moc pekne ... nemozem si pomoct ... ale za mna nezostarlo za tie roky ani o den.... uzasne auto ktore si okrem ineho samozrejme zasluzi aj poctivu rucnu autoumyvarku ... vdaka za taketo foto ... tu kde vladne skoda to vzdy potesi ;-)