Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: Video: Kanadské klouzání aneb nezastavitelný autobus nebo policejní vůz

Příchod zimní sezony tradičně nezaskočí jen české silničáře, ale také mnohé řidiče. Dokazuje to i video z kanadského Montrealu.
Zpět na článek
7. 12. 2016 08:50
7. 12. 2016 10:08
12. 12. 2016 08:11
7. 12. 2016 11:41
7. 12. 2016 08:50
vtipný
Jen si říkám co ti lidi za tím volantem dělají? To je nenapadne něco jinýho než jen tupě držet brzdu? Třeba ti policajti. Auto se jim krásně otočilo čumákem nahoru vždyť si to přímo říká o to dát tam rychlost a dupnout na plyn. Pokud by se jím tím nepovedlo zastavit, tak by aspoň výrazně zpomalili.
Rozbalit vlákno
3
7. 12. 2016 10:08
Re: vtipný
Jakože lepší přilnavosti dosáhneš tim, že začneš protáčet kola..? Zajímavá myšlenka.
12. 12. 2016 08:11
Re: vtipný
jj je to dobrej fígl. Naučil mě to kamarád a už mě to několikrát zachránilo. Protáčející se kola opačným směrem než jakým se pohybuje auto mají vždycky větší brzdný účinek než kola zastavený. Navíc ti to umožňuje snažit se auto nasměrovat volantem kam potřebuješ i když auto, zejména na ledu, reaguje dost tupě. Si to někdy vyzkoušej na sněhu na nějakým prázdným parkovišti. Otoč si auto přes ručku a přidej plyn uvidíš jak začne zpomalovat. ;-)
7. 12. 2016 11:41
Re: vtipný
Sam jsem to zazil. Prudky kopec, zimni gumy!, zadny led, jenom cersvy snih. Clovek spanikari a jenom vsi silou tlaci na brzdu a toci volantem. Pritom mozna staci a sekundu uvolnit brzdu, kola se chytnou a da se vyhnout autobusu a klouzat dal vedle nej.