Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: Zapomeňte na ocelová svodidla! Budoucnost je v gumových válcích!

Ocelová svodidla jsou sice běžnou součástí silnic, mají ale některé své nevýhody. Korejci je řeší pomocí svodidel tvořených gumovými válci.
Zpět na článek
Avatar - speedfred
30. 12. 2016 10:47
Re: Ani omylem!
....že lopatou po hlave >:D >:D >:D :yes:
Avatar - Ada je zase tady
29. 12. 2016 23:54
Re: A bude len otázkou času ...
Mnohem efektivnější než ty pěnové válce na traverze by byly plastové barely naplněné cca do poloviny vodou, jenž by při nárazu praskly. Tím by se dal vyvážit efekt tvrdosti a hmotnosti bariéry podle podílu objemu voda/vzduch. A daly by se vyrábět z odpadových plastů. :-!
29. 12. 2016 15:55
A bude len otázkou času ...
... kedy nejaký koumák príde na to, ako tieto valce zužitkovať doma! :-)
29. 12. 2016 15:50
Re: Obměna
... asi nejaký redakčný engine! ;-)
29. 12. 2016 15:21
Re: Obměna
Koukám, že máme palce dolů. Asi s námi někdo nesouhlasí. Jen by mě zajímalo v čem. >:D
29. 12. 2016 14:35
Nápad OK
Ale nemůžu si pomoct. Podle mně by v ideálnim případě měly ty válce přesahovat tu kolejnici. Takhle myslim při menšim nárazu si člověk akorát poničí auto o tu kolejnici a válce ani nezafungujou. Kdyby trčely 10cm za ní tak by dokázaly uchránit i dost škod na autech při menších nárazech. U náklaďáků je to asi jedno, jde mi o osobáky.
29. 12. 2016 14:35
Re: Elastický materiál
Elastické materiály tlumí, to není nic nového. Jednoduše na jejich stlačení se spootřebuje víc energie než se vrátí následným uvolněním

Mimochodem, že materiál EVA je lehčí než guma asi nebude žádná výhra. Pro účinné pohlcování kinetické energie auta je určitě lepší vyšší hmotnost materálu
29. 12. 2016 14:23
Re: Obměna
Ty zelené patníky mají být všude tam, kde budou nově pruhy 2+1 problém je, že stačí v zimě drobný smyk a vykácíte 100m úsek >:D

No a když se někomu rozbije auto tak bude taky pár patníků po smrti, protože nevím jak ostatní, ale já tam hodinu na jeho odstranění čekat nebudu.
29. 12. 2016 14:03
Obměna
Takže se budou ty plastový válce měnit pokaždý, když se o ně opře nějakej nesmrtelnej závodník s vytuněnou herkou...

Možná si zařídím firmu na jejich výrobu. Už dneska se na silnicích dost často objevují místa se zeleným plastovým peklem, přes který už se někdo projel. A to fakt není výměna za pár korun.

Hlavně že se rozšiřuje "městská zeleň". >:D
Avatar - narona
29. 12. 2016 13:54
Elastický materiál
.. a přitom pohlcuje náraz? To mi nejde dohromady jak může něco, co je elastické pohltit kinetickou energii nárazu :-O >:D To spíš podle mě auto odrazí z5 do silnice.
29. 12. 2016 13:50
Tohle se k nám dostane
Až bude zpřízněná firma opět potřebovat trochu peněz ze státního rozpočtu a tak se podojí nějaké dotace.
Avatar - rohYpnol
29. 12. 2016 13:49
Re: Ani omylem!
v pohodě, tyhle novoty se k nám dostanou za dalších 20, 30 let... Zatím si v klidu vystačíme s těmi polskými tretkami >:-[]
29. 12. 2016 13:30
Ani omylem!
Jestli někoho napadne zase omezit provoz na dálnici, aby mohl opět měnit svodidla tak už by měl dostat lopatou po hlavě :-!