Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: Opel Crossland X je oficiálně tady. Zmenšená Mokka X jde po krku městským crossoverům

Opel oficiálně představil první ze dvou očekávaných SUV. Nový model Crossland půjde po krku městským crossoverům.
Zpět na článek
19. 1. 2017 11:49
Re: jak to bude s pohony?
jj auto se mi líbí a 1,6 by mi vyhovoval možná by i nějaký plyňák mohl být
18. 1. 2017 22:15
Re: Malý tlustoprd
Neviem odkiaľ má kolega vyššie ten dátum ale čo viem ja tak od marca (března) bude prvá nová Insignia ako predvádzačka v AutoPrestigeGroup v BA - Opel díler. A samozrejme sa už bude môcť aj objednávať.
18. 1. 2017 21:46
Re: očekávané informace jsem v článku nenašel
Pořád tisíckrát lepší, než hnusné tlačítko! 8-s 8-s 8-s
Avatar - praděda7
18. 1. 2017 20:05
Re: očekávané informace jsem v článku nenašel
Základní verze bude poháněna šlapacím setrvačníkem a de luxe verze bude mit neoprenovou zkroucenou gumu extra.... >:D
18. 1. 2017 17:26
Re: jak to bude s pohony?
Ak by to malo ako zaklad ten 1.6 atmosfericky z mokky, tak by to bola parada - spolahlivy dost vykonny motor za fajn cenu a silnejsi variant s turbo...

Dizajn sa mi celkom paci, je to take oble baculate, ved to nema byt spotriak, rozhodne krajsie ako MPV meriva
18. 1. 2017 14:02
Re: očekávané informace jsem v článku nenašel
ta rucka - docela divny bazmek
18. 1. 2017 14:01
jak to bude s pohony?
Vyhřívaný volant a přední okno jsou ok, ale kvůli tomu si auto nekoupím. Sama myšlenka auta mi není cizí, potřebuji sedět výš a nepotřebuju velké auto, potud dobré. Docela se mi líbí R Captur, ale automat má jen s 1,2 TCe nebo s malým dieselem což není nic moc. Nemluvě o cenách
Avatar - Blue Sun
18. 1. 2017 13:43
Re: Malý tlustoprd
Malé crossovery, abych byl přesnější. Jenže cokoli malého, co se má natáhnout do výšky, vypadá divně a obtloustle.
18. 1. 2017 13:41
nepovedený módní výstřelek
přední a zadní část působí, jakoby k sobě ani nepatřily
18. 1. 2017 12:56
Re: Hmm, nenadchnul
No, pokud se jedná o prodlouženou verzi velkoprosrové pětistovky, tak určitě souhlasím, ale v kratší verzi se mí víc líbí ten Fiat. Ale to je samozřejmě věc osobního vkusu, nikomu to nevnucuji. :-)
Avatar - Bubáq
18. 1. 2017 12:45
Re: Hmm, nenadchnul
... ale to není konkurent pro 500X, to je konkurent pro 500L (crossover). A v tomto případě jsem si jist, že je Opel nesrovnatelně přitažlivější, než 500L.
18. 1. 2017 12:43
Střední Kolový Obrněný Transportér
A la Opel.
To si ne zaslouzi druhe meno.
18. 1. 2017 12:08
Hmm, nenadchnul
Tak interiér se mi líbí, o tom žádná, ale zvenčí je to bída - obtloustlé zavalité tvary, ještě doražené tím hnusným kočárovým zadním sloupkem, kterým již zničili design nové Astry ST... Třeba nádhernému Fiatu 500X tento nový výtvor Opelu po vzhledové stránce konkurovat rozhodně nemůže, hezčí je dokonce i P 2008 (ten to ovšem zase zabíjí tou blbou palubkou s maličkým volantem... :-O
18. 1. 2017 11:57
Re: Malý tlustoprd
Hmm tak to je dost pozdě, trošku jsem doufal v nějakou výhodnou zahajovací akci, ale tak dlouho na auto asi čekat nebudu.

Každopádně díky za info :yes:
18. 1. 2017 11:06
Re: Malý tlustoprd
Obecně ti nesedí crossovery, tento je z vyjmenovaných pro mě naprosto nejhůř vypadající.
18. 1. 2017 10:34
Re: Malý tlustoprd
A ví se, kdy se začne nová Insignia prodávat?
Avatar - Blue Sun
18. 1. 2017 10:32
Re: Malý tlustoprd
Asi na slovo "obtloustlý" máme každý jiný názor... Mně se nelíbí ani jeden jmenovaný.
18. 1. 2017 09:40
Re: Malý tlustoprd
Mokka je obstarožní, stejně tak už teď vypadá i Crossland.
18. 1. 2017 09:34
Re: Malý tlustoprd
ťahajú to z mokky, to je iný oriešok, ja som rád, že to dali aspoň takto.
Avatar - Bubáq
18. 1. 2017 09:32
Re: Malý tlustoprd
2008, na jejíž platformě je Cross-something postaven, je dobrý příklad neobtloustlého designu. Na druhou stranu, nepovažuji "obtloustlost" Cross-somethingu za nějak výraznou, nebo snad znepokojující. Je prostě "přiměřená". Jako ta moje >:D ...
18. 1. 2017 09:31
Re: takmer 10 rocny dizajn
meno je práveže dobré. Toto je kategória mestský krosover, tam názov kroslend sedí jak iť na šerbel. Adam sa hodí na malé kúl autíčko, na toto by sa nehodil, vôbec by nevystihol segment. Akurát narobili nevhodný guláš, lebo majú moku, moku x, kroslend, grandlend a to už je veľa. Novej moke nemali dať žiadny prívesok a toto mali nazvať kroslend a väčší kroslend x.
18. 1. 2017 09:29
Re: Malý tlustoprd
P2008, Captur, F500X. Každý z nich je osobitý a nevypadá jako vykrmená prasnice.
Avatar - Bubáq
18. 1. 2017 09:28
Re: takmer 10 rocny dizajn
Předpokládám epo_, že nejste žena. Ženám se design Cross-something bude velmi líbit. A také nepředpokládám, že jste žhavým zájemcem o 4,2 m dlouhý automobil do města a okolí. A pokud jste na oba mé předpoklady v duchu odpověděl "ano, nejsem", pak nechápu, proč Vám přijde design tohoto vozu tak špatný.
Já strategii pana Neumanna a jeho týmu naprosto chápu: Adam měl mít čtyřdveřovou variantu už před 2 lety, ale s ohledem na vývojové náklady a vývoj trhu se rozhodli koncept změnit ve prospěch crossoveru, který stále zachovává charakteristické prvky Adama. Ke zpoždění samozřejmě došlo, ale ne velkému (2 roky není zas tak moc). Až se dozvíme více o motorech a převodovkách (povídá se, že i Opel chce implementovat dvojspojku), pak budeme moci lépe odhadnout potenciál Cross-somethingu na trhu. Snad se další detaily dovíme už brzy, na začátku února.
Avatar - Blue Sun
18. 1. 2017 09:18
Re: Malý tlustoprd
Zkus na rozměrech Crosslandu postavit něco neobtloustlého...
18. 1. 2017 09:03
Re: očekávané informace jsem v článku nenašel
Platforma PSA a pohon všech kol? Ruční brzdu máš vyfocenou v galerii
18. 1. 2017 08:45
Malý tlustoprd
Jak během dvou měsíců může automobilka přijít s nádhernou Insignií a následně s tímhle obtloustlým Otesánkem je mi záhadou ;-)

Bezpohlavní design bez nápadu a špetky sex appealu.
Avatar - Ada je zase tady
18. 1. 2017 08:26
očekávané informace jsem v článku nenašel
Je ve verzi 4x4? Má ruční brzdu? (snad alespoň to). Má nějaký opravdový motor, nebo jen agregát dobrý do zahradnického nářadí? :no:
Rozměry tabletu mne nezajímají :no:
18. 1. 2017 08:24
takmer 10 rocny dizajn
Prekvapuje ma ze Opel v roku 2017 predstavi novy crossover ktory je ale z pohladu dizajnu znacne pozadu.
Cepel noza na boku,prvok ktory insignia pouzivala uz v roku 2008.
Celkovo je to len zmensena Mokka ktora je na trhu uz od 2012.

Kedze v tejto kategorii ide hlavne o dizajn a styl, autu chyba lahkost dizajnu novej astry, popripade atletickost novej Insignie.

Auto prinasa akurat listu z Adama...a to je dost malo....

Chapem za vsadili na overenu kartu, na dizajn ktory v pripade Mokky predava,ale maly crossover by mal byt v roku 2017 uz niekde inde.

Ako pise kolega predomnou, meno tiez nestastne zvolene.
Avatar - Bubáq
18. 1. 2017 07:39
Představení na etapy
První dojem: je to krásný "prcek", ale s mnoha otazníky, zejména co se pohonu týče. A taky to nešťastné jméno... Když se design tak příjemně inspirovat Adamem, proč tomuto vozu nedali také nějaké personifikované jméno?! Ženám by se např. Lukas, Robin nebo třeba Patrick určitě líbil více, než nějaký Cross---, co se bude s Grand--- tak snadno plést.