Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: Maserati GranTurismo prošlo modernizací ve stylu božského Alfieri

Kupé s trojzubcem ve znaku ještě nekončí. I když má za sebou už dekádu trvající kariéru, prošlo vzhledovou modernizací.
Zpět na článek
30. 6. 2017 14:50
Re: GranTurismo
Pohledné a ten zvuk. Podobně jako minulé Quattroporte (i když ten čumák byl slabší, nebo možná specifický, acquired taste). Ale interiér, ten mě moc neoslovil, ani když to bylo celkem nové auto.
30. 6. 2017 14:48
Re: GranTurismo
V kupé by mi také stačilo šest stupňů, ale nebral bych 6HP místo 8HP. Nejde o počet stupňů. Je prostě starší a horší.
30. 6. 2017 14:35
Re: GranTurismo
No za mne je to auto hlavně lékem na krizi středního věku, prostě GT. Spíš na prezentaci než sporťák. Ovšem neobyčejně pohledné GT.
30. 6. 2017 04:09
Re: GranTurismo
Pozér si koupí cokoliv, to není potřeba řešit. Jestli nechali původní otřesný středový panel, tak tím dehonestují celou modernizaci.
Avatar - flyboyeda
29. 6. 2017 23:38
mě se nelíbí
toyota gt86 a brz má víc charizma jak tohle a to je smutný to první gt bylo božské a pak se jenom mršilo faceliftama, v dnešní době už je skoro nemožné přijít s něčím novým a revolučním, počkám ještě na víc fotek, zatím je to zklamání
Avatar - 3_diamanty
29. 6. 2017 23:17
pekne
ten vyduch na kapote aj tie velke plastove diery v narazniku su kusok "muscle" a na elegantne maserati mi moc nepasuju ( ghibli ma stejne krajsi face ) ale uznavam ze stale je to ako celok moc pekny dizajn navzdory veku ... maserati :yes:
Avatar - Dzakobo
29. 6. 2017 21:10
Re: GranTurismo
I když to zní divně, tak současná Maserati nejsou auta pro pozéry, kteří si spíš koupí německou konkurenci našlapanou posledními výkřiky elektroniky, ale pro opravdové fanoušky aut, kteří ocení ty základní součásti, které dělají auto autem.

Přiznám se, že mi imponuje mírná zastaralost - třeba 6° převodovka úplně stačí, zvlášť tomu kdo si občas zařadí pádly, nebo atmosférický motor s ještě nepřímým vstřikováním - čert vem pár desetin litru spotřeby, za ty výhody to stojí (však víme, jak může dopadnout 4,2/5,2FSI...).
Avatar - CHerokee
29. 6. 2017 20:22
Re: GranTurismo
Souhlas, ale ty miliony plastových tlačítek na středovém panelu si fakt už mohli odpustit.
29. 6. 2017 20:14
GranTurismo
Není nejmladší, není nejmodernější, nemá dalších x věcí jako konkurence, ale jedno se musí nechat. Vzhled, motor a zvuk. To je to hlavní co bylo, je a jak se zdá ještě dlouho bude na špici. :yes:

Interiér zůstal stále trochu oldschoolový [odkaz]
Avatar - CHerokee
29. 6. 2017 19:28
Re: Nádhera
Souhlasím do puntíku. Doufám, že omladili interiér, ten to potřeboval jednoznačně nejvíce!
Avatar - Dzakobo
29. 6. 2017 19:23
Nádhera
Sice interiér by potřeboval inovovat, to už před dekádou bylo málo... Ale Granturismu za těch deset let design nezestárl a tohle je vážně pecka :yes:

Jinak se jedná o naprosto fantastické auto, já bych si vybral slabší provedení 4,2 s HDM převodovkou (škoda, že už skončilo) - rozhodně nejlepší kombinace co se týká spolehlivosti a nákladů.

Motor zní špičkově, jak umí jen Maranellští s plochou klikovkou a přitom na dálnici točí rozumné otáčky, takže moc nehlučí :yes: