Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: Čím se tenhle unikátní Saab 99 liší od originálu? Jen chybějící nárazníky to nejsou...

Na první pohled vypadá tenhle Saab 99, jakoby prodělal tuning ve snaze dát mu sportovnější vzezření. Jenže tohle je něco docela jiného. Odpověď na otázku v titulku hledejte pod kapotou.
Zpět na článek
Avatar - petr164
25. 10. 2017 20:13
Aerodynamika
Bohužel nemám čas hledat ve svém archivu, ale tvrdit, že Saaby 99 neměly dobrou aerodynamiku zavání absolutní ignorancí reality. Málokterá automobilka testovala v aerodynamickém tunelu sériové sedany, resp. jejich identické zmenšené modely.
Avatar - wakantanka
22. 10. 2017 22:57
Re: Pane Dusile!
Aha. Mal/mam za to ze pre najvacsie lode vyraba motory hlavne Sultzer. Prakticky je to jedno. :-)
Avatar - wakantanka
22. 10. 2017 18:46
Re: Pane Dusile!
Sultzer sa nevyraba vo svajciarsku? :-)
22. 10. 2017 16:51
Re: A ještě je otázka....
:-) :-!

Také mě mrzí, že ve zdejších článcích nejsou veškeré snadno dostupné podstatné informace k tématům. A pokud možno bez chyb.
22. 10. 2017 16:49
Re: A ještě je otázka....
Napsal asi. Tu minutu googlení, co sis našel Ty si on (placený redaktor) nenajde.
Místo toho plká o tankerech, tancích a veteránech.
22. 10. 2017 16:46
A ještě je otázka....
.... zda je to opravdu první elektrický Saab 99 na světě. ;-)

[odkaz] [odkaz]
22. 10. 2017 16:27
Pane Dusile!
Cituji Vás z článku:
"Cílem tohoto Fina bylo, aby mohl svůj saab využívat ke každodenním jízdám a současně produkoval nulové emise"
Doufám, že jste tomu člověku také napsal svůj slaboduchý koment, kterým jste dnes dvakrát počastoval mne. Tj. že si má jít stěžovat k výrobci ropných tankerů! Protože tam byste se snad chytl, neboť ty největší motory do tankerů se vyrábějí ve Finsku, čili to má blízko.
:-! :-! :-! :-!
22. 10. 2017 16:09
Čtyři odstavce....
.....a tři informace o voze - dojezd, maximálka a kolik už to najelo, které by se vešly do jedné věty. Nevím jak pro koho, ale pro mě docela málo.

Vlastně čtyři, ještě že to byl původně Saab 99. ;-)
K té maximálce někde píší, že majitel věří v její dosažení, jinde píší, že je to teoretický výpočet.