Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: Evropská komise prověří půlroční dálniční známky ve Slovinsku

Německý autoklub ADAC oficiálně protestoval proti zavedení půlročních a ročních dálničních známek ve Slovinsku. Problémem se nyní zabývá Evropská komise.
Zpět na článek
Avatar - THE KLF ™
13. 8. 2008 16:47
Re: a do nich!
Na druhej strane znamky je cena 40 CHF, takze nechapem, ako si mohol niekomu naletiet na 50 CHF, alebo tu nieco hras.
13. 8. 2008 16:34
Re: a do nich!
Je mi jedno, jestli si fanoušek, obyvatel nebo jiný propagátro švýcarska, ale po mě chtěli 50 (slovy: padesát švýcarských franků) což i v přepočtu +- sedí (726 vs. 745Kč).
Avatar - THE KLF ™
13. 8. 2008 12:59
Re: a do nich!
A za dalsie, neporovnavaj prosim Slovinsko so Švajčiarskom ani náhodou.
Ďakujem
Avatar - THE KLF ™
13. 8. 2008 12:57
Re: a do nich!
40 CHF nie je 30 EUR, uz dlhe roky rokuce to stoji 40 CHF, nie 50, to ta niekto natiahol.

Presne od roku 1995.

[odkaz]

Len pre porovnanie, 40 CHF = 740,-Sk/1 ROK
Slovenska znamka 1100,-Sk/1 ROK

A to nehovorim o cestach v CH...
13. 8. 2008 11:26
Re: a do nich!
Vjeli jsme do Švýcarska, bába s plácačkou nás vytáhla stranou s cedulí 50CHF nebo 30EUR. Jak říkám, je mi jedno, jestli u nich stojí 50CHF rohlík, ale já bych ocenil třeba týdenní kupon za pětinu ceny jako je obvyklé jinde.
Avatar - THE KLF ™
12. 8. 2008 22:15
Re: a do nich!
Mylis sa, znamka stoji uz roky rokuce bez zmeny smiesnych 40,-CHF, Rakusko 7,7 EUR.

40 CHF je pre svajciara za 1 rok ako 200 SK pre teba.
Slovenska dialnicna je drahsia ako svajciarksa, porozmyslajme o tom, kto ma ake cesty a ake sluzby.

40 CHF je pre CH krajinu iba proforma, nie je o poplatok v pravom zmysle slova, ale to by si tam musel byt dlhsie.
12. 8. 2008 15:55
Re: dobrej ftip
Nemusia ich stavat. Ale ak chcu vyberat poplatok, tak nestaci postavit symbolicky kusok na strategicky vhodnom mieste, ktore sa neda obist! Ta cena je skratka neprimerana. Bud si isty, ze keby cesi, slovaci alebo rakusania nechali len polrocne a rocne dialnicne znamky, tiez by sa zdvihla vlna protestov...
12. 8. 2008 15:22
Re: a do nich!
Známka stojí 50CHF což je 30EUR. Ať si stojí klidně milion když na to mají, ale když chci jen projet, tak nevim proč mám platit zbytečně za celý rok. Já byl ve Švýcarsku asi 2 hodiny, což je celkem drahý špás. Na druhou stranu je fakt, že když pojedu přes rakousko, tak mám sice známku jen za 8 na týden, ale zase platim navíc tunely...
12. 8. 2008 15:01
Re: Oooohmmm všemocná EU byrokracie spas nás :-D
Ať to stojí třeba 50Euro, pokud Slovinsko přejedu z hodinu. Je zajímavé, že v Rakousku se vydávají 10-denní, v Chorvatsku se platí na jednotlivých úsecích podle počtu najetých km, jen Slovinci musejí chytračit.
12. 8. 2008 14:56
Re: dobrej ftip
Asi máš trochu problém zkousnout, že Češi jezdí na dovolenou do Chorvatska co? Na jih Evropy snad nejezdíme jen my. Tady nejde o to, zda staví, nebo nestaví dálnice. Ale, že po x-letech postaví pár kilometrů dálnic, na které vydají pouze půlroční známky. Navíc ceny vůbec neodpovídají kvalitě. Pokud by měli v nabídce 10-denní jako má Rakousko, pa neřeknu ani slovo.
12. 8. 2008 13:49
Re: dobrej ftip
Slovinci mají stavět dálnici aby mohli jezdit Čecháčci do Chorvatska? Ať to Chorvatsko zadotuje, nebo ať domluví známku platnou jak v Chorvatsku tak ve Slovinsku. Taky bysme tady spěchali stavět dálnici aby mohli Poláci jezdit do Rakouska na nákupy :-!
12. 8. 2008 13:47
Oooohmmm všemocná EU byrokracie spas nás :-D
EU prudí? Hmm uděláme nový sazebníček 14dní 33Eur, 1/4 rok 34, 1/2 35 a rok 40, a je po boji. Každá tranzitní země si může nadiktovat co chce, a žádná EU se do toho nemá co míchat. Mě tady taky vadí průjezd polských kamionů, jediný co proti tomu je je zpoplatnění.
neregistrovaný ".Deadlift"
12. 8. 2008 12:46
Re: a do nich!
mám zato, že známka ve švajcu stojí 40franků ale to je jedno.

Důležité je ale, že ve švajcu se dálnici fakt nedá vyhnout. Mezi některými průsmyky vede fakt jenom dálniční tunel. Ani s navigací si člověk nepomůže. Kolem všech měst jsou dálniční obchvaty, kterým se člověk nevyhne.
Je to hrozný, ale zase švýcarovi to příjde směšný, asi jako 400korun na rok. Nad tím mávne rukou.
12. 8. 2008 12:04
Re: a do nich!
Co mě hlavně štve, že Slovinsko je nejmenší země na cestě do Chorvatska, ale kvůli jejich "dálniční" síti tam strávíš i tři hodiny. Přitom by se to dalo přejet za hodinu celkem v pohodě. Chorvati za tu dobu postavili špičkovou dálnici z jednoho konce na druhý, navíc jejich terén je mnohem složitější a Slovinci nejsou schopný postavit ani 100km. Člověk si rád připlatí za kvalitní silnici, ale tohle je od Slovinců podraz, proč neudělají měsíční či 14-cti denní?
12. 8. 2008 11:27
Re: a do nich!
Ceny jsou bezesporu přemrštěné, ale třeba takových 30EUR za známku ve Švýcarsku, které taktéž jiné než roční nenabízí mi nepřijde zrovna fér. Kdyby Slovinci na začátku postavili boudy a vybírali třeba 5EUR, tak by to nikomu žily netrhalo a vydělali by možná více než při tomto nesmyslu, který bude každý objíždět.
12. 8. 2008 10:24
a do nich!
To co Slovinsko vymyslelo s dialnickymi znamkami sa inak ako zlodejina nazvat neda! Koli poj*banym 15km dialnice od hranic po Maribor mam plati 35 euro? Ktosi bol zrejme prilis dlho na slnku! A este sa s tym bez hanby chvalia, o kolko milionov euro nazbijali tohto roku viac! Navyse cesta je tam na niekolkych miestach umyselne zle znacena, aby na dialnicu naviedla aj vodicov, ktori sa jej chcu vyhnut. Ako vravim, sprosta zlodejina...