Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: Ženeva 2018: Prolezli jsme Teslu Model 3. Je to šampion v hledání alternativ. Jaké má mouchy?

Nelekejte se, automobilka Tesla se na ženevské výstaviště nevydala. Přesto si tu jeden kousek Modelu 3 můžete prohlédnout.
Zpět na článek
12. 3. 2018 09:57
Mohu, prosim, vedet...
...jak funguje ta samocinna prevodovka?
12. 3. 2018 09:55
Re: Jsem hrozně otravná a jsem všude.
>:D :yes:
10. 3. 2018 17:44
Re: televize
Co jiného čekat od lidí na auto.cz. Tady je to jedna žumpa vedle druhé.
I když.
Poslední dobou auto.cz už otáčí a najednou už elektromobily nejsou tak špatné jako před 5 lety, kdy ty samé elektromobily div nezabíjeli každého na potkání...

Ohledně autopilota, mám vlastní zkušenost v Tesle S na našich silnicích. Jel jsem s ní jako spolujezdec na okresce bez krajnic a autopilot byl zapnutý. Řeknu vám, byl jsem hoooodně napnutý, jestli Tesla vybere ty zatáčky, nebo ne. No kupodivu vybrala i když já bych jel asi trochu jinak. Ale co jsem tím chtěl říct je, že to auto mělo technologii starou několik let a na to ten autopilot to zvládnul bravůrně. Tenhle model 3 bude mít zase o kousek lepší technologii, takže tam bych se už skoro nebál ani na silnicích bez krajnic.
9. 3. 2018 23:22
Re: Tesla-baroni...
Podivej se do Audi A8, Land Roveru atd.

O Peugeotu radsi nemluvim.

A nez zacnes kritizovat, tak si zjisti vic o ovladani, treba hlasem..

Zdejsi argumentace je vysmech.

Jedine co chybi mne, je head-up.
Na druhou stranu, nevim jak casto bude nutne se divat jako ridic na ten displej.
Kvuli rychlosti? Bude to skutecne potreba??
Mozne na nemecke dalnici.
Ale bavit se tu o omatlavani :no: - viz vlakno o smartphone ;-)
9. 3. 2018 23:17
Ukol splnen
Podle kvikotu (pouzivam vyraz Tesla haters) zdejsich diskutujicich je ukol splnen.
Model 3 je tu vydavan za nefunkcni lacine auto..

Pane redaktore, z te fotky displeje mne neni dobre (takze vlastne ukol splnen i u me..).

Ja bych se takovouto fotku stydel zverejnit. To bych to po tech sto lidech radsi utrel papirovym kapesnikem, nebo si alespon vypnul blesk.. ;-)
9. 3. 2018 23:00
Re: Mouchy
Takto to asi mysleno nebylo.

Spis tak, ze Karoq, i kdyby mu chybelo jedno kolo, tak by takovou kritiku neschytal.

Zkus si precist clanek pozorne. Nejdriv kritika (treba za omatlany displej), potom potom rozporuplna chvala a na zaver opet kritika.
Tzn. naprosto nesourody text, z nehoz je potreba si vzit nanejvys par faktu.
A nad dojmy se povznest :-)
9. 3. 2018 22:55
Re: Je
S tou druhou vetou souhlas :-) Ale to je jen otazka casu.

S tou prvni: Ukaz mi konkurenci toho "lacineho srotu".
9. 3. 2018 09:57
Re: televize
Orientuje sa podľa čiar na ceste. Ak nie sú, orientuje sa podľa auta pred sebou. Ak nie je ani to, neorientuje sa vôbec, alebo len málo - podľa okraja cesty, ideálne ak je nejako ohraničený - pekná, udržiavaná krajnica je lepšia než zarastená divočina. Snehové mantinely sú taktiež o.k.. Mimochodom - takto sa orientuje tiež človek. Skús si šoférovať na ceste bez značenia a potom prejdi na cestu, ktorá značenie má ... neporovnateľne lepšie.
9. 3. 2018 09:14
Tesla-baroni...
Takhle by to dal neslo! Ja rozumim ze je to elektromobil, ze ma slusne parametry a zadne emise. To ja vsechno beru, Halik. Ale vec ma z marxistickyho hlediska jeste druhou stranku, a to je ERGONOMIE!

Uvedomte si chlape, ze kdyz bude ridic porad silhat bokem a patlat po displeji, pak bude ta velka vec uprostred vypadat jako prkno na kterym prave drevorubec pokrajel a sezral pul kila slaniny! A celkovej dojem z interieru pak pude kam? No pude do prde|e! Politicky, myslete politicky, Halik!
9. 3. 2018 07:48
Re: Emoce
Asi preto, že je iná. Všetko, vymykajúce sa konvenciám, má tento predpoklad.
9. 3. 2018 07:46
Re: Podle fotek vnitřku
A ty jazdíš kde, v Afganistane,že sú pred tebou stále také šroty? A prezradím ti tajomstvo - tvoj ctený nos nie je tým správnym meradlom škodlivosti výfukových plynov. ;-)
Avatar - wakantanka
9. 3. 2018 07:15
Re: Podle fotek vnitřku
Definuj prosim pojem starsi naftak.
Avatar - twistedTSD
8. 3. 2018 23:55
Re: televize
Na nějaké mínusy se vys...kašlete. Někdy jich dostanete 8 za minutu, jindy vám přiletí stejně tolik plusů.
8. 3. 2018 23:03
Re: Podle fotek vnitřku
Co su to za keci, stalo sa ti uz niekedy, ze by pred tebou siel benzin a musel si prepnut ventilaciu na vnutorny okruh? Ak nema prasknutu hlavu alebo zatekajuci olej tak to nehrozi, zato pri starsich naftakoch je to nutnost.
Avatar - 3_diamanty
8. 3. 2018 22:29
kabina otras
volant jak z plasteliny..... k tomu celkovo uroven level basic.... nic otrasnejsie dnes nejde fakt najst ... este ze tu mame I-pace a elektricku konu a pridu aj dalsi... lebo toto je otrasne nieco... a ten zacapany megatablet ... grcam .... a ked zvazime aj legendarnu kvalitu tohto amorfneho spotrebica tak kto ma byt cielovka netusim ... asi nejaky fanatik ktoremu to stejne nemysli
Avatar - Ozzman
8. 3. 2018 20:41
Re: televize
V našich končinách by se mohl řídit vyjetými kolejemi, to je docela spolehlivé >:-[]
Avatar - Korendir
8. 3. 2018 20:30
Emoce
Snad žádná jiná automobilka tady nevzbudi takové svárlivé emoce jako tahle >:D >:D
Avatar - wakantanka
8. 3. 2018 20:10
Re: televize
No to ja netusim ako sa bude orientovat v nasich koncinach. Len konstantujem preco asi nema tlacitka len display. :-) Mam ale taky pocit, ze kto to auto naozaj chce tak sa takymto problemom nezaobera.
8. 3. 2018 20:04
Re: Tata Nano
V niečom sa súhlasiť dá, v niečom nie. Však keby sme mali všetci rovnaké názory, bola by tu nuda.
8. 3. 2018 19:56
Re: Tata Nano
Dal jsem ti palce nahoru protože s tebou souhlasím
8. 3. 2018 19:55
Re: Tata Nano
Proste nie si obľúbený, no... ;-)
8. 3. 2018 19:53
Re: Podle fotek vnitřku
Vieš, ako dávno to už píšem? Zväčša si vyslúžim tak ako ty len kopu palcov dolu. Pritom vždy napíšem len to, že podaktorí tu preferujú benzín pred naftou takým spôsobom, ako keby dieslový motor bol najväčšie svetové zlo a autu z benzínovým motorom voňali z výfuku fialky...
Avatar - twistedTSD
8. 3. 2018 19:17
Re: televize
Kdyby ji vystavoval výrobce, tak budou okolo co 5 minut pobíhat hostesky s hadříky, ale Caresoftu to může být jedno, účel je splněn i bez hadříků.
Avatar - speedfred
8. 3. 2018 18:51
Re: Jsem hrozně otravná a jsem všude.
>:D >:D >:D >:D :yes: :yes: :yes:
8. 3. 2018 18:15
Re: televize
Viděl, ale já jsem v tomhle takovej naiva. Pořád věřím že si lidi mohou vyměňovat slušně názory a i když má každý opačný, může jim to něco dát, nebo je to nějak inspirovat. Toho pána z minulé diskuze co všem nadával a všude psal že je chytrý a vzdělaný jsem si bloknul, tam to vážně nemělo smysl...ale já principiálně neodmítám elektro auta, jen se na ně snažím dívat realisticky.
8. 3. 2018 18:13
Re: Podle fotek vnitřku
To mě přivedlo na jednu myšlenku o které jsem dnes uvažoval. Měl jsem pár dieselů a většinu benzínů. Vždycky se tu píše že disel hrozně smrdí, pod to se mohu podepsat. Ale zároveň jsem si nikdy nevšiml že by benzíňák voněl, smrdí taky, ale jinak.
8. 3. 2018 18:11
Re: Tata Nano
Další tři palce dolů, ale proč? Pokud máte jiný názor tak ho napište, mě by zajímal, od toho jsme přece v diskuzi. Nějaké bodování není k ničemu.
8. 3. 2018 18:10
Re: Podle fotek vnitřku
Nechci radšej vedieť, čím smrdí väčšina tvojich príspevkov. ;-)
8. 3. 2018 18:05
Re: televize
Uz v predoslej diskusii si videl, ze nema zmysel reagovat. Naco sa zbytocne tyrat. Nema to zmysel.
8. 3. 2018 17:57
Re: Tata Nano
Ono je to celé tak nějak ošklivé, resp. nevypadá to jako interiér auta, ale ten volant je přímo ostudný. I ta Tata za desetinovou cenu ho má už hezčí. [odkaz]
8. 3. 2018 17:50
Re: Tata Nano
Třeba to živě bude vypadat lépe, ale u auta za milion vážně nic moc. Dojmu nepřispívá ani ta špína na displeji a kobercích, ale to už se řešilo. Vždycky jsem poslouchal že velká Tesla má interiér nesrovnatelně kvalitnější než aktuální německá trojka BMW, AUDI, MERCEDES a po usednutí do vozu jsem byl dost zklamán. Ta strohost je jedna věc, to je o zvyku, ale dojem útulnosti ani luxusu jsem neměl.
8. 3. 2018 17:49
Re: Tata Nano
Inspirovala se, ale trochu ještě seškrtala rozpočet na ten vnitřek. Budík byl moc drahej :-)
8. 3. 2018 17:44
Re: televize
Hele vy jste fakt pošahaný. Já se zeptám jestli se autopilot pořád orientuje podle čar na zemi a místo odpovědi dostanu mínus. 8-s
8. 3. 2018 17:29
Tata Nano
Už vím, kde se Tesla inspirovala ;-) 8-s
[odkaz]
Avatar - twistedTSD
8. 3. 2018 17:12
Re: televize
Kdyby vystavená Tesla nesloužila jen jako vábnička na procházející novináře, tak ano. :-)
8. 3. 2018 17:06
Re: televize
Orientuje se autopilot pořád podle čar namalovaných na silnici?
8. 3. 2018 17:05
Hm
Zvenku to je hezký, zevnitř ale rozhodně ne. Vypadá to hrozně lacině a neutulně. Ona ani velká Tesla není vevnitř nějaký skvost, ale tohle mě překvapilo.
8. 3. 2018 17:05
Re: televize
Asi by bylo normální aby to někdo průběžně umýval.
8. 3. 2018 17:01
Jsem hrozně otravná a jsem všude.
Jsem hrozně otravná a jsem všude.
8. 3. 2018 16:43
Podle fotek vnitřku
je to nejsprostší a nejlacinější ubohej křáp, co kdo v Ženevě vystavuje.
A to objektiv je ke zpracování a materiálům tradičně milostivý.
Úplně to tou lácí smrdí i z monitoru.

Ale to je jedno. I kdyby to bylo vyvedeno z čistých h0v€n, stejně bude sekta zfanatizovaných teslafans kvičet blahem jako pivovarská prasata páně Pandrholy, když se jim nasypalo vrchovatě mláta.

>:-[] :-!
8. 3. 2018 16:14
Re: televize
To ano, displej jako kráva, ale jeho umatlání? Vždyť tam sedá spousta lidí (ruce umatlané od svačiny a tak). Vždyť to známe.

Jinak displeje obecně by měly být začleněny do palubkky!
Avatar - twistedTSD
8. 3. 2018 15:54
Re: Mouchy
VAG narval ovládání i zobrazení úplně všeho do centrálního displeje?
8. 3. 2018 15:45
Mouchy
Tak a ted ve stejnem duchu bezte hledat mouchy v autech od VAG.
Avatar - wakantanka
8. 3. 2018 15:18
Re: televize
Zapnes autopilota a mas hned kopu casu :-)
8. 3. 2018 15:14
Re: Zkouška vnitřního prostoru - poznámka k panu readaktorov
Taky díky a taky zdravím.

PS:
Malé místo nad hlavou je menší kvůli "akumulátorové podlaze".
8. 3. 2018 15:02
Re: televize
Až teď jsem kouknul na fotky a ten interiér a hlavně umatlaný obří displej mě dost šokoval. Teda iluze jsem neměl ale tohle je fakt síla
8. 3. 2018 15:02
Re: Zkouška vnitřního prostoru - poznámka k panu readaktorov
Zdravím,

samozřejmě máte pravdu a tak jsem to i udělal, jen jsem to v článku špatně formuloval. Na zadní řadu jsem si skutečně sedl "sám za sebe". :-) Už jsem to přepsal, díky za upozornění!

Standa
Avatar - Hittman
8. 3. 2018 14:53
Je
to pro něj super byznys vyrábět laciné šroty a prodávat za takovou sumu peněz. Kdyby mu ta výroba jela a stihl plnit objednávky na rozumný čas, tak neví, co s penězi.
8. 3. 2018 14:53
Zkouška vnitřního prostoru - poznámka k panu readaktorovi Ko
Pane redaktore, prosím, logické je sednout si nejprve dopředu, nařídit si pohodlnou polohu k řízení a pak teprve dozadu. Takto jdou porovnávat automobily mezi sebou, jinak to nejde.
8. 3. 2018 14:44
Re: televize
Dotykový telefon i displej v autě sice přináší funkce navíc, ale je rozdíl koukat se do telefonu a soustředit kam ťukáš, nebo to dělat naslepo na displeji v autě když musíš koukat na silnici. Podobná řešení nemusí být přínosem vždy a všude.
8. 3. 2018 14:37
Re: televize
Veru, zvonku to ujde (i ked nic co by mohlo ohurit) ale zvnutra je to katastrofa, ako nejaky lacny smejd z ciny. Nehovoriac o ergonomii, ta je este horsia. Proti tomu je i-pace kral automobilizmu.
8. 3. 2018 14:36
Re: televize
hlasove ovladani, a podle videi od uzivatelu to funguje zrejme mnohem lepe nez u konkurence kde se s hlasovym ovladanim, nebo ovladanim gesty docela perou

Tesal je proste jina a jeji zakaznici jsou takovy ze zrejme chtej jine veci nez co maji ostatni

mimochodem, spousta lidi pred tema 11 lety kdy zacal prodej dotykovych telefonu taky proklamovala kratky zivot, ze lidi chtej tlacitka a jak to bude furt upatlany, no a jen o 6 let pozdeji dotykove telefony predstihli v prodejich ty tlacitkove, a podobne by se dalo psat i o dalsich technologiich kde spousta lidi predpovidala brzkej zanik, a dnes patri k tomu nejprodavanejsimu, nebo dokonce z prodeji presahujicima 99% trhu

ja osobne kvuli interieru Teslu 3 taky urcite nechci, ale v budoucnu se tomuhle "trendu" asi nevyhne vetsina znacek, asi nejlip se mi to dnes libi v Mercedesu, kde se to da ovladat 3 ruznyma zpusobama
8. 3. 2018 14:10
televize
Jako zvenku je to fakt krásný auto, ale kterýho vola napadlo dát doprostřed palubky tu televizi a sebrat všechny ovladače? Krom toho že je to hnusný, tak je to ještě ukrutně nepraktický. Takovej krok zpátky v ergonomii to bych nečekal. Chápu, že vyrobit mraky tlačítek a přivést k nim drátky něco stojí, ale Tesla snad není tak levný auto, aby si to nemohli výrobci dovolit a museli to o*** jednou umatlanou dotykovou obrazovkou. Strašný. ;-\