Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu
Sebevražedné dveře
| 28. 3. 2018 10:43
Běžný je možná v USA, ale v ČR a češtině těžko. Tady se tradičně preferovalo techničtější označení, pokud vím. Tohle se objevilo až s neznalými uchy snažícími se překládat články z angličtiny. Případně lovícími trochu té senzace. I tak je to slang a v seriózním materiálu nemá co dělat, ani v USA. Proč se jim pak říká sebevražedné a ne třeba vražedné, to tedy nevím (jen sebevrah by si auto s nimi koupil?); pointou je, že jsou nebezpečné.
Co je vlastně Vaší prací?
| 28. 3. 2018 10:38
V americkém slangu se jim totiž říká suicide doors. Jsou považovány za méně bezpečné. Nevidím důvod to tahat do češtiny.
Avatar - JDM
Sebevražedné dveře
| 27. 3. 2018 21:29
Ty nevis co jsou sebevrazedny dvere? Jezda mane...( ja to taky nevim ale nebudu to psat verejne a budu se tvarit ze to moc dobre vim )
Sebevražedné dveře
| 27. 3. 2018 20:34
Presne...
Sebevražedné dveře
| 27. 3. 2018 20:33
Lol. To ze nekdo neco nevi, neznamena, ze neumi hledat. To bychom si pak taky mohli hledat uplne vse. Kdyz autor pracuje s terminem, bylo by fajn, aby jej vysvetlil. Jinak to je opravdu o nicem novinarina, kdyz "nevzdelava". Ty clanky jsou polotovar - dohledej si sam.
Sebevražedné dveře
| 27. 3. 2018 20:32
Samozřejmě, svědčí to o mé nedostatečné znalosti. Však obdiv těm, co se již narodili se všemi znalostmi a místo aby méně znalé čtenáře dvěma větama poučili, tak je blahosklonně odkáží na to, že se nic vysvětlovat nemá.
Ostatně to můžeme zrušit všechny technické články na auto.cz, autorevue.cz, atd., protože všechno se dá dohledat.
Sebevražedné dveře
| 27. 3. 2018 18:26
Je to běžně používaný termín. To, že si něco neslyšel, svědčí o čem? Jen o Tvých malých znalostech. Proč by to proboha měli vysvětlovat. Neumíš si to dohledat.
Sebevražedné dveře
| 27. 3. 2018 17:14
Několikrát čtu v článku pojem "sebevražedné dveře". V životě jsem takto o dveřích otevíraných v protisměru jízdy neslyšel, tak čtu furt dál, aby mi redaktor vysvětlil, v čem jsou sebevražedné. Nějak si to nedovedu představit. Dočtu článek, na konci opět redaktor operuje termínem sebevražedné dveře, ale vysvětlení nikde. WTF?!?
Avatar - Bubáq
Co je vlastně Vaší prací?
| 27. 3. 2018 14:46
Pokládám převzetí článků z jiného webu i s doslovným titulkem za podvod na čtenářích ACZ. Velké množství místních čtenářů si umí informace na jiných webech vyhledat i přeložit z angličtiny.
Pane Pavlůsku a kol., co je vlastně Vaší prací? Opravdu nemáte ambici cosi přidat (pokud máte odborné zdroje)? Nebo něco vynechat (pokud jde o nějakou hloupou malůvku neumětela z Maďarska, informaci o "tuningu" a pod.)?
Pane Pavlůsku, Vaše články o truckách a motorkách jsou ok, specializované weby u nich chybí. A díky za ně, za ty Vaše články. Ale tohle? "Sebevražedné dveře"- to je bvážně bulvár 8-s

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerát Zobrazit nabídku