Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: Jak na rychlý čas na okruhu v Mostě? Petr Fulín vám poradí

Kdo jiný by vám měl poradit ideální stopu na mosteckém okruhu než okruhový závodník a trojnásobný šampion ETCC Petr Fulín?
Zpět na článek
4. 4. 2018 10:55
Re: 280
A podle toho videa.. Fulín jel s Cuprou R tak nějak "lážo plážo" tím chci říct, že limit auta to nebyl..
4. 4. 2018 10:39
Re: 280
Ale Cupra 280 ST tehdy nejela na semislickách, nevím odkud máš tuto informaci. Přečti si toto: rok 2015

V prvním kole jsem ještě hledal brzdné body a netrefil úplně ideálně šikanu na konci cílové rovinky. I tak se mi ale podařilo dostat pod dvě minuty. Druhé kolo bylo mnohem lepší, ale když se na displeji zařízení Racelogic ukázalo 1:57, nemohl jsem tomu uvěřit. Leon ST CUPRA se na okruhu řídí skvěle. Je stabilní v rychlých zatáčkách a nabízí mimořádnou přilnavost na výjezdech z těch pomalejších. Karoserie kombi je krásně vyvážena. Tohle auto má obrovský potenciál. Myslím si, že při použití ‚semislicků‘ a ještě lepších brzdových destiček pro jízdu na okruhu by bylo možné čas snížit tak o 3 až 4 sekundy,“ komentoval Petr Fulín nečekaný výkon sportovního rodinného kombi španělské značky bezprostředně po rekordní jízdě.
3. 4. 2018 13:01
nejvetsi srdcovka v CR
nejdriv hlasi ze v te nejvetsi srdcovce ma i dvoulitr vyjezdovou rychlost 150 (to jsem se hodne divil, nebot tam jezdim kolem 130) a pak koukam na rychly kolo a 126...
2. 4. 2018 23:20
Re: 280
A to já to myslel úplně jinak...že se mi až nechce věřit, že je R o tolik rychlejší, že to dá lépe na obyčejných gumách než předchozí verze na semi slickách.
2. 4. 2018 21:50
Re: 280
Cupra ST 280 se standardními gumami zajela v mostě čas 1:57 to jo, ale to byl samozřejmě nejlepší z dosažených časů.. tady u Cupry R jak autor uvedl je to čas prvního pokusu.. to je trochu rozdíl žejo.. auto by určitě zajelo lepší čas v dalších kolech.

Navíc je to až těžko uvěřitelný, ale STéčko má prokazatelně o chlup lepší časy na okruhu než seaťácký hatchback se stejnou motorizací :-!
2. 4. 2018 21:12
Re: Možná jsem to přehlídnul...
Jo závoďáky z dtm šampionátu maj o trochu víc koníku než sériovky, to je jasný ;-)

Mimochodem dobře, že si uvedl Merc. dtm, rád se na tyto závody dívám a zajímal by mě pro porovnání čas na okruhu prvního čistě elektrického závodního auta na světě Cupry e-Raceru s 500kw 670k z 0-100 za 3,2s o kolik by tahle střela ujela meďourovi.. na to jsem zvědavej až k tomu dojde :-) :-!
2. 4. 2018 20:38
280
Takže minule s Cuprou 280 1:57 na Sport Cupech a s R 1:56 na obyčejných gumách...jde to dopředu >:-[]
Avatar - Ja Prvni 123
2. 4. 2018 17:52
Možná jsem to přehlídnul...
ale pro srovnání považuji za užitečné uvést traťový rekord:
1:25,610 min. Stefan Mücke (D) Mercedes Benz C-Klasse DTM

:-)

Což znamená, že na civilní Seat to FAKT není špatnej čas.