Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: Dobrá zpráva pro české řidiče: Dálniční známky nezdraží. Kvůli velkým opravám...

Přestože ministerstvo dopravy nepočítá se zdražením dálničních kupónů, v připravované novele zákona zvýšilo horní cenový limit na roční kupon na 2.000 Kč.
Zpět na článek
Avatar - fOE
5. 4. 2018 07:44
Re: Německý model...
Co myslis tim zahranicni nasobne vic?
5. 4. 2018 06:51
Německý model...
...zcel upřímně se mi líbí německý model, kdy by pro naše silnice a dálnice mohly platit největší část tranzitní a povrch devastující kamiony, zahraniční pak násobně víc.

Když už od nich neumíme na dálku vybírat ani pokuty, mohl by to být dobrý směr.
Avatar - JDM
5. 4. 2018 06:27
Re: Proč bysme
Nerikej to nahlas nekdo to uslysi a zavedou to...
Avatar - praděda7
4. 4. 2018 22:29
Proč bysme
měli platit za používání něčeho, co bylo postaveno za naše peníze? :-! To je jako byste museli platit nájem ve vlastním domě.... >:-[]
4. 4. 2018 20:36
Re: Viněty
viněta nebude právě potřeba žádná stačí RZ a hardware systému dohledu se může částečně použít od nákladních vozidel
Avatar - white label
4. 4. 2018 20:28
Re: Viněty
Je to normální vývoj, lepení už mi v dnešní době přijde primitivní, vezmi si, že třeba jedu na dovolenou do Itálie přes Slovensko a Rakousko a měl bych proto mít nalepené 3 známky (ČR/SK/AU) a pak je zase sundávat, čistit sklo (u nás schovávat doklad a druhou část kuponu) ... Proč, když každé auto má svoji RZ.
Vybírání za projeté km (u osobáků) je u nás spíš nepravděpodobné. A i kdyby, tak mě by to určitě ježdění po českých dálnicích nezdražilo. Každý rok kupuju dvě známky a nikdy nejsem najednou s oběma auty na dálnici a celkově toho po českých dálnicích najezdím poměrně málo.
Avatar - CHerokee
4. 4. 2018 16:05
Re: Viněty
Nevěřím, že to Ťok udělá přenosné. Už avizoval, že to bude vázané k SPZ. Oni to nedělají pro lidi, nedělají to, aby to bylo spravedlivější podle ujetých km, ale proto, aby nás co nejvíce oškubali a mohli rozdělovat. Ťok to pořád dokola dokazuje.
Avatar - _Karel_
4. 4. 2018 15:42
Re: Viněty
Já to vidím jako předstupeň k vybírání za projeté km - to je pro mě největší problém. Ano, zabrání to částečnému šizení stávajícího systému. Nějakou velkou výhodu pro mě jako řidiče v tom nevidím. Ty zřejmě jo.
Avatar - Stejsn
4. 4. 2018 15:35
Re: Viněty
Jenomže vinětu slibovali před pár lety přenosnou.
Avatar - white label
4. 4. 2018 15:25
Re: Viněty
Tak už tu radši nedělejme vůbec nic, ať "ušetříme"... ;-)
Jsem si naivně myslel, že už to konečně příští rok bude a zase nic, Slováci to udělali už dávno a levou zadní.
Avatar - _Karel_
4. 4. 2018 15:21
Re: Viněty
Toliko pěkná teorie, která zní dobře. V zemi, kde pražská šalinkarta stála - cca 1,5mld? :-)
Avatar - white label
4. 4. 2018 15:15
Re: Viněty
Zavedení bude něco stát, ale postupně se ta investice vrátí a později už to bude celkově v plusu (proti nálepkám). Taky se toho víc vybere, protože se zabrání falšování známek, jejich přelepování apod. Navíc, bez zaplacení elektronickému systému nikdo neproklouzne tak, jak to jde dnes.
Avatar - _Karel_
4. 4. 2018 14:33
Viněty
Jasně, zavedení elektronických vinět bude levnější, než samolepka 8-s
V našem státě. A zdražovat se vůbec nechystají. Teda aspoň než pomine riziko předčasných voleb nebo než skončí předčasné volby.
Avatar - Jenik3
4. 4. 2018 13:54
neni duvod ke zdrazovani
RSD by melo zasadnim zpusobem zvysit efektivnost sveho fungovani, ktere by stejne jako jine urady statni zpravy melo fungovat na ucelne a efektivne vynalozenych nakladech. Pokud to nezvladnou, tak by meli svoji cinnost ukoncit bez nahrady.