Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: Mezinárodní řidičský průkaz: Kde ho vyžadují? Jaké typy existují? A jak ho získat?

Pokud se chystáte řídit mimo území Evropy, budete kromě klasického řidičáku nejspíš potřebovat i mezinárodní řidičský průkaz. Víte ale, jaké typy existují, kde je vyžadují a jak ho získat?
Zpět na článek
22. 6. 2022 15:35
Re: Chybi vam tam UK
Tak po me v Korei nic nechteli teda (krome karty a normalniho ridicaku a pasu).
22. 6. 2022 15:34
Nikde
Mezinarodni RP neni proste vyzadovan nikde - mam procestovano dobre pres 100 zemi, v 80% jsem ridil a mezinarodni RP jsem si naposledy udelal v r.2009 pri ceste do hodne vzdalene krajiny - jediny jeho ucel byl, ze pobavil mistni uredniky, kteri nic takoveho neznali. A nepotreboval jsem jej nikdy nikde (jen lezel v tasce), at uz klasicke mezinarodni pujcovny typu Hertz, Avis, Alamo atd. nebo mistni manici, kteri pujcuji auta.
Tot ma zkusenost, doklad naprosto k nicemu.
13. 6. 2022 13:44
Chybi vam tam UK
Minimalne jsem ho tam nenasel.
Ale verim, ze ho tam chtit nebudou.

Ani v USA ho po mne ani v pujcovne nechteli. Popravde jedine misto kde to bez neho neslo byl Soul.
Avatar - petr petrumr
28. 5. 2022 18:37
turecko
belek, side alánia ok, dolů nevím, ale kolik motorkářů o tym přemýšlí, třeba v maroku?
Avatar - vabis
1. 5. 2018 01:11
mezinarodni je fajn, ale k jinemu ucelu
V USA v praxi pouzivam cesky a nebyva s tim problem. V Jizni Americe je cesky dokonce aj lepsi, protoze mu vubec nerozumi a prukaz Europa Uniooon ma dobre jmeno :-)

Mezinarodni pouzivam jen v pripade ocekavaneho problemu. To jej policista vlozi do obalky, od ni odtrhne kuponek se kterym se ma clovek jit vyplatit do banky. Az prinese bankovni uctenku na policejni stanici, tak mu jej vydaji zpatky. Zatim se mi ten proces ale jeste nikdy nepovedlo dokoncit :*)