Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: TEST Audi Q3 2.0 TDI quattro S tronic – Audi, vůbec ti nezávidím

Dny první generace Audi Q3 jsou v podstatě sečteny. Nástupce se už naplno testuje, nám tedy nezbývá, než se rozloučit. A soudě podle konfigurace zkoušeného kousku to bude ve velkém stylu!
Zpět na článek
13. 6. 2018 12:47
Re: nova Q3
a na spotrebu 6 litru potrebuju velke SUV hybrid? V RAV 4 je misto jako v nizsi stredni a v kufru I min diky ulozenym bateriim. Tak ja teda nevim, co je na tom tak super
13. 6. 2018 12:25
Re: nova Q3
Už sa teším, keď budeš vymienať Polo niekedy, kúpiš si trojvalec a vysvetlíš to tak, že si sa proste zviezol a je to v pohode >:D
Avatar - Jaros71
12. 6. 2018 10:33
Cena?
Ta cena Q3 je jen na papíře.
Reálně je na autosalonech cca 150-250 tis sleva.
Čím dražší tak je sleva větší.
Auto už končí..a protože nemá velký kufr , moc se neprodává.
Uvidíme jak bude nový model vypadat..už tady měl být. ;-)
12. 6. 2018 09:23
Re: nova Q3
vazne ekofasisti (btw tohle slovni spojeni moc nedava smysl) a eurobyrokrati? ti nuti nekoho si kupovat vozi tohoto segmentu????
12. 6. 2018 07:53
Re: nova Q3
Turbo nezvyšuje účinnosť motora, len mu dáva charakter na ktorý sú ľudia zvyknutý z diezlov. A výborne sa hodí pre emisne testy, kde je požadovaný nízky výkon(max 34KW, ale väčšinou menej), turbo sa je v kľude, motor ma spotrebu ako malá atmosféra a všetci sú vysmiate lebo papierové emisie vyšli.
Väčšina SUV jazdí len pár km, 200 dní v roku ani neohrejú motor. Ja by som kvôli 3-4 dovolenkovým cestám za rok nechcel počúvať klepot nafty denne cestou do práce. Ak máš viac aut, tak potom ani nemá zmysel zvažovať diesel na poskakovanie aj keď v ťažkom aute.
11. 6. 2018 17:47
Re: nova Q3
Souhlas. Nedávalo by mi smysl dát za něj tak velkou částku. Kdo bude ale nakonec zákazníkem? Příklad by mohl být, ze majitel střední firmy bere od Audi auta (pro něj třeba A6 až A8) a rozhodne se u stejného prodejce dokoupit Q3 pro dospívající dceru / nesmyslně smyslnou milenku / stávající manželku.
Neřeší výbavu, bere bílou skladovku se základním motorem. Rozhodne si nemyslím, ze toto auto bude jediným autem rodiny na dlouhé trasy apod.
Avatar - 3_diamanty
11. 6. 2018 16:29
Re: nova Q3
ale jasne ze hybridy sa daju ( fosteka beriem vzdy kusok s rezervou .. v dobrom :-) )... len treba zvolit tie "spravne" ... samozrejme hybridny range rover nie je zrovna "idealny hybrid" ... ale niro ci prius vedia nahradit dizel ;-) .. a urcite aj hybridny yaris aj auris :yes:
Avatar - 3_diamanty
11. 6. 2018 16:28
Re: nova Q3
a to sa chysta este upsizing.... hlavne narazam na tie kdejake 3 valcove benziny.... dizel ani ja nemusim ale hybrid skombinovany s benzinom mozem.... niro dokaze jazdit za 5 litrov v beznej prevadzke takze ta nahrada za dizel tu preda len nejaka je ... ze ju neuznavas je uz druha vec ;-)
Avatar - Hammunasakra
11. 6. 2018 16:25
Re: nova Q3
Proč si vymejšlíš? Toyota RAV4 2,5 benzín hybrid = Praha Ostrava a zpátky pod 6 litrů = zkus s tim žít ;-)
11. 6. 2018 16:09
Re: nova Q3
Nemohol!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!… />Není to na delších štrekách s těžkým vozem možné.
Je to termodynamický a fyzikálně nemožné.
nepiš tedy, že je to možné.
Je to ekologicky ekonomicky nesmyslné.
Jinak jde i hybrid diesel. Čímž tvá teorie dostává poslední hřeb do rakve.
Jak píšeš - jenom po městě a okreskách. Jenomže současné benzíny by stejně diesely v malých vozech nahradili. Prostě dostali turbo o cca čtvrtstoletí pozdšji a rozdíl se smazal.
Dieselgate, který je v očích mnoha příčinou, to jenom urychlil.
11. 6. 2018 15:56
Mobil!
Nezapomněl na palubovce někdo mobil? 8-s
Avatar - 3_diamanty
11. 6. 2018 15:54
Re: nova Q3
sikovny hybrid by pritom spotrebou mohol nahradit dizel .. tak preco nie? obzvlast v SUV behajucom kdesi po meste a okrskach ;-) cize hlavne mimo teren....

paci sa mi povedzme hybridne niro ... ale ta cena je fakt mimo beznu realitu ... a prave tu je to stale pre mnohych velkou prekazkou... lebo hybridy ludia coraz castejsie uz chcu ... len vacsina z nich na ne zatial bohuzial stale nema :*) ... a tak radsej volia kdejake tie kompromisne male benziny a podobne ...
11. 6. 2018 15:37
Re: nova Q3
To nejsou požadavky trhu.
To jsou požadavky ekofašistů a eurobyrokratů.
11. 6. 2018 15:26
Re: Statistický úřad.....
Kam se řadíš?
11. 6. 2018 15:19
Statistický úřad.....
Vydal dokument o inflaci............ >:-[]
Budu citovat : "Svět blb.ců a kurtizán." >:D
Avatar - 3_diamanty
11. 6. 2018 15:04
Re: Pokud...
mne to pride ako umelo dvihnuta predosla A3 ... proste je to take hatchbackovite asi az moc na pomery SUV ( aj dost nizka maska ) .. mensia Q2 na mna posobi paradoxne vacsim "SUV dojmom" a masivnejsie [odkaz] .. rovnaky problem mam aj u X2... kde v tom opat vidim hatch.. ale napriklad na E-pace aj XC40 uz opat vidim SUV :*)

PS: niektorym SUV podla mna obla kasna sedi... ano aj ja som jednoznacne za hrany u SUV... ale aj tu su vynimky.... napriklad fiat 500X so zaoblenou svojou retro kasnou nema vizualnu chybu... proste mu to pasuje... hoc asi by som stejne radsej v tejto triede vitaru ale pasuje mu to ;-)
11. 6. 2018 15:01
Pokud...
...vynechám vzhled, který je pro mě stejně iritující jako E-Pace (tlusté bonpari vyndané po minutě cumlání), tak nechápu věty o podvozku. Nepohodlné, uhopsané a navíc od spodku hlučnější.
To je největší čára přes rozpočet, která je o to tlustší, čím víc nové konkurence vyrostlo.
Avatar - 3_diamanty
11. 6. 2018 15:00
Re: nova Q3
ved je fajn ze bude konecne aj hybrid... nejdem to predsa kupovat ale modelu to na trhu pomoze ak ponukne aj hybrid a elektricku verziu.... a mna to ako fandu aut tiez potesi... je fajn ze audi uz aj tu reaguje na poziadavky trhu ;-)

Q2 je velke asi ako ASX ... a o tento velkostny segment SUV je u nas stale vacsi zaujem.... len skoda tej ceny v pripade Q2 ... ( jasne ved audi je audi no ved hej ) ... ja u nas Q2 fakt vidim velmi malo .... ale ked pozriem celoeuropske predaje tak zbytocne urcite nie je.... ved aj mne sa SUV pacia... a prave tejto velkosti... stejne nechcem touarega.. na co? ale take ASX ci Q2 by som kusok uz vyuzit vedel .. takze ani mna tu zaujem o tieto SUV vozy v eu neprekvapuje
Avatar - 3_diamanty
11. 6. 2018 14:48
Re: nova Q3
ale ved hej... kto chce SUV audi tejto velkosti tak si to kludne kupi... ;-) ... ale konkurencia je tu uz silna v tejto triede ( nova X2, novy E-pace, nove XC40 ) a tie v podobnych vykonoch nie su rozhodne drahsimi kuskami ako tento uz docela vybehovy kusok ....

za mna dnes za melon by som chcel radsej 132 kw 4-kolku s manualom od jaguaru [odkaz] ako podobne vykonne Q3 s automatom .. uz len dizajn hraje pre jag... aj celkove novsie know-how
Avatar - twistedTSD
11. 6. 2018 14:44
Re: nova Q3
A mně se zase líbí. Z minulé generace Qéček asi nejvíce.
Avatar - kari.laz
11. 6. 2018 14:44
Re: Spotřeba a zrychlení
naměřeno 7,7 s

[odkaz]
11. 6. 2018 14:39
Re: nova Q3
pobavil jsi - nejdriv se pry tesis na hybrid a elektriku (nechapu proc ale dobre) a pak places nad cenou 1.3M. No koolik ten hybrid a elektrika asi myslis, ze bude stat >:D
Jinak Q2 a Q3 jsou uplne zbytecny auta, ktery nikdy nemeli spatrit svetlo sveta - ale lid si to zada, tak co uz
11. 6. 2018 14:38
Re: Spotřeba a zrychlení
Kámo, nejsem fanoušek Q3, ale hodnoty zrychlení audině seděj vžycky.
Dokonce je to jediná automobilka, kde je velmi často auto i v reálu rychlejší z 0-100 než na papíře.

Jinak murlante...to starý efko má asi těžko čtyřkolu, krouťák a S tronic. A tyhle věci hrajou v 0-100 roli.
:-!
11. 6. 2018 14:32
Re: nova Q3
Jedná se o novinářskou konfiguraci. ;-) Jak už to tak bývá, cenové rozpětí je velké. Jinak zmíněný agregát rachotí ošklivě, nedůstojný prémiového Audi.
Avatar - Emel
11. 6. 2018 14:31
Re: nova Q3
Ále... je to auto za mega s blbostma za dalších 300, to je normálka.

Co se interiéru týče... rádio je trošku oldschool, tablety obecně nemusím, ale jinak mě to na pohled nijak neuráží, a to ani optikou auta za 1.3M.
[odkaz]
Avatar - Emel
11. 6. 2018 14:29
Re: Spotřeba a zrychlení
Mrknul jsem na autocentrum.pl, ale je tam jen RSQ3. To to mimochodem dává za solidních 5.0s (Audi udává 5.2s)...
[odkaz]
Avatar - skopikk
11. 6. 2018 14:25
Spotřeba a zrychlení
To sou hodnoty! Kombi 5,2l vs.realita 7,7l a zrychlení? Takovej údaj - 7,9s se 1700kg ani nemá cenu komentovat. Je rychlejší než to staré Ferrari se 184kw a podstatně nižší hmotností. Tak papír a stránky snesou hodně...možná se tu objeví zase někdo, kdo bude jako v případě Seatu tvrdit, že to dá dokonce o vteřinu rychleji >:D
Avatar - 3_diamanty
11. 6. 2018 14:20
Re: nova Q3
bocny profil aj svetla s maskou mi tu tak neladia ako povedzme u Q5 ( a to aj tej prvej predoslej ) ale je jasne ze toto auto ma ine prednosti... ale aj tak mi nepride za dane prachy ako super volba :*) ... teraz rozmyslam kolko asi tak stoji vacsi F-pace od jaguaru ci povedzme stelvio alebo XC60 ;-) s podobnymi vykonmi ... akoze fakt kusok predrazena a nie moc pohladna mi tato Q3 prisla uz od nova... prave preto verim ze ta nova uz bude dalej a za dane prachy ozaj adekvatna :yes:

PS: u svokrovcov mimo mesta ma jeden sused na zahrade novu Q2 v cervenej a v reale sa mi dost pacila priznavam ... skutocne som bol az milo prekvapeny ako paradne posobila a kompaktne a sikovne zaroven ... a aj ten zadny stlpik slo prekusnut ( cierny je tu za mna krajsi ako svetlo sivy ) ... len to fakt chce peknu farebnu kombinaciu a kola .... a cervena Q2 sedi dokonale .. lebo taka cierna tu asi bude uz dost mozno nuda... :*)
11. 6. 2018 14:18
Re: nova Q3
Víceméně souhlas. Podle mě je Audi Q3 nejškaredší model v současné nabídce výrobce. Takže dát do plusu atraktivní vzhled mně přišlo legrační, ale každý má jiný vkus. >:D
Avatar - 3_diamanty
11. 6. 2018 14:09
nova Q3
ja osobne sa uz tesim na nastupcu tejto Q3 ktora by uz mala byt aj v hybride a elektrike ( vie niekto kedy presne pride? zeby az na jar 2019 v zeneve? snad skor ) ... teda nic proti sucasnej Q3 ... ale 1,3 melona dat za auto velkosti kaskaja s kabinou ktora ozaj uz neposobi na pomery novych audi nijako slavne a najmodernejsie je asi uz skor o sympatiach ako o "laske z rozumu" ... za podobnu cenu moze mat totiz clovek uz naslapany outback alebo sorento ktore su defakto aj rozmerovo aj kufrom ci priestorom snad aj o dve triedy vyssie ... a vlastne za 1,4 melona mame uz mastodonta noveho touarega ... tu 1,3 melona za Q3 posobi az hodne odvazne a to aj navzdory tomu "uzasnemu" S-tronicu ktory mi napriklad v znameho novej A3 ( ktoru som si skusil u neho v nemecku v aprili ) neprisiel nijak vynimocny ... za mna aj dizajn je u Q3 slabsi ako v pripade novej "hranatej" Q2 ci elegantnejsej vacsej Q5 a Q7 ... aj ked dufam ze ta nova Q3 nebude len nafuknuta Q2 ale vieme jak to dnes chodi... audi ma poslednu dobu pekne supy na trhu... a fakt ma to naslapnute super ....tak snad aj nova Q3 bude stat za to ( tato Q3 mi uz nepride moc lakava za dane prachy ) ... tak uz nech je tu nova :yes: