Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: Německé úřady zadržely šéfa Audi. Kvůli emisím...

Německé úřady dnes zadržely šéfa automobilky Audi Ruperta Stadlera v souvislosti s aférou kolem manipulací s emisemi. Uvedla to mateřská firma Volkswagen.
Zpět na článek
19. 6. 2018 14:35
Re: a zavreli ho kvuli benzinakum nebo naftakum?
Vieš, čo si mi pripomenul? Himmlerovu neslávne známu vetu: "Ja sám určujem, kto je žid."
19. 6. 2018 14:33
Re: Nemecko, potažmo EÚ...
No, zamysli sa, aké to môže mať pokračovanie? Proste budú zisťovať pochybenia a podvody ďalej a postupne hnať automobilky k súdu. Niekto na tom zarobí ohromnú kopu peňazí, ktorú automobilky už zaplatili a zaplatia. Logicky tieto peniaze niekde budú chýbať. Nenašlo by sa pre ne rozumnejšie využitie ako na pokuty, ktoré nič neriešia? Stále rozdúchavať oheň, ktorý už dávno mal byť uhasený, je čistý nerozum.
Avatar - WinDiesel
19. 6. 2018 10:33
Re: a zavreli ho kvuli benzinakum nebo naftakum?
jsi nemocný, opravdu nemáš jiné téma?
Avatar - WinDiesel
19. 6. 2018 10:31
Re: Nemecko, potažmo EÚ...
Jsi magor a trol. Víc není třeba dodávat.
Avatar - Beefcake
18. 6. 2018 21:33
Re: a zavreli ho kvuli benzinakum nebo naftakum?
"ja kdybych si mel vybrat, za kterym dyzlem budu muset povinne jezdit," - to to dufam, ze skor peklo zamrzne, ako by som mal toto riesit :-)
18. 6. 2018 19:50
Re: Nemecko, potažmo EÚ...
dnes uz asi moc tech co to popiraji neni, ale kazdopadne je hodne tech co to zlehcuji.
a co me trochu znepokojuje, ze u nas se NOx vpodstate neresi, u nas je stale problem s pevnymi casticemi a jestli se u nas neco resi v souvislosti s dyzly, tak to jsou vytlucene a nefunkcni filtry pevnych castic

kdyz nebudes o nejakym problem mluvit porad dokolecka, tak si toho nikdo ani nevsimne.
a mam dolozeny, ze o tom melu uz nejmin 6 let a pred 3 lety si toho vsimli i v USA a vysledek vsichni zname ;-)
hlavne, ze to padlo na urodnou pudu :-)
Avatar - speedfred
18. 6. 2018 19:33
Re: a zavreli ho kvuli benzinakum nebo naftakum?
strýko Piech to tam na diaľku čistí >:D
Avatar - _Karel_
18. 6. 2018 19:16
Re: Nemecko, potažmo EÚ...
Je snad někdo z normálních diskutujících, kdo by popíral, že diesel vypouští NOX? Jenže u tebe se z toho stala hotová obsese - bez přehánění.
18. 6. 2018 19:06
Re: Nemecko, potažmo EÚ...
ja tadu o emisich dyzlu pisu uz minimalne 5 let a porad si to tady schytavam ;-\
18. 6. 2018 19:03
a zavreli ho kvuli benzinakum nebo naftakum?
stejne mi to prijde ujety, koncern VW patri mezi nejcistsi, ale o to vic se po nem vozi a ostatni nechavaj na pokoji

ja kdybych si mel vybrat, za kterym dyzlem budu muset povinne jezdit, jestli za tim co se priznal, ze podvadel (VW), nebo za tim, kterymu podvod nedokazali, ale jedu vypusti 3x-4x tolik (suzuki, subaru, renault-rissan, fiat), tak si kazdopadne vyberu toho podvodnika
Avatar - Beefcake
18. 6. 2018 18:57
Re: Nemecko, potažmo EÚ...
No tak si uz ludia rozmyslite, ako to je. Predtym to zase bolo o tom, ze Nemecko vytahuje na FCA, ci kto to bol, lebo je to udajna odveta za VW. Teraz, ked sa riesi dalej Mercedes, Audi, je to zase naopak.
Avatar - _Karel_
18. 6. 2018 18:12
Re: Nemecko, potažmo EÚ...
Ono to má dvě polohy. Je evidentní, že úřady o obcházení emisních limitů věděly celou dobu a vycházely automobilkám vstříc. O rozpoznávání emisního testu motorem psal i Svět motorů nejmíň rok před vypuknutím dieselgate.
Pokud ho zatkli až teď, tipuju že v tom bude spíš to, že nepřestali a měli problémy stále dál. Pokud ho ale zatkli za "podvody" odhalené v USA, je to šaškárna.
18. 6. 2018 17:44
Re: Nemecko, potažmo EÚ...
Ne ze bych s dieselgate a vubec temi podivnostmi kolem IAD, emisemi a vubec touhle politikou hnupu souhlasil, ale jako "vykaslat se na minulost, na podvody, jedeme dal" - to tu uz praktikuje jeden Slovak, t.c. bohuzel premier a zrovna ferove to neni, sorryjako...
18. 6. 2018 16:59
Nemecko, potažmo EÚ...
...je snáď už úplne na hlavu. Sami sebe robia pakáreň, buzerujú a ničia vlastných. Namiesto toho, aby riešili prítomnosť a budúcnosť, tak sa ukájajú represiami za minulosť. Tie tisíce a tisíce ton škodlivín, ktoré vo vzduchu síce byť nemuseli, tým beztak nezlikvidujú, ani ľuďom nenavrátia poškodené zdravia. A neserie ich, že sa namiesto toho, aby riešili skutočné problémy, hrajú len divadlo. Mňa to už serie.